NIEUWS Uiï OEN DOT. Ingezonden ffiededeeüng. BINNENLAND. Sociale Berichten. Hel levenslot. Sïaten-üenerral. Een Abonné. ZUTD-fiCTT A Ï.K WÏ.ÏK BENNEBROEK. noordwijk. daarvan steeds werkzaam was is thans be noemd: mej. Marie van Vejzen, Ostadestraat 6. ROOMSCH-KATH. MTDDENSTANDSVER- EENIGING „Sh JOZEF." De R. X. Middenstandsvereeniging „Sint Jozef" houdt een jaarvergadering op Woens dag 21 Januari a.s. 's avonds half negen „St. Bavo" Smedestraat. De agenda vermeldt: Opening; Notulen; In stallatie nieuwe Leden; Jaarverslag Secreta ris; Jaarverslag Penningmeester; Verkiezing Penningmeester, wegens periodieke aftreding van den heer van Deursen, die zich niet her kiesbaar stelt; Verkiezing Secretaris wegens het ontslag nemen van den heer Ganzeboom; (Benoeming afgevaardigden „Centrale Raad"; Rondvraag; Sluiting. DE LOONACTIE DER STUCADOORS. Men schrijft ons: Reeds zeer geruimen tijd is de afdeeling Haarlem van den Alg. Ned. Stucadoorsbond en de afdeeling van den Ned. R. K. Kalk- en Steenbewerkersbond doende om de arbeids voorwaarden te verbeteren en vast te leggen in een collectieve arbeidsovereenkomst. De afdeeling van den Stucadoors Patroons bond verzette zich niet tegen een collectief contract, en de onderhandelingen hierover werden in den zomer van 1913 geopend. Doch ten slotte stuitte alles af op een enkel artikel. In het concept-loonartikel van de pa troons staat o.m.: „Inzake verhooging van uurloon wordt bepaald, dat telkens wanneer het uurloon der timmerlieden wordt ver hoogd, het minimum uurloon van een be kwaam stucadoor met een gelijk bedrag wordt verhoogd". Dit was de steen des aanstoots. De gezellen zeggen tot de patroons: „gü moet in nw be drijf zelfstandig handelen; wij kunnen ons niet vastleggen aan de activiteit van andere gezellenorganisatiee." Alle daarna gevoerde correspondentie bracht de zaak niet verder. Gisteravond vond een gecombineerde ver gadering plaats van hoofd- en afdeelings- oesturen der betrokken bonden. Daar werd de volgende conclusie genomen: „De gecombineerde vergadering enz.; kennis genomen hebbend van den stand der loonactie te Haarlem; van oordeel dat van de zijde der gezellen- organisaties voortdurend concessies zijn ge daan ten behoeve van de patroons; overtuigd dat niet kan worden ingegaan op den eisch der patroonsorganisatie om de nurloonverhoogingen vast te koppelen aan wat in dit opzicht in het timmerbedrijf mis schien tot stand zal komen; dringt nogmaals bij de patroons er op aan, »m bet nnrloon van een stucadoor te stellen op 32 ct.; van een witter op 28 ct. en van een opperman op 24 ct.; om deze loonen op 1 Januari 1915 en 1 Ja- anari telkens met 1 ct. per nnr te verhoogen; en aan arbeiders die niet het standaardloon verdienen, verhoudingsgewijs dezelfde ver hooging van loon te betalen; om tevens, (zooals trouwens reeds is toege geven) het minimum tarief voor vlak pleis terwerk te 6tellen op 12 ct per M2. en voor rietwerk op 13 ct- per M2. (uitgezonderd trap pen met wrongen). En om verder te bepalen dat de werktijd In den zomer 10 uur per dag zal zijn (loopend hisscben 's morgens 6 en 's avonds 6 unr); en in den winter (November, December en Ja nuari) 8 unr als arbeidstijd zal gelden, eindi gend 's avonds half 5". De vwgfld€riDg verklaart dat* als uezö mi- nimnra wensehen worden ingewilligd, de or ganisaties