berichten reeds geplaatst in onze vorige oplage. Amsteraamsche Beurs. Van onze Rechtbank. Scheep vaartbenchten. paardenmarkt. Qpnegeven «our Be Spaarnebank Sp/ic 8ö»/4 91 h 75 «cestclijKC overneaen eeus opengingen, zon dat minder zijn? Enfin, dat is nu eenmaal niet officieel, al wordt er wel eens smalend op afgegeven, dat er van die zijde zoo weinig wordt gedaan, maar dan zeg ik maar, dat je altijd eens naar de personen moet zien, die liet zeggen. Een zaak nog, waar ik erg nieuwsgierig naar ben en dat is, hoe groot dit jaar de uitgaven zul len zijn van het B. A. Wiet het weet, mag het einde 1914 wel eens vertellen aan OBSERVATOR. HAARLEMMERMEER. GEMEENTERAAD. Voorzitter: Burgemeester Mr. A. Slob. Te genwoordig alle leden. De vergadering wordt op de gebruikelijke wijze geopend met gebed, waarna de notu len der vorige vergaderingen worden goedge keurd en vastgesteld. Ingekomen waren verschillend© door Ged. Staten goedgekeurde raadsbesluiten; mededee- ling van de plaatselijke oommissie van school toezicht, dat het dagelijksch bestuur dier com missie bestaat uit de heercn: P. Soepnel, voorz.; P. Bier, seor.en J. v. Zij verden, pcnningm. Rapport inzake de plaats-gehad-hebbende brand op 18 Febr. 1.1. waarbij de pas aange- gekochte motorbrandspuit defect geraakte. In gevolge dit rapport wordt door 'B. en W. voorgesteld aan hun college ©on crediet van f 100.beschikbaar te stellen, tot a msehaf- fing van nog een paar slangen en enkele stormlantaarns. Na eenige discussie wordt z. h. s. daartoe besloten. Voor zoover niet anders is besloten, worden jde ingekomen stukken voor kennisgeving aan genomen. Tot leden van het. Burgerlijk Armbestuur worden benoemd: voor wijk 4, de heer Adr. van Wieringen; voor wijk 14, de heer Jan Knibbe; voor wijk 15 de heer W. Mulder; voor wijk 18 de heer Joh. Verkuijl Pz., en voor wijk 24 de heer Jb. van Reeuwijk. Door den heer Ovenneer werd, alvorens men tot de benoeming overging er op gewe zen dab van de 24 leden van het Burgerlijk Armbestuur slechts 3 katholieke leden wa ren, hetgeen geen goede verhouding weer geeft, vooral nu bij deze vacature's geen ka tholieken in aanmerking waren gekomen. Op voorstel van den heer Verkuijl zal het Burgerlijk Armbestuur in kennis worden ge steld dat het de wensch van den Raad is om dit zoo rationeel mogelijk saamgesteld te zien en er bij volgende vacature's, die spoe dig in uitzicht zijn, op te letten. Tot lid der commissie van plaatselijk school- toezicht wordt gekozen de heer H. van Dorsten. Voorts was er ingekomen oen adres van ïe gymnastiekvereeniging te Hoofddorp om gebruik van het concoursterrein bij den ge westelijken turndag die 2en Pinksterdag te Hoofddorp zal worden gehouden. B. en W. hebben een en ander nauwkeurig overwogen en geraadpleegd met de commission van plaat selijke werken en finantiën, die geen be zwaren hebben aangevoerd. Mitsdien stellen B. en W. voor, het concoursterrein beschik baar te stellen voor een vergoeding van f 250. De gemeente garandeert evenwel van dit bedrag f 150 voor het waarborgfonds, wan neer deze turndag finantieel eens mocht te genstaan door ongunstig weêr of iels derge lijks. De Raad vereenigde zich met dit voorstel van B. en W. zonder hoofdei, stemming. Het speelterrein bij school 