Üigekomen Berichten. Gemak- es WasciiMisje NIEUWS UIT OEN OMTREK. Kwartjes Advertentiën STADSNIEUWS. Letteren en Kunst. DE SPAARiEBANK belast zich met de uitvoering van effectenorders. Ncivertantiën, AMSTERDAMSCHE BEURS. üarktnieuws. am ii mm 11 aas» s i sas Van onze plaatsen wij er jaarlijks tiendui zenden. Een bewijs dat zij geven wat men er van vraagt. de zaak-bochette. KOERSEN VAN HEDEN, 3 APRIL. 25 Va 3 ïi NIEUWE NHACHT 98, MAASHES, in den Hout. liiiis is euu pi ooi der vlammen geworden. Boor den sterken zuidoosten wind, sloegen de vlammen over naar het woonhuis van G. van Putten, staande aan de Nieuwstraat D 104. W cldra stond ook de daarbij behoorende schuur met twee hooibergen en wagenloods in lichtelaaie, terwijl een zich in de loods bevindend kalf mede een prooi der vlammen werd. Enkele oogenblikken later vatte bet met ivet gedekte buis toebehoorende en bewoond door IV. Lagemaat, Nieuwstraat D 101, even eens vlam, dat, met de daarbij behoorende schuur, totaal uitbrandde. Be inboedels van bovengenoemde drie fa milies werden gered, terwijl het hnis met schuur van W. Lagemaat laag was verze kerd, van B. Kaats en G. van Puiten daaren tegen was niets verzekerd. Bo gebrekkige Soester brandweer stond mede door de bijna algeheele afwezigheid van water, zoo goed als machteloos om bet vuur ook maar eenigszins afdoende te bestrijden. Geen liefhebberij. Een opkooper van mol- leveilctjee te Brachten koebt dezen winter 10.000 stuks en zit er nog mee, daar er hoege naamd geen aftrek is. De Vogelwet. Op grond van de nieuwe Vogelwet werden op de markt te Arnhem alle wilde vogels in beslag genomen en op een handwagen naar bet paleis van justitie ver voerd, waar ze, in den tuin, door de politie werden losgelaten. (A. Ct.) HEEMSTEDE. Gemeenteraad. Gisterenavond vergaderde de gemeente raad, onder voorzitterschap van den heer burgemeester. Afwezig waren de heeren Hoeker en v. Meeuwen, mei voorkennis. De notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd. Goedgekeurd werd de nadere regeling der jaarwedde van de concierge van het Raad huis. Aan den openbaren dienst werden onttrok ken een gedeelte der Leidsche Vaart. Aan O. B. Blankwaardt werd vergunning ver leend tot het maken van een schuitenhuis in dc Leidsche Vaart langs de Prinsesse- kade. Aan A'. Stevens werd toestemming ver leend tot demping van een gedeelte sloot langs de Zandvoortsche Laan. Verder werden goedgekeurd de voorstel len Inzake de uitbreidingen van het hoofd- buizennet der Duinwaterleiding en de voor- Btellen tot wijziging in de lijst van dienst takken bedoeld in artikel 1 van het Werk liedenreglement en de wijziging der veror dening, houdende de indeeling, bezoldiging en wijze van benoeming van de ambtena ren en beambten bij de gemeente gas-, duin water- en electriciteitsbedrijven. De begroo ting voor het Electriciteitsbedrijf werd on gewijzigd vastgesteld en evenzoo de wij zigingen in de begrooting voor het gasbe drijf; in die voor het duin waterbedrijf, en de wijziging der Electriciteitsverordening. Men legt het er op aan om met 1 Mei stroom te kunnen leveren. Aangeboden werd de Herziening Vi van het uitbreidingsplan; terwijl Herziening IV daarvan werd vastgesteld. Goedgekeurd werd het voorstel van B. en W. om namen te geven aan lanen in