Ingezonden Mededeeling. Ik heb geen honger. BINNENLAND. HIOWS HIT m OMTREK MtWS lil LÜSfc e. o. Sociale Berichten. Verkoopingen, Boel huizen enz, STADSNIEUWS ftgivertenti era, Openbare Vergadering van de Gezondheid ëommissie Steten«Generaal, Ma Het nieuws. Ons Weer erïch*. te HAARLEM. m&i w hillrgom op DONDERDAG 26 FEBR. 1914, des namiddags 4 uur, op het RAADHUIS. Agenda: Vaststelling Jaarverslag. Dr. L. C. KERSBERGEN, Afd. Voorzittert Mr. M. SLINGENBERG, Secretaris. y boscüiucaar gestela een lezing voor de leden te houden, om daar door propaganda te maken voor de vereeniging. Deze mededeeling werd met applaus ont vangen. Hierover ontspon zich eenige discus3ie en ten slotte werd besloten het aanbod van den heer Kruymel onder dank te aanvaarden. Na afloop der vergadering werd een koste- looze verloting gehouden. HOFBERICHTEN. Dr. R. D. M. Verbeek, gep. hoofdingenieur van het mijnwezen in Ned. Indië, in Den Haag heeft sristeravond ten Hove een lezing gehou- denr welke, behalve door H. M. de Koningin, ook w rd bijgewoond door H. M. de Koningm- Moeder, en verschillende autoriteiten. De voordracht had tot onderwerp: de rijk, dom aan mineralen van Ned.-Indië, waarbij in 't bijzonder een overzicht werd gegeven van den schat van delfstoffen, die Sumatra in zijn bodem verbergt. Dr. A. KL'YPER. Dr. Kuyper is gisterenmiddag van zijn reis naar Zwitserland te 'e-Gravenhage terugge keerd. PRETTIGE VOORUITZICHTEN! De „Tel." meent te weten, dat in het opcen- ten-ontwerp van den minister van i inanciën wordt voorgesteld te heffen: 20 opcenten op de successie-belasting, 20 opcenten op de bedrijfs- Delasting, 25 opcenten op de vermogensbelas ting, terwijl voor de Naamlooze ennootschap- pen de belasting zelfs met 50 opcenten zou worden bezwaard! Symen, betaal X)at komt van de cadeautjes! Een mede werker van de „Dord. Ct.schrijft: De pogingen door verschillende onderwijzers aangewend om bij de kinderen het rooken van sigaretten tegen te gaan, moge bij de school jeugd al eenig resultaat hebben, nauwelijks hebben ze de school verlaten, of velen dampen «r eiken dag lustig op los. Hoe dat komt? Enkele fabrikanten van sigaretten bieden hun afnemers cadeaus aan, vandaar dat vele jongens op 14 a 15-jarigen leeftijd al verslaafde rookers zijn geworden, alleen gedreven door de begeerte ook spoedig in het bezit van een ge schenk te 7ijn. In elk pakje sigaretten, inhoudende 10 stuks, is een coupon gevoegd. Door 50 dezer coupons komt men in het bezit van een mondorgel. 240 bezorgen u een carbïd-lantaam, 600 n paar ringen met rekstok, 12000een fiets. De lS-jarigi- A. K. te Dordrecht, heeft al rookende en smookende zoover gebracht, dat hij op deze wijze aan een fiets gekomen is. Eerlijkheidshalve dient er bijgevoegd te wor den. dat hij wel eens een couponnetje kocht tegen betaling van cent of het inruilde tegen een sigaret. Hoe het ook zij, dit jong- mensch heeft een ontzettende werking van keel en longen moeten vergen om zich in het bezit van een fiets te kunnen stellen. Het bovenstaande gegevens voor oogen, zal het duidelijk zijn, dat het heel wat moeite zal kosten om den strijd tegen het rooken van sigaretten met succes aan te binden. Moordaanslag te Watergraafsmeer. Gis terennamiddag heeft aan den Middenweg te Watergraafsmeer epn moordaanslag plaats ge had. De 24-jarige W. S. heeft drie revolver schoten gelost op mejuffrouw S. de H., wonen de aan den Hoogen Weg. De twee hadden op den Middenweg, waar zij naast hun fietsen liepen, een woordenwisse ling gekregen; S. haalde toen een revolver te voorschijn en