Ismen Berichten. NIEUWS üir OEN OMTREK. BUITENLAND. BINNENLAND. nosioiiceii leo&deeignqeii. ^t\c1 den Ned. r. k Een kleine Pil geneest een grooe Bloedarmoede. ÏS VerefflL B" STADSNIEUWS. Financieels Berichten. KORT OVERZICHT. Het eerste Kamerlid Henri Polak heeft te Delft voor de Soc. Dem. Studentenver- eeu lezing gehouden en gesproken over: „Socialisme en Kunst." KAPITAAL EN INDUSTRIE. ENGELAND. De suffragettes blijven voort gaan met hare beruchte strijdwijze. ENGELAND. Het Lagerhuis heeft met 356 tegen 276 stemmen de Home Rule Bill in 'weede lezing aangenomen. SPANJE. Koning Alfonso is gisteren naar San Sebastiaan vertrokken. ITALIë. Afgevaardigde Salandra sprak gisteren een belangrijke rede uit bij de bc- -aadslaging over de regeeringsverklaring. ITALic. Men vreest tegen 15 April een algemeene staking. ZWEDEN. De verkiezingen verloopen gun stig voor de Rechterzijde. De sociaal-demo craten en liberalen verliezen meerdere ze tels. De geheele uitslag is nog niet bekend. de en welvaart van Ulster, Ierland, en waar schijnlijk ook Engeland zou vernietigen. Simon verklaarde, dat het liuis de wet in tweede lezing moest aannemen, maar hij sprak de hoop uit dat de pogingen om tot een vredelievende oplossing te geraken zou den worden voortgezet. Het Lagerhuis heeft daarop de Home Rule bill met 356 tegen 276 stemmen aangenomen. Suffragettes wandaad. Eene lange lijst apachen-misdaden komen al op rekening der beruchte vrouwenbewe ging in dit land. Zaterdagavond om tien mi nuien over half elf ontplofte een bom in de kerk van Sint Martinne, op Trafalgar Square. Twee gekleurde glasramen en een kerkbank werden vernield. Men vermoedt wederom met het werk van suffragettes ie doen te hebben. DUITSCHLAND. Dc Keizer en het Katholicisme, De Nordd. Allg. Ztg. beeft dus, gelijk wij gisteren in bet kort meldden, een einde ge maakt aan de begrijpelijke agitatie, die onder de Duitsohe krtholieken beersrbte over den brief, dien de keizer na baar bekeering aan de landgravin van Hessen gericht zou hebben. Het offieieuse blad verklaarde met alle stel ligheid dat tegenover de valschc berichten over den inhoud van den brief verbreid, vast gesteld moest worden, dat de brief geenevlei uitspraak van welken aard ook over het Ka tholieke geloof en de Katholieke Kerk, het Katholicisme, of de houding van den keizer (ten opzichte van het katholicisme) bevatte. Alle voorstellingen dienaangaande in de pers gegeven waren uit de lucht gegrepen Mei deze tegenspraak kunnen de katholie ken tevreden zijn. De meer dan „schroffe' uitlatingen van den keizer over het Katholi cisme, waarvan de scherpte niet kon wegge nomen worden door bet feit, dat zij „maar' in een particulieren brief gebezigd waren, zijn dus blijkbaar vervalscht weergegeven. De te genspraak komt wel wat laat en doet wel wat vreemd aan na de herhaalde bevestigingen, die de bewuste uitlatingen in verschillende bladen gevonden hadden, maar de tegen spraak i6 te beslist, om er nau te twijfelen. De Germania voegt aan het bericht, van de Nordd. Allg. Ztg. het volgende toe: De Ger man a heeft van het begin af aan bij de be handeling van deze aangelegenheid zich de gToolst mogelijke terughoudendheid opge legd en tegenover de aangehaalde woorden van den keizer over het Katholicisme, die nu jfficieus worden tegengesproken