Üayekomgn berichten. STADSNIEUWS DE SPAARNEBANK Staten-Generaai. Sport en Wadstrijden. Bloembollencultuur. "A&SïfcSSOAMSUrit ÖEÜ8S. i4 beiast zich met de uitvoering van effactenorders. (föapfetnseu ws< Nagekomen advertentie. BINNENLAND. VERDRONKEN. OVER DEN ATLANTISOHEN OCEAAN. ÜOEHSEK VIN HEDEN, 2 Maart. If'/ic 21 kunnen worden kennis gegeven, zijn de lief hebbers verplicht den prefect van het depar tement, waarin de plaats van oplating gelegen is, telegraphisch mede te deelen, dat van de op iating is afgezien. Deze mededeeling moet de prefectuur vóór twaalf uur 's middags op den dag voorafgaande aan den datum welke oor spronkelijk voor het oplaten is vastgesteld, be reiken. Het gebeurt zeer dikwijls, dat de telegram men rechtstreeks aan de „Direction de la Sü- reté" worden gericht, welke niet steeds den noodigen tijd heeft om de prefectorale overheid yan de plaats van oplating te waarschuwen. GEWISSELDE STUKKEN. M. U. L. O.-scholen. Blijkens zijn antwoord op het afdeelinge- verslag betreffende het wetsontwerp, om ook M. U. L. O.-seholen die na 35 Januari 1910 waren ingericht of voorbereid en op 25 Sept. 1913 als zoodanig bestonden of in voorberei ding waren, te doen vallen onder de subsidie- bepalingen der wet van 14 Juli 1910. komt de minister van binnenlandsche zaken bij Nota van Wijzigingen aan eenige bedenkingen van zuiver redactüoeelen aard tegemoet. De noodmaatregelen, bij dit ontwerp en bovengenoemde wet genomen, zijn bestemd om, zoo spoedig de definitieve voorziening tot stand komt, te verdwijnen. Het antwoord op de vraag, of het in ver band met do mogelijkheid, dat de bij de Tweede Kamer aanhangige- wetsontwerpen betreffende het ouderwijs niet tijdig in open bare behandeling kunnen komen, geraden ie een nadere regeling van het meer uitgebreid lager onderwijs afzonderlijk ter hand te ne men, wenscht de minister zich nog voor te behouden. W. G. F. L. ROBERT f. De Haarlemsche muziekwereld wordt in den laatsten tijd wel door ernstige verliezen getroffen. Andriessen, Scblegel, Jager Ger- lings ontvielen onze stad achtereenvolgens door den dood en nu wederom de heer Wil lem George Frederik Lodewijk Robert, de welbekende figuur in de muziekwereld. Zaterdagnacht is de heer Robert, vrij on verwachts nog, aan longontsteking op 66-ja- rigeu leeftijd overleden. Wat de heer Robert was in Haarlem's muziekwereld, wordt hier onder uiteengezet door onzen muziek-mede- werker.' De heer Robert was directeur van de Haar lemsdie afdeeling der Maatschappij tot be vordering der Toonkunst, directeur van de zangvereeniging eii directeur van de muziek school, waar hij onderwijs gaf in pianospel, koorzang, samenspel, algemeene muziekleer en vioolspel. Als zoodanig heeft hij velen de serste slappen doen zetten op een dikwijle roemrijken weg op muzikaal gebied. Verder was de heer Robert vooral hekend als directeur van de Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap, welks corps lui tal van roemrijke overwinningen heeft aangevoerd. Verscheidene malen zat hij als jurylid, als beoordeelaar van belangrijke zangwedstrij den. Hij was ook bestuurslid van de vereeni- ging „Koninginnedag". Ter gelegenheid van het bezoek van