nog steeds bereid zijn een en ander in een collectief contract overeen te komen. Verwacht wordt van de patroons dat dezen len ernst van den stand van zaken zullen in zien, dringt er dan ook op aan dat de pa troonsorganisatie vóór 2 Februari as. ant woord zal geven op bet bovenstaande; spreekt de verwachting uit dat zoodoende bet nog mogelijk zal zijn op vredelievende wijze tot overeenstemming te komen; en gaat over tot de orde van den dag." SCHOOL VOOR KUNSTNIJVERHEID. Aan de School voor Kunstnijverheid alhier Sullen de lessen in de Kuntgeschiedewis, welke in 2 verschillende cursussen gegeven worden, in het vervolg ook door belangstellenden, niet leerlingen der school kunnen worden bijge woond. De eerste cursns wordt gedurende de maan den Januari, Februari, November en December op Donderdag, des avonds van 89 uur door den Hoofdleeraar den heer F. T. Grabijn ge- gegeven en omvat voor 1914: De Kunst van het Christendom, de Mohame- iaansche Kunst en de Middeleeuwen. Do tweede cursus wordt gedurende 10 maan- len (Juli en Augustus zijn vacantiemaanden) op Dinsdag, gedurende de Zomermaanden van 15, in de wintermaanden van 0V24ty2 door ien leeraar den heer H. C. Verkruysen gegeven »n zal voor 1914 omvatten: De Kunst van het Christendom en de met het Christendom in verband staande uitingen. Voor het volgen van beide cursussen verwij len wij naar de in dit blad opgenomen adver tentie. MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID. In het Museum van Kunstnijverheid alhier lullen Zondag a.s. twee merkwaardige Ten- toonstellingen plaats hebben. De eerste omvat de voornaamste monumen tale gebouwen in Frankrijk van af de mid deleeuwen tot in latera tijdperken. De tweede omvat de Xederlandsche beeld houwkunst der Middeleeuwen. Beide tentoonstellingen zijn hoogst belang rijk en zullen veel bezoek trekken. Eene tentoonstelling van oorspronkelijke 'fotografieën eigendom van het Nedor- landsch fotografisch Musetim dat weldra zal worden gesticht, is in voorbereiding. Deze tentoonstelling zal voor een groot deel omvat ten fotografieën die door Nederlandsche foto grafen welwillend ter beschikking werden ge steld. Zondag is de toegang kosteloos. DE LOTERIJ-KWESTIE. De directie der N. V. De Tijdgeest verzoekt ms ter geruststelling van het publiek te wil len mededeeieu, dat aflossing, rente betaling en premieuitkeerlng onveranderd zulten plaats hebben. Verder deelt zij mede, dat de bij hare agen ten in beslag genomen obligatiëa behooren tot die waarvan de vervolging tot vrijspraak of ontslag van rechtsvervolging heeft geleid. Waarom deze rechterlijke uitspraken niet zijn geëerbiedigd, is haar een raadsel. LOTERIJWETOVERTREDING. Woensdag a.s. zal naar wij vernemen, voor j het Kantongerecht alhier behandeld wor den een zaak tegen den Directeur van de ver- eeniging voor Werkverschaffing „Eigen Hulp", wegens het houden van een verboden loterij. De loterij bestaat hierin, dat men tegen een kleine wekelijksche contributie lid wordt dier vereeniging, waarvoor men een genummerde polis ontvangt. Eens in het jaar ontvangen de leden een huishoudelijk voorwerp, dat eveneens genum merd is, maar welke nummering natuurlijk buiten invloed van de leden geschiedt. De leden ontvangen dan het voorwerp, dat hetzelfde nummer draagt als dat van de polis. HERHALINGSOEFENINGEN. Bij de