loste drie schoten. De dader die ook zich zelf verwondde is aangehouden. Beider toestand is niet gevaarlijk. Lieve huren. Men meldt uit Havelte aan de „Zd. Ct.": Voor enkele dagen kregen een paar buur vrouwen te Darp een zóó hoogloopende twist, dat zij elkaar in het haar vlogen en, na een bewerking met de nagels, elkander met stok ken en touwen op barbaarsche wijze afransel den. Met een touw om den hals moet de een den ander zelfs eenigen tijd door het huis ge sleept hebben. Haar bebloede koppen zagen en zien er nog afschuwelijk uit. Door de politie werd procesverbaal opgemaakt. Hoe 't nu kwam, dat gister in de woning van B. L., de man van een dier furie's, onderschei dene ruiten werden ingegooid, zoo zelf. dat een der ramen zoo goed als geheel vernield werd, valt licht te begrijpen. Fet voormalige E.N.T.O.S.-terrein te Asmterdam. Ingevolge de beslissing van den brandweercommandant, dat de bonten gi&- bonwen op het voormalige E. N. T. O. S.-ter- rein door steen en vervangen moeten worden, hebben B. en W. van Amsterdam geen toe stemming verleend om in de bestaande hou ten gebonden te exposeeren. Reeds is dan ook een aanvang gemaakt met het sloopen van deze gebouwen, en de combinatie, die zich bad gevormd om een permanent tentoonstel lingsterrein te exploiteeren, is ontbonden. Een schat gevonden? Men schrijft van de Noord-Brabantsch-Belgisehe grens aan de Tijd: Een der meest vermaarde abdijen is onge twijfeld de abdij der Norbertijner-monniken van Postel; vermaard niet alleen om haar eigen historie, maar ook om de rol, die de abten gespeeld hebben in de geschiedenis de zer streken in de vervlogen eeuwen. Vlak in de bnnrt van de abdij ligt eene boerderij, die in de laatste dagen een ver maardheid heeft erlangd. Deze boerderij is vroeger een convent van nonnen geweest, dat onder de abdij ressorteerde. De traditie vermeldt, en het eene geslacht beeft ze overgeleverd aan bet andere, dat bij het uitbreken van den taobtigjarigen oorlog in de nabijheid der boerderij een schat van goud- en zilverwerken, kerksieraden, keikeu enz. zou zijn opgeborgen op een plaats, die sindsdien niet werd ontdekt. Thans loopen er eigenaardige geruchten, d'j de marechaussees van het naburige Aren- donk er toe geleid hebben een justitieel on derzoek in te stellen. Eenige dagen geleden is pachter, die de boerderij exploiteerde, van de boerderij weg gegaan, en men schijnt uit enkele bevindin gen te willen opmaken, dat de pachtboer de verborgen kostbaarheden heeft opgespoord en doen verdwijnen. Men leidt dit af uit de omstandigheid, dat in de kapellekamer, op de boerderij welbekend, een opening is ontdekt, in den vorm eener nis. In eene daarachter gevonden holte vermoedt men, dat de schat ten zijn verborgen geweest. De pachter, die reeds in verhoor is geno men, zegt, dat hem noch van het een, noch van het andere iets bekend is en spreekt be slist tegen, dat door hem iets, wat ook, zou zijn gevonden. Men is in deze streek zeer benieuwd wat bet onderzoek der justitie zal opleveren. Wanneer die woorden een enkele maal bij toeval over uwe lippen komen, behoeft men zeer zeker geen gewicht te hechten aan de weigering om het lichaam te voeden. Het is dan ook somwijlen een maatregel van voorzichtigheid, dien men zelfs neemt wan neer men er de behoefte toe gevoelt een overlading der machine en zoo een over- tolligen arbeid te weigeren. Maar wanneer dezelfde persoon aan bijna iederen maaltijd met tegenzin deze woorden uitspreekt: „ik heb geen honger", tegen heug en meug wat eet of wel alle spijs afwijst., dat is