H. M. de Koningin aan onze stad, werd hij benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. De heer Robert werd 6 November 1847 te 'b Hertogenbosch geboren. Onze muzikale medewerker, de heer H. F. Andriessen, schrijft ons over dit stergeval nog het volgende: Het is binnen een jaar tijds, dat voor de vierde maal een voornaam man uit de Haar lemsche muziekwereld het leven verlaat: de heer W. G. F. L. Robert, de directeur van onze Toonkunetafdeeling, van de Muziek school, de dirigent van „Zang en Vriend schap" is vrij onverwacht overleden. Dit ster ven is héél droevig en elkeen, ook al heeft hij den overledene niet persoonlijk gekend zal zich er ernstig om gestemd voelen, want voor wie was de heer Robert geen bemin nenswaardige persoonlijkheid, èn als menscli, èn als kunstenaar? Juist omdat hij een een voudige persoonlijkheid was, een rustig mensch; het is lieel moeilijk in onze dagen een rustig man te vinden, iemand die ener giek zijn innerlijke leven leidt, een stille idea list is, maar dit alles schuil houdt voor de buitenwereld. Wie dan genoeg_ opmerkings gave heeft, zal met bewondering zien boe deze uiterlijke rust gebroken wordt dadelijk wanneer de kunstenaar vóór den mensch komt te staan, boe dan de innerlijke energie leeft! De heer Robert was zoo'n niet-alledaag- 6ülie figuur, die in zich vereenigde de levens volle arbeidzaamheid van den echten kun stenaar en de blijmoedige eenvoud van den rustigen inensch. Ik kan van harte zeggen, dat, de beer Ro bert waarlijk een kunstenaar was; de zeer vele malen dat ik hem zag dirigceren, gaven me de vaste overtuiging, dat hij steeds be hield was met vurige bewondering voor het werk dat hij uitvoerde. Ik weet hoe de lief derijke bewondering voor groote kunst inspi reerend is, en zoo meende ik ook dikwijls op te merken bij den heer Robert, boe bij met stijgende vurigheid dirigeerde. Ziet, is bet, niet de alleraantrekkelijkste hoedanigheid van een kunstenaar, wanneer hij immer ver vuld is met eerbiedige liefde voor de hooge schoonheid en voor de grooten der kunst? Ik hiel den beer Robert voor den beste der Haarlemsche dirigenten, niet 't minst in de laatste tijden. Wat ik ook in den laatsten levenstijd bij mijn vader opmerkte: een bij zondere opleving der muzikaliteit, trof mij ook bij den heer Robert. En waar miin vader d/it uitte in zijn oomponeeren, daar sprak het bij ziin uu overleden kunstbroeder vooral uit zijn dirigeeren. Het, was alsof de grijze diri gent de eigene schoonheid van onzen tijd zich eigen wilde maken, misschien onbewust, alsof er zich nieuwe vergezichten voor hem open denEn wezenlijk, ik hield met heel mijn hart van dezen edelaardigen kunstenaar, die wel eens verkeerd, niet naar waarde beoor deeld wordt, Juist omdat hij een rustig mensch was, zal men hem wel eens verkeerd begrijpen: het zijn niet alleen de geniaal-in- flividueele persoonlijkheden, dne verkeerd be grepen worden! Deze man kon niet gemist worden in ons muzikale leven: hij was er de van. Dat bij ruste in vrede De begrafenis heeft plaats Woensdagmid dag half twee op de begraafplaats te Heem stede. Er is verzocht geen bloemen te zenden, en tevens dat er aan bet graf niet gezongen en niet