Bloemendaal Bericht van Inzet. I s i NIEUWS UIT DEN UililHEK. DE JUBILEUIIVERLOTING I= Schriiteirjfc te kennen Schriitelijk te leunen ingezonden Mededeeling. NIEUWS UIT LISSE e. i. UIT DE ZAANSTREEK Uit Holland's Noorderkwartier Van overal. Abwea*fenti&n. Aankomend Bediemie. 116.300,— Firma HEENK, IdZEBHANDËL. SLUITZEGELS I H3ae*kfBvieftiwSi Hoe moet men de Lente-Kuur dc*n bcheepvaart berichten. Op groot Handelskantoor WORDT GEVRAAGD een flink aankomend Be diende. Br. met uitv. inl. omtrent geno ten onderwijs fr. No. 6355 Bur. van dit Blad. verbonden aan da Nationale Ree ame- en Huisvlijttentoon- SieSlngen in 't Bavogebeuw Haariem (132ü April). L. SJ IMTLOTINGEN LOTEN VAN PARIJS (Municipal). Trekking- 25 Maart. -ai. Oblig. 21/r pet. van 1910. No. 28675 fr. lOOjOOO. b. O'blig. 2 p-cti vain 1899. No. 367287 fr. 100,000; Noss. 101943 en 249243, elk fr. 10,000. De volgende Nos. elk fr. 1000: 4621 57601 75515 97843 86516 303730 342029 210146 241590 207310 327250 304708 306761 302935 345870 224749 346439 170569 117118 188878 175457 361336 391909 150555 322636 284147 129567 173379 116108 330922 15 Damstraat Haarlem. Z Ihuihiibmbim -PERSONALIA. Door den minister van Waterstaat is be- aoernd tot buitengewoon opzichter de heer B. Agneessens alhier, bij werkzaamheden aan de Rijkswegen in de provincie Noord- Holland. BEKROOND. Op de prijsvraag van den Tuinbouwteeken- eursus der Ned. Maatschappij van Tuinbouw en Plant kunde afd. Amsterdam en Omstre ken, behaalde J. F. Bekker Jr., Haarlem, den 2den prijs voor het ontwerp Villatuin. R. K. GRAFISCHE BOND. Gisteravond vergaderde de afdeeling Haar lem van bovengenoemden Bond in haar ge woon lokaal. Na opening en mededeeling dat de Eerw. Adviseur verhinderd was deze ver- gadering bij te wonen, werden eenige nieuwe leden, Voor hét eerst ter vergadering aauwe- z g, met een welkomstwoord door den voor- zitter geïnstalleerd. Aangezien de secretaris door werkzaamheden niet op tijd aanwezig j ;on zijn, werd het lezen der notulen uitge steld tot genoemde functionaris aanwezig zou iijn. Door den voorzitter werd het punt der agenda aau de orde gesteld: oprichting van een jeugdafdeeling. In den brecde werd hier over van gedachten gewisseld jen besloten alle Pa110uaatsdireeteuren persoonlijk nog eens te bezoeken om hen te verzoeken hun steuu te willen verleenen om tot oprichting fau een dergelijke afdeeling te komen. Het volgende punt: wijziging contributie-inning bleef na ruime bespreking onveranderd. Thans werden de notulen gelezen erf onver anderd goedgekeurd. Na nog verschillende besprekingen van allerlei aard werd nog be sloten 5.— uit de afdeélingskao 'te trekken voor de Feestgave der K. S. A. Na de gebruikelijke rondvraag, waarvan eeu druk gebruik werd gemaakt, dankte de voorzitter allen voor de trouwe opkomst eu sloot op de gewone wijze deze zeer druk be-, '.ochte vergadering. NOORD-HOLLANDSC1 IE SCHIETBOND. De stand van den vvinterwedslrijd van den N.-Holl. Sebietbond luidt: Korps. 1 Sch etvereen. Hoorn. Hoorn, 21 vis.; 2. Gen. Joubeft, Overveen, 19 vis.; 3. Sanboo, Amsterdam, 17 vie.; 4. Claudius Ci- vilis, Haarlem, 15 vis. Personeel le klas: 1. H. Spoor, Haarlem. 