nmonrfisr Berichten reeds geplaatst in onze vsrip oplap. Scheep va artberich en ffflarktnïeuws. RUITENBREKER. M. uit de Haarlemmermeer schijnt het, als hij dranken is, in 't bijzonder op ruiten voor zien te hebben. 00130™$ heeft hij onder een ruzietje ook wederom een stel ruiten inge slagen. Het O. M. vroeg 14 dagen gev. straf. ONNOOZELE HANS. Een 18-jarige jongen schijnt deel uit te ma ken van 'n heele bende dieven, althans hij heeft er deel van uitgemaakt. Hij was in de kost bij S. Op 'n goeden dag vermiste S. een broek en een jas en daarin een portemonnaie met f 3.70. Rekl. gaf het volgende excuus voor zijn diefstal. Hij had den dag tc voren een anderen dief stal bedreven en nu vreesde hij elk oogen- blik door de politie gepakt te worden. Ik was toen zoo verbouwereerd dat ik greep wat onder m'n banden kwam cri er van door ging. Voorzeker een eigenaardige bestudeerens- waardige, psychologische toestand. Baar de jongen nog straf te goed heeft in Amsterdam ook, eischte de officier slechts twee maanden gev. straf tegen hem. EEN EIGENAARDIGE KOSTGANGER. Een tijdelijke bewoner van Velsen was daar in de kost. Hij gaf gratis les aan een jongen man en had diens viool onder zijn berusting. Toen hij Velsen verliet en geen geld had om zijn kostbaas te betalen gaf hij dezen de viool van zijn leerling als betaling. Toen die om zijn eigendom terug kwam, was zijn meester verdwenen en de Kostbaas weigerde de viool af te geven. Aangifte bij de politie volgde, en nu moest de leermeester terecht staan wegens verduistering. Hij was niet verschenen. Het O. M. vroeg veroordeeling tot f 15 boete, sub. 10 dagen hechtenis. De president gaf den kostbaas in overweging de viool maar terug te geven aan den eigenaar want de commensaal zal toch nooit kunnen betalen, omdat hij te arm is deelde hij mede. Mishandeling. Twee Zandvoorters hadden twee andere fdaatsgenooten mishandeld. Tegen den een werd 10 botterof 5 dagen, tegen den ander ƒ5 boete of 10 dagen hechtenis gevorderd. Een der beklaagden merkte op: „Ik gaf mijn tegenstander een klap en dacht dat hij een goede Hollander was en mij er dus een terug- zou geven." Maar de getuige deed liet niet; was dus vol gens bekl. geen goede Hollander, en gaf de Laak aan, waardoor bekl. nu een beetje in zijn klein geld zal worden gekort wanneer de eiseb van den officier wordt toegewezen. Dat kwam er van. Een zekere v. d. P. was op 21 Dcc. dronken. Dm naar huis te komen nam hij de stoomtram naar Heemstede. Ongemerkt was hij op liet balcon gekomen, doch eerst onderweg ontdekte dc conducteur ook door dc wijze, waarop hij den boel bevuilde welk een origewenschte passagier mede-reed. Hij verzocht den beschon- kone de tram te verlaten, docli deze wilde niet vertrekken, verkoos te blijven waar-ie was, met bet gevolg, dat zijne verwijdering heel wat Cioeite kostto aan conducteur en machinist, die daarbij eenige klappen opliepen. Wegens mishandeling vorderde de officier tot» tegen bekl. C dagen gevangenisstraf. Diefstal. Een jongen, die wel eens ten liuize van eene weduwe te Heemstede werkte, had daar op 24 Nov. 1.1. nog eens een bezoek gebracht; doch toen hij wegging, vertrok hij niet alleen. Hij nam n.l. een gouden ring en 4 tocbelioorend aan de dochters van genoemde weduwe mede. Beklaagde bekende volmondig; liet geld had hij verteerd; doch aan de benadeelden