Laatste Nieuws. Meuiiiement, aTpj. van kessel, Ziet nu onze prijzen. Van Overal. Rsc5it**aken. Advertentiën. Sh ceep vaartberich ten Staten-Generaal. Üarkinieuws. Uns Weerbericht, TE SCOOP Confiseur - Patissier. Mmrparkweg 12 - HAARLEM. TELhPOON 1417 DOEN ONTSTAAN VAN GEVAAR. Een R. K, Persooi* op verschillende dorpen, om eving Alkmaar, goed oekend, b. z. a voor Brand- of Levensv. enz Cdperteurv. Couranten, ijdschr of ie s dergelijks werkz. te zijn tegen vergoeding v vast salaris en prov. Met bovenstaande Branche bekend Fr. Br onder no 8275 bur. v d blad. aangeboden een Kippenhok met loop en een Kuikenrel voer spotprijs Te bevraien bij I. M. AAR I MAN, üsse d spelende Staatsloterij zijn in beslag genomen. De maatregel was tot op het oogenblik van uitvoering ook hier ter stede steeds geheim gehouden. Bijna op hetzelfde tijdstip ver scheen in de verschillende agentschappen een agent van politie. Tot begrip van de zaak, nemen wij hier over, wat uit den Haag aan de Maasbode hierover gemeld wordt: De op last van den Minister van Justitie gisteren, blijkbaar in het geheele land, ge dane inbeslagnemingen van boeken, beschei den enz. ten kantore van diverse agentschap pen etc. van loterijondernemingen, heeft ten doel de zaak van lotprijwetovertreding straf fer aan te pakken dan tot dusver het geval is geweest en een uitgebreider onderzoek te doen instellen naar de vraag, of en op welke wijze de lolerijwet wordt overtreden. Dit optreden wordt in overeenstemming ge acht met hetgeen de Regeering met name de Minister van Financiën, ten aanzien van de bedoelde ondernemingen in zijn Memorie van Antwoord op het voorloopig verslag der Tweede Kamer betreffende de hegrooting van Financiën mededeelde. In de Memorie van Antwoord zeide de Mi- lister van Financiën o.a. het volgende: „Indien mocht blijken dat do thans be staande wettelijke bepalingen daarvoor niet voldoende zijn, zal de ondergeteekendo nader in overleg treden met zijn ambtgenoot van Justitie, tot wiens Departement de handha ving der Lolerijwet behoort, om maatregelen to beramen, waardoor op afdoende wijze kan c.fVden opgetreden tegen do in het Voorloo pig Verslag bedoelde particuliere loterijen." Verder meldt de correspondent nog: Flier ter stede had de inbeslagneming van de papieren in de agentschappen van „Loti- sieo" klokslag 2 uur plaats. Met hoofdkantoor aan de Juliana van Stol- borglaan, bijgenaamd het loterijpaleis, van wege de rijke inrichting werd door de justitie ongemoeid gelaten. Op straat voor een der agentschappen, in het centrum do.r stad, zag men al wat aan papieren, boeken, lijsten enz. in het kantoor aanwezig was. naar buiten dragen en op een handwagen laden, waarmede de papieren- vracht naar het reehtsgebouw werd overge bracht. Inlichtingen aan het hoofdkantoor inge wonnen omtrent de gevolgen van dezen justl- tioelen maatregel voor den geregelden voort gang van het loterijbedrijf dezer onderne ming, meldden dat in den gang van zaken absoluut geen verandering zal worden ge bracht. Immers, alleen de certificaten van loterij- aandeelen of briefjes, voor zoover ten huize der.debitanten nog aariwezig, zijn in beslag genomen, maar op de origineele loterijbrief jes, die ten hoofdkantore berusten, is geen beslag gelegd. Daar kan de verwisseling op de gewone manier jlaate hebben en kunnen duplicaten worden verstrekt. Stagnatie wordt niet gevreesd en ook de houders der polissen zullen door het gebeur de geen moeilijkheden ondervinden. Hoewel het ingrijpen der justitie met het oog op den tijd en het uur waarop dit ge schiedde vrjj onverwacht kwam, was echter na de rechterlijke beslissing in hoogste res sort van Maar 1913 te wachten, dat van staatswege tegen de