18 p.; 2. D. N. H. Twisterling, idem, 46 p.; 3. K. Noord, A'dam, 45 p.; 4, J. v. d. Berg Jz.. Hoorn, 45 p.; 5. D. Teeken, A'dam, 44 p.; 6. I. J. v. d. Burg, Haarlem, 44 p.; 7. D. C. Hout graaf, Bloemendag], 44 p.; 8. C. Marsfelder, A'dam, 44 p.; 9, F. P. Hekker, Overveen, 44 p.; 10. J. C. Woestenburg Jr., Hoorn, 43 p, Personeel 2e kl.: 1. W. G. Hoogenstein, Bloemendaal, 44 p.; 2. A. H. de Wilde, Haar lem, 41 p.; 3. L. Stes, A'dam, 41 p.; 4. J. M. van Dugteren, idem, 40 p.; 5. J. Holman. Haarlem, 40 p.; 6. A. W. Wijdoogen, idem, 40 p.; 7. D. Tieskens. idem, 38 p.; 8. H. Stinis. idem, 38 p.; 9. E. Hoekstra, Hoorn, 36 p.; 10. •7. A. Mol, A'dam, 36 p. Vrije baan le kl.: 1. J. C. Woestenburg Jr., Hoorn, 99 p.; 2. F. P; Hekker, Overveen. 96 p.; 3. H. J. Bouman, Haarlem 9,5 p.; 4. A. F. Boe, Overveen, 95 p; 5. A. Spaander. Hoorn, 94 p.; 6, D. C. Houtgraaf, Bloemen daal, 94 p.; 7. D. Teeken, A'dam, 94 p.; 8. F. W. M00V, Hoorn, 94 p.; 9. C. v, A Berg Jz., idem, 94 p; 10. D. N. H. Twisterling, Haar lem, 94 p.; 11. K. Noord, A'dam, 94 p.; 12. B. A. van Ruyven, Haarlem, 93 p.; 13. J. Linde man, Bloemendaal, 92 p.; 14. J. v. d. Berg Jz., Hoorn, 91 p. Vrije baan 2e klas: 1. A. C. Kraup, Bloe mendaal, 93 p.; 2. E. Hoekstra, Hoorn, 92 p.; 3. J. van Keulen, Aerdenbout, 91 p.; 4. P. J. F. Buseh, A'dam, 90 p.; 5. D. Vader, Over veen, 88 p.; 6. J. M. van Dugteren, A'dam. 88 p.; 7. A. W. Wijdoogen, Haarlem, 87 p.; 8. L. Bakker, Hoorn, 86 p.; 9. B. A. Philippo, Haarlem, 86 p.; 10. J. van der Meer, A'dam. 86 p.; 11. G. van Loenen, Haarlem, 86 p.; 12. A. H. van Wilde, idem, 85 p.; 13. J. Holman, .dein, 84 p.; 14. J. L. van Dordt, idem, 84 p. Do laatste wedstrijddag is nader vastge steld op 19 April te Haarlem. HERIJK. B. en W. van Haarlem doen te weten, dat- dé zinsnede aan het slot van dé kennisgeving,. betreffende den herijk d.d. 18 Maart j.l. en lui dende: „dat de maten en gewichten vóór het „einde van hét jaar 1916 gestempeld moeten „zijn met de .letter V en enz." moet gelezen worden als volgt: „dat de maten en gewichten vóór het einde „van het jaar 1915 gestempeld moeten zijn met „de letter V en enz." NIEUWE ZAAK. A.s. Dinsdag, 31 Maart, opent de heer P. van Niel een nieuwe zaak, in parfameriën, toiletzeepen en toiletartikelen, in perceel Gr. Houtstraat 90. Het magazijn ziet er keurig uit. ONGEVAL. Gisterenmiddag reed W. A., wonende L. Bagijnestraat, alhier,* per rijwiel op den Spaarndammerweg onder Haarlemmerliede in de richting van Penningsveer. Van den anderen kant kwam een met paard bespan nen wagen aan, bestuurd door den landbou wer C. N. uit Haarlemmerliede. Beiden had den een hond bij zich, die aan 't vechten sloegen. Het gevolg was dat-fVV. A. van het rijwiel sloeg, tegen de wagenwielen aan en twee wonden aan het hoofd bekwam, een boven het oog en een boven het oor. AANRIJDING. Gisterenmiddag 3 uur werd zekere B. in de Groote Houtstraat nabij de Anegang door een wild rijdenden fietser omver gereden. De loopjongen reed door zonder om te zien. De aangeredene moest zich onder genees kundige behandeling stellen. VAN DE GROENTENMARKT. Als een bijzonderheid kan nog worden mede gedeeld dat door den Tuinder A. v. Kleef wo-. nende Overveen, Houtvaart, nog Brusselsche spruitjes aan de Groentenmarkt zijn gebracht, se zijn opgekocht voor 3,50 de mand door W. G. Cramer, wonende Parkstraat. BADEN. In het douebebadhuis aan den Kondenlhorn iijn in den afgeloopen week 1105 en in dat turn het Leidscheplem 794 baden genomen. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bijM. v. d. Stórm, Bpaarne 21, een portemonnaie; Bureau van Politie, een reticule inhoudende een bus-je; J. II. Hulherbe, Assendelverstraat 29, een tasch met boeken; Kl. van Dorsten, Ruij- chaverstraat 20zw., een tasehje met inhoud; H. M. Vrijheid, Pieterkiesstraat 34, een por temonnaie met inhoud; J. Lotten, Saenre- damstraat 52, een gewicht. VELSEN. Loouactie. In deze gemeente voeren de bouwvakarbeiders een actie. Zij vragen 2 cent per uur meer. De patroons willen 1 cent toe staan en zijn bereid deu 10-urigen arbeids dag in te voeren. De afdeelingen van den Algeni. Timmerliedeubond, de Landelijke Fe deratie van Bouwvakarbeiders en de R. K. Bouwvakarbeidersvereeniging -hebben thans een conferentie met de patroons aangevraagd vóór 3 April. Het Noordzeekanaal. Het stoomschip Roe pat van de stoomtrawlermaatschappij Neder land, is gisterenavond met een diepgang van 92 decimeter door het Noordzeekanaal geva ren en heeft een recordcijfer behaald. Tot heden was de grootste diepgang 89 decimeter. BEVERWIJK, Kruis verbond. Gisterenavond hield liet Kruisverbond een tamelijk bezochte verga dering. Bij de opening herdacht de voor zitter de goed ges laagde féést vergadering. Inge kómen was, een missive van het Böndsbestüur in zake het teekenen voor lo cal option. Medegedeeld werd, dat als pen ningmeester in de Bestuursvergadering is gekozen de beer G Bakker. De hoeren J. Koelman en B. Sellevis zullen de rekening en verantwoording nazien. De Geest. Adviseur besprak het Retraite- fonds na -welke- bespreking' besloten 'werd, den leden te verzoeken maandelijks 5 ets. bij te dragen, om een beperkt aantal leden, ieder jaar in de, gelegenheid, te stellen de retraite te Noordwijkerhout, bij te. wonen. Do Geest. Adviseur onderwierp het stelsel van plaatselijke keuze, aan 'critiok aan 'de hand van de réde, door den beer V.' Feltz in de Eerste Kamer bij de begrootingsde- batten 'gehouden. De rondvraag leverde niet veel op, waarna de voofz. de vergadering na een hartelijke opwekking met gebed sloot. NOORDWIJKERHOUT. Het Retraitehuis. Het Bestuur van het Retraitehuis is door aankoop eigenaar ge worden van een gedeelte bosch, achter den tuin g.elegen, het zoogenaamde boschje van den Pastoor. Dit boschje zal nu bij deri tuin worden gevoegd, terwijl het geheel door eeu muur zal worden omgeven. De R.K. Bloemist werklieden vereeniging „Si. Isidorus" hield: gisteravond eene ver gadering in café van Densen. De Voorzitter opent de vergadering, .waar na hij herinnert aan,don huldigen toestand in de Bollenstreek, hoe bijna algemeen meer loon en een betere arbeidstijd is verkregen. Bij de behandeling van punt 3 der agenda, wijst de Voorzitter er op, dat de roensch'en hier over liet algemeen met loon en arbeids tijd Jevreder. zijn. Ecu firma echter be taalt minder lóón, terwijl de' arbeidsduur langer. is. Daar wordt gewerkt reeds voor. 