brigade grenadiers en jagers en de overige infanterie-brigades zullen voor her halingsoefeningen onder de wapenen worden geroepen: lichting 1907 en 1908 van 24 Aug. tot 3 September; lichting 1909 en 1910 van 4 tot 29 September. De miliciens der lichting 1907 en 1908, be- hoorende tot de 2e en 4e divisie, (le, 5e, 7e, 3e 8e 11e 12e 16e 18e 19e 20e en 22e Reg. Inf.) zijn van deze opkomst vrijgesteld. AANRIJDING. Gistermiddag 4 uur werd op den Kruisweg een met paard bespannen voertuig aangere den doftr een wagen der N. Z. H. T. M. De voerman wilde nog voor de tram pas6eeren, terwijl deze te dicht bü was. De wagenvoer der der tram remde, doch de tram schoot door vanwege de gladde rails. Van den wa gen werd de achteras gebroken en de rechter- achterwiel. DIEFSTALLEN. Iemand plaatste gistermiddag 4 uur een handwagen voor de poort der kazerne aan den Koudenhorn. Óp den wagen waren aan wezig 2 kisten met hokking, 6 potjes mos selen en 1 pot zoute haring. De eigenaar ging de kazerne in om hestellingen op te nemen. Toen de man terugkwam, was de wagen ver dwenen. Om half zeven gisteravond werd de wagen onbeheerd teruggevonden op den hoek van den Jansweg en de Nieuwe Gracht. De visch en de mosselen waren verdwenen. Uit Nijmegen is naar Haarlem een pakje verzonden per spoor. Er worden drie gekleur de overhemden uit vermist. Uit een pakje per spoor van den Haag naar Haarlem verzonden worden uit een cou vert, waarin 4 rijksdaalders zaten, 3 rijks daalders vermist. Eén bad men laten zitten. Uit een ongesloten bakkerswagen, die op de Eakenessergracht stond, werd uit een kistje 18 gestolen. DOOR HET IJS. Op den Burgwal zakten gistermiddag kwart vóór vier twee achttienjarige jongelieden door bet ys. Door middel van een ladder wer den zjj er uit gehaald. BEWUSTELOOS. Gisteravond 5 uur geraakte de 5-jarige Sara E. Pieters, wonende Vrouwensteeg 7, al spelende, toen zij een stukje ijs uit het wa ter wilde visschen, in bet Spaarne. Door mid del van een dreg werd zij er uit gehaald. Het meisje was reeds bewusteloos. Door toepas sing van kunstmatige ademhaling gelukte het wederom het bewustzijn terug te doen keeren. Het meisje werd naar hare woning gebracht en ondervindt verder tot nu toe geen slechte gevolgen van het ongeval. FAILLISSEMENTEN IN 1913. Door de Arrondissements Rechtbank alhier zijn in het jaar 1913 uitgesproken 115 faillisse menten; waarvan woonachtig waren: in de gemeente Haarlem 41; in de overige plaatsen van het kanton Haar lem 42 in het kanton Haarlemmermeer 14; in het kanton .Zaandam 10; in het kanton Purmerend 8. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: D. de Vries. Juliana- straat 3, een halsketting; W. Spangenberg, Lange Veerstraat 26, een zinken buis; J. Poeiwijk, Oranjeboomstraat 33e, een teeke- ning (bestek); R. Meijnsma, de Ciercqstraat 151, een hondenhalsband; J. Vlas, Teiterode- straat 77, een damesblouse; H. Schippers, An- thoniestraat 51c, een boekje van de Haarlem- sche Hulpbank; M. Akkerman, Gasthuislaan 184, een beerenhandschoen; J. van Alphen, Kampersiugel 64, een medaillon; E. Frank fort, Ripperdapark 43, een damestasehje; H. v. d. Aartweg, Westerstraat 21, een ceintuur met gesp; J. Collegen, Zuid-Brouwerstraat 16 een schaatsijzer; M, van Norden, Nieuwe Geldeloozepad 40, een schaats; J. Bijster, Adr. I-oocjeïstraat 5, een paar dameshandschoe nen; P. Plas, Minderbrocdersteeg 17, een witte hond; G. Sougé, Amsterdainstraat 3o, een dameshandschoen; A. Zuurenbier, Bus- ken Huetstraat 3, een armband; L. Faama, Kleine Houtstraat 73, een dainesboezelaai; G. Hirs, Gen. Cronjéstraat 107, een ceintuur met gesp; C. J. Warren, Jacobslraat 13. een rü- wielpomp; L. Hartman, Klaverstraat 24, een porttmonnaie; M. van Leeuwen,- RollanJstr. 