DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. STADSNIEUWS. Zaterdagavondpraatje. SCinfferliiiisvest 29-31-33, Haarlem EERSTE BLAD. CaTfcRDAG 17 JANUARI 1914 ABONNEMENTSPRIJS» Per 8 maanden voor Haarlem ƒ1.35 Voor de plaatsen, waar een agent is gevestigd (kom oer gem,) 1.35 Voor de overige plaatsen in Nederland franco per post 1.80 Afzonderlijke nummers Bureaux van Redactie en Administratie Intercommunaal Telefoonnummer 1426. PRIJS DER ADVERTENTIëNt Van 1—6 regels 60 cent (contant 50 cent). Iedere regel meer 10 et Buiten Haarlem en de Agentschappen 15 ct per regeL BuitenL 20 et Reclames dubbel tarief. Dienstaanbiedingen 25 ct (6 regels), driemaal voor 50 ct contant). GULDEN bij levenslange onge schiktheid tot werken. 'Alle betalende abonné's op dit blad. die in hel bezit eener verzekeringspolis zijn, zön volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voor» GULDEN bfi 1 rfl GULDEN bij 4 SUff! GULDEN bij Gover?ijden.bÜ ISIS verlies van een |j|lj verlies va« 8 1111 verlies vau hand of voet I V W één oog M fUI SsP één duim. GULDEN bU verlies van één 1 wijsvinger. t GULDEN ha verlies van één anderen, vinger. De nitkeering dezrv bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij „Hollandsche Algemeens Verzekeringsbank" te Schiedam OW nummer bestaat uit uijf bla den u). o. de Ofticiëele Kerk- lijst en het Geïllustreerd Zon dagsblad, in S bladzijden. AGENDA. 18 Januari, Kathedrale Kerk „St. Bavo" Lief- dodigheidspredicatie door den ZeerEerw. Pa ter Boromaeus de Greeve. Utongebouw Haarl. Muziekkorps Matinee. AGENDA. 19 Januari. Gebouw St. Bavo R. K. Volksbond Ondersteuningsfonds. Vergadering Schoen makers. Teyler Museum Tentoonstelling van \eekeningen, behoorende tot de kunstverzame. iing van Teyler's museum, portretten, portret- Bchpfsen en figuurstudies. Bisschoppelijk Museum Jansstraat 79 Geopend eiken dag van 10—5 uur, tegen ietaling van 25 cents. Uitgezonderd Zaterda gen en R. K. Feestdageu. Kaariemsche AHsdanes No, HOS BEHOUD VAN NATUURSCHOON. Met ingang van 1 Januari j.l. moeeten alle reclameborden, die schreeuwden tegen het natuurschoon in onze provincie, verdwijnen. Prachtig! En de hand is er aan gehouden! Duchtig. Maar Nu stelt men ons de vraag of het ook ter bevordering van het natuurschoon is. dat bv. tusscheu Sloterdijk en Halfweg, dicht bij de spoorbaan, een vuilnisbelt is verrezen, van zeer reeenten datum en schilderachtig uit zicht. Men heeft voelt men dat het niet past! aan de belt nu kippengaas gezet. Wil men dat laten begroeien met klimop misschien! DE GEMEENTERAAD EN HET DiERDE DOUCHE BADHUIS. Gisterenavond vergaderde het Haarl-emsche Vitte Kruis in café Brinkmann. De voorzitter, de heer H. v. d. Berg, arts, zet to het doel, waarvoor deze vergadering be legd was, uiteen. Het lezen der notulen werd achterwege gelaten. De voorzitter deelde mede dat in het na- )aar van het vorige jaar de afdeeling Haarlem van het Witte Kruis besloot aan den Raad van Haarlem een subsidie aan te vragen voor 'den bouw en de. exploitatie van een derdei douche-badliuis der vereeniging dat zou ver rijzen aan den, Sehotersingel. Dit verzoek te door den Raad behandeld en toegestaan, maar daaraan werd de bezwarend© voorwaar de verbonden dat van het subsidie zal afge trokken worden de winst, welke op het bad- iniis aan den Koudenhorn gemaakt wordt. Het bestuur van het Witte Kruis heeft in een uitvoerig adres aan don Raad op de moei lijkheden daaraan verbonden gewezen. Do voorzitter las dit adres in zijn geheel voor. Het adres werd in handen gesteld van B. en W. ter fine van prae-advies. Het is het bestuur gebleken idat B. en W. echter ook prijs stellen te weten hoe de algemeeno ver gadering er over denkt, vandaar dat het deze ledenvergadering uitschreef. Zij was slecht bezocht. De heer Dr. Fagee Scliacffer was de eerste, die hét woord vroeg, en begon met te ver zekeren