II comMMIy raws UIT OEN OMTREK BINNENLAND. De orilerwperIk geloof, dal ze me daar bij den neus hebben.... Van Houtens Cacao r"r.M->nrri»- Ik wil nog een kop RONA cacao ■nmnrae (Ontleend aan de „Maasbode"). Aan de „Temps" wordt uit Londen geseind: Oe gezanten van den driebond lieten aan hun r< geering weten, dat het huns inziens een ern stig gevaar was, den toestand in Albanië ver der te laten ontwikkelen, gelijk dit nu het geval is. Zij meenen dat onverwijld aan den prins von Wied de middelen moeten worden ver schaft om de regeering te kunnen aanvaarden door het verleenen van een voorschot van 1 uillioen. De bladen melden dat de Porte besloot een legatie bij het Albaneesche hof in te stellen, zoodra het gezag der regeering gevestigd is. RUSLAND. De minister-president. Wat dezer dagen reeds als waarschijnlijk werd voorgesteld, is nu een voldongen feit geworden, nl. dat de minister-president Ko- kofsof is afgetreden. Zijn opvolger zal, naar men verwacht, de vroegere minister-president Gorcmykin zijn, cerwyl de portefeuille van Financiën, die Kokofsof tot heden had, waarschijnlijk aan Bark opgedragen zal worden. De Rnssificatie van Finland. Naar de „Temps"-oorrespondent t» St. Pe terebui g meldt, wordt de Russificatie der Fiu- sche scholen op het oogenblik met een bijzon dere activiteit doorgevoerd. De Russische re geering heeft den Flnschen Senaat voorgesteld binnenkort een wetsontwerp in te dienen tot reorganisatie van het onderwijs in de Rus sische -taal op de onderwijs-inrichtingen van het groothertogdom. De autoriteiten te St. Petersburg deelden tegelijkertijd mede, dat het wenschelijk zou zijn, om den Finnen, dio tot de universiteit van Helsingfors toegelaten wilden worden, een verplichtend examen in het Russisch af te nemen. Bovendien heeft de gouverneur-generaal van Finland denzelfden Senaat verzocht, het college van curatoren der universiteiten te Helsingfors te vragen, wanneer zij het oogen- blïk gekomen achten, om voortaan in elke faculteit het onderwijs in het Russisch te ge ven. De curatoren hebben op deze vraag nog niet geantwoord. JAPAN. De ongeregeldheden. Volgens de laatste berichten is de rust in het land van de rijzende zon weer hersteld, zoodat er niets meer te merken is van de ongeregeldheden, die hebben plaats gehad en waarbij 150 personen werden gearresteerd en 6 gewond. Een afgevaardigde, die voor het parlementsgebouw een redevoering hield, werd door de politie ernstig toegetakeld. De regeering verwacht, dat de kracht der oppositie grootendeel6 gebroken is, nadat de motie van wantrouwen in de regeering ver worpen werd. ZUID-AFRIK A. Na de staking. In den Zuid-Afrikaanschen Volksraad is men begonnen met het debat over de wet tot goedkeuring der maatregelen door de re geering bij de staking genomen. Maandag heeft de leider der arbeiderspar tij, Gres well, een uitvoerige rede gehouden, waarin hij een amendement voorstelde om de verbanning van burgers zonder proces te veroordeelen, en waarin hij volledig in lichting verlangde over de daden, waarvoor de indemniteit werd begeerd en eindelijk den wensch uitsprak dat een onpartijdige commissie onder leiding van den hoofdrech- ter een onderzoek naar het gebeurde zou in stellen. De heer Oreswell zette uiteen, dat de Regeering met de mijneigenaars zich had •verbonden tegen de belangen der arbeiders en de toon van zijn rede wordt zeker ge karakteriseerd als we vermelden zegt het A. A. dat hij generaal Botha voorstelde als „Louis de eerste, bij de gratie Gods, bescher mer der mijneigenaars". De toelichting tot de wet bevatte tal van onjuistheden, de beschuldiging tegen de verbannenen be rustte op de meest gebrekkige getuigenis- Ben, en als er sprake was van een samen zwering, dan waren de samenzweerders te vinden aan de zijde der regeering. Voor de onlusten in Juli stelde Creswell de regee ring aansprakelijk, die door haar