DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. STADSNitUWS. HiniferhuBSvest 20-SÊ-33, Haarlagfi EËR3TE BLAD. 3\nt« /üipgang ?o. s abonnementsprijs» Per 8 maanden voor Haarlem ƒ1.85 Voor de plaatsen, waar een agent is gevestigd (kom der gem) - 1.35 Voor de overige plaatsen in Nederland franco per post 1.80 Afzonderlijke nummers0.03 Btipeauz wan Redactie en Administratie Intercommunaal Teiefoonnummer'I4S8. PRIJS DER A I)VERTENTIpNj Van 16 regels 60 cent (contant 50 cent). Iedere regel meer 10 ct. Buiten Haarlem en de Agentschappen 15 ct per regeL Buitenl 20 ct Reclames dubbel tarief Dienstaanbiedingen 25 ct. (6 regels), driemaal voor 50 ct ta contant). ÖÜLDEN bij levenslange onge schiktheid tot werken. Alle betalende abonné's op dit blad, die in Bef bezit eener verzekeringspolis zijn, zijn volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voor» GULDEN bij 4 CU 6ULDEN bÜ GULDEN bü verlies van een K ®j| 1S verlies van hand of voet w één oog GULDEN bjj overlijden. verlies van één duim. GULDEN bij verlies van één wijsvinger. GULDEN bij verlies vau één anderen vinger. De nitkeering dezer bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij «.Hollandsche Algemeene Verzekeringsbank" te Schiedam. EBst nummer bestaat uit twee bladen. AGENDA. 27 Januari. Gebouw St. Bavo Ned. R.R. Volksbond r— 8'j uur Genootschap van den Stillen Omgang. Sociëteit „Vereeniging" 7% uur Maatschappij tot bevordering der Toonkunst. „Ruth", van Georg. Schumann. Groote Kerk 1—2 uur Orgelbespe ling door den heer Louis Robert. (Zie Progr. onder stadsnieuws). Bibliotheek Kleverpark 7)4— 8)4 uur Geopend. Bovenzaal De Kroon 8 uur G. en W Spreker Gerard Brom over het onder werp: Filippi Neri, een Heilige uit Rome. Teyler Museum Tentoonstelling van tcekeningen, behoorende tot de kunstverzame ling van Teyler's museum, portretten, portret- sch itsen en figuurstudies. Bisschoppelijk Museum Jansstraat (9 Geopend eiken dag van 105 uur, tegen ietaling van 25 cents. Uitgezonderd Zaterda gen en R. K. Feestdagen. Haarlimsche AS leriat jes Wo. 1112 STOFBESTRIJDING. Wij ontvangen klachten over het middel dat aangewend wordt om in sommige straten Jda stof te bestrijden. Sinds eenigo dagen is 'daarvoor chloorcalciuin gebruikt. Men strooide jhet in de ,Wilhelminastraat, de Zijlstraat, - .Groote Houtstraat en andere. Het is een proef, dbeh deze voldoet zooals zij werd toegepast, niet. Het middel is erger dan de kwaal. De stof pakt goed, dat is waar, maar de kleverige vuile boel, die het geeft is jallesbehalve aangenaam. Zelfs, nadat het goed er reeds eeni- ge dagen opligt in het begin is liet heel erg .zien do straten er onoogelijk uit en niet alleen clie straten, maar ook de straten in de omgeving. De winkeliers in en in de omgeving vain die straten klagen er over dat zij hun winkel •niet schoon Ikunnen houden en ook menige huismoeder wist in het begin niet, waarvan daan de vieze vetvlekken pp tapijt en vloer zeil kwamen. Wij zouden willen aanraden om de proef, >zooals zij nu gehouden is, als mislukt te be schouwden. Nu het Is gaan dooien is er intusschen geen behoefte smeer aan stof bestrijding. DE ZILVEREN JUBELFEESTEN VAN DEN NED. R. K. VOLKSBOND. (Afdeeling Haarlem). Het Ochtend! eest Overweldigende indruk. Honderden en honderden mannen wier ver eeniging feest viert, haar vijf en twintigjarig bestaan en die ter gelegenheid van dit blij berdenken de werkhanden vouwen in diepen «erbied voor God. Zonder Wiens hulp en genade niets kan zijn en leven Onze Volksbond viert zijn jubelfeest, onze Rooms oh Katholieke Volksbond! En omdat hij Katholiek is en hare ledenl belmoren tolt ihet gelukkig getal dergenen, die in gehoorzaamheid 'aan Christus' Stede-, houder de kuie buigen Voor den Heer dep Heeren, daarom past» het de viering vau dit vijfde lustrum in te zettten op Katholieken waardige wijze. Na eenige