Manufacturen. BLOEMZAAD Eüeuwe Gas- en Elecfr. Lampen ©n Kronen. Advertentiën. School voor EsnslnijverhBid Verhoring hij inschrijving. Melk en Meikprodocltn Eierbrood Barteljorlastraat 18. Tweede Dienstbode Hoogere Burgerschool met 3 j. cur sus en daaraan verbonden Han delsschool met 2 jarige cursus Oost en West" Agsnten vin Witte Kruis enz. AGENTSCHAP A. E mIIIIELEI SOUPER, SLUii ZEGEL K E. VAR IlilELEI SOUPER, Te Hit Jt RLE VOORDRACHT gaat ff!IET door; De lieer .wieberciing Heeft laten weten aan ie R. K. K. te Uithoorn, dat hij niet zon komen, en in een brief (dien hij voorlas) gezegd dat de voorstellen èn van bet C. B, èn van den heer Balvers duidelijk genoeg waren voor iemand, die Hollandseh kan le zen. r Ook de heer Balvers gaf een uiteenzetting van dezo kwestie, en maakte den heer Nie- berding er een verwijt van, tegen de afspraak in, niet bereid geweest te zijn om tezamen de Meer door te reizen. Om over half twaalf werd de vergadering met den Christelijken groet gesloten. BEVERWIJK. DE JAARVERGADERING DER R. K. CENTRALE. In tegenstelling met andere jaren, werd dezen keer de jaarvergadering der Centrale R. K. Kiesvereeniging in ons district in den avond gehouden. Wat hier voor of tegen moge zijn, zeker is het, dat deze verandering geen nadeel heelt toegebracht aan de goede op komst, zoodat toen de heer Goes ruim half acht den voorzittershamer liet vallen om de vergadering te openen de bovenzaal van „De Zon" geheel gevuld was. Op het podium had den plaats genomen behalve het Centraal bestuur verscheidene Eerw. Geestelijken uit het district, de spreker van den avond, de heer C. D. Weseeling, van den Haag, terwijl tot blijde verrassing der vergadering aan de bestuurstafel ook had plaats genomen onze eminente oud-alge vaardigde, de heer Pas- s t o o r s. Met een kort woord de aanwezigen welkom beetende, gaf de voorz. het woord aan den secretaris ter voorlezing der notulen, die on gewijzigd werden goedgekeurd. Van een drie tal al'deelingen was bericht ingekomen, dat zij verhinderd waren, de vergadering bij te .wonen. Het jaarverslag van den heer Bisschop zette op als altijd geestige en pittige manier den toestand en de werkzaamheden in 1913 uit- seu. Tengevolge van de politieke actie waren drie bestuursvergaderingen noodig. Een ai- gemeene vergadering werd gehouden, waarin o.m. een motie Schoten werd behandeld, die sok in de vergadering van den Algemeenen Bond van R. K. Kiesverenigingen werd aan genomen. Van de afdeelingen verkeert alleen Bloe- tnendaal in min of meer desolaten toestand. Het bestuur en de afgevaardigde naar de Centrale hebben hun functies neergelegd, doch dank zij de ijverige bemoeiingen van Mr. Si mons, aan wien hulde werd gebracht be staat de hoop, dat alles daar nog in orde zal komon. Op verschillende manieren is door de afdee- Hngen kranig gestreden. Wat betreft de steun- lijstan der afdeelingen voor de verkiezings campagne, staat het kleine Heemskerk boven a&n. En vraagt men naar den uitslag der vele werkzaamheden in 1913, dan is het antwoord daarop spoedig gegeveto. Wij hebben alles verloren, behalve het geloof en den moed! Dank werd gebracht aan de afdeelingen voor-hun financieeien steun; aan de kiezers, die medestreden met het Centraal Bestuur; dank ook aan de velen buiten het district, die hoe dan ook in den verkiezingsstrijd te hulp schoten; dank ook vooral aan de Kath. Pera, die in woord en geschi-ift steun ver eende, dank ook aan den heer Wesseling, die niet alleen met het woord onze zaak steunde, maar ook met de daad, zooals hij in West- zaan bewezen heeft I Het geloof en de moed zitten er nog in en daarom mag de hoop Worden gekoesterd, dat wij bij eene vol gende verkiezing onzen Passtoors weer in de Kamer brengen. Luid applaus volgde op dit uitvoerige en zaakrijke verslag en de