op andere oitlatingen van den keizer gewezen, zooals bij de schenking van de Dormitio, welke een gunstig licht over de houding van den keizer tegenover het Katholicisme doen vallen. Wat de zaak betreft, geven wij gaarne uitdruk- 1.' g aan onze bevrediging over de voldoende opheldering der kwestie. FRANKRIJK. De tuberculose iu het leger. In de Actualité Sociale bespreekt de afge vaardigde A ndré Honnarat de sociale gevol gen van de tuberculose in het leger. Wij lijveu elk jaar gemiddeld 234,000 jonge mannen iu, schrijft' bij o.a. Maar elk jaar worden er eveneens velen weer naar huis ge zonden wegens'hun gezondheidstoestand. Ge middeld worden er 16 op de 10000 als lijdende aan tuberculose naar hun haardsteden terug gezonden. De staat draagt ten opzichte van die burgers een niet weg te cijferen verant woordelijkheid. Wij vragen slechts gelijkstelling tusschen deze lieden met hen, die in dienst een onge luk krijgen. Indien een soldaat een heen breekt, dan wordt hij in het hospitaal eerst verpleegd, om daarna naar huis te worden gezonden, als hij ongeschikt is geworden voor den dienst. Zou men dan ook niet evengoed de soldaten, die tijdens hun diensttijd gaan lijden aan tuber culose, eerst in een sanatorium kunnen ver plegen, in plaats van hun zoo maar in hun familiekring terug te sturen? Al hield men haar maar zóó lang, dat zij notie hadden gekregen van de wijze, Waarop zij in bun omstandigheden behooren te le ven, dan ware alreeds een schoon en groot werk van sociale propylaxie volbracht. De moord op Calmette. De rechter van onderzoek heeft gisteren eenige redacteuren van de „Figaro" gehoord. Hun verklaringen brachten weinig nieuws. Alleen deelde een hunner mede, dat Cail- laux reeds een maand voor den moord had verklaard, dat zoo Calmette de campagne niet staakte, hij hem in een duel zou doo- den. Caillaux was een zeer goed schutter en oefende zich eiken dag. De „rintransigeant" deelt onder voorbe houd het gerucht mede, dat een zeker per soon, een vijand van het slachtoffer van het „Figaro"-drama uit Parijs verdwenen is. ENGELAND. Uit de vredesbeweging. In het Lagerhuis diende Sir Edward Grey een wetsontwerp in bevattende bepalingen betreffende het in werking stellen van ze kere door de tweede vredesconferentie aan genomen conventies. Home Rule en Ulster. Op den laatsten dag van de debatten in het Lagerhuis, over de tweede lezing van 'de Home Rule Bill, hadden geen opwindende incidenten plaats en een wezenlijke veran dering van positie viel niet te constateeren. De bespreking verliep vredelievend en van partijgeest was niet veel te bemerken. Uit de redevoeringen van Redmond (na tionalist), Carson (unionist) en Simon (li beraal), bleek, dat geen verandering in de houding van de verschillende partijen ge komen was, maar wel sprak daaruit het verlangen, dat de pogingen om tot een vre delievende oplossing te geraken zouden wor den voortgezet. Redmond verklaarde, dat hij niet aan een oplossing wanhoopte, maar gezien de hou ding van de oppositie tegenover het aan bod der regeering, bleef er, naar zijn mee ning, niets anders over, dan met de hill voort te gaan. (Toejuichingen hij de minis- terieelen). Carson besprak nogmaals de eischen der oppositie en zeide, dat de regeering de po litiek van geweld moest opgeven, wijl ge wold de