«suit oen sum Nagekomen Berichten. DE SPAARNEBANK Verknopingen, 8oel- huizen enz, STADSNIEUWS Sport en Wedstrijden. Schee pvaartberich en AMSTERDAMSCHE BEUSST f/« iou;a belast zich met do uitvoering van effectenorders. DE BURGEMEESTER VAN ZAANDAM. \Ss&5i ons e fóechibastk. VAN BETHLEHEM TOT GOLGOTHA'. i&&>£Z«sa0Ëts. Voetbal praatje. KOERSEN VAN HEDEN, 19 0EC. i»7s KIEyWË GftfiCKT S3, EM.; huwelijk gewezen hebben en waarschuwen tegen de gevaren. Deze brochure moet in vele handen, voor van de jongeren komen. Zij kunnen daaruit kracht putten om door lezing en overdenking van 't gevaar der gemengde huwelijken daarvan afgeschrikt se worden. BLOEMEND A AL. Mazelen. Wegens het heerschen dier mazelen tjjn de 2e, de 3e en de 4o klasse dei openbare lagere school alhier gesloten. SCHOTEN. Gasbedrijf. Vanwege de gemeentelijke gas fabriek is heden begonnen met den aanleg van een nieuwe dienstleiding ten behoeve der gemeenten Spaarndam en oud-Schoten. Door het groote gasverbruik dezer afdee- ling, kan de drukking door de nauwte der reeds aangelegde buizen niet versterkt wor den, en als zoodanig is èn licht èn kook- gas onvoldoende. Bouwen I Men is druk bezig met het vor- tnen van een coöperatieve bouwvereeniging te oud-Schoten. De te bouwen woningen zul len worden geplaatst op het bouwland van den heer Wolf, aan de Kerk laan achter de R.K. kerk St. Bavo. Verduistering. Door de politie is tegen een muntgasverbruiker, die zich de muutgasgei- den had toegeëigend proces-verbaal opge maakt. Apologetische cursus. Voor een groot aan tal toehoorders werd Woensdagavond in het gebouw van de R. K. Volksbond door den ZeerEerw. Heer Pastoor Pieterse wederom een avond van den Apologetischen cursus gehouden. Als ver velg op den vorigen cursus had Z.Eerw. nu ale onderwerp: „De Kerk en de Bijbel." Deze punten werden in een mooi duidelijk voor den vuist uitgesproken rede uiteengezet. Na deze met alle aandacht gevolgde uituiteenzetting werd even gepauzeerd. In de pauze werden Leeuwerken verkrijgbaar gesteld, waarna door alle aanwezigen spontaan eenige liederen wer den gezongen. Hierna werd door Z.Eerw. nog een korte uiteenzetting gegeven, waarna de voorzitter de ZeerEerw. spreker namens allen dank zeide voor de voor hun zoo leerzame avond, en de aanwezigen hulde bracht dat zij in zoo groote getale waren opgekomen, De voor zitter sloot na een kort woord tot opwekking van sympathie voor den R. K. Volksbond deze bijeen komst met den Christelijken groet. ITALIAANSCHE OPERA. Naar wij vernemen zal eindelijk de Ita- liaansche- Opera hier een uitvoering komen geven in de Kroonzaal en wel op Tweeden Kerstdag. De keuze van het stuk is nog niet be paald, doch waarschijnlijk zal het „Mig non" of de „Troubadour" zijn. BIJEENKOMST VERLOFOFFICIEREN. Gisteravond werd in een der zalen van café Brinkman onder de leiding van den luitenant-kolonel T. L. van Wagténdonk de derde bijeenkomst gehouden voor verlofs officieren hier en in den omtrek wonende. De kapitein Kruijt van het 10e reg. inf. vervolgde zijne bespreking der tweede bij eenkomst. Berichten waren ingekomen dat do tegenpartij de zuidkant van het IJ had den bezet en troependeelen het kanaal over trekken. De eigen troepenmacht; uit Haar lem sterk 1 reg. infanterie, heeft opdracht, 2y2 bat. vooruit t.c zenden en 2 compag nieën in reserve te houden. De bespreking gold nu de onderscheidene opdrachten en marschen vormen, alsmede de uitvoering daarvan. Deze weder hoogst nuttige bijeen komst was tegen 10 uur afgeloopen. De heer K. ter Laan heeft gisteren een onder houd gehad