9 to Zwanen burg behoeft dringend voorziening, hetgeen zoowel door B. en W. als door de commissie van plaats el. werken wordt erkent. Dientengevolge wordt voorgesteld langs het terrein twee steenen gooten te leggen van pl.m. 50 Meter lengte en het terrein voorts op te hoogen met zand. Een en ander zal een bedrag kosten van pl.m. f 170. B. en W. vragen machtiging om dit werk uit te voeren en hun daarvoor een crediet toe te staan van f 200. Na eenige discussie wordt deze machtiging verleend en het voorstel goedgekeurd. Een suppletoire begrooting dienst 1914 tot een bedrag in buitengewone ontvangsten en Uitgaven van f 1324, wordt z. h. s. goed gekeurd. Het voorstel tot verkoop van een perceel grond aan de Parklaan te Hoofddorp, ter grootte van ongeveer 300 M2. tegen een prijs van f 1,25 per M2. aan T. Bier te Amsterdam wordt door den Raad zonder eenige discussie aangenomen. Inzake een voorstel tot onderhandsdie ver huur van een gedeelte grasberm aan 't einde .van de Raadhuislaan aan W. N. Bakker, te Hoofddorp wordt na eenige gedaclitenverwis- eeling besloten hem voor los- en laadplaats dat gedeelte te verhuren voor f 5 per jaar, doch wanneer hij er 'n opslagplaats van wenscht te maken, dat hij dan f 25 per jaar moet betalen. Een en ander bijwijze van proef voor den tijd voor één jaar. In verband met de stijging van het aantal schoolkinderen aan school 7, waardoor binnen korten tijd nog een leerkracht aan die school /noet worden benoemd, doen B. en W. hot voorstel om hun college te machtigen, open baar of onderhands aan te besteden, het maken i.tti 3 a 400 stuks schoolbanken, volgens twee modellen n.l. met een los en met een vast tn ijrvlak. L. en W. wordt deze machtiging door den '■Raad verleend. De voorzitter deelt mede dat de gemeente ontvanger heeft bericht, dat, om aan de ver plichtingen te kunnen voldoen, er voorzie ning moet worden getroffen om kasgeld te verkrijgen. Vandaar dat hij voorstelt om een tijdelijke fcasgeldleening aan te gaan, tot een bedrag .vooi' zooveel benoodigd zal zijn, tegen een ren te van hoogstens 6 procent. De Raad keurde dit voorstel z. h. s. goed. Bij de rondvraag vestigt de heer L. van Jteeuwijk de aandacht er op dat er voor de kinderen aan school 9 geen voldoende, plaatsruimte is en vraagt wanneer daarin ver andering' tegemoet kan worden gezien. Ook de oude onderwijzerswoning die leeg staat en een mikpunt is voor de straatjeugd, jlient te worden opgeruimd. De voorzitter zegt dat deze zaak binnen teer korten tijd ter tafel zal worden gebracht. Daarna besloten zitting tot behandeling van behist ing-reclame's. HAARLEM. DE KAZERNEBRAND. Op pag. 3 hebhen wij gisteren van (Se arrestatie van den foerier de Goede melding gemaakt. Wij vernemen vertier dat twee officieren- commissarissen zijn benoemd, zooale bij de voorbereiding van een zaak voor den krijgs raad gebruikelijk is. Foerier de Goede moet, naar wij vernemen, niet ongunstig bekend staan, doch in den laatsten tijd heeft hij een verkeering aange knoopt, die minder in den smaak moest val len van zijne collega's. Ook hoorden wij ver tellen dat hij adviseur is van den Bond van Oud-Onderofficieren en als zoodanig belast met het innen van contributie van verschil lende leden. Het afdragen der contributie