langste weg zou zijn naar den vre- ITALIë. Te Rome, Napels, Florence en Milaan zijn Zondag groote bijeenkomsten van spoorweg ambtenaren gehouden, waai' moties ten gun ste eener algemeene staking, te beginnen 15 dezer, zijn aangenomen met grooie meer derheid van stemmen. AMERIKA. Tegen drankmisbruik. De minister van Marine gaf last, dat geert sterke drank aanwezig mag zijn aan boord van oorlogsschepen, op marinewerven en in marinestations. MEXICO. De toestand. Generaal Villa, de overwinnaar van Tor- reon heeft Zondag 600 Spanjaarden uit deze stad gezet. Hun goederen zullen waarschijn lijk verbeurd verklaard worden. De veilig heid der overige vreemdelingen is gewaar borgd. De jongste Bisschop. De jongste Bisschop ter wereld is dezer dagen door Z. H. den Paus benoemd in den per soon van den pater ^alesiaan don Francesco de Aquirra y Correa. De nieuwe prelaat zal wijs bisschop zijn van het aartsdiocees Cuyaba in Brazilië en is den 22 April 1885 geboren. Als deze opgave van de Patr. juist is, telt Mgr. Correa dus 20 jaar en zal pas kort voor zijne wijding den door het canoniek recht ge vorderden leeftijd van 30 jaren hebben bereikt. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Kon. besluit is dr. J. H. Jeunes, school opziener in het district Rotterdam, benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. 3IR. J. LOUDON, f De familie hier te lande heeft bericht ontvangen van het overlijden van nlr. J, Loudon, oud-president van den raad van jus titie te Batavia, ridder in de orde van den Ned. Leeuw. ALS WK EENS ZOOVER WAREN. Nadat spr. alles wat er nu is had afge keurd en leelijk gevonden, zeide hij o. a. „Bouwde men vroeger een kathedraal, dan was elke arbeider, bouwmeester en metse laar doordrongen van één zelfden geest. Een architect die thans geroepen wordt een ka thedraal te bouwen, bouwt met hetzelfde genoegen een warenhuis. Een werkman, be zig aan den bouw van een kerk staakt, wanneer het loon niet voldoende is, met het zelfde plezier, als een bezig aan den houw van een gevangenis. Ten slotte behandelde spr. de beteekenis van het socialisme voor de kunst. Als eenmaal de periode zal gekomen zijn, waarin zuiverder verhoudingen in het men- sckelijk leven zullen bestaan, dan zal daar uit een nieuwe cultuur, een nieuwe kunst geboren worden, waarvan we nog wel niet de uiterlijke vormen kenneiï, waarin die zich zal voordoen, maar die toch komen zal. De kunst zal eerst komen, als het so cialisme er zal zijn." Als de heer Polak het zegt, zal hét wel zoo wezen 11 NEDERLANDERS VOOR AUSTRALIë. Het Bat. N.euwsblad meldt, dat de heer A. J. van den Brenk te Melbourne in op dracht der Australische regeering naar Ne derland en België zal vertrekken, voor de werving van Nederlandsche kolonisten voor Victoria. Het Australische gouvernement heeft voor hen een gebied van 10,000 H.A beschikbaar gesteld. DE OVERSTROOMING TE SPIJCK. Men schrijft aan de Tel.: Het door de overstrooming zoo geteisterde Spijck is thans nagenoeg van het water ver lost. Behalve dat hier en daar nog eenige betrekkelijk laag gelegen gedeelten blank staan, is de toestand nu tenminste weder eenigszins houdbaar. De ondergeloopen wo ningen, tocli al niet hecht op hun grond vesten, hebben van het water niet weinig geleden en al is de grond nog wat drassig, de huisjes