dat zaak, toen hij haar uit de dagbladen vernam, onaangenaam had getrof fen. Het lijkt alsof men in den raad meent tweede huis wilt bouwen met steun van gelegenheden van het Witte Kruis. De heer Fa<?eo Schaeffer woes er op dat het eerste douche-badhuis, aan den Koudenhorn, waar van do raad nu de winst wil hebben, gebouwd is door het Witte Kruis, en met steun van le den van het Witte Kruis. De handeling van den Raad lijkt spr. niet in orde. Wanneer ie mand een eigen huis bouwt en door vlijt daar winst van maakt en wanneer hij een tweede huis wilde bouwen met steun van andoren, zouden deza anderen dan rechten kunnen laten gelden op dit eerste lxuis? Im mers neon! Zoo ook de Raad niet op de winst van het badhuis aan den Koudenhorn. Verder wijst spr. er op dat het saldo der badhuizen immers weer gebruikt wordt voor doeleinden van volksgezondheid. Het heefti spr. verwonderd dat niet meer in den Raad tegen het voorstel is gesproken: Hij meent dat over het amendement van den heer v. d. Kamp niet had mogen gestemd worden. Nie mand heeft iets over het eerste douche-bad huis wat te zeggen dan het Witte Kruis zelf. Het Witte Kruis biedt de gemeente zijn diensten aan door te doen, wat eigenlijk op den weg der gemeente ligt. Hij meent dat als de Raad op zijn standpunt blijft staan, het Witte Kruis moet zeggen: non tali auxilio, gemeente, doe het zelf dan maar, want het ligt op uw weg. De heer Modoo merkt op dat de gemeente toch den grond heeft gegeven voor het eerste douche-badhuis en dus niet zoo geheel bui ten de zaak staat als de heer Facee Schaef fer het voorstelt. De gem. betaalt aan de badhuizen en spr. vindt het volstrekt niet onbillijk dat zij v raagt dat eerst de winst van hot Witte Kruis op het eerste badhuis wordt aangewend tot dek king van het tekort op de andere. Het heeft spr. verwonderd dat het bestuur in het adres zeide.dat de winst noodig was voor andere doeleinden. Spr. meent dat van de winst geen cent voor de douche-badhuizen wordt besteed. Gebruik al je inkomsten, zegt spr. voor an dere doeleinden, maar gebruik de winst van het badhuis tot dekking van 't tekort op de andere huizen. Wordt die winst daarvoor aan gewend, dan meent spr. dat zulks ook ten goede zal komen aan het onderhoud der bad huizen, doordat de prikkel om winst te maken wat minder zal zijn. Ook wil spr. een badhuis in het Amsterdamsche kwartier. Spr. vindt do houding van Dr. Faoee Schaeffer tegenover den Raad ongepast en zou het bejammeren als diens standpunt werd gedeeld door de ver gadering. De voorzitter merkte den heer Modoo op dat het eerste badhuis geheel door het Witte Kruis is gebouwd, zonder hulp der gemeente. Het heeft f 4500 daaraan gegeven. Als de gemeente nu met de eene hand geeft om een volksbelang te steunen en met de an dere de winst weghaalt, schaadt zij andere hygiënische belangen. De winst toch wordt aangewend voor andere werken der Ver eeniging o. a. Heideheuvel en deze zullen er onder lijden. Spr. ontkent dat het douche badhuis niet goed zou zijn onderhouden. 'Er valt niets op aan te merken tenzij, dat het geverfd moet worden, hetgeen dit jaar zal gebeuren. Elk jaar gaat de commissie rond om den boel na te zien. In de eerste klas zullen tegeltjes aangebracht worden. De heer Mr. Heerkens Tliijss.e.n heeft de vergadering, waarin het bedoeld raadsbesluit werd genomen, niet kunnen bij wonen. Spr. wil hier daarom zijn meening zeggen. Het voorstel van den 'heer v. d. Kamp heeft spr. ontzet. Spr. gaat in hoofd zaak mede met wat de heer Facee Schaef fer gezegd heeft, om verschillende redenen, die spr. ontvouwt. Wel heeft de gemeente grond voor het eerste badhuis gegeven, maar het betrof dan toch ook een gemeente-be lang. Het. kost de gemeente nu geen cent. Waren er geen badhuizen geweest, dan zou er al lang over gesproken zijn, ze van ge meentewege op te richten. De gemeente j heeft van het