BÊECHAWS ptfctEN Loopjongen gevraagd nette JONGEN Schouwburg Jansweg TaTEwEËF Aanbesteding, HOENDERPARK VAN S C H I E. MS BIT IISSE e. i. UIT DE ZAANSTREEK STADSNIEUWS KERKNIEUWS. Rechtszaken Leger en Vloot. Sport en Wedstrijden. filar kt nieuws. tins Weer erichr, Itcivertesritïën, Dagmeisje Hiarl. MetaaldraadiampeBiabriek Vrijdag 20 Februari, Maat-en Reparatiewerk HEEMSTEDE. E0IS0NSTRAAT 7. zeei* ireroche Eieren- 'inn in de zaal vraagt hoe men moet stemmen, tan zegt hij natuurlijk; tegen! Geroep: Bravo. Hevig rumoer. Gestemd wordt over art. 10, zoools door het C. B. is voorgesteld, aangevuld met de bepa- (door de meerderheid van hei bestuur voor gesteld) dat herstemming zal plaats hebben "bij periodieke verkiezingen. De uitslag der stemming is dat bet voorstel van bet bestuur werd verworpen met 215 stemmen vóór en 380 st. tegen C1J blanco). De voorzitter deelde mede dat nu an dere voorstellen uit de vergadering moeten kernen Wegens het vergevorderde uur (hij halt ander te bepalen datum. NOORDWIJKERHOUT. B. K. Volksbond. De feestavond die de R. K. Volksbond alhier gisterenavond gaf, mag alleszins geslaagd boeten. Het keurige programma dat de zang- en tooneelverecni- ging ten tvoer bracht, hoeft wel de te vredenheid bij het publiek gevonden. Verschil lende zangnummers werden uitgevoerd, waar bij ook een 4-tel uit do zoo goed bekende Lccuwcrk, die allen applaus verwierven. De afd. tooneel deed niet minder haar best. „Ge vlucht uit Veenhuizen", „De Twee Dorps- notabelen" cn „De Kwakzalver" wekten bo- vormatc den lachlust en vonden veel instem ming. Behalve zeer vele leden met hunne dames werden ook opgemerkt de Burgemeester, de Secretaris en Dokter. De voorzitter bracht aan het slot allen dank voor hunne gewaardeerde aanwezigheid en wekte de vrouwen op, om te ij voren voor sen vaandel. Ka het zingen van het „Wien Neerlands Bloed" ging men welgemoed huis- toe. VOORHOUT. R. K. Volksbond. Gisterenavond gaf do onderafd. Tooneel van den Red. R. K. Volksbond eene zeer goedgeslaagde uitvoe ring in café „Do Bonte Koe De zaal was stampvol, en zij die haar bezetten zullen zeker voldaan huiswaarts zijn gekeerd. Door eeno subsidie, uit de boudskas, daartoe in staat gesteld, had 't tooneel een heelc verandering ondergaan, 't Geheel was schilderd. Een en ander was verricht door de vergroot en het déoor geheel op nieuw ge- heeren Bemelman en van der Plas. Opgevoerd werden niet minder dan vier blijspelen, er werd echter niet te laat be gonnen, (een fout waaraan men ook hier dik wijls mank gaat) en er werd geregeld en vlug gespeeld. De spelers waren allen zeer goed rolvast en verdienden volkomen 't daverend applaus, Wat hun na elk bedrijf ten deel viel. Costuums en grime (van den heer Staats uit Leiden) waren zeer goed en juist in overeen stemming met de te spelen stukken. WARMOND. Brand. Er was gisterenavond in het café „de Zon" een uitvoering van „St. Ce cilia", toen in de pauze het geroep van brand weerklonk. Ecu groot deel der vrijwillige brandweer was daar tegenwoordig die direct uit hun feestroes, in actie moesten om den brand, die uitgebroken was in twee arbeiders woningen, bewoond door J. v. Rooit en A. v. Leeuwen, te helpen bluéschen. 