Smakelijk Brood Elcctr. Luxe-Broodfabriek R. K. Vereenigingsleven in Haarlem en 0. lederianitóe R, I. Volksbond mé Raaries en baifufaaitexita. •die met de lactate H.H. Sacramenten .der Stervenden ia voorzien en voor Bertha Lommerse, geb. Euigrok, J die in den Heer ia overleden. VOGELENZANG. ZONDAG, de H.H. Missen te half 7 en half 8 en te 10 uur de plechtige Hoogmis. Des Jmddags te half 3 Vespers en 's avonds te 7 uur plechtig Lof met Predikatie, Processie en „Te Deum" tot sluiting van het 40-uurgebed. MAANDAG, Dinsdag en Woensdag de H.H. Missen te half 8 en 8 uur. WOENSDAG, te 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. DONDEBDAG, de H.H. Missen te half 8 en 9 uur; te 9 uur gez. H. Mis voor de leden v. d. Broederschap der gedurige Aan bidding. 's Middags gelegenheid om te biechten van 56 uur. VRIJDAG en Zaterdag de H.H. Missen te half 8 en 8 uur. Gedurende deze week patechiemus: Dins dag, Woensdag, en Donderdag na de eerste H. Mis; en Woensdag en Zaterdag te half 12. HILLEGOM. ZONDAG, 1ste Zondag van de maand Maart toegewijd aan de vereering van den H. Jo zef. De gelezen H.H. Missen te half 7, 8 en negen uur en te half elf de Hoogmis, 's Middags 2 uur Catech.; 3 uur Vespers, 'e Avonds 7 uur Lof en Meditatie. WOENSDAG, 's avonds te 7 uur lef. DOjnDERDAG, 'avonds 8 u. Congregatie. Biechtgelegenheid van 5—7 uur. VRIJDAG, 1ste Vrijdag van de maand, ge zongen H. Mis. 's Avonds 7 uur oefening van !den H. Kruisweg. Van half 5(1 uur biecht gelegenheid voor de meisjes. ZATERDAG, avonds te 7 uur Lof. Biecht gelegenheid van 4 uur af. Van half 12 biechtgelegenheid voor de jon gens. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag, Quatertem perdagen. De gebeden worden verzocht vooi Joës Berkhout Sen. .Wed. Wilhelmina GlasVisser, Leonardos Schrama, Anna Maria Deriinden, Antonius Waasdorp, Claslna Maria v. Schie hvr. van Joës Vitus Meyer, en Geertruda Maria Abrahams, hvr. van Wil helmus Ger. Weijers, die met de laatste H.H. Sacramenten dei- Stervenden zijn voorzien en voor: Hildegonda Stijnman, hvr. van Franeiscus Smit, die in den Heer is overleden. NOOïlDWIJKEBHOUT ZONDAG, te 7 uur en half 9 stille H.II. Missen met onderrichting, 10 uur Hoogmis met predikatie, 's Namiddags 2 uur Lof en Meditatie. WOENSDAG, half 7 Lof ter eere van den jozef DONDERDAG, half 9 gezongen H. Mis. .VRIJDAG, Na de H. Mis van half 9 oefe ning van den H. Kruisweg. De gebeden Worden verzocht voor: Maria van Kampen, Maria Kleophas, hvr. Adriaans Kasper en Geertruda Borgers, die met d© laatste H.H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien. VOORHOUT. ZONDAG, half 8 Vroegmis; 10 uur Hoog mis; half 2 Catechismus, bijbelles, Catechis- pmsleeren; half 3 Lof met Lijdensmeditatie. M AANDAG, 12 uur Catechismus. DINSDAG, 9 uur gezongen jaargetijde voor Helena Goemans, echtg. van Joës Hartveld. Half 12 en 12 uur Catechismus. WOENSDAG, geboden Vasten- en Onthou- tingsdag; 12 uur Catechismus; 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. DONDERDAG, half 12, 12 en half 4 uur Catechismus. Van 67 uur