voorzitter maakte zich tot tolk der vergadering door den wensch uit te sprekpn, dat het den heer Bisschop, die ondanks den ongunstigen toe stand zulk een optimistisch gestemd over zicht gaf, gegeven moge zijn nog vele jaren de vergadering hiervan te doen genieten. Do rekening en verantwoording van den penningmeester gaven duizelingwekkende cij fers te zien: aan uitgaven niet minder dan f 7016,671/2, doch die geheel gedekt werden door de inkomsten, die het peulschilletje be droegen van f 7102,31, zoodat er ten slotte nog een batig saldo te boeken valt van f 8ö,63i/2. Deze rekening, die bereids was nagezien, is door de daartoe benoemde Com missie geheel in orde bevonden, waarom de penningmeester onder dank voor zijn beheer werd gedéchargeerd. Nadat bij de rondvraag de heer Rozemeijer van Wijkeroog eenige in lichtingen waren verstrekt omtrent de re kening en verantwoording, werd het woord gegeven aan den heer Wesseling, die onder applaus naar voren treedt. Rede van den heer We sselin g. Als onderwerp heeft spr, gemeend geen be ter te kunnen vinden dan „De politieke proef balans". Zooals zakenmenschen met het ma ken van een balans niet wachten, tot het boekjaar voorbij is, maar op ongeregelde tij den een proefbalans opmaken, zoo is ook hij voornemens om eenige bladzijden van het politieke boek na te gaan en daarna de slot som te trekken of er voor of nadeel valt te conslateeren. Ons aan dit werk zettende dan zien wij het titelblad gemerkt met driehoek en passer, als teeken van het anticlericalisme, dat in de verkiezingsdagen zoo'n grooten rol heeft gespeeld. Maar hoe iB het de anti- clericalen gegaan? Hebben zij reden om zich over den uitslag van 1913 te verheugen? Ze ker, wij, Rechtschen waren na de herstemmin gen teleurgesteld en links triomfeerde en vier de o. a. in het hoofdgebouw der vrijmetselarij in den Haag feest, doch spoedig volgde de ont nuchtering. Onze kloeke v. Wijnbergen sprak over het aandeel dat de Loge in de verkie zingen gehad heeft een zakelijk en hartig woordje in de Kamer, waartegen de heer Lieftinck zeer weinig zakelijks wist in te brengen, maar zijn best deed, om dit aan deel zoo klein mogelijk voor ta stelién. En daarvoor bestond reden. Immers wat was bereikt door al het ageeren tegen Rome door de Drions, ter Spills, van Raalte's? Niets an ders, dan dat achter de groene tafel-was ge komen een een waardig man, die in de Kamer als antwoord op de „Rome hetze" verklaar de, geen maatregelen tegen de Kath. mede burgers te zullen nemen, maar hen bovendien te beschouwen als even goede onderdanen als welke ook! Het zou een aardig gezicht ge weest zijn de lange neuzen van die- kleine kereltjes te zien. Wij Katholieken zijn dank baar voor die verklaring: wij voelen ons niets minder dan andere Nederlanders, be- hooren tot de ge trouwste onderdanen. Wij dragen dezelfde lasten, al profitecren wij on der liberale regeeringen meer in naam dan in den daad van dezelfde lasten. Wij betalen dezelfde belastingen en mocht (wat God ver hoeden) H. M. de Koningin ons oproepen ten )strijde tegen een binnen- of buitenlaudschen vijand, dan zuilen wij toonen, juist omdat wij Katholiek zijn, dat wij onzen plicht ken nen en hem zullen volbrengen. (Applaus). Ook de Hervormde Kerk spon geen zijde bij de koersverandering en spr. begrijpt niet, hoe het mogelijk is, dat overtuigd geloovige kiezers zich va.n de wijs lieten brengen door de voorgewende liefde voor de Ned. Herv. Kerk die sommige vrijzinnige heeren aan den dag legden. En toch is het gebeurd. Middel burg liet Blum in den steek en achtte de be langen der Herv. Kerk beter toevertrouwd bij van Raalte, die geen zoon is dezer lauwe Westerstranden en in ieder geval tot geen Christelijk kerkgenootschap behoort. In Ridderkerk trok Drion de witte das en lange frak aan om met