'tGing vlug in zijn werk en daaraandankte men dat de vlammen die in vollen gloed het dak uitkwa men spoedig waren, ten onder gebracht en slechts het bovengedeelte van liet huis ver brandde. Groote vrees bestond voor een naast- staanden hooiberg en voor kinderen die men in het brandende perceel in gevaar meende, t Liep alles echter gelukkig af. Voor oorzaak en verzekerd, geldt hier ook „onbekend" en „alles was". De Burgemeester, te Leiden woonachtig, was op de uitvoering, en op die wijze zeer spoedig op het terrein van den brand om de leiding op zich te nemen. Na een vrij lange pauze kon do uitvoering worden voortgezet. HAARLEMMERMEER. Een schadepost. Een der beklaagden die voor het Kantongerecht te Hoofddorp was verschenen, zekere A. Cte Hillegom, "vvas niet erg fortuinlijk. Terwijl hij voor het feit waarvoor hij terechtstond een vrij lioo- ge boete hoorde cischen, was bij zijn terug komst in de wachtkamer zijn parapluie ver dwenen. Een dubbele schadepost dus! HALFWEG. Aanrijding. Hedenmorgen hall' elf had na bij den Osdorperweg, vermoedelijk tenge volge van den smalicn weg ter plaatse een aanrijding plaats tusscken een auto en twee stroowagens. De auto weid danig bescha digd, een der lantaarns was geheel ver nield. IJ MUIDEN. Martha. Een telegram nit Grimsby meldt, dat de stoomtrawler „Martha" van hier, al daar met defecte krukas binnengesleept is. BURGERLIJKE STAND. HEEMSKERK,. Geboren: d. van J. Rijs— Limmen. d. van Jb. Beentjesde Vries, d. van P. Gooyerde Graaf. d. van G. van EgmondBorst. z. van B. J. Piepers—v. Egmond. OverledenJ. van Essen 64 j. ALKMAAR. Geboren: 15 Febr. d. van N. J. de Boer en H. H. Groot. allen een genoeglijken avond te hebben toe- jgevenscht, verklaarde spr. de feestv; rgade- jring voor geopend. Hierna werd het woord gegeven aan de tooneelisten, welke opvoerden het treurspel in drie bedrijven: „Constautijn de Groote van Rome of de strijd en overwin ning van het Christendom", terwijl we na de i pauze nog kregen: „Daar zijn de Boeren", blijspel in één bedrijf. Er werd goed gespeeld. 1 Na het zingen van het Wien Neerlandsch Bloed ging men te 11 uur huiswaarts. Gevaarlijk werkje. Eergisteren heeft men de „haan" wederom op den toren der R. K. kerk geplaatst, welke er enkele jaren geleden was „afgevlogen". Een ijzingwekkend kar weitje! Ned. R. K. Volksbond. Onze afdeeling van den Ned. R. K. Volksbond vierde gisteren- en eergisteravond het Willibrordusfeest in de „Kleine Vereeniging". De groote zaal wae stampvol. In zijn openingswoord zette de voorzitter, de heer A. 11. Scbrama, de reden uiteen waarom we het Patroonsfeest eerst nu vieren. Dit vond ook al haar oorzaak '.n het gemis aan een eigen gebouw. Het is echter „beter laat dan nooit", aldus ging liij verder. Daar thans ook de vrouwen tegenwoordig waren, maakte spreker van de gelegenheid gebruik dezen aan te sporen ook hun pen ningske bij te dragen voor een nieuw gebouw, wat eerlang zal verrijzen. Reeds is de com missie geslaagd met het koopen van grond en met het plaatsen van een 1ste hypotheek. Het zal echter kunnen gebeuren, dat een vaste •steunpenning zal .vordon gevraagd van 1 cent per week en per lid ter spoedige aflossing terwijl voor de verdere gelden aandeeltjes kunnen worden geplaatst a J 2.50. Voor die steunpenning is do vrouwenhulp nu onont beerlijk en.zegt spr 'éis goed besteed. Na ZAANDAM. Boete. Aan de firma P. M. Duyvis en Co., te Koog aan de Zaan is wegens te late oplevering van de kolcnloainrichting aan de gasfabriek een boete opgelegd van f 2700. Aangezien de gemeente door deze to late oblevering slechts f 566.93 scliade heeft ge leden, stellen B. en W. voor aan de firma de boete kwijt te schelden na aftrek van be doeld bedrag. KOOG AAN DE ZAAN. G emeonteraadsve.rkiezing. Gis teren zijn officieel tot candidaten voor den gemeenteraad (vacature-C. E.