Nagekomen berichten STADSNIEUWS D£ SPAARNEBANK Posterijen en Telegrafie Ons Weerbericht. beiast zich met de uitvoering van effectenorders, m Rechtszaken. Scheepvaartberich en M ar kf nieuws. AMSTERDAMSCHE BEURS. DIEFSTAL IN DE ST. JOZEFSKERK AAN DE JANSSTRAAT. IHGEZOaiOEü. A a n b e s t c'd i n g. Zaterdag werd alhier KOERSEN VAN HEDEN, 16 Febr. 66V4 4*U rs Amalgamated V Smelting en Ref. Comm. Car en Toundry Common Erie Common Kansas City Common Marine 1 Pref. Marine 2e Pref. Mexican Common Missouri Common Pittsb.Coa Common South. R. Common Denver Common Rock Island Common Steel Common Topeka Common Union Common Wabash Pref. Wabash s 1 Kon. Petroleum Gew. Vorstenlanden Actions Vorstenlanden 2VZ pCt. N. W. S. 3 pCL Cert N. W, S. Common Peru Pref. Peru Bindley Amsterdam Rubber Nederl Rubber Gecons, Petroleum Orion Gew. Dordtsche Intern. Rum. Petr. United Cigar Prolongatie Amerika en Oliew. prijsh.; Tabakken, zon-, der affa ras. W8 J2S/g 22 eéi/le 89i/2 I IIS»/,' 5OB/4 mmW£ «HACHT 98, HAARLEM, PRIESTERJ 3ILEÜM RECTOR H. C. J. SONDAAL. Het 12i/2-jarig" priesterfeest van den Z. E. lieer H. C. J. Sondaal, rector der Maria- stichtingv is in huiselijken kring gevierd. Daar liet geen uiterlijk maar een intiem feest gold, voldoen wij gaarne aan het dringend verwek er niet te veel openbaarheid aan ie geven, Gisterenmorgen droeg de jubilaris een Oleviitige H. Mis op, geassisteerd door den Yj. b tv*, lieer JI. A. Th. van Dam en J. M. van den Tuijn, secretarissen van Z. D. H. den Bisschop van Haarlem. Op liet priester- kooi' was ook aanwezig Mgr. M. E. J. Möll- mann, vicaris-generaal van liet bisdom. Do Eerw. zusters voerden een mooie mis uit. De huiselijke feestviering voorbijgaan de vermelden wij, dat de receptie des middags druk bezocht was. Maar steeds kwamen en gingen de bezoekers. Zeer vele geestelijken uit stad en omtrek kwamen den jubilaris gclukwenschen. Bewondering wekte de groo- te hoeveelheid kostbare geschenken, die de jubilaris ontving, een bewijs in weik een groote sympathie rector Sondaal zich ver heugen mag. Onder deze geschenken be vond zich ook liet vloertapijt met daarbij behoorend karpet, een geschenk van de in wonende dames der Mar ia-si ichting, der pa tiënten en der oud-patienten. Ook hier wer den veel bloemen en gelukwensclien ont- r an gen. Des namiddags besloot een plechtig tl. Lof den voor den jubilaris voorzeker niet licht te vergeten feestdag. KOPEKEN' PRIESTERFEEST VAN KAPELAAN S. A. 1)E BOEK. Hartelijk is het priesterfeest van den Wel- Eerw. Heer S. A. de Boer, Kapelaan der O. L. Vrouwe Kerk aan het Spaarne, gisteren gevierd. Kap. de Boer is gefêteerd als pries ter en als directeur van het Pafcronaatsweaen. Ter inleiding van het mooie feest naderden gisterenmorgen, de leden van het Patronaat en dc St. Jozefsgezellen ter H. Tafel en voorzeker zal daar menig warm gebed ter intentie van den beminden directeur tot voor Gocls troon zijn opgestegen uit de harten van die vele jongelieden. Om half elf droeg de jubilaris de plechtige H. Hoogmis op aan het rijk uitgedoste altaar. Z. E. werd daarbij geassisteerd door den Wel- eerw. heer kapelaan C. P. v. d. Salm, als diaken en door den weleerw. heer Kap. A. Kramer als subdiaken. Vóór de H. Mis wei d do Veni Creator gezongen. Het zangkoor, onder leiding van den heer Jae. de .Jong, voerde op onberispelijke wijze uit de Missa pontificalis voor gemengd koor van Perosi. Een prachtige mis, aan welke door 't zangkoor alle eer werd aangedaan. Ha het H. Evangelie beklom de ZeerEerw. Zeergel. Heer Pastoor Dr. Th. Vlaming den kansel en sprak