zijn weer bewoonbaar en ook door de bewoners betrokken, verheugd als de menschen waren weer onder eigen dak te kunnen vertoeven. De steenovens kunnen nog niet werken, want behalve dat er veel in de fabrieken bedorven is, veroorzaakte de overstrooming een chaos van weggedre ven materialen en opeengehoopte steenen. Van deze laatste gingen er volgens de ver zekeringen van een der werklieden, onge veer vier-en-een-half millioen verloren. Als men nu nog nagaat, dat een 3 a 400 man man gedoemd waren al dien tijd stil te liggen, dan ligt het voor de hand, welk eene schade dat dorpje heeft geleden. Door de talrijke op uitvoering wachtende orders zullen er dan ook den eersten tijd haast handen tekort komen, om tijdig de bestel lingen te kunnen uitvoeren; de hoop is nu gevestigd op mooi voorjaarsweder, dan kan spoedig begonnen worden. Met liet oprui mingswerk is bereids een begin gemaakt en daarmee voor talrijke gezinnen een eind aan de gedwongen rust. de knecht van den landbouwer Giesbergen te Etten bezig met het uitspitten van een haag, toen hij daarbij op een hard voor werp stiet, dat later bleek te zijn een oude steenen pot. De pot, die jammer genoeg geheel vernield is, bevatte 55 zilveren geld stukken, oude Zeeuwsche rijders, eenige goudstukken en wat zilveren en gouden sie raden. De pot moet, naar men ons mede deelde, echter meer waard geweest zijn, dan de inhoud. - Zoo'n leukerd. Bij de verpachting- van een jachtrecht in de provincie Drente bleek bij de opening der briefjes, dat een in schrijver zoo oolijk was geweest, een brief je in te leveren, waarin hij f 10 meer bood dan den hoogsten inschrijver enhet jacht recht werd liem toegewezen. Over deze beslissing was de hoogste in schrijver niet tevreden zegt het Hbld. en hij vroeg in deze kwestie advies aan meer dere rechtsgeleerden van naam, doch dezen vonden in de toewijzing niets onwettigs. Wel is waar is dit op zich zelf staande feit niets bijzonders, maar het wijst toch op een leemte in het Burgerlijk Wetboek, die belooft een bron van geschillen te zullen worden. Want hoe- zal een rechterlijke be slissing uitvallen, indien eens twee inschrij vers zoo oolijk zijn een dergelijk verschil lend bod te doen en in zulk een dubieuse kwestie een uitspraak wordt uitgelokt? Coöperatief scheren. Door eenige per sonen te Gouda is het initiatief gehouden, tot oprichting van een coöperatieve scheer- en haarsnijsalon. - Laf. Eenige deugnieten hadden Zon dag op den straatweg tusschen Leiden en den Haag asfaltspijkers gestrooid, waardoor menigeen een lek in zijn fietsbanden kreeg. Men zoekt de daders te vergeefs. Een frische bergplaats! Te VHeerenberg hebben de Rijksambtenaren een vrouw wegens smokkelarij aangehouden, die een half pond suiker in haar kousen bleek te hebben verstopt. Vad. Zeedijk-relletjes. Op den Zeedijk en omgeving was het Zaterdagavond en nacht wederom zeer rumoerig, schrijft de Tel. Er hadden daar weder herhaaldelijk vechtpar tijen plaats van zoodanigen. omvang, dat de politie zich genoodzaakt zag, door gebruik making van de wapens, daaraan een einde te maken. Een politieagent kreeg van een 17-jarigen jongen een klap in het gezicht terwijl in de Warmoesstraat een brigadier van politie, toen deze iemand ter zake vech ten trachtte te arresteeren, door een ander persoon op