had hij later de schade vergoed. Het O. M. vorderde 2 maanden gevangenis straf. HAARLEM. IN HET SINT ROSA-PATRONAAT. Het Sint Rosa patronaat bestaat twintig- jaar! Het is een van die bescheideii-en-slil- werkende stichtingen in Roomseh Haarlem, die niet met groot vertoon of uiterlijke re clame zich aandienen, maar die den echten geest van Roomsche opofferende liefde ten bate van de minderbedeelden zoo heerlijk toe passen. Zooals we er, God lof, in Haarlem méér hebben. Uit de Off. Kerk]ijst weet men, wat dit patronaat bedoelt: de vorming van katholieke meisjes uit den arbeidenden stand, van den leeftijd van 12 tot 16 jaren, tot bra ve, degelijke dienstboden. Als er aan één so ciaal werk behoefte is in deze dagen, dan is het zeker aan dit nederige, maar ver dienstelijke werk! Er ziju nu al over de honderd meisjes in dit patronaat, die bij groepen in het mooi-in- ingerichte huis aan de Nassau'aan no. 50 worden beziggehouden en onderricht in naaien, stoppen, verstellen, knippen, mazen, strijkenalle huishoudelijke werken die voor deze meisjes zoo noodig zijn. En de da mes van dit patronaat doen dat alles gratis, °lferen er hun tijd, hun arbeid, hun moeiten, *7 gelukkig- mag wórden gezegd dat vele ka tholieke huisgezinnen dé vruchten van die "Poffering.dankbaar plukken! Telken jare houdt het St. Bosa-patroiiaat <j0'1 tentoonstelling van het mooiste werk j, de meisjes hebben gemaakt, en dat hun •■ar ieder* behoeften wordt cadeau gedaan. °k VV oensdagmidag had deze tentoonsteling jen de dames van het bestuur (mej. son hooineijer, pres., mej. II. H. van Vel- cretaw'"1'! e" 111 f'ï- 0. M. de Graaff, se- vele hoi ontvingen er druk bezoek van Hik n^'ftellenden die de dames natuur blad Ij - e®kundig dan de redactie van dit jes bewonderd0//'v11 w.erkstukke<> der meis- whs dmr Voor het eerst van dit jaar Ynnm'e 'l-Piir en 11 n as werk bij, behalve het mooie, Keurige na-- i j j ,.~i me "da'werk, en de dames waren werk dat ze zage,,. Dett<?' °rdeU,ke' preciese Gisterenavond had er in liet Sint Jozelfs- gezellenlmis een feestavond plaats ter viering van liet 20 jarig bestaan; wel een aangename afwisseling, en verdiend, hij al het naarstig werk dat op zoo goad_enjtooin- schen grondslag ïn allen eenvoud door deze mooie vereeniging wordt verricht! DE HUREN WORDEN OPGESLAGEN! Bij de bewoners der Soendastraat heerscht sedert eenige dagen inzake de verhoogde huurwaarde een ernstige ontevredenheid. De huiseigenaren hebben de woninghuur (som migen zelfs met- 25 pet.) verhoogd. Waar moet het naar toe, wanneer de woningen ook voor den kleinen midonetand in die gemeente van 16 op 18 per maand en meer wordt gebracht? DE KAZERNEBRAND. Nog steeds heeft het onderzoek inzake den kazernehrand geen resultaat opgeleverd. De militaire commissie, belast met dit on derzoek is Woensdag ontbonden. Zondagmorgen ving zij haar werk aan, ge assisteerd door de Haarlemsehe recherche. Maandag trok de Haarlemsehe recherche zich terug. Om welke redenen is ons niet duide lijk geworden, maar zij trok zich terug. De militaire commissie heeft eenigeu tijd haar onderzoek voortgezet en is nu ontbon den. Een opperwachtmeester der maréchaus see is thans in de kazerne en heeft haar taak overgenomen. Van het onderzoek merkt men uit den aard der zaak, niet veel. Ook de Haarlemsehe justitie heeft zich met de zaak