-Smit) gesteld de heeren C. A. Honig (a.-r.), II. B. Klin kenberg (vrijz.) cn Jb. Teer (S. D. A. P.). PERSONALIA. Voor hot examen nuttige handwerken slaagde te 's Gravenhage o.m. de dames B. Stassen en H. O. Boom alhier. TUINBOUW- EN PLANTKUNDE. Onder voorzitterschap van den heer Joh. de Breuk vergaderde gisteravond in een der zalen van De Kroon de afdeeling Haar lem van do Ned. Maatschappij voor Tuin bouw- en Plantkunde. Medegedeeld' werd dat jhr. mi'. J. W. G. Boreel van Hogelanden niet alleen door Haarlem en Leiden, doch ook door Wage- ningen wordt aanbevolen als voorzitter der Maatschappij. Besloten werd voor de groote voorjaars- plantenkeuring te Leiden een bedrag' van f 25 uit te trekken. De heer Cunaeus bepleitte niet alleen liet toestaan van een subsidie, doch ook het inzenden van een collectieve inzending op de najaarskeuring, daar te houden. Tot afgevaardigden naar de algemeens vergadering op 25 Februari a.s. te Leiden werd on benoemd de liecren De Breuk en Dix, die do benoeming aannamen. De hee ren Teunis en Bolder dijk zullen als plaats vervangers optreden. De punten van beschrijving voor de al- ■gemeene vergadering gaven geen aanleiding tot bespreking. Dit was evenmin het geval met de pun ten, die aan de orde zullen worden gesteld op de wint erbij cenkomst,. volgend op de al gemeens vergadering. Daarop werd het woord gegeven aan den heer E. H. J. Cunaeus, tuinbouwwaudel- leeraar, voor diens lezing over „Kijkjes in de tuinbouwwereld." Deze lezing werd gehouden aan de hand van een serie mooie en belangwekkende lan taarnplaatjes, waarbij de heer Cunaeus op prettige wijze allerlei mededeelingea deed, die1-leerzaam waren niet het minst voor de leerlingen der Tuinbouwwinterschool, voor dezen avond geïntroduceerd. Voor de onderlinge tentoonstelling waren twee inzendingen, die beoordeeld werden door een jury, bestaande uit de liceren Van Cruyningen Jr., Bolderdijk en Blankenstein. Deze kende aan de inzending Calla Ricliar- dia van den heer Deys toe 5 punten en aan cenige takken witte seringen van den lieer IJzerdraat 4 punten. De vergadering werd daarop gesloten. DE KAZERNEBRAND. Omtrent den brand, die j.l. Zondag in de kazerne alhier gewoed heeft, ontvingen wij van officieele zijde de volgende mede- deelingen. De brand werd ontdekt omstreeks 6 uur in den voormiddag van den 16den Februari door een bijkok, die zich van zijn kamer, over de binnenplaats loopende, naar de keuken be gaf. Hij waarschuwde onmiddellijk den com mandant der wacht, die op zijn beurt dadelijk de voorgeschreven maatregelen nam, teneinde met het blusschingswerk een begin te maken. Van brand was weinig te zien; alleen een rooklucht die nit een portaal kwam verraad de dat er iets niet in den haak was. Inmiddels waren de in de kazerne aanwezige onderofficieren en manschappen, daartoe aan gewezen, bezig