ernstig, zeer ernstig. Die per^bon moest dan niet zeggen: „ik heb geen honger vandaag", maar: „vandaag sterf ik een weinig", Er is geen twijfel aan, het eenvoudige feit dat gij eetlust hebt, bewijst dat geheel uw or ganisme goed weTkt tot in zijn kleinste on derdeden. Bijaldien gij de behoefte gevoelt aan uw lichaam te eten te geven, levert gij het bewijs dat er iets van opgebruikt is, dat uwe hersenen hebben gedacht, dat uwe armen hebben gehandeld, dat uwe beenen hebben geloopen, dat uwe spieren hebben gewerkt, in één woord dat gij hebt geleefd. „Ik heb honger, dus ik bestal" Het gebrek aan eetlust is het eerst, en tevens het meest zichtbare verschijnsel van levensverzwak king, en het schijnt wel dat de voorziende Natuur gewild heeft dat de dingen zoo zijn. opdat de schepselen onmiddellijk op hun hoede zouden zijn en men haar niet kon verwijten ons niet te hebben gewaarschuwd. Wijs dus de waarschuwing der Natuur niet af. Hebt gij geen honger, dan sterft gij een weinig vandaag. Houd die verdooving van uw wezen tegen, wek het op, drijf het aan. De Pink Pillen zijn daar om u te helpen. Dat gebrek aan eetlust, een eerste ver schijnsel waaraan wij zouden kunnen toevoe gen de bleekheid van uw gelaat en van uwe lippen, het gevoel* van verdooving van ge heel uw wezen, de loomheid van uw geest, de zwakte van uwe beenen, de gevoeligheid van uw hart, bewijzen allen reeds dat het levenssap een weinig is aangetast, dat het bloed, waarvan alles in het lichaam afhangt, verarmd is. De Pink Pillen hebben de macht bloed te geven met iedere pil. Iedere "verbruikte pil brengt aan uw bloed een weinig toe van hetgeen er aan ontbreekt. Gij zult een middel niet afwijzen dat zoo eenvoudig en zoo gemakkelijk in eenige da gen uwe wankelende gezondheid herstellen kan. Laat ons voor de weifelenden een zeker heid hieraan toevoegen door den brief van dankbaarheid van een onzer zieken aan te halen, Mej. Marie Henchod, te Tavel bij Ola- rens, schrijft: „Ik heb het genoegen u te berichten dat uwe Pink Pillen mij het meeste goed hebben gedaan. Ik was bloedarm, ik leed aan de maag en ik at slechts zoo weinig mogelijk. Men heeft mij uwe Pink Pillen aangeraden, en ik kan zeggen dat zij, van af de eerste dagen, mijne gezondheid hebben verbeterd, die spoedig uitmuntend is geworden." Zit zijn verkriiebaar 4 f 1.75 per doo» en f 9 per zes doozen bij het Qeneraal-Dcpól der Pink PiUen. Tan Eeghenlaan 22, huis te Am-terdam; voor Haarlem en nm- st'eken bil da firma's 1. 1-Qöppinjer, Qroote Houtsiraa 147a, W. A. Scheuten, droqist te Ltsse. Es, verder bij ver- schillende Apothekers en Drogisten. Hij hoopt, dat In overleg met de kamers van toezicht de kamer van beroep zal worden inge steld en de notarissen zich daar van rechtsge leerden bijstand zouden kunnen bedienen. De heer v. d. MAESEN DE SOMBREFF bepleit lotsverbetering van de salarissen der rijksveldwachters. De heer VAN DEN BIESEN vergelijkt het aantal strafzaken en civiele zaken, behandeld te Breda en te Zwolle, en noemt den toestand voor de laatste rechtbank onhoudbaar. Voorts noemt spreker de wet op het onderzoek naar het vaderschap onvoldoende. Soms gebeurt het, dat de winnende partij, die reeds aan goeden naam heeft verloren, ook nog de kosten moet betalen. De heer VAN KOL acht bevordering van spel en sport beter dan straffen. Spr. juicht toe het aanstellen van vrouwelijke politieagenten, vooral bij de zedenpolitie. Ook bij het gevan geniswezen kan de vrouw z. i. goeden dienst cloen. EERSTE KAMER. (Vervolg der zitting Yan gisteren.) De heer VAN DEN BERG bespreekt de