concurrentie der staats loterij zou worden opgetreden. Nog kan worden medegedeeld, dat Lotisico juist dezer dagen aan de houders van polis: sen vóór de nieuwe loterijwet uitgegeven liet voorstel heeft gedaan hun polissen in te zen. den tegen honderd certificaten of bewijzen ran deelneming in volgende loterijen, elk be wijs recht gevende op een premie van 50 wanneer het door den houder geheel wille keurig in te vullen nummer met het eorres- pondeerende nummer in de Staatsloterij uit kwam met een prijs van 100 en daarboven. BROOD F.N KOFFIE. Hedenmorgen maakten 530 kinderen en 185 volwassenen van de gratis brood- en koffieuitdeeling gebruik. Ontvangen: bij den heer H. London van Mejuffrouw J. B., f 10: bij den heer J. A. Heins van den lieer v. A., f 1. Dank den edelen Gevers. TEEKENCOLLFGE „KUNST ZIJ ONS DOEL". Het teekencollege Kunst zij ons Doel open de lieden in de conversatie/alen van het Brongebouw een tentoonstelling van aqua rellen en trekeningen van het kunstgenoot schap „Pictura Vehivensis." HET ASFALT IN DE ANEGANG. Door de vorst is op verschillende plaatsen.' in de Anegang het Asfalt gebarsten. Voor den winkel van Simon de Wit ligt een scheur dwars over de straat. Het zal even moeten bij gepleisterd worden. GEMEENTEZAKEN, Electriciteit aan Heemstede. Het contract tot levering van electrisebe energie aan Heemstede is op 30 April 1913 afgesloten. De levering zon 1 Januari j.l. moe ten zijn aangevangen, doch de werken zijn niet gereed gekomen. Mitsdien stellen B. eti W. voor den termijn van levering met vier maanden te Verlengen. - VAN ELDERS. FAILLISSEMENTEN Failliet verklaard: 8 Jan. J. W. Jansen, hakker, Renkum. J. van der Pijl en C. N. van der Pijl, tuinder en koopman, Ter Aar. Geëindigd door liet verbindend worden der aiideelingsliist de faillissementen; A. Snaauw Zierikzee; H. Naderman, landbouwer, Ame rika (Dr.) en J. Kosten, smid, Vrijenban. Opgeheven het faillissement C. P. IJ. de Jong, Rotterdam. Belangrijke aanhouding. Woensdag morgen heeft naar de „Nieuwe Gazet" meldt de politie op de Brouckèreplaats te Brus sel zekeren Leon Bailly van Parijs aange houden, op het oogenblik, dat bij te^en klei nen prijs een groote partij juweelen wilde verkoopen. Leon Bailly is de hoofdman der „Zwarte Bende,', die verschillende Parijsche juweliers voor ÏOO.'ÖOO francs aan kostbaar heden heeft opgelicht. Verdwijning van een consul. Groot opzien verwekt i Hamburg de raadselach tige verdwijning \an den Hessischeit consul- generaal Kempf. Allerlei geruchten doen over deze verdwijning de ronde. Zoo wordt volgens de Tel. verteld, dat de bloedverwan ten van den consul hem gedwongen hebben, uit Hamburg te vertrekken. Waarheen hij zich begeven heeft, is niet bekend. Kempf, die lid van de Hamburger Bür- gerschaft was, heeft in een schrijven aan den voorzitter medegedeeld, dat hij zijn man daat heeft neergelegd. Angstige dagen. Te Dover zijn Dinsdag 20 overlevenden van de bemanning van de „Daigonar" aangekomen, een vaartuig uit Li verpool, dat op reis van Callao naar Taltal, in Chili, schipbreuk leed in den Stillen Oce aan. De geredden deden, volgens de Tel., het volgende dramatische verhaal van de ramp: De „Daigonar" van 2655 tonnen, werd op 9 October door een ontzettenden storm overval len. Het schip begon op onrustbarende wijze te rollen, waardoor ten slotte de lading aan het schuiven raakte en naar een ziide van het vaartuig gleed. Hierdoor begon de „Dai gonar" vervaarlijk over tp,hellen en tenslotte stond het dek Kina rechtstandig op de gol ven. De kapitein gaf toen last de sloep uit te zetten. Deze manoeuvre was buitengewoon moei lijk, wegens den stand van het schip. Toch slaagde de bemanning erin, de sloepen over hoord