Nagekomen berichten STADSNIEUWS. Ingezonden Mededee.ing. Waarom lijden aan hoofdpijn. DE SPAARNEBANK Rechtszaken Sport en Wedstrijden. befast zich mst de uitvoering van effectenorders. AMSTERDAMSCHE BEURS. GOED AFGELOOPEN. TEN BATE DER TRAM-VETERANEN. Van onze Rechtbank kokotsjof. EEN VLUCHT OVER DEN MONT-BLANC. Scheepvaart berichten. UiTLOTINGEN KOERSEN VAN HEDEN, 12 Febr. an'/n VI* 9l/< 66'/, 624 NIEUWE GhftCHT 88, HNNRLEKÏ, tussehen de arbeidskrachten zal plaats vin den, dat de mindere of oudere werkkrachten op den achtergrond worden gedrongen. De heer Netscher bestreed den heer Ver- menlen en meende dat de gemeente zelfstan dig het loon moet bepalen en niet moet zien uaar het loon dat anderen betalen. De heer Sluiters acht het voorgestelde loon niet te hoog en zal voor het voorstel van den heer Landeweerd stemmen. Hij ver zekert dat dezen zomer de loonen te IJmuï- den met drie a vier centen per uur zullen verhoogd worden en zoodoende zullen stijgen boven het voorgestelde loon. Het voorstel van den heer Landeweerd werd aangenomen met 9 tegen 8 stemmen. HEEMSTEDE. Personeele belasting. Door het college van Zetten is aangewezen voor de schatting der huurwaarde voor de personeele belasting voor 1914 den heer W. A. van Amstel alhier. Gevonden Toorwerpen. Terug te bekomen bij K. Roos, Leidsche Vaart 241, een paar Kinder- «chaatsenTork, Linschotenstraat 12 te Haar lem een bruin zijden ceintuur; ,1Klooster, Raadhuisstraat 97, zwarte dainesportcmonnaie met geld. Verloren door: M. Kramer, Raadhuis plein 10 een zileveren dameshorloge; Mej. de Maap, Raadhuosplein, een zilveren dames remontoir. Wisselplaats voor de Stoomtram. B. en W. stellen voor aan de N. Z. H. T. M. tot wederopzegging tot vergunning te verleenen tot het maken van een wissel plaats nabij het Wilhelminaplein en hen te machtigen tot het doen verplaatsen van het hek van perceel Sectie B. No. 3078 en het Idoen verplanten van de boomen, die den aanleg van de wisselplaats zouden belemme ren. NOORDWIJK. Ondernemingsgeest. Toen dezer dagen de vrouw van O. naar Leiden was gegaan, had zij haar 5-jarig zoontje thuis gelaten onder de hoede van goede kennissen. Het veelbelovend jongmensch had echter spoe dig de waakzaamheid dezer menschen ver schalkt, vertelt de „Liss. Grt.", hij toog op pad, liep naar ltijnsburg-, stapte daar in een tram, die naar Leiden ging, en reed dank zij do goedheid van een conducteur - mee maar Leiden. Zijn moeder was intussehen weer maar Noordwijk terug. De kleine wereldrei ziger in den dop zwierf door Leiden en werd doof een paar knapen naar het politie-bureau gebracht. Daar kwam uien te weten, dat hij te Noordwijk thuis behoorde, en men bracht hem bij zijn moeder terug, die natuurlijk in iduizeud ang'sten had gezeten om den kleinen bengel. Men had overal naar hem gezocht, zelfs in den polder. Wat een ondernemings geest in dien kleinen mensch, lie? IJMUIDEN. Aanbesteding. De directeur der di recte belastingen en accijnzen heeft gisteren aanbesteed het onderhouden en herstellen van |de Rijksgebouwen der invoerrechten en ac cijnzen alhier tot 31 Dec, 1916. Ingekomen 10 biljetten. Minste inschrijver de heer D. Raijs Jz., IJmuiden, f 