positie van den burgemeester als hulpofficier van justitie. De heer DRUCKER geeft eenige wenken naar aanleiding van het voornemen van den minictrr, om een raad of commissie van wet geving in te stellen is. Voorts brengt spr. de bestrijding van den woeker ter sprake. De heer BERGSMA klaagt over de wetten- kennis van de rijksveldwachters, over den geest van sommige vercenigingen van politie ambtenaren en over de uitrusting. Spr. wijdt voorts uit over de baldadigheid der jeugd. Hij komt op voor kort en snel recht, en meent, dat te veel aandacht wordt gewijd aan spitsvondigheden. Voorts noemt hij de regeling van het volkeer bedroevend en wenseht dat aan den politie-ambtenaar wet telijk de macht wordt toegekend, om handelend op te treden. De heer HOVY acht de bijdragen voor de regeeringskinderen in particuliere gestichten te gering. De heer VAN VOORST TOT VOORST acht de gevangenisvoeding onvoldoende en vraagt ook verbetering van de salarissen der onder wijzers in de gevangenissen. De heer WATERSCHOOT VAN DER GRACHT bespreekt het uitvaardigen van cir culaires door kamers van toezicht aan notaris sen en juicht ook het denkbeeld van een be roepsinstantie toe. HALFWEG. Paarden monstering. Ter Vrijdag alhier gehouden paarden monstering werden 7 paarden aangeboden, waarvan 3 gekocht, prijzen 500 a 000 gulden; bestemmihg voor Duits ehland. Bloemen. Van welingelichte zijde wondt medegedeeld,, dat de heer J. H. van Waveren, huize Belle Alliance", alhier, eene verzameling hyacinthen op glazen en eenige tulpen in potten ter bezichtiging van lief hebbers stelt. De bloemen zijn wederom in de serre opgesteld, en door het aanbrehgen van groene planten, maakt het geheel ee<n aangenamen indruk. NOORD WIJK. DE TENTOONSTELLING VAN BLOEMBOL LENCULTUUR. In de ruime achterzaal van café „Het For tuin" van de Erven 0. Gordijn- die tot één zaal ineenloopen, heeft de afc. Noord wijk van de Algemecne Vereeniging voor Bloem bollencultuur haar tentoonstelling geopend. De tentoonsteltngscomnrssie bestaat uit de heeren N. M. Alkemade, die later tot afdee- lingsvoorzitter benoemd werd, J. Braun, A. H. Faase, Joh. van Konijnenburg, J. v. d. Meer Chrzn., A. v. d. Plas Pz., A. J. Hoo- geveeu Pz. en C. Verweij, de laatste als vertegenwoordiger van het afdeelingsbestuur en tevens als secretaris-penningmeester. 't Hoofddoel der tentoonstelling is liet broei en van bolgewassen aan te moedigen, vooral onder de jongeren onder de bloemisten. De commissie heeft een jaar lang gewerkt; zij had vaak te kampen met tegenspoed, maar en dat is hoofdzaak zij heeft een succes, waarop zij met recht trotseh mag zijn. Om 10 uur gisterenmorgen zijn de inzen dingen beoordeeld dóór de heeren N. Dames van Lisse, P. van Deursan van Sassenheim. Th. Jonkheer van Hillegom en L. A. Prins van Wassenaar. Om twee uur werd de tentoonstelling' of ficieel geopend met- cfn -rtric Van den heer N. M. AlketMt.de, voorzitter van de afd. Noord- wijk van B. B. C. De opening word bijgewoond door den Bur gemeester, Jhr. W. C. van Panhuijs, Wethou der Van der Meer, den gemeente secretaris, den heer E. de Groot; don heer Vlasveld als vertegenwoordiger van het Hoofdbestuur van de Alg. Ver. voor B. B. O. en vele andere afgevaardigden van vereenigingen en parti culieren. Verder 'een dames-jury, bestaande uit: Me vrouw C. W. Alkemadev. d. We ij den, Mevr. S. A. van KonijnenburgPlemp; Mevr. O. J. L. van der MeerLuthe en Mevr. W. de Ruij- lerAlkemade. De Burgemeester wenseht de ai'decling. ge luk met de tentoonstelling. Daarna maakte men een wand. ling door de zalen