te krijgen, maar de een na de apdere werden zij alle tegen den scheepsromp te plet ter geslagen. Gelukkig konden bijna alle man schappen, die reeds in de booten hadden plaats genomen, zich aan de masten vast klemmen, die op sommige oogenblikken de woedende golven raakten. De kapitein en drie matrozen verdronken echter voor de oogen der schipbreukelingen. Ondertueeohen was de timmerman, gehol pen door een aantal matrozen, begonnen, met liet afkappen der masten met al het staand en loopehd want Na 3 uren van ongehoorde inspanning was al liet tuig overboord gewor pen en richtte het aldus ontlaste schip zich weer een weinig op, ofschoon het nog altijd een helling van 60 graden behield. Eindelijk zag hot Fransehe stoomschip „Loire" de noodseinen van de „Daigonar", maar de woedeude storm maakte het onmo gelijk een boot uit te zetten. Vier dagen lang bleef de „Loire" in de huurt. Toen bedaarde de storm eenigszins en konden twee reddings booten naar het wrak worden gezonden, die de „Loire" geheel overbracht. De bemanning zegt. haar behoud in de eerste plaats te dan ken te hebben aan het kloekmoedig optreden van den timmerman. Ken vlieger doodgeschoten. Men zal zien nog wel den Fransehen vlieger Didiri Mosson herinneren, die in den zomer van het vorige jaar in Mexico als bommenwerper van zich deed spreken. Masson had in het begin van Augustus een overeenkomst aangegaan met de Mexicaanscbe rebellen om tegen een soldij van 800 dollar per maand verkenningsvluchten.te doen. Aan vankelijk had hij wel succes. Hij smeet met bommen of het dagelijksch werk was cn doodde eens met één lielsche machine meer dan 50 soldaten van de regeeringsti'oepen. Op het einde van Augustus echter had hij- een onge- lukstocht. II ij moest in de nabijheid van Las Guemns in den staat Socnora een verkennings vlucht doen tegen de regeeringstroepen en de rebellen volgden onder groote spanning den vlieger, die weer verscheidene hommen aan boord had om ze onder den vijand neer te slin geren. Plotseling zagen de soldaten het toe stel dalen. Masson had te weinig benzine mee genomen en moest thans tegen zijn wil bij bet dorp Emplin landen. Terwijl hij daalde zag de vlieger dat een Mexicaangeh regeeringssohip, dat' in de haven manoeuvreerde, Bclioten cp hem loste. Hij scheurde een stuk van zijn hemd en zwaaide er mee ten teeken dat liij zich wil de overgeven. Zoo kon bij zonder ongelukken bij Emplin landen. Maar nauwelijks stond hij op den grond of hij werd gevangen genomen, voor den krijgsraad gebracht en ter dood ver oordeeld. Masson werd enkele oogenblikken later op bevel van den commandant der re geeringstroepen Ojeda neergeschoten. Masson was vroeger mecanicien bij den vlie ger Pnulhnn. Hij ging met hem naar Amerika om een vliegtournce te maken. Toen Paulhan terugkeerde bleef hij achter en nam dienst bij de rebellen. De tragedie van zijn laatste vlucht is eerst thans na eenige maanden bekend geworden, Mexicaansche bladen hadden indertijd elpchts gemeld zegt de „Msb." dat Masson bij een on geval was omgekomen. Kies recht vrouwen. Voor de deur van een chemische fabriek te Stratford, Bonden, vond men een bus, waaraan een papier met de woorden „votes for women". Het nog rookende voorwerp werd da 'olijk in een em mer water gehouden en bleek later hij on derzoek buskruit en fosfoor te bevatten. Ontvluchting. Acht politieke veroor deelden, die de straf in cellulaire opsluiting' ondergingenslaagden er in uit de gevan genis te Coïmbra te ontvluchten. Zij spron gen over den gevangenismuur. Vervolgd door drie soldalen, die voorbijgingen, ver dedigden zij zich door met steenen naar hun vervolgers te werpen; zij verdwenen in de richting van Celar bij Coïmbra. Mjjnontploffing. Bij