een traan in zijn stem te getuigen hoe dierbaar hem de belangen der Herv. Kerk walrén. "Wat hiervan kan geloofd worden, zal ieder inzien die weet, dat Drion van huis uit Katholiek is, maar na zijn afval de verschillende rangen van anarchist tot vrij-liberaal heeft doorloopen. Aan ons en onze bondgenooten is het, er voor te zorgen, dat zulke middelen niet meer gebezigd kunnen worden, door den zwakke ling, die zich misschien door het zoet gefleem 1 der vrijzinnige heeren lieten misleiden de wij- zen op feiten en hen te vragen: Wat hebt gij gewonnen? Ook Indië heeft bij de verkiezingen een grooten rol gespeeld. Het ministerie Heems kerk stuurde daar gansch verkeerd, en een langer aanblijven vein Idenburg zou gevaar doen ontstaan, dat wij Indië verloren. Vooral de huidige Minister van Koloniën trok heftig te keer: de bezem moest in den mast, zeide hij te Amsterdam, maar toen het er op aan kwam moest hij als minister verklaren, dat hij er prijs op stelde met Idenburg samen te jverken, tegenover de subsidieering der bijz. scholen dezelfde houding zou aannemen als zijn voorgangers en de kerstening van Indië niets in den weg zou leggen. De liefde van de vrijzinnige heeren aan den dag gelegd voor Indië is van een verdacht soort. Het is zoo als Dr. Soheuror in de Kamer zeide: Als zij naar Indië gingen, wisten zij zich zoo spoe dig mogelijk rijk te maken, maar hij was er na een 14-jarig verblijf even rijk of liever even arm vandaan gekomen, als hij er was heengegaan. Tegenover hun zucht naar rijk dom brengen wij Indië onder den invloed der Christelijke beschaving. En toch moest de soevdem. v. Kol in de Eerste Kamer erkennen, dat hij meer sympathie had voor den anti-rev. Idenburg dan voor zijn liberale voorgangers. Jammer echter, dat na dit fiasco cle concentratie nog steeds vergeten heeft de gelden, haar uit Indië toegevloeid met rente op rente terug te zenden. Ook het anti-militairiSIne vooral heeft als j wapen tegen Rechts gediend. Als vrijzinni gen en soc.-dem, het wonnen, zou op oor log en marine heel wat bezuinigd worden, i werd gezegd. En links kwam, maar wat ge- i beurde De eenige, die iets wist te bezui nigen wras de Katholieke heer van Wichen, die een post van 146.500 wist- te schrappen, door een amendement in te dienen, waar de Isoc.-dem. ter Laan tegenstemdel En ondanks alle mooie beloften bij de stembus, waren de oorlog- en marine-begrootingen met 3i/2 unl- lioen gestegen 1 De arbeiders van de Hem- brug, waar Passtoors zoo dikwijls over sprak, werden door diens opvolger vergeten. Ook de vurige propagandisten voor links, de mannen van den Bond van Ned. Ond., werden met een kluitje in het riet gestuurd. Otto bad en smeekte in de Kamer om sommigen van hen nog te doen profiteeren van het veelgesmade toeslagwetje. En merkwaardig is het, dat na de meetings, belegd, omdat Heemskerk niet veel deed, de heeren onder dit ministerie bezig zijn, weer een meeting op touw te zetten: Cort v. d. Linden doet heelemaal niets voor hen. Na eerst door Roodhuizen gesust te zijn, kwam Troelstra in 10 artikelen toonen, dat de tactiek van den Bond verkeerd is, waar na de Bond in 10 artikelen bewees, dat j Troelstra er niets van weet, maar Cort keert eenvoudig zijn zakken om en zegt: er is niets. Maar wie er het meest onder lijden zijn de arbeiders. Na Talma en zijn werk te 1 hebben gehuldigd, hekelt spreker scherp de houding van minister Treub en noemt het een reuzenschandaal, dat daar een minister zit, die zich in het hoofd heeft gezet, om al het werk van zijn voorganger af te bre ken. De Radenwet deügt niet, om zijn om slag, Treub geeft een andere met veel meer bureaucratie. De ziektewet voert hij voor- loopig niet uit, omdat de ziektebehandeling er niet in voorkomt en de arme gezinnen, die met ziekte te kampen hebben, ontberen 'He 