der tentoonstelling- Gebrek aan plaatsruimte brat niet toe heden nog een beschrijving van do ten oons'eP'ng te gev n, volstaan wij ml d mod dee ng dat zij er keurig uitUiet en een juweeltje is in baar soort. Wij raden alle liefhebbers van schoon heid en natuur aan een bezoek aan deze ten toonstelling niet achterweg® te laten. Wij ge ven thans nog de bekroningen: I. Hyacinthen. Een collectie eerste soort hyacinthen, bestaande uit minstens 24 pot ten in minstens 8 verscheidenheden. Eerste prijs: firma C. Alkemade Az.; Tweede prijs: J. W- Eaase Jaczn. Derde prijs: A. O. v. d. Plas Pzn. Eervolle vermelding: firma vau Konijnen burg en Zonen. De mooiste groep miniutuur-hyac in then in pannen of kistjes. Eerste prijs: C. Soeteman met gelukwensch der jury. II. Tulpen. Een collectie enkele tulpen, bestaande uit minstens 24 potten in minstens 6 verscheidenheden: Eerste prijs: C. Soetenian. Tweede prijs: A. H. Faase. Derde prijs: firma O. Alkemade Azn. Een collectie dubbele tul pon, als boven. Eerste prijs: A. H. Faase. Tweede prijs: firma C. Alkemade Azn. III. Bod-, knol- en wortelgewassen in het algemeen. Een eereprijs aan O. Soeteman voor een perk enkele en dubbele tulpen. Hiervoor ont ving de heer C. Soeteman tevens de eere prijs, toegekend door de dames-jury. Een le prijs aan C. Soeteman voor een col lectie dubbele tulpen in kistjes. Een 2e prijs aan O. Soeteman voor vietr manden, gevuld met hyacinthen. Een derde prijs aan C. Soeteman voor een verzameling tulpen in kistjes. Een eervolle vermelding aan C. Soeteman voor drie bouquetpotten, beplant met tulp Proserpine. Eervolle vermelding aan A. C. v. d. Plas voor de hyacinthen Grand Albert en Rose Conquest uit een collectie nieuwere soorten hyacinthen. Inzending buiten het programma: Een eerste prijs aan W. N. Alkemade voor een perk tulpen Jenny. Een tweede prijs aan de firma van Konij nenburg en Zonen voor een collectie bloei ende tulpen. Een derde prijs aan A. Hoogeveen Pa, voor een .verzameling, dubbele tulpen. Een eervolle vermelding aan C'hr. v. d. Meer voor een collectie bol- en knolgewassen Inzendingen ter opluistering: Een eerste prijs aan een groep palmen van D. L. Grullemans. Een 2e prijs aan 3 gevulde manden van D. L. Grullemans. Een derde prijs aan een groep Calla's van D. L. Grullemans. Een eervolle vermelding aan de versiering der vestibule, bestaande uit palmen enz. van den heer C. J. L. v. d. Meer. De tentoonstelling zal niet nalaten veel be zoekers te trekken. IJ MUI DEN. Personalia. Bij beschikking van den Mi nister van Waterstaat is, met ingang van 1 Mei, de ingenieur der Rijkswaterstaat 2de klasse, Jhr. C. E. W. van Panhuijs, thans dienst doende onder de bevelen van den hoofd-ingen.ieur-directeur in de 2e en 3e di rectie, gesteld onder de bevelen van den hoofdingenieur-directeur in de 9de directie teneinde te worden toegevoegd aan den inge nieur in het arr. „het Noordzeekanaal" te IJmuiden. BURGERLIJKE STAND. BLOEMENDAAL. Geboren: d. van G. J. van KempenHogenbirk. Getrouwd: A. J. de Waal Malefijt en L. G. Ch. Bolkestein. A. Th. Joosten en J. P. M. de Rooij. J. O. Kroes en M. Pee reboom. Overleden: O. A. Balvers 28 j. E. Pfaltz- graff 37 j. N. H. Peters 77 j. M. M. Goosen 12 j. J. H. Bergering 39 j. LISSE. Ondertrouwd: J. H. Aangeenbrug en C. C. Roogerd. Getrouwd: W. Gaspers en A. J. van der Zvvet. J. Broekhuizen en E. M. Mink. J. Smits en W. J. ten Wolde. Geboren: z. van J. de Lange en G. C. v. d. Eist. d. van J. van Steyn en M. E. Stiennen. z. van W. van Balderen eu M. C. Geuze. z. van L. Eisinga en