met het in gereedheid brengen der brandslangen. Op de zolderverdieping van het, le bat. gekomen, bemerkte men, dat door de kier van een gesloten deur rook te voor schijn kwam. Paneelen werden ingetrapt en dadelijk ontsnapte een dichte rookwolk, waar door het in de eerste oogenhlikken niet goed mogelijk was te bepalen op welk punt der kamer de waterstraal moest worden gericht. De dichte rook toch belette aanvankelijk het vuur zelf te zien. Na eenigen tijd' gespoten te hebben, trok de rook weg; het vuur was gebluscht en nu bleek, dat in den vloer der kamer een gat van ongeveer een vierkanten meter gebrand was. Op den ondersten vloer in dit gat bevonden zich nog de overblijfselen van verbrande kleedingstukken, die aldaar sinds Zaterdagmiddag lagen. Inmiddels merkte men dat een twintig me ter verder, aan de andere zijde van de pas gebouwde hetontrap, het vuur eveneens was uitgebroken. De brandweer, die zeer spoedig met veel materiaal aanwezig was, richtte het water op dat gedeelte, doch "kon helaas niet beletten, mede in verband met den heerschen- den wind en het zeer brandbare houtmate- riaal, dat uitgebrand zijn twee kleedingka- mers- en een rustkamer, waarhij natuurlijk een groote waterschade aan andere lokalen werd toegebracht, j De brigade-commandant jhr. van Spongier en de regiments commandant, overste Smit, benevens tal van officieren, waren spoedig ter plaatse aanwezig. Ook vele burgerlijke j en rechterlijke autoriteiten bevonden zich i weldra op de plaats des onheil». In den loop van den dog brachten de be velhebber der eerste militaire afdeeling ge- neraal-majoor Ophorst en dc commandant der 1ste divisie genera al-majoor Klerk de Reus een bezoek aan dc kazerne. Hef, vuur was te 8 uur. v.m. geheel bedwon gen, bij welke vermelding niet vergeten mag worden den meer dan lofwnardigen ijver te prijzen der stedelijke brandweer. Het onderzoek naar do oorzaken q.q. ver- moedelijken dader werd reeds in den vroegen morgen van Zondag begonnen. 'tHeeft echter tot Dinsdagmiddag geen en kel resultaat opgeleverd. Ingevolge plaats gehad hebbende bespre kingen met den heer kolonel-inspecteur van het wapen der Koninklijke Maréchaussee, daartoe op last van Z.Exe. den minister van Oorlog uit den Haag overgekomen, wordt het verdere onderzoek reeds sinds Dinsdagnamid dag gevoerd door de maréchaussee, in samen werking met den officier van Justitie alhier. Alle geruchten betreffende het vinden van lucifers, ter plaatse waar de brand zou zijn uitgebroken, flesehjes met wapenolie enz. zijn van allen grond ontbloot, Zooals onze lezers zien, staat in dit verhaal weinig wat wij onzen lezers nog niet mede gedeeld hebben. Van belang is de laatste tegenspraak be treffende de geruchten over het vinden van lucifers enz. Wij gaven deze geruchten Maandag voor wat zij waren, omdat wij, daar ons de toe gang geweigerd werd, er de waarheid niet van konden controleeren. DE ZILVEREN JUBELFEESTEN VAN DEN NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. HAARLEM. Naar wij vernemen heeft onze burge meester Jhr. Mr. w. B. Sandberg de uit- noodiging aangenomen om op 13 April, 2den Paasclidag, de tentoonstellingen te openen, die gehouden worden in 't gebouw St. Bavo ter gelegenheid van het zilveren feest van den Ned. R.K. Volksbond. Verder zijn tal van geestelijke en wereld lijke autoriteiten bij de opening uitgenoo- digd. Mgr. M. P. J, Möllmann, vicaris-gene raal van het Bisdom, heeft de uitnood iging reeds aangenomen. O.m. is ook uilgenoodigd Z. Exc. Mr. Dr. W. p. "van Leeuwen, Com missaris der Koningin in de Provincie N.