gesproken wordt. BEGRAFENIS DR. P. P. C. HOEK. Hedenmiddag werd op de nieuwe begraaf plaats alhier ter aarde besteld bet stof felijk overschot van Dr. P. P. C. Hoek, in le ven directeur vau het Rijksinstituut voor vis- scherij-onderzoek, alhier. Aan de groeve waren vertegenwoordigd de Ned. Dierkundige Vereeniging, waarvan de overledene jarenlang en tot voor eenige we ken voorzitter was, door prof. Sluiter eu Dr. Loman uit Amsterdam, en Dr. Beaufort uit Eerbeek. Verder waren aanwezig Dr. Kerbert, van Artis te Amsterdam, prof. Max. Weber, Am sterdam, prof. Loreniz, Haarlem. Verder namens de gemeente Haarlem Dr. H. D. Kruseman en J. W. van Bilderbeek, bij ontstentenis van den burgemeester en den se cretaris der gemeente Haarlem en deputaties van de Gezondheidscommissies te Haarlem, waarvan de overledene voorzitter was, en van Bloemendaal. Onder de kransen was er een van de Deutsche Seefischereiverein, en een van de Conseil international pour l'Explora- tion de la Mer. Het woord werd gevoerd door prof. Sluiter en kolonel Sybrandi, die den overledene hul digden voor wat hij geweest is voor de weten schap, het Zoölogisch station te Nieuwediep, voor de visschers en de visscherij, de Dier kundige Vereenigingg en wat hij was als vriend. Dr. Kersbergen spraken namens de Gezondheidscommissie alhier. Kolonel Sybrandi sprak als vriend en eer de in hem den liefdevollen echgenoot, den arheidzamen man, den man van arbeids kracht, stiptheid, orde en pliehtsberachting en vooral den goeden, aangenamen vriend. Een schoonzoon van den overledene dankte. KORDATE REDDING. Zaterdagmiddag 6 uur viel de 4-jarage P. S., wonende in de Bakkerstraat, in het Zuider- Buiten-Spaarne. M. v. Ee, wonende Spaarn- wouderstraat 21, sprong gekleed te water en smaakte het genoegen het knaapje behouden op den wal te brengen. Omstanders staken van den walkant den drenkelingen een stok toe. RIJWIEL GESTOLEN. Uit de Zuiderstraat werd gisterenavond een rijwiel gestolen. POGING TOT DIEFSTAL. Zaterdagavond 8 uur werd de deur van het pakhuis van D. de M. aan de Klerksteeg op een kier open gevonden. De eigenaar zou eens onderzoeken wat er aan de hand was, daar de deur om half zeven gesloten was. Bij het openen der deur vloog een kerel er uit, en liep bard weg. Het bleek dat een zak met uien gereed stond, blijkbaar om medegeno men te worden. IN DE SLOOT. Terwijl gistermiddag na afloop van den voetbalwedstrijd eenige duizenden nieuws gierigen naar huis terugkeerden over den schoterweg, onder unie ook vele wielrijders, maakte een wielrijdster zich, ten gevolge van het drukke verkeer, zenuwachtig en reed eerst tegen een boom en daarna in een klein landslootje. Gelukkig was diit niet diep en kwam ze er wonderlijk g\noeg alleen met een nat pak en een beschadigd rijwiel af. ORGELBESPELING. De orgelbespeling in de Groote Kerk gaat morgen niet door. BELEEFD VERZOEK. Kan een van onze geachte lezers of leze ressen ons misschien nog aan een exemplaar van 7 en 14 Februari helpen? Wij zijn er drin gen d om verlegen. Bij voorbaat onzen besten dank. De Administratie. HOOGE RAAD. Voor den Hoogen Raad werd beden behan deld het cassatieberoep van B. D., door de Haarlemsche Rechtbank veroordeeld wegens een vechtpartij op 16 Augustus j.l. in het Ro- zenprieel, waarbij de adj.