bestaan geprofiteerd, i Spr. is ook voor een badhuis in het Am sterdamsche kwartier en dan verwacht de gemeente dat ook het Witte Kruis dat zal doen. Bovendien het Witte Kruis profiteert niet van de winsten, maar de gementenaren. De vereeniging exploiteert veel goedkooper dan de gemeente het doen kan. En voor schoolboden vragen wij een subsidie. Zie daar de toestand. Met het eerste badhuis heeft de raad niets te maken. Laat de raad zich niet bemoeien met de boekhouding van een particuliere vereeniging, die misschien meer gedaan heeft voor de gemeente dan welke vereeniging ook. De heer Schram verdedigt dat hij voor het voorstel van den heer v. d. Kamp stem de. Hij voelde voor een rekening over de drie badhuizen tezamen. Spr. beantwoordt verschillende sprekers, die betoogd hebben dat het Witte Kruis zooveel goed .werk deed. Spr. beaamt dat en meent dat het vooral de zaak van het Witte Kruis is om op te treden in die gemeenten, waar deze niet bij machte zijn om voor de voLkshygiëne te zorgen. Spr. meent dat het onderhoud op den Koudenhorn te wensclien overlaat. Het verschil met het Leidsche Plein is groot. Niet dat het verwaarloosd is, maar liet kon beter zijn. Spr. meent dat als men badhui zen exploiteert, het niet aangaat een ervan apart te houden, i. c. dat aan den Kouden horn. De voorzitter ontkent dat het badhuis aan den Koudenhorn er elecliter uitziet dan dat aan 'tLeidsch Plein. Dat lijkt zoo en ligt aan den bouw en het eentent der inuren. De voor zitter is 'ter mee eens, dat als de gemeente zich wil moeien in de zaken van dit eerste badhuis, men moet zeggen: doe 'tzelf maar. De heer A. de Clercq merkt op dat ook uit financieel oogpunt alles tegen het raadsbe sluit is .te zeggen. Als ooit de 40,080 school- baden gebruikt worden, kan dat een verlies opleveren. Moet niet voorzien worden in even. tueelen tegenslag! Zal de gemeente het ver lies dekken, wanneer dat er komt! Dan is de kas er voor aansprakelijk, en het zal ook uit de kas betaald worden, zoo goed als nu de winst in de kas gaat. De heer Facee Schaeffer merkt o.m. nog op, dat aan de gemeente niets wordt ge vraagd. Haar wordt wat aangeboden: een nieuw badhuis. Zij vraagt of de gemeente dat wil onder die en die voorwaarden. Anders is het niet. Langzamerhand heeft het den naam gekregen van subsidie. Dat is het niet. Een vierde hadhuis acht spr. niet ge- wenscht. Het zal er med© gaan, vreest spr., als met veel lunchrooms. Als er weinig zijn, loopt het vol. Zijn er veel, dan wordt het ongezellig en men komt er niet meer. De secretaris, de heer Westerman Holstijn, wijst op de kleine winst waar het om gaat. In de laatste jaren een 300. Dan is de ad ministratie, een zeer groote, nog geheel gra tis. Het is de vraag of die altijd zoo goed koop kan gaan en of het derde badhuis niet nadeelig zal zijn voor het badhuis op den Koudenhorn. Met de winst kan het dus gauw gedaan zijn. En zou het dan ook niet eerlijk zijn dat de gemeente het tekort dekt, evenals zij nu profiteert van de winst! Het besluit beteekent schade voor de vereeniging en schade voor de gemeente. Dr. Götte bestrijdt ook het raadsbesluit. De heer Modoo meent dat het billijk zou zijn dat als er verlies ie, de vereeniging ook tot de gemeente kwaxn. (Vroolijkheid). Ge vraagd wordt of al de raadsleden er zoo over zullen denken. Gezien het jongste besluit, twijfelt de heer Götte daaraan. De heer Modoo vindt in den grond fout dat de winst op het eerste badhuis wordt ge bruikt voor andere doeleinden dan voor de badhuizen. Daarom wil hij de administratie veranderen. De heer Mr. Heerkens Thijssen meent dat de heer Modoo het lidmaatschap van den Raad verwart met het lidmaatschap van het Witte Kruis. Als lid der vereeniging kan hij een en ander ter tafel brengen, maar het zelfde kan hij niet altijd in den Raad zeggen. Met zijn opmerkingen kan in de vereeniging rekening