r s I I I kr DAGBLAD voor NOORD- en ZUID-HOLLAND. W. CTtveeftuijse/r. :(B arteJjorJssfr i J PASCHEN. FeJe/.J77£>. 3 ft J KhdarhaiivMt £941*88, Haariem Zaterdagavondpraatjes. ZATERDAG II APitSlL 1914 39ste Jasrgang Ho- 3412 j \i w 11 BisFeaaai wam Raiacfie «sn Adn&inislpatia lwt©peöiSBinaBaïaaS Telefoonnummer 84HS» Dit nummer bestaat uit zes bla den m. o. de Ofïiciëele Kark- lijst en het Geïllustreerd Zon dagsblad, in 8 bladzijden. STADSNIEUWS. Haarlemsche AHedagjes No. 1303. ARBITRAGE IN ZAKE DEN -PAARDEN EN VEEHANDEL IN NOORD-HOLLAND. :i n 'i '3 4 4 -I I «i i UUtLEMSCHE I MOT 'ABONNEMENTSPBWSi Voor de overige plaatsen in Nederland fram,o per post a 1.80 Afzonderlijke nummer» PRIJS DER ADVERTENTIeN: Van 16 regels 60 cent (contant 50 cent). Iedere regel meer 1" et. Buiten Haarlem en de Agentschappen 15 ct. per regel Buitenl 20 et Reclames dubbel tarief, Dienstaanbiedingen 25 ct. (6 regels), driemaal voor 50 ct (ft contant). 'Alle betalende abonnê's op dit blad. die In Sel bezit eener vcrttdceringepoIJs tön, Hjn volgens d« bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voon OTTT.DEN bü 4 W°m GULDEN bjl 4 fit Ét GULDEN bü GULDEN bü GULDEN bfj verlies vaa GULDEN bü overlijden. verlies van verlies va» levenslange onge- verlies van ee» één duim. Hu oog sobiktbeid tot vrerkan. band oI voet De nlikeerlng dezet bedragen wordt gegarandeerd door de Maatschappij .HoUandsebe Algemeene Verzekeringsbank" te Schiedam, Wijsvinger, GULDEN bij verlies van één anderen vinger. I AGENDA. 13 April. Gebouw St. B a v o 1 uur Opening Reclame-, Huisvlijt- en Loterij-tentoonstel ling 214—11 uur geopend. Ambachtsschool 10 tot 4 uur Tentoonstelling van werkstukken en teeke- ningen. AGENDA. I4 April. Gebouw St. Bavo 10—5 uur en van 0.30 tot 11 uur groote Tentoonstellingen. In 't Pand 8>a12 en 1—4 uur Herijk van maten en gewichten: Gierstraat, Korte Houtstraat en Kerkstraat, Verwulft en Broe rstraat. Groote Kerk 1—2 uur Orgelbespe ling door den heer Louis Robert. Bibliotheek Kleverpark 734834 uur geopend. Teyler Museum Tentoonstelling van 'eekeningen, behoorende tot de kunstverzame ling van Teyier's museum, portretten, portret- sehetsen en figuurstudies. Bisschoppelijk Museum Jansstraat <9 Geopend eiken dag van 105 uur, tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zaterda gen en R. K. Feestdagen. Dat moet wel een schokkend oogenblik ge weest zijn voor de Vrienden en leerlingen van den Christus, toen op dien Zondagmorgen als steelsgewijze onder hen de mdre werd rond verteld: Onze Meester is Verrezen 1 Alles in dip droeve lijdensweek was zoo ontzettend vlug in zijn werk gegaan. De Mes sias, in Wien sommigen zijner, leerlingen zeer vast geloofden, anderen weer niet zoo goed: wisten, wat zij van Zijne prediking zouden aannemen, maar op Wien toch allen hunne verwachting hadden gesteld als zullende Is raël verlossen, de Messias was in donkeren nacht in den Olijfhof overvallen, gegrepen en weggevoerd. Tweemaal was Hij gehoord voor den If0ogen Raad der Joden, tweemaal op een en denzelfden da,g en even dikwijls ter dood veroordeeld. Hij was bespot, bespuwd, geslagen, gegeeseld, met doornen gekroond, en na een langen dag van naamloos lijden en onvergelijkelijke foltering, waarin Hij' ge worden was de Man van Smarten, aan Wiens lichaam geen gezond deel meejrf was, had men Hem een hard en ruw Kruis op de schouders gelegd, Hem daarop uitgestrekt en met onmenschelijke wreedheid plompe nagels gedreven door handen en voeten. Zoo aan het kruis geklonken en opgeheven, had een hoofd man met een scherpe speer Zijne zijde door stoken, en Zijn hart, dat toch Zijn volk zoozeer beminde, tot doodens toe geraakt. In de handen van "Zijn Vader had Hij Zij'n geest bevolen; Hij boog het hoofd en stierf. Toen waren gekomen Zijne heilige Moeder, de schreiende vrouwen en Zijn trouwhartige discipel Johannes met Joseph van Arimathea. Devotelijk (hadden dezen Zijn gestorven li chaam, waarin de bloedige stigmata Zijns lijden stonden, gezuiverd, gebalsemd en nieuw en schoon en zacht linnen gewikkeld, en onder tranen van innige smart gedragen naar en gelegd in een graf, waarin nog nooit een doode had gelegen. En toen zij heen gingen wentelden zij een zwaren steen voor die grafspelonk in de veronderstelling, dat zij hun geliefden doode nooit zouden weerzien. Zij zaten nu droefbiddend bij elkander toen hen plots de mare bereikte, dat de Christus aan Maria Magdalena en aan Simon Petrus en aan de discipelen van Emmaus verschenen was. Was Hij verrezen? Het leed geen twijfel 1 De emotie mas groot. Over