de geloovigen naar aanleiding van dit jubelfeest toe. Deze H. Mis, zeide de Z.Eerw. redenaar, wordt opgedragen tot zekere intentie uit dank baarheid en voor ditmaal wilde Z.Eerw. de geloovigen wel mcdedeelon dat deze inten tie was, die van den jubileerenden priester, die aan God thans het onbloedig H. Offer opdroeg. Een intentie van dankbaarheid is het zcide Dr. Vlaming, a;an God voor de instelling van het. H. Sacrament des Altaars, van dankbaarheid voor de vele weldaden in de afgeloopen 121/2 jaar van God ontvangen; een offer van verzoening om do onvolmaakt heden, die noodzakelijk alle menschelijk werk ook dut van do priester aankleven, en een smeekoffer om aan God te vragen dat in de komends jaren Hij zijne weldaden aan den priester en den priesterlijke arbeid niet zal onthouden. Dan mec-r in 't bijzonder den nadruk op dit jubeljaar leggende stelt do Z.Eerw. heer Pas toor in het licht het vele goede door kap. do Boer voor deze parochie verricht in de drie jaren, dat hij>', met ppr., in dit gedeelte van 'slleeren "Wijngaard werkzaam is. De gewijde redenaar roemde» dit werk en dankte zijn mede-arbeider in den Wijngaard les Hoeren voor den last, die hij door zijn werk, met noesten vlijt en groote arbeids kracht, maar zonder ophef en met stillen gang, van zijne schouders heeft genomen. Spr. vroeg waardeering voor dit werk. Dan liet spr. uitkomen hoe de priester van tegenwoordig niet meer is als de priester van vroeger. In onzen tijd van veranderde maat schappelijke toestanden en van sociale, nóoden kan de priester zich niet meer tevreden stel len met het afleggen van nodige of onnoo- ttigo bezoeken, het toedienen der H. II. Sa cramenten enz. Hiermede was spr. gekomen aan het groote werk van kap. de Boer als directeur van 't Patronaat. Z.Eerw. memoreerde hoe het pa tronaat in deze parochie het eerste was in deze stad, en zich „dank zij de zorgen van Mijne kapelaans en niet het minst van den tegenwoordige directeur" in groeten bloei mag verheugen. Ten slotte nöodigde spr. de geloovigen uit, 10 God te vragen den arbeid van den ju bileerenden priester rijke vruchten te doen dragen opdat hij, ca wij mot hem, in den hemel moge komen zoo rijk met schoven beladen, dat dc Engelen hem tegemoet moe- ton komen om hem te ontlasten. Na do H. Mis werd den jubilaris een feest cantate toegezongen: Hulde aan het Priester schap van J. Haagh, O. S.S. R. Het koor en soli werden uitstekend uitgevoerd. Een drie tal stropheu, door kap. Kramers voor deze gelegenheid gedicht, werden door alle ge- Icovigen staande gezongen. Het was een echt kerkelijke, indrukwekken de huldiging. Des middags hield de jubilaris van 1 tot 3 uur een zeer goed bezochte receptie, ondanks liet ongunstige weder. Tal van geschenken, vooral zilverwerk, werden den jubilaris vereerd, alsook bloemen. Natuur lijk dat visite-kaartjes en felicitaties in over vloed toestroomden. Van het zangkoor, waarvan kap. de Boer directeur is, ontving Z.Eerw. een stel zilve ren ijslepeltjes, van de misdienaars een zil veren peper- en zoufstel. Verder vele geschen ken van particulieren. Om 4 uur was het feest in het Patronaat aan ,ile Koningsteijnstraat, in de feestelijk versierde benedenzaal van liet pulronaatsgcbouw waren 's middags half vier de patronaatsjongens en gezellen, te Samen ongeveer 300 in getal, bijeen om hun jubileerenden directeur,- Kap. de Boer, U .froldigen. JDc Z.Eerw. lieer Pastoor Dr. Th .Vlaming wenschte den jubileerenden prae- ses en directeur geluk en roemde bijzonder zijne werkzaamheid, die hij, in zijn naam, voor patronaat en Jozefsgezellen