-inspecteur Ver schoor werd gewond. De advocaat-generaal concludeerde tot ver werping van het beroep. Uitspraak 30 Maart. SCHAAKWEDSTRIJD. Gisteren had te Beverwijk een wedstrijd plaats tusschen de schaakclubs 't Haarlemsch schaakgezelschap tegen Beverwijksche schaak club „Tavenu" en de schaakclub „Marphy" uit den Helder. Het Haarlemsch schaakgezelschap moest te gen beide clubs, den Helder en Beverwijk spelen. De wedstrijd was georganiseerd door den Noord-Hcllandschen schaakbond en door den Nederlandschen schaakbond was een prijs voor de winnende dub beschikbaar gesteld. Er werd gespeeld in twee rondes, van 1012 J en van 1,3,4 tot 5 uur. Heb Haarlemsch schaakgezelschap was met 22 spelers opgekomen, terwijl Beverwijk en den Helder de 22 tegenpartners hadden bijeen gebracht. 16 partijen en daarmede tevens de prijs door djen Nederlandsehe Schaakbond uitgeloofd. R. K. TIMMERLIEDEN. Morgenavond half negen vergadert in Sint Bavo de afdeeling Haarlem van den Nederl. R. K. Timmerliedenbond. Op deze vergade ring komen belangrijke punten ter sprake, als: voorstellen voor de jaarvergadering en verlaging van het ziekengeld. Alle R. K. timmerlieden worden daarom aangespoord deze vergadering bij te wonen. EEN BEUGEL DEFECT. Zaterdagmorgen brak de beugel vau een electriscbe tram op het traject Haarlem Bloemendaal. De defecte wagen werd aan den dienst onttrokken en deze met een rijtuig onderhouden. Na een half uur was het onge val verholpen. HAARLEMSCHE BOND VAN SCHIETVER- EENIGINGEN. Stand winterkampioenwedstrijd Voor Vaderland en Koning le vijftal 8648 p. 2e vijtal 8568 p. Combinatie 7216 p. Hoogste korpschutter v. d. Burg 755. Generaal Joubert le 8615 p. en 2e 3420 p. Oomb. 7035 p. Hoogste korpsschutter Roozen 787. Generaal van Mer- len le 3599 p. en 2e 8341 p. Com. 6940 p. Hoog ste korpsschuter De Raad 731. Claudius Oivi- lis le 3539 en 2e 8344 p. Gom. 6883 p. Hoogste korpsschutter Smeenk 737. Bloemendaal Com mando le 3492 p. en 2e 3066 p. Oomb. 6558 p. Hoogste korpsschutter Houtgraaf 734. AANRIJDINGEN. Gisterenavond werd een man, die de wacht hield bij de bestratingswerken aan de Kost- verlorenbrug aangereden door een wagen van de E. S. M. De man werd aan het hoofd ver wond. Na verbonden te zijn werd hij naar huis gebracht. Bij de Amsterdamsche Poort peddelde iemand gisterenavond 10 uur in den mist en zag daar door de tram niet aankomen. Hij werd aange reden en licht aan bet hoofd verwond. ZILVEREN JUBILEUM. Gisteren was het wij kondigden het Za terdag reeds aan 25 jaar geleden dat de heer G. H. van Looy zich op den hoek van de Lange Veerstraat en Damstraat als kap per vestigde. Het zilveren jubileum is niet onopgemerkt voorbijgegaan en tal van bloemstukken en verschillende geschenken getuigden van de sympathie, die de heer van Looy van alle zij den geniet, hetgeen niet te verwonderen is. Voor wie den heer van Looy kent en diens prettigen omgang, zal het duidelijk zijn, dat hij zooveel belangstelling van zijn clientèle en vrienden ondervond. De roep, die van zijn oude, maar deugdelijke zaak uitgaat, is een uitstekende. Vermelden wij nog, hetgeen zeer velen zullen weten, anderen wellicht niet, dat de beer van Looy tooneelkapper is en in die functie ook een goeden naam bezit. Het was gisteren een genoeglijke dag voor den jubilaris. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug* te bekomen bijJ. van Brero', Kor te Houtstraat 20, een sigarenaansteker; J. de Goede, Magdalenastraat 9, een horloge met ketting; Th. Goeden, Ged. Raamgracht, een bankbiljet, M. Sclinitger, Prinsenbol- werk 2zwart, een rozenkrans; G. Neijboer, Lisse, een zwaan; G. van Wijk, Lange Mar- garethastraat 20, een pet; B. Thoolen, N. Groenmarkt 29, een mand; wed. Potvliet, Scheepmakersdijk 9, een portemonnaie met inhoud; L. Bekkers, Schouwtjeslaan 7, een rijwielpomp; W. v. d. Goes, Brouwersstr. 84, een medaillon; A. Kramer, KI. Houtstr. 68, een broche; A. Prent, Schalkwijkerweg 65a, een medaillon; O. Kloos, Kloin Heilig land 80rood, een rozenkrans; M. IJven, Peu- zelaarsteeg 3, twee muziekstukken; J. Kloos ter, Rustenburgerlaan 37, een hond; J. Don- zelaar, Keijstraat 10, een schoentje; J. v. Zutphen, Rui.sdaelstraat 10, een mondorgel; A. Loerakker, KL Houtstraat 63rood, een portemonnaie met inhoud; D. Zuiddam, Delft kade 6rood, een schort; G. Gerritse, Korte Zijlstraat 7, een zilveren schakelarmband; B. v. Wees, Sophiastraat 45rood, een jon gensjas. BURGERLIJKE STAND. Geboren: 28 Februari, d. van C. M. van GooiNortier. z. van H. M. KruijdRe- mer. 27 Februari d. van A. Houweling Bos ma. 1 Maart. z. van M. Wurkum Bruijn. z. van A. E. VernoütBakker. 2 Maart. z. van O. BroekhofGeerling. z. van A. G. GrimbergBotman. Overleden: 27 Februari. J. M. Katv. d. Ven, 65 j. Hazepaterslaan. 28 Februari P. Friedrichs 31 j., Zijlweg. P. v. De venter, 4 j. Kamperlaan. 1 Maart K. Jo hannesde Beurs 56 j., Hazepa terslaan. W. G. F. L. Rubbert 66 j., Spaarne. A. D. Morel—Rooseboom 81 j„ KI. Heiligland. M. Barleeus—v. Arkel 54 j., Spoorwegetraat. O. H. Kragt 62 jaar, Ripperdapark. HAARLEM, Puts U/2 Busé 1 Gorter j/2 Hoogeveen ,Ya. Tork 0 Nieuwjaar 2 v. d. Steeg 3 Vccrting 2 Schenk 2 So.rgdr.ager 0 Bloemzaad U/a D. v. Boekhoven 1 Bakker 2 H. v. Boekhoven 1 Wielinga Jr. 11/2 Wieling» Sr. j/a de Boer 1 Jordan 1 v. Dart Sr. 1 de Wit 2 J. Berg 2 Smit 2 Haarlem 28 BEVERWIJK, DEN HELDER. Geus Reeders Zoontjes Six Pfaltzgraff Taaien v. Eek Roelofs De Groot Zegel Sant Laan Francken Stautenburg Feneg» Nieuwenhuis Groot Reüsmai Bas ie v. d. Berg Brakenhof v. Ee. Beverwijk Den Helder ?/l I1/2 2/2 2 0 0 0 0 .1/2 1 0 1 }h 1 1 1 1 0 0 0 16 EEN ORKAAN IN AMERIKA. LONDEN, 2 Maart. Uit New-York wordt geseind, dat. gisterenavond aldaar een hevige orkaan heeft gewoed. Bijna allo telegrafi sche en telefonische verbindingen in New- York en omgeving zijn verbroken. De aan gerichte schade is aanzienlijk. Bijzonderhe den ontbreken. DE KIESRECHTVROUWEN. LONDEN, 2 Maart. De suffragettes gaan met hun gewelddadig-optreden voort. Giste ren hebben zij in de St. Johnskerk een bom neergelegd, waarvan de ontploffing ernstige schade aan het met kostbaar beeldhouwwerk voorzien koor toebracht. Omtrent de schul digen ontbreekt nog het spoor. De wedstrijd is dus gewonnen door het Haarlemsch schaakgezelschap met 28 tegen