Groenendaal. Een der lanen krijgt den naani „Vrijheids- dreef". De voorzitter deelde mede dat deze naam gekozen is omdat verleden jaar in „Do Kampioen" het denkbeeld aan de hand werd gedaan om, ter berinnering aan 1813, lanen aan te leggen en die den naam te feven, die herinneren aan het jaar 1913. et jaar dat de onafhankelijkheid is her dacht. De naam „Dreef" geeft een breeder idee nog dan laan. De heer v. ïienhoven voelde er meer voor om de laan te noemen „Dreef 1813". .Vrijheidsdreef klinkt wat dubbelzinnig en de aanleiding zal spoedig vergeten zijn. Dreef 1813 zou de herinnering meer wak ker houden. Men zou ze ook „Onafhanke- lijkheidsdreef" kunnen noemen. Spr, wijst op Plein 1813 in den Haag. De Voorzitter merkt op dat dan nog beter zou zijn te spreken van Dreef 1913, omdat zij is aangelegd in 1913 en ter ber innering aan de Onafhankelijkheids!eesten in het jaar 1913. De heer v. .Tienhoven maakt echter geen voorstel van zijn denkbeeld. Het voorstel van B. en W- wordt goed gekeurd. De onderhandsche verhuring van weiland in Groenendaal werd na eenige opmerkingen goedgekeurd. De bedoeling is om die ter reinen wat te stoffeeren met koeien deelde de voorzitter mede. De verordening op het beheer en gebruik van Groenendaal gaf den heer Tromp aan leiding om te vragen om de Belvedère te verpachten. De Voorzitter zeide dat zulks dit jaar niet meer ging, omdat de man al aangesteld is. Het volgend jaar zal er echter, rekening mede gehouden worden. Aan de orde was het voorstel om 60 aan deelen te nemen van f 100 in de onderne ming van den Autobusdienat De beer H on i ng heeft dit voorstel met bevreemding gezien, vooral omdat bij het voorstel geen nadere inlichtingen z;ju ge voegd als de statuten, begrootiag enz. De gemeente zal nu aandeelen nemen voor twee .vijfden van het kapitaaL Spr. ziet onder .de onderteekenaars namen die hij er liever niet op gezien had en verder zijn de on derteekenaars kapitaalkrachtig genoeg. Bo vendien bestaat er nog altijd een tram- commissie. Wij hooren daar echter weinig van. Spr. vraagt of dit voorstel een oorlogs verklaring bedoeld te zijn deze tramplan nen. De autobusdienst heeft zeker voordee- len voor de gemeente, maar spr. is er tegen om hem zoo sterk te steunen als nu wordt voorgesteld. Spr. wil steunen in overleg met de plannen der team-commissie. De heer Tromp verzekert van opinie ver anderd te zijn, nadat hij de oprichtingsver gadering van de Maatschappij 'heeft bijge woond. Spr. is er tegen om 5000 aandeelen te doen nemen door de gemeente en meent dat er kapitaalkrachtigen genoeg zijn om het geld bijeen te brengen. Wij hebben toch o©k nog in 't uitzicht de tramplannen. Verder meent *pr. dat bet geen algemeen gemeente belang is. De ous zal cr vooral zijn voor de bezoekers van Groenendaal men hoort tegenwoordig over niets spreken dan over Groenendaal. Het zal dan gebeuren dat de bus vol van Groenendaal komt en de men- schen aan den Wagenwpg moeten blijven wachten. Spr. meent dat de 5000 wel voor wat anders gebruikt kunnen worden. Er is nog veel te doen. Spr. zal daar niet op in gaan. De voorzitter: Gaat uw gang maar! De heer Tromp: Vermindering van gas- nrijs b.v., uitbreiding van de aansluitingen voor de waterleiding, volkshuisvesting enz. Men kan nu met de stoomtram naar