24, een dop van boedenspeld; Bouckaert en Stevens, Zijlstraat 62, een sc-baats. BADEN. In het douchebadhuis aan den Koudenhorn zijn in den afgeloopen week 616 en in dat aan het Leidscbeplein 914 baden genomen. horloges met Ketting, in étui, twee gouden ringen en twee beeldjes die op de slaapkamer waren. Terwijl hjj boven op de gang was. werd hij door een der dochters van den concierge ge zien. Toen hij bemerkte, dat hij ontdekt was zette hij het op een loopen, doch werd gegrepen en naar het politiebureau geleid, waar hij bekende. Het getolene had hij nog bij zich. Door het ijs. Bij Gouda is een zes-jarig knaapje door het ijs gezakt en verdronken. Op de Kralingsche Plas bij Rotterdam is een jongen van 12 jaar in een wak gereden en verdronken. Verbrand. Van een driejarig knaapje, te Amsterdam dat te dicht bij de kachel kwam, vatten de kleertjes vlam. Het kind werd naar het Binnengasthuis aldaar vervoerd, waar het aan de bekomen brandwonden is overleden. De Bakkersstaking te 's-Gravenhage. De hoofdbesturen van den Algem. Nederi. Bond van Arbeiders in het Bakkersbedrijf en den Christelyken Bond van Bakkersgezellen, heb ben aan het hoofdbestuur der Nederlandsche Vereeniging van Werkgevers in het Bakkersbe drijf een schrijven gezonden, waarin wordt ge vraagd of die patroons-organisatie bereid is, eene conferentie toe te staan, om te trachten bet conflict te beëindigen. De patroonsorganisaties te 's-Gravenhage hebben gemeend, dit verzoek niet te mogen af slaan, waarvan aan de arbeidersorganisaties is kennis gegeven. 6000 verduisterd. De firma F. W. His- schmöller Zoon, in brandstoffen te Rotter dam heeft, volgens de N. R. Ct., aangifte gedaan van verduistering van ongeveer 6000. De vermoedelijke dader is naar Ame rika uitgeweken. Er zijn mcnschen die langs het geluk heen gaan, anderen doen het langs het fortuin; dat zijn menschen die de gunstige gelegenheid niet wisten aan te grijpen waardoor zij hun for tuin of hun geluk konden verzekerd hebben. Zoo zijn er ook zieken die langs het genees middel heengaan dat hun de gezondheid moet weergeven. Zij kennen het niet of willen het niet zien. jriV-halihei JANSSU./= Mej. Matthea Janssen, die bij haar moeder woont, de weduwe L. Janssen, Stienen, Gelde- ropsche weg 158, te Stratum, is niet langs het goede geneesmiddel heengegaan en haai* le venslot is er door gewijzigd. Dat jonge meis je van 15 jaren beeft een uitmuntende gezond heid weer gevonden. Haar moeder schrijft ons: „Mijne dochter was sedert langen tijd in ©en veroptrustenden gezondheidstoestand. Uit geput door don groei, was zij bleek cn zwak gebleven, zij beklaagde zich voortdurend over hoofdpijnen en zij .at bijna niet meer. Mijn dochter ging met den dag achteruit en de geneesmiddelen waren onmachtig haar le helpen. Al dien tegenspoed moede, heeft mijn dochter gedacht dat de Pink Pillen, die zoo vele jonge meisjes genezen hebben, haar mis schien ook konden