den grond geworpen werd waar door deze politiebeambte onbeduidend aan zijn rechterhand werd verwond. Zakkenrollers. Zondag hebben in de drukte te Amsterdam zakkenrollers hun slag geslagen. Een persoon miste een portemon- naie met f 3.een ander een met onge veer f 100. In de omgeving van het Sportpark zijn eenige horloges gerold. Verduistering. In zake de verduiste ring door den kassier P. G. Buijé te Zun- dert gepleegd, is een rapport verschenen van het bestuur der Coöperatieve Centrale Leenbank. Daarin wordt medegedeeld dat vaststaat een verduistering van f 8000 ten nadeele dér Bank te 'Huhdeft, dat een mo gelijke verduistering van f 11.000 nog in onderzoek is en dat het bedrag ten nadeele van particulieren verduisterd pp f 70.000 ge steld kan worden. - f 1200 gestolen. Een cassière van een kleedingmagazijn te Utrecht kwam op een bank f 2500 deponeeren. Zij werd aange sproken door een heer en draaide zich een weinig om. Toen zij zicli weer naar 't loket keerde, bemerkte zij dat er. f 1200 verdwe nen waren. De persoon die haar had aangesproken, was nergens meer te vinden. De juffrouw kon van den man slechts een zeer vaag signalement opgeven. De recherche stelt een onderzoek in. - Overreden. Gistermiddag: werd het elf jarig zoontje van den werkman J. A. van der Blom te Leiden dooi- een zwaarbeladen grutterswagen, waar hij opgeklommen was en weder afviel, overreden en onmiddellijk gedood. - Een schokker gestrand. Tijdens mistig weer is ongeveer een kwartier gaans ten Noorden der Uitwatering te Katwijk aan Zee een Urker schokker gestrand. Het vaar tuigje is met twee personen bemand; tot hedenmorgen was het niet gelukt 't vaar tuig af te brengen, aangezien er een sterke wind op de kust staat. Verdronken. Zondag reed te Deventer de 18-jarige costuumnaaister M. Z. per fiets over de schipbrug, die ten gevolge van den waterstand zeer hoog ligt- Bij het afrijden der helling wilde zij uitwijken, doch viel, met bet noodlottig gevolg dat zij onder de leuning der brug doorgleed en in den IJsel terecht kwam. Pogingen tot redding bleven vruchteloos. Kort daarna werd het lijk op gehaald. Brandstichting. Zondag ontstond brand in een woning te Tilburg, een bed stond in brand. De bewoner en een kostganger werden gearresteerd als verdacht van brand stichting, Branden. Zondagmorgen ontdekte men brand in het badhuis van „Het Witte Kruis" te Alkmaar, toen de vlammen reeds het dak uitsloegen. De muren zijn overeind geble ven, maar zolderverdieping en topgevel zijn geheel verbrand. De voorraad^magazijngoe- deren van „Het Witte Kruis" en van de Vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose is verbrand. Alles is verzekerd. Zondagochtend werd de brandweer te Utrecht gealarmeerd voor een hevigen bin nenbrand in de Coöperatieve Sticktsche Olie- en Lijnkoekenfabriek nabij de Groenelaan bij het Merwedekanaal. De schade is be trekkelijk gering. s hek 8 s Stelling. Op den achtergrond prijkt bet bonds- VolksboiHl. Een schitterend gezicht is het! Bij de bloedarmoede heeft een aanzienlijke, ONZE WINKELSTAND vermindering van roode bloedbolletjes plaats.Morgenavond zal door de firma Pfann en Deze bolletjes die juist aan het bloed zijn roode kleur geven, zijn de dragers van de zuurstof die zij opnemen wanneer zij dooi de longen gaan Ziedaar waarom hij die