Groe nendaal komen. Spr. meent dat de busdienst geen levensvatbaarheid zal hebben. Een be zwaar is verder, dat de Raad absoluut geen zeggenschap heeft over dienstregeling, ar beidsvoorwaarden enz. De heer Droog merkt op, dat tevoren, voordat liet adres aan den Raad gericht is, de raadsleden gepolst zijn. Den heer Honing heeft men niet kunnen bereiken. Anders wa ren hem zeker alle gewenschte inlichtingen verstrekt. Wat den heer Tromp betreft, deze had alle inlichtingen kunnen krijgen op de bewuste vergadering en had hij gevraagd bij de behandeling der statuten te mogen zijn, dan had men daartegen zeker geen bezwaar gehad. Spr. meende dat de beer Tromp vóór het nemen der aandeelen was. Dien indruk had spr. gekregen. Dat de heer Tromp nu an ders spreekt, verwondert hem. Neemt de ge meente aandeelen, dan heeft zij zeer zeker ook medezeggenschap. Over wat urgent is, kau men van meening verschillen. Spr. ijvert ook voor volkshuisvesting. Dat zal men niet ontkennen, doch dat neemt niet weg, dat men andere dingen niet behoeft uit te slui ten. Het ligt niet in de bedoeling om de tot standkoming der tram te verhinderen. Wat spr. betreft, moge de busdienst over vier jaar plaats maken voor de electrische. Wellicht zal de bnsdienst een prikkel wor den om de tram eerder te doen aanleggen. Spr. acht dat de antobnsdienst wel degelijk een gemeentebelang bevordert. Men leze daarover maar eens het prae-advies op bet voorstel. Als de bns b.v. 100,000 bezoekers naar Groenendaal zon brengen, waarvan twee procent de Belvédère bezoeken a 10 cent, be- teekent dat 200 voor de gemeentekas en heeft de gemeente reeds 4 pet. van de aan deelen terug. De beer Tromp ontkent ooit zijn instem ming met het nemen der aandeelen betuigd te hebben. Tegen enkele aandeelen zou spr. niet zijn, maar wel tegen het nemen van twee vijfden van het totaal. Dat het gemeentebe lang gediend wordt met een busdienst, kan spr. niet beamen. Het wordt een 20 minuten- dienst. Komt een bus vol van Groenendaal, dan wordt het een veertig minuten dienst. Spr. weet bij ondervinding wat b.v. een veer- tig-minuten-tramdienet bteteekent. Wat an ders zou het zijn een 10-minuten tramdienst in te stellen. De beer Droog meent dat bet verkeer van thans dn alle geval verbeterd zal worden. Dat is al een voornaam ding. De aanleg van een electrische tram is te duur, zoodat daar op vooreerst niet gerekend behoeft te wor den. Zjj kost geen tiendnizenden, maar hon derdduizenden. Ook zullen er wellicht langs Wagenweg en Heerenweg huizen komen met .bewoners die belasting betalen, betgeen de gemeente al weer ten goede komt. Het co mité heeft zijn uiterste best gedaan, heeft alle bewoners vanaf van Merlenlaan tot Bosch en Vaart bezocht en allen bijna hebben in geschreven voor honderd gulden of meer. Men kan toch niet vergen dat zij inschrijven voor duizenden voor een zaak, die in de iueht hangt. Spr. meent dat de gemeente er ook belang bij heeft en somde meerdere voordeee len op. De voorzitter wenscht op te komen te gen de uitlating van den heer Honing, die liever enkele namen niet op de lijst had ge zien. Spr. meent dat daarmede bedoeld zijn den president van den Raad van Beheer, die lid van den gemeenteraad is, en den gemeen te-secretaris. Spr. meent dat die heeren veel eer hulde