bemoeid. Het opruimen der uitgebrande kamers moest op bevel der justitie gestaakt worden. Aan de verbrande goederen mocht niet ge raakt worden. Dat burgei-s den brand zouden gesticht hebben acht men, minstens, onwaarschijnlijk. Er zijn daarvoor dan ook geen aanwijzingen. De soldatenkamers onder de verbrande ka mers worden nu, nadat op het vernielde dak een noodbedekking van asfalt is aangebracht, weder in gebruik genomen. De kamers, die doorweekt zijn van blusschingswater, worden drooggestookt. Het vermoeden dat een gelaste dekentel- ling de oorzaak van brandstichting zou zijn, mist allen grond, omdat geen enkele deken verbrand is en op de kaniers, waar de brand gewoed heeft, zelfs geen dekens bewaard werden, daar het kleedingkamers zijn. Het is trouwens een vermoeden, dat min der prettig moet zijn voor de betrokken foe riers, daar deze in den regel alleen weten dat een telling zal plaats hebben. Nader vernemen we, dat toch nog een on derzoek wordt ingesteld naar de mogelijk heid van brandstichting door burgers, het welk geschied naar aanleiding hiervan, dat Zaterdagavond in de Zakstraat twee perso nen waren gezien. ONZE KWEEKERS IN HET BUITEN LAND. Men deelt aan het Weekblad voor Bloem bollencultuur mede, dat op 11 Februari te Bergen (Noorwegen) iu Bergens Gartnerfo- reuing-door den heer Arn. W. Bijvoet onder veler belangstelling een lezing over byaein- tlien, hare cultuur en het prepareeren is ge houden. Aan het einde der lezing, waarop een zeer geanimeerde gedachtenwisseling over allerlei vraagstukken met den broei van bolgewassen verband houdende, volgde, wees de voorzitter der vereeniging er op, dat juist dit soort van contact tussehen verkooper en kooper van bloembollen meer en meer moest worden in de hand gewerkt. Te veel nog wordt de sléchte niikoiust aan de bollen ge weten. terwijl toch zoo dikwijls slechte be handeling de oorzaak is van mislukking. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: J. van Alphen, Wal deck Pyrmontstraat 35, een portemonnaie met inhoud; M. Honing, 2e Zuid-Polderstraat 53, een paar wandjes; J. van Wel, le Zuid-Pol derstraat 82, een insigne; VV. Curticus, Jaco- bijnestraat llnood, een handschoen; T. Es- ker, Gen. Oranjestraat 23rood, een vingerhoed; J. Gunther, Papentorenvast 44, een duimstok; II. II. van Asch, KI. Houtstraat 13, een pen- sioenacte; J. Baas, Oosterstraat 29, een hond je; A. van Dijk, Raamsingel 42, een muil korf; O. van Dam, Oude Groenmarkt 8, een ring; A. de Kruiff, Vooruitgangstraat 81, een taschje. VOORLOOPIG OPGEBORGEN. Gistermorgen stonden voor do rechtbank terecht twee bekende ladelichters, de jeug dige M. en de B. Het O. M. vroeg onmidde- lijko gevangenneming der twee beklaagden, hetgeen de Rechtbank toestond. Het doet ons genoegen, na hetgeen we dezer dagen schreven, dat deze gevaarlijke jongelui voorloopig van de straat zijn. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 19 Febr. II. Simmer en M. T. G. Otte. T. M. v. Rossum en W. Vrolijk. J. P. Hop en C. J. v. d. Schaar. Getrouwd: J. C. v. Ommeren en C. G. Meijer. S. P. Wilhelmus en G. M. Beelen. G. J. Gerrits en J. M. Mulder. A. G. P. Vos en M. O. v. d. Berg. W. E. de Haas én G. A. M. Moelang. G. F. Weber en A. C. Zwemmer. A. T. Formanoij en O. Schenke. E. H. Boissavain en H. C. Merens. Geboren: 19 Febr. z. van E. van Houten— Ru ij ter. Overleden: 18 Febr. H. W. M, Blesgraaf Hunek 82 j. Koningsteijnstr. W. Graa- man 81 j. Zuider Buiten Spaarne. ©stse ieobtbaRk UITSPRAKEN. Door de Arrondissements Rechtbank alhier werden gister de volgende uitspraken gedaan: J. M. werkman te Heemstede, wederspan- nigheid, 7 d. gev. straf;'A. de K. vuurwerker te Velsen, f 20 b. of 10 d. hecht.; J. V., zonder beroep te Bennebroek, diefstal 6 mdn. gev. straf met aftrek prev. hechtenis; P. J. V., broodslijter te Haarlem, diefstal, 3 mdn. gev. straf; N. K., arbeider te Beverwijk mishandeling, 5 d. gev. straf; 4. A. d. B machinist, P, de J. en K. A. v. d. S. schip persknechts allen te Rotterdam, diefstal, ieder 14 dagen gev. straf. D. N. werkman te Krom menie, Eenv. beleed, en mishandeling amb tenaar, één maand gev. straf. G. B. fabrieks arbeider te Krommenie, Eenv. beleed., amb tenaar, een week gev. straf. H. B., fabrieks arbeider to Krommenie, Eenv. beleed, amb tenaar, f 5 boete of 5 dagen hechtenis. A. D. Ez., arbeider te Oostzaan, mishandeling f 5 boete of 10 dagen hechtenis. A. S., grondwer ker, zonder vaste woonplaats, wederspannig- heid, 14 dagen gev. straf. BINNENLAND. H. M. DE KONINGIN TE GORCUM. Men medt ons uit Goreum: Hedenmorgen 9.23 uur kwam H. M. de Ko ningin met den gewonen trein, waaraan het Koninklijk salonrijtuig was gehaakt, alhier aan. Het hooge gezelschap nam direct plaats in de gereedstaande auto. H. M. was verge zeld van een hofdame en twee officieren. In de eerste auto nam H. M. de Koningin met de hofdame plaats en in de volgende de twee officieren. De auto's reden langzaam door de Wester Wagenstraat, de Kolenstraat en Molenstraat, Tolsteeg en vervolgens bega ven zich de hooge gasten per veerboot naar Sleewijk. Hare Majesteit was gekleed in muiskleurige mantel en blauwe hoed. Door duizenden werd H. M. hartelijk toegejuicht. De hooge gasten vertrokken om 9.40 en kwa men om 12.15 in Gorkum terug. EERSTE KAMER. (Zitting van gisteren). Voortgezet werden de algemeene beschou wingen over dc Staatsbegrooting voor 1914. MINISTER TREUB acht het een ^oedo gewoonte, dat alleen de premier voor de regeering het woord voert. Nu de heer Re gent evenwel meent, in zijn repliek be moeilijkt te worden als hij slechts gedeeltelijk antwoord krijgt op zijn rede, wil hij wel van die gewoonte afwijken. Hij hoopt even wel, dat bij Hoofdstuk X er niet op zal worden teruggekomen en daarover het de bat nu zal afloopen. Spr. sluit zich geheel aan bij hetgeen dienaan gaande gisteren is gezegd door den tijdelijken voorzitter van den ministerraad, zoodat hij op de behandelde punten niet meer zal in gaan. De minister wijst er dan nog op, dat hij noch direct noch indirect bij de Rijksverzeke ringsbank op spoed heeft aangedrongen. Het was minister Talma, die bij die Bank erop aandrong, dat zij 3 December mét haar be slissingen zou gereed zijn; en de bank was zoodanig overtuigd van den spoed, dat er voor spr. geen aanleiding was opnieuw tot spoed aan te sporen. Zijn rede op 27 November in antwoord op de vraag van tie heer Hovy was dan ook allerminst een aansporing en bevatte die ook niet. Min. Treub deelde riog mede, dat de door hem in de Tweede Kamer aangekondigde sociale wetsontwerpen omstreeks Paschcn, naar hij hoopte, de Raad van Sate zullen be reiken en voor het eind van dit jaar zullen worden ingediend bij de Tweede