Gisteren is het lijk van den bankier P. C. v. B., der firma v. d. H. eu G. te Bergen op Zoom, in de Zoom gevonden. Men denkt aan een ongeluk. De zaken waren in orde. BRAND IN EEN R. K. KERK. Men meldt ons uit Delft: Gistermorgen ongeveer 11 uur onder de Hoogmis ontstond brand in de R. K. kerk aan den Burgwal te Delft. Het volk verliet in grooten getale de kerk. Het vuur was wel dra gebluscht. Men vermoedt dat een koorknaap een bran dende sigaar in zijn zak had verborgen en hierin de oorzaak van den brand moet gezocht worden. BUITENLAND. PARIJS, 2 Mrti. Naar de „Excelsior" mede deelt, is de Fransche vlieger Garros voorne mens in den zomer een vlucht over den Atlanti- schen Oceaan te maken en wel van de Fran sche tot de Amerika,ansche kust. Garros be studeert thans verschillende systemen var» motoren om een zoo krachtig mogelijk wer kenden motor te verkrijgen. Garros wenscht deze vlucht in elk geval te ondernemen ten zij iemand vóór hem de vlucht heeft ge maakt VOETBAL. (Zie ook pag. 3 Hoofdblad). HAARLEMAJAX 4-1. Op waardige wijze heeft Haarlem de reeks thuiswedstrijden gisteren besloten! Met vier doelpunten vóór en één tegen 'klopten de roodbroeken het Amsterdamsche Ajax, dat een groot contingent supporters, gewapend met misthoorns en bellen, had meegebracht, ter aanmoediging. Met een volledig elftal beeft Haarlem deze wèl verdiende overwinning behaald! De opstelling der roodbroeken was: Van Eeck Serné Wilhelm Maas Healy Bouwmeester Bakker Houtkooper Sehravendijk Haak Oostenhroek. De Amstelaren braohten de volgende com binatie in het veld: Ziegler Gilissen Swarttouw Pelser J. Schoevaart Fortgens Broekman van Dordt Sr. van Dordt Jr. Hartig Buwalda. Om tien minuten over twee begint de strijd onder de uitnemende leiding van scheidsrech ter Eymere. Alle rangen zijn dicht bezet, de tribune is overvol, als van Dordt den aftrap doet. Een ren van Buwalda en 'n uitval van Haarlem's voorwaarteen wordt onderschep* Nog twee uitvallen van Ajax stuiten op de backs van Haarlem, waarna Bakker een hard toegespeelden bal nog juist vóór de achterlijn kan voorzetten; 3 Ajaxiden trappen ernaast, de vierde man is Sehravendijk, en niettegen staande Ziegler z'n best doet, om zulks te voorkomen, zorgt Haarlem's center-voor met een goed schot voor de leiding. Ajax is van nn af vele oogenblikken de ster kere en vaak wordt het Haarlemdoel gevaar- lijk bestookt. D-e vleugelspelers, Buwalda en Broekman, zijn vooral in conditie, maar eeni ge mooie voorzetten weten de binnenspelers in 't geheel niet te gebruiken. Een schot blijkt de anders«niet kwaad spelende voorhoede uit de hoofdstad niet te bezitten, en speciaal dat voorkwam, dat gedoelpunt werd. Niet minder evenwel Tiet uitnemend verdedigen van Healy, Wilhelm en Bouw meester, die in de hechte verdediging van de gastheeren den geheelen wedstrijd speciaal uitblonken. Maas had het zwaar te verantwoorden te genover Buwalda, die werkelijk Ajax' beste voorspeler was gedurende deze zes kwartier. Maar al zijn werken deden of de Haarlem spels door hun subliem verdedigen, of de Ajaxiden zelf door hun slecht spel te niet. Na een kwartier, gedurende hetwelk men wel kan zeggen dat Ajax de meerdere