- IIo Hand. Reeds werden voor de verschillende ten toonstellingen eere-medailles toegezegd door Z. D. H. Mgr. A. J. Gallier, bisschop van Haarlem, verg. zilv. medaille; Mgr. M. P. J. Möllmann, vicaris-generaal, een verg. zilv. med.; Jhr. Mr. W. B. Sandberg, burgemees ter van Haarlem, id.j verder door de hee ren W. O. J. Passtoors, Jhr. mr. D. E. van Lennep, burgemeester van Heemstede; Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen; O. A. M. Jonckbloedt; F. Th. Everard; Mr. J. B. Romans; Mr. F. Hagemeier; van de Com missie van Bijstand van den Ned. R. K. Volksbond; van de commissie voor de Huisvlijttentoonstelling; id. Reclame-tentoon stelling.; door den Ned. Bond van R. lt. Fabrieks- Haven- en Transportarbeiders; door den Ned. Bond van Timmerlieden; door de Kon. Letter! vereen. „J. J. Cromer" door het Hoofdbestuur van afdeeling Haarlem van den Ned. R. K. Volksbond; door den Ned. Bond van R.K. Spoor- en Tramwegpersoneel; door de afdeelingen Overveen en Bloemendaal van den Nederl. R.K. Volksbond. De eJectrische installatie op de tentoon stelling wordt aangelegd door de firma Dirks, alhier. VAANDELWIJDING. Dinsdag 24 Februari a.s. zal des avonds te half 8 uur in het gebouw St. Bavo de wijding plaats hebben van het nieuwe vaandel der Bloemistwerkliedenvereeniging „St. Elisa beth." De feestrede zal uitgesproken worden door den heer J. A. de Lobel, terwijl medewerken zullen de rederijkerskamer „De Pelikaan" en de „Heemsteedsche Dilettantenclub." DE BRANDSTICHTING IN DE HAARLEMMERMEER. Tegen den verlofbouder A. H. wonende aan den Venneperweg hij Hillegom die zich als verdacht van opzettelijke brandstichting in ziine woning in voorloopige hechtenis bevond, is door de Rechtbank rechtsingang verleend met bevel tot instructie. De Rechtbank bestendigde niet de voorloopige hechtenis zoodat A. K. zich thans op vrije voeten bevindt. R. K. KIESVEREENIGING. De Staatscourant bevat de statuten van de R. K. Kiesvereeniging alhier, die, zooals wij onlangs meldden, door H. M. de Koningin zijn goedgekeurd. TAAL- EN LETTERKUNDIG CONGRES. Gisterenavond vergaderde om half 8 ten Raadhuize alhier het Bestuur van de Rege>- lingseommissie van het 33e Taal- en Letter kundig Congres, terwijl om half negen al daar de geheele ïtegelings-Ooanmissie bijeen was. Tot eere-lid werd nog benoemd d© heer Martinüs Steyn, oud-president van den Oranje- Vrijstaat. Mr. J. H. Thiel, voorzitter van den Voogdijraad zal alsnog worden uitgenoo- digd zitting te nemen in het eerecomitó. Tot bestuurslid werd gekozen de heer J. B. Schuil, letterkundige. Bepaald werd, dat het Congres gehouden zal worden tusschen den 25sten en 29en Aug. en alzoo vier dagen zal duren. Verschillende feestelijkheden, zoowel 's middags als 's av. zullen tijdens den duur van het Congres plaats vinden. Nevens de finantieele commissi© en de com missie voor den feestmaaltijd zijn 3 sub commissies gevormd, n.l. a. voor technisch gedeelte programma, con- greskaarten, optocht door de stad, onderschei