gehouden worden. Verder stelt spr. vast dat het Witte Kruis de gemeente iets aanbiedt. Dat de gemeente nooit iets te ma ken heeft gehad met het eerste douche-had huis. Ook niet toen het met verlies werkte. Voor het- geld dat de gemeente geeft, biedt het Witte Ivruis sehoolbaden 'aan. De ge meente heeft die voorwaarden te aanvaar den of 'te weigeren, maar moet zich niet be moeien mpt de administratie der afdeeling. Na eenige discussie wordt gestemd over den brief, die door het bestuur aan den Raad is gericht. Met algemeene stemmen, op die van de heëren Modoo en Schram na, hecht de verga dering haar goedkeuring aan dat schrijven. Hierna wordt de vergadering gesloten. MUZIEK. WELDADIGHETDSCONCERT. Gisterenavond gaven in het prettige Kroon- zaaltje drie jeugdige artisten een concert, waarbij de kunst diende om voordeel te brengen voor een goed doeL Liesje en Annie Smulders gaven met Henri Jalink een viool- en pianoconcert, waarbij zij getoond hebben mooie talenten te bezitten, die slechts nog veredeld en vervolmaakt moeten worden. Vooral de heer Henri Jalink toonde naast veel virtuositeit een diepe, artistieke opvat ting te bezitten. I De avoiul werd geopend met Doppelcon- cert van J. S. Bach, waarbij het zuivere en mooie samenspel der jeugdige violisten een heerlijke uiting was van haar kennen eu kun- i uen, terwijl de heer Jalink aan den vleugel door zijn mooie begeleiding toonde een goed inzicht te hebben in zijn taak als accompag- nateur. Voor do pauze speelde Liesje Smulders nog Sonate G. moll van Tartini en Annie Con- certo-Romantiiiue van Godard. Uitstekend was 'de vertolking van Seherze B. moll van Chopin door den heer Jalink, die daarbij toonde te benijden gaven als pia nist te bezitten, een waardig leerling van den grooten pianist Willem Andriessen. Het trio speelde nog Serenade van Sin- ding en de jongedames gaven ieder afzon derlijk nog enkele korte nummers, waarna zij zich ieder tot een toegiftje lieten verleiden. Het niet zeer groote publiek was vol be wondering over de mooie praestaties dezer jeugdige kunstenaars en applausisseerde dankbaar en welverdiend. CHR. ORATORIUM VEREENIGING. Dio Schöpfuny. Een waarlijk mooie uitvoering van Haydn's „Sehöpfung" is altijd verblijdend. Het is zéér waar, dat wij in onze dagen aan de aller zuiverste natuurmuziek zijn ontwend; dat wil zeggen: liet zóó veelzijdige wezen der moderne muziek is niet meer verwant aan het ideaal der klassieken. De cultuur heeft het alleen-muzikale gebied zéér vergroot, onze muziek is niet meer absoluut, niet en- kelvoudig-muzikaal, maar universeel-artis- tiek. Het ideaal dér.ouden was: rythmische schoonheid en al kan dit nu zéér primitief lijken, het is merkwaardig verblijdend, lioe N. V. Het Haar'emsche Assurantie- en Commissiekantoor. Directeür: EDUARD BRANTJES. DAMSTRAAT 27 HAAFLEM* TELEFOON 899, belast zich met het san- en verkoop en van Effecten ten beurze van Amsterdam en Londen. onaantastbaar de groote waarheid van 't ou de ideaal nog is en zeker blijven zal. De Italianen waren 't begin, Bach was 't glo rierijke hoogtepunt, Beethoven de schitte rende voLtooiing van dien levensweg der klassieke muziek. En Haydn was ook op dien weg, Havdn de zeker-geniale, misschien meest-enkelvoudig-muzikale der oude D it- schers. Zijn „Sehöpfung" is zeker niet min der dan al zijn andere werk een heer,ij k« schepping van natuurmuziek, waar rythmi sche schoonheid toch de ware ziel, en de eeuwige waardekracht van is. En hierdoor is deze muziek wél 't diehtst tot de zui vere eenvoud, maar niet tot de hoogste, vot- komenste schoonheid! Want de I ogs.: schoonheid is niet enkel-, maar zéér veel voudig. Maar een verblijding is een mooie Haydn-uitvoering, omdat toch de zonkant der muzikale kunst ons dan toasc.iittei t en wij ons in dat vreugderijke licht kun nen koesteren. Een niet zéér diepe, maar wel héél innige ontroering