machts misbruik tot deze onlusten aanleiding gaf. Tijdens de rede van Creswell, die Maandag Tier uren achtereen sprak en den volgenden flag nog zou voortgaan, was de zittingszaal •lechts half gevuld. Dat er me* recht van een misdadige woel- cls gesproken kan worden, bewijst duidelijk hetgeen dour generaal Smuts werd medege deeld dat tijdens de staking 38 aanslagen varen beproefd, van welke drie op de spoor- iwegen. Een der pogingen had ten doel een trein, voor troepenvervoer bestemd, te doen verongelukken. In twaalf gevallen was dy namiet op de spoor lijnen gevonden. Vier dynamiet-ontploffingen hadden elders dan op de spoorwegen plaats. Te Londen heeft de heer R. Hawkin, die langen tijd in Zuid-Alrika-verblijf heeft gehouden een lezing gehouden over den toe stand aldaar. Mr. Hawkin gaf als zijn besliste overtui ging te kennen dat de spoorwegstakera de bedoeling hebben gehad om te werpen den Railway Board bij de wet ingesteld en zich daarmede hebben schuldig gemaakt aan op roerige handelingen. Een paar der aanwezigen een professor in het Staatsrecht en een oud-minister uit Australië gaven te kennen dat zij het op treden van Generaal Botha volkomen juist hadden gevonden in verband met de rassen kwestie, en omdat de veiligheid des volks de hoogste wet is. Bovendien moest men met het uitspreken van een oordeel wachten tot alle verklaringen der Regeering hier be kend zouden zijn. Met deze uitspraak schenen de meeste le den van den „Atlantic Union" het volko men eens te zijn." KATHOLIEKENDAG IN HET BISDOM DEN BOSCH. De Commissie van Advies voor het houden van Katholiekendagen in het Bisdom Den Bosch heeft volgens het Hzgn. besloten, dat dit jaar een Katholiekendag zal worden ge houden, en wel te Nijmegen. De eerste Katholiekendag te Nijmegen werd in 1902 gehouden, onvergetelijk door de ont hulling van het monument voor Mgr. Hamer, waarbij dr. Schaepman zijn laatste groote rede hield. COMMANDANT VAN HET NED.-IND. LEGER. Bij Kon. besluit is met ingang van 2 April benoemd tot luitenant-generaal, commandant van het leger en ehef van het departement van Oorlog in Ned.-Indië, de generaal-majoor J-. P. Michielsen, ehef van den generalen staf van dat leger. INTERN. TENTOONSTELLING TE SAN FRANCISCO. Bij Kon. besluit is goedgevonden te benoe men tot plaatsvervangend regeeringscommis- saris te San Francisco voor de aldaar in 1915 te houden internationale tentoonstelling, den heer J. C. van Panthaleon baron van Eek, voorzitter der Nederlandsche Kamer van Koophandel te San Francisco; in te stellen een commissie van bijstand te San Francisco voor de deelneming van Ne derland en koloniën aan bovengenoemde ten toonstelling, welke commissie tot taak zal hebben den regeerings-commissaris aldaar in zijn werkzaamheden bij te staan en hem van advies te 'dienen, een en ander voor zoover zulks door hem wordt verlangd; in die commissie te benoemen: tot lid en voorzitter, den heer H. A. van Coenen Torchiana, regeeringscommissam te San Francisco voor bovengenoemde tentoon- j stelling; tot lid en onder-voorzitter den heer J. C. van Panthaleon baron van Eek, plaatsvervan gend regeerings-commissaris, en tot leden, de heeren: E. J. F. van Hanswijk Pennink; F. L. Willekes Mac Donald; jhr. C. J. Strick van Linsehoten; S. VoQrsanger; W. baron Fönstner van Dambenoy; allen deel uitmakend van bet bestuur der Nederlandsche Kamer van Koophandel te San Francisco. DE OPIUM-COMMISSIE. Men meldt ons uit 's-Gravenhage Ten huize van den voorzitter van den Anti- Opium-Bond, J. E. N. baron Schimmelpen- ninck van deer Oye van Hoevelaken, werd gisterenmiddag een vergadering van het hoofdbestuur van den Bond gehouden ter be spreking van de maatregelen, die zouden kun nen genomen worden om het opiumverbruik te doen verminderen. Besloten werd aan een commissie uit het hoofdbestuur op te dragen concrete voorstel len te ontwerpen om 'tot