BUITENLAND. BINNENLAND. NIEUWS UIT PEN UITREK. KERKNIEUWS. Bloembollencultuur. Bflarktnieuws. KORT OVERZICHT. weerd, al gaf de manier waarop öe wethou der zijn mededeeling deed, wel wat grond tot die onderetelling. DUITSCHLAND. Bijna alle vorsten van Europa zonden telegrammen van deelne ming met het overlijden van Kard. Kopp. FRANKRIJK. Een wetsontwerp wordt voorgesteld om maatregelen voor te stellen teneinde de geboortebeperking tegen te gaan. ENGELAND. Home-rule is nu definitief voorgesteld. RUSLAND. Men geeft allerwege uiting aan zijn wantrouwen tegen den „nieuwen koers." AMERIKA. Zoowel in Brazilië als in Mexico is het onrustig. ALBANIë. De vorst is op weg naar Du- razzo. DUITSCHLAND. De dood van Kardinaal Kopp. Aan de „Germania" wordt omtrent de oor mak der ziekte van den kardinaal, die, helaas, ook tot zijn dood geleid heeft, het volgende geschreven. „Midden Februari destijds werd het gerucht verspreid, dat de kardinaal naar Rome vertrokken was reed Zijn. Ém. in een open auto, wijl er geen andere te krijgen was, van Ratibor naar de hoofdstad van Oosten- dij ksch Silezië Troppau. De bisschop wilde zoodoende geen vertraging door de slechte treinverbinding. De gure wind deed den 77-jarigen grijsaard een zware verkoudheid op- loopen. De kardinaal was bovendien van zijn laatste ongesteldheid omstreeks Kerstmis nog niet geheel hersteld en leed sedert dien toch reeds aan slapeloosheid en kortademigheid. De verkoudheid bij dezen autotocht opgedaan, gaf hem den genadeslag. Hoezeer--Z."Em. Kard. Kopp in hoog aanzien was, moge "blijken uit de zeer vele telegram- toen van deelneming met dit overlijden ont vangen door het domkapittel en den Wijbis schop Mgr. Dr. Augustin. Een telegram van den staatssecretaris van Z H. den Paus, kardinaal Merry del Yal, luidt: „De Heilige Vader Pius X heeft na het ont vangen van de tijding van het overlijden van kardinaal Kopp voor de eeuwige rust der ziel gebeden." Ook de keizer en de keizerin en de leider van het Centrum Dr. Spahn zonden telegram men, evenals keizer Frans Josef, aartshertog Frans Ferdinand, de koningin van Beieren en Saksen, de koningin van Zweden, talrijke kar dinalen en bisschoppen, de rijkskanselier, eenig® ministers en de presidenten van het heerenhnis en van het huis van afgevaardigden FRANKRIJK Moet dat helpen?... Een schijnbaar eenvoudig Reuterberichtje van een paar regels, wordt uit Parijs ge seind, dat evenwel in zijn weinige woorden zoo ontzettend veelzeggend is. „De Senaat heeft een wetsvoorstel aan genomen, strekkend om de ontvolking van Frankrijk tegen te gaan, door maatregelen tot verhooging van het cijfer der geboor ten." Zou men nu daar in het goddelooze en zedelijk zoo diep gevallen Frankrijk mee- nen, dat op dergelijke kunstmatige wijze verandering zal kunnen gebracht worden in een toestand, waarvan de oorzaak die per ligt, veel dieper dan dat de staatswetten daaraan iets vermogen te verbeteren? „Maatregelen tot verhooging van het cij fer der geboorten" Het is zoo gemakkelijk dat op papier te zetten, maar het is allesbehalve gemak kelijk dergelijke „maatregelen" te treffen en succes te doen hebben, wanneer men niet doordringt tot het hart der zaak en tracht het eenige en alleen zeker-goed-wer- kende middel aan te wenden: het gods dienstig en daardoor het zedelijk gevoel der Franschen weer op te wakken. Dan zal een einde gemaakt worden aan het misdadige twee-kinderensysteem, waar door het land ontvolkt en de weermacht weerloos wordt gemaakt en dat tot gevolg heeft dat alle energie wordt uitgedoofd om plaats te maken voor zucht naar zingenot en wufte vermaken. De Staat kan wetten maken om de ont volking van Frankrijk tegen te gaan! Zij zullen geen goede resultaten hebben, wan neer niet tegelijkertijd Frankrijk wederom godsdienstig wordt gemaakt. Dat alleen kan en zal helpen ENGELAND. Home