wekt Bayan'a muziek en de uitvoering door de Christelij ke Oratoriumvereeniging heeft ons lie niet onthouden. Deze (5e) uitvoering was weer aanmerke lijk beter dan de vorige. Ov< r 't algemeen! waren de koren zéér klankrijk en 't bleek meermalen hoe goed het gei.aele ensembléi dezer vereeniging i3. Het moet waar ziia dat er met stijgende toewijding eu zeker heid is gezongen, want er was een zéér merkbare muzikale climax in den koorzang. De koren „Vollendet is das Grosse Werk"': en „Heil dir, o Gott" en niet 't minst het slotkoor waren schitterend. Wat prachtig is dan toch die vocale polyphonie met 't g©« weldig sterke rythme, wanneer ze zóó krach tig en levensvol wordt uitgevoerd, als gis-| teren onder Schoonderbeek's buitengewoon-; muzikale, heerlijk-vurige leiding geschiedde. Het was geen uitvoering die alleen in de groote lijnen was verzorgd, maar een zéér hoogstaand-artistieke weergave van Haydn's werk. Het Haarlemsche orkest heeft zich' over 't algemeen uitstekend gehouden. Het' strijkkwartet was héél goed. Soms waren koper en hout niet zéér zuiver van toon, maar dit was toch niet zéér hinderlijk. Sopraan-soliste was mevrouw Alida Lomaö en zoo ergens, dan heeft in haar zingen da stralende blijheid dezer zuivere muziek wel waarlijk schitterend geleefd. Men kan be^ wonderend spreken over haar bij zonder-ont wikkelde zang-techniek, voor mij lag de waarde van haar praestatie in de pure zon nigheid van de voordracht. Jac. van Kem pen zong met frissche, gezond-muzikale op vatting en meermalen was de mooie volheid van zijn stem opvallend. Niet 't minst waren de soli van Gerard Zalsman, die over al de klank zéér fijn verzorgde en de stem ming der melodie gehéél in zijn altijd bij zondere klank wist te brengen. Ik houd van deze soberheid van uiting, die zooveel intelligentie verraadt. H. F,. A, R. K. MEISJESPATRONAAT „ST. ROSA* In de plaats van mej. J. M. M. Bak, van de oprichting op 5 Februari 1894 af penningmees- teresse van het R. K. Meisjes Patronaat „St. Rosa" en die met den grootst mogelijken ij vei cecxvii. Wat de afgeloopen week ons bracht en waar de volgende vol van zijn. Daarbij een kijkje op organisatie, en hoe een voorzitter den stempel op een vereeniging zet. Waartoe het voor gaande aanleiding geeft over te spre ken en welk warm beroep er uit volgt in deze koude dagen. Dé" week die heenging heeft ons eeiï paar dagen ijsvermaak gebracht. Jongen, jongen, dat herinnerde me weer eens aan de dagen van Olim, toen we nog van die ouderwet- •che winters hadden, en toen de schaatsen onder de schoenen in een wip waren aan gebonden voor tochtjes en urenlang ver maak op dichtgevroren vaarten en plassen! Ik heb die oude dagen in mijn herinnering hog maar eens opgehaald, en me zóó mee- vermaakt met het jonge volkje dat nu weer dezelfde pret heeft in dat echtoud-Hol- andsch vermaak als wij in onzen jongens- »i k ;^een gisten we toen van geen „ijs- tubs" af, die nu in de mode zijn, en waar je, naar ik van mijn oudste hoorde, nu heel de Hoogere Burgerschool, het Gym nasium en alleriei andere scholen-bevol- king, tegenkomt. En dat jonge goed onder elkaar heeft pret van belangt Je zoudt er met zoo n tijd weer jong opnieuw voor willen worden! Nu heb ik het maar uit de verte gezien, maar me méé verheugt van belang. Of de week die komen gaat, óók nog üs- pret zal brengen? Mijn barbier, die op dit stuk een weerkundige is van den eersten rang, zegt dat het met 't ijs voorgoed uit is, en dat we „rauw weer" krijgen: een toe komstvoorspelling, die mij al heel bijzonder lijkt. Intusschen brengt de komende week ons toch wel iets bijzonders en' iets goeds: de Kerkelijke plechtigheden in Sint Jozef, waarmee onze Roomsch Katholieke Volks- bonders hun vijf en twintigjarig feest in luiden. Bravo, dat is 'n goed begin, vooral omdat zooals ik in het AU ©dagje van gisteren las, op voortreffelijke wijze