genezen. Zij heeft daar mee een goeden inval gehad. De Pink Pil len hebben liaan he.t meeste goed gedaan. Dank zij dit goede geneesmiddel zijn al hare ongemakken verdwenen; zij ziet er op nieuw goed uit en is volkomen gezond." Zoo wij in de dagbladen de genezingen vermelden die met de Pink Pillen verkregen zijn, is dit omdat wij hopen dat do zieken ÓLan niet langs een goed. geneesmiddel zul len heengaan. De Pink Pijlen worden aanbe volen door do personen die zij genezen heb ben. Aarzel dus niet het voorbeeld te volgen van hen die genezen zijn. Wijzigt uw levens lot, blijft niet langer ziek. Gij weet zeer goéd dat de personen wier gezondheidstoe stand niej; in orde is, ie het leven niets met eenigen kans op slagen kunnen ondernemen. 2i\ zijn vcrkriicbaar a t 1.75 oer doo* f y per zes doozen bij het G^n-ra^l-LJepo» der Pink Pillen, van Peggen aan 22, hui* te Am-terdam; voor mj r'em en Om- st eken bij de firma4» Göpoincgf, Oroote Houtstra tl U7a, W. A. Schouten, drocist te *-ts»e. Ea verder by ver- schillende Apctneke<s en Dro£te,en* Een zakkenroller. Een slagersjongen die geld geind had werd door een net gekleed heer te Amsterdam aangesproken. Toen de heer doorging bemerkte de jongen, dat hij zijn zak met geld kwijt was. Hij kreeg den man te pak ken, die spoedig werd opgeborgen Brutale dief. Donderdagavond heeft een als beer gekleed persoon uit de conciërgewo ning ran het gebouw van den Ned. R. K. Volks bond te 's-Graveniiage gestolen twee zilveren TWEEDE KAMER. (Zitting van gisteren.) Begroeting van Suriname. Bij do behandeling der begroeting van Suri name wees de heer KLEEREKOPEIt op de zonderlinge toestanden, die ia deze kolonie heersdien. Hij schetst den zonderlingen toestand in die kleine maatscli., waar allemaal kuoge baantjes zijn, bekleed door personen, die elkanders naaste familieleden zijn, waar de zonderling ste toestanden lieerschen in.de rechtspraak en in heel de magistratuur. Verder overueersdit het rassen verschil alles. De heer v. DOüitN, ondersteunt dit voor namelijk. De heer FOCK ziet den toestand van de kolonie niet zoo donker in, wanneer men maar veel geld ervoor over heeft, geen halve maat regelen neemt, goed© hoofdambtenaren uit zendt en zoo meer. De heer GCUr-URER meent ook, dat men het roerend eens is over den toestand van de West-Indische koloniën. Ook is men het eens dat do Öuriname-eommissie lof toekomt; min der eens is men het ten aanzien van de Baeovenliquidaiio. Spreker meent, dat de Mi nister Do Waal Maiefijt volkomen correct en verstandig heeft gehandeld. Deze over tuiging beeft hij geput uit do nauwkeurige lezing van do betreffende stukken. De heer VAN VU UREN klaagt er over dat do Minister zoo weinig licht g"eft omtrent zijn plannen ou moeniogen. Hjj zal af wachten wat fle Minister nu gaat doen, maar'dringt we! aan op spoed ten aanzien van sommige zaken, zooals de verandering van het begrootings- recht, zooals dit in het regeeringsreglement is geregeld. Sterkt dringt hij aan op een nogmaals ernstige bestudeering van het Su- riname-rapport. Inderdaad moet men geen hal ve maatregelen nemen, maar die moeten dan vooraf zeer ernstig zijn overwogen. De heer BOS meent, dat het lachen om Suri name helaas niet anders kan zijn dan het lachen Van den boer, die kiespijn heeft. Er wordt steeds geld uitgegeven, en het blijkt