biechthooren. VRIJDAG, 8 uur gezongen H. Mis ter eere vmn het H. Hart; 7 uur Lof; geboden Vosten en Onthoudingsdag; 12 uur Catechismus. ZATERDAG, 's avonds van 58 uur gele genheid om" te biechten. k A JCMMEHM KE8. (Aan de Lijnden.) ZONDAG, 7 uur Vroegmis voor Caspar Bakker, 10 uur Hoogmis, 's Middags 3 uur Bol' met Rozenhoedje. MAANDAG, kwart over, 8 uur Catkarjna Koemeester, geb. Stoop. DINSDAG, kwart over 8 uur gez. II. Mis ter eere van den H. Antonius voor Joannes Ruigrok. WOENSDAG, kwart over 8 uur Cat har inn Stokman, geb. v. Leeuwen. DONDERDAG, kwart over 8 uur Vincentius Beers. .VRIJDAG, 1ste Vrijdag vau de maand; kwart over 8 uur gez. H. Mis ter eere van het HL Hart voor de leden van het Br.schap. ZATERDAG, kwart over 8 uur Henricus van .Weerkom IÏOOFDDÜKP. ZONDAG, 7 uur voor de levende en over ledene leden van de Kiesvereeniging' Recht en Orde10 uur de Hoogmis voor net Geeste lijk en tijdelijk welzijn der Parochie. Half drie Lof en Meditatie. MAANDAG, bij de Eerw. Zusters voor Alida Maria Raammakersvan der Weijden; kwart over 8 uur voor den Z. E. H. J. Steen voorden, Stichter van deze Parochie; DINSDAG, kwart voor 8 uur voor Joannes Henricus Jansen; kwart over 8 uur voor Pe trus Jansen. WOENSDAG, kwart voor 8 uur voor An- toon van Leeuwen en Agatha van Leeuwen iVerdegaal; kwart' over 8 uur Vcor Vincentius Recrs; 6 uur Lotf ter eere van den H. Jozef. DONDERDAG, kwart voor 8 uur voor de pverlcdene familie van Es; kwart over 8 jiur voor Anna: van der Zon-Kunis. Na de H. Mis oefening van den H. Kruisweg en ver eering van de Relekwie van het H. Kruis. iVRIJDAG, 8 uur voor Antonius Goossens; 8 uur gez. H. Mis voor de levende en overle dene leden van het Genootschap van het H. Hart van Jesus. ZATERDAG, kwart voor 8 uur voor den Z. E. Heer J. Steenvoorden, Stichter van deze Parochie; kwart over 8 uur voor zekere Overledene. De gebeden worden verzocht voor: Barbara Looijaard, 4 a Abraham Hameterman, Joanna v. Eekeren—Beljaards, die met de laatste H.H. Sacramenten detr Stervenden zijn voorzien en voor Alphonsus van Looy, j,„ Geertruida Maria GroenlandTielkenSi, Anna Catharina v. d. Eem-Kerstens, Maria Konst, j Theodorus Augustinus Kroezen, j die in den Heer zijn overleden, j NTEUW-VENNEP. ZONDAG, 7 uur Vroegmis, 10 uur'Hoogmis; 3 uur Lof ter eere van den H. Joseph, In de week Cat. als naar gewoonte. WOENSDAG, Quatertemperdag; kwart over drie uur oefening van den H. Kruisweg en daarna Lof ter eere van den H. Joseph. VRIJDAG, Quatertemperdag. ZATERDAG, Quatertemperdag. Op de Quatertemperdagen is het georuïk van vleesch en gesmolten vet verboden, Da Eerkberlebten die te laat Inkwamen voor dit nummer, zijn opgenomen in de vRUWE KAAKLEMSCHE COLKANT van heden ROOSTER DER RETRAITEN. a) van het St. Clemenshuis te Noordw.hout. 5—8 Maart. Dekenaat Obdam (voltallig) 12—15 Maart. Meisjes uit dorpen (vergoe ding 4.—). 37—20 Maart. Heeren-leden van den Vrien denkring v. h. H. Sacrament 6.—) 23—27 Maart. Jonge Dames van den deftigen stand 10.— 30 Maart—2 April. Jonge Dames van den Middenstand 6.