verdienen voor hun moed en door tastendheid. Zij hebben veel moeilijkheden ontmoet en overwonnen, vooral met het plaat sen der aandeelen; ook hij spr. Een geheelen middag heeft men spr. trach ten te overtuigen. Aanvankelijk voelde epr. er niette voor, maar ten slotte was spr. over tuigd van het nut en de noodzakelijkheid. Spr. had toen dezelfde bezwaren geopperd als sommige raadsleden nu doen. De kwestie van de eleetrificatie der stoomtram is van veel grooter omvang. De tramcommiseie heeft gemeend niet met ge deeltelijke voorstellen te komen, maar met een geheel, dalt B. en W. zullen onderzoeken en waaruit 'die voorstellen zullen doen bij den Raad. Hierbij is echter ook Haarlem betrokken, b.v. met de te nemen richting. Een oorlogsverklaring is de busdienst niet, veeleer zal het leiden tot bespoediging. Met kleine middelen is ook wel wat te bereiken. Dat ziet men hier. Voor de tram zou een kapitaal van een paar ton noodig zijn, misschien wel drie. Dan heeft de bus dienst zeer zeker ook indirecte voordeden. Men ziet ook elders dat Rijk, Provincie en gemeente gezamenlijk veel meer bijdragen in het kapitaal voor een spoorweg, dan de Maatschappij zelvo. Dat zulks in Heemstede nog niet is geschied, behoeft geen reden te zijn om het niet te doen. De heer Honing heeft geen degelijkje be- grooting gezien, geen deskundige adviezen en verwondert zich dat eerst gezegd is, dat f 20.000 noodig is en nu blijkt maar f 12.500 noodig te zijn. De v o o r z i t't' e r vralagt of de heer Ho ning wel eens van Naaml. Venn, heeft ge hoord, waar het kapitaal op een zeker bedrag bepaald is, ma r slechts een gedeelte daar van is volgestort. Dat is hier het geval. De '..oer Droog zegt verschillende advie zen te hebben o. a. van den heer Kimman. De heer Honing (lachend:) Ja, een be langhebbende. De heer Droog1, En ook verschillende maatschappijen. De heer H o n i n g kan een belanghebbende geen orpartijdig beoordeelaar noemen. De heer Waller had eveneens op meer ge gevens gerekend. Spr. is er niet tegen te steunen, doch heeft zich verwonderd dat het in dezen vorm geschiedde. Spr. meent dat men niet bij leveranciers moet zijn óm adviezen. Die stellen de zaak zeer rooskleu rig voor. Spr. stelt voor het punt aan te hou den om juiste* gegevens te verkrijgen, opdat de raadsleden zich van de levensvatbaarheid van den dienst kunnen overtuigen. De heer v. Tienhoven steunt dit voor stel. Hij heeft het bedrag ook hoog gevon den. De heer Droog meent dat de heeren raads leden toch aille inlichtingen hebben kunnen krijgen, hetzij in vergaderingen of persoon lijk bij hem. Als de zaak aangehouden wordt, vreest hij dat de dienst dezen zomer niet zal loopen en dat men de wagens zal moe ten afschrijven. De voorzitter meent dat het niet zoo lang behoeft te duren. Men kan wel, als het noodig is, spoedig over die zaak vergaderen. Den heer Droog merkt op, dat deze ver wart het geven van inlichtingen aan de raads leden persoonlijk en ze geven aan het college als zoodanig. Dit laatste kan nog gebeuren. Spr. ziet daarin geen bezwaar en de raads leden kunnen nog overtuigd worden. Het voorstel van den heer Waller om de zaak aan te houden wordt aangenomen met algemeene stemmen. De heer Droog bleef buiten stemming. Het voorstel tot aankoop van 'de terreinen om