's morgens G uur, terwijl des middags maar één uur schafttijd wordt gegeven. Besloten wordt een verzoek te richten tot het Hoofd bestuur van den Bond. om te verzoeken, bij deze firma erop aan te dringen, dat zij een milderen arbeidstijd aan haar werklieden geve. Medegedeeld wordt dar B. P. Monse tot 2en Voorzitter is gekozen. Besloten wordt het reglement te laten drukken. De Voorzitter wekt de leden op zich aan te sluiten bij de "Retraiteclub en de Pro- pagandaclub, wijl daaruit allieht voordeélen voor de vakafdeeling te behalen zijn, waar na de vergadering wordt gesloten. UITGEEST. Kiezerslijst. Terwijl de kiezerslijst onzer gemeente in 1913 699 namen van kiezers her vatte, vermeldt de vooiioopige kiezerslijst, voor dit jaar maar 692 kiezers. De lijst is dus met 7 kiezers verminderd. Daarentegen is het aantal RóoOisclfe kiezers met 8 ver meerderd, namelijk 323 tegen 315 in 1913. Onze wakkere propagandisten zitten dus niet stil. Benoeming. Onze dorpsgenoot, de heer M. van Eyck, stationschef alhier, wordt met 1 Juli overgeplaatst naar Amsterdam. A L K E M A D E. Een eigenaardig souvenir. Do Raad van dezo gemeente had in zijn gisteren gehouden ver gadering een jubilaris in zijn midden, n.l. het lid den heer van Rijzen, die een kwart-eeuw raadslid is. Met een toespraak bood'burgemees ter van Wichen hem een eigenaardig souvenir van den gemeenteraad aan, te weten een bril met gouden montuur in kalfsleeren étui. „Van Rijzen, kijk nog lang door dezen gouden bril," zei de burgemeester. CORRESPONDENTIE.' Melkslijter. Komt u eens over deze zaak spreken met onze redactie! Uw op vatting van dit zaakje is heel en al een ver keerde. Wegens overvloed van advertentiën moe ten eenige berichten en verslagen tot Maan dag blijven liggen. Doe Uw Lente-Kuur met de Pink Pillen. Gij kunt U niet voorstellen, hoeveel goed gij daardoor zult ondervinden. Het zal U voorko men, alsof er nieuw bloed door Uwe aderen stroomt, alsof een nieuw levenssap zich door Uw lichaam verspreidt. Alle onzuiverheden, die Uw bloed, tijdens het slechte jaargetijde, heeft opgegaard, zullen langs die natuurlijke wegen worden uitgedreven, dank zij de goede werking der nieren, van den lever en der in gewanden, Deze onzuiverheden moeten uitge dreven worderr door deze organen, zij moeten niet door de huid het lichaam verlaten. De personen die op het gelaat of op de handen eczeem of dauwworm hebben, zii die roodo plekken of puisten hebben, die personen heb ben zeker geen behoorlijke ontlasting. Hunne nieren, hun lever, hunne ingewanden wer ken slecht en die personen hebben zeker dè kuur met de Pink Pillen niet gedaan. De kuuf met de Pink Pillen verschaft niet een voorbij gaande verlichting. De goede uitwerking van deze kuur blijft voortduren en stelt U in staat, zonder vermoeienis het lange, vermoei ende tijdperk der warmte te doorstaan. Zt) zijn verkrijgbaar