1922. UITGEEST. Kaasfabriek. De commissie belast Biet de plannen voor den bouw eener Coöpe ratieve Kaasfabriek heeft voor f 3000 een zeer geschikt terrein aangekocht, gelegen aan jden Middenweg, tussehen de villa van den heer RoëU en de boerderij van W. Groot, Zooals men ziet, pakt men de zaak flink aan. Apologetische Cursus. Naar we too juist vernamen, zal de volgende cursus biet Maandag 23 Februari, maar volgende week Vrijdag 20 Februari gegeven worden. Deze verandering is door den Eerw. heer ka pelaan getroffen met het oog op den vasten- bvondtijd. Gisterenmiddag was men bezig met liet omhakken van een boom aan de Kamper vest. Doordat niet voorzien was dat de wor tels verrot waren, viel de boom eerder dam verwacht was en kwam op de noordelijke geleiddraad terecht van de E. S. M. De idraad geraakte uit de klem en boog door tot op de straat. Direct werd de stroom (afgesloten en begonnen met het verholpen van het euvel. Het tramverkeer moest van 3 uur tot tien minuten vóór half vier over léén lijn geleid worden. OPLICHTING. De ijzerhandelaar H. J. K. uit de .War moesstraat verkocht een dag of veertien, ge leden aan een onbekende voor ruim f 32 spijkers, sloten enz. Van betalen hoorde hij niets. De politie werd in. den aim genomen en deze spoorde als dader op zekeren H. S. 40 jaar oud uit Haarlem. Hij had het ge kochte bij acht opkoopers hier te Haarlem verkocht en de opbrengst daarvan verteerd. Hij zal er wel meer van hooien. EINDELIJK! Gisteren is met de verbetering begonnen der bestrating van de Dr. Leydsstraat in het Schoterkwartier. Het werd ook hoog tijd. De straat was ontoonbaar en onberijd baar. Na de Dr. Leydsstraat wordt de Reitz- straat onder handen genomen. VOORDEELIG' ZAAKJE. Op de in 1913 gedempte Schalkburger- ka-de is tlians met bebouwing van drie wonin gen een begin gemaakt. Daar het particulier bouwterrein in Schoten weg is, vindt de ge meente. vele liefhebbers om dezen bouw grond te koopen. De gemeentekas van Scho ten vaart er goed bij. DE UITBREIDNG VAN 'T POSTKANTOOR Wij melden onlangs reeds dat de eerste plan nen tot uitbreiding van 't postkantoor de goedkeuring niet hadden kunnen bekomen van de betrokken autoriteiten. Wij deelden ook mede dat nieuwe plannen in studie waren en, kwamen deze tot uitvoe ring, den tuin van het postkantoor voor een groot deel in beslag zouden nemen. Met het oog daarop zijn indertijd dan ook de percee len aan de Nobelstraat aangekocht, waar dan waarschijnlijk de telegraaf- en telefoondienst tou ondergebracht worden. In een der plaatselijke bladen vinden wij nu, gisterenavond, dus weken nadat wij met onze berichten kwamen, een bericht in den zelfden geest, en de mededeeling dat deze plannen defintief zijn, mits zij niet te lang hangende blijven. Wij kunnen hieraan dan nü nog toevoegen, dat de bouwplannen en de goedkeuring daar van verhand houden met de verhreeding van de Nobelstraat. Het Rijk heeft reeds de beschikking over drie perceelen, doch ook de overige perceelen aan die straatzijde en ook het gebouw der Haarl. School ver eeni ging, zouden het Rijk niet onwelkom zijn. GEDERAILLEERD. Gisterenavond derailleerde op de lijn Bloe- m endaal op do Kleverlaan nabij den over weg, on* 9 uur een fcr-am, komende uit Haar lem. De dienst werd onderhouden door Ataxen. Om lialf elf was de dienst weder geregeld. AANRIJDING. De tram, die om 11.05 uit Amsterdam naar Haarlem Vertrekt, kwam gisterenavond op het fjpui te Amsterdam in botsing met een gemeentetram. Er werden eenige ruiten ver brijzeld. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De dienst had twintig minuten ver traging. De voorstelling van de Kon. Letterlievende Vereeniging „J. J. Cremer" in vereeniging met het H. IJ. S. M.-fanfare-cörps, ten bate der paardentram-veteranen, is uitgesteld tot een nader te bepalen datum in de tweede helft van Maart. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Volgens opgaaf in de Staats-Crt. kwamen in de week van 4 tot en met 10 Februari te Haarlem 3 gevallen voor van Roodvonk; te Beverwijk 2 gev,allen van Thyphus; ta Haarlemmerliede en te Schoten 1 geval van Roodvonk; te Haarlemmermeer 3 gevallen van Roodvonk; te Uitgeest, te Velsen, te Wijk aan Zee 1 geval van diptheritis. ONTROUWE POSTAMBTENAAR. De ambtenaren der posterijen alhier, heb ben plan, zoo veel mogelijk te zorgen voor de echtgenoote en kinderen van den amb tenaar P., die door de bekende treurige daad zonder verdiensten is. I'. is geschorst, ontvangt geen loon en zal dezer dagen ontslagen worden. De man is Zaterdagnacht door een collega betrapt, die den directeur waarschuwde, waar op deze constateerde dat hij een dertig brie ven in zijn bezit had, uit Amerika afkom stig. De geadresseerden zijn verwittigd en konden aan de griffie afschrift krijgen van de brieven. lleeds lang rustte verdenking op den man, zooals wij gemeld hebben. Zoo werd hij nooit in die diensten gezet, waaraan comptabili teit te pas kwam. De man werd gewantrouwd en had reeds overplaatsing gevraagd. AANBESTEDING. Hedenmiddag werd door de architecten C. L. M. Robbers en Zoon, namens hun lastge vers de N. V. voorheen Ant. Roozen en Zoon te Overveen, aanbesteed: het houwen! van een hloembollenschuur met woonhuis aan den Loosterweg, gem. Voorhout. Ingeschreven werd o.m. door: M. Th. Post, Hillegom, voor 13,400; W. Philippo, Hille- gom, 13,750; H. van Heerden, Haarlem, 13,820; H. Korslaar, Leiden, 14,925; K. de Bes, Noordwijk, 13,600; S. de Boer, Hil legom, 13,750; Wed. P. van Heyst, Velsen, 14,500; H. C. van Heyst firma Eikema, Vel sen, 14,711; P. N. Vester, Voorhout, ƒ14,350; W. v. d. Klugt, Noordwijkerhout, 13,880. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 12 Februari. C. v. Puffeleh en C. E. v. d. Nieuwenhof. Getrouwd. J. M. Jonker en H. Homkes. Geboren: 10 Februari, z. van J. M. Nachte- gellerRoos. 11 Februari, d. van J. W. OudhoffDijkman. z. van H. Kleinhout. Tijssen. z. van E. M. VallenduukWil- lemse. Overleden: 11 Februari. G. SuiskensBot hof, 79 j. jarts,straat. J. S.wennekerHee- res,_ 52 j. Ivoolsteeg. (Zitting van heden). Diefstal. Een jonge kerel, die van diefstal leeft en te lui is om te werken, stond terecht wegens diefstal met inbraak te Monnikendam ge pleegd ten nadeele van een arbeider, aldaar. Door een ruit in te drukken, heeft de hekl. die gedetineerd is, zich toegang verschaft tot de woning van den arbeider, die niet thuis was, en daar weggenomen