een haven te kunnen maken nabij de gasfabriek werd aangenomen z. h. s. Aan het adres van Velsen aan de Regeering inzake het wetsontwerp op de ouderdoms rente werd adhaesie betuigd. Vastgesteld werd de eerste suppletoire be- grootóng dienst 1914; ook werd besloten tot het aangaan van een kasgeldleening. Het verzoek van het Kruisverbond inzake de sluiting der café's werd in handen gesteld van B. en W. om prae-advies. Bij de rondvraag vroeg de heer Honing om de besprekingen over den auto-busdienst te combineeren met de plannen van de tram. De voorzitter zegt dat onmogelijk te kunnen beloven. De heer Tromp vraagt om een aanplak bord in de Haarlemmerhout. B. en W. zullen het overwegen. De heer Waller deelde mede onderzocht te hebben hoe groot een aak vaü 400 ton in houd is. Zij is 45 meter lang, 8 meter breed en ligjt 5 tmdter boven 't water, als zij leeg is. Wat dit beduidde zou men niet begrepen hebben als men zich niet herinnerde, wat wij over de te maken haven schreven, dat deze n.l. zoo breed zou worden dat twee aken van 400 ton inhoud elkander daarin zouden kunnen passeeren. Het wordt dus een fatsoenlijke breeds ha ven op deze manier. Hierna sluiting dor vergadering. VELSÉROORD. De debatavond over Staatspensioen in het gebouw der St. Eidelus-vereeniging had gis teren weer een volle zaal getrokken. De hee ren Zuurbier, Brakenhof, Langendijk en an deren hadden zidh geplaatst op het stand punt der S. D. A. P.. der Liberale Unie en van den Bond voor Staatspensioncering. Door den inleider werden zij naar genoe gen verslagen. Het was een leerzame avond. De volgende week geen samenkomst. Woensdag 15 April het uitgestelde debat over bijzonder onderwijs. Inleider de Wel eer w. kapelaan van Driehuis. BEVERWIJK. Bisschoppelijke Kweekschool. Voor de jaar- lijksche toelating van studenten aan de Bis schoppelijke Kweekschool alhier hebben zich 45 jongelui aangemeld. Zoowel het schrifte lijk als mondeling gedeelto van hét examen heeft reeds plaats gehad en in de volgend© week zullen de uitkomsten van het examen worden bekend gemaakt. Dit jaar zullen 24 candidaten worden toe gelaten, meldt de Kennm. Met welke schitterende resultaten deze kweekschool werkt, kan blijken uit het feit, dat van de volledige opleiding der drie laat ste jaren van de 60 studenten die aau de examens voor onderwijzer te Haarlem deel namen, slechts 3 werden afgewezen. Apologetische cursus. In den elfden en laatsten cursus in dit seizoen beantwoordde de Weleerw. heer Slenders de laatste acht van de 60 ingekomen vragen. Na afloop hier van dankte de heer Steenvoorde namens de deelnemers den Weleerw. heer Slenders voor de vele en groote moeiten, die hij zieh voor dezen cursus getroostte. Als een blijk van hulde en dank voor dezen cursus werd hem een fauteuil aangeboden, waarna de voorzit ter van het Kruisverbond dezen dank her haalde. Hartelijk dankte de Weleerw. heer Slenders de vergadering voor dit onver wachte blijk van waardeering, daarbij een H. Mis toezeggende voor de gevers. HOOFDDORP. 