S 1.75 per dooa en 19 per ze* doo- en bij het Hooid-d'pöl der Pirk-Pillen, Dacoa'akad« 15hUis, Amsterdam. Voor Haarlem en omstreken bij d- rraa's J. J. Göppinger, Or. Houtstraat 117a, W, A.Schou en, drogist te Usse. tn verder bij verschillende Apothe. kers en Drogisten. Bloemist werklieden. In een mai lt if ést van den Bond van Prot. Chr. Bloemist werklieden, wordt medegedeeld dat de bonds voorzitter, de heer Kretsch, door de Urm a Guldemond, alhier, is ontslagen, omdat hij voorzitter is. In het manifest wordt om steun gevraagd. WORMERVEER. Brand. Men meldt ons uit Wormerveer: Gisterenmorgen om half vier is alhier door onbekende oorzaak tot den grond afgebrand de concertzaal „Transvalia" met aangren zend café-restaurant en woonhuis. Verzekering dekt de schade. HOORN. Personalia. Bij Kon. Besluit is met in gang van 16 April benoemd tot schoolopzie ner in hét arrondissement Hoorn Tnr. P. A, Offers, advocaat en procureur te Alkmaar. 1JMUIDEN, 28 Maart N. W. Gearriveerd 27 Maai t; Pelcus, s. Java. - 28 dito. Apollo, s. Stettin. Patroclus, s. de Tyne. Prins der Nederlanden, s, Paramaribo. Vertrokken 27 Maart: Lutterworth, s. Newcastle. Roepat-, s. Java-. Iris, s. Stettin. Euterpe, s. Koningsberg, Avoeet, s. Liverpool. Niobe.; s. Bordeaux. Quentin, s. Lei tb. Titan, s. Kopenhagen, Lisette, s. Goole. 28 dito. .Norden, s. Christlrmia. NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN. Kahgëan v. Amsterdam n; Bat., pass. 27 Maart Kaap St. Vincent- Radja, v. Sajgon n. Amsterdam, vertr. 27 Maart van Port Saicl "Wilis, v. tu.um-d. Bat;, vortr. -27 Ifiart ivan'Suez. Delfland, v. A'dam n. B. Ayrcs, pass: 27 Maart Madera Andijk, van Rotterdam n. Cuba, Mexico en New-Orleans, pass. 27 Maart Dover. Gorredijk, v. Rotterdam n. Cuba, Mexico en New-Orleans vertrok 27 Maart v.m. van Ha vana. Sloterdijk, v. Baltimore en Newport News n. Rotterdam, pass, 27 Maart 5 uur n.m. Lizard. (.Zeepost.) Een geheimzinnige moord. Terwijl het mysterie in de moordzaak-Cadiou nog steeds voortduurt en men eraan begint te twijfelen, of wel ooit de waarheid aan het licht zal ko- men, maken de bladen melding van een nieu we moordgeschiedenis, zégt het Hbid, Den Ssten October 1908 werd in den nacht-, trein no. 131, vair Parijs naar Lyoh, dte bm-ge- meester van Dlnin-les-Plaees, Leuthreau, han delaar in paarden, vermóórd. In den nacht van Maandag op Dinsdag is in denzelfden trein weer een paardeii-huudc- laar vermoord. Het lijk van den ongelukkige, een zekere Guimard te Surgy, werd Dinsdagochtend vroeg door een lijmtferker aan den spoorweg gevonden. Blijkbaar heeft de moordenaar, na zijn daad volbracht te hebben, het lijk uit het portier geworpen. Guimard was gedood door -eén révolvereehot in het hoofd. Hoogstwaar schijnlijk heeft zijn belager hem in diepen slaap overval enen, Guimard, die volgens getuigenverklaringen met een bedrag van vele duizenden franken de hoofdstad Maandagavond verlaten had, is vermoedelijk bestolen. Althans hij zijn lijk werden nog slechts enkele luttele franken ge vonden. Horloge en portefeuille waren ver dwenen. Verschillende cadeautjes,welke