geleidelijke afschaf fing van het opiumverbruik te komen en deze vooretellen ter kennis van de Regeering te brengen. Het hoofdbestuur van den Bond bestaat tbans uit de heeren: J. E. N. baron Schimmel- penninck van der Oye, voorzitter van de Eerste Kamer, voorzitter; dr. E. B. Kielstra, staatsraad i.b.d. oud-lid van de Tweede Ka mer, onder-voorzitter jhr. mr. E. B. F. F. Wittert van Hoogland, commies-griffier van de Eerste Kamer, secretaris-penningmeester; J. M. Pijnacker Hordijk, oud-lid van de Twee de Kamer; mr. J. W. van der Bieson, lid van de Eerste Kamer; mr. O. Th. van Deventer, lid van de Tweede Kamer; H. Oolijn, oud- minister van Oorlog; H. H. van Kol, lid van Ae Eerste Kamer,, Tot leden van het hoofdbestuur werden nog benoemd de heeren: dr. J. G. Schreurer en W. H. Bogaardt, leden van de Tweede Ka mer. WEER EEN MANIFEST! „Nu de regeering hare plannen heeft uit eengezet nn in de Tweede Kamer de par tijen zich hebben uitgesproken en nu de Eer ste Kamer gereed staat voor de behandeling der algemeene politiek nu achten wij het oogenhlik gekomen om het woord te geven aan de strijdende arbeiders." Dezen rollenden volzin, waarachter nog heel wat snorkende zinnen volgen, geeft een ma nifest in „Het Volk" te lezen. Daar heeft in langen tijd, veel te lang! niets van dien aard in het roode hoofdor gaan gestaan, zegt de Maash. hierbij. En toeh, wanneer deze partij niet evenals een minder degelijke firma altijd voor wat nieuwe zorgt, kon de toeloop we] eens gaan minderen. Nu een uitverkoop wegens verbouwing, dan een wegens liquidatie; kort daarop de jaarlijks sche en wederom na korten tijd een wegens uitbreiding. Zoo zweeft de S. D. A. P. van de eene „groot, sche" beweging naar de andere; zoo vaardigt ze het eene geweldige manifest na het andere nit. Men moet nuchter genoeg Zijn om den men- seben die pret te gunnen. Als het andere was, gingen we het brallen de stuk van commentaar voorzien. Thans daarvan alleen een proeve. De eerste zin, die we boven aanhaalden, zon o. i. een weinig andere kunnen lniden. Bij voorbeeld aldus: Nu er een Regeering is opgetreden, die de concentratie mitsgaders onze S. D. A. P. uit het moeras heeft gered, zonder dat een dér heide deelen van het bloc deze weldaad ver diend had; nu in de Tweede Kamer de roode fractie voor deze weldaad met ellenlang gepraat haar dank heeft betuigd, doch tevens ook, waar het slechts noodig was, elk onvertogen woord heeft ingehouden om het Kabinet „Kruidje-roer-me-niet" vooral geen schade toe te brengen; nu die roode fractie met veel „schipperen" tusschen alle klippen is doorgezeild en zelfs niet tegen de Oorloge- en Marinebegrooting hebben gestemd zonder zich eerst terdege ver gewist te hebben, dat ze geer gevaar liepen, verworpen te worden; nu het sociaal-democratisch praten gerust kan worden voortgezet buiten de Kamer, om dat er niet het minste gevaar aan verbonden is; nn de Partij wellicht eenigszins hersteld is van hare portefeuilles-pokjes en het mis schien geraden is om de gemoederen tegen het volgende congres met zijn moeilijken kwesties door eenig vertoon voor te bereiden, nu achten we het niet ongeraden om 't woord te geven aan de heeren en ook een weinig aan de arbeiders onzer Partij." Zou dit niet veel oprechter en duidelijker zijnf Het smaakt toch zóó lekker, en Moeder zegt dat ze nooit heeft geweten dat Cacao zoo goed koop in het gebruik is, voor ze ons geregeld heeft gegeven. Ruwe zeden. Dinsdagavond is de 21-ja- rige Marie Warrink te Stuifzand (Dr.) op laaghartige wijze mishandeld. Zij ontving daarbij in den rug een snede van meer dan 80 cM. lengte en in haar kleeren waren ook een zestal sneden toegebracht. Een genees heer verleende heelkundige hulp. Twee der vermoedelijke aanranders zijn gearresteerd. De veiligheid in de „binnenlanden" van Drenthe laat nogal te wenschen over, zegt de Tel. terecht. De dievenbende in