met den Commissaris der Koningin van Noord-Holland, mr. van Leeuwen, die in kennis was gesteld met de sollicitatie van den lieer Ter Laan naar het ambt van burgemeester van Zaandam. DE KAZERNEBRAND. Het onderzoek heeft nog niets naders omtrent de oorzaak aan het licht gebracht. Men vreest dat zij, evenals die van verleden jaar, onopge- heiderd zal blijven. In enkele bladen was als een feit van beteekeuis gemeld, dat in de remise der N. Z. H. IM. te Schoten om zes uur 's avonds vernield werd dat er brand was in de cavalerie- kazerne. Inderdaad zou deze mededeeling te den ken geven, maar.het blijkt dat er oolc inder daad brand is geweest in de cavalerie-kazeme: een schoorsteenbrandje. Beslist ontkend wordt dat 14 dagen geleden ook reeds brand is geweest in de infanteriekazerne. Dat moet slaan op een hoop ouden rommel, die verbrand is op de bui tenplaats der kazerne. DE MAASBODE. Naar wij vernemen zal de Maasbode met in gang van 1 Januari a.s. hier ter stede een eigen administratiekantoor hebben, dat gevestigd Wordt Jansstraat 51, naast den Schouwburg. KALENDERS. Van de Tweede Hollandsche Maatschap pij van Levensverzekering alhier ontvingen wij een duidelijke maandka'.ender met mooie Sprekende cijfers. De bladen zijn versierd met een reproductie van het gebouw der Maatschappij in de Jansstraat alhier. HOOGER BEROEP. Door J. de L. alhier is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der Arr. Rechtbank alhier waarbij hij is veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf ter zake van ,2 diefstallen. JACHT OP WILD. De Commissaris der Koningin in de Provincie Noord-Holland, brengt ter kennis van belang- ilebbendon, dat in Noord-Holland a. de jacht op kleiD wild, voor zooverre die thans nog niet is gesloten, en daaronder be- gvepen de jacht op houtsnippen, zal worden ge floten op Woensdag 31 December 1913, met tonsondergang b. de iaebt. on trrof wild zat worden gesloten op Zaterdag 31 Januari "1914, met zonsondeir- gang; dat ateoo, op grond van het bepaalde bij het eerste lid van art. 27 der aangehaalde wet, het verknopen, te koop uitstallen, en vervoeren van klein wild uiterlijk tot en met 14 Januari 1914 en van grof wild uiterlijk tot en niet 14 Februari 1914 zal mogen plaats hebben,. „WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN." In de gisterenmiddag gehouden vergadering van de vereeniging Weldadigheid naar Ver mogen werden, nada het jaarverslag en de rekening en verantwoording van den pen ningmeester waren uitgebracht (waarvan wij gisteren reeds een uittreksel opnamen) wer den verder tot bestuursleden der vereeniging herkozen de volgende aftredende leden: A. J. H. Graaf van Lijnden, J. G. Boon, G. J. Droste, mevrouw O. M. Boreel van Hoge- laradenVan Weede, mevr. W. Haitsma, Mu- 1 lier, Baronesse van Sytzama; Mr. H. J. DL j D, Enschedé, Mr. W. H. Hoyer, Vincent Loos- jes, Mr. J. N. J. E. Heerkens-Thijssen, ter wijl in de plaats van wijlen den heer Van Vloten werd gekozen tot bestuurslid de heer B. Companjen en van den heer J. van Gogh, Mi". W. van Bentbeim Juttink. De voorzitter deelde mede dat in het be stuur eerst overwogen was uitbreiding te ge ven aan de bedeeling van waren. Daarop was het echter later teruggekomen en had be sloten de tegenwoordige methode te blijven volgen. Men achtte het beter geld te geven, waarvoor do menschen dan zelf het benoo- digde zouden kunnen koopen. i Medewerking werd aanbevolen met den Ar- menraad. Door den heer A. de Clercq werd hulde gebracht aan den voorzitter en de wensch uitgesproken, dat. hij nog vele jaren het