Kamer, om naar hij vernacht in het voorjaar van 1915 in die Kamer in openbare behandeling te komen. Het is den ministens voornemen niet, om de wetten-Talma (met name de Radenwet) in te trekken, maar wel om ze door wijzi gingen te verbeteren. VALSCHE AANGIFTE. Men meldt ons uit HEERENVEEN: De heeren de Jong te Groningen en de Vries van Amsterdam oud-directeuren der N. V. Stroopfabriek te Steenwijk, beschuldigd van valsche aangifte voor de bedrijfsbelas ting zijn door de Rechtbank alhier vrijge sproken. De eisch luidde 3 maanden gevangenisstraf. BUITENLAND. EEN MILLIONAIRE HUIS AFGEBRAND. NEW-YORK. 19 Februari 1914. Het nieuwe kostbare landhuis van don bekenden millionair van der Bilt, staande to Jericho, is gisteren door het vuur geheel vernietigd. Van het zeer kostbare meubilair kon slechts zeer weinig worden gered. De wegen rondom de villa waren door de hevige sneeuwstormen schier onbegaanbaar, zoodat de brandweerlieden dc grootste moeite hadden het brandende huis te bereiken. 'Het landhuis bevatte GO kamers, waaron der uitmuntte de eetkamer, welke ge heel in den stijl Louis £IV was ingericht. Tal van kunstwerken uit dezen tijd zijn ver loren gegaan. Dc schade bedraagt 13 milhoeu dollar. STAKING OP KOMST? PARIJS, 19 Febr. Onder de zeelieden te Marseille dreigt een nieuwe staking uit te brekeu. Gisteren werd een zeer stormachtige vergadering gelioudep door de zeelieden. In deze vergadering werd besloten reeds heden zich met de staking te gaan bemoeien. De staking begint bij de Messageries Marilimes. Wanneer de andere maatschappijen niet toe geven, zal de staking zich ook tot haar uit breiden. Indien niet intijds een oplossing wordt gevonden, is de handel van Mar seille ernstig bedreig" OVEBVEEN. Personalia. ue heer J. H. Krul, stationschef alhier, is voornemens ontslag uit den dienst aan te vragen met ingang van 1 Juli a.s. SCHOTEN. Gemeentebode. Voor do betrekking van ge- meentebo3e, hebben zich bijna 100 sollicitanten aangemeld. Uit dezen is een 7-tal door B. en W. opgeroepen, waaruit een voordracht zal wor den saamgesteld. Personalia. Voor het examen nuttige band- werken is te 's-Gravenhage geslaagd mej. A. M. Buitenhuys. alhier. ■Aanbesteding. Gistermorgen 11 uur werd door B. en W. op het Raadhuis aanbe steed het weghalen van gesorteerden afval van de gemeentereiniging. Er waren in hot geheel vier inschrijvers. Het hoogst werd ingeschreven door J. de Jong te Amsterdam, voor: vodden f 5.06; wol f 42; gonje f 3.26; zw<fH glas f 0.20; wit glas f 0.16; beenen f 10.50; zink f 20; ko per f 42; gutta percha f 26; slangen f 24; ijzer f 1.25; gegalvaniseerd ijzer f 1,06; blik f 1.62; papier f 0.62; oude schoenen f 1.26, alles per 100 K.G. HEEMSTEDE. Kiezerslijst. Voor de plaatsing op de kiezers lijst hebben zich alhier 170 personen aanee- me iel. HILLEGOM. GEMEENTERAAD. Gisteren vergaderde de Raad. Aanwezig waren de Burgemeester en 10 leden. Afwe zig met kennis de heeren van Til en van der Schoot, De heer Guldemond komt later. De voorzitter opent met gebed; tot voor stemmer wordt aangewezen de heer H. Veld- huijzen van Zanten. De notulen worden onveranderd vastge steld. Bij de ingekomen stukken was nog: goed keuring van Ged. Staten van Zuid-Holland inzake afschaffing der kermis en een schrij- van den heer R. v. d. Schoot, dat liij zijn herbenoeming tot lid der