—). C—9 April. (Goede Week). Heeren van den deftigen stand 10.—). 11—14 April. (Paaschdagen). Jongelingen hoofd, uit steden 4.—). 10—19 April. Leerlingen van H. B. S. en Gymnasium .4,—) b) van het Retraitenbuis „De Tliabor" te Rotterdam. 2—5 Mrt. Gehuwde Dames Middenstand uit steden (verg. 6. 9—12 Mrt. Dienstboden uit steden 4.—). 1619 Mrt. Jonge Dames uit den Midden stand 6.—). Onder deze rubriek worden, op verzoek der besturen, geregeld opgenomen de R. K. Ver- eenigiugen van Haarlem en O. met korte be schrijving van het doel en ofigave van het dageiijkseh bestuur. Vereenigingen, die gere geld in deze rubriek wenseben vermeld te worden gelieven zich te wenden tot de Re dactie der N. Haar], Crt. HAARLEM. R. K. Volksbond, Gebouw Sint Bavo, Smedestraat. De Ned. R. K. Volksbond heeft -ten doel de zedelijke en stoffelijke verheffing van het volk te bevorderen in den geest en volgens de beginselen der Roomsch-Katholieke Kerk Het Dageiijkseh bestuur der afdeeling Haarlem bestaat uit de heeren W. B. Gus- kene, voorzitter; A. L. Vollaerts, Soutmans- straat 29, secretaris; G. Th. Brom, penning meester. Vriendenkring van bet Allerli. Sacrament. Eerevoorz. Z.D.H. de Bisschop van Haarlem. Deze vereeniging, opgericht 12 Maart 1S97, stelt zich ten doel de devotie tot het Allerh. Sacrament onder de mannen te Haarlem en aangrenzende gemeenten meer en meer te bevorderen en te verspreiden en wel in bet bijzonder op dagen van aanbidding en veer tig-uren gebed. Ze telt ruim 209 leden, die jaarlijks minstens 50 cents bijdragen en houdt .hare vergaderingen gewoonlijk in 't gebouw St. Bavo, waarop verschillende besprekingen den Kring betreffende, worden gehouden, meestal een geestelijk spreker optreedt en de samenstelling der processies plaats vindt. Aanmelding voor lidmaatschap kan geschie den bij de heeren D. Janse, Jansstraat 20rood, voorzitter, en Wilier Robbers, Raamsingel 38, le secretaris. Eerbied in Gods Huis. Doel is: de orde en de eerbied voor het H. Sacrament des Altaars in de kerken te bewaren en te verhoogen. Voor dit doel wordt de medewerking van nog vele leden op prijs gesteld. Dageiijkseh bestuur is: C. van Wievingen, voorzitter; J. van der Aart, Koningstein- straat 19, secretaris; E de Rooi, penning meester, St. Jozefs-Gezellen-Vercenïging. De Vereeniging stelt zich ten doel bij bare leden, zijnde Katholieke jongelieden uit den werkenden stand, de katholieke beginselen te steunen en om den goeden geest in hen leven dig te houden, die hen tot ijverige, bekwame werklieden en gelukkige huisvaders, zoo mo gelijk tot welvarende bazen zal vormen. De contributie bedraagt 10 ct. per week. Aan de vereeniging zijn verbonden: lo. een door Rijk, Provincie en Gemeente gesubsi dieerde Teekenschool; 2e. winteravoiideursus- sen, op verschillend gebied; 3e. een'spaar bank; 4e. het ziekenfonds St. Rapaël; 5e. een Rederijkerskamer. De gezellen kunnen alle werkdagen bijeen komen in het Vereenigingslokaal Zoetestr. 