aan den dag legt. De Weleerw. viee-praeses der St. Jozefs- gezellen, kap. A. Kramer sprak bijzonder namens de gezellen en roemde de priester lijke toewijding in de leiding der vereeni- ging. Daarna werd een huldelied gezongen. De heer H. A. Kroes, lid der patronaats commissie, feliciteerde den jubileerenden di recteur namens de patronaatsjongens en bood namens de patronaatsmoeders en com missie een stoffelijk blijk van waardeering aan. De heer G-. Kool sprak namens de gym- nastiekafdeeling. W. Oremers bood het ge schenk der St. Jozefsgezellen aan en J. Bierboom het geschenk der jongens. Ver der werd het patronaatslied gezongen. Zichtbaar aangedaan nam de jubileerende praeses-directeur het woord. Hij moest er kennen, dat hij wel .iets van de voorberei ding tot dit feest gemerkt had, maar wat hij nu zag, heeft zijn verwachtingen over troffen. Dit en de woorden van weerdeering tot hem gesproken, de stoffelijke bewijzen van erkentelijkheid gaven hem de overtui ging, dat ware liefde en toegenegenheid be staat tussehen Praeses en gezellen, tusschen Directeur en jongens, tusschen Directeur en bestuur. Juist deze gelukkige verhouding maakt den arbeid aangenaam en vruchtbaar. Bijzonder dankte de jubileerende Praeses den pastoor voor zijne voortdurende medewer king en verder allen, die bij deze feest vreugd van erkentelijkheid blijk hadden ge geven. Dan werd een danklied aan den di recteur gezongen. Onder luide toejuichingen verliet kapelaan de Boer de feestzaal. 's Avonds te acht uur was de zaal ge vuld met gezellen en ouders. Onder het zin gen van het welkomstlied trad kap. de Boei de zaal binnen. Na een kort openings woord sprak de voorzitter van de tooneel- club der St. Josephvereeniging, de heer L. Bulters, den jubileerenden praeses toe. Hij bood hem de vrucht van vele vrije avonden aan, waarin tooneelistcn een ge heel nieuw tooneel vervaardigd hadden. Na het zingen van het huldelied werd opgevoerd „Hermenegild" treurspel in 2 bedrijven. De spelers kweten zich goed van hunne taak. De voortdurende stilte in de zaal bewees, hoezeer do spelers de aatwe- zigeu door liun spel in spanning hielden.i Onder de pauze werd het feestlied ge zongen. Daarna voerde de tooneelclub het blijspel: De wetenschappelijke bijeenkomst op. De aardige passages van dit tooneelstuk wer den op grappige wijze uitgevoerd en wek ten den lachlust der aanwezigen telkens op. Aan het slot sprak de jubileerende prae ses een kort woord van dank aan allen, die tot het welslagen van den avond, bijzonder aan den heer Sell, die geheel belangeloos het tooneel voor deze gelegenheid zoo schoon gedecoreerd had. Een „Hij leve hoog" was het besluit van den echt gezelligen avond. In de St. Jozefskerk aan de Jansstraat is tusschen Vrijdagavond 6 uur en Zaterdag morgen half twaalf een ergerlijke diefstal be dreven. De offerbus, die aan den ingang van de O. L. Vrouwe kapel, aan den wand be vestigd is, is daar afgerukt, zóó, dat de ach terwand nog aan den muur is blijven zitten. De oi'ferbus zelf is teruggevonden in de gang, die toegang tot de kapel geeft. Het bedrag aan geld was natuurlijk verdwenen. Het zal vermoedelijk echter niet groot zijn geweest. Van de daders geen spoor. AANBESTEDING. Door architect G. Repko uit Bussum is aan dc firma Lauw en Lubbers opgedragen het verbouwen van' een winkelhuis met twee bovenwoningen aan den .Wagenweg. DE GEDEMPTE OUDE GRACHT ALS HAARLEMS WINKELSTRAAT. Het lijdt geen twijfel, of het mooie denk beeld, om de Gedempte Oude Gracht, vanaf het Kenaupark over de Nassaulaan tot aan Groote Houtstraat