J. Hatn- stra. Overleden: E. van BakkumHorsman 82,j. HAARLEMMERMEER. Geboren: z. van N. de VriesVerboom. d. van M. A. Vink Van Weerdenburg. d. van P. Honeoop— Eveleens. Ondertrouwd: V. P. Ackermann en J. C. Boodenburg. Getrouwd: A. van 't Sant en M. de Smeth. Drankbestrijding. De Geestelijke Propagandacommissie in liet 2de district deelt ons mede dat zij op 2de n Paaschdag te Hoofddorp een drankbestrijders-propaganda- dag zal organjseeren. Des voormiddags zal in de Hoogmis een predicatie worden gehou den terwijl des namiddags in het hotel „de Beurs" een openbare vergadering wordt ge houden. De sprekers zuilen zoo gauw moge lijk worden bekend gemaakt. Do Commissie verwacht een groote opkomst *ók uit het lste en 3de district. Een prachtig tochtje voor fietsei's. TIUT STBESTItl J DING IN HET TABAKSVAK. Te Amsterdam is een vergadering gehouden van een comité, waarin zitting hadden eenige Sigarettenfabrikanten en importeurs, bene vens afgevaardigden van het Verbond 'van Si garenf abri kan ten vereenigingen in Nederland te Utrecht; den R. K. Zuidelijken Sigarenfa- brikantenbond te 's-Bosck; de Vereeniging van Sigarenfabrikanten te Eindhoven; de Nederl. Vereeniging van Sigarenwinkels te Amster dam en de Vereeniging van Reizigers in be werkte tabak te Amsterdam. Deze vergadering was belegd met het doel maatregelen te treffen, om tot oprichting van een Bond tot bestrijding van den Amerikaan- sclien tabakstrust te komen, daar deze tabaks trust een groot gevaar voor hét geheele ta- baksvak geacht wordt. De vergadering was van oordeel, dat het verder voortdringen van dezen trust in ons land met alle gepaste middelen dient te wor den tegengegaan en besloot onmiddellijk tot oprichting van een Nederlandschen Bond voor Trustbestrijding in bet Tabaksvak over te gaart. TE VERKOOPEN: Maandag 23 Feb .-.tri. OVERVEEN. Hotel „Van Ouds 't Raadhuis" - 7 uur- Not. van Niekerk. Verkooping. vermoedelijken dader te ontdekken, schrijft de „Nieuwe Ct." Publicaties als deze laatste verhoogen dr kans op succes voor de recherche natuurlijk ge weldig! Dat begrijpt men. Doch wanneer men de pers er buiten wil houden, komt men daar. toe. MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID. In de Rotonde van het Museum van Kunst nijverheid zal morgen de verzameling Cbinee- sehe, Japansehe, Perzische eu Indische bor duurwerken in gouddraad en zijde nogmaals tentoongesteld zijn. Bovendien zal de reeks afbeeldingen van voorwerpen betrekking heb bende op de oude Egyptische kunst voor he' laatst te bezichtigen zijn. De tentoonstelling van de werken der Bel. gischo vrouw, die in de tweede helft van Maart geopend zal worden, belooft bijzonder interessant te zullen zijn. Talrijke ii.'endingo. van verschillende aard werden reeds toege zegd. NATUURKUNDIGE PROEVEN, Men verzoekt ons mee te deeVn, dat de bekende Duitsche physicus G. Dahne, die eenige jaren geleden het Haarlemsche pu bliek in verrukking bracht door zijn. goed geslaagde proeven over draad looze telegra fie, den 16en en 17en Maart met nieuwe proeven in het Brongebouw zal optreden Wij meenen goed te doen hierop voorloc pig de aandacht te vestigen, te meer da at deze lezingen door vele deskundigen wordert aanbevolen. CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek moeten vele berich- ten en enkele verslagen heden blijven liggen, NOORDSCHARWOUDE, 20 Febr. Grove Uien 5.20—6.00, drielingen 4.75—5.50 per 50 kilo; roode kool 5—6; 2e soort 4.25—5.00, kleinere 14, gele kool 4.50—5.00. 