70 pOt. van net loon, die Ren door de wet Talma waren toegekend. De ouderdoms rente wordt gewijzigd, zoodat alle 70-jarigen j worden gepensionneerd, behalve die er het meest behoefte aan hebben: de bedeelden. I Tot hen zal door de armbesturen worden 'gezegd: Denk er om, 65-jarige, als wij je 1 ondersteunen, krijg je op je 70ste jaa-r geen pensioen. Trek dus je broeksband wat nau- wer aan en zie, dat je het eenige jaren uithoudt 1 En dat noemen de heeren vrij- zinnigen een begin van staatspensioen. Zelfs Troelstra noemt dit een ongehoord schan daal en rekent bij de amendementen, die- door de soc. dem. ingediend zullen worden op steun niet van links, maar van Rechts. Treub, de groote, principieele tegenstander van staatspensioen, zal dit nu toch brengen. In onzen tijd overtreft de eene luchtvlieger den ander in het maken van evoluties, maar wie zal Treub na doen in zijn omwentelin- gen. Ook de arbeiders, die in goed ver- j trouwen links stemden komen bedrogen uit. De proefbalans voor links staat er dan ook alles behalve goed voor en mochten er nieuwe verkiezingen komen, dan zal ook de arbeider blijk geven van genoeg gezond i verstand om in te zien, door wien zij mis- I leid werden. En ons district is dat er op vooruitge gaan? Gaf de vervanging van Passtoors, die zich met hart en ziel aan het district wijdde door Roodenburg voordeel? Helaas neen! Er valt een groot nadeel te boe ken, waarvoor spr. aanraadt de rekening te presenteeren aan Mr. Roodenburg. Na de pauze de positie van Rechts na- lgaande,' herinnert spr. aan de teleurstelling die de herstemming gaf. En nu moge waar zijn, dat de meerderheid der kiezers rechts heeft gestemd, de meerderheid in de Kamer ging verloren. En toch het ministerie Heems kerk had beter verdiend. Hij wijst slechts op de verdiensten van Heemskerk, Talma en Colijn en herdenkt met weemoed den te vroeg ontslapen Regout, wiens werk wordt voortgezet door Mr. Ort, die niet aan de intrekmanie lijdt, waarmede Lely en Treub behept zijn; Regout, die zich in zijn zede- lijkheidswetten in de harten van het voor bet overgroote deel Christelijk denkende Nederl. volk een eerezuil heeft gesticht, schooner dan het stoffelijk monument, dat men voor hem wil oprichten, zal worden! Maar toch, al hebben wij grieven tegen het cabinet-Cort v. d. Linden, dat het in- 1 tellect ook bij links schijnt te zoeken, wij hebben ook reden om niet mismoedig te zijn. Geen Bismarck, Combes of Briand re geert, maar Cort, die verzoenend wil op treden, welke verzoenende stemming ook door rechts is aangegrepen. De Onderwijs commissie is daar om het te bewijzen. Maar daarom: wij mogen niet berusten en vergeten en denken: Die vrijzinnigen zijn toch eigen lijk zoo kwaad niet. Oppositie zullen we zijn en blijven, 'is in de Kamer gezegd. Geen oppositie la Duijs, maar loyaal en royaal En wat hebben wij buiten de Ka mer te doen? Groote dingen kijn op komst: Algemeen kiesrecht met evenredige verte- j genwoordiging zijn zoo goed als zeker te wachten, waardoor iedere partij meer op eigen wieken zal gaan drijven. Laten wij daarom zorgen dat onze politieke organi satie evengoed in elkaar zit als onze so ciale. Zorg voor goed onderlegde kiezers, ontwikkel ze, breng ze op de kiezerslijs- en dan mag gerust de toekomst worden af gewacht. Wij hebben veel verloren, maar niet het geloof in ons innig Katholiek be ginsel, niet het geloof, dat wij na nederlaag en tegenspoed in Beverwijk weer zullen triomfeeren en Passtoors weer in de Kamer te brengen. Wij hebben nog den moed om voor dat geloof te strijden. Met een krachtige op- 1 wekking aan de „Kerels van Kennemerland" besluit spr. zijn door gelach en applaus herhaaldelijk onderbroken rede, waarvoor hem door den voorzitter dank wordt ge bracht. De beor Passtoors aan het woord. Onder uitbundig gejuich