eenige doosjes met geld, een portemonnaie, een ketting, een me daille en een hoekje. Bekl. bekende alles. Het O. M. wees erop, dat deze hekl. zich veel aan diefstal schuldig maakt en te lui is om iets uit te voeren. Geëischt werd een gevangenisstraf van één jaar. De ambtshalve toegevoegde verdediger Mr. Losecaat Vermeer, refereerde zich aan het oordeel van de rechtbank. Een rijwieldief. Een drankslijtereknecht hier ter stede zag op 18 November van het vorig jaar een da mesrijwiel staan in het belastingkantoor aan de KI. Houtstraat. Hij nam het mede. doch viel door de mand, toen hij eenïgen tijd later het „zwijntje" wilde vërkoopen, want toeval lig bood hij het te koop aan bij den rijwiel handelaar, hij wien in betrekking was de broer van het meisje aan wie het rijwiel toe behoorde. Nu had de man zich wegens diefstal te verantwoorden. De man bekende en toonde veel berouw. Het O. M. vroeg een gevangenisstraf van vier maanden. De hekl. vroeg of het niet mogelijk was hem een geldboete te geven, want door gevangc- nisslraf zou zijn leven verwoest zijn. Diefstal van chocolade. Een machinist en twee matrozen, in dienst op een boot, varende tussehen Zaandam en Rotterdam, hadden zich te verantwoorden wegens diefstal van chocolade en chocolade letters uit pakken, die op de boot, waarop zij in dierst waren, werden vervoerd. Een van het drietal was niet verschenen, de twee anderen bekenden den diefstal: zij hadden de pakken opengemaakt en daaruit stukken chocolade genomen en in hun pre via ndkastj es weggestopt. Het O. M. nam in aanmerking, dat de be klaagden waarschijnlijk ontslagen zullen zijn, wat op zichzelf reeds een straf is, en eischte tegen elk der drie beklaagden twee maan den gevangenisstraf. Uitspraken in alle zaken Donderdag 19 Fe bruari a.s. Lastige heeren. Er zijn te Krommenie een aantal jongelui, die het de politie dikwijls zeer lastig maken en wanneer zij dronken zijn, de politic-agen ten tarten en uitdagen, om op die wijze een relletje uit te lokken. Na de pauze hadden zich een drietal van die heeren achtereenvolgens te verantwoor den; de eerste, zekere D. N., die reeds eenige malen veroordeeld is, stond terecht wegens beleedigirig van den veldwachter en mishan deling, door hem eenige stompen te geven. Het O. M. vroeg tegen dezen bekl. 3 maan den gevangenisstraf. Tegen C. B„ die den veldwachter beleedi- gende woorden had toegevoegd,, werd een maand gevangenisstraf geëischt. De laatste hekl., H. B., was niet versche nen. Tegen hem werd drie weken gev.straf geëischt. Een vechtpartijtje. A. D. te Oostzaan had kwestie met S. K., en het bleef niet hij woorden. K. kreeg een paar flinke trappen, zoodat hii over den grond rolde; daarvoor had D. zich thans te verantwoorden en werd tegen hem 5 boete subs. 10 dagen gevangenisstraf geëischt. Verzet tegen de politie. Tegen A. S., die zich hij een arrestatie te gen de politie had verzet, werd een gevan genisstraf geëischt van 14 dagen. UITSPRAKEN. De Arr. Rechtbank alhier deed heden de volgende uitspraken H. S., arbeider te Beverwijk, diefstal, 3 we ken gev. straf. J'. H. v. D., opperman te Haar lem, mishandeling, 10 weken gev. straf. J. W. K., H. J. B., E. J. v. d. P., werklieden