rulo. Het Home rule-ontwerp is onder luide toejuichingen der nationalisten en liberalen, formeel ingediend. De wet op de scheiding van Kerk en Staat en het ontwerp tot af schaffing van het meervoudig kiesrecht zijn eveneens opnieuw ingediend, RUSLAND. De nieuwe koers. Dat men in Rusland nogal wantrouwen heeft tegen den nieuwen koers, die ingeslagen zou worden, hebben we dezer dagen reeds aange geven en ten bewijze daarvan gemeld, wat de meening daarover is van een deel der Russi sche pers. Dat wantrouwen schijnt tamelijk algemeen te zijn: iedereen in Rusland kent waarschijn lijk zijn Pappenheimers terdege. Dat voor dit wantrouwen redenen zijn, mag men gerust aannemen, merkt het A. H. op. Want tot een goede samenwerking tusschen de ministers onderling en tusschen de Doema sn het kabinet kan het slechts komen, wan neer eerlijk gepoogd wordt volgens de wetten van het land te regeeren, geen bestuur op •igen hand erop na te honden. De Czaar beveelt, dat de ministers met de Doema moeten samenwerken, in het belang van het land; dat het boycotten van de Doema, cooals in den laatsten tijd regel was, beslist niet te nas komt. En nog geen veertien dagen later houdt de minister van justitie, Sjtseglowitof, in de Doe ma een redevoering, zoo verachtelijk, zoo nit de hoogte, alsof de Doema een kwajongens- school, en geen volksvertegenwoordiging is. De verontwaardiging juist onder de Octo- bristen, de middenpartij, de gematigde over gang tusschen de uiterste reactionairen en de radicaal-revolutionaire linkerzijde, dus de steun voor elke eerlijke regeering, is ontzet tend. Als het zoo moet gaan, zeide de progres- sistische leider Jefremof, dan zijn alle pogin gen om samenwerking te krijgen tusschen Doema en regeering dwaasheid. Zelfs de na tionalisten, de linkergroep der rechterzijde, stemmen in met de algemeene verontwaardi ging. Vandaar, dat thans nit Octobristenkringen de eisch komt: dat de regeering eens met da den moet toonen, dat het haar ernst is, om een nieuwen koers in te gaan; mooie woorden baten niet meer. Er moet eindelijk eens ge toond worden, wat men wil. AMERIKA. Onlusten in Brazilië. De toestand In Brazilië is evenmin als in Mexico bijzonder zuiver. Het schijnt, dat die Amerikaansche repu blieken voordurend met moeilijkheden te kam pen moeten hebber* wat voortdurend zoo is geweest, sinds zijhnn vorsten verdreven heb ben. In den nacht liep het gerucht, dat ten ge volge van een rumoerige bijeenkomst in de militaire club en van de onlusten in den Staat Geara, tot afkondiging van den staat van beleg in Rio Janeiro besloten was. Dit is inderdaad waar gebleken en zoo werd gisteren bekend gemaakt, dat de staat van be- leg is afgekondigd voor Rio Janeiro, Nictory en Petropolis. ALBANIë. De komst van den Vorst, Durazzo maakt zicb op om den nieuwen vorst van „Sprookjesland", zooals de dichter lijke koningin Carmen Sylva het noemde, een zoo feestelijk mogelijke ontvangst te bereiden. Het aanzien van Durazzo is geheel gewij zigd; overal wappert de vlag en zijn bloem- versieringen aangebracht. Aan de haven is een eerepoort opgericht. Door de straten be weegt zich een vroolijk, opgewonden menschen- menigte. Uit Egypte, Roemenië en Rusland zijn Albaneeschc deputaties aangekomen, ter wijl dagelijksch nieuwe Albaneezen uit Ameri ka te Durazzo arriveeren. Gisteren hebben we bericht, dat de vorst vertrokken is naar zijn rijk. Te Triest is het vorstelijk paar zeer enthou siast ontvangen. Reuter geeft daarvan mededeeling in een telegram dat luidt: De kustbatterij en het Oostenrijksche eska der in de haven losten saluutschoten, evenals de buitenlandsche oorlogsschepen. De vorst en de vorstin werden plechtig ontvangen door prins Conrad von Hohenlohe, den gouverneur van Triest, de hooge burgerlijke en militaire autoriteiten en de commandanten der vreemde