was, begint Haarlem's voorlinie eerst goed, uit stekend daarbij geholpen door de half-haeks. Eenige schoten heeft Ziegler al te verwer ken gehad, en na drie corners is Ajax' doel maar net ontkomen aan 'n doorboring. Bakker en Houtkooper brengen het publiek nu telkens in verbazing door hun handig, weloverlegd samenspel, Sehravendijk zit er geweldig op, Haak breekt meermalen handig door de verdediging heen en Oostenhroek werkt hard en rent ving als altijd; Haarlem's voorlinie vormt een prachtig geheel, speelt handig en vlug samen, en brengt de Ajax- verdedigers voortdurend van de wijs. Ziegler krijgt het benauwd! In de achterhoede van Ajax speelt Swarttouw, de links-back, het best. De rechterwing van Haarlem struikelt nog al eens over hem. De andere verdedi gers der roodwitten spelen niet, zooals we dat gewend zijn van ben. Gilissen trapt baast voortdurend den verkeerden kant uit. Zoo om beurten vallen de voorhoeden de verdedigingen aan. tenslotte blijkt Haarlem gevaarlijker. Ziegler heeft eenige schoten al afdoende gestopt, maar na ruim 20 minuten maakt Sehravendijk een prachtig doelpunt, als hij vanaf de zijlijn met een hard schot den bal in den versten hoek doet verdwijnen. Niet lang daarna komt het derde doelpunt, door Houtkooper, na een goeden corner van Bakker; de heele verdediging van Ajax stap te over den hal heen! Nadat Ajax dan nog eenige molen is aan gevallen, maar Haarlem onverbiddellijk pal staat, nadat Hontkooper nog twee keeren heeft naast geschopt, raakt, als Haarlem's voorhoede weer vóór Ziegler zwerft, een der Ajaxiden den hal met de hand aan, binnen de gevreesde witte lijnen. Strafschop! Jur Haak laat het Sehravendijk doen en even later is Ziegler .voor de vierde maal ge passeerd. Stand 40 voor Haarlem! Ajax wil vóór de rust, die zoo dadelijk zal intreden, nog een punt maken, maar Haar lem belet dit, en van Dordt laat nog een kans onbenut. Een kwartiertje pauze geeft gelegenheid tot verfrissching en rust, waarna om 3.10 weer wordt aangevangen. Ajax speelt met een gewijzigde opstelling. Swarttouw staat centefvcor, de jongste van Dordt gaat linksback, Pelser gaat binnen rechts, van Dordt Sr. rechts-half; later ver ruilt Hartig z'n plaats met Swarttouw. Met deze nieuwe opstelling gaat het vrij- wat beter. Van Eeck wordt tenminste geregeld aan het werk gezet, doch de Haarlem-keeper kwijt zich schitterend van z'n taak, die onderhand een zware is! Het samenspel van Haarlem blijft af; het doel van Ajax is nog geen moment buiten gevaar. De linksbuiten van Ajax, Buwalda, die het voortdurend Maas en Serné Jastig maakt, heeft 11a de rust werkelijk succes met een reuzenschot van do wing, waardoor de bal in het bovenhoekje verdwijnt. 'tls 4—1. Dat geeft Ajax moed. Eenige uitvallen, die Amsterdam doet, weet Haarlem echter te on derdrukken. Na een kwartiertje wordt Ziegler's veste geweldig onder schot genomen. Houtkooper en Sehravendijk richten een paar maal mooi op het doel, maar deze kee per toont zich eveneens een trouw doelwach ter! Yooral Bouwmeeeter's schoten weet bij goed te verwerken. Houtkooper schiet diverse malen naast en over, Sehravendijk doet 't zelfde, niet soo dikwijls» maar schiet ook eens tegen