is ge zorgd dat de volksbonders-zèlf begrijpen zul- <en> dat deze kerkelijke viering nummero één is, en meer waard dan allerlei feesten en gejubel voor den vervolge. De goede maatregelen heeft men daarbij getroffen: ik heb 't bewonderd, hoe men door aan de mee- viering van de kerkelijke plechtigheden een prachtig voordeel voor den vervolge en heel liet feestjaar te verbinden, precies 't zwak van de menschen heeft welen te vinden. Er zal dan ook geen twijfel aan zijn, dunkt me, of Woensdagavond half negen, als Pa ter Marijnissen zijn eerste conferentie houdt, zit de oude kathedraal in de Jansstraat stampvol met volksbonders, comitéleden en belangstellenden, 't Laatste óók, want be langstelling is er genoeg voor den R. K. Volksbond en hare feestviering in dit jaar, dat zal wel blijkenI Toch wel prettig, als een vereeniging als deze in onze stad, zoo algemeen wordt geëerd en geëerbiedigd I Want je kunt zeggen wat je wilt, de Volksbond onder den populairen voorzitter Guskens is populair eu geliefd in onze stad: 't is een vereeniging waar nu iedereen van houdt en iedereen wat voor over heeft, wat in onzen tijd voor een vereeniging van grootendeels werklieden heel wat zeggen will De heer Guskens, die dit jubeljaar als de bekroning van zijn veeljarigen arbeid wenscht te beschouwen in den Bond, heeft er wel de meeste eere van, dat zijn ge liefde Bond zoo algemeen geacht en ge- eer d is, waarmee ik natuurlijk den sym pathieken arbeid en het harde werken der overige bestuursleden allerminst een knauw wil geven.Integendeel: zij hebben in Gus kens' geest gearbeid, en dat heeft de Bond zoo vooruit geholpen !De voorzitter echter drukt nu eenmaal zijn stempel op een ver eeniging, net als een burgemeester het doet op de plaats, weshalve we immers Yoort- taan het roode Zaandam voorgoed rood-ge- stempeld zien, nu er een revolutieman bur gemeester is geworden, niet waar? Die waar heid, dat de voorzitter der vereeniging ty peert, hebben we ook in een andere ver eeniging tot haar volle recht zien komen: ik bedoel de Sint Elisabeths vereeniging, waaraan zoovele en zoo vruchtbare jaren werks is gewijd door de dame3 Proot, het allereerst wel door mej. Suz. Proet, die nu pas het ambt vau voorzitster heeft nederge- legd. Ook deze heeft niet alleen de St. Eli- sabethsvereeniging gesteund en vooruitge holpen met al de energieke kracht en groo te opofferingen 31e zij er voor over had, maar zij heeft die vereeniging geleid en ge voerd tot den grooten bloei waarin ze zich nu mag verheugen. Haar stempel heeft ze erop gedrukt, en terecht werd bij het aftre den van juffrouw Proot in onze courant aan de waardige presidente groote hulde ge bracht voor hare opofferingen, haar liefde en haar arbeid! Nu de St, Elisabethsver- eeniging een nieuwe presidente heeft, zul len daarom toch in Haarlem en door da leden-zelf, dunkt me, de groote verdienste^ der vroegere presidente niet worden verge-* ten of voorbijgezien, en ik hoop van harte* dat juffrouw Proot, nu ze niet meer aan da| spit3 wilde staan, toch als- gewoon lid, maan dan volgens de oude, beproefde, ijverige ma nier die we zoo wél kennen, zal medewerken! voor de arme zieken. Och het is in dezenj tijd een zware tijd voor menige zieke eu menige arme, en hulp heeft menigeen noo dig. Al die goede werken die nu voor da ongelukkigen en misdeelden gedaan worden, hebben als het zoo koud is onze hulp méén dan dubbel noodig, en veel meer dan anders, en daarom waag ik het maar, tot slot van' dit praatje, nog eens een beroep te doen op den weldadigheidszin van mijn goede leze ressen en lezers, om vooral niet te vergeten de brood- en koffieuitdeeling die zoo enorm veel en goed werk doet! Wie dat eens in de puntjes wil weten, hij ga eens kijken if den vroegen ochtend! 17 JANUARI, MSCHE courant <001 400 300 100 60 15

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 1