voorzitterschap zou mogen vervullen, VERLOF. Ingekomen is een verzoekschrift van C. L. van Leijenhoret, om verlof, tot het verkoopen van alcoholhoudenden drank anderen dan ster ken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in de voor- en achterzaal van het perceel aan de Tempeliersstraat No. 66. GEVONDEN VOORWERPEN, i Terub te bekomen bij: J. Bmsckke, Zuidpol- derstraat 46 rood, een duif; B. Sanders, Nauwe Geldeloozepad 38, een armband; P. Veen, Wal deck Pyrmondstraat 6, een hondenmuilkorf W. Lodder, Voorzorgotraat 50, sigarenaan steker; W. v. Eek, Pretoriaplein 10, een kin derschoentje; J. Pel, Korte Lakenstraat 11, een molkbusje; J, Lotz, Leidsche Vaart 48, een waschzak; A. Ligtenberg, Zuid Buiten Spaarne 144 rood, een rozenkrans in etu; G. Klaver, Seheepmakersdijk 36, een reticule. Terug te bekomen bijH. de Vries, Raam- steeg 20, een zweep; S. Holtzer, Laurens Oosterstraat 9, een paar handschoenen; G. van Leeuwen, Ruysdaelstraat 14, een geit; L. van Beelen, Zuidpolderstraat 70, een damesmuts; liet Bureau van Politie, een sleuteltje; G. Scholten, Bakkerstraat 34r., een manchetknoop; M. Velleman, X. Raam straat 30, een reticule; C. Meyer, Maertein van Heemskerkstraat 83, een handmof. (Zitting van gisteren). I)e zitting van gisteren leverde niet veel belangrijks op. „Brandhout" noemen ze dat in Paleis vau-Justitie-stijl. Bedelaars-manieren. Een bedelaar stelde zich onlangs uiterst brutaal aan in een woning aan de Pieter Kiesstraat. Niet met één cent, zelfs met geen dubbeltje was de man tevreden. Een politie agent snapte het lastige heerschap net. Het O. M. vertelde dat die man wel meer lastig was. Het eischte 3 dagen hechtenis en 5 maanden opzending naar Veenhuizen. Onder buurvrouwen. Een juffrouw had haai- buurvrouw" een heel leelijk woord toegevoegd. Dat mag niet. Zij verontschuldigde zich met te zeggen, dat zij driftig was geworden. Bijna zou do twist- pai-tü in de rechtszaal zijn voortgezet. Eiseh 10 boete subs. 10 (lagen hechtenis. Kattendooder. Er gaan elk jaar heel wat lieve poesjes in onze stad dood aan allerlei oorzaken en niet het minst worden zij gevangen in klemmen, waarna zij afgemaakt worden. De zoon van een fabrikant stond terecht twee lieve kat ten in strikken te hebben gevangen en daar na dood geslagen. Hy was daarbij geholpen door knechts van de fabriek. De kattenvellen waren verkocht voor 30 cents per stuk. Voor dit geld waren sigaren gekocht. Als reden voor zijn daad gaf de beki. op, dat hij bang voor de katten was, omdat zij het op zijn duiven gemunt hadden. De rechercheur verzekerde dat hier ter stede elk jaar wel twee, drieduizend katten op die manier om liet leven worden gebracht. Eiseh 3.— boete. Ruzie. Een loopknecht kreeg ruzie met een win kelier om een gramophoon, welke liij gekocht had, maar die niet goed was volgens zijn beweren. Van woorden kwarh het tot daden: de kooppr gaf den koopman eer ige stompen en klappen, m Daarvoor stond hij terecht. Eiseh 10 boete. Nog een bedelaar. Tegen een man, die er vroeger niet slecht bij moet gezeten hebben, doch aan den drank verslaafd raakte en nu gesnapt is op bede larij, werd een week hechtenis geëischt. Diefstal. Een buurman diefde herhaaldelijk van boer S. te Schoten z.g. slobber, lijnkoeken tot een papje aangemengd. S. waarschuwde den buurman herhaalde malen. Het hielp niet. Op een nacht ging boer S. nu met een veld wachter op den loer liggen en snapte den buurman, een armen venter, op heeterdaad. Beki. verzekerde dat hij het alleen deed om zijn paard te eten te geven. Het O. M. wees er op dat