toe, winkelstraat te ma ken, komt langzamerhand in vervulling. Dat wordt op den duur de „boulevard"!... Wij vernemen nu, dat de heer Joh. Schmidt tegen Mei zijn zaak uit de Zijl straat naar de Ged. Gracht (het huis van dr. van der Sleen, no. 47) gaat overbrengen: de nieuwe koers wordt daarmede ingezet op dit deel der Gracht, die reeds voor zoo ver het de Nassaulaan aangaat, in de laatste jaren zooveel is verbeterd. BEGIN VAN BRAND. Gisteravond vijf minuten over negen ont stond een begin van brand in de kamer, gele gen achter de uitdragerij van G. van Akkooi, 'Spaarnwouderstraat 68. De kamer werd voor bergplaats gebruikt. De brand bleek te woe den in een paar .manden met vodden. Met één slang op do waterleiding werd de brand ge- bi usolit. VAN I1ET POLITIE-RAPPORT. Uit de vestibule van perceel Prinsenbolwerk 32rood is gisteravond een rijwiel ontvreemd. In een winkel aan de L. Hecrenstraat is de lade gelicht van een bedrag van 6 a 7. INBRAAK. Tusschen Zaterdagavond kwart voor twaalf en Zondagmorgen 8 uur is ingebroken bij N. L. S., wonende Lange Hofstraat IS. Men heeft zich toegang verschaft door opschuiving van een raam aan de straatzijde. Uit een ongesloten buffet zijn ontvreemd een gouden dameshor loge, een dito halsketting met daaraan een gouden tientje, en verder een dames-portemon- uaie met 2. I)E BRAND IN DE INFANTERIE- KAZERNE, Nadere bijzonderheden. Behalve de elders in dit blad gemelde scha de aan de kamers, heeft ook de rustkamer der derde compagnie le bat. ernstige schade. De inventaris daarvan is deels door rook, deels waierscliade zoo goed als geheel ver loren. De wacht is llians versterkt van 32 tot 21 niaij. W.erdcj.-Ji'.iju. strenge ojajetis gpg'eyen. te gen het rooken in kamers en lokalen. Niet op de le comp., zoo als elders gemeld wordt, maar op de vierde oomp. moet een busje met geweerolie enz. gevonden zijn. Ook was de vloer niet juist in het midden, maar in een hoek doorgebrand. Opmerking verdient zeker wel dat alle ka- zernebranden ontstaan zijn bij hevigen wind en liefst bij heel slecht weder. De commissie zet nog steeds haar onder zoek voort. KWARTET „H. P." In aansluiting met het bericht over de be kroning van „H P." diene nog, dat de le prijs bestaat in een zilveren medaille van H. M. de Koningin-Moeder en 8 daargmedailles. Daarenboven heeft „H. P." nog gekre gen den e e r e p r ij s, bronzen medaille van Z. K. H. den Prins, voor het beste werk ge durende heel den wedstrijd geleverd. Een mooie onderscheiding derhalve! VAN ONZE RECHTBANK. Moord te IJmuiden. (Vervolg van het le Blad, 3e pagina.) Deze get. zeide ook, da,t bekl. tegen hem meermalen gezegd heeft: „Als u of een mij ner vrienden er bij was geweest en mij aan mijn arm had getrokken, was er niets ge beurd." Volgens spr.'s meening is bekl. iemand van zwakken wil; met een eigenaardig karakter en een buitengewoon sterke impulsiviteit. Hij is iemand, die meer dan normale menschen zijn gevoel in plaats van zijn verstand Iaat werken, ofschoon dit laatste overigens zeer goed in orde is. Dr F. Muller, psychiater zeide, dat niets erop wijst, dat bekl. niet zou geweten hebben wat hij op dien avond deed. De verdediger van bekl. stelde aan dezen get. een groot aantal vragen, vooral betreffende de jaloezie van bekl. en het gebeurde op het Skagerak (waar de echtgenoote van bekl. om het leven is gekomen.) Aan den volgenden psychiater Dr. A. K a n n deed de raadsman dezelfde vragen. Beiden bevestigden dat bekl. voor. do zeereis, waaronder zijn tweede vrouw is om het leven gekomen een hooge verzekering had gesloten op zijn