den Haag. Aan gaande de aanhouding van de daders van de in den laatsten inbraken bij goudsmeden in Den Haag, bij wie de spiegelruiten wer den ingeslagen, en de uitstalkast geplun derd, meldt men aan de N. R. Ct. nog, dat de recherche thans de geheel© bende in handen heeft. Niet minder dan 6 ver dachten zijn ter beschikking van .de jus titie gesteld. De meesten hunner hebben bekend. Eén was, toen de recherche op het spoor van de bende kwam, naar Duitschland uitgeweken, werd daar door een inspecteur van de recherche opgespoord en vond het maar beter, vrijwillig met dien ambtenaar mee naar het vaderland terug te keeren dan daar te worden opgesloten in afwach ting van zijn uitlevering. Een groot deel van het gestolen goud en zilver is in be slag genomen. De verzamelplaats der bende was in de Bagijnestraat, waar in minder gunstig be kend staande kroegen de plannen werden in elkaar gezet. Dat zal je overkomen! Gisteren is te Utrecht een auto, waarin vier studenten zaten, tegen de balie van de Smeebrug over de Oude Gracht gereden. De auto plofte op de vier meter lager gelegen werf aan de gracht. Twee der inzittenden sprongen in het water, de anderen gingen met de auto naar beneden. Twee studenten en de auto bestuurder liepen niet ernstige verwondin gen op; zij werden in de rijksklinieken ver bonden. De auto was zwaar beschadigd. Voortvluchtig. De Haagsche filiaalhou der van de Dordrechtsche glasfabriek Bou- vy, zekere J. P., is voortvluchtig met 6000, door hem geïnd hij afnemers, zonder daartoe dooh de firma gemachtigd te zijn. Hij deed dit nadat de firma besloot tot opheffing van het verlies-opleverende filiaal, veroorzaakt naar thans bleek door de malversatiën van den filiaalhouder. Nieuwe vervoert ar ieven. De Nederland sche en Belgische spoorwegen hebben een nieuw tarief ingevoerd voor het vervoer van koopwaren, verhuiswagens, enz. van het eene naar het andere land. Dit nieuwe tarief is van groot belang met het oog op de nijverheids- en handelsbetrek kingen tusschen Holland en België. De hierop betrekking hebbende reglementen ondergaan aanmerkelijke veranderingen. Het spoorwegongeval bü Purmerend. Men meldt nog nader nit Purmerend aan de Msb.: Toen er op den morgen van het déraille ment gerangeerd werd met enkele goederen wagons, ontspoorde, waarschijnlijk door ver keerden wisselstand, een tender. De machi nist, het ongeval bemerkende, stopte onmid dellijk, zoodat het ongeval geen ernstige ge volgen had. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Slechts werd het verkeer tusschen Amsterdam en Enkhuizen met eenige vertra- ging onderhouden. _De^^tjbii[_den. _hopfdwis- sel was n.l, versperd, maar door doeltreffen de maatregelen konden de reizigers in heide richtingen toch hun reis vervolgen met eenig oponthoud door overstappen. Onmiddellijk begon men met het vrijmaken van de lijn. Op het terrein waren aanwezig de inspecteur en een ingenieur tot het opne men van deu toestand. Het ongeval had volgens ter bevoegder plaatse ingewonnen inlichtingen niet veel te beduiden. Wel was het onaangenaam dat het juist op een drukken marktdag voorviel, maar de verzending runderen vond geregeld plaats over de lijn Hoorn—Alkmaar. Alar- meerende berichten van een ernstig déraille ment, die de rondte deden, bleken van allen grond ontbloot te zijn. Een Micliiel de Ruyfcer in den dop. Een avontuurlijke jongen is dio Jan Wil lem Greef, uit de Langestraat te Amsterdam, wiens signalement de kranten dezer dagen op verzoek der politie vermeldden, omdat de knaap het ouderlijk huis stilletjes verlaten, haid en er vandoor gegaan was. Zijn ouders hebben van 31 Januari tot 5 Februari in doo- delijke ongerustheid verkeerd. Gisteren is de jongen weer thuisgebracht. Het „N. v. d. D." vertelt erover: De bengel wilde naar zoo en had het nieuw ste schip van de stoomvaart-maatschappij: „Nederland", de „Prins der