een ontploffing in een Chineesche mijn zijn 16 arbeiders om het leven gekomen. Hen scheepsramp. Op de Fraserrivier heeft een ernstige ramp plaats gehad. Een rivier- boot waarop zich meer dan 100 arbeiders be- vor.den van de Grane Trunk Paci fic spoorweg- j maatschappij, stootte op een klip bij Fort Ge orges. De boot zonk binnen eenige minuten. Alvoren hulp ter plaatse was, waren reeds 75 arbeiders verdronken. Het zijn meest Italianen en Kroaten. Opstand in Marokko? Volgens ontvan gen berichten uit het Spaansche invloedsge- bied in Marokko, is men een aanval van Itaisocli ep de Spanjaarden in het Riffgebied te wachten. Deze onlusten zouden van den kant der Spanjaarden zeer voel offers eisehen, daar Kaisoeli over meer dan 20.000 goed bewapende Marokkanen beschikt. Zelfs zou Raisoeli in staat zijn in het open veld slag te leveren. In de Engelselie kolonie te Gibraltar is men er van overtuigd, dat het systeem dat de Span jaarden op dc Marokkanen toepassen, tot een algemeenen opstand moet leiden. Familienamen. De verschijning van het nieuwe adresboek van Berlijn heeft een jour nalist aanleiding gegeven tot een beschouwing over de veelvuldigheid van sommige familiena men. Bovenaan staat de naam Schulim. die er 15,400 maal in voorkomt. Neemt meinfón, dat iedere Scliulze aan liet hoofd staat van een gezin van gemiddeld 4 personen, dan zijn er ruim 60.000 Schulzes te Berlijn en loopen er dus stellig altijd eenige exemplaren in de Leipziger- of Friedrichtstrasse, of onder de Linden. Het is te begrijpen, dat er ouder deze omstandigheden bjj den burgerlijken stand te Berlijn een afzondere afdeeling is, die er mee belast, is, al die Schulzes uit elkaar te houden. Op Scliulze volgt Muller, een naam die 10,880 maal voorkomt, daarna Schmidt. (10,412). Op de Meiers is gemakkelijker oog te houden, om dat die op allerlei manieren gespeld worden, als Meier, Mayer, Maier, Mayer, Mayr Majer, Mejer. In al die schakeeringen komen zij ter sterk te van 6400 in het adresboek voor. De andere mnaen, die het meest voorkomen, zijn Kriiker (5760), Hofmann (5240), Neu mann (5170), Lehmann (5090), Schroder, Krause en Wolf (alle ongeveer 4000), Fischer, Lange en Schneider (3000), Hermann, Kühn, Franke, Werner, Voigt, Koch en Scholz (2000). Daar komen wij met onze „Meyers" en „Smitten" en „Kokken" nog heel wat bq te kort. Scheepsrampen. Het Noorsche stoom schip „Espana" van Stettin naar Bergen is onderweg gezonken aldus meldt Reuter. Acht man van de equipage hebben den dood in de golven gevonden. Een draadloos telegram van het Duitsche stoomschip „Bavaria," afgezonden dicht bij Nantucket, bericht dat het tankstoomschip „Oklahoma" gedeeltelijk ondergeloopen is en hulpeloos ronddrijft. De „Bavaria heeft den kapitein en een aan tal officieren en manschappen aan boord ge nomen. Naar het schijnt zoo zegt een Reuterbericht uit New-York, zijn ongeveer 20 man van de equipage verdronken. Vier kinderen doodgetrapt. Een telegram uit San Juan de Puertorico deelt mede, dat vier kinderen doodgetrapt en achttien ernstig gekwetst werden in het gedrang bij de ope ning van de deuren van den stedelijke schouw burg, waar arme kinderen Kerstgeschenken zouden ontvangen. Brand in een filmfabriek. In het West End te Londen beeft een lievige brand gewoed in de gebouwen van de firma Pathé Frères, de bekende film-fabrikanten. Daar in het ge bouw een groote hoeveelheid films lagen opge stapeld. waaronder zeer kostbare, nam liet vuur in korten tijd zulk een omvang aan dat aan blusschen niet te denken viel en het geheele gebouw werd vernield. Er zijn voor meer dan 100.000 gulden films verbrand. Het vuur was ontstaan doordat een droppel beete lak op een film viel. Het personeel kon zieh nog tijdig redden. Slechts één persoon liep brandwonden op, ter wijl een brandweerman lichtelijk gekwetst werd. Branden. Door een brand zijn te Hirson in België zeven gebouwen in de asch gelegd, j l.