19, 's avonds resp. van 7—10 uur en Zondags van 123 en van 810 uur. Aanmelding kan steeds geschieden bij den Voorzitter, Nieuwe Groenmarkt 12, of eiken Zondagavond van 8—9 uur in het Vereen-i gingslokaal voornoemd. Het bestuur bestaat uit den WelEerw. Pa ter C. Caminada, Voorz., W. B. Guskens, Vi- cel-Voorzitter, H. Kerkk'off, Secretaris, J. W. Goeden, Penningmeester, A. F. van der Vaart,, H. J. Bodenstaff en J. P. Maas. Patronaat van St. .Tosephs-Ambaehtsleerün- gen. Nieuwe Groenmarkt 22. Bescherming en steun aan jongens uit de door de St. Vincentiusvereenigiug bezochte gezinnen en aan die, welke om een of andere reden geen plaats kunnen vinden in de Pa rochiale Patronaten. President: F. Kimman. GeesteL Directeur: p. A. Ellerbeck. Secreta ris: J. y. d. Pa voort, Gierstraat 44, Geloof en Wetensehap. Doel: Het behoud en de ontwikkeling der katholieke beginselen, bizonderüjk onder de meer ontwikkelden. Dageiijkseh Bestuur: 'J. Roodnat, voorz.; O. Smit, Penningmeester; H. Kraetzer, Raadhuisplein, Heemstede, secretaris. R. K. Tehuis voor schoolgaande kinderen «Sint Ludovica". De Sint Ludovica-vereeniging stelt zich ten doel hulp te verleenen aan oudere, die niet in staat zijn hun kinderen buiten de school uren te verzorgen. Inlichtingen te bekomen aan het Tehuis, Ged. O. Gracht 111, iederen werkdag, uitgenomen des Zaterdags, tusschen vijl uur en half acht Geestelijk adviseur is le WelEerw. Pater A. M. Ellerbeck. Maria-Vereeniging. Secretariaat Jordensstraat 12. De vereeniging heeft ten doel het alcoholis me in katholieken geest krachtdadig te be strijden. De leden zijn geheelontbondster of afschafster. Lidmaatschap van de Maria-Ver. vanaf H5 jaar, van den Meisjesbond van 12 tot 16 jaar, van de St. Anna-Ver. voor kinde ren beneden 12 jaar. Mej. N. Kruysman, pres.; mej. M. v. d. Veen, secretaresse, Jordensstraat 12; mej. C. Russell, penningmeesteresse. R. K. Kring. Het doel dezer vereeniging is, eene nauwe re aaneensluiting onder de R. K. Jongelie den van Haarlem en aangrenzende gemeen ten, jongelieden, die ten minste tot den mid denstand gerekend kunnen worden en den leeftijd van 18 jaar bereikt hebben, te bevor deren. Dit doel wil zij bereiken door het houden van eene sociëteit met leestafel, bet oprichten en het instandhouden van eene bibliotheek, het doen houden van lezingen, conferenties en voordrachten, door muziek en zang en verder dooi; alle wettige middelen, die volgens Ka tholiek beginsel geoorloofd en aan boven genoemd doel der vereeniging bevorderlijk kunnen zijn. Het bestuur bestaat uit: M. J. Muylaert, voorzitter, C. H. Bosse, onder-voorzitter, H. Th. Fibbe, seer., Jansweg 46, J. W. Th. Fib- be, 2e seer., P. B. Kerkhoff, penningmeester. Geestelijk adviseur is de WelEerw. Pa ter C. H. Caminada. R. K. MiBtairen-Vereeniging, Zoetestr. 14. De Vereeniging beeft ten doel: Bevorde ring van godsdienst, zedelijkheid en trouwe plichtsbetrachting onder de R. K. Militairen, te Haarlem in garnizoen. Tot dit doel heeft zij een eigen gebouw, gelegen Znëtestraat 14, waarin zij aan hare leden, de R. K. Militairen, gelegenheid geeft zich eiken avond onder leiding van den Eerw. Directeur en het Bestuur te vereeni gen en zich aldaar met gepaste ontspanning, en goede lectuur te vermaken en zich door gebed te stichten. Bestuur: WelEerw. Heer J. J J. Noord man, Pres.