te Haarlem, de le en 2e ieder 2 maanden gev. straf de 3e drie maanden tuchtschool. J. N. v. d. W., werkman te Heemstede, 14 dagen gev. straf. A. L. arbeider te Zandvoort overtreding hondenbelasting 6 boete of 1 dag hechtenis. H. v. d. L„ bloemistknecht te Heemstede, dief stal, 25 boete of 12 dagen hechtenis. N. D., werkman, zwervende, diefstal 4 maanden gev. straf. J. H. v. D., opperman te Haarlem, mis handeling, een week gev. straf. O. V., timmer man te Lisse, mishandeling 5 boete of 5 dagen hechtenis. P. B. en D. L., arbeiders te Wor- mer, mishandeling ieder 7 boete of 7 dagen hechtenis. W. S. fabrieksarbeider te Assendelft, zaakbeschadiging 5 boete of 5 dagen hechte nis. P. M-, arbeider te Beverwijk diefstal, 3 maanden gev. straf. H. K., visscher te Volen- dam, wederspannigheid, 5 boete of 5 dagen hechtenis. A. van A., arbeider te Bennebroek, loopen op een anders grond en valschen naam opgeven, vrijgesproken. J. O., stoker te Velsen,, poging tot zware mishandeling, 4 maanden gev. straf. EEN ONTSLAGKWESTIE. Toen de Raad van Heiloo het vorig jaar, overeenkomstig het voorstel van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland besloot tot verhoo ging van het salaris van den Burgemeester- secretaris, werd tevens besloten den ambte naar der secretarie uit gemeentedienst te ont slaan. De Raad oordeelde, dat de Burgemeester dezen ambtenaar nu moest bezoldigen. De Bond van Gemeenteambtenaren heeft zich dezer dagen met dit geval bemoeid; de Kroon heeft reeds eenigen tijd geleden de beslissing over liet besluit verdaagd. Gedeputeerde Staten zonden den Raad een missive, waarin, ter voor koming van vernietiging van het besluit door de Kroon, gevraagd werd het in te trekken. De Raad besloot echter met 4 tegen 2 stemmen niet aan het verzoek van Gedeputeerde Staten te voldoen. EEN OPLICHTER. Men meldt ons uit Delft: Dezer dagen ver voegde zich hij een logementhouder alhier een onbekend persoon, voorgevende als monteur werkzaamheden te moeten verrichten aan de Lijm en Gelatinefahriek. Hij bestelde een smakelijk diner, liet zich dit wel smaken,, en loggcerde een nacht. Mijnheer voelde zich ge heel thuis, alleen 'zijn koffers ontbraken hem nog om zich geheel comfortabel in te richten. In gezelschap van een knecht stapte hij den volgenden morgen naar het station, doch he laas zijn goed was niet gekomen. Eenige uren daarna komt de man terug en vertoont den hotelhouder een vrachtbrief, waarop zoo hij zeide vijf gulden moest betaald worden. De ingenieur, waaronder hij werkte, had hij nog niet aangetroffen en, momenteel geen geld hebbende, verzocht hy den logementhouder 5 ter leen, die zouden verzekerd worden, wan neer hij geld van den ingenieur had ontvangen. Met liet geld in den zak ging de man op stap, doch vergat om terug te komen, zoodnt de loge menthouder naar zijn geld kan fluiten. BUITENLAND. PARIJS, 12 Fehi'- Het aftreden van den Ruesischen minister-president Kokotsjof heeft in Parijs geen verrassing teweeg ge bracht, daar de Petit Parisien reeds eenige dagen geleden niet beslistheid dit feit had vermeld, en men ondanks alle tegenspraak uit St. Petersburg- toch het aftreden van den Ruesischen minister als een