liet in den laatsten tijd te wenselien over, zoo zelfs, dat men zich gisterenavond aan de ka zerne vervoegde om den sergeant verant woording te vragen. De man zat toen reeds in arrest. Nog meer bijzonderheden speurden wij na, die (achteraf!) geacht kunnen worden eenig licht op ?s mans handelingen te werpen. Den Zondag van den laatsten kazerne- brand kwam foerier de G. des middags in een der grootste café's hier ter stede binnen, en maakte daar door zijn manier van doen al dadelijk eenig opzien. „Die den brand ge sticht heeft, dat is een gehaaide, daar neem ik m'n pet voor af!" zoo schepte de G. op, en ongevraagd vertelde hij op hoogen toon aan ieder die het wilde hooren dat hijzelf een uur nadat de brand was ontdekt, „nog lek kertjes lag te maffen!" Die manier van op treden van den onderofficier maakte toch dadelijk al géén goeden indruk op degenen die erbij waren, zoo verhaalt men ons nu hoewel er natuurlijk van verdenking nog geen sprake was. De militaire autoriteiten eonfereeren blijk baar met de justitie: vanmorgen had een der kapiteins van het garnizoen een onder houd over deze zaak met den officier van Justitie, en ook de inspecteur der recherche was aan het Paleis van Justitie vanmorgen. De verdachte bevindt zich nog in de ka zerne, en dat hier aan misdrijf in ieder ge val moet worden gedacht, bewijst de reeds elders in dit blad gemelde benoeming der twee officieren-commissarissen. Immers: dit is de voorbereiding van een terechtstelling voor den krijgsraad. Achten de officieren-commissarissen het misdrijf voldoende bewezen, dan gaat huu rapport naar den auditeur-militair, die dan verwijzing naar den krijgsraad vordert. Daar de krijgsraad hier te Haarlem is opgeheven, blijft de verdachte in de kazerne in arrest, totdat de krijgsraad (die in den Haag zetelt) zieli de zaak aantrekt. In dat geval wordt hij naar 's Gravenhage overgebracht. Do Haarleinsche paardenmarkt wordt op Woensdag 4 Maart a.s. op de Dreef, alhier gehouden. EEN AUTO-ONGELUK. Gisterenmiddag even half drie had op den boek Nassa u laan -Zijl v.- eg een ongeluk plaats. Een 'automobiel, bestuurd door den lieer S., I iovoopboti t r to dezer stede, kwam er in bot sing met een doktersrijtuig. De koetsier van het rijtuig viel van den bok, docli kreeg geen ernstig letsel: de automobiel drong in het rij tuig' en beide voertuigen werden nogal be schadigd: een groote toeloop van menschen was het gevolg' van deze aanrijding, die ge lukkig geen persoonlijke ongelukken veroor zaakte. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 25 Februari. D1. Brauckmann en C. C. J. de Wilde. G. J. Lovink en H. Veens tra. Geboren: 25 Februari, d. van M. II. Spoor Feije. d. van M. B. M. v. d. Boogaard v. Soen. 26 Februari, z. van J. G. Kroons- berg—Schook. d. van A. E. A. v. d. Kamp—v. Rijn. Overleden: 25 Februari. J. C. II. G. v. Deun, 68 j. M. van Heemskerkstraat. F. C. 9 j. d. v. C. Veerman, Hazepaterslaan. (Zitting van gisteren). Beleediging. legen een man te Haarlemmermeer, die een ander beleedigende woorden had toege voegd, werd hedenmorgen een boete geëischt van 15. Diefstal. Twee jongens verschenen nu in het be klaagdenbankje: beschuldigd van diefstal bij den heer P. Loomeyer, alhier, bij wien een der jongens in betrekking