Nederlanden", uit gekozen om er het ruime sop mee te kiezen. Brutaal was hij Zaterdag, den laatsten dag van Januari, op de IJkade aan boord gestapt en mee naar IJmuiden gevaren. Toen het schip in "de sluizen lag verborg hij zich; de deugniet kwam eerst weer voor den dag toen de „Prins der Nederlanden" goed en wel de pieren uit was. Hij wist wel dat ei' nu geen kans meer was aan wal gezet te worden en vrijmoedig slapte Jantje nu naar kapitein Versteeg toe om hem te vragen pf hij de heele reis mocht meemaken. De gezagvoer der was natuurlijk niet weinig verbaasd, toen hij vernam, dat het jongske niets aan boord ta maken had. Hij gaf den avonturier een flin ke schrobbeering, maar toen de jongen aan- hield met zijn„Toe, alsjeblief, neem me toch maar mee", draaide de kapitein wat bij en kreeg hij schik in den jongen. In vroeger dagen zou allicht een gezagvoerder gezegd hebben: „Nou, vooruit dan maar, je kunt blij ven en mee-efcen." Echter kapitein Versteeg begreep, dat 't zijn eerste plicht was naar Amsterdam te sei nen, dat er een vreemd jongetje aan boord geslopen was. Hij gaf order Jan Willem Greef een flink middagmaal te verschaffen en zeide tegen den strop, dat hij tot Southampton aan boord kon blijven. Hij moest dan maar aan de directie te Amsterdam vragen of hij voor den zeedienst opgeleid mocht worden. Zoo de kapitein beval, geschiedde. De jon gen werd in Southampton aan wal gezet en kwam door de zorgen van den gezagvoerder in goede handen. Met het s.s. „Oranje" is hij weer naar Amsterdam gebracht. Een aardig zeereisje haid de knaap dus alvast gehad. En zijn hoofddoel heeft hij ook bereikt. Hij stevende kort na aankomst hier ter stede op de directie der stoomvaart-maatschappij „Ne derland" af, om te vragen of hij een plaatsje kon krijgen. Dat ging natuurlijk niet zoo dadelijk. Eerst moest Jan nog wat leeren. Men zegde hem toe, dat hij in dienst kon tre den op het Matrozen-Instituut op de „Pollux". Later zou hij dan 'wel kunnen aanmonsteren als stuurmansleerling. Jantje in de wolken!Zijn ouders vonden *t ten slotte ook goed, want hij had nu een maal al voet aan boord gezet, 't Moest au maar zoo blijven. HET SPOORWEGONGELUK BIJ HOOG HALEN. Van twee arbeiders van den ploeg, waar in ook Stevens bij de maatschappij werkte, vóór hij op 11 Sept. 1913 den dienst der S.S. verliet, vernam de Ass. Ot. dat onder het personeel wel bekend was, dat er een slechte rail in den weg was. „Er werd wel eens over gepraat, maar wij zagen er geen kwaad in", vertelde een hunner. De an dere arbeider wist met zekerheid te zeggen, dat de bewuste rail een knik vertoonde, d.w.z. een neergaande bocht in het midden, doch geen slag: een zijdewaartsche bocht. Tevens voegde hij er aan toe, vóór het j ongeluk geschiedde, gehoord te hebben, dat reeds gedurende geruimen tijd (ongeveer drie maanden )een nieuwe rail aangevraagd was. Beiden verklaarden, dat op den avond van het ongeluk, de bewuste rail zich nog in het wegverband bevond, en den dag daarna door de commissie van onder zoek gezien werd, evenals later door de ministers in gezelschap van den ingenieur en den opzichter. Of toen de rail weer als gewoonlijk bijgewerkt was, wisten de arbei ders niet te zeggen. Voor de hand ligt het vermoeden, dat dit wel het geval geweest zal zijn, daar direct met het opruimings- werk begonnen was, en de weg reeds den volgenden dag gebruikt werd. Vast staat dus dat de rail zich nog in de spoorlijn bevond, toen het ongeluk gebeur de. Nader vernam het blad van den ploeg baas Willem Emming, dat de bestelde rail, ter vervanging van 4.e__rail met jleiï knjk, eerst is aangekomen na het ongeluk. D» rail was 'n heelen tijd te voren reeds aan gevraagd. De gezonden rail kon echter niet worden gebruikt, omdat zij niet paste. Toep is een andere rail op maat gemaakt en, na het gehouden onderzoek, in de baan gelegd. Toen Emming in Augustus voor een