groote waar schijnlijkheid bleef beschouwen. De Fransehe pers betreurt het aftreden van Kokotsjof en laat niet na erop te wijzen, dat hij een groot vriend van Engeland en van Frankrijk was. De reden van zijn aftreden is gelegen in gezondheidsredenen. Daar evenwel een zoo danige omstandigheid dikwijls wordt aange voerd als een of ander staatsman aftreedt, is het van belang mede te deelen dat de Ma- tin van hedenmorgen meldt, dat werkelijk in dit geval gezondheidsredenen de reden van het aftreden van Kokotsjof zijn. Het blad herinnert er aan dat _reeds eenige maanden LEES DIT ATTEST. „Ik vind Kephaldol tablerien eenig in 't gebruik. Eiken keer hebben ze mijn hoofd pijn in een paar minuten doen verdwijnen. Ik zal ze altijd bij mij dragen". Mrs. J. White, 21 Prince of Wales-avenne, Oxford - road, (Reading). Dr. Stohr's Kepliadol is een uit de dui zend geneesmiddelen, dat Hoofdpijn, Zenuw hoofdpijn en Zenuwpijnen van welken ern- stigen aard ook, verlicht en geneest. De uitwerking is onschadelijk, zeker, oogenblik- kelijk, voortdurend. Kephadol kan gerust bruikt worden wanneer iets anclers niet kan verdragen worden. Alle Apothekers en Dro gisten verkoopen de 1/1 tuben af 2.10 en de tuben a f 0.85. Allen, die het gebruikt hebben erkennen, dat het de ideale pijn stiller is. geleden deze Russische minister den wensch naar behoefte aan rust en herstel van zijne gezondheid uitgesproken had. Voorts deelt de Matin mede, dat Kokotsjof gieterenavond een eigenhandig schrijven van den Czaar heeft ontvangen, waarin deze den minister dank zegt voor hetgeen hii voor Rus land heeft gedaan en hem tevens de Andreas- orde verleent. PARIJS, 12 Febr. De Figaro zegt dat men in het aftreden van Kokotsjof geen bewijs van keizerlijke ongenade moet zien. Bijna de geheele Fransehe pers drukt den wensch uit dat Kokotsjof spoedig aan het hoofd van een groot gezantschap zal worden geplaatst. De bladen zinspelen hierbij op de ambassades te Rome en Parijs. REVOLUTIE. NEW-YORK, 12 Februari. Volgens hier in gekomen telegrammen is in de republiek Ecua dor eene revolutie uitgebroken. De rebellen hebben de havenwerken van Esmeralda gedeel telijk vernield en zullen er toe over gaan deze haven te bombardeeren indien zulks door de regeeringstroepen niet verhinderd wordt. De bondstroepen staan onder commando van Ge neraal Leonidas-Plaza. ZIEKE SOLDATEN. PARIJS,12 Feb. Er gaat hier geen dag voor, bij of de bladen brengen nieuwe mededeelin- gen over de epidemieën in de Fransehe garni zoenen. Thans is ook in het 121e en 147e regi ment infanterie nekkramp geconstateerd, ter wijl in Lemans niet minder dan 240 soldaten in het militair hospitaal liggen, die allen door een besmettelijke ziekte zijn aangetast. Bij het 108e regiment infanterie heeft men 5- nieuwe doodelijke gevallen geconstateerd. HEVIGE STORM. LONDEN, 12 Febr. Een ernstige storm woedt sinds eenige dagen in het Kanaal. De Olympie kon de liaven van Plymouth niet aan doen en moest direct naar Slierbourg de reis voortzetten. Daardoor konden 250 passagiers die in Engeland moesten zijn, niet in dit land debarqueeren. DE PUTILOFF-FABRIEKEN. PARIJS 12 Febr. Volgens dagbladherichten is de kwestie der Putiloff-fabrieken