40-jarig jubileum. Den 4den Mei a.s. hoopt de wagenmakersgezel B- van Bunde zijn 40- jarig jubileum te vieren- Dit behoort zeker tot de zeldzaamheden. De Jubilaris kwam vóór 40 jaar nit het weeshuis te Amsterdam en verhuurde zich bij den wagenmaker Schreuder. Hij was bij dezen en diens opvol ger N. J. de Bakker al dien tijd onafgebro ken werkzaam. SCHOTEN. Getrouwd: H. O. Stunt en O. Kensen. Geboren: z. van C. H. v?n KeulenSteen- kist. d. van J. M. de I-iriHeerens. z. van A. M. P. van der Post Rutten. Overleden: T. Barthel, echtg. van P. Möh- ringer, 65 jaar. HAARLEMMERMEER Oeboren: z. van A. Speelman—Klootwijk. z. van N. Brand BokkeT. d. van P. Meuldpk—de Snaijer. z. van E. H. de Smitvan den Odhtend. laiidsclie Roode Kruis" een lezing, die tot onderwerp had: „Ervaringen van de Neder- landsche Ambulance van het Roode Kruis in Turkije, gedurende den Balkan-oorlog". Er was veel belangstelling, zoodat de bo venzaal der Sociëteit Vereeniging geheel ge vuld was. De bijeenkomst werd geopend door den neer W. Hingmau, die in het bijzonder den Commissaris der Koningin, mr. dr. W. E. van Leeuwen en diens eebtgenoote mevr. v. Leeuwen—Waller, als beschermvrouwe van het Vrouwencomité welkom heette. De heer Van der Steen van Ommeren be gon met in groote trekken de voorgeschiede nis van den Balkankrijg mede te deelen, waarna hij de samenstelling der ambulance van het Roode Kruis, die naar Turkije ver trekken zou, behandelde, en verder den oor log. Na van al de verschrikkingen een wel sprekend beeld te hebben opgehangen, memo reerde spr. de onverschilligheid, die inder tijd in Nederland ten opzichte van het Roode Kruis heersehte. Het was dan ook een ver blijdend verschijnsel dat zieh naast het man- nen-eomilé voor Haarlem en omstreken een Vrouwencomité had gevormd, waarvan spr. dan ook veel verwachtte, niet alleen als de nood aan den man is, doch ten cpziehte der groote voorbereidende maatregelen. Echter stond Nederland niet alleen in zijn laksheid; in vele andere landen was dit evenzeer het gevai, doch vooral in Turkije liet de zorg voor wat de verpleging van den soldaat op het slagveld betreft, zoo goed als alles te Kvenschen. Een bekend Duitech krijgskun dige noemde het een schande wanneer twee mogenoheden met elkaar in oorlog geraken, zonder dat de verplegingsdienst en wat hier mede in verhand stond, niet tot in alle on derdeden geregeld was. Ten slotte gaf spreker een overzicht der medische oorlogstactiek en een aantal bijzon derheden over Constantinopel, den aard der Turksche bevolking, hun zeden en gewoon ten, waarna eenige oogenhlikken gepauzeerd werd. Na de pauze werden de lichtbeelden ver toond. De heer Hingman bracht den dank der aan wezigen aan den spreker over en sprak de hoop uit, dat deze nog veel ten bate van het Roode Kruis mocht verrichten. Dit Roode Kruis heeft recht op on6 aller hulde. Niet alleen heeft het bewezen recht van bestaan te hebben, maar bet voorziet in een behoefte en spreker verwachtte dat ieder in zijn kring er toe zou meewerken om het ten volle te doen beantwoorden aan zijn grootsche roeping. Door een hartelijk applaus toonden de aan wezigen het met deze woorden eens te zijn en tevens uiterst, voldaan over hetgeen dien avond gehoord was. GEVESTIGD. De heer G. A. Broekman heeft aan de KL Houtweg 5, alhier, een dames- en heerenklee- der makerij gevestigd. Alhoewel het atelier eerst hedenavond geopend zou worden, had de heer Broekman toch hedenmorgen reeds veel bezoekers te ontvangen. Voorzeker een gunstig voorteeken! De paszaak is comfor tabel, eenvoudig-éhie ingericht. PAARDENMARKT. HAARLEM, 3 April. Paardenmarkt. Aangev. 