dingsteekenen, versiering der stad en recla me; b. voor ontvangst aan het station, toch ten 'naar buiten, feestelijkheden, buitengewo ne concerten en bezoek aan musea; c. voor huisvesting. verkoop in voorraad heeft, gehad S pet. Obli- gatiën 20e Serie eencr premicleening ten laste dier Vennootschap, zijnde deze stukken in werkelijkheid aandeelen in eene loterij, waar van de bij de loterij wet van 1905 vereisclit© toestemming niet was verleendontsloeg beklaagde van alle rechtsvervol ging. VAN ELDERS. LOTERIJWET. De Kantonrechter te Deventer, heden uit spraak doende in de zaak van W. R., Sigaren handelaar, aan wien was ten laste gelegd, dat iyj als Agent der N, «V. „De Tijdgeest" ten PASTOOR G. HAMANS f Op 81-jarigen leeftijd is volgens de „L. K." te Grubbenvorst overleden de ZeerEerw. heer G. C. Hamans, sinds 1907 rustend pastoor van Herkenbosch. De te Lottum geboren overle dene werd in 1859 tot priester gewijd, en was als kapelaan te Neer, als pastoor te Wans- sum en Herkenbosch werkzaam. PASTOOR TH. C. VERBATEN f Na een negenjarig verblijf, overleed in het sanatorium „Overdonk" te Dongen, de Zeer Eerw. Heer Tlieodorus C. Verbaten, rustend pastoor van Hengstdijk. De overledene be reikte den ouderdom van bijna 60 jaren. ONBEREDEN TREIN SOLDATEN, De inspecteur der infanterie heeft bepaald, dat van elk der regimenten infanterie (grena diers en jagers hieronder begrepen) 6 mili ciens zullen worden opgeleid tot onbereden treinsoldaat. Deze opleiding, die bij d© trejnafdealing van een der regimenten veld-artillerie van elke divisie zal plaats vinden, zal gehouden wor den voor de miliciens der najaarsploeg der lichting 1913, van 1 tot en met 13 Juli en van 11 Juli tot en met 3 Aug. (Avondp.) zljs reeds meer dan zestig jaren het meest gebruikte hulsmiddel 5 van de geheele wereld, VOETBAL. Het protest van den wedstrijd QuickH. F. C. Officieus vernemen we dat het protest van Quick tegen H. F. O. (in den wedstrijd te den Haag gespeeld) is toegewezen, waardoor de uitslag van 32 voor H. F. O., in 22 zou veranderd zijn.. Ajax zou dan op heden de laatste plaats bezetten en Haarlem weer bo ven H. F. O. staan. E. D. O.—R. A. P. opnieuw vastgesteld. Op verzoek van R. A. P„ is de wedstrijd E. D. O.R. A. P. (die E. D. O. met 40 won) opnieuw vastgesteld wegens het laten medespelen van een niet gerechtigd speler door E. D. O. 3§i©£ZÖS8DEig. Voor den inhoud deter Rubriek stelt de Redactie tleh niet aansprakelijk- Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt den inzenders de copie met teruggegeven. DE DURE SCHOOLARTS. Mijnheer de Redacteur. Vergun me een enkel woordje naar aan leiding van uw „Alledagje" met boven staand opschrift. Dat het dezen kant uit zou gaan, kon op de vingers worden nage rekend. Als het maai' niet erger wordt. Eenmaal het instituut schoolarts ingebur gerd, vrees ik, dat we nog wel wat anders zullen hoorenl Is het niet reeds dikwijls gezegd en be toogd, dat we ook tand-echoolartsen, neus-, oor- en keelspecialiteiten voor de school jeugd noodig hebben? .Waar eenmaal de schoolarts aanvaard is, zal men zich ook deze specialiteiten moeten laten welgevallen. En waarom ook niet? ,,'fc Zit dan in de lucht; 't komt d'r toch, 't geld moet toch op," als 't er is, en is het er niet, welnu dan de belastingduimschroeven maar wat aangehaald! Dat de schoolarts moedercur sussen wil houden, kon op zich zelf zeer goed zijn misschien; maar konden deze niet evengoed gegeven worden door een niet- sclioolarts? Dit zou dan vrij wat goedkoo- per zijn. Met hartelijken dank voor de plaatsing, Uw dw. dr., J. Oh. V. HAARLEM, 18 Febr. Aangev. en verk. 42 stuks nuchtere kalveren f 148; 1 Paard. AMSTERDAM, 18 Febr. Veemartt. 