den paal. Haak laat zich ook niet onbetuigd, maar niets helpt. Alles gaat naast, over, of wordt gestopt. Haarlem heeft geen geluk. Ajax wil het evenmin lukken. Aan spannende mo menten voor de goals geen gebrek. Doelpun ten komen er evenwel niet. Bouwmeester doet nog een laatste poging om te scoren, maar wordt daarin door het eindsignaal verhinderd. Groot gejuich van al wat Rood-BUaw is kondigt Haarlem's zege aan! Een welverdiende overwinning'. HEWK. Wat de bloembollen beloven. De crocuseen beginnen te bloeien, en van andere bolgewassen, is bet laatste dek verwij derd, of wordt er nu afgehaald. Een mooi, frisch groen kleed vervangt het vaalgrauwe winterdek, en brengt vroolijkheid en leven aan; waarmede het begin er is. Het iele croeusbloempje, wekt als eerste ling wel belangstelling, vooral omdat veeltijds het weer meer xan den wiinter dan aan lente doet denken, 't Geeft ook geen beeld van bloe menpracht, iVvordien het vaalgroene cok iel neerliggende kruid, niet zorgt voor den ge- wenschten cergrond; en dit bolgewas eigen lijk eter v'ihomt tusschen graskanten en. gazons. De bloei Jer bloembollen zal dit jaar niet vioeg te wi vachten zijn, meldt het L. D., doch wel verwacht men ster-ken bloei en kloeke bloem; daar door de winterende Januari r.j.and, de groei voor te vroeg nitloopen be waard gebleven is, en de plant beter bestand is tegen mogelijke koude Maartdagen. Nieuwe Gracht 98 (Telefoon L088). Alhier, Koersen vin latere- ongeveer 2 uur. koersen. (Opgegeven door „DE SPAARNEBANK Amalgamated «.ai., Smelting en Ref. Comm. Car en Toundry 'Common Erie Common Kansas City Common Marine Pref. Marine 2e Pref. Mexican Common Missouri Common Pittsb.Coa Common South. R. Common Denver s t Common Rock Island Common Steel Common Topeka Common Union Common Wabash Pref. Wabash Kon. Petroleum ..mi Gew. Vorstenlanden Actions Vorstenlanden 2V4 pCt. N. W. S. 3 pCt. Cert. N. W. S. Common Peru Pref. Peru m i Bindley Amsterdam Rubber Nederl. Rubber Gecons. Petroleum Orion •aaaiaattaa Gew. Dordtsche Intern. Ruiu. Petr. United Cigar I M i M I 1 «II ft 1 Prolongatie 753/2 671/a 50 291/4 121/S 253/g Hi/a 931/4 lbii/4 21/3 7 695 169 14W/j 671/2 775 8 85ls 451/2 109 141 61/2 2081/2 891/2 18-t 116 49 41/4 75'8 29t/8 29i/8 25i/2 ll7/l6 1136/-6 20*/g 251/4 13!/g 53 2 65% 161 "6a 606 vi 2121/g 90 182 483/4 4V2 HAARLEM, 2 Maart. Graan- en Zaad- markt. Verkocht 150 H:L. witte trawe 6.85 6.60. 30 H. L. paardenboonen 7.10. Heden overleed tot onze diepe I— droefheid onze geliefde Echtge noot, Vader, Behuwd- en Groot vader WILLEM GEORGE FREDERIK LODEWIJK ROBERT, Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. in den ouderdom van 66 jaar. Haarlem: H. A. ROBERT—Brouwer. Tilburg: W. ROBERT Jr. A. S. C. ROBERT—Jonker en Kind. Haarlem: LOUIS ROBERT. Manggar Billiton: M.A. KRUSEMAN-Robert. D. KRUSEMAN. Haarlem: HELENA ROBERT. Haarlem: GEORGE ROBERT. Bezoeken kunnen niet worden ontvangen. De teraardebestelling zaï plaats hebben Woensdag 4 Maart a.s. te 11/2 uur op de begraafplaats, te Heemstede. Volstrekt eenige en algemeene kennisgeving. ff.! Haarlem, 1 Maart 1914. U Spaarne 8. i-iiiitiffiiw

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 7