dagen van geestelijke oefening, waarbij de Zeer.Eerw. Pater S. Mar ij nissen hen Roomschen (Volksbonders de goddelijke Waaa-lieden nog eens had voorgehouden en op geheel bijzondere wijze in. verband gebracht met hunne verplichtingen en werkkring, Jnoest, dit geestelijke jubelfeesst op waardige Wtijze bekroond worden. De geestelijke oefeningsweek het eératé tedeelte der luistervolle V'olksbomd - ju belf ©eu- Cen is beëindigd met een H. Mis, opgedra- t door {den tZeerEerw. Pater en waaron- ruim 800 leden van den R. K. Volksbond gevoed hebben met heit Brood des lo- eins, .yWeest sterk ju jhet geloof" zoo had del EeerEerw. Conferencier gisterenmorgen bij! tiju laatste conferentie in de St. Jozefkerk «lijn toehoorders (toegeroepen en hen aange spoord om de vruchten van deze geestelijke flefeningen lang te bewaren. 'n Overweldigende indruk was het daarna, Jjoten af die mannen, ordelijk en rij voor rij, die loden van het Comité voor de geestelijke jHefeningen regelden het ter H. Tafel naderen Öp voortreffelijk» wijze terwijl zachte jon gensstemmen heerlijk» saeramentsgezangen 'door het tot achter toe gevulde kerkgebouw! jdeden weerklinken, door de zijpaden zich ter H. Tafel begaven en door het middenpad naar h*üme plaatsen (terugkeerden- Na do [Benedictie het was een stille H. Mis met expositie begaven allen zich naar het gebouw St. Bavo in de Smedestraat. En toen die dichte drom van mannen daar binnentrad was verbazing en bewondering op aller gelaat te lezen. Ze herkenden de groote zaal van hun Bonds1- gebouw niet meer. In bet midden onder de hooge glazen over kapping hingen de vaandels der verschillen de onderafdeelingen, geflankeerd door wiros •pels inl de piauselijke kleuren (geel-wit). Over de geheele breedte der groot© zaal waren lang© .tafels aangerecht, waarop voor ieder der bondsleden met comité- en be stuursleden namen meer "dan 800 personen! aan dit fees ton tb ij t deel een eenvoudig, doch smakelijk ontbijt gereed stond. Aan een zijd© was een allée, gevormd door palmen en sierplanten. Voor het podium waren, tusschen smaakvol gearrangeerd groen geplaatst de borstbeelden! van Z. H. den Paus; van Z. D. H. Mgr. Bottemanne, onder wiens bestuur d© R. K. Volksbond gesticht werd; van Z. D, H. Mgr. Callier en van H. M. onze geëerbiedigde Ko ningin. Op het podium zelf dat prachtvol versierd was, stond vooraan de tafel waaraan het Dag. Bestuur van het Jubileum-comité en het Co mité voor do geestelijke oefeningsweek had) plaats genomen!. Verder waren daar tafelsj gedekt voor de leden der verschillende Co- mité's, die lallen de boutons droegen in ver schillende kleuren. De ZeerEerw. Pater kon niet aanwezig zijn daar hij aanstonds naar Amsterdam moest te- ruigkeeren. Door de heeren J. Ioas van Dijk en Piet Mossinkoff, decorateurs was het podium sier lijk gedrapeerd en nieuw opgeschilderd. Tusschen de draperieën, waarvoor de firma van- Lieïnt belangeloos gordijnen had be schikbaar gesteld, waren de emblemen aan gebracht der onderafdeelingen van den Jubi leerenden Volksbond. De groenversie,ringen in de zaal waren wel willend .aangebracht voor de Bloemistenver- eeniging „St. Elisabeth" en door de bloemis ten Pi. P. J- Prey de en B. A. Harren. Dm geheelen Zaterdag had men vol ijver aian deze |aankleeding der zaal gewerkt. De heer A. F. H. V. d. Vaart had zich belast met (het klaar maken van de koffie, 'daar op het laatste oogenblik de persoon, die daarvoor zorgen zou niet gekomen was. Door den heer W. Guskens werd aan den heer v. id. V. daarvoor welverdiende aank en hulde gebracht. De koffieketels waren op verzoek van het Jubileumcomité geheel belangeloos in bruik leen afgestaan door den commandant van het 10e Regiment Infanterie alhier. Toen allen gezeten waren het was een heerlijk gezicht die groote zaal vol met ruim 800 Roomsche mannen nam de heer N. H. Lambert, voorzitter