êu persoon is daarbij om het leven gekomen, j In het oosten van Ncw-York heeft Woens dag in een huurkazerne een brand gewoed, die een zeer noodlottig verloop heeft gehad. De brand begon in het benedenhuis, maar sloeg weldra over naar de hoogere verdiepingen, zoodat de ongeveer honderd bewoners van het huis zich den weg langs de trappen afgesneden zagen en voor hun redding gebruik moest wor den gemaakt van de ten eenenmale onvoldoende brandladders. Acht mensclien (vijf mannen en drie vrouwen) vonden den dood in de vlammen 1 en twintig anderen werden zwaar gewond. Door den bliksem. Belgische bladen bren gen thans berichten over een verschrikkelijk ongeluk, dat te Kambove, in Katanga, tijdens een lievig onweder heeft plaats gehad. De bliksem sloeg daarbij in een kruidenierszaak, waarin tal van werklieden der aannemers firma Ulimann en Stone, die op hun uitbeta ling wachtten, voor den regen gevlucht waren. In een oogwenk stond het geheele gebouw in vlammen en de ongelukkigen stietten hartver scheurende kreten uit. Van alle kanten kwamen redders opdagen, en dank zij hun onversaagden moed, slaagden zij erin nog talrijke personen uit den vuurpoel te halen. Het schouwspel was ijzingwekkend en gevaarlijkde gewonden huilden en kermden. Later bleek, dat 10 negers waren verbrand en één blanke, en 33 negers werden gekwetst. De toestand van verscheidene slachtoffers was zeer ernstig. Farelsnoerendiefstal. In een juweelen zaak aan de rue de Provence te Parijs, zijn drie pnarlensnoeren ter waarde van een goede 30.000 francs gestolen. Een deftige dame was in den winkel bezig met het uitzoeken van een pa&r oorbellen, toen een andere dame binnenkwam, die den juwelier een onbeteekenende boodschap brengen kwam. Toen zij vertrokken was en de etrsté dame was heengegaan, bleek de verdwij ning van de snoeren. Auto-ongeluk. Prins George van Grieken land, een zoon van den vermoorden koning George, had te Parijs een auto-ongeluk, in de rue Francois Ier reed zijn auto met flinke vaart tegen een „aapje" aan, waarin graaf de Castelnau gezeten was. De prins bleef onge deerd, maar de graaf en de aapjes-koetsier wer den licht gewond. IJMT3IDEN, 13 Jan. N. O. Gearriveerd: 12 Januari. Onderneming1, Salomons, Hamburg n. Nieu- wendam. Vaster, s. Smirna. Veghtstroom, s. Bristol. Saturnus, s. Hamburg. 13 dito. Heimland II, s. Christian!». Niobe, s. Bordeaux. Vertrokken 12 Januari: Rhein, s. Hamburg. 13 dito. Vliestroom, s. Plymouth. NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN. Koning Willem III, v. Bat. n. Amsterdam, vertrok gisterenmiddag 12 uur v. Southampton Kon. der Nederlanden, v. Amsterdam n. Bat. vertrok 12 Jan. v. Algiers. Merauke, v. Bat, n. Rotterdam, vertrok 11 Jan. van Sabang. (Verbetering.) Tambora, v. Bat. n. Rotterdam, vertrok 12 Jan. v. Tanger. Eemland, v. Amsterdam n. Buenos Ayres, arriv. 12 Jan. te Montevideo. Triton, v. Bar ba dok n. Amsterdam, vertrok 12 Jan. v. Port of Spam. Soestdijk, v. Rc/.terdam n. Newport News, pass. 12 Jan. Scilly. Cairndhu arriv. 11 Jan. n.m. fce Newport News van Rotterdam. Noordam, v. Rotterdam n. Newyork, bevond zich volgens draadloos bericht 12 Jan. 4 uur n.m. op ongeveer 275 mijlen van Scilly. Nieuw Amsterdam arriv. 12 Jan. te New york van Rotterdam. Bacchus arriv. 