-Dir.; W. J. B. van Liemt, War moesstraat 30, Secretaris; J. v. cL Star, Pen ningmeester. R. K. Slagersgezellen-Vercenlging ,.St, Joris" Afdeeling Haarlem. De Bond heeft ten doel: de zedelijke en stof felijke verheffing der slagersgezellen op den grondslag der Roomsch-Katholieke beginse len. Ledenvergadering eiken eersten Maandag der maand, des avonds half negen, in het ge bouw St. Bavo. Het dageiijkseh bestuur bestaat uit de hee ren E. C. SPROIJT, voorzitter. I,. VAN LENT, secretaris. W. V A LKEN ET, penniugm. St. Elisabeth's Vereeniging. Het doel der St. Elisabeth's Vereeniging is Arme zieken te bezoeken en van versterken de middelen to voorzien. Inleveren van zie- kenbriefjes Maandagavond tusschen 7 uur en half 9, Woensdag en Vrijdagmiddag tusschen 1 en 2 uur. Jansstrdat 49. Het Bestuur: Mevrouw A. C. C. Roodnat- Schoemaker, pres.; mei- C. A. de Wildt, vice- pres.; mej. M. J. v- d. Pigge, secretaresse; mej. J. G. H. v. Liemt, 2e secretaresse; mej. S. J. Proot, penningmeesteres; mej. A. J. G. Gallenkamp, bestuurslid. R. K. Ver. t. Bescherming v. Meisjes. Secretariaat Villa Beukenoord, Bloemendaal. De Vereeniging beeft ten doel alleenstaan de meisjes te beschermen tegen gevaren, die geloof of zeden bedreigen. In het Tehuis Ged- Oude Gracht 111, is gele genheid tot huisvesting en ontspanning voor winkeljuffrouwen en dienstboden. Bemiddelingsbureau voor dienstaanvragen en aanbiedingen geopend Dinsdag 3—4, Do» derdagavond 8—9. Mevr. Wed. IJpma-Beijnes, pres; mej. J. Deckers, secretaresse, Villa Beukenoord, Bloemendal; mej. A. Middeldorp, penning meesteresse. R. K. Meisjes-patronaat „St. Kosa". Gevestigd Nassaulaau 50. Het patronaat werd opgericht 5 Februari 1894. Het doel is Roomsch Katholieke meisjes uit den arbeidenden stand en van den leeftijd vau 12 tot 16 jaren tot brave en degelijke dienstboden te vormen. Ter bereiking van dit doel ontvangen zij geheel gratis onderricht in naaien, verstel len, knippen, merken, mazen en stoppen; als mede lierhalingsonderwijs in de Godsdienst leer tn gewijde geschiedenis, in het lezen, schrijven en rekenen. De oudste leerlingen ontvangen twee keer per week onderricht, hetzij dc6 Maandags en Woensdags, of des Dinsdags en Donderdags; de eerstbeginnenden alleen des Vrijdags. Allo lessen worden gegeveu des avonds van half zeven tot half negen. Nieuwe leerlingen worden in de maanden Juli en December aangenomen. Voor de leerlingen bestaat er een spaar bank en een strijkcursus. lederen Isten Woensdag der maand des nam. van half drie tot half vijf ie het besiuur te spreken in het Patronaat omtrent de be langen der leerlingojn. Het bestnnr bestaat uit: mej. J. D. C. Loo- meijer, presidente; mej. M. H. v. Velsen pen ningmeesteresse; mej. M. C M. de Graaff, se cretaresse, Zijlstraat 13-15. Geestelijk adviseur is de Weleerw. Pater A. M. Ellerbeck. Katholieke Sociale Actie. Doel: De