hij voor vrouw en kinderen te Parijs gekocht had, lagen langs den spoorweg verspreid. De justitie gelooft, dat de moord begaan is door iemand, die Guimard's gewoonten goed kende én te Parijs in denzelfden trein stapte. Een vriend, die den paard enkooper weggebracht heeft, verklaarde, dat deze plaats genomen heeft in een derde klasse- coupé, waarin reeds drie heeren zaten. Vergiftiging in een fabriek. In de gum- mifabriek „Treugolnik" de grootste fabriek van Rusland heeft een massavergiftiging plaats gehad. Toen proeven werden genomen met een nieuw preparaat voor het lakken van gummi-overschoenen,, vielen plotseling onge veer 100 arbeidsters in onmacht. Het geval wekte onder de ovérïge arbeiders groote opge wondenheid. Verscheidene Doema-leden bega ven zich naar de fabriek, om een onderzoek in te stellen naar de oorzaak, en de sociaal democratische fractie besloot, in de Doema een interpellatie over dit geval te houden. Ongeluk bij een kabelspoorweg. Gisteren is bij het demonteeren van den kabelspoorweg over de nieuwe Noordzeesluizen te Brunsbuttel- koog een ernstig ongeluk gebeurd. Toen een met een aantal arbeiders bemande lorrie zich juist boven dé sluis bevond, viel de wagen om en stortte met alle zich daarop bevindende personen In het water? Tot dusverre zijn 5 lij ken opgehaald. Men gelooft, dat in het geheel elf personen verongelukt zijn. Het ongeval wordt toegeschreven aan 't feit, dat een arbeider bij het demonteeren aan de eene zijde van een kraan zooveel ijzerdeelen weggenomen had, dat de noodige steun ont brak en de kraan omsloeg. In het geheel zijn vijf personen gedood en drie zwaar, doch niet doodelijk, gewond. Wijsheid en.... vooral geluk! Mr. Mont gomery Ward, die onlangs te Chicago stierf, is een voorbeeld van den rusteloozen onderne mingsgeest, die Amerikaansche vermogens op hoopt. Hij begon als metselagr en verdiende toen 60 cent per dag. Toen hij achttien jaar was, vond hij zijn salaris van 4500 gulden al te armoedig; hij zegde zijn betrekking op en be proefde zijn geluk in Chicago. Hij was al aar dig- op weg rijk te worden, toen zijn heele boel verbrandde en hij met het armzalige somme tje van 150 opnieuw kon beginnen. Hij richt te een verzendhuis op en maakte er goed recla me voor. Thans heeft de firma 7000 bedienden aan het werk en. kan zich op 3 millioen klanten beroemen. Haar catalogus is een boekdeel van 1200 bldz. Voor de verzending- hiérvan, wat minstens twee keer per jaar geschiedt, wordt voor 2.5 millioen gld. aan postzegels ingesla gen. De firma kent geen eredièt én zendt alles per post. Dit is het geheim van liet anders raadselachtige verschijnsel, dat het groote Montgomery-Ware-house te Chicago iu Chica go zelf geeu enkele klant heeft. „De Witte Wolf". De Cliineesche roovers- bende van den ..Witte Wolf" lieeft in het Zuud- Gosten van het district Shensi de twee plaat sen Luiigeluiehai eii Shatijang genomen en leeggeplunderd. Vooral in laatst genoemde stad moeten de bandieten een waar bloedbad hebben aange- richt. Daar zouden zij 230 personen gedood en verscheidene honderd en gewond hebben. Een tramoiigeluk