van het comité der geestelijke oefeningsweek het (woord. Spr. is verheugd, het eerst het woord te mo gen voeren tot de afdeeling in dit jubeljaar wenscht haai- vair harte geluk met dit Zil- verfeest en als wij aan het einde der Geeste lijke oefeningsweek en na de zoo plechtige Gen. H. Communie baar bij een zijn dan, juicht Ons (hart en dringen- de woorden uit Onzen mond: „U, o Gold loven wij tJ, o Heer prijzen wij", Ingekomen ia Ide zaal was spr. verrast bij het aanschouwen der zoo keurige versiering, en wenscht |dankbare hulde te brengen aap 'allen die hierto© het hunne hebben bijgedra- gen. gpr. besluit met eene herinnering aan het eerste .gedeelte van het devies van „dén Bond", Voor God en Kerk daarbij den wenseh uitsprekend» dait door ons eerst het Rijks Gods gezocht zijnde het overige ons moge worden toegeworpen. Daarna roept spr. de aanwezigen allen (hartelijk welkom toe, hen een smakelijk (ontbijt toewenschende. Dan werd door allen staande het Bonds lied gezongen. Do algemeen© voorzitter de heer Wi. B. Guskens wenscht» |dan allen een Zalige Goimmunie en stelde de vraag: of we in dit jubeljaar inotg grooter feest zullen bele ven, dan heden. Spr. wil deze vraag beant woorden met: neen, heden is het toppunt bereikt. Heden is weer gebleken, dat in den R. IC. Volksbond het Katholiek leven krachtig ia en hij wekt allen op zich steeds en in al les katholiek te blijven betoonen. Luide was het applaus dat de sympathieke voorzitter met zijn kort, doch uit het hart geweld woord mocht verwerven. De secretaris, de heer P, J. M. van Tpe tering deed nu voorlezing van volgend in gekomen telegram Ginneken, 25 Januari. „Bij het begin der jubileumfeesten bied ik bestuur, adviseur, oommissiën en le den mijn hartelijk» gelukwenschen aan in de hoop en het vertrouwen, dat de her denking van idit ailveren feest op echt Roomsche wijz» ingezet in hooge mat» moge bijdragen tot den verderen bloei der jubileerende vereeniging. PASSTOORS, Eere voorzitter". Stormachtig en donderend applaus brak los, tem er weergalmde een kreet: „Lev» Pass- toors" door ld» 'ruime zaal. 't .Enthousiasme was groot! Vriendelijk» dames bedienden daarop allen van broodjes en koffie, die ongetwijfeld allen uitstekend smaakten. (Er werden ongeveer 3000 broodjes met vleesch verorberd I) Toen "de heer Guskens zioh even door de zaal bega!' werd hem spontaan een ovati» gebracht. 't Was zeker geen bewijs, dat men niet tevreden was I De heer P. He te m wees op het voorbeeld! door de afdeeling Haarlem steeds gegeven en herinnerde aan de vroegere geestelijke oéfé- ningen, waardoor de afdeeling de geestelijke belangen barer leden op bijzondere manier bevordert en welk voorbeeld door andere af- deelingen met vreugde gevolgd werd. Dan huldigt epr. de twee hoeren, die nog in het bestuur zijn overgebleven van dege nen, die toen aan het hoofd van onzen Volks bond stonden. Mr. J. B. Bomana de rechtskundige ad viseur meent, dat een schouwspel als van hedenochtend ieder zal hebben aangegrepen.! Het is moeilijk onder waardige woorden te brengen!; het heerlijk schouwspel van 800 mannen, die gezamenlijk ter H. Tafel gingen. Doch dit zitten aan een stoffelijken maal tijd doet Igpd. (terugdenken aan de eerste Christentijden, aan; (die liefdemaaltijden. 'Blijft aldus ,één en broederlijk, zegt spr. len houdt hoog 'de vaan der solidariteit. Ten slotte vraagt spr. een bravo en hoera voor den voorzitter en vooral, voor den heer Van Tetering. Het behoeft zeker niet gezegd, dalt aan dit verzoek, gaarne en met geestdrift werd vol daan. De lieer AI. !D. Vollaerts huldigt dq verschillende voorzitters van den R. K. Volks bond, en wekt allen op propagandisten te zijn van den R. K. Volksbond. De heer Jos. v. Seggelen spoort aan zioh vooral op fabrieken en werkplaatsen ka tholiek te Itoonen door te bidden voor en na het eten aldaar en aldlus