oorlogsschepen. Een eerewacht was opgesteld. De gouverneur begroette den vorst en de vc:stin, en stelde de hooge ambtenaren voor. De verst inspecteerde de eerewacht, wier mu ziek het Albaneesche volkslied speelde. Daarna liet de vorst zich de Albaneesche deputatie en de leden der Albaneesche kolonie te Triest voorstellen, die hem hartelijk begroetten. Tijdens den tocht van het station naar de aanlegplaats juichte een dichte menigte den vorst en de vorstin luide toe; de vorst begaf zich aan boord van het Oostenrijksche oorlogs schip „Taurus". Bij het vertrek werden op nieuw saluutschoten gelost. De „Taurus" met den vorst en de vorstin van Albanië aan boord is, geëscorteerd door de „Bruix" en de „Gloucester" gistermid dag te vijf uur naar Durazzo vertrokken. HOFBERICHT. In verband met daaromtrent nog loopende geruchten wordt van bevoegde zijde het vol gende medegedeeld: Uit het feit, dat reeds sedert geruimen tijd bekendheid is gegeven aan het voornemen van H. M. de Koningin, om de maand April op het Huis den Bosch door te brengen, volgt dat het bericht uit Frankfurt a.M., dat H. M. de Ko ningin dit voorjaar geruimen tijd op Hohemark zou verblijven, geheel uit de lucht gegrepen is. ERGERLIJK. Men meldt uit Hoorn aan de Mso. De heer De Jong, lid der Tweede Kamer voor het district Hoorn, heeft alhier een po litieke rede gehouden, waarna enkele debaters aan het woord kwamen. Volgens het verslag der liberale „Hoornsche Courant", moet de heer De Jong bij de beantwoording van de debaters o.a. gezegd hebben: „Wanneer het monarcha le gezag wordt uitgespeeld door debater, moet hij denken aan de Koningsmoorden, w a a r b de dolk gezegend werd door den P a u s." „Onze Courant." het Kath. plaatselijk blad alhier, vraagt aan den Hoornschen afgevaar digde terecht, bovenstaande uitlating te moti veer en. HERZIENING DER ONGEBOUWDE EIGENDOMMEN. De Regeering is voornemens, de grondbe lasting der ongebouwde eigendommen te her zien en overweegt daarbij of enkele gegevens der vorige, in 18821889 plaats gehad heb bende herziening, nog dienst kunnen doen. NAAR PARIJS? De burgemeesters van Amsterdam en van 's Gravenhage hebben een uitnocdiging ont vangen van den gemeenteraad van Parijs om in de maand Mei een bezoek aan de Fransche hoofdstad te brengen, tegelijk met de burgemeesters van eenige andere groote buitenlandsche steden. Over het aanuemen van de uitnoodiging schijnt nog 'geen be slissing genomen. Heimwee. Door de Rotterdamsche po litie is gisterennacht in de Nieuwe Plan tage slapende op een hank aangetroffen de 15-jarige slagersjongen A. T. B., die van zijn patroon te Almelo, alwaar hij was uit besteed door „Pro Juventute", was wegge- loopen. De jongen had aan het verlangen niet kunnen weerstaan om een bezoek te brengen aan zijn ouders, die alhier, in de Vredenoordstraat wonen. Daar hij echter geen geld op zak had, om zich een kaartj'e te koopen voor den trein, verzon hij een list, welke gelukte. Te Al melo was hij n.l. in een privaat van een spoorwagen gekropen en wist zich zoodoen de het gansche traject aan de aandacht- der conducteurs te onttrekken. Het 50-jarig bestaan van het Paleis voor Volksvlijt. Naar wij vernemen, zullen dr. Rosenzweig en de bekende verzamelaar Hartkamp, naar aanleiding van het 50-jarig bestaan van het Paleis voor Volksvlijt in Augustus van dit jaar eene tentoonstelling organiseeren, waar zooveel mogelijk alles zal bijeengebracht worden, hetgeen betrek king heeft op Dr. Sarphati, als een hulde aan den eigenlijken stichter van het ge bouw. Oplichterij. Een soldaat der rijdende artillerie bestelde bij een zadeLmakersfirma te Arnhem, geregeld artikelen voor zekeren luitenant jhr. van Rosmalen, wiens oppasser hij zeide te zijn. Hij haalde de bestellingen zelf af. Thans is gebleken, dat die luitenant jhr. Van Rosmalen niet bestaat, en dat deze soldaat