te Berlijn, Gisteren morgen kwamen op de kruising van de Prinzenstrnssc en de Gitschenerstrass te Berlijn twee tramwagens met elkaar in hot sing. Twaalf passagier.? Werden gewónd, van- wie vijf zeer ernstig-. Een schöepsongieluk. De stoomboot „Mo- ni", die den diensttusschen de eilanden onderhoudt, aldus meldt, Reuter van Ifono- loeloe, is bij Pcarlharbour gezonken. Ver moedelijk zijn dertig a veertig personen, meest inwoners van Hawaï, verdronken. Het ongeluk wordt een gevolg geacht van een ketelontploffing".. Bandietenstreek. Set „H, v, A." geeft het volgende verhaal van een „ouderwetsche ban dietenstreek", zooals het blad zegt, die op het optreden weer wijst van een georganiseerde rooverbende, of van eenb ende door de land bevolking zoozeer gevreesde voetbranders." Te N al in es, bij Charleroi, hebben bandieten eeu 65-jarigetï landbouwer, Hüblet g'ebeeten. op zijn pachthoeve overvallen, hebben hem gebom den en, hem met de voeten tegen, liet houtvuur- plaatsend, dwongen zij hem.te zeggen waar zijn geld lag. fïribict z w oei- brj li oo c cuTa a sr. rTat jh'f.v geld had, én toen besloteu cl YOfttlugjiwtars er oen einde aau te.maken, r - Zij brachten Hublet naar den zolder, eu. na do prop vaster in zijn mond geduwd en hem handen en beenen sterker vastgebonden te heb ben, verlieten zij dc lioevc, den ongelukkige achterlatend. Hublet leed versehikkelijke pijnen aan. de voeten. Daarbij meende hij zinneloos te -worden van angst, want hij dacht, dat dc voetbranders. om alle spoor van hun misdaad te doen ver dwijnen, de hoeve zouden in brand gestoken hebben. De ongelukkige bracht een vreeselijken nacht door, een nacht, die liem een eeuw scheen, te duren. Eindelijk werd het dag. Na bovenmensche- ii.ike pogingen, gelukte het Hublet de prop uit zijn, mond te verwijderen. Doch hij kon zich slechts met, moeite roeren, zoo stevig waren armen en becncn gebonden. Toch slcm-; zich tot aan een venster eu begon daar uit al zijn macht óm hul)) te roepen. Zijn stem werd gehoord en. een buurman snelde toe, ontdeed den ongelukkige van zijn, banden en bracht hem ter been. Hublet ver keerde in bedenkelijken toestand. Hij had ge- Weldige Magen op liet hoofd en borst bekomen. Ook was zijn gelaat geheel bebloed én een zijner oogen bijna uitgeslagen. Doch wat hem vooral' deed lijden waren de brandwonden aön de voe ten. Daar Hublet bijna tien uren zonder verzor ging bleef, zijn die wonden afgrijselijk om aan te zien. Het parket van Charleroi houdt zich ijverig met dezo zaak bezig. Gelijk U zeker wel bekend zal zijn, viert üe Afd. Haarlem van den Ned. R. K. Volksbond dit jaar haar Zilveren Jubelfeest. Zeven comité's zijn gevormd, om de verschillende feestelijkheden te regelen. Het Comité voor de jubileum-Veno- ting heeft tot taak een verloting samen te stellen van prijzen, die op de te hou den Nat. Reclame- en Huisviijt-temoou- stellingen zullen worden aangekoent of door vrienden van den R. K. Volks bond tot medewerking aan het goeae maatschappelijke en zedelijke doel, cat de jubileeienoe Vereeniging zich voor stelt, gratis worden afgestaan bij wijze van feestgeschenk. De