leven en dat zijner vrouw, zooals hij zelf mededeelde. Bekl. was zeer jaloersch geweest, toen hij las, dat Peary de Noordpool ontdekt bad: daar door zag hij zich de illusie ontnemen dit te kunnen doen, zooals bij zich bad voorgesteld. Do bekl. ontkent, dat jaloezie een karak tereigenschap van hem is. Hij spreekt, evenals de verdediger zijn be vreemding erover uiti, dat in het rapport niet gesproken wordt over een val uit het want aan boord van zijn jacht, eenige dagen voor den moord en tengevolge waarvan bekl. zich niet wel gevoelde. Te één uur wordt dc zitting voor een uur geschorst. HET O. M. EISCIITE 7 JAAR GEV. STRAF. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: N. Faassc, Antboniestraat 83, een tasclije met inhoud, J. v. Dijk, Gen. Oranjestraat 67, een horloge; G. Frenay, Korte Wolstraat 5, een beurs met inhoud; R. Goossens, Potgieter straat 27, een rokje; O. Dijt, Haarlemmerliede- straat 8, een overschoen; J. v. Kampen, Adriaan Loosjesstraat 11, een beursje met in houd; .J. Kaptijn, A. L. Dyserinckstraat 18, een portemonnaie met inhoud; O. Steenman, Kloosterstraat 55 zw., een" rozenkrans; P. J. Jansen, Zomervaart ISc, een pakje waschgoed; J. Frens, Kinderkuissingel f, een hond; H. Bok, Nic. Beetstraat 2, een bruin glacé handschoen; M. v. d. Drift, Spaarnwouderstraat 80, een witte zak met inhoud. ONDERHOUDSWERKEN AAN DE CENTRALE WERKPLAATS. De H. IJ. S. M- beeft beden aanbesteed: het uitvoeren van onderhoudswerken aan de Centrale Werkplaats alhier. Laagste inschrij ver was de beer O. Kruller Jr. te Aagtelorp bij Schoorl, voor 13,380. BURGERLIJKE STAND. Geboren: 12 Februari, d. van P. M. Was senaarGrobbe. 13 Februari z. van O. MeerveldBouwman. d. van M. Groot Balke. z. van S. H. O. Slagtveldv. d. Ven. 14 Februari, z. van O. A. Lecf- langiv. Egmond. z. van J. H. Kossen Groes. d. van J. 0. Blom—Korenhof. 15 Februari. 2. van P. VosseSchoot. d. van S. O. v. d. Horstv. Oort. d. van A. v. d. MeerOuwendijk. z. van G. Wes- tervaarderDoornbos. 13 Rebr. d. v. W. Koelemeijer—v. d. Riet. Overleden: 13 Febr. W. J. Keijser 77 j., Ged. Oude Gracht. 14Febr. N. Schuit Avis 66 j., Raamvest. I>. Hogcnbirk 68 j. Zijlstraat, J. van Gelder 55 j., Statenbol- werk. 15 Febr. D. S. "16 d. z. van G. Pardon, Dubbelebuürb. in hotel van üuds 't Raadhuis onderhand aan besteed: het bouwen van oen bloembollen- loods met kantoor aan den Zijlweg. Ingeschreven werd als volgt: C. v. d. Brink, Overveen f 25200; J. Kaub en Bierboom, Haarlem, voor f 23850; M. Nederkoorn, itb, voor I 20986; H. Groenenberg Kruithof eu Sloeb, id. voor f 19865; Gebr. Joustra, id., f 19542; Th. M. v. Deursen, id., voor f18643; Joh. de Vos, id., voor f 18589; J. Schiphorst en Fhilips, id., f 18563; Th. Smit, Heemstede voor f 17837; De Boer, Hiliegom f 16200. BURGERLIJKE STAND. SCHOTEN. Ondertrouwd: D. A. Wijnands en A. O. van den Broek. Geboren: z. van M. C. de Haasvan Over- dijk. z. van G. van Zuthem—Jageman. z. van A. Goosens—Lina. z. van G. Huii- gen—van Zelf. Voor den Inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt den inzenders de copic niet teruggegeven. Geachte Weldoeners! Door deze moet de Commissie van gratis koffie eu brood U.Ed. mededeelen, dat zij tot haar spijt zich genoodzaakt ziet een einde te maken aan dit liefdewerk; wij waren nu door uw ruime bijdragen instaat gesteld het tot heden toe vol te houden, daarvoor betuigen wij u allen onzen hartelijken dank, ook aan de werklieden der fabrieken, die nog wat van hunne verdiensten hebben afgezonden voor dit edele doel, want hoevele honderden kin deren en volwassenen