een mooi voorbeeld te geven aan de jongeren. Nadat nog enkele heeren gesproken had den werd gezongen „Aan U, o Koning der Eeuwen" en sprak de heer Lambert een kort slotwoord. Spr. herinnert (dat het heden de feestdag is ider H. Familie en noodigt alle aanwezigen uit de feestvergadering van de. Aartsbroeder schap „de H. Familie" te bomen bijwonen welke hedenmiddag ten half 5 uur in de Kerk aan het Spaarne zal plaats hebben. Aangenaam was het spr. te kunnen mededeelen dat de conferentie dezen middag zal gehouden werden dioor den ZeerEerw. Pater Marynissen en uit wiens naam spr. nogmaals het dringend ver zoek richt allen aanwezig te zijn. Eene gees telijke oefening! of retraite eindigt nimmer met eene Alg. H. Gonununie doch wel met eene middag of avond godsdienstoefening. Ook naar aanleiding hiervan is aller tegenwoordig heid noodzakelijk. Spr. besluit met den wensch dat als wij lover twee jaar het Gouden Feest vieren van de oprichting der Aartsbroederschap hier ter stede nagenoeg alle leden van de Haarl. R. K. Volksbond het lidmaatschap der H. Familie zullen hebben aanvaard. DE FEESTAVOND. De ontbijtzaal van hedenmorgen had een metamarpbose ondergaan. Dat had men in den loop van den dag kunnen klaarspelen. Hulde aan de uitvoerders van dit karwei! I Waar des morgens de lange witte tafels met talrijke couverts en geurige broodjes de kerkgangers hadden bekoord, rijden zich nu aaneen de lange rijen stoelen, om de bezoe kers voor den feestavond te ontvangen. De ingang, Jierschapen in eereboog met het bondswapen in het midden en de vriende- lijken groet: Welkom, had geen verandering ondergaan, maar aan dezen eereboog sloot zich nu naar het podium in het middenpad, een groene allée van mastgroen en planten, van boven met groene bogen verbonden, zoo dat de inkijk den aanblik gaf van een leven den tuin. Vanaf den ingang tot het podium j was het, één groene eereboog! Het podium had ook nog eenige verande ring ondergaan. In de versiering, style em pire, prijkten nu nog tusschen de busten van i de twee laatste Haarlemsche kerkvorsten, het borstbeeld van Z. H. Paus Leo XIII, die door zijn encycliek „Rerum Novarum" zooveel bij droeg tot den bloei der R. K. vakorganisatie. Op de bestuurstafel prijkten keurige witte en roode en lila bouquetten, Op het podium nam wederom plaats het hoofdbe stuur van de afdeeling Haarlem, met gees telijken en rechtskundigen adviseur, het.^ ju bileum-comité en de leden der sub-comité's. Hier past een woord van hulde aan de hee ren B. A. Harren en; P. P. J. Preyde, bloemis ten, aan de onderafdeeling van bloemisten „St. Elisabeth" en aan de Rederijkerskamer, die de versiering van zaal en podium be werkstelligden. De feestvergadering was tegen acht uur uitgeschreven. Het begin. Langzaam, en tegen acht uur zeer snel, vul de zich de zaal met Volksbonders. Wederom waren honderden opgekomen om aan de feestvergadering deel te nemen. Daaronder vele comité-leden. Noteeren wij en passant dat de ZJEerw. Pater Marynissen des middags in de H. Fa milie in de Spaarnekerk een hartig propa- gandawoord voor die congregatie had ge sproken en naar wij vernemen met succes, want velen gaven zich op als lid. De bijeen komst was druk bezoekt. Onder daverend applaus waren het bestuur en Pater Marijnissen en de geestelijke Ad viseur der afdeeling en de rechtskundig Ad viseur Mr. J. B. Bomans de zaal binnenge komen en namen plaats op het podium. De hamer viel en de heer W. B. Guskens stond op om de aanwezigen het welkom toe te roepen,; met bewogen 6tem herinnerde de voorzitter der jubileerende afdeeling aan bet groote succes der geestelijke oefeningen, welk succes des morgens zoo duidelijk was aan het licht gekomen door de honderden Volksbon ders, die tot de H. Tafel waren genaderd. Daarmede bracht de voorzitter in verband de grootheid van onzen H. Godsdienst en de geestelijke