gascommissie aan neemt, Bij de verhooging comptabiliteitsbesluiten vraagt dc heer Vooren 't woord. Hij wil niet één bediende zooals B. en W. voorstellen, doch 2 en de geschikste opleiding tot amb tenaar, dan wordt dit college gecreëerd uit inwoners zelf. Ook acht hij f 200 aanvangs salaris onvoldoende. Hij wil f 300 geven. Wethouder van Zanten verdedigt f 200 en acht één bediende voldoende. De heer Balvers vraagt, wie in dezen be noemt, de Raad of B. en W. De voorzitter zegt: B. en W. Hij adviseert den heer Vooren zijn voorstel in te trekken. Ten slotte doet de heer Vooren dit „omdat er in den geheelen Raad maar één ambtenaar lid is." Bij punt 4 wordt het peil gesteld op "50 c.M. -f- A. P. in plaats van 40. Dit geschiedt met 10 stemmen. Tegen dc heer van Waveren. Bij punt 5 nemen na discussies B. en W. een voorstel van den heer Vooren over om den weg in den Vennepperpolder te doen beharden; een en ander naar genoegen van B. en W. De punten 6, 7 en 8 worden besloten overeenkomstig 't prae-advies van B. en W. Punt 9. Tot leden der commissie tot we ring van schoolverzuim woeden benoemd: H. Veldh. v. Zanten met 10 stemmen; R. A. v. d. Schoot met 11 stemmen; J. H. A. Vooren met 10 stemmen; A. M. v. d. Jagt met 11 stemmen; P. J. Litjens met 11 stem men; J. H. Verleur met 10 stemmen. Van den heer A. Heemskerk was een schrijven ingekomen, dat hij niet meer voor een herbe noeming wenschte in aanmerking te komen. De heer Guldemond wil in dezen rekening houden met de werkmansklasse, welke be ter kan oordeelen over 't gepleegde verzuim, 'tSpijt hem, dat B. en W. anderen op de voor dracht geplaatst hebben. In de plaats van den heer A. Heemskerk wordt gekozen de heer A. W. Nieberding met 7 stemmen. Punt 10, 11 en 12 gaven geen aanleiding tot bespreking. Hierin werd besloten over eenkomstig 't prae-advies. Bij punt 13, inzake adhaesie Elec. Centrale, vraagt de heer Topper of 't da bedoeling is hier electriseh licht aan te brengen. De voorzitter antwoordt bevestigend. De heer Topper acht ebt niet in 't belang der gasfabriek. De secretaris doet nu voorle zing van het desbetreffende stuk. De heer Guldemond wil meer afschrijving van 't geld, dat de gasfabriek als winst geeft, Wat in de gemeentekas komt, kan voor af schrijving gebruikt woirden. De voorz. zegt, dat de afschrijvingen hier buitengewoon goed zijn; Hillegom staat iu dezen bij andere gemeenten zeer gunstig be kend. De heer Guldemond zegt, na. 10 jaar hebben we misschien goedkooper licht en dan zitten we met een dure fabriek. Tot adhaesie-betui- ging wordt besloten. Bij punt 14 vraagt de heer Vooren of in de bedoelde koeten ook sterken drank verkocht wordt. De voorz. zegt: daar doe je niets aan, als je ze vraagt of ze sterke drank verkoopen zeggen ze, ik geef de werklui een borrel cadeau. Bij punt 15, werd overeenkomstig *t prae- aidvies besloten: aan de Haven komen dus geen boomen. Rondvraag. De heer Balvers heeft al meermalen er op gewezen dat hier de func- tiën openbare werken en onderwijs voor de Wethouders niet zijn geregeld als elders. Hij vraagt of 't waar is, dat hier huisvaders tin gemecntc-dicnst gearbeid hebben voor 100 cent daags. Wethouder van Zanten zegt, dat 't hier een soort van werkverschaffing geldt. De heer Guldemond meent dat steencn van Haarlem naar hier vervoerd zijn. Als de ge meente deze gekocht