de zadelmakersfirma voor ongeveer f 150 heeft weten op te lichten. Verschillen de door hem op die wijze verkregen goede ren had hij verkocht en zijn reeds door de politie in beslag genomen. De soldaat is aangehouden en zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. Een brand in 't paleis. In de adjudan- tenkamer van het Kon. paleis in het Noord einde te 's Gravenhage is Woensdagnamid dag ongeveer 6 uur een schoorsteenbrand je ontstaan, dat spoedig door de brandweer werd gebluscht. Door den trein overreden. Nabij het Hbl- landsche 'Spoorstation te 's-Gravehhagê had gisteren een ernstig ongeluk plaats. Personeel van een trein, welke uit de richting van Am sterdam liet station binnenreed, rapporteerde dat op het spoorbaan gedeelte tusschen de Laan van Nieuw Oost-Indië en den Trekweg een man langs de rails lag. Dadelijk ging stations- personeel een onderzoek instellen en vond op de aangeduide plaats op de rails van. de spoor baan Den HaagAmsterdam het zwaar ver minkte lichaam van een. als heer gekleed per soon. De ongelukkige, wien de beènen waren afgereden, werd naar het station vervoerd, waar de inmiddels gewaarschuwde Gemeente lijke Eerste Hulpdienst hem hulp verleende. Daarop werd de verminkte, die tot dusver on bekend is gebleven, met de ziekenauto naar het Gemeente-Ziekenhuis overgebracht, alwaar hij eenige oogenbliklcen na aankomst is overleden. (Hbd.) Zeer juist! In eene propaganda-vergade- ring voor de Vereeniging „Voor Eer en Deugd," gehouden te Eindhoven, vroeg een der leden, of het lidmaatschap vereeuigbaar was met het lezen van niet-kntholieke bladen. Deze vraag werd door den voorzitter ontken nend beantwoord. Aldus meldt het liberale „Handelsblad." En liet zet er smalend boven: „verboden lectuur." Inderdaad: die qüalificatie is juist! Zoo is het! VELSEN. De geschorste gemeente-architect. De „St. Ed." weet omtrent de schorsing van den gemeente-architect te melden dat zij geschiedde wegens fraude. De fraude moet bestaan in het plaatsen van posten voor eigen huishoudelijke zaken op gemeente-re keningen. IJMUTDEN. Geweldpleging. De zeeman M. te Haarlem moest zich gisteren voor de Haarlemsche rechtbank verantwoorden, wegens het, met andere onbekend geblevenen, te IJmuide'n. geweldplegen tegen het vaartuig „Mary". 't Gebeurde tijdens de staking te IJmui- den. De „Mary" zou naar zee vertrekken en dat werd aanleiding om met steenen naar de „Mary" te gooien. M. ontkende echter gegooid te hebben, doch een rijksveldwachter had bekl. zien gooien. Het O. M. achtte 't bewijs evenwel geleverd en eischte 4 maanden gevangenis straf. Bekl. hield vol niet gegooid te hebben. Ned. R.K. Volksbond. Tot afgevaardigde ter Centrale Raadsvergadering van denNe- derl. R.K. Volksbond is benoemd de heer H. A. Drieman. BEVERWIJK. R.K. Kiesvereemigmg. Zondagavond half acht zal de R.K. Kiesvereeniging in Hotel de Zon vergaderen o.m. tot candidaatstelling voor een lid van den Gemeenteraad ter voorziening in de vacature Sluiter. E.K. Centrale. Woensdag 18 Maart zal de R.K. Centrale Kiesvereeniging in het district Beverwijk hare jaarvergaderingliou- den, die toegankelijk is voor a'lle leden der aangesloten kiesvereenigingen. Als spreker zal optreden de heer C. D. Wess-eling van den Haag. In tegenstelling met andere jaren is dit jaar de vergadering niet belegd in den mid dag, maar des avonds om half acht. BENNEBROEK. N. R. K. Volksbond. In een goed bezochte huishoudelijke vergadering van den N. R. K. Volksbond trad Woensdagavond als spreker op de heer P. Warmerdam van Lisse, met 't onderwerp „De gesloten retraite." In bezielende woorden werd door den. spreker het houden eener retraite aanbevolen en het genoegen en geluk geschetst dat men in het St. Clemenshuis ondervindt. Ook de geestelijke adviseur sprak het zijne om de leden op te wek ken tot het houden eener retraite. Nft eenige besprekingen werd besloten een contributie te heffen van 4 per jaar, 22 deelnemers gaven zich op, een goed begin, moge spoedig meer volgen. Het plan bestaat spoedig te vergaderen tot het kiezen van een bestunr. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente is tegen hedenavond 8 uur bijeengeroepen ter behandeling van: Ingekomen stukken; Hondenbelasting; Stembureau; Adres Vel- sen over ouderdomsverzekering; Verzoek R. K. Bloemistwerkliedenvereeniging om sub sidie; Verslag commissie tot wering van Schoolverzuim; Verordening Burgert. Stand. ZILK BIJ HILLEGOM. Vreemd optreden. Men schrijft ons: Het anders zoo rustig buurtschap de Zilk werd Maandag in rep en roer gebracht. Als gewoonlijk waren de zoons van Th. v. d. Wiel aan 't werk, toen tegen 10 uur (nadat de vader naar de stad was) twee stoere gerechtsdie naars, bijgestaan door de beide jachtopzieners O. Duivenvoorde en K. Ruigrok op het erf kwamen. Een van de 3 zoons van v. d. W. werd gegvepen met de woorden„mannen, pakt aanwaarop de jougeu vastzat. Deze bood geen tegenstand eu werd al vast een eind weegs vervoerd. De tweede zoon, die even een ge leende hooigraaf was gaan terugbrengen werd ook gegrepen en toonde geen verzet. Zoo werden beiden met, ijzeren kettingen aan el kander géboëid als moordenaars van 't laagste soort naar den trein geleid. Wat was de oorzaak De lezer beoordeele het bovengeschetste naar de feiten. Twee der drie jongens zijn hekeurd voor fietsen zonder licht, de derde voor het loopen op verboden grond. Voor deze overtredingen moesten zij 2 boete betalen, welko-echter door vergeetachtigheid, niet uit moedwil, niet voldaan was, ondanks dat de Rijksveldwachter van Sassenlieim dit wel eens had helpen1 onthouden. Dat 't geen onwil was begrijpt ieder weldenkend mênscli, te meer, wijl zij de boete Maandagmorgen nog gaarne wilde voldoén, of gaan voldoen. Er Was voor hen echter geen genade, we herhalen het: geboeid werden de jongelingen naar !t station gebracht. De moeder was radeloos en vloog van 't eene éind van de woning naar 't andere, 't ergste van haar kinderen vermoedend. Tegen 12 uur kwam de 3e zoon, die melk'ventte, thuis. Hij sprong op de fiets, reed naar Noordwijk, betaalde de 6 boete voor hun drieën en verzocht of men naar Leiden, waar de 2 „schuldigen" waren wilde telegrafeer en. Hieraan werd met de grootste vriendelijkheid voldaan. Toen de 2 broers aan het gerechts gebouw kwamen werd aan de heeren van den H. Hermandad met een spotlach betuigd, dat de twee gearresteerden in 't gebouw geen boodschap haddende boete was betaald. Hiermee eindigt deze droeve geschiedenis. Geheel de buurtschap Zilk is verontwaardigd over 't optreden dezer gerechtsdienaren en is begaan met de familie, die als zeer geacht en onbesproken bekend staat. HA A IILEMME RMEER. Het Witte Kruis. In Hotel „De Gouden Leeuw" te N.-Vennep vergaderde het be stuur der afd. Haarlemmermeer van Het Witte Kruis, ter verdere bespreking1 en uit werking der plannen tot stichting van wijk verpleging. Besloten werd het aanbod van grond door de gemeente gedaan, te aocep- teeren en met de overname der magazijnen door de gemeente voor öe som van f 800, aocoord to gaan. I-Iet bestuur zal aan een zestal heeren en drie dames zoowel te Hoofd dorp als te N.-Vennep vragen, zitting te willen nemen in die commissies. Besloten werd verder de geldmiddelen, noodig voor het stichten van twee wijkgebouwen, trach ten te verkrijgen door de uitgifte van 4pCt. obligaties van f 1000 en f 500. Een ver gadering zal worden gehouden door het be stuur met de gevormde commissies om een en ander nader te regelen en den verderen gang van zaken te bespreken. Teneinde aan. de Lijnden en Abbenes verplegingsartike- len te kunnen deponeeren, werd besloten voor aanschaffing van materiaal f 50 te be- Bteden. De vergadering werd bijgewoond door den Burgemeester dezer gemeente, die een wérk1- zaam aandeel had in de gevoerde bespre kingen en menigen raad ten- beste gaf. Hulzen h f 25 per stuk. Een drietal wo ningen te N.