geen rood bloed heeft, geen gezondheid kan bezit ten. Iedereen weet dat het lichaam niet kan leven zonder zuurstof. Dus, wanneer de roode bolletjes verminderen, vermindert do opge nomen hoeveelheid zuurstof in gelijke mate en de gezondheidstoestand volgt dezelfde be weging. Dan komen de karakteristieke verschijnse len voor den dag, als lusteloosheid, bleekheid der lippen en van het gelaat, verlies van eetlust, hartkloppingen bij een eenigszins he vige oefening. Indien de ziekte wordt ver waarloosd, vermeerderen deze verschijnselen Co. in de Paul Krugerstraat no. 45 een nieuwe zaak in Boek- en Papierhandel ge opend worden. Alsdan gratis sluitzcgelsl WELDADIGHEIDSCONCERT. In dc concertzaal dor Sociëteit Vereeni- ging- zal op W oensdag 15 April a.s. een wel dadigheidsconcert gegeven worden ten bate van den Nederl. Biindenbond. Het Gemengd koor Polyhymnia met solisten en het Haar lem's Muziekkorps zullen o.m. het beroem de „Erlkönigs Tochter" uitvoeren. GEVAARLIJK. Hedenmorgen bemerkte men dat een der pijlers, waarop de trambrug bij de Amster- damsehe Poort rust, gebroken was. Oiu on gelukken te voorkomen stapten de reiziger? heel natuurlijk in aantal en in krachten; er aan de eene zijde van de brug nit en stap- komt een oogenblik dat alle hoop om het ten weer in als de leege wagen de brug ge- kwaad te herstellen, verloren is. Bij tijds passeerd was. Om een uur of elf was de zaak aangevat', is het kwaad zeer gemakkelijk te weer in orde. genezen en het middel dat gebruikt moetVISCH ALS VOLKSVOEDSEL. worden, is een versterkend geneesmiddel, dat In de vergadering van de Maatschappij van de kracht heeft de (roode bloedbolletjes te Nijverheid is gisterenavond een commissie vermeerdereu en de zuurstof naar de weefsels benoemd om te onderzoeken op welke meest en spieren otfer te brengen. De Pink Pillen doelmatige wijze de ingezetenen zijn te voor zijn dat versterkende geneesmiddel en in de zien van visch als volks voedsel geneeskundige wetenschap ia er niets zoo zeker ais de genezing der bloedarmoede dooi de Pink Pillen, Zt{ zijn varkrijabaar a f 1.75 per dee* an 19 per zes don zen bij het Hoefd-d pot der Pink-Fillen, Dacostakade 15hule, Amsterdam. Voor Haarlem en omstreken bi) oe iirma's J. J. Göpplnger, Gr. Houtstraat 147a, W. A..Schou ten, drogist te Usse. fcn verder bij verschillends Apothe kers oh Daogistoa. PERSONALIA. Den 6en April zijn voor het Mr. Diplo ma voor echoenmaker afgenomen vanwege de HaarL Schoenmakers-patroonsvereeniging geslaagd: in afd. A. de heeren: G. J. Stork, te Velsen, J. A. W, Maas, Haarlem; afd. B.J. Hupkens, J. W» Treskens te Haarlem, en K. Slikker te Schoten. Afd. 0.: A. van Velthoven, Bloemendaal. GEDETACHEERD. Van 15 April tot 2 Mei worden van het 3e Bataljon 10e Regiment Infanterie 13 mi liciens van de Octoberploeg der lichting 1913 gedetacheerd te Amersfoort ten einde dienst te doen bij de le school voor verlofs officieren. MILITAIRE MARSCH. Hedenavond' 7 nun wordt door de 4e Comp. 3e Bat. onder bevel van den kapitein Kruijt uitgerukt tot het houden van een militai ren marsch naar Alkmaar. Morgenochtend zal aldaar aan de cadettenschool een warm maal worden verstrekt. De troep marcheert morgen weder naar Haarlem terug en zal ongeveer. 