hebben nu gebruik kun nen maken van warme koffie en heerlijk brood, dat ons door de H. B. en Meelfabriek voor billijke prijs is geleverd, hun zij daarvoor ook onzen dank gebracht. Maar geachte weldoe ners mocht het blijken weder noodig te zijn, het zij door werkeloosheid of slechte tijden, dan zijn wij gaarne bereid weder te beginnen en rekenen dan op uw aller steun. De Commissie, W, Guskens, J. Heins, H. London, A. v. d. Vaart, BINNENLAND. GROOTE VERDUISTERING. Men seint ons uit Zundert: De kassier B„ van de Boerenleenbank te Zundert, is gearresteerd onder verdenking van verduistering van een bedrag van vijftig a tachtig duizend gulden. BUITENLAND. PRETTIGE TOESTANDEN. SOFIA, 16 Fel»'. Dr. Danef heeft een ver klaring gepubliceerd, waarin bij zegt, dat in dien men de aanvallen op hem blijft voort zetten, hij documenten zal publiceeren waar in koning Ferdinand ten zeerst gecompro mitteerd wordt. NIEUWE .VERREKENINGSMETHODE. Voor de gebruikelijke maandelijksclie af rekening over verzonden telegrammen en ver kregen intercommunale aansluitingen met hen die een waarborgsom hebben gestort, is door de Rijkstelegraaf een nieuwe metliodo ingevoerd, die voor het publiek.... buitengewoon lastig is. Tot nog toe werd een nota van dc gesprek ken en telegrammen ingezonden. Deze was zeer overzichtelijk ingericht, zoodat voor den debi teur do controle uiterst gemakkelijk was. In plaats daarvan ontvangt men voortaan in den Haag, en misschien elders ook: le. over de telefonische gesprekkeneen stapeltje afzonderlijke stukjes papier, elk ter grootte van een groot formaat sluitzcgel; op elk van die papiertjes staat een gesprek ver meld; de kosten worden van het eenc papiertje op het andere overgebracht, zoodat men na al die papiertjes in de juiste volgorde naast el kander te hebben gelegd, de geheele nota voor zich heeft. Wel te weten.... alleen van de in tercommunale telefoon. Dat dit stapeltje snip pers papier voor sommige zaken, b.v. voor een courant, nog al eenigen omvang heeft, is te begrijpen. Bij een Haagsche courant was er een elastiekje omgedaan, ten einde al die vodjes bij elkaar te houden. 2e. over de telegrammen een dergelijk pakje, zoo mogelijk nog wat minder overzich telijk en nog minder begrijpelijk. 3e. een enveloppe waarin dit alles ver pakt is, en die aan de buitenzijde vertoont: liet adres van den debiteur met zijn telefoonnummer de rekeningcourant van zijn stortingen en zijn debetposten (let wel, alles buiten op). Het komt ons voor, aldus het Vad., dat de directie der Rijkstelegraaf wel eens gelukki ger is geweest met regelingen die door liaar werden ingevoerd, en wij betreuren bet ver dwijnen van de oude wijze van afrekening, waarmede men het de verbruikers zooveel ge makkelijker maakte dan met deze ingewikkel de papiersnippers-verzameling. OVERVEEN. VAN ELDERS. TIJDGEEST-LOTEN. De ambtenaar van het O. M. bij hei kan tongerecht te Hoorn heeft tegen een agent van de Tijdgeest, wegens het ten verkoop in voorraad hebben van aandeelen in een loterij, niet toegestaan bij de loterijwet. van 1905, een boete van f 10 subs. 10 dagen hechtenis geëischt, met vernietiging der stukken. FAILLISSEMENTEN. Failliet verklaard: 6 Febr. B. van Zan ten, zetkastelein, Bussum. 11 Febr. H. D. J. M. Daniels, handelen de onder den naam Daniels-Waalwijk win kelier in dames- en kindereonfectie, Rotter dam, Noordmolenstraat 32. C. Poldervaart, koopman, Niëuw-Heh voet. Failliet verklaard: 11 Febr. M. Niessen, kleermaker, Rotterdam, Aert van Nesstraat 101, firma A. Niessen en Zoon. H. Emelaar, schipper, schipper, Mont- foort. C. P. Monnc'e, handelende onder den naam Nieuwe Rott. Electr. Meubelfabriek „Het Interieur", Rotterdam. 