voeding, die hij geeft. De heer Guskens besloot met alle leden van harte geluk te wenscben met het zilveren feest. Deze dag. constateerde spr., is geslaagd en al zou de heele rest mislukken, deze dag is geslaagd, de dag, waarmede de feesten be gonnen zijn en die g-wijd is aan de eer, dien wij God behooren te brengen. Dat deze eerste dag aan God opgedragen een 6Ïeraad is, dat is onze trots, juist omdat het een offer aan God is. (Applaus). Nauwelijks had de heer Guskens^ uitgespro ken, of de heer Jac. de Jong liet zioh hooren. Ditmaal om eenige aanwijzingen te geven omtrent de uitvoering van Volkszang, in bet bijzonder voor de uitvoering van het Bonds- had, dat als no. 2 op het programma stond. Zijn wenken, op humoristische wijze ter kennis van het publiek gebracht, sloegen in en zelden hoorden wij mooier uitvoering van het toch fraai getoonzette lied. Het tweede en laatste couplet werd staande door alle aan wezigen gezongen; de overige door het goed geschoolde koor van den heer de Jong. Voor vele hondsleden zal deze uitvoering een openbaring zijn- geweest. De soli werden gezongen door den heer P. v. d. Berg. De vergadering verkeerde nu in geestdrif tige stemming. Soms barstte spontaan een „aug zal hij leven!" of een „hoera!" los voor den voorzitter, of een sympathiek persoon, wiens naam maar even werd genoemd. In deze omstandigheden sprak de heer N. H. Lambert, voorzitter van het comité voor de Geestelijke Oefeningsweek, zijn slotwoord. De heer Lambert ving aan met te herinne ren aan het tweede deel van het devies van den Bond „Voor Vorstin en Land". Alhoewel van ons katholieken, zoo zeide spr. ongeveer, meermalen het verwijt is gedaan dat wij als „ultramontanen" onze liefde voor het gezag alle-m maar voor dat over de hergen kunnen betuigen, blijft ons hart warm kloppen voor Koningin en Vaderland. Mocht ooit wat God verhoede ons land in gevaar komen, dan zullen wij in de eerste gelederen vallen tot bescherming van ons land. (Applaus), 't Vorig jaar is door ons het lflO-jarig onafhankelijkheidsfeest luister rijk gevierd en konden wij katholieken met veel vreugde op dit tijdvak terugzien. Spr. heriimert hierbij aan het herstel der Bisschoppelijke hiërarchie in 1853 en de stichting van den sehoonen Kathedraal naar aanleiding van het gouden priesterfeest van Mgr. Bottemanne z.g., tijdens wiens episco- paar de Ned. R. K. Volksbond werd opge richt en wien de Bisschop steeds zeer gene gen was. gpr. besloot met een verzoek aan de ver- gaderde leden, n.l. zich steeds te vereenigen met het gebed van den priester na iedere Hoogmis voor H. M. onze geëerbiedigde Ko ningin, terwijl zij, die uitsluitend een vroeg mis bijwonen, door het bidden van een Wees (Gegroet hieraan kunhen tegemoet komen. (Applaus.) j Toen de instemming met deze woorden was I bedaard, vroeg de heer Jae. de Jong wederom 'de aandacht en geestig prepareerde hij de vergadering op het tweede deel van zijn me nu, waarvan hij liefst had dat allen zouden smullen. Hij stelde voor het Wilhelmus te zingen, maar goed. Eerst zong het koor een couplet, daarna de vergadering de volgende coupletten. Het succes was schitterend. Die heele groote massa hield zich aan het voor beeld van het koor, zong in één woord mooi. Dat was natuurlijk voor een goed deel te dan ken aan de uistekende stemming en was voor den Volkszang een mactige propaganda, Hul- i de aan den heer Jac. de Jong N. V. Het Haarlemsche Assurantie- en Comroissjekantoor. Directeur: EDUARD BRANTJES. DAMSTRAAT 27 - HAARLEM. TELEFOON 899, agenten der „Bata»ier8-!ijnei en „Huil** lijnen. Op dezelfde wijze werd het: „Wij leven vrij" gezongen. Dan gaf de heer Guskens, die alle sprekers van den avond inleidde en op de hem eigen hartelijke wijze dankte, het woord aan den Zeereerw. Pater Marynissen, die het slot woord der Geestelijke Oefeningen zou spre ken. Z.Eerw. werd