174 vette kalveren le kw. 1.151.18, 2e kw. 1.12, 3e kw. 1.05 per kilo; 98 nuchtere kal veren 1218; 786 vette varkens, Holl. lo kw. 42—44 ct„ 2e en 3e kw. 4042 ct. per kilo. Geen Overzeesche en geen Geldersche. BROEK QP LANGENDIJK, 17 Febr. De prijzen waren: groote roode kool f 66.50; kleine f 1.40—5.75; groote gele kool f 5— 5.50, kleine f 1.20—1.40; groote witte kool f 77.50, kleine f 1.406.75; per 100 stuks; roode kool 2665 c. per zak; wortelen f 1 1.05 per baal; grove uien f 6.206.40 per 50 k.g. - BODEGRAVEN, 17 Febr. Kaas. Aangev. 52 wagens, te zamen 2264 stuks, wegend© pl.m. 13,584 kilo; le soort Goudsche f 3335, zwaar dere f 35, 2e soort f 3132. Handel flauw. HAARLEM, 18 Februari. Kaasmarkt. Verk. 1 stapel kaas, zijnde 100 kazen, wegend© 195 K.G. Prijs f 33.50. WATERSTANDEN. 19 Februari. Hoogwater. IJMUIDEN. v.m. 9 uur 57 min.; n.m. 10 uur 47 min. KATWIJK, v.m. 9 uur 32 min.; n.m. 10 uur 22 min. Laagwater. IJMUIDEN, v.m. 5 uur 57 min.; a.m. 6 uur 47 min. KATWIJK, v.m. 5 uur 37 min.; n.m. 6 uur 27 min. Hoogste barometerstand, Horta 771.4. Laagste barometerstand, Stornowey 738.6. Meest matige tot krachtige Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind, zwaarbewolkt met tij delijke opklaring, waarschijnlijk regenbuiöD iets zachter. Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader NICOLAAS HIERONYMUS PETERS, in den ouderdom van bijna 78 jaren, na meermalen gesterkt te zijn met de laatste H.H. Sacra menten. Uit aller naam, H. L. PETERS. Overveen, 14 Febr. 1914. of Werkster «tevraagu bij Mei VAN DER WUÜDE, Castricum. voor direct, aan de Melk> inrichting „tiertenlusi"' Aan dc drukkei ij der Nieuwe Haarlemsche Courant kan ter stond een geplaatst worden. Aanm. Kinderhuisvest 29-33. Firma GUSKENS, Markt 4. Tel 134. SPECIAL1IE11SAR11KELEN (al les eigen fabrikaat). Advocaat p. fl. 1.50. Boerenjongens p. L. 1.30. Abriko zen p. L. 1.40. Morellen p. L. 1.50. Kampervest 5. Algemeene Vergadering van aandeelhouders op 4 Maart 1914, 't avonds ten 7 ure Ten kantore der fabriek. TELEF. 1430. 99ste Voorstelling van Laatste Voorstelling alhier. Gewene prijzen. Aanvang 8 uur. Bureau vau 10—4 en van 67 uur BURGEMEESTER en WETHOU DERS van HEEMSTEDE brengen ter openbare kennis, dat op Dins dag 24 Februari 1914, des namid> dags ten 2 ure, in het Raadhuis aldaar bjj enkele Inschrijving sa) worden aanbesteed: Hst verdiepen van de Van Merienvaart van het perceel kad. Sectie C, No. 1280 tot In de Ringvaart van den Haarlem- mermeerpolder. Inlichtingen zijn te bekomen tei Gemeente-Secretarie, kamer Ge meentewerken, eiken werkdag dee ▼oormiddags tusschen 11 en 12 norr gedurende welken tyd aldaar be stekken verkrijgbaar zijn voor f 0.28 per stuk. Je Adres voer It bij M. WILSON, Vogelenzang. Specials inrichting voor gevoelige voeten. Bijzonder aanbevolen adres voor de levering van

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 3