neemt hierna de heer Passtoors het woord, die met evenveel opgewektheid als andere jaren naar Bever wijk is gekomen, waar hij oude vrienden 1 aantreft met wien hij jaren heeft samen gewerkt voor de goede zaak, ons hooghei- jlig beginsel en ons district! Dit laatste kan niet meer, ondanks alle werk wat verricht en allen strijd, die gestreden Ls. En gewerkt !is er, veel en zwaar. Men heeft gebeden, heel rechtsch Nederland heeft gesteund om den zetel te behouden, doch we zijn we! ge- maar niet verslagen! Spr. srelt e prijs op hier dank te brengen in het open baar aan allen, die hebben medegewerkt» aan het Centrale Bestuur en de besturer en leden der afdeelingen, aan de propagan disten, vooral ook aan de geestelijkueid voor haar zedelijken en practischen steun; aai de Pers in het algemeen, aan ons districts orgaan, de „Nieuwe Haarl. Courant" in hel bijzonder voor de voorbereiding, de voor lichting en steun, door haar gegeven; eei woord van,dank ook voor de trouwe hulp, die onze coalitie-genooten hebben geschon den 1 Doch het Bestuur zit niet bij de pakken neer en is vol moed om de actie opnieuw te beginnen. De heer Wesseling wees reeds op den cursus, die eerstdaags in Velseroord zal worden gegeven. Spr. 6poort aan, daar van gebruik te maken en gelooft dat de ze tel wel weer voor goed rechts zal worden Hij dankt allen voor den ondervonden steun vriendschap en vertrouwen. De band tus- schen de kiezers en hem is niet doorgesne den, maar versterkt en al kan spr. niel meer in 's lands Vergaderzaal hunne belan gen behartigen, hij is gaarne beschikbaai voor ieder, die hem om hulp of raad vraagt. Den moed er in! 't Kruit droog en 't ge weer bij den voet! 't Kan gebeuren, da we eerstdaags lezen: de boel ligt uit elkaar daarom nogmaals: den moed er in! Na nog maals hartelijk dank gebracht te hebben wordt spr. donderend toegejuicht, waarui blijkt, dat Passtoors en zijn kiezers eikaai niet hebben vergeten, maar nog vast aan elkaar verbonden zijn! De voorzitter zag dan ook in de ovatie den heer Passtoors gebracht een bevesti ging van de vriendschap en het vertrouwen en hoopt hem weer als de afgevaardigd- voor Beverwijk in de Kamer te brengen Met een opwekking om den cursus in Vel seroord op Woensdag 25 Maart bij te wo nen, waai- de heer de Lobel zal sprekeD over Staatspensioen, sluit hij de vergade ring met gebed, nadat nog is medegedeeld dat de heer Snoeck Henkemans morgen avond niet zal komen spreken en de ver gadering der Chr.-Hist. Kiesvereeniging nie doorgaat. IJMIIIDEN. In duisternis. Dinsdagavond tegen 9 nu is door een gebrek in de electriscbe central» van de K. E. M. een groot gedeelte van de Kanaalstraat, de hoofdwinketefcraat alhier, in dnisiernis gehuld. Het duurde versche» dene uren alvorens men het gebrek had vei holpen. HOOFDDORP. i Kapelaan van Ontersterp. De benoemint van den WelEerw. Heer van Ontersterp to kapelaan te Voorburg is ingetrokken en Zijn Eerw. is thans benoemd tot kapelaan te Pu» merend. BERICHT. Het verslag van den gemeenteraad var Velsen en eenige andere berichten moete wegens plaatsgebrek tot morgen wachten. Red Heden overleed zacht en kalm, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, mijn goede Vrouw, Mevrouw PETRONELLA GEERTRUIDA VAN DER WEIDEN, in den ouderdom van ruim 54 jaren. E. FRANKEN. Haarlem, 17 Maart 1914. Schotersingel 103. De H.H. Uitvaartdiensten zul len gehouden worden op Zaterdag 21 Maart in de kerk van het H. Hart, Kleverparkweg, ten 71/2, 8 en om 9y2 uur de plechtige H. Mis van Requiem, waarna de be grafenis op het kerkhof St. Bar bara, Schoterweg. Verzoeke van rouwbeklag ver schoond te blijven en geen bloe men. Voorzien van de H.H. Sacra menten der Stervenden, overleed heden tot onze diep. droefheid, onze geliefde Dochter, Zuster en Behuwdzuster, PETRONELLA GEERTRUIDA