was. Hij had, vóór hij des avonds heenging, het knipje van het raam gedaan en is daardoor 's avonds naar binnen geklommen. Zijn vriend J. nam aan, hetgeen K. binnen weg haalde en samen zijn ze toen uit geweest en hebben het geld, dat K. had weggenomen, samen verteerd. Vermist werd een trommel, waarin onge veer 25, een overjas en een regenmantel. Bekl. bekenden het ten laste gelegde en erkenden het geld samen verteerd te hebben te Rotterdam. De bekl. H. K. is een jongen met een zwak karakter, die, zooals de officier van Justitie opmerkte, een heilloozen invloed uitoefent op jongere jongens. Terzake van meerdere diefstallen is de jongen veroordeeld tot zes maanden tuchtschool. De directeur der tuchtschool te Velsen schrijft, dat het waarschijnlijk het beste is den jongen ter beschikking van de regeering te stellen, dan kan hij in dien tijd een am bacht leeren. Het O. M. recpiireert dan: ter beschikking stellen van de regeering. Tegen den tweeden bekl. J„ van wien het O. M. aannam dat hij den diefstal in veree- niging met H. heeft bedreven, werd een ge vangenisstraf geëischt van drie maanden, met aftrek van voorarrest. De verdediger Mr. J. B. Bomans wees er op, dat H. een jongen is, die goed ontwikkeld is: hij was op school een goed en vliitig leer ling, doch heeft een zwak Karakter en daar bij gevoegd het lezen van detective verhalen en het geringe bedrag aan zakgeld, dat hij van zijn weekloon van 5 ontving, kwam hij tot dezen diefstal. Spr. vraagt den bekl. te veroordeelen tot nog zes maanden tuchtsehoolstraf. Wat den anderen bekl. betreft, dezen be veelt spr. in de clementie der rechtbank aan. Om een hondenwagen. Een 68-jarige man werd door zijn baas uit gezonden met, een hondenkar om kool 'te ha len. De man kwam onderweg aan de herberg van vrouw H. in de Haarlemmermeer, waar 'hij de kar verkocht aan een arbeider, die zich daar bevond, voor 1.50. Deze nam hem daarna op zijn wagen mede terug en vroeg daarvoor 1.en kreeg nog een potje hier ook. De bekl. hield dus van zijn geld niet veel over. Het O. M. vroeg tegen bekl. een gevange nisstraf van 50 dagen met aftrek van preven tieve hechtenis. Bekl. heeft, wanneer het vonnis wordt uit gesproken, 46 dagen in voorarrest doorge bracht. De verdediger Mr. van Voorst van Beest ging na, dat de bekl. in staat van dronken schap gehandeld heeft en niet goed wist wat hij deed, zoodat hij zelfs den anderen mor gen terugging om de kar terug te halen. Spr. acht het opzet niet bewezen. Pleiter vraagt getuige geen grooter straf te geven dan de preventieve hechtenis be draagt en mocht de rechtbank aannemen, dat het wettig bewijs niet is geleverd, dan zou vrijspraak moeten volgen. Het O. M. repliceerde en zeide zich met het verzoek een niet grootore straf dan het voorarrest bedraagt op le leggen, wel te kun nen vereenigen. Diefstal. Wegens diefstal van twee rijwielen en een paar schoenen in de Haarlemmermeer werd 1 jaar gevangenisstraf geëischt met aftrek van preventief. De verdediger pleitte clementie Mishandeling. Wegens mishandeling van zijn gewezen meisje werd tegen een jongmenseh, wonende te Krommenie, 10 boete subs. 5 dagen hech tenis geëischt. Wegens huisvredebreuk en beleediging werd tegen een jongen man te IJmuiden 20 boete of 10 dagen