177, H. pr. 400 L. pr;js 40. Bestaande groctendeels uit werk- en rijtuig- of stalhouderspaarden. Handel matig. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug ie hekomen bij: Mevr. Smit, We«- terhoutpark 17, Heemstede, een haarkam; B. Voorn, Voorhelmplein 14rood, een bril; D. van Schooten, KI. Houtstraat 114, een flesch wonderolie; J. Zijlstra, Essehilderstraat 82. een handschoen; D. Bonte, Vooruitgangstraat 11, 2 pakjes jodoformgaas; Th. M. H. van Waveren, Heerenweg 269, Heemstede, een si- garenschaartje; J. Meijer, Maarten van Heemskerkstraat 48rood, een bril; J. Hom mers, Koudenhorn 16, een hond; J. W. H. Hoogeveen, Potgieterstraat 45, een hoeden veer; H. Daudey, Groote Houtstraat 168, een lorgnet; Bureau van Politie, een dolkmes; N. Storm, Nicolaas van der Laanstraat 13, een halsketting. BURGERLIJKE STAND. Geboren: 1 April. z. van L. de Vos—de Paus. 8 April. z. van A. H. van Tilburg— Zwarts. 1 April. z. van H. JuttenBakker. Overleden: 2 Febr. F. H. A. Servaas, 24 j., Lauxens Costerstraat. MET HET „RÓODE KRUIS" IN DEN BALKAN-OORLOG. De heer L. van den Steen van Ommeren, ■officier van gezondheid 1ste klasse, hield gisteravond voor de leden zoowel van het Vrouwen- als van heb Mannencomité voor Haarlem en Omstreken, vnn heit „Necler- PAUL HEYSE f. Reuter seint uit Muachen, dat de bekende dichter Paul Heijse Donderdagmiddag over leden is. BUITENLAND. LONDEN, 3 April. De brand te St. Augus tine geseind, brak in een klein hotel uit en greep dadelijk snel om zich heen, zoodat verschillende grootere hotels der badplaats eveneens in brand geraakten. Op straat en in de brandende gebou wen speelden zich verschillende scènes al, daar de gasten zich voor het grootste gedeelte ge noodzaakt zagen, in nachtgewaad te vluchten. Aan het snelle optreden der brandweer is het te danken dat niet de geheele stad in vlammen opging. De schade bedraagt ongeveer drie ton. DE ZEERAMP. NEW-YORK, 3 April. Het stoomschip „Southern Cross" is met de overlevenden van de „New-Foundland" alhier aangekomen. De „New-Foundland" was in een sneeuwstorm geraakt en door het ijs ingesloten. De beman ning begaf zich op ijsschotsen die geruimen tijd heen en weer dreven. De „Southern Cross" slaagde er in van een dezer ijsschotsen 50 man aan boord te nemen. Van de overigen is nog niets met zekerheid bekend. Volgens ontvangen telegrammen echter moeten 30 leden der beman ning v9n de „New-Foundland" aan boord geno men zijn door de „Bella Ventura", terwijl voorts een aantal manschappen omgekomen zijn. De „New-Foundland" behoorde tot een vis- schersvloot welke op 13 Maart ter robbenvangst uittoog. Het totaal aantal manschappen der schepen die tot deze vloot behooren, bedraagt 4000. Sedert geruimen tijd heeft men niets meer van deze schepen gehoord, zoodat men zich om- l trent het lot daarvan ernstig ongerust maakt. PARIJS, 3 April 1914. In wel ondeciiehté kringen loopt met groote hardnekkigheid het gerucht dat de Minister van Justitie Martin als gevolg van het rapport der Rochetie-conw missie, besloten heeft zijn ontslag te nemen. Een langdurig onderhoud dat Martin met den Minister-president Doumei'gue had, wordt hiemede in verband gebracht. ONLUSTEN IN MEXICO. NEW-YORK, 