-Vennep toebehoorende aan den heer J. Blokker te Twello, zijn voor stoo ping verkocht aan O. v. Damme voor de som vanf 25 per stuk. Deze woningen zijn onlangs onbewoonbaar verklaard, het geen, gezien den prijs, geen verwondering behoeft te wekken. Tegen den handel in afgesneden bloemen. De actie tegen den handel in afgesneden bloemen wordt met volharding voortgezet. Thans circuleert ouder de kweekers, expor teurs en handelaars van bloembollen, ter on- derteekening een gewijzigd ontwerp-overeen- komst, waarin de onderteekenaars, al'en kwee kers, exporteurs en handelaars vau bloembol len (in de overeenkomst aangewezen als on dergeteekenden sub. A.) met den Bond van Bloembollenhandelaren en liet Hollandsck Bloembollenkwekersgenootschap. (in de over eenkomst aangewezen als ondergeteekenden sub. B.) het volgende overeenkomen. De ondergeteekenden sub. A. verbinden zich in het belang van den handel in bloembollen in de jaren 1915 en 1916 na 1 Maart geen. hyacinthenbloemen te zullen verknopen, le veren, vervoeren, verzenden of weggeven en eveneens in die jaren geen hyacinthenbollen te zullen koopen van, noch te zullen verkoo- pen aan, noch te zullen in commissie nemen van, noch. te zullen in commissie geven aan, noch op eenigerlei andere wijze te zullen betrekken van of te zullen verschaffen aan personen en firma's, zoowel die voor Januari 1915 niet tot deze overeenkomst onder de ondergeteekenden sub A zijn toegetreden als ook die, ofschoon toegetreden, wegens.één of meer overtredingen van deze overeenkomst zijn veroordeeld tot betaling van de hier onder bepaalde boete hetzij deze perso nen en firma's voor zichzelf of als tu3scben- personen handelen. Het verbod om met deze laatste personen of firma's te handelen geldt slecht#' vair" Af den dag volgende op dien, waarop de bekend making van den naam van den overtreder aan de ondergeteekenden sub. A is verzonden De namen van hen die tot deze overeen komst zijn toegetreden worden aan de onder teekenaars bekend gemaakt. Zooals hieruit blijkt, zai de overeenkomst niet gelden voor 1914, maar eerst voor 1915, Elk der ondergeteekenden sub. A verbindt zich aan ondergeteekenden sub B. te beta- ten een som van één duizend gulden voor elke overtreding van de overeenkomst, doo>* hem gepleegd. De Bond van handelaren en het H. B. G. benoemen, zoo staat verder in het contract, een Commissie van Toezicht bestaande uit zes leden en zes plaatsvervangende leden en wel zoo dat door de besturen van eik der vereenigingen drie leden en drie plaatsver vangende leden worden aangewezen. Deze Commissie van Toezicht benoemt een secretaris buiten haar midden, De Oommissie van Toezicht stelt na onder zoek zonder beroep vast of een overtreding van artikel 1 en hoe vele overtredingen zijn gepleegd en ondergeteekenden sub. A onder werpen zich aan deze uitspraak. Dadelijk na deze uitspraak is de verschuldigde boete op- vorderbaar. De secretaris der Commissie doet dadelijk na de uitspraak aan de onderteekenaars van het contract schriftelijk mededeeling van den naam van den persoon of firma, welke we gens één of meer overtredingen is veroordeeld lot liet betalen van een boete en herinnert daarbij aan het verbod om verder'met'dezen persoon of firma liaudel in hyacinthenboilen te drijven. Tevens maakt hij den naam zoo mogelijk bekend in het eerst verschijnende nummei van het "Weekblad voor Bloembollencultuur en het Kweekersblad. Verder stelt de Commissie van Toezicht na onderzoek een lijst vast en houdt deze bij van personen en firma's, niet onderteeke- naren van deze overeenkomst, die in 1915 en 1916 nft 1 Maart hyacinthenbloemen heb ben