hechtenis geëischt. Het lalen zinken van de „Hope". C. Z„ assuradeur te IJmuiden, stond gis teren terecht, beschuldigd vóór 13 April 1913 te hebben uitgelokt het onbruikbaar maken opzettelijk en wederrechtelijk van een vaartuig, dal, aan een ander toe behoorde, door aan A. Th. Maréchal, ma chinist-op het Ned. St. oomvissclier ij vaartuig Hope IJ. M. 115, van de Maatschappij „La bor" te IJmuiden een geldelijke belooning te beloven, wanneer hij bedoeld vaartuig door zijn toedoen of handelingen tot zin ken zou brengen, hebbende op- en tenge volge van die belofte Maréchal in vereeni- ging met anderen, althans één ander per soon op 13 April 1913 aan boord van de „Hope" dit vaartuig opzettelijk en weder rechtelijk heeft doen zinken, door zooda nig water in het schip te doen loopen, en de machinerieën onklaar te maken, dat voor melde „Hope" in de Noordzee zonk. De eerste getuige was de machinist Maré chal, die veroordeeld is wegens het doen zinken van het schip. Deze verklaarde, dat liem f 1000 beloofd was, wanneer hij zou zorgen, dat het scliip zonk. Toen het ge beurd was en get. door zijn vrouw om zijn geld liet vragen, werd haar door Z. ge zegd: „Geld heb ik niet, als ik het had, zou je man het krijgen. Wat hij nu doen wil, moet hij zelf weten :hij kan het aan geven, als hij wil. Get. verklaarde nog, dat hij liet geval had aangegeven, niet zoozeer, omdat hij zijn geld niet kreeg, dan wel, omdat hij geen gerust geweten had: het hinderde hem voortdurend. Bekl. ontkende aan den machinist eenig geld beloofd te hebben. Kort vóór het zinken was op een verga dering van aandeelhouders besloten het schip te verkoopen en Z. was daar tot liquidateur benoemd. Hij zeide aan den machinist geld gegeven te hebben meer dan hem toekwam en zijn gage bedroeg opdat hij niet erover zou spreken, dat het schip gezonken was: hij wilde niet, dat de verzekeringmaatschap- pij het aanstonds zou vernemen. Het schip was verzekerd voor f 30.000; er was een schuld van ongeveer f 16.000 wegens reparatiekosten. De volgende getuige was de schipper v. d. Steen, eveneens veroordeeld wegens me deplichtigheid aan het doen zinken van de „Hope". Dez© get. zeide, dat de machinist hem op zee had gezegd, dat Z. en M. hem f 1000 beloofd hadden, als hij het scliip zou laten zinken. Get. zeide meermalen met den machinist op het kantoor van Z. geweest te zijn om te vragen naar liet gold, dat zij zouden krij-H gen voor het zinken van het schip, waarop i zij dan ten antwoord kregen, dat er geen geld in kas was. Hij heeft een telefonisch gesprek gehoord van Maréchal en Z. waarbij de machinist vroeg: „Blijft u bij hetgeen is afgesproken?" Op het bevestigend antwoord van Z. zei de Maréchal: „Dan zal ik zorgen, dat hij weg konpt," waarop Z. antwoordde: „Dat is goed." Bekl. zeide, dat hij meende, dat er spra ke was van het aannemen van stokers. De stoker Bode, als getuige gehoord, zei de, dat hem f '100 beloofd was. Bekl. zeide, dat hem f 25 was toegezegd voor... zijn hard werken. De medevennoot vaii Z. verklaarde, dat bekl. tegenover hem altijd ontkend heeft iets van het zinken te hebben geweten. Wel had hij gezegd, dat er vroeger wel eens over gesproken was met den vorigen ma chinist. Dit ontkende bekl. De curator in het faillissement