altijd weer vergeefs. Hij constateert, dat nog steeds de inhoud van het rapport der Suriname-Oommissie al gemeen juist wordt geacht, al is niet ieder het eens met de voorstellen, die daarin wor den gedaan. Dat Suriname zelf niet ingenomen was met het rapport, spruit daaruit voort, dat het ook de fouten noemt van de kolonie zelve en dat nu wil zij niet gaarne hooren, hetgeen vol komen menschelijk is. Wat vooral zou helpen, ware immigratie van echte Hollandsche energieke landbouwers, dan zou men niet naar Suriname behoeven om te zien, dan zou het wel zeker zijn, dat de hulp bronnen van het land zouden worden ontgon nen en dan zou ook wel het kapitaal komen. Hij verdedigt het bekende besluit tot liqui datie van de bacovencultuur. De plannen, die er nu zijn, zullen hetzelfde verzet oudervinden, als de oprichting van de Credietbank ondervonden. Nu zal de West-In dische Mail wel bang zijn Voor concurrentie. De regeering stoort zich daaraan niet. De vergadering wordt verdaagd tot Dinsdag 11 uur. Een R. K. Drankbestrijders-congres. Naar het Centrum verneemt, zal in den loop van dit jaar een R. K. Drankbestrijders- congres door de federatie „Sobriëtas" worden georganjseerd. R. K. Middenstand. De twintigste Centrale Raadsvergadering van de „Hanze" wordt Dinsdag 27 Januari te Rotterdam gehouden om 12 uur. Voor den inbond dezer Rubriek stelt 'de Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt den inzenders de cop ie niet teruggegeven. Mijnheer de Hoofdredacteur. Ik lees daar zoo juist in uw geëerd blad, dat de Minister van Financiën van plan is alle belastingen met een kleinigheid te verhoogen. Dat bevreemdt mij ten zeerste. Verleden jaar toch, u weet wel, met de ver kiezingen, vertelde men ons van Links, dat het benoodigde geld zou gevonden worden in de successierechten, vooral wat erfenissen be treft, omdat het daar het beste gevonden kon worden en het verhoogde tarief was hee- leniaal niet noodig. Hoe zit dat nul Ik zon mcenen, dat we toen aardig bedot zijn, want de eene teleurstelling js al op de andere ge volgd. En dan nog wat. Ik betaal nu: aan plaatselijke directe belasting 13.20 aan bedrijfsbelasting v 5.50 aan personeele belasting 7.58 aan forensen 8.66 X Totaal 84.94X Is u nu reeds bekend hoeveel dat in totaal hooger zal worden, en nu vernam ik inder tijd, da.t bij aanneming van bet verhoogde tarief een middelmatig gezin zon worden be last met pl.m. 2.50 per jaar. Als de belas ting voor miin persoon nu meer zal gaan be dragen dan 250 per jaar, dan zeg ik toch: Leve Links, leve de vrijhandel met haar buldoggen en spinnen. Het zal echter goed zijn, om toe te zien, wat de liberale couranten over 's ministers voorstel zullen zeggen. Of zouden die zwijgen nis moffenT Dat zou toch wel het toppunt zijn. De overzichtschrijver van die goede „Te legraaf" heeft het maar heel eventjes vermeld. Je vrienden moet je ontzien, niet waar? Hopende, dat u deze regelen een beschei den plaatsje wilt geven, verblijf ik Hoogachtend, Zeldzaam. Als een bijzonderheid kan wor den gemeld dat in een weide aan de Zomer- vaart nabij nnarlem een schaap met twee lammeren rondloopt, en dat op 17 Januari. HALFWEG. Personalia. De heer J. Wils, langer dan een J halve eeuw opzichter der begraafplaats van de Ned. Herv. Kerk alhier, beeft wegens Imogen leeftiid zijn eervol ontslag uit die functie gevraagd. (Nagekomen agenda). Ned. R. K. Volksbond. Dinsdagavond 20 Jan. 