beki. zich her haaldelijk aan kleine diefstallen schuldig maakt en eisehte 14 dagen gev.straf. Beki. vroeg een geldboete. Nogmaals ruzie. Wegens een ruzie in een café te Santpoort, «a afloop van een partijtje biljard, werd tegen een jongen man f 10 bo«te seëiseM fTUSSCHEN VEEHANDELAARS. F. een stoere landbouwer, wat hardboorig', stond terecht dat hij den landbouwer Laan zou geslagen hebben. F. had van Laan een koe gekocht, waar van L. zeide dat zij moest kalven. F. ver kocht liet beestje met een zoet winstje aan een buurman. Deze kwam echter tot de ont dekking dat de koe niet moest kalven, en F. kocht toen de koe terug, maai" sprak oi over met L. F. riep Laan daarom op een goeden dag binnen, toen hij voorbijging. Maar L. wilde er niets van weten, want hij moest eten en vroeg om 's avonds terug te komen. F. hoor de dat niet wegens zijn hardhoorigheid, werd boos, omdat L. er niets van wilde weten en moet L. toen geslagen hebben op het hoofd. L. heeft er zooveel pijn van gehad dat hij, volgens zijn verklaring, „wel een, dag of vier niet kon hebben dat zijn hoofd gewasschen werd". F. ontkende geslagen te hebben, maar L. alleen in de borst 1e hebben gegrepen. Om dat te bewijzen had hij twee getuigen a dé charge meegebracht. Deze hadden niet ge zien dat F. geslagen had, hetgeen volgens, den ambtenaar van 't O. M. nog geen be wijs is dat F. niet geslagen heeft. Eiseh f 10.of 10 d. hecht. VERNIELING-. Wegens het stukslaan van een ruit te IJmuiden werd tegen G. drie weken gev. straf geëischt. De jonge man was niet verschenen. Niet minder dan vijf getuigen waren noodig" om dit zaakje in rechten te bewijzen. Zij, die het stukslaan gezien haddende eigenaar van de ruit; de politie-agent, enz. Het gaat so-ras gemakkelijker het bewijs te leveren 1 Vanavond gaat voor de laatste maal in de Schouwburg aan den Jansweg, de mooie film: „Van Bethlehem tot Golgotha," door do bioscoop „Union". Het is de moeite waard om dit mooi kunstwerk te gaan zien. BURGERLIJKE stand. Getrouwd: 18 Dec. ,W. Hoekstra—S. jW. Verhaar. Geboren: 16 Dec. van J. H. v. d. Poel Pootjes. 17 Dec. z. van J. M. Sallé Lokhoff. 18 Dec. d. van J. O. Vermond Ridderhof. 19 Dec. z. van O. v. Beek Overduijn. d. van M. v. CampenLanda. z. van J. J. BarnhornSleeman. Overleden: 17 Dec. G. DodenhuisSlin gerland 61 j., Leidschestr. 18 Dec. J; Ruijsenaars 94 j., Grooto Houtstraat. M. E. 8 j., d. v* H. v. Bruggen, Kamperlaan. C. v. d. Meer—v. Opzeelund, 62 j„ Voor uitgangstraat. 19 Dec, h. Luijte 71 j. Esschilderstraat. h. 14 inu d. v. A. P. Smite, Haaepa terslaan Voor den inhoud dezer Rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt den inzenders de copie met teruggegeven. Aan den Schrijver van het Haarlcmsch Alledagje No. 1022. Onclergeteekende komt nog eens terug op de sluiting-Nieuwjaarsdag, en wel hoofdzakelijk in dit blad, omdat hij het niet eens is met het Alle dagje No. 1022, Mijn vraag is deze: Waarom zal het ditmaal althans niet gelukken om niet Nieuwjaarsdag te sluiten? UEd. schrijft omdat de pogingen daarvoor aangewend wat laat komen. Maar mijn hemel: 11 December heeft de vergadering van Onderl. Belang beslist, en zou er «u geen tijd genoeg zijn om in deze wat te doen? Zoudt U dan wil len dat wij met Haarlemsche kermis bijv. begon nen om met Nieuwjaarsdag te sluiten? Neen, als er maar medewerking is, en wanneer de ver. „Onderling Belang" zich voor aller belang wil voorspannen, en dat dan de grootste zaken hierin het voorbeeld willen geven, dan zijn wij klaar, en kan er in een paar dagen nog héél wat gebeuren. Het is hier niet