der. N. V. Maatschappij „Labor", Mr. J. B. Bomans, zeide, dat hij de vorderingen wegens repa- ratiën op de maatschappij ongeveer f 20.000 bedroegen. De vrouw van Maréchal zeide, dat zij bij Z. was geweest om geld, en dat deze to©» zeid©, dat hij geen geld had. Nadat nog twee getuigen op verzoek van Men raadsman waren gehoord, verkreeg het O. M, het woord tot het nemen van requi sitoir. Spr. zegt, dat hier een overtreding is van art. 352 W. v. S.: er is hier sprake van uitlokking tot het opzettelijk en weder rechtelijk onbruikbaar maken van een vaar tuig; dit blijkt duidelijk uit de getuigenver klaringen en uit het arrest van liet Hof, dat het vonnis der rechtbank bekrachtigd heeft. Spr. gaf aan, dat Z„ wiens vennootschap een hypotheek van f 8000 op het schip had, er voordeel bij had, dat het schip zou ver gaan: dan had hij kans zijn f 8000 nog te rug te krijgen. Het O. M; wees op de ernstige verklaring van den getuige Maréchal, die zeide er geen belang bij te hebben, dat Z. in de gevan genis gaat, doch meent, dat Z. zijn straf niet mag ontgaan. Spr. legt er den nadruk op, dat Maréchal alles en meer heeft gekre gen, dan waarop hij recht had, en toen hij later meermalen om geld kwam vragen, zei de Z. nooit, dat hij hem niets meer schul dig was, doch alleen, dat er geen geld was. Toen na liet zinken de machinist en de anderen te IJmuiden kwamen, vroeg Z. niet hoe het zinken geschied was: niets daar van. Dat wijst er toch zeker op, dat Z. van alles op de hoogte was. Dit feit acht spr. veel ernstiger dan van degenen, die op zijn aansporing en door hem omgekocht, het schip deden zinken. Daarom vraagt spr. dan een gevangenis straf van twee jaar en 6 maanden cn bevel tot onmiddellijke gevangenneming, daar, naar spr. meent, er reden en gevaar is voor vlucht. De heer Mr. dr. W. P. Vis trad op voor bekl. Spr. stelt dan de vraag, of wettig en overtuigend is bewezen, dat Z. aan Maréchal f 1000 lieeft beloofd. Pleiter acht de verklaring van don machi nist een ondeugdelijken grondslag, om daar op een wettig en overtuigend bewijs te bou wen. Het is zeker, dat aan M. f 1000 is beloofd, doch de vraag is of dit is gedaan door Z. Dit wil spr. betwijfelen en hij acht het aannemelijker, dat dit gedaan is door den voortvluchtigen directeur der Maatech. „La bor." Deze toch zou van het zinken van het schip liet meeste voordeel hebben. PI. gaat dan de verschillende afgelegde verklaringen na. Hij toont aan, dat bekl. geen belang liad bij het verdwijnen van het safcip: hij had liet schip verkocht voor een zoodanigen prijs, dat de schulden, zoor zoover hij die kende, afbetaald konden worden. Een sterk bewijs voor de onschuld van bekl. acht pl. het, dat door hem geen be langenverzekering op het schip is gesloten, zooals gewoonte is bij het verzekeren van schepen. Pl. acht dus noch het wettig, nocli het overtuigend bewijs geleverd, dat bekl. aan Maréchal f 1000 heeft beloofd. Het O. M. dat werd waargenomen door Mr. Hoy er, repliceerde. In zijn dupliek meende pleiter dat er geen reden is om bekl. onmiddellijk gevangen te nemen. Nadat Maréchal zijn verklaring nogmaals herhaald had, ging de rechtbank in raad- 'j kamer. De rechtbank weigerde het verzoek tott onmiddellijke gevangenneming. De uitspraak werd bepaald