's avonds 7 uur, sociale cursus: Onderwerp: „Het Socialisme. Maandag en Vrijdagavond ten 8 ure repe titie rederijkerskamer St. Bernulfus. Zondag 25 Jan. Patronaatsfeest. Zaterdagavond van 8—10 uur en Zondag na de Hoogmis gelegenheid tot het betalen der contributie. Zondag na de H.H. Missen van 7, 8h» en 1014 uur: Bibliotheek geopend. Namens het Bestuur, A. B. LETSCHF.RT, voorz. A. HEEMSKERK, secret. SCHOTEN. Tc water. Gistermiddag geraakte aan het N. B. Spaarne een jongen, die zich te ver op het lis waagde, te water. Met moeite werd de bengel door bet toesteken van stokken ge red. Ware niet spoedige hulp aanwezig ge weest, zeer zeker zou hij zijn verdronken. Miltvuur. Bij den veehouder G. v. d. Peet, aan den Vergierdenwcg alhier (dorp), is een rund wegens het miltvuur afgemaakt. Het cadaver werd in de gemeente-gasfabriek door verbranding vernietigd. Opgepast. Door de politie is wederom tegen een aantal winkeliers e.a. wegens overtreding der. Dkwet .proces*verbaal opgemaakt- I Niettegenstaande ae neringdoenden dooi de politie telkens als het ijken is, worden ge waarschuwd, komen toch nog vele overre dingen voor en is waarschuwen voortaan overbodig. ÏJMTTIDEN. Onbestelbare stukken gedurende de le helft der maand Januari 1914. Brieven: Jan Hemes, Amsterdam; Jacob Pols, Maassluis. Briefkaarten: Mej. M. Hansen, Amsterdam; Mej. C. Dekking, idem; Betmann, idem; Mej. M. de Haan, Haarlem; C. Koster. Rotterdam; Mej. A. de Munck, Schooterbrug? G. Zoete- lief 7 Dorndorf, Surksfelde 7 2 zonder adres BEVERWIJK. Koninklijk bezoek. In aansluiting op ons bericht van gisteren nog bet volgende: Ter dienste van H. M. de Koningin zal Maandag morgen te 8 uur 12 een trein Holl. Spoor loo pen van Den Haag naar Amsterdam en der middags van Beverwijk naar Den Haag, al daar aankomende "snam. 4 uur 38 min. Een en ander staat in verband met het voornemen van H. dien dag de militaire verdedigingswerken in dit gedeelte der stel ling van Amsterdam in oogensehouw te ne men. Personalia. Bij de gisteren gehouden verkiezing van een lid van het bestuur van den Wijkerbroekpolder, ter voorziening in de vacature ontstaan door liet overlijden var den heer B. Sluiter werd gekozen de heet H. D. Sluiter. UITGEEST. Personalia. Te Amsterdam overleed dezer dagen de heer G. Goedhart, sinds 2 Jam. 1.1. stationschef alhier. Reeds spoedig na zijn komst alhier, wierp een hevig maag lijden hem op het ziekbed en hij is dan ook spoedig na een operatie te Amsterdam over leden. Met hem is een bekwaam ambtenaar heengegaan. HEEMSTEDE. R. K. Volksbond. Maandag 26 Jan. a.s. wacht den loden der afdeeling Heemstede van de It. K. Vereeniging voor Volkszang een zeer belangrijke avond. Het pmpagandakoor der afdeeling thans onder leiding van dei Haarlem3cheu musicus, den heer Jae. de Jong, zal verschillende nummers ten gehoore bren gen. Behalve een fliiink aantal volksliederen, zal ook o.m. het mooi getoonzette „Neder land en de Zee" van Brandts-Buijs gezongeö worden. Als soliste zal Mej. Gijsbertse mede werken hetgeen alleen reeds een gang naar. de concertzaal waard. Onderhandelingen met een spreker wordexï nog gevoerd. Eindelijk zullen door lallen verschillende liederen gezongen worden, dus „de L-eeuwerk" meegenomen. Goed