de kwestie van te weinig tijd, maar van willen en doorzetten! Intusschen, wat de geachte Schrijver zal be doelen is dit: dat het hier allemaal even lang zaam gaat, om iets voor elkander te brengen en dat er eerst een jaar of 5 of 6 nog overheen moe ten gaan, willen ze hun eigen belang begrijpen! Net ais sluiting-Oudejaarsavond: hier is de Schrijver van de „Altedagjes" ook al voor hef 4e jaar mede bezig! En nóg blijven vele café's enz. open, al hebben ze ook op dien avond géén klant in hun zaak! Ik dank U weer voor de plaatsruimte en teeken Hoogachtend, VERGUNNINGHOUDER. Lid Ver. „Onderl. Belang". verontrustende berichten over revolutionaire bewegingen Je Teheran binnen. DUITSCHLAND EN RUSLAND. ST. PETERSBURG, 19 December. De Duitsche regeering heeft den Russiscben vlieger Vasiliea, die voornemens is een vlucht van St. Petersburg naar Parijs te ondernemen, het vliegen boven het Duitsche grondgebied verboden. De Russische gezant te Berlijn heeft van zijn regeering op dracht ontvangen de noodige stappen te doen, opdat de Duitsche regeering liét uit gevaardigde verbod zal intrekken. Precies zóó is het! Er moet hier altijd langer en meer over gesprokén worden en geredeneerd, wil er wat van komen. Redactie. TWEEDE KAMER. (Zitting van heden.) Kleine ontworpen. Men seint ons uit DUN HAAG: In de heden gehouden zitting gingen een Dl-tal kleine wetsontwerpen o'n'er den hamer door na korte discussie, verschillende zon der dat. er het woord over werd gevoerd. BUITENLAND. LUITENANT VON FORSTNER GESTRAFT. STRAATSBURG, 19 December. Luitenant von Forstner, die te Zabern een schoenmaker met zijn sabel ernstig verwond heeft, werd tot.43 dagen gevangenisstraf veroordeeld. LACONIEKE BERICHTEN OVER EEN REVOLUTIE. - TEHERAN, 19 December. Dc Perzische regeering heeft bericht ontvangen van ecn groote revolutionnairo beweging welke in Kourdistan is uitgebroken. De Gouverneur van Kourdistaa ontving daarom van zijn regeering bericht, deze beweging met alle machtsmiddelen te onderdrukken. Hij liecii zijne regcc.ring getelegrafeerd daartoe niet in do gelegenheid te zijn. Ook uit andere deden «nn I'wzië komen De wedstrijden van Zondag. Het Westen. In de hoogste afdeeling, de eerste klasse, staan belangrijke wedstrijden op het pro gramma. Men oordeele: Haarlem: HaarlemSparta. Rotterdam: Y. O. C.—H. F. C. Dordrecht: D. F. C.—H. V. V. Den Haag: QuickU. V. V. H. B. S.Ajax. Men ziet het, alle wedstrijden beloven veel spanning. De uitslagen van het eerstgenoem de drietal wedstrijden zijn alle van groot be lang voor de bezetting der hoogste plaats; na de twee wedstriiden, die in het Haagje wor den gespeeld, is er allicht meer te zeggen over de vraag, wie hekkensluiter zijn zal. Want na Zondag zijn we, als alles doorgaat, vrijwel „halverwege" de competitie. Behalve D. F. C„ H. F. C., Sparta en U. V. V. heb ben alle clubs het programma half afgewerkt en negen wedstrijden gespeeld, de hierge noemde vier clubs acht matches. Op 4 Januari vangen dan de return-mat ches" aan, en we kunnen na Zondag den ééu- en-twintigsten, als we immers „half-weg" zijn, wat béter staat maken op den stand van de vereenigingen in de ranglijst. Dan komt zoo de „vermoedelijke" kampioen voor den dag, en evenzoo wijzen we het elftal aan, dat ver moedelijk de eer zal te beurt vallen te moeten degradeeren. En we zullen wellicht na a.s. Zondag wat meer hierover kunnen zeggen, als het wer. kelijk zoover is. We zullen nu het programma bespreken. Ten opzichte van HaarlemSparta ben ik eigenlijk wel pessimistisch gestemd. De Rot terdammers hadden verleden