7 uur u.m. alhier, aankomen. Het credietvraagstuk is voor den klein- als voor den groot-industrieel een netelig vraag stuk. Daar is al door velen en door mannen, wier oordeel op prijs gesteld pleegt te wor den, over dat vraagstuk geschreven en ge sproken. j Voor het departement Haarlem van de Maatschappij van Nijverheid hield gisteren de Delftsohe professor der Technische Hooge- school, J. G. C. Volmer, een zeer interessante voordracht. In zijn betoog deed de professor duidelijk uitkomen dat ons bankwezen niet beantwoordt aan de eischen, die de groot-ondernemers daaraan moeten stellen. Een doorwrochte studie zouden wij zijn le zing kunnen noemen, welke waard was, voor de belanghebbenden in haar geheel in druk te verschijnen. Het gesprokene vond dan ook een groote belangstelling. De aanwezigen, een twintig tal, zullen menige nuttige wenk ter harte ne men. Een geanimeerd debat ontstond na de le zing, wat de ontwikkelende waarde van den avond ten goede kwam. 4 De voorzitter, Mr. J. G. L. Vlaanderen, dankte den spreker namens de aanwezigen en ging daarna over tot behandeling van enkele huishoudelijke punten. BARBIERS EN KAPPERS. In 'de gisterenavond gehóuden vergadering van de afd. Haarlem van den Ned. Barbiers en Kappers bond werd o.m. besloten om de vakgenooten te .dezer stede en aangrenzen de gemeenten te adviseenen om met de a.s. Paaschdagen één dag geheel te sluiten en één dag volgens Zondagsche regeling. MAATSCHAPPIJ .EXCELSIOR". De Staatscourant bevat de akten van op richting van de Maatschappij tot Bouw- en Exploitatie van Onroerende Goederen wEx- celsior", alhier. Het kapitaal is groot 50,000, in aandeelen van 500. Daarvan zün 28 ge plaatst en volgestort. BEëEDIGD. De heer A. Bertling alhier is ter terecht zitting van de Arrondissement*! Rechtbank van heden beëedigd als notaris van Haaiiem, FAILLIET VERKLAARD. 1 Door de Arr. Rechtbank alhier is beden in staat van faillissement verklaard: H. Fer- werda, koopman in vogels, te Haarlem, Scher- nierstraat Reekter-coimnissaris Mr. H. van Nes van Meerkerk. Curator Mr. J. B. Bomans. DE PAASCHTENTOONSTELLING IN SINT BAVO. In die commissie hebben o.m. zitting de heeren E. H. Hijmans, Mr. M. Slingeoberg A. A. Nagtzaam, II. Bregonje en M de Braai. AANBESTEDING. Hedenmorgen werd door B. en W. ten Raadhuize aanbesteed: bet' leveren van de hoeveelheden steenkolen, anthraciet, turf er. petroleum, ten behoeve van gemeentegebou- wen en inrichtingen, benoodigd in het tijd vak van den dag der gunning tot en met 30 April 1915. Ingeschreven werd door: N. v. Breemen Co., anthraciet 1.69 p. 100 K.G.j korte turf 0.55 p.d. H.L. J. Overakker Co., grove steenkolen 1.24 p. 100 K.G,, anthraciet 1.74 p. 100 K.G., langi turf 0.31 p.d. H.L., korte turf 0.64 p.d. H.L N. V. Hoenderdos' Brandstoffenhandel, an. thraciet 1.839 p. 100 K.G. F. Perquin, steenkolen 1.30 p. 100 K.G., an- throeiet 1.89 p. 100 K.G. en 1.64 p. 100 K.G. W. H. v. Staveren, grove steenkolen 1.18 p. 100 K.G., anthraciet 1.73 p. 100 E.G., korte turf 0.65 p.d. H.L., lange turf 0.34 p.d. H.L. G. v. d. Haak Jr., anthraciet ƒ1.98 p. 100 K.G lange turf 0.33 p. dubb. H.L., korte turf ƒ0.5' p.d. H.L. H. C. Kale, petroleum 0.09% p. L. J. Mandemaker lange turf 0.34 p. dubb H.L. A. M. de Bruin, petroleum 0.09 p. L. G. Honing Zn., anthraciet 1.743 p. 10C K.G., lange turf 0.26% p.d. H.L., korte turl 0.49% p.d. H.L. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 7 April. E. Drielsma en F. Driels. Getrouwd: H. W. F. Otto en G. A. Voor wijt. Geboren: 5 April. d. van C. van Mussoher van Meeteren. 4 April. d. van M. J. Roo- zekrans—Wiegant. 4 April. z. van M. C. V erschuur—Burgerding. BINNENLAND. JHR. P. VON FISENNE. t Men seint ons uit Den Haag: Hedenmorgen te 10 uur overleed te Rijs wijk op 76-jarigen leeftijd de heer Jhr. P. M. J. von Fisenne. 'De overledene was 30 jaar wethouder dei gemeente Rijswijk, li'd van de Provinicale Staten van Zuid-Holland, eerst voor Delft en' later voor Zoetermeer. In 1904 werd hij tot lid der Eerste Kamer gekozen. Hii bedankte in 1910. De teraardebestelling zal plaats hebben Za terdag a.s. op de R. K. Begraafplaats te Rijs wijk. HOOGEE BEROEP. Men meldt ons uit Maastricht Door de rechtbank alhier werd de direc teur J. S„ der in staat van faillissement verklaarde en opgeheven Zuid-Limb.-Bank to Maastricht wegens valschheid in geschrifte en bedrog, veroordeeld tot 2i/2' jaar gevan genisstraf terwijl de directeur J. B., werd vrijgesproken en op vrije voeten $elaten. Na eene tweedaagsche zitting was etgen S. en B. resp. 3 dn 1 jaar gevangenisstraf geëischt. Het O.M. heeft thans hooger be roep ingesteld. NEDERLAND—BELGIë. Het Belgische elftal dat Zondag 26 April in het Stadion tegen het Nederlandsche elf* tal zal spelen is ais volgt samengesteld t Doel: Brichaut (R, O. Bruxelles). Achter: Swartebroeckx (Daring), Hubin (Racing.) Midden: Suetens A. FO.), Schietse (R. O, van Gent,) Thys (Union St. Gilleoise.) Voor: Goetinck (F. C. Rrugeois), Nisot (Leopold F. O.), Musch (Union St. G.), Van Cant (F, C. Malinnois). Ilebden (Union St. Gilleoise). Reserven zijn: Van Halen (O. Brugeois), Bragard (Verviers), kVVertz (Antwerp). (Tel.) BUITENLAND. PROCHREDB-eENERAAL RAKgEi;r> Een oude vondst. Dezer dagen HAARLEMMERMEER. Aanbesteed. Door het bestuur der Haar lemmermeerpolder is aanbesteed: bet onder houden der verschillende grintwegen in ge noemden polder in 4 perceelen. De laagste inschrijvers waren voor perceel 1: G. Post voor 2250; voor perceel 2: J. Beemsterboer voor 3000; voor perceel 3: W. 'Pols voor 2430; voor perceel 4: W. Wam, steker voor 3375. De gqnning is nog aartgtv was houden. PARIJS, 7 ApriL Bevestigd wordt het af- treden van den procureur-generaal Fabre. In De brandverzekering van de tentoonstelling ministerraad werd daartoe besloten. AJte: ten bedrage van circa 200,000 is opgedragen van deze beslissing heeft de minister aan de laagste insclirijfster: de Brandverze- ®an tie hem verzocht zijn ontslag iü kering Maatschappij „Holland" te Dordrecht. dienen_ Indien Fabre zulks mocht weigeren, vertegenwoordiger de (heer C. A. M. doncK- hj. g^dwoneren worden ex officio (bloedt. 'af te treden. De bedrijfsschadeverzekering is opgedra- j gen aan de Ned. Nering- en Bedrijfsveizeke- ringmaatscliappij te Amsterdam. De medailles voor de tentoonstelling.zaterdag LI. gehouden algemeene In het magazijn van de imna Seveke, Bar- lil de /-aieiad0 erd bet teljorisstraat 20,. liggen, sma.akvol tusschen tvering (v0<: MIJ. DE KATHOLIEKE ILLUSTRATIE. pioen eh bloemen, geëxposeerd 56 eere-mê- dividend over 19 fhiïlcv. voor de Reclame- en Hüis'vlijttëiitóon- rig jaar 2% pet.)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 2