thans als geëindigd te beschouwen. Fransehe en Russi sche financiers zijn tot overeenstemming ge komen. De kapitaals vermeerdering ad 34 mil- lioen roebels zal gedeeltelijk door aandeelen, gedeeltelijk door obligaties geplaatst worden. De vermeerdering van het kapitaal zal gedeel telijk aangewend worden voor den terugkoop der Newskywerken. De uitgifte der nieuwe leening zal op de Parijsclie beurs geschieden. VAN ELDERS. FAILLISSEMENTEN. Failliet verklaard 5 Febr. A. F. W. Brand, koopman, voorheen wonende te Hilversum, thans te Reuver. 6 Febr. N. V. Mij. tot Expl. van bet blad .Handelsprotector", voorheen gevestigd te Rotterdam, Stationsweg 56, thans te Amster dam, Prinsen gracht 153. 6 Febr. P. K. J. Perk, commissionair in ef fecten, Hilversum, handelende onder de fir ma A. Cramer, te Amsterdam, Damrak 95. M. V. Buys, korenhandelaar en koop man in meel en granen, Oud-Heusden. P. F. Plug, 's Hertogenbosch. C. P. Hartwig, (Eleetro-Platteerfabriek „Utrecht"), gewoond hebbende Oudegracht W.Z. 166, Utrecht, thans verblijfplaats onbekend. 9 Febr. B. Snatager, commissionnair, 'sGra- venhage, Stationsweg 117. Geëindigd door het verbindend worden der uitdeelingslijst de faillissementen: D. P. M. de Mol, aannemer en handelaar in bouwma terialen, Bergen-op-Zoom; P. Ravesteyn, bo ter- en kaashandelaar, Utrecht; G. J. Franke, Oldeuzaal; J. F. Seholten, koopman en ma nufacturer, Assen. Geëindigd door het verbindend worden der uitdeelingslijst het faillissement van J. Rut gers, commissionair in granen, Warnsveld. Opgeheven de faillissementen: P. ter Haak, s Gravenhage; H. Cillissen, arbeider, Groes- heek; J. Roelofs, caféhouder, Nijmegen. HET HOOGTERECORD MET VIER PASSA GIERS. Gisterenochtend steeg ingenieur Thelen met een Albatros-Pieil-tweedekker van liet nieuwste type te Johumiisthal op, meldt Reuter, om het hoogte-record met vier pas sagiers te verbeteren. Thelen landde om 12 u. 35 en bereikte een hoogte van 28:>U M., zoodat hij het op naam van Garoix staande record van 2750 M. met 100 M. sloeg. NEDERLANDSCHE DAMBCND. Competitie derde klasse. Gespeeld te Wor- merveer. V. A. D. 111. S. E. v. d. Meer 2, G. L. Gort-mans 2, N. N. 2, J. Beurden 2, J. Pool 1, K. Roemer 1, J. Kok 2. W. Ihgenhoff 0, I. Druyf 1, K. Harlaar 2. Totaal 15. Wormerveer II. J. Brink temper 0, Joh. v. Westervoort 0, A. Boot O, K. Oosterhuis 0, R. Vel 1, M. Boot 1, J. J. v. Westervoort 0, J. Boekelaar 2, B. Aten 1, H. Groot 0. Totaal 5. Zoodat het V.A.D. won met 15 tegen 5. Tweede klasse, gespeeld te Zaandam. Damclub „Zaandam". S. Troost 2, G. Fris P. Blees B. May 2, F. E. Happe 2, H. G. Giskes 2, K. Slagter 1, Jb. Ris 2. J. Bos P. HelPngs 0. Totaal 11. v. Embdeu II. J. Groenteman 0, S. S. van Baaien A. A. Snijders A.. B H. Sajet 0, S. Abram 0, J. Adams 0, A. v. d. Heide 1, A. Swart 0, W. Assou S. Markus 2, Totaal 3. Borden 2, 3 en 9 worden later beslist, zoodat Zaandam voorloopig won met 11 te gen 3. DE ZWARTE LIJST. Uit San Diego (Californië) komt het be richt, dat de militaire vlieger luitenant Post bij een vlucht boven de baai door een ex plosie uit zijn toestel werd geworpen. De ongelukkige aviateur was onmiddellijk dood. De aviateur Parlemin, die te Génève op steeg, vloog over den Mont-Blanc en landde op een kilometer afstand van Aoste. IJMUIDEN, 11 Febr. z,. vV. Gearriveerd. 