jaar aan dit gedeelte lijn werkzaam werd, ver toonde de rail reeds een knik. Hij heeft da, rajl later versterkt door onderlégging van een paar extra dwarsliggers. Ómdat dq dwarsliggers in 't begin de rail nog niet voldoende ondersteunden, heeft hij tegen den wegwerker van Gelder, tevens hulp brugwachter, die om de andere week vroegi dienst verricht, gezegd, om, in 't geval, dat in die week bedoelde knik weer gezakt was, de rail op die plaats op te draaien en met grint opnieuw te onderstoppen, wat ook 2 of 3 maal door van Gelder is gedaan. Op den 23ein December is door den ploeg baas zeiven bedoelde plaats weer bijge werkt en is op 24 December tusschen 10 en 12 uur bij de voormiddagschouw op het geheele gedeelte tusschen Hooghalen en Bei- ïen niets bijzonders bespeurd. De rail is thans aanwezig op de losplaats te Hooghalen. In verband met het gisteren meegedeelde omtrent de vermoedelijke oorzaak van het spoorwegongeluk bij Hooghalen hebben gis termiddag technische ambtenaren van de Staatsspoor een onderzoek ter plaatse inge steld. MIDDEN-N OORD-HOLL ANDSCHE WATERLEIDING, Nu ide besturen van de bij de plannen der Midden-Noord-Hollandsche waterleiding be trekken gemeenten zich bereid hebben ver klaard van hunne medewerking te doen blij ken, heeft de minister van Binnenlandache Za ken aan de oommissie voor genoemde water leiding medegedeeld, dat thans den directeur van 's Rijks Bureau voor drinkwatervoorzie ning de opdracht voor bedoelde plannen is( verleend. De kosten ter uitvoering van deze plannen, ongeveer f 10,000 bedragende, zijn door het Rijk als renteloos voorschot toege zegd, terwijl de gemeenteraad van Purmerend de noodige verwarmde en verlichte bureel- ruimte gratis heeft beschikbaar gesteld. SCHOTEN. Coöperatieve woningbouw. Bij de Hooge- woerd zullen 42 nieuwe woningen gebouwd worden in coöperatie. Aanvankelijk was het plan deze te houwen aan den Kerkweg ach ter de R.K. kerk St. Bavo. VELSEN. Uitvoering. In het Bondsgebouw te Wijker- oog zal a.s. Zondag door de R. K. rederijkers kamer „W. J. Hofdijk" wederom een uitvoering worden gegeven. Waar het hoofdnummer van het programma gevormd wordt door „De Triomf des Kruises" door pater Duynstee, welk drama wordt gevolgd door het kluchtspel „'n Leuke mop," kunnen wij iedereen de bij woning van deze uitvoering warm aanbevelen. HALFWEG. Personalia. Voor het jaar 1914 zijn in deze gemeente tot schatter huurwaarder v. d. Per-_ soneele Belasting aangewezen den heer J. A. Kaub te Halfweg, en tot deskundigen opne ming mobilair de heeren W. L. Koelewijn en Th. D. L. Smit te Haarlem. Rederijkerskamer „St. Bernulphus oens dagavond gaf de Rederijkerskamer „St. Ber nulphus" onderafdeeling van de afd. Halfweg en Omstreken van den Ned. R. K. Volksbond een uitvoering.in het St. Jozefsgebouw alhier. Opgevoerd werden het historische drama in 8 bedrijven van Mgr. M. Rutten „De Kerkver- volger" en na de pauze „Een uurtje in een Amerikaansch logement" klucht in 1 bedrijf. Beide stukken werden goed ge: oc; in „De Kerkvervolger" werd flink spel ten beste gegeven, hoewel de uitspraak nog ge schoold moet worden. Aardig spel gaf de heer Th. v. d. Water als Peter, den kluizenaar. Voor afwisseling werd door pianomuziek gezorgd, en door een zigeuner-violist, die in den loop van den avond de zaal was binnenge slopen en eenige nummertjes ten beste gaf, onderwijl gingen de ZeerEerw. Heer Pastoor, en zijn kapelaan bij de aanwezigen rond om een bijdrage in te zamelen voor dezen violist, die hierdoor een goeden avond maakte. VOORHOUT. Uitvoering. Gisterenavond vierde in café „Boerhaave" de vereeniging „Sociëteit door- Vriendschap bloeiend" haar 17e jaarfeest. BJjna alle leden waren er met hunne dames tegenwoordig. Opgewekt door de muziek van den heer Hoogevorst van Oegstgeest ging het er recht gezellig naar toe-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 2