op het podium ontvangen met langdurige toejuichingen. Pater Marynissen, Pater Marynissen begon de' vergade ring geluk te wenschen met den uitslag der Geestelijke Oefeningen. Vanmorgen aldus Pater Marynissen bleek dat uit het groote getal H. Communiën. Spreker prees den ijver der leden om de oefeningen bij te wouen, vooral dre morgens, en dat ondanks de bit tere koude en den arbeid, die hen wachtte. De afdeeling deed goed dit feest te beginnen met God. Verder wenscht© spr, in dit slotwoord in verhand met-"de geestelijke oefeningen de le den aan te sporen tot ijver en volharding om katholiek te zijn en dat te toonen in alle om standigheden. Spr. schetste de oprichting van den Volks bond en het doel dat de oprichti ng zich daar mede voorstelde. Spr. spoorde ;:an dat doel eveneens na te 6trevep: lid te zijn van den R. K. Volksbond, gedreven door redenen van geloof, van godsdienst; zich te vereenigen in den Bond om de stoffelijke belangen van zich zelve en der familie, maar dit nooit t« doen in vereenigingen, die niet 6trooken me» de katholieke beginselen, die afwijking geven met 't godsdienstig leven. Zulks om 't gods dienstig leven hier op aarde en het geluk hiernamaals. De gewijde redenaar spoorde aan katholiek te zijn in het vereenigingsleven en niet alleen binnenkamers, maar vooral katelijk te zijn in 't dagelijkseh leven; geen gemengde huwelij ken, geen neutrale bladen. De leden moeten zeggen: wie aan mijn geloof raakt .raakt aan mijn leven. Met zulke leden zal de Bond bloeien en vruchten dragen. Spr. spoorde aan tot volharding in de goe de voornemens en besloot met den uitroep: Lang leve de Ned. R. K. Volksbond! Langdurig applaus betoonde den gewijden redenaar hoezeer het afscheidswoord de har. ten der aanwezigen had gewonnen en tevens hoeveel sympathie Pater Marynissen zich in de gezegende dagen van de afgeloopen week heeft verworven bij hen, die het geluk hadden onder zijne leiding de geestelijke oefe ningen mede te maken. De heer W. B. Guskens vertolkte de gevoeg lens van dankbaarheid der aanwezigen iri een hartelijk speeehje en verzocht den Zeer Eerw. Pater Marynissen de afdeeling niet te vergeten in de stille kloostercel en wanneer Z.Eerw. aan het altaar het H. Misoffer God* ter eer opdraagt. Toen was een indrukwekkend moment aap de orde, dat het hart van vele oude Bonds leden goed zal gedaan hebben. Aanbieding portretten. De Weleerw. Heer kap. de Jong uit Gouda, Geestelijk Adviseur der Volkebeiid-afdeeling aldaar, vroeg en verkreeg het woord. Kapelaan de Jong is de heerzoon van den heer A. J. de Jong, oprichter en eersten pre sident der Haarlemsche afdeeling van den R. K. Volksbond. Velen zullen zich den heer de Jong nog herinneren. Kapelaan de Jong vertelde met belangstelling van de voorbe reiding tot dit feest te hebben kennis geno men en het plan was in hem gerijpt om d« afdeeling het portret aan te bieden van zijn vader, den eersten president. Hij verzocht een goedgunstige ontvangst daarvoor. (Daverend applaus). In een geestig speeehje, waarmede hij taj van herinneringen bij de leden ophaalde, booq hij het geschenk aan. Applaus bewees we) dat het geschenk in dankbare handen viel ei| de heer Guskens haastte zich in woordar uit te drukken met hoeveel genoegen hij he portret van zijn boezemvriend, den goedet „Oom Toon" (de uitdrukking werd gaarne et door allen geaccepteerd, ook kap. de Jor bezigde ze) aanvaardde. Maar de heer Gin kens zal niet vermoed hebben, wat onmid dellijk daarop volgde. De heer P. J. M. van Tetering, algemeen secretaris van het Jubileum-comité, stonq reeds te wachten om het podium te bestijgen! Toen hij daarop had plaats genomen, bood hij in een waardeerende en geestige toespraak aan den heer Borghouts, tweeden voorzittet van het afdeelingsbeetunr, een portret aa4 60 15

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 1