11 Februari Amstel land, s., B. Ayres. Ocean,s Sabine. Vertrokken 11 Februari. Rijnstroom, s., Huil. NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN. Pr. der Nederlanden, van Amsterdam naar Batavia, arriv. 11 Febr. te Genua. Ambon, van Batavia naar Amsterdam, ar riv. 11 Febr. te Suez. Java, van Batavia naar Amsterdam, pas seerde 10 Febr. Perim. Prometheus, 'van Batavia naar Amster dam, vertrok 9 Febr. van Port Said. Ophir, van Rotterdam naar Batavia, ver trok 11 Febr. van Suez. Wilis, van Batavia naar Rotterdam, ver trok 11 Febr. v. Perim. Eemland vertrok 10 Febr. van Buenos Ay res naar Amsterdam. (Zeepost.) LOTEN VAN ANTWERPEN 1903. Trekking vaai 10 Februari 1913. De volgende series zijn uitgeloot: 457 9720 14968 17697 20970 36698 743 12820 16212 18194 21350 38423 3294 13485 16456 18824 21618 39181 5046 14545 17004 19041 24952 39395 6046 14717 17236 19779 36216' Hoofdprijzen: S. 19041 no. 18 fr. 25.000, s. 743 no. 23 fr. 2500; s. 18824 no. 10 fr. 500; 17004 no. 19 fr. 250; s. 20970 no. S fr. 250. Nummers betaalbaar met fr. 200: 457 5 1348516 18194 1 21618 8 36698 23 74315 14717 2 18194 25 21618 22 3842314 504616 17697 9 19779 6 2495219 39181 6. Nummers betaalbaar met fr. 150: 457 12 14545 3 1645319 1819418 3669811 457 15 14545 9 17236 3 19779 11 3669816 743 21 14545 21 17697 7 £6216 2 39395 1. 5046 3 1645316 17697 15 36216 20 39395 De overige nummers betaalbaar met 110 fr. Uitbetaling 1 Mei 1914. TURKSCHE SPOORWEGLOTEX VAN 187e Trekking van» 1 Februari; betaalbaar 1 Maart. Hoofdprijzen: No. 1,441,006 frs. 200.000; Nos. 354,681 en 1,917,699 elk frs. 4000; Noe. 18,205 78,146 535,585 729,337 791,529 1,029,862 1.239,928 1,250,958 1,345,303 1,461,148 1,535086 en 1,953,495 elk frs. 1250; Nos. 5208 39231 198162 214967 245806 350339 354685 392287 429526 438477 499G21 506255 534148 599910 1085722 1086902 1103593 1120008 1203317 1250960 1262203 1262205 1322926 1339204 1441009 1452730 1473629 1476272 1535090 1548640 1623015 1645429 1700058 171443S en 1842316 elk frs. 1000. (Opgegeven door „DE SPAARNEBANK", Nieuwe Gracht -88 (Telefoon 20%). Alhier). Koereen van latere ongeveer 2 uur. koersei 77i/, Amalgamated Smelting en Ref. Comm. Car en Toundiy Common Erie Common Kansas City Common Marine Pref. Marine 2e Prei Mexican mt Common Missouri Common Pittsb.Coa Common South. R. a Common Denver Common Rock Island Common Steel ••■tit Common Topeka i Common Union Common Wabash Pref. Wabash Kon. Petroleum t Gew. Vorstenlanden Actions Vorstenlanden 2y2 pa N. W. S. 3 pa Cert N. W. S. Common Peru Prei. Peru Bindley Amsterdam Rubber Nederh. Rubber Gecons. Petroleum Orion itifiiaiii Gew. Dordtsche Intern. Rum. Petr« United Cigar Prolongatie Amerika, terugl. Oliewaarden prijsh. Tabak ken vaste ondertoon. Rubber vast. 776/g 68 ij 53i/4 803, ^/2 3 ll1/ie Ï2i/s 241/, 241/g 153/, 7S4 65 >/2 991/4 162 624i/2 169 152 67 771/2 &/8 451/4 1091/a 148 37 2071/e 89l/2 184 119 51 48U 518/, 301/4 llUe 325/g 218/4 213/g 261/,6 ÏSU/if 713,* 111 149 206 88»/4 120 50is/ie

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 7