12 Jan. te Cataaia van Napels. Mercurius vertrok 11 Jan. van Gibraltar n. Algiers. Zeepost. TWEEDE KAMER. (Zitting van heden). De derde herhalingsoefening. Men seint ons uit Den Haag. De motie-Ter Laan, waarin werd voorge steld de derde herhalingsoefening bij de mi- litie af te schaffen, werd verworpen met 33 tegen 31 stemmen. Men 6eint ons uit Alkmaar: Wegens het doen ontstaan van gevaar voor het verkeer door stoomvermogen op de lijn Alkmaar—Haarlem, werd beden een lijnwer- ker der H. IJ. S. M. door de rechtbank al hier veroordeeld tot één dag hechtenis. HAARLEM, 12 Jan. Groentenmarkt. Aan gevoerd 64 H.L. appelen, verkocht 50 H.L„ 8—16; bloemkool 200, 8—12 ct.; roode kool 7000 stuks, verkocht 5000, 2—5 ct.; witte kool 200 stuks, 3—5 ct.; savoyekool 3000 stuks, 2—5 ct.; wortelen 200 bos, 812 ct. NOORDSCHA RWO UDE, 12 Jan. De prij zen waren heden voor: grove uien 3.904; drielingen 44.25, alles per 50 K.G.; roode kool 6—7.20, dito 2de soort 5.75—6.25, klei nere dito 1—1.50, gele kool 5.756.25; dito 2e soort 5—5.50; kleinere 1—1.75; Deen- sche witte 6—7, dito 2e soort 5—5.25; klei nere 1.104.50, alles per 100 stuk6. WATERSTANDEN. 14 Januari. Hoogwater. IJMUIDEN v.m. 4 uur 28 min.; nam. 4 uur 48 min. KATWIJK v.m. 4 uur 3 min.; nam. 4 unr 23 min. Laagwater. IJMUIDEN v.m. 12 uur 28 mjn.; nam. 12 uur 48 min. KATWIJK v.m. 12 unr 8 min.; nam. 12 uur 28 min. Offieieele telegrafische opgave van het Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand, Skudimaes 781.9. Laagste barometerstand, Horta 755.9. Meest matige Noord-Oostelijke tot Noorde lijke wind, zwaarbewolkt, weinig of geen neerslag, temperatuur om het vriespunt in het noorden, in het Zuiden, lichte vorst. (Herplaatsing wegers misstelling). Wij vervullen hiermede den treurigen plicht U mede te dee- len, dat onze geliefde Zuster, Tante en Oud Tante. Mejuffrouw JOHANNA MARIA ESKES heden, na meermalen versterkt te zijn geweest door de H.H. Sa cramenten, in den ouderdom van 79 jaren in den Heer is over leden. De dierbare overledene bevelen wij in uwe godvruchtige gebe den aan. Haarlem: Wed. J. TH. A. SCHUVER- ESKES. M. M. ESKES. Lisse W. J. H. ESKES. Haarlem, 11 Januari 1914. KI. Houtweg 69. r De H.H. Uitvaartdiensten zul len gehouden worden in de Pa rochiekerk van O. L. Vrouw Ro zenkrans (Spaarne) op Donder dag 15 Jan. a.s., te 7, 7M, 8K en 9 uur, waarvan de plechtige H. Mis vau 9 u. gezongen zal worden, waarna de begrafenis op het R. K. Kerkhof „De Liefde", te Amsterdam, ten 1 uur. Woensdag 14 Januari de Pro fundisdag. Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer JOHANNES ANTONIUS ASSUERUS GRIJPINK, in den ouderdom van ruim 62 jaar. Overveen, 12 Jan. 1914. Zijlweg 108. Overveen. Wed. J. A. A. GRIJP1NK- MIDDELHOFF. Leiderdorp. M. A. C. M. WOUTERLOOD- GRIJPINK. W. A. W. WOUTERLOOD en Kinderen. Overveen. BERN GRIJPINK. A. E. H. GRIJPINK-BUR1 en Kinderen. Amsterdam. J. H. A. M GRIJPINK. M. A. J. GRÏJPINK-HOPPE en Kinderen. Overveen. CATO GRIJPINK. LIDA GRIJPINK. LIESBET GRIJPINK. De Uitvaartdiensten zullen gehouden worden op Donderdag den 15en Januari as. in de kerk van den ti. Antonius van Padua, Nieuwe Groenmarkt, Haarlem, ten 7%, 8, 8y2 en 9l/z uur. Zijnde die ten uur de plechtige H. Mis van Requiem. Daarna zal ten ongeveer 11 ure op de R. K. Begraafplaats St. Barbara de be grafenis plaats hebben. Biddag Woensdag as. Verzoeke geen bloemen. m van een keurige inboedel een prachtig modern Salon- en Huiskamer-Ameuble ment. massief eiken (handwerk) aan geboden. Ook afzonderlijk. Van bekende soliede firma afkomstig. Zoo goed als nieuw; kwitantie en 6 jaar blijvend ga rantiebewijs ter inzage. Nu voor den halven prijs te koop. Te zien en over te nemen tot a.s. Vrijdagmiddag dagelijks van 10 tot 4 uur aan de bergplaats van Inboedels van W. FRIJN, Mr. Bei hanger, Ged. Oude Gr. 29, Haarlem. BAK. Groote Houtstraat 72-74

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 3