3 April. De New-York Herak' ontving uit Vera Cruz een telegram waarin wordt gezegd dat de toestand in Mexico aan een sehikbewind doet denken. De politie, aldus zegt het telegram, trad op zeer brutale wijze op tegen een demonstratie van studenten. Bi' het gevecht werden twee hunner gedood, ter wijl 8 studenten gearresteerd werden. Deze 8 werden den volgenden dag zonder rom var proces doodgeschoten. De regeering doet alle pogingen om de waar- beid niet aan den dag te brengen. Vluchtelingen uit Tampico hebben medege deeld dat de stad sedert 8 dagen zonder water is. Men vreest eeu pokken-epidemie. Tampico is gèheel door de rebellen Inge, sloten, die tot nn toe nog geen aanval op da stad hebben gedaan. Op de Pftirakorivier- liggen kanonneerboo-, ten van Huerta die nu en dan eens een schol lossen. BINNENLAND. DE KAZERNEBUAND TE EDE. Men seint ons uit Ede: De sergeant D. W. R., van het ga*» i zoe te Ede, die voortvluchtig was en vcrdach wordt van brandstichting in de kazerne ie Ede, is te Slenaken in Limburg aangekoudex en wordt naar Ede overgebracht. (Opgegeven door „DE SPA A RN EBA NK", Nieuwe Graclit 98 (Telefoon 2088). Alhier) Koersen van latere ongeveer 2 uur. koersen Amalgamated Smelting en Ref. Comm. Car eu Toundry Common Erie Common Kansas City Common Marine Pref. Marine 2e Prei Mexican Common Missouri Common Pittsb.Coa Common South. R. Ml Common Denver Common Rock Island Common Steel Common Topeka Common Union Common Wabash Pref, Wabash Kon. Petroleum Cew. Vorstenlanden Actions Vorstenlanden 2ya pCt N. W. S. 6613/to 3 pO. Cert N. W. S. 77«/16 Common Peru7iU Pref. Peru 42 Bindley 199 Amsterdam Rubber 140 Nederl. Rubber 85 Gecons, Petroleum 232 Orion 91 Gew. Dordtsche 185 Intern. Rum. Petr, 116 United Cigar 5G1/4 Prolongatie 3i/2 Amerika vast. Oliewaarden willig. Tabak- ken zonder affaires. 7fi k 693/s 611/4 30 126/„ ISVz 261/g 148/8 48in 641/2 98 162 2 n 69/!fl 610 7613/w 12"/,e 26 V 14i/t «"lie 647/j6 6 i/a 6C8 23.1;, 114 50 AMSTERDAM, 8 April 1914. De aardappel prijzen waren heden: Friesche borgers 2.803.Friesche blauwen 2.5042.5. Zeeuwsehe bonten 1.80 —4.60. Zeeuwsehe blauwen 1.804.80.1 Zeeuwsehe eigenheimers 8.403.70. Zezuw- sche bravo's 3.604.Spuische eigenhei mers 3.25—3.80. Geldersehe blauwen 2.40 2.60. Drentsehe eigenheimers 1.702. Duitsche roode 1.902.25. Rad Star 2.30 3. Malta's per K, Q.f 0.065/80.08%. Aan voer 3 ladingen. SCHIEDAM, 2 April. Moutwijn f 11.50. Je, never f. 15.50. Commissie f 10. Stemming prijs houdend. Spoeling" f 1.60. Graanspiritus f 19.75 -19871/2. Melasse f 17.50—17.75. Ruwe Spi ritus f 9.121/2. HOORN, 2 April. Kaas. Aanvoer 39 stapels1 Wegende 28462 K.G. Prijs: kleine 1' 32.50, commissie f 35 en Fabriekte- f 33.50. Burgkmeestkr en Wethouder? van Haarlem maken bekend, dat het GEMAK- en WA8CHHUISJE in den Hout, gelegen tegenover het paviljoen .Welgelegen", met ingang van 5 dezer dagelijks, voor- loopig van des morgens 10 ure tot des namiddags 7 ure zal zijn ge- opend. De vergoeding voor het gebruik der inrichting bedraagt 5 cents bij vooruitbetaling aan de bewaarster te voldoen. Geene vergoeding wordt gevop derd voor het gebruik der inrich; ting door personen beneden der leeftijd van 15 jaren. Haarlem, 31 Maart 1914.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 6