week vier in vallers en wonnen toen nog van D. F. C., dat er één had. Wel een bewijs, dat Sparta, niet tegenstaande eenige invallers, sterk genoeg is! En Haarlem liet zich door de rood-witte Utrechtenaren met 3—0 kloppen, waaruit blijkt, dat de roodbroeken toch geen con stanten vorm bezitten. Nu we dan meer denken aan de vierde ne derlaag dan aan een zesde overwinning, is dat misschien juist een reden voor Haai"- lem, om niet voor de vierde maal te ver liezen, maar wel voor den zesden keer te winnen!? De andere Haarlemsche clnb ontmoet de andere Rotterdamsche vereeniging, m. a. w. H. F. C. speelt tegen V. O. C., in Rotterdam. De blauw-witten zijn werkelijk goed in conditie den laateten tijd en het ziet er wel naar uit, dat, de zesde overwinning de vijf voorgaande zal opvolgeu. Maar daarvoor is toch heel wat noodig, want V. O. C. is geen elftal, dat punten ca deau geeft. Het moge blijken uit het feit, dat de rood zwarte Rotterdammers van de acht wed strijden eindigden er vier in hun nadeel alle vier deze laatste met 21 verloren, dus alle met maar één punt verschil! Met het team dat de Haarlemmers nu heb ben, kunnen zij wel winnen, indien ten minste flink wordt aangepakt, en H. F. C. met meer enthousiasme strijdt, dan jl. Zon dag tegen H. B. S.! 'tls overmorgen dus weer een Haarlem— Rotterdam-dag. Aan de Haarlemmers de eer, te zorgen dat de vier punten in de Spaarne- stad komen! In Dordrecht een spannende wedstrijd tus- schen D. F. C. en H. V. V. Zal de „Wasse- naarsche" weer winnen? En zich nog vaster bovenaan nestelen? Ik zon 'twel denken! Maar D. F. C. heeft nog wel een klein kansje! Hopen we intusschen dat scheidsrechter W. Eymers Jr., die de leiding krijgt, in zijn taak niet bemoeilijkt wordt door onnoodig ruw optreden, en dat de Hagenaars en de Dordte- nareu zich kalm honden! H. B. S. en Ajax binden op Houtmst den 6trijd aan. Als de zwartjes zich wat herstellen na de jongste nederlaag, knn den Haag best win nen. Ik zou de Houtrusters dan ook wel meer kans Keven. Quick—U. V. V.! Op Hanenburg nummer negen tegen nummer tien. Utrecht twee mooie overwinningen in zeven wedstrijden, den Haag acht nederlagen inacht wed strijden 1 Deze ontmoeting zal wel spannend wezen, maar ik zie Vos en de zijnen voor de derde maal winnen!.... In de tweede klasse speelt voor aïdeehng A. het Leidsche Ajax in de Sleutelstad tegen D. V. S. en D. V. V. tegen Xerxes. Voor afd. B. speelt Blanw-Wit tegen A. F. C. in de hoofdstad; in Alkmaar bezoekt de Spartaan Alcmaria Victrix: het Schieda'msche S. V. V. ontvangt V. U. C. uit de Residentie, en R. F. C. speelt in de Maasstad tegen Neptunus Voor de derde afdeeling C. gaat onze Haar lemsche tweede klasser E. D. O. nanr Am sterdam. om te kampen tegen V. V. A. Ver der speelt Volharding tegen D. E. CL en Kam pong ontvangt het Bussnmsche Allen Weer baar. Van de, derde klasse vermeld ik die af- deelingen, waarbij onze lezers belang hebben. Voor de derde afd.. klasse C., speelt H.S. V. op haar terrein tegen Bloemen daal; Sport man ontmoet L. V. V.; R. V. C. ontmoet U. N. I. Voor D. speelt het IJmmd. „Storm vogels" tegen R.C.H., Schot en ontvangt Km beim en Heemstede houdt aan den Meerweg ontvangdag, waarbij Concordia uit Haar lem de gnst is. Voor onze Zaansehe lezers vermeld ik nog de afdeeling E„ waarvoor Hollandia W.F.C., uit Worm er veer, ontvangt, en Purmersteija bezocht wordt door Z. V. V. (Zaandam). Wil- helmina Vooruit speelt tegen Sport. Voor de r e s.