deelneming in bovengenoemde Jubelfeesten, door geheel Kathoiiek Haarlem betoond en het vertiouwen, dat ook U gaarne uwe belangstelling in het welzijn van den R. K, Volksbond wilt toonen, geert het Comité voor ce Verloting de vrijheid, U te verzoeken iets te willen bijdragen, dat als prijs voor de Verloting kan dienen, iets door Uwe vaardigt hand gemaakt, of wat door U als prijs geschikt wordt geaent. De Verloting zal, behoudens onvoor ziene omstandigheden, plaats hebben op 21 April a.s., terwijl de voor prijs geschonken voorwerpen zeer smaakvol tijdens de Tentoonstellingsdagen (13 20 April) in de Bibliotheekzaal zul len geëxposeerd worden. Ondergeteekenden zullen gaarne prij zen in ontvangst nemen of op uw be richt doen afhaien en betuigen bij voor baat hunnen vriendel ijken dank. J. H. liULi, voorz., Anegang 35-37. D. JANSE, Secret., Jansstraat 'iOrood- W. J. SPELLER, Penningm., Prinsen- Bolwerk 30. H. T. BAK, Ged. Oude Gracht 67. H. BERNDES, Ged. Oude Gracht 120. H. N. KIMMAN, Wagen weg 5. J. A. LIPS, Schneevoogtstraat i5rood. CORN. H. MIDDELDORP, Warmoesstr. 20. J. VAN ROOZEN- DAAL, Schreveliusstr. 8rd. A. RIJS, Soendapleiu 2 li. L. SCHEEPEkS. Ruijchavcrstr. 17. F. J. TEEVEN, Ruijsdaelstr. 4. C TROMP, Edisonstr. 19. J. H. v. d. VANGST, Kl. Houtweg 1 Ttt H. 1. v. d VEER, Kl. Moutstr. 51. F. A. VISSERS Jr., Verwulf 3. J. VOL- LEBREGl, Smedestr. 1, en J. VOOR TING, Plein. En voorts bij de leden van liet Alg. Jubileum-Comité: W. B. GUSKENS, Parklaan 85. P. J. M. VAN BETE RING, Gr. Markt 4. C. W. HARBORD Gr. Houtstraat 50rd. G. TH. BROM, Anegang 26. Aan deze adressen zijn ooT loten d 25 ets. verkrijgbaar. Notaris W1LDERVANCK DE BLéCOURT, te Bloemendaal, bericht dat de VILLA „LINDENHOF" met Erf en Tuin in Hoog Bloemendaali groot 16 Aren 33 Centiaren, is ingezet en met de Imogen staat op Dagelijks tot aan den toeslag welke blijft bepaald op Woensdag 1 April 1914, 's'aVonds 8 uur in het Bloemend. Verkooplokaal gelegenheid tot hoögen, ten Kantore van den Notaris bovengen. Premie der hoogen 10 pCt. Nadere in lichtingen bij den Notaris bovenge noemd en bij den gemachtigde A. OVERAKKER, Bloemendaal, BROEK OP LANGENDIJK, 27 Maart. De prijzen waren: i-oode kool, groote 1415; dito kleine 1.5013.10; gele dito, groote, 7.50—8; kleine d-ito 1.407.40; witte dito groote, 66.50; kleino dito 1.20—1.60, al les per 100 stuks; wortelen 7090 et. perbaaL ALKMAAR, 27 Maart. Kaas. Kleine fa brieksbaas f 35.50, kleine boerenkaas f 34, j commissie f 35.50, middelbare f 37,Aange- voerd 179 stapels, wegende 125035 K.G., vol vette kaas. Handel stug. j Heden werden ter graanmarkt aangev. 421 H.L. Tarwe f 6—7.50, gerst f 4.50—; id. chev.; f 5.75—6.10; haver f 3.804.15; paar- - deboonen f-7,40; bruine boonen f 9.—13; witte boonen f 20; Karweiz. f 1215.50; Erwten; .groene 'f 8.75—18.50; grauwe f 24. DE EERSTE SERIE IS UITGEPUT DEN 4EN APRIL ONTVANGEN AANVRAGERS EENE NIEUWE SERIE. AAN ALLEN, DIE THANS DEN WENSCH DAARTOE i GEVtN, ALSMEDE AAN KOOPERS, I KAN DAN WEDEROM EENE VER- ZAMELING WORDEN VERSTREKT. - i

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 2