op Donderdag 5 Maart. trad zoo ruw op, aat beide strijdende partij ei zich tegen de politie keerden. Van de per sonen, die dooi' de invoering der nieuwe be lasting in opgewonden toestand verkeerden, werden 30 zwaar verwond. Talrijke arresta ties hebben plaats gehad. IJMUIDEN, 26 Februari. W. Gearriveerd: Apollo, s. Bremen. Uranus, s. Smirna. Mascotte, s. Leith. Amstelstroom, s. Huil. NEDER L. STOOMVAARTLIJNEN. Ambon, v. Bat. n. Amsterdam, pass. 25 Febr Kaap St. Vincent. Nias, van Bat. H. Amsterdam, arriv. 25 Febr. te Suez. Sarpedon, v. Amsterdam n. Java, vertrok 22 Febr. v. Algiers. Frlsia, v. Buen. Ayres n. Amsterdam, ver trok 25 Febr. v. Rio Janeiro. Calypso vertrok 26 Febr. v. Trinidad n. Amsterdam. Noordam arriv. 25 Febr. te Newyork var Rotterdam. Apollo arriv. 26 Febr. te Neufahrwasser v Amsterdam. Euterpe vertrok 25 Febr. v. Cuxhaven n Amsterdam. Pluto arriveerde 25 Febr, te Pillau var Amsterdam. Titan vertrok 25 Febr. van Neufahrwasser n Amsterdam. Stelia vertrok 25 Febr. v. Gibraltar naar Amsterdam. Minerva arriv. 25 Febr. te Bourgas v. Oon- stantinopeL Zeepost. Vorige koers 26 Febr. BINNENLAND. DE ONDERWIJSCOMMISSIE. Men meldt ons uit den Haag: De Onderwijscommissie kwam te 11 uur hedenmorgen in het gebouw der Tweede Ka mer bijeen. BUITENLAND. EEN FABRIEK AFGEBRAND. BERLIJN, 26 Febr. In de anilinefabriek in Rummeleburg, een voorstad van Berlijn, had heden een hevige ketelontploffing plaats, die groote verwoestingen aanrichtte. Een groot deel der fabriek geraakte in brand, ter wijl de vlammen door de licht brandbare stoffen snel om zich heen grepen. Tot hedenmiddag 12 uur zonden reeds zes dooden geborgen zijn, terwijl vier personen zwaar gewond werden. De aangerichte schade is zeer belangrijk. ONLUSTEN IN SPANJE. MADRID, 26 Februari. Ernstige onlusten hebben in verschillende steden plaats gehad in verband met de invoering van eene nieu we gemeentelijke inkomstenbelasting. In het bijzonder is de toestand in Valencia zeer bedenkelijk. De bevolking is zeer opgewon den en heeft gisteren talrijke wagens met levensmiddelen die naar de stad gingen, over vallen en geplünderd. Fabrieken en winkels moesten gesloten worden. De menigte wierp met steenen naar de tramwagens, zoodat do tram wegmaatschappij en besloten het bedrijf! te staken. Op het voornaamste plein "heeft men omgehakte boomen neergelegd om het ver keer onmogelijk te maken. In de stad staat geen enkele lantaarnpaal meer, zoodat 'sa- vonds alles in duisternis was gehuld. Tusschen de bevolking en de politie kwam het ettelijke malen tot botsingen. De woning van den bur- gemeester moet door een compagnie solda- ten worden beschermd. Toen de burgemees ter zich gisteren onder geleide van bereden gendarmes buiten zijn woning begaf, riep de menigte: „Weg met hem, en hangt hem op." Hoogstwaarschijnlijk zal de stad in staat van beleg woorden verklaard. BARCELONE, 26 Februari. Ook hier heb ben in verband met de invoering der nieu we belasting botsingen met de politie plaats gehad. Een carnavalsstoet bewoog zich door de straten en stelde een begrafenis voor. .Voorop liep een gemaskerd priester met een kruis in de hand. Toen de stoet voor een kerk genaderd was protesteerden de gelco- vigen tegen de schending van den godsdienst. Tusschen de geloovige katholieken en de car- navalvierders ontstond een formeel gevecht. De politie kwam daarbij tusschenbeide, doch 3 pCt. Cert. Ned. W. S, 2i/ï pCt. Cert. N. W. S. 5 pCt. Tabaksl. Buig. 4 pCt. Oblig. KroneDrenl 5 pCt. April— Oct.rente 4 pCt. Jan.Julirente 41/2 pCt. Rusland 1909. 