verkocht, geleverd, vervoerd, verzonden of weggegeven. De secretaris der Commissie doet dadelijk aan de ondergeteekenden sub. A schriftelijke mededeeling van de namen der personen ei firma's die op deze lijst voorkomen en maakt zoo mogelijk deze namen bekend in het eerst verschijnende nummer van het Weekbiad voor Bloembollencultuur en liet Kweekersblad. Wanneer personen of firma's, wier namen niet voorkomen op de lijst van artikel 5 in liet jaar 1915 alsnog tot deze overeen komst toetreden, vervalt het verbod om met hen in hyacinthenbollen te handelen, met ingang van 1 Januari 1916. Wanneer personen of firma's, wier namen voorkomen op de lijst van artikel 5, in het jaar 1915 tot deze overeenkomst wen schen toe te treden, zal de Commissie van Toezicht beslissen of zij daartoe zullen wor den toegelaten, wanneer zij ten genoegc van de Oommissie voldoende waarborgen geven, dat zij geen hyacinthenbloemen meer zullei verkoopen, leveren, vervoeren, verzenden oi weggeven. Wanneer zij tot toetreding wor den toegelaten vervalt bet verbod om me.' hen te handelen in hycinthenbollen met in gang- van 1 .Januari 1916. De O. V. T. heeft de bevoegdheid om hef verbod tot handel drijven op te heffen. De boeten zijn bestemd in de eerste plaats de kosten, aan de uitvoering dezer over eenkomst verbonden te betalen en het ove rige zooveel mogelijk besteden tot bestrij ding van den handel in afgesneden bloemen. Onder het verkoopen, leveren, vervoeren, verzenden en weggeven, bedoeld in de over eenkomst zijn niet begrepen postzendinger van bloemen als monster, tot een gewichl van 1 K.G. noch zendingen gestroopte bloe men, uitsluitend bestemd voor liet binnen land voor industrieele doeleinden. Eveneens zijn toegelaten zendingen vooi officieel uitgeschreven tentoonstellingen, er> zendingen voor kérken, ziekenhuizen en phi- lantrppiscke inrichtingen, mits door of van wege de Commissie van Toezicht daartoe toestemming is verleend en hiervan blijkt door waarmerking van het adres der zen ding. WIJLEN KARDINAAL KOPPt De Norddeutsche Allgemeine Zeitung, die bij gewichtige gebeurtenissen de meening van regeeringskringen uitspreekt, noemt Kardi naal Kopp een van de meest beteekenende persoonlijkheden uit het leven der Katholieke Kerk en uit het openbaar leven van Duitsch- land. Tot zijn voornaamste karaktereigenschap pen behoorde zijn zachte wijze van omgang, waardoor het verkeer met hem niet slechts voor geloofsgenooten, doch ook voor anders denkenden buitengewoon aantrekkelijk was. „Veelomvattende kennis en diep inzicht in de vraagstukken, welke zich aan hem voor deden, en verstandige opvatting van de om standigheden, waaronder liii werken moest, verleenden hem de geschiktheid om tusschen de verschillende machten van het openbaar leven, evenals tusschen Katholieken en Pro testanten, bemiddelend op te treden. Kardinaal Kopp was een voorbeeldige figuur ook in dit opzicht, dat hij het ver stond, trouw aan den koning en vaderlands liefde met de behartiging van de belangen zijner Kerk te verhinden HOORN. 5 Maart. Kaas. Aanvoer 14 stapelt wegende 8522 kg. Prijs kleine 3iy2, commia sie 83 en Fabrieks 33 H. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Maart. D prijzen waren: roode kool groote 6 6.5P dito kleinere 1.40-J-5.50, dito gele 4.50.—^ kleinere dito 1.20»4.70, witte dito 5— 5.50, kleinere dito 1.30—4.30, alles per 100, roode kool 0.18—0.60 per zak; wortelen' 0.90—0.05 per baal; grove uien 5.10-* 5.80 per 50 kg. HOOFDDORP. De noteeringen der Graant, beurs te Hoofddorp waren als volgt: Tarw* le soort f 7.50—7.75; Witte tarwe 2e soort f 6.75—7.25; Rogge f 5.25—5.75; Duiven- boonen f 99.50; Paardenboonen f 77.25\ Haver f 7.50—8; Bruine boenen f 10—12i Groene erwten f 8.50—9; Kanariezaad f ld 16.75; Karweizaad f 15.2515.75, I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 2