FRANKEN, Geb. VAN DER WEIDEN, in den ouderdom van 54 jaren. L. VAN DER WEIDEN en Familie. Heemstede, 17 Maart 1914. In drukke courante Manulactuur- zaak gevraagd een I». K. JUFFROUW, liefst eBnigszins m t het vak bekend. Brieven onder No. til68, bureau Nieuwe HaarL Courant. Bui en-Pasto ie in Zuid-Holland. Wordt gevraagd tegen Mei ot eerder een flinke en nette die ook met sacris'.iewerk op de hoogte is. Goede getnigeD. Br. onder no. 6118 bur. v. d. blad. worden aan de tegen 1 September 1914 gevraagd: Een Leeraar in de Wis- en Na- DANKBETUIGINS. Ondergeteekende betuigt hiermede i(jn dank aan allen die hem bij gele genheid van zijn 40-jarig feest ge- lakwensohten. P. KIELEN. Firma GUSKENS, Markt 4. TeL 134. BRONWATEREN. 18 soorten: o. a. Haarl Staalw. 0.26, Apenta 0.32, Bo- nifacius 0.44, Emser 0.26, Fr. Joseph 0.32, Hunyadi lanoa 0.32- Setters 0.26. .Vichy, a. tuurkundige vakken; b. een Leeraar in de vakken Neder- landsche taal en Geschiedenis; c. een Leeraar in de Fransche taai en letterkunde, d. een Leeraar in de Duitsche taai en letterkunde. Jaarwedde, naar gelang van dienst tijd hier en elders van f 2000.tot f 3400.-—; de graad van doctor telt voor drie dienstjaren; de stortingen voor eigen pensioen komen voor reke ning der gemeente. Nadere inlichtingen verstrekt de Di recteur, de heer Dr. A. BORGMAN. Sollicitatiën, op zegel, en verdere stukken (waaronder een overzicht van vroegere werkzaamheid), vrachtvrij in te zenden aan den Burgemeester vóór of op 27 Maart 1914. 3EBR. LOOTS, Pieterstr. 19-21 TELEFOON 721. OUDE BELE6ENI BORDEAUX EU BOURGOGNE WIJNEN. 99 Uereeniging Afdeeling Haarlem. HEDEN Oonderdag 19 Maart, 's avonds 8 uur in de kleine Coricert taal van de 8oc etnt VERKENIGINÜ met lichtbeelden te houden door Prof. Dr. J. F. VAN BEMMEL.EN, Hoogleeraar a. d. Universiteit te Groningen. Onderwerp: ,.De onafhankelijke Maleische Kwantanlanden op Midden Suma tra voor twintig jaar en thans/' Namens het Bestaar: H. F. WAUENAAR RKISIGER, Secretaris. Kaarten tot een beperkt aantal gra tis verk ijjbaar san de drukkerij KLEU N EN BERG en Co., Zijis rr at 59. De tegen Zater dag 2d (Gaart a.a. aangekondigde veiling van het perceel Du- wenvoordestraat no. 47 te Haarlem stis zijnde dit perceel uit de hand verkocht. DAAMEN, Notaris. Haarlem. OPLEIDING voor bouwkundigen en voor verschillende kunstambachten. Het teekenen naar de natuur. Voorbereiliog tot de examens, waar bij de kennis voor het teekenen wordt vereischt. Nadere inlichtingen lijn te verkla gen bü den Directeur, Ter verkrijging van een winstgevend eenor soliede en krach tige maatschappij, wende men zich tot H. v. RIET Jr., Zijlstraat SOrood. in meer dan 40 soorten a 5 cents per pakje, bij 10 pakjes 40 cents. Verkrijgbaar bij: Ooelstraat 18, Haarlem. Teleioon Interc. 2316. Door het Bestuur der Woning- bouwvereenig. „Zwanenburg" zal bij inschrijving worden verhuurd éen H. A. Bouwland, gelegen in den Houtrakpolder bij Halfweg, in één perceel. Gegadigden moeten hnnne in- schrijvingebi'jetten met opgave van twee soliede borgen inleveren voor 25 blaart a.a. bij den Secreta ris den Heer O. BERGMAN te Halfweg. Betaling der huurpenningen vóór of op l J uli a. s. Het land is dadelijk na de gun- ning te aanvaarden en moet voor 1 Augustus a. 8. weder ontruimd zijn. VRIJDAGAVOND staatln deze Courant EEN BON AFGEDRUKT. Bij inlevering van dien BON ont vangt men gratis een mooie WILHELMINA-BAZAR, Houtplein 6. Haarlem - Blsemendaal - Zaadvoort, Levert PRIMA een uitstekend bijvoeder voor oude en jonge Kanarievogels, veel beter dan ei- of kanarievoer, is om zijn lichte verteerbacuheid een heil zaam geneesmiddel voor alle zieke vogels. Verkrijgbaar bij: Ooelstraat 18, Haarlem. Telefoon Interc. 2316. m ——in 1— H.&J. lamp!

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 3