katholieke sociale actie in den zin der Encyclieken „Rerum Novarum" en „Gra ves de Communi re" in gehoorzaamheid aan Z. D. H. den Bisschop op de krachtigste wijze te bevorderen, met uitsluiting van alle zui- ver-politieke actie. Bestuur: J. H. Visser, voorzitter; J. Ch. Vintgeê, penningmeester. J. W. M. Pa8deloup, Spaarne 41B rood, secretaris. Kruisverbond. Het Kruisverbond werd opgericht den 11 Januari 1904 en stelt zich ten doel de drank bestrijding meer in het bijzonder onder de mannen. Het bestnnr bestaat uit de heeren: W. J. Speller, voorzitter; C. J. Gonnet, Paviljoens laan 1, secretaris. Geestelijk adviseur de Wel Eerw. kapelaan C. P. van der Salm. Vereeniging der Eeuwigdurende Aanbidding en van het Liefdewerk tot Versiering en Onderstenningvan arme en behoeftige Kerken Bestuur: Mevr. de Wed. J. Beijncs—v. d. Heijden, presidente; mevr. R. J. van Dieren Bijvoet— Haakman v. d. Berg, viee-pres.: mej. W. A. Beijnes, penningmeesteresse; mej. J. D. C. Loomeijer, secretaresse- Raadsleden: Mevr. Wed. ten Hagen—Reu ver; mevr. GrijpinkMiddelhof!'; mevrouw v. HeesLans; mevr. Wed. Kok—Kavelaars; mej. W. van Hees. Directeur is de HoogEerw. heer H. F. J. Eikmeiispoel, plebaan der Kathedrale kerk. R. K. Kiesvereeniging te Schoten (stadsgedeelte). Het bestuur der R. K. Kiesvereeniging te Schoten (stadsgedeelte) is samengesteld als volgt: F. H. M. Hafkenscheidt, le voorzitter, Sehoterweg 88; J. F. Burgbauts, 2e voorzitter; J. D. van Steen, le secretaris; S. Olie, 2e 6ecr.; G. Tolman, le penningm., Gen. de la Pieystr. 68; K. C. Donsen, 2e penningm.; N. Cobelens, commissaris. Geestelijk Adviseur: WelEerw. Heer J. van Veen, kapelaan. Genootschap van den „Stillen Omgang" te Haarlem. Doel van liet Genootschap is: jaarlijks, ge durende het octaaf van ligt H. Sacrament van Mirakel te Amsterdam, zich te voet naar de „Heilige Stede" te begeven en daar den „Stillen Omgang" te houden. Leden zijn R. K. mannen boven de 18 jaar. De jaarlijksche contributie bedraagt 50 ct. Uitsluitend leden en alléén op vertoon van het afgegeven bewijs, hebben toegang: vóór de afreis tot de kerk van St. Jan te Haar lem en uè het volbrengen van den Stillen Omgang tot de St. Jozefskerk te Amsterdam. Het bestuur bestaat uit de heeren: D. Janee, voorzitter, Jansstraat 2Qrood; A. Knijpers, se cretaris; Burretstraat 6; H. S. Thuis Jb.zn., penningmeester, Warmoesstraat 5. R. K. Fabrieks-, Haven- en Transporisirbci- dersvereeniging „St. Willihrordus". Deze vereeniging heeft ten doel: de zede lijke en stoffelijke verheffing der leden op den grondslag der R. K. beginselen te be vorderen. Als lid kunnen toetreden zij, die in het haven- en transportbedrijf werkzaam zijn: voerlieden, wagenrijders, z.g. witkielen. Verder arbeiders of arbeidsters werkzaam aan car ton-, papier-, linoleum- of olie-, staniol-, cap sules-, schoen-, crème-, suiker- en andere fa brieken, als soda-, sod es-, zeep essences-, melks'uikerfabrieken; werklieden aan suiker raffinaderijen, koffiebranderijen, lak stoke rijen; söhippers, loop-, winkel-, magazijn- en