heeft, dan is dit geen werkverschaffing. Wethouder van Zanten- zegt, dit is geen opdracht van B. en W. geweest, De heer Heemskerk zegt, dat bij Kaay een hoop rommèl ligt, die niet wordt opge ruimd. De Voorz. zegt, dat hij zelf voor twee maan den ongeveer aan den meesterknecht van Kraay gezegd heeft, dien rommel op te rui men. Spr. vindt 't brutaal dat 't nog niet geschied is. Hij zal nog eens een wenk ge ven. De Voorz. zegt, dat nog een verzoek is in gekomen Van de firma van Zanten en Co. plaatsing van een hek in plaats van een haag langs hare tuinen. Wil de Raad dit on derwerp nu behandelen ('t is niet geconvo ceerd). De heer Guldemond is voor aanhouden om zich eerst op de hoogte te stellen. De heer R. Veldhuijzen van Zanten zegt, dat 't nu behandelen voor de gunning van be lang is. In stemming gebracht voor of tegen behan deling wordt aangenomen met 7 stemmen vóór 3 tegen en 1 blanco. Tegen de heeren: Jonkheer, Van Waveren en Guldemond. Guldemond zegt, er is niets te behandelen, we weten er niets van. Wethouder van Zanten zegt, 't is niet denk baar, daar 'n pad achter de boomen te maken. De weg is daar 7 Meter breed. Do heer Jonkheer vraagt 't verschil in plaatsing tussehen een hek en een inrijhek. Wethouder vaar Zanten zegt, een inrijhek moet meer achteruit voor do veiligheid, 't Hek zal zóo geplaatst worden, dat do weg 7 M. zal zijn of meer, en de plaatsing geschiedt tot wederopzegging. Dit voorstel wordt a a n- ge nomen met 7 vóór,"3 tegen en 1 blanco (de eigenaar). Tegen stemden de heeren: Jonkheer, Van Waveren en Guldemond. Hierna sluiting. SASSENHEIM. Gemeenteraad. Voorzitter: de burgemeester, dc heer P. Besselaar. Aanwezig alle Raadsleden Onder de ingekomen stukken waren: Eenige belastingreclames, waaronder ook een reclame van de.n heer J. VV. Roozeu, te C verveen, die beweert niet als forens te kun nen worden aangeslagen, omdat bij stellig niet meer dan 20 keer te Sassenhcim komt per j.' f r. De heer L. B. Eoozen vroeg, of deze recla me niet terstond door den Raad kon worden behandeld, omdat het niet is een bezwaar tegen te hoogen aanslag en ook, omdat bij overtuigd is, dat adressant gelijk heeft. De voorzitter was van meening, dat de ve el aineeommissie hier moet beslissen en .vijst ei' nog even op, dat Sassen helm hee! royaal handelt jegens forensen. Als andere gemeenten hie» aan eeu voorbeeld namen, zouden velen uit Sf ssenheim, die slechts een klein stukje land buiten onze gemeente in gébruik hebben, daar ïiir.t worden aangeslagen. Besloten werd bedoelde reclame ook its han den der commissie te stellen. Op voorstel van B. en W. werd aan de twee poiitie-agenten ieder' 25 verleend per jaar voor het incasseerer. der gnsgeldeu, waarvoor ze dan ook verantwoordelijk zijn, als er bij afre kening tekorten mochten voorkomen. Als leden van dc reclnmecommissie werden de heeren Roozen, Rijnsburger en Warnaar herkozen; de eerste als voorzitter. Hierna kwam aan de orde: bestrating Bij- Joi'pstraat. B. en V stelden voor, om de gemeente 500 a oGO te laten betalen en dc eigenaars geza mcnlijk plm. ƒ1700. Na eindelooze discussie over heele, hake en nog kleinere steenen cn met de overtuiging, dat da eigenaars toch geen 1700 zullen betalen uerd ten slotte besloten een kosten-reicening te laten maken voor behoorlijk in orde brengen, vat ongeveer ƒ800 zal bedragen, deze