afgeloopen. De schoenmaker W. R. zakte Donderdagmiddag door bet lis in don. Meerweg. Hy kwam met den schrik vrij. B. K. Kiesvcreeuiging. Gisterenavond werd de vergadering gehouden van de R. K. Kies. vereeniging, die verzet was van Dinsdag li Januari. Tot len voorzitter werd gekozen de heer P. Zeestraten wegens vertrek van der heer L. Kokkelkoren, tot 2en secretaris de heer Leo Roozen Sz., wegens vertrek van den heet Th. O. de Jong. De le penningmeester de heel J. van Lierop Wz. is herkozen, zoo ook de heeren P. Prins Az. en J. Kortekaastot com missarissen. In kas was een saldo van ƒ3.64. Boerenleenbank. In de laatste bestuursvergadering is de rent» voet niet veranderd en is gebleven voor voor schotten 4.80 met 1/8 provisie en voor deposi. to's of spaargelden ƒ3.60 per jaar. Het aantai boekjes bedroeg op 1 Jan. 39. HILLEGOM. IJsclub „Hillegom". Gisterenavond hiela deze vereeniging in Hotel Sisterman3 een© ledenvergadering. De 2e voorzitter, de heei F. Engel Pz., opent de vergadering en heet de aanwezigen hartelijk welkom. De voor zitter brengt ter sprake punt 1 der agenda: YVedstrijd van leden op Zaterdag 17 Januari 1014. Er wordt opgemerkt, dat het plan dei agenda moeilijk zal kunnen worden verwe zenlijkt. 't IJ3 draagt nog niet voldoende. Wat goed was Ls stuk gereden. De heer Somsen adviseert slooten aan de Veenen- burgerlaan, waar best en s'terk ijs is. Spr. zou daar de wedstrijden zoo mogelijk willen gehouden zien. Ook de sloot langs den Pa- relleweg wordt genoemd. Voorgesteld wordt door den voorzitter om den datum van den kinderwedstrijd te verzetten. Deze zal bij goed weer zoo spoedig mogelijk gehouden worden; aanmelding kan reeds Zaterdag ge schieden. 't Afsluiten van het terrein wordt besproken. Dit moet volgens het bestuur geschieden, anders krijgen we geen nieuwe leden. Punt 2 ên 3 ver vallen nu ook wegens 't veranderen van punt 1, De heer F. v. Wavoien bespreekt ook een wedstrijd van jongens boven lt jaar om kleedingstukken. De voorz. acht een nationale hardrijderij zeer aantrekke lijk, vooral als de prijzen voor de winners hoog zijn. Dit laatste wordt geen bezwaar geacht. Bij het winnen der schaatsen, hoopt de voorzitter dat de winners propagandiste/a zullen worden. Bij de rondvraag wordt dank gebracht aan een der leden welke voor hef kuHerleest een paar mooi: seliaa sen schonk. De heer Nieuwkauip informeert naar een ei gen ijsbaan. De voorzitter zegt, dat de be zwaren legio zijn; 't schijnt niet te kun nen. Men is vaak in onderhandeling geweest. De heer Somsen vraagt, waarom 't vorig jaar geen contributie is geïnd. De voorzitter betreurt zulks ook. Een der leden moti veert waarom de kwitanties 't vorig jaar niet zijn gepresenteerd. Reglementair is het de contributie te innen vóór of begin No vember. De voorzitter zegt, 't reglement re gelt de zaak voldoende. De jaarvergadering wordt vastgesteld op a-s. Dinsdag of Vrij dag. Hierna verloting van prachtig© schaat sen en sluiting. M. van Noort- Gisteren had op de R. K- be graafplaats alhier de plechtige ter-aarde-be- stelliiig plaats van wijlen den beer M. van Noort, die gedurende 43 jaar als veldwachter zijn beste kraèhteu gaf voor bet belang dei gemeente. De burgemeester en verdere dorP?" autoriteiten bewezen den overledene mede laatst© ©er.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 2