12 Febr., N. 0. Houwert, zandhandelaar, Medemblik. 12 Febr. J. Vuist, sigarenwinkelier en kleermaker, Leeuwarden. - - U. Buwalda, bakker, Dronrijp. S. Kossen, korenmolenaar, Bcnning- broek. A. Elferink, winkelier, Sassenhelm. Geëindigd door het verbindend worden der. uitdeelingslijsfc de faillissementen G. Potho ven, wed. G. Iprenburg, thans gehuwd met H. Steentjes, Velp; A. Fresco, 's Graven- hage; J. G. van der Weerd, werktuigkun dige, Nijmegen; J. B. T. M. Robben jr., sigarenhandelaar, Rotterdam; H. de Vries/ koopman en zadelmaker, Sncek; L. D. van Essen, winkelier, Dordrecht. Opgeheven de faillissementen wed. G. P. J. van Dorp, geb. De Weijer, Den Haag; J. K. Koopman, kantoorbediende, Amster dam; N. R. Sterenberg, bierhandelaar en li monadefabrikant, te Apeldoorn. IJMUIDEN, 14 Fe or. W. Gcar-ivecrd 13 Februari. Bulow, s., Japan. Bramham, s., Sfax. Bagnarock, s., Sevilla. Eglantine, s„ Grangenk Prins Maurits, s., Suriname. Gearriveerd 14 Februari. Ystroom, s., Londen. Vertrokken 13 Februari. Prins Willem I, s., Paramaribo. Fremantle, s., Hamburg. Foldiu, s., Christiania. - Titan, s., Kopenhagen. Fortuna, e., Odense. Jason, s., Algiers. Kennemerland, s., Buenos Ayres Vliesstroom, s., Plymouth, NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN Kon. Emma, van Batavia naar Amsterdam vertrok 12 Febr. van Colombo. Krak at au, v. Batavia naar Amsterdam, vertrok 13 Febr. van Port Said. Goentoer, van .Rotterdam naar Batavia, arriv. 12 Febr. te Padang. Samarinda, van Rotterdam naar Batavia, pass. 12 Febr. Kaap Blanc. Tambora, van Rotterdam naar Batavia, pass. 12 Febr. Finisterre. Deli, van Rotterdam naar Batavia, arriv. 13 Febr. te Sabang. Walcheren, van Rotterdam naar Batavia, arriveerde 12 Febr. te Padang. Maartensdijk, van Rotterdam naar Cuba, Mexico en New-Orleans, vertrok 13 Febr. v.m. van Havana. Frisia, v. Amsterdam, naar Buenos Ayres, arriv. 13 Febr. te Montevideo. Rijnland v. Amsterdam naar Buenos Ayres arriv. 13 Febr. te Santos. Noorderdijk van Rotterdam, naar Balti more, vertrok 12 Febr. van Halifax. Rotterdam, (op excursie) vau New-York' naar de Middelt. Zee, arriv. 14 Febr. te Gibraltar. Medea, vertr. 13 Febr. van Valencia n. Malaga, Pluto vertrok 14 Febr. van Cuxhaven n. Amsterdam. Themis, van Stctan naar Amsterdam, pas seerde 13 Febr. Brunsbuttel. Sommeisdijk, van Rotterdam en Antwer pen naar Cuba, pass. 13 Febr. n.m. V lissin-, gen. Zeepost. ALKMAAR, 13 Febr. Kaasmarkt, Kleine fabriekskaas 86; kleine boerenkaas 34.50; commissie 38; middelbare 37.50. Aange voerd 133 stapels, wegende 73,508 K.G. Handel stug. ALKMAAR. 13 Febr. Heden werden ter graanmarkt aangevoerd 870 H.L. tarwe J 6 a 7.80;; gerst ehev. 5.506.10; haver 3.75 a 4.50; paardeboonen 77.50; bruine boo- nen f 912.50; citroenboonen 1822; witte boonen 20, gele boonen f 10, karweiz. ƒ14. Groene erwten 9.75—15; granwe erwten ƒ15. Hoogste barometerstand, Hor la 778.9. Laagste barometerstand, Bodo 733.0. Zwakke tot matige Zuid-Westelijke tof Z.-, Oostelijke wind, meest zwaarbewolkt, later, wellicht regen, zelfde temperatuur. Nieuwe Gracht 98 (Telefoon 2088). Albler) Koersen van latere ongeveer 2 nur. koersen. (Opgegeven door „DE SPAARNEBANK",1 79 7/, 68 511/, 30 </s 25? 31. 12 123/g 217/, 221/4 265/, 16Ui/16 7 993;g io2l/4 31/8 ö'/s 624 169 152 671/s 78 91/4 471/g IIOV2 147 40 118i/2 507/, 521/4 3<H/2 28 22'/4 268/4 16»/a 997/4 I621/4 624'/2 146 49 208

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 7