door dv eigenaars te laten betalen en dan de straat over te nemen. Met bet derde punt: watervoorziening, kwam men al niet. verder dan met de bestrating. Het plan, om van Boskoop water te betrek ken. werd unaniem afgestemd, cmdat het te duur wordt. Het antwoord van den Min. v. Bin. Zaken belieffende de plannon var, bet Riik inzake watervoorziening gaf ook al niet veel licht. De heeren kwamen niet tot een resultaat en zullen nog wat wachten, want wachten kost geen geld. Het laatste punt van de agenda: verbouw openbare sokeol werd ook aangehouden. BURGERLIJKE STAND. SCHOTEN. Getrouwd: J. H. Scheuernm en H. M. Pot. L. Wezenbeek en J. M. Strengere. Geboren: d. van O. J. Hanzon—Tuijn. - u. van A. MuschterVan Schoondragcr. d. van T. Hovenier—Hart. z. van M. J Poesthoke—Kleijn. d. van Tb. M. E. Stomp- lioretMeijer. Overleden; W. Zoet 54 j. E. Waarum wed. H. Cramer 82 jaar. HEEMSTEDE. Geboren: d. van C. Schel lek ensFranken Gehuwd: J. F. Blankcy en M. Hoeren;ans A. Treffers en B. A. van Leyn. H. J. M. Pcperkorn en E. M. van Starrenburg. Overleden: H. Strik—Hogen hout, 84 jaar. BEVERWIJK. Geboren 2 d. v. L. Teeling Voormeer. z. v. T. ,T. DobbelaerTromp. d. v. T. BroekhuizenNederkoorn. e. v. N VersluisBakkum. d. v. I. A. G van Bek kumVan der Haak. z. v. G. SmaalLange veld. z. v. J SchoenmakerVoet. Gehuwd: ,T. S. Scliram en C. G. Niesten. Oeverleden: Anna Sijts, 9 m. Maart,i Krap, 33 jaren, gehuwd met P. Bakker. HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: J W. Kleinhout, en M. Gubbels. M. Will emu en J. Boesveld. GetrouwdN. Rijke en tT. Persoon. Geboren: d. v. G. SpaargarenLewcstijn. z. v. M. KoeckhovenRus. Overleden: T. Klootwijk, 18 d. UITLOTINGEN PANAMA-KANAAL-LOTEN. Trekking van 16 Febr. Hoofdprijzen. No. 536.560 fre. 503,000, no. 1.238.198 frs 100,000, no. 1.175.995 frs. 10,000, no. 711.22? frs. 5000, nos. 379.664, 901.502. 1.227.799, 1.687.488, 1.773.936 frs. 2000, nos. 47.485, 52.982, 57.424, 89.899, 101.694, 138.679, 452.821 568.989 656.476 657.868 674.614 706.316 717.534 731.355 796.603 800.751 817.279 824.939 866.604 876.014 885.696 889.994 915.790 937.262 940.942 949.096 959.044 1.000.171 1.108.296 1.125.95.' 1.221.158 1.231.659 1.239.646 1.253.476 1.300514 1.374.555 1.457.030 1.549.122 1.619.181 1.675902 1.684.202 1.686.003 1.731.768 1.760.527 1.814582 1.900.471 1.900.631 1.926.172 1.96Ö.400 1.999078 frs. 1000. NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN. Glaucus arriv. 18 Febr. te Padang van Amsterdam. Djocja, v. Bat. n. Rotterdam, pass. 18 Febr. Sagres. Wilis, van Bat. n. Rotterdam, wordt lieden te Marseille verwacht. Cape Antibes, v. Amsterdam n. Buenos Ayres, vertrok 18 Febr. v. Lissabon. Hol land ia, v. Arasterdam n. Buenos Ayres arriv. 19 Febr. v. m. te Dover. Zeehandia. van Buen. Ayres n. Amsterdam, pass. 18 Febr. Fernando Noronha. Lode wijk van Nassau, v. Paramaribo naar Amsterdam pass. 18 Febr. 4 uur n.m. lluessant Zuiderdijk v. Philadelphia n. Rotterdam, pass. 19 Febr. 6.40 v.m. Dover. Nieuw Amsterdam arriv. 19 Febr. tc New- york van Rotterdam. (Zeepo t) SCHIED AM, 19 Febr. Moutwijn'f 1L.50. Je never f 15.50. Commissie f 8.75. Stemming prijsh. Spoeling f 1.30. Graanspiritus f 19.25 i9.75. Kalm. Melasse f 17—17.25. Ruwe Spi ritus f 85/8. VOl 101 0\ei hof w ij ii,,i

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 7