-e e r s t e klasse gaat Haar lem's tweede elftal naar Rotterdam en speelt tegen Sparta II On Schoten won Haarlem nu zal het wel een Rotterdamsche zege wor den. Het tweede elftal van A. F. C. ontvangt de jongeren van Quick; de reservisten van H. V. V. spelen tegen de dito's van D. F. C., terwijl de tweede elftallers van Hercules in het veld geroepen worden tegen de reserve troep van H. B. S. Het Oosten. In de eerste klasse een volledig program ma. U. D. gaat naar Enschedé,.om van P. W. te winnen. Vitesse speelt in Arnhem teger Go ahead, uit de koekstad, en zal de punten ook wel tlinis houden. In Nijmegen de slag tusscben Quick en Tubantia, wat vermoede» lijk op een Hetigelosehe overwinning zal uit draaien. In Apeldoorn zal G. V. C. (Wago- ningen) waarschijnlijk het slachtoffer worden van Robur et Velocitas. Het Zuiden. De „hoogste' atdeenng vermeld slechts één I wedstrijd, tusschen V. V. V. en M. V. V. in Venlo. De Maastrichtenaren zullen hier wel de overwinning behalen. Het Noorden. Onze noordelijke voetballers wilde ik dezen keer eens niet overslaan. De „hoogste" af deeling heet hier nog tweede klasse. Maar dat duurt misschien niet lang meer, want dr Noordelijke sportbroeders roepen ook'om een eerste klasse, zooals men weet. Het programma in deze afdeeling is ook a.1 niet groot; slechts twee wedstrijden staan er op. Het Groniugsche Velocitas ontvangt Be Quick, W. V. V. uit Winschoten krijg» bezoek van Veen dam. HENK. WATEIÏSTA NÜEN. 20 December» Hoogwater. IJMUIDEN v.m. 7 uur 53 min.; nam. 8 uur 22 min. KATWIJK v.m. 7 uur 28 min.; nam. 7 uuï 57 min. Laagwater. IJMUIDEN v.m. 3 uur 53 min.; nam. 4 nut 22 min. KATWIJK v.m. 3 nnr 33 min.; nan.. 4 nul 2 min. TE VERKOOPEN. Zaterdag 20 December. HAARLEM Verkooplokaal „De Gouden Leeuw" 5 uur Verkoop ing. HOOFDDORP. Graanbeurs. Witte tarwe le soort 7 a 7.50; 2e soort 6.25 a 6.75; Roo- de tarwe 6.50 a 7.25; Rogge 3 5.(5 a 5.90: Haver 7.25 a 7.50; Paardenboonen 7 a 7.35; Duivenboonen 8.75 a 9.15; Wintergevst 5.25 a 6.50; Kanariezaad 13 a 13.50; KiW* wijzaad 14.50 14.75. SCHIEDAM, 18 Dec. Moutwijn ƒ12.50, Je never ƒ16.50, Commissie 10%. Stemming prijshoudend. Spoeliug 2, Graanapiritug 20%—21%, Melasse 17%, Ruwe Spiritui 9 6/8. Nederlandsche Stoom vaart lijnen. ..Koningin Emma, van Amsterdam naar Bata via, vertrok 18 Dec. van Genua. Banda, van Amsterdam naar Batavia, pass 18 Dec. Kaap Bon. Boeton, van Batavia naar Amsterdam, arri veerde 18 Dec. te Avonmouth. Ceylon, van Rotterdam naar Batavia, vertrok 18 Dec. van Suez. Soerakarta, van Rotterdam naar Batavia, pas seerde 18 Dec. Pantellaria. i, Singkel arriveerde 18 Dec. te Batavia var Rotterdam. i Djebres arriveerde 18 Dec. te Hamburg van i Rotterdam. (Opgegeven door „DE SPAARNEBANK' Nieuwe Gracht 98 (Telefoon 2088). Alhier) Koersen van latere ongeveer 2 uur, koersen Amalgamated.».»»» 7W2 7(A/K Smelting en Ref. Comm. Car ea Toundry f f&k Common Erie .'.Jt ^'^1» Common Kansas City Common Marine Pref. Marine 2e Pref, Mexican lli/4 ü1/» Common Missouri 20 19'7s Common Pittsb.Coa 188/j6 Common South. R. Common Denver Common Rock Island Common Steel Common Topeka Common Union Common Wabash Pref. Wabash Kon. Petroleum Cew. Vorstenlanden Actions Vorstenlanden 2y2 pCL N. W. S. 3 pCt, Cert N. W. S. a Common Peru Pref. Peru Bindley Amsterdam Rubber Nederi. Rubber Gecons. Petroleum Orion Gew. Dordtsche intern. Runt. Petr. United Cigar Prolongatie 4 I *7/ 443/4 231/a 3'/6 13'/s^ 1U/4 20 22s/8 18 14 öïW/te 9311/ia 163 696 1701/2 15 H 2 10 'I, 123 321/j 224 17 9 1161/, 44% 4 •2z3 If 13% 57"% 31/4 89/ie 590 1 104 32 2221/r 102 116

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1913 | | pagina 7