pakhuisknechts, melkslijtcrs, melkventers, losse werklieden, courant- en tijdschrifienbe- zorgers, en verder allen, die in een of ander bedrijf werkzaam ziin en niet in een der vak bonden kunnen worden opgenomen. Het bestuur van de afdeeling is samenge steld als volgt: B. J. M. Roosloot, voorz.; J. Anthonisse, secr., H. J. Terhorst, penningm. R. K. Pol. Propagandaelnb. Tot bijstand van het Bestuur der R. K. Kiesvereeniging te Haarlem bestsat er eene politieke propaganda club, welke zich ten doel stelt: de verhooging der politieke ken nis en actie onder de Katholieken te Haar lem. Dit doel tracht zij te bereiken door: a. het verschaffen van inlichtingen ter verkrijging van het kiesrecht; b. het deelnemen aan de praetische ver- verkiezingswerkzaamhedeu; c. het opwekken tot toetreding als lid der R. K. Kiesvereeniging. Nieuwe leden kunnen ten allen tijde wor den aangenomen en melden zich daarvoor aan bij het Bestuur. Het Bestuur: J. H. Visser, voorzitter, Nieu we Gracht 46. G. J. Braakhuis, alg. secretaris, Hageetraat 10. Bezorging op ieder gewenscht tijdstip in alle omliggende dorpen. HOSRi J. CARELë, Hanrleinsoli Brokkenbuis. Zoetestraat 13. Doel: Alles wat overtollig of onbruikbaar geworden is in de huishouding aan de lief dadigheid dienstbaar te maken. leder van welken godsdienst ook kan voor luttelen prijs koopen op Dinsdag, Donderdag en Zaterdag van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Het Bestuur bestaat uit de heeren A. F. J. Nieberg, President; P. Honoré Metz, Secreta ris, Sehotereingel 77a; J. Olifiers, Penning meester en A. F. H. v. d. Vaart. Afdeeling HAARLEM. Bondsgebouw Smedc-straat 23. Zondag 1 Maart Bakkers. Maandag 2 Maart. Ondersteuning»! «ads. Propagandavergadering Gemeentewerk lieden Handels- en Kantoorbedienden. Dinsdag 3 Maart. Vergadering Timmerlie den. Bestuur Schilders. Woensdag 4 Maart. Vergadering Kleov makers. Donderdag 5 Maart. Arbeidsrecht. Rederij kers. Vrijdag 7 Maart 8 uur Hulpsp&arbank Schoterkwartier. Half 9 Spaarkas St. Niao- laae (winterprovisie). Spaarbank. Steunco mité. Inschrijving coöperatieve bakkerij. Bibliotheek. Namens het Bestuur, A. L. VOLLAERTS. «eer. Afdeeling HALFWEG en Omstreken. Zaterdagdagavond van 810 en Zondag na de Hoogmis gelegenheid tot contributiei»?ta ling. Zondag na de H. Missen van 7, 8K er lO.'i uur opening der bibliotheek. Dinsdag 3 Maart 's avonds 7 uur Apolo getische cursus. Namens het Bestuur, H. B. LETSCHERT, voorz. A. HEEMSKERK. Seer. Afdeeling OVERVEEN en Omstreken. Zaterdag 28 Febr. des avonds van half 8 tot half 9 zitting Spaarbank en Spaarkas in het gewone lokaal; tevens gelegenheid zich als lid op te geven. Op denzelfden tijd gele genheid tot halen der boekeu bij onder#» teekende. Namens bet Bretuar, W. v. d. AARDWEG. Seer. Afdeeling SCHOTEN en Omstreken. _De eerstvolgende huishoudelijke vergade» ring der afdeeling zal gehouden worden op Woensdag 11 Maart a.s. De heer Ch. Huijboom, voorzitter der aL dceling, heeft om reden van drukke werk zaamheden moeten bedanken als lid van het Hoofdbestuur, alzoo is er