2e soort 3.754.25, kleinere f 13.50; Deensche witte 66.75, 2e soort 5—5.75; kleinere 1—.4.2? per 100 stuks. Noteering der firma Broekhuis en de Vrie<- BEVERWIJK, 20 Febr. Gr oen ten mank" Spinazie per hen 60—75 ct.; spruitkool p. m 1.50—A appelen 5—5.50; peren 4.50—?: rabarber 100 bos 812; rarl'is 810.— schorsen ee re Ti f 6—8; peterselie 6—8; se'- derij 8—9; prei 8—12; wortelen per H.L 80—90 ct.; zandaardappelen 44,50; klei- aaxdappeTen 3—3.50; koolrapen 100 stuks ƒ4; bieten 1.501.75: groene kool f~ZTrootle kool f 2—3; witte, kool 3—4; savove kool 4—5: bloemkool 1520; boerenkool 1.2; h f 1.50; uien per baal 6; Brusselsch lof 10ft pond 20—22; zomerwortelen 100 bos 25—30. ALKMAAR, 20 Febr. Kaasmarkt. Kleine fabriekskaas 36, kleine boerenkaas 32.—: commissie 36; middelbare 83. A a'n gevoerd 127 stapels, wegens 72138 kilo. Handel stug. ALKMAAR, 20 Febr. Heden werden tei graanmarkt aangevoerd 1013 H.L. Tarwe 6 a 7.75; ehev. gerst 6—6.75; haver 3:80 ƒ4.50; paardeboonen f 7.10; bruine boor n f 8.25—12; citroenboonen 17—22; witte poo tten 17—22; karweizaarl 13; groene erwten 6.50—20; grauwe erwten 16.7522. DE KAZERNEBRAND. Ten einde ook na den laatsten brand in de kazerne, waarbij eenige soldatenkamers tijde lijk onbruikbaar zijn geworden, de infanterie te Haarlem in garnizoen te houden is weer een gedeelte der 2e compagnie 2e bataljon naar de cavalerie-kazerne verhuisd en de soldaten- cantine voor soldatenkamer ingericht. De on- deroffierscantine is in verband daarmede ter bsechikikng van de minderen gesteld en de eet zaal der onderofficieren tevens voor onder- officierscantine ingericht. Dezer dagen is naar de „St. Ed. verneemt een staat opgemaakt van het kader en de man schappen, die in den nacht van 14 op 15 Febr. j.l. in de kazerne verblijf hielden, alsmede van het kader en de manschappen, die bij de brand in 1912, 1913 en 1914 aanwezig waren, zoodat men een overzicht krijgt van die personen, welke alle 3 de branden hebben medegemaakt. Dezer dagen is eene oefening gehouden door alle compagnieën om te leeren handelen in geval van brand. O. m. moesten do man schappen de bovenlokalen verlaten langs de brandladders op de binnenplaats. Ondanks alle nasporingen is het nog niet mogen gelukken de oorzaken der branden in de infanteriekazerne te Haarlem te ontdekken. De mogelijkheid bestaat, dat thans rechercheurs als militairen yermomd zullen trachten den. Hoogste barometerstand, Nica 7G0.7. Laagste barometerstand, Malinhoad 726.9. Meest matige tot krachtige ZuidMijke tot Zuid-Westelijke wind betrokken tot zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, waarschijn lijk nog regenbuien, zelfde temperatuur. Den 24en Februari a.s. hopen onz» geliefde Grootouders, PETRUS VAN DER MEIJ en ELIZABETH SNIJDERS, den dag hunner 60-jarige echtvereeni' ging te herdenken. Hunne dankbare kleinkinderen GERARDUS DE BOER. C. DE BOER-BEENTJES. Voor de talrijke blijken van deelne ming, ontvangen bij het overlijden va' onze dierbare Zuster, Tante, Behuwd* en Oudtante, mejuffrouw JOHANNA MARIA ESKES, betuigen wij onzen innigen dank. Wed. J. TH. A. SCHUVER- ESKES. Haarlem 21 Febr. 1914. KI. Houtweg 69. L r—4 Den 28en Februari hopen onze ge* liefde Ouders, PETRUS CASTRICUM en ANNA VROLIJK, den dag te herdenken waarop zij vóór 25 jaren in den Echt zijn verbonden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van Hunne dankbare Kinderen. Heemskerk, Februari 1914. JEAN PAUL betuigt bij dezen zijn oprechten dank aan het geachte pu bliek van Medemblik, voor de harte lijke ontvangst. JOHAN PENDERS. Gen. de la Reijstraat, Schoten,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 2