4Vi°/o Iwang. Dombrowf 4«/o Groote Russ. sp. 4°/o Nicolai Sp. 4«/o Rusland 1880 4»/o Zuid-West 4«/o Rusland Hope 4°/o Rusland 1894 Ge EeS, 4 «/a Rusland Binnenl. 5o/8 Imp. Loan Japan 50/e Binnenl. Mexico. 6 0/8 Goudl. in p. St. 50/0 Funding Brazilië 5,0/0 Bahia in p. St. óo/e Para 1907. 50/8 Rio de Janeiro (F.D.) 5o/o Sao Paulo 1908. 5°/o Dominica 40/0 Amsterdam 1904 4o/o Algem. H.B.K. 40/0 Haarl. H.B.K. 5 Rotterd. Can. H, B. 60/8 Argent H.B.L. 5o/o dito Cedula K. iy2o/o Ung. Land C.Sp. 41/30/8 Hong. H.B. CommV Aand. Amalg. Copper Am. Car en Foundr, Am. Hide en Leatht United Cigar M. Cy United State3 Steel Cult. Mij. Vorstenl, Hand. Maatsch, Ketahoen gew. Ketahoen pref. Redjang Lebong Sinkep Tin Mij. Great Cobar Geconsol. Petrol. Intern. Rum.-Petrol Koninkl. petr. 'Amsterd. Rubber. 'Deli-Bat. Rubber Nederl. Rubber O.-Java Rubber K. Ned. St.boot Mff. Ned. Amer. St, Mij. dumm. Marine Qcmm. Pref. id. 41/jo/o Obl. Marine 'Aand. 'Amsterdam-Dell i-49i/2 'Amst. Langk. gew.311)1/ 4 'Arendsburg TabaK !619i/2 675/b 93 83 871/2 83B/s 928/4 931 g 86 881/, 845,6 837, 839, 831/,e 91»,,t 90 s/8 3b7/16 79 1007/, 86 857/2 901/ic 961/, 91 931/s 1001/g 938/, '61/< 50 227/lf 499/ic 169 1647,g 151/2 831,4 li>8 2o0 1H 206 1001/2 I0O51/4 ji4ÜB/g 11013,4 38 U0l/s 1233/4 4037/g 23,4 11 551'lf W ft Medan Tabak Mij', i 'Ass. Morch. le pref Pref. Peruv. Corp. Aand. Holl. Spoor Aand. Staatsspoor iyao/0 Obl. Underground 4i/ao/» Mosk'. Kieuw Wor, 4i/j0/e Wladikawkas 40/e Wladikawkas 1894 .Comm. Atchison Top. '40/0 Alg. Hyp. Topeks j4o/e Conv. Bd. idem. 5 Cuba R. Cy, le Hyp« Common Denver Common Erie '40/0 general Erie Comm. Kansas C. Soutfi. Pref. Kansas C. South. Common Missouri K. T, 4% le hyp. idem 41/2 °/o Nat. Raiiw. of Mex, Comm. N.-York Ontario Comm. Norfolk Comm. Rock Island Comm. South Pacific 4 pCt. Convert id. 4 pCt. leRef.Hyp.idg, Comm. South. Railw. Comm. Union Pacific 4 pCt. goud ObL id. 4 pCt. Convert Obl. id. Common Wabash Sh', Canadian Pacif. - '41/2 pCt. Brazil Railw. 5 pCt. Yucatan. 5o/e Vict. Miuals [41/2 pCt. Soracabana 2y2 pCt. Antw. 1887 2 pa. Antw. 1903 Turkije 1870 Aand. Batavia Electr. Madoera St.m. Pre) prolongatie. 21934 941/2 46i/, 963,4 991/4 99 Wilt 833/4 273/4 94U/16 97 100 1'33/s 28 7/g lf/4 60!,g 197, 90 611 2 28l/2 1051,2 77»/, 67U/if 87U/16 831/s 94 86U4 8813, i6 83 838,4 91-/4 9o8,IC 100 841/, 906/g 991/4 91 921/, 90i/2 733/4 48 201/, 6 48' 16 6 i»/|£ 165 I41/2 333/8 183 225 11 204 110 60v)1/2 138 10Ü1/4 2033/g 54It lO'/t 531/4 249 313 219 441/4 99 99 y4i;16 97 Wlie 997 lli/2 «-/it 74 23 59 151/4 89is/J6 747/i- 49 21V, 480/,- 636/i, 111/4 •206 1101/, 604 139'/. 3 10»/» 54»;, 51/ie yol/i6 8Ii6 9111, 251', 1603/. 955/, 8yi,2 lie 2133, 771/,6 68 76 791/, 26 102i/2 VI i 94 87 7/lê 24 1573/4 957, g 89i,,6 1 *li 211 75 971/, 13 28I/4 233/4 591/4 173/4 26»/, 56/t* 241 1581/4 21/.- i I 6916, J 6915/16i 471,4 78 99i/8 43,4 753,4 76I/4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 7