gelegenheid vooi de leden iemand candidaat te stellen voor lid van het hoofdbestuur. Candidatenlijstert door 10 leden onderteekend. kunnen worden ingeleverd tot en met Maandag 9 Maart. Ojf de vergadering van 11 Maart zal de verkie zing plaats hebben, en uit bet voltallige he. stuur, dcor de aanwezige leden, een voorzit^ ter worden gekozen. Wij noödigen dus all« leden dringend uit deze gewichtige vergade ring bij te wonen. Eiken Zondag na de Hoogmis tot half uitgifte van boeken der Bibliotheek. Namens het Bestuur, Cb. HUIJBOOM. Voorz B. BURGER. Secr. Afdeeling VELSEN en Omstreken. Bondsgebouw: Rijksstraatweg H S4-i. Te beginnen Donderdag 5 Maart avond» half acht, eiken Donderdag debatingclub. Zondag- 1 Maart des avonds 7 uur vergade» ring der onderafd. St. Joannes de Deo. Pair ten van behandeling: Installatie nieuwe le: den. Notulen. Ingekomen stukken. Voorste? aansluiting bij het Bureau van Vakorgonisa tie voor Arbeidsrecht. Bezorging Roomsch Klok. Verslag afgevaardigde Centrale Veï gadering Utrecht. Zondag 22 Maart des avond» 7 uur jaarver, gadering van de leden der afdeeling. Agen da: Installatie nieuwe leden. Notulen. Ti _'os koineu striken. Verslag secretaris. Vmiiji penningmeester. Verkiezing bestuurslede! wegens periodieke aftreding der hoeren Herms, v. d. Bos en J. H. Rozenmeücr (her kiesbaar), Th. Verkooijen, H. Wiiker oe JaiJ Zuurbier (niet herkiesbaar). Bij den president worden eandidatenlysten ingewacht véór 8? Maar* Namens bet Bestuur, P. VAN T PADJE. Voori - JAC. ZUURBIER. Secr. Afdeeling BEVERWIJK en Omstreken. Bondsgebouw Peperstraat 15. Zaterdag 28 Febr. 's avonds van 7.45 tot 1.4 zitting der Spaarkas St. Nicolaas. Namens bet Bestuur,, J. DE GOEDE. Afdeeling HEEMSTEDE. R. K. Vereenigingsgebouw. Zondag 1 Maart van balf 12 tot 18 ua Bibliotheek. Dinsdag 8 Maart. Repetitie Harmonie St Micbaël. Donderdag 5 Maart Gymuastiekvereen. Vrijdag 6 Maart. Harmonie St. Micbaël. Namens het Bestuur, TH. TELLINGS, te Sec, Afdeeling BENNEBROEK en Omstreken. Woensdag 4 Maart 's avonds om 8 uur huis houdelijke vergadering, waarin als spreke? zal optreden de heer P. Warmerdam var Lisse. met het onderwerp: „De geeloter retraite". D© leden worden eraan herinnerd, dat öe.z< vergadering verplichtend is, tevens wordeD1 zij dringend verzocht goed op te komen. Namens het Bestuur, J. VAN BAKEL. Secr Afdeeling LISSE. - Zaterdag 28 Febr. van 7-8 uur Spaarkas Mededeel ing. De leden die een jaarboekje wm»eher kunnen het 10 ct. bij den secretarie bekomen Namens bet Bestuur, H. J. VAN TONGEREN. S -e Afdeeling SASSENHEIM en Omstreken. Dinsdag .3 Maart. Repetitie Turnc-lub. Vrijdag 6 Maart. Repetitie Turnelub. Maardag 2 Maart zullen de nieuwe een tri bntiekaarten aan de leden worden afgegeven Gelieve voor de jaarvergadering de oude a? te rekenen om de boeken te kunnen afsluiten Namens bet Bestuur. A. WEIJERS, Pres. der AP' Afdeeling VOORHOUT. Zondag 1 Maart 's avonds 5 uur versade ring der afdeeling in Boerhaave. Namens bet Beotuur, A. HEERINGS, Sec*.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 11