het graf van den ontslapen Meester was de heerlijkheid verschenen der onsterfelijkheid I Die ande ren wel ten leven had kunnen verwekken maar Zich zelf blijkbaar niet kon redden uit de benauwing van den kruisdood, bleek dan toch werkelijk de I-Ieer over leven en dood te zijn. Ook over Zijn eigen dood had Hij glorieus getriomfeerd en Hij herleefde nu iu een verheerlijkt lichaam, waaraan de vijf kruiswonden niets ontnamen aan den glans, die er van uitstraalde. Als robijnen gloeiden ze, die roode wonden in het sohitterwit der handen en voeten en zijde van Zijn als her nieuwd lichaam. Aan het wonderbare feit der opstanding, aan het nooit gehoorde, haast ongeloofelij ke wonder der verrijzenis uit den dood door eigen macht kon niet worden getwijfeld. Maria had Haren lieven Heer gesproken: Simon Petrus had gestaan tegenover Hem van aangezicht tot aangezicht; voor de Em maüsgangers had Hij het brood gebroken als op het laatste Avondmaal. Het geschokt vertrouwen der Apostelen in hunnen Meester en diens beloften was plots teruggekeerd 'en in hunne harten tintelde het geloof in den eenigen Zoon van den levenden God en niets was in staat het te doen wan kelen. Ilier kon bij deze, ongeletterde menscben geen gezichte- of zinsbedrog hebben plaats gehad. Stoere mannen met harde onverschrokken zenuwen als zij waren, was elke begooche ling bij hen uitgesloten. Voor hen, evenals voor ons moest het feit van 's Heeren verrijzenis het hechtste fon dament en het krachtigst bewijs voor de Goddelijkheid van Christus Persoon en voor de waarheid van diens leer zijn. Het was dit voor hen en het is het geble ven tot op dezen dag. Reeds zijn dood aan het Kruis veroorzaakte de bekeering tot Zijne leer van den hoofdman der soldaten; Zijne verrijzenis zou door Zijne Apostelen worden aangehaald als het groote motief voor de Heidenen om Zijne alleen za ligmakende leer te omhelzen. Geen Zijner haters hebben op dien dag of daarna Zijne opstanding uit het graf ontkend of kunnen loochenen en juist deze onmoge lijkheid, waaruit stilzwijgend de erkenning van heb wonder volgt, was voor de 3000 mannen, die op Pinksterdag te Jeruzalem waren de 'reden om het geloof in Christus te omhelzen. Christus is verrezen uit den doode door eigen macht; Zijne prediking is daardoor be vestigd en de waarheid van ons H. Geloof bewezen. Bij de aanstemming van het blij-klinkend Alleluja in onze kerken gevoelen wij het: omhoog gaan onze harten en in groot ont zag, omdat wij ons daartegenover nietig we ten, buigen wij geloovig onze hoofden voor den glorieus verrezen God-mensch. Middelpunt van alles is en blijft Zijn geze gende Persoon, die door Zijne Verheven ziede- leer het aanschijn der aarde plots veranderde, de ellende ophief uit den staat van hare ver drukking en de heerschzucht der machtigen brak door de prediking der gelijkheid van de kinderen Gods. 'Iloe ver staan zij van ons af, dio het wónder der verrijzenis niet laten gelden als overtuigend bewijs voor Christus' Godheid en voor de Goddelijkheid Zijner stichting de Kerk, omdat dat wonder, zooals zij zeggen, hun bevattingsvermogen te boven gaat en zij op gezag niet kunnen gelooven. Armen, die zij zijn 1 Alsof zij nooit op gezag iets aannemen I Een historisch, onweerlegbaar gedocu menteerd feit als de verrijzenis van Christus kunnen zij niet aannemen, terwijl zij daaren tegen alles aannemen op gezag alleen wat op góede gronden moet worden afge wezen. Hoe velen zijn er niet, om ons.. slechta tot één enkel, heel modern vérschijnsel te beperken, die niet gelooven aan de onster felijkheid der ziel doch die eindelijk een voortbestaan van de ziel na den dood des lichaamis zijn gaan aannemen na het vernemen vanspiritistische verschijnselen! Wat historisch bewezen en onweerlegbaar is, verwérpt men, wat bij herhaling als be drog is gesignaleerd, neemt men gretig aan. Maar gelooven is een gave Gods! Wij dan, Katholieken, die deze gave hebben ontvangen,, zijn wij dankbaar voor die gave. Vérfrisschen en verniéuwen wij. ons geloof op den Paaschmorgen, aja uit onze kerken het Alleluja jubelend' tegenklink. Zijn wij dankbaar voor die gave door vootral te doen, waartoe de Apostel ons vermaant: Zoo gij met Ohristus verrezen zijt, zoekt dan wat van boven Is, waar Christus zit aan Gods rechterhand, zint alleen op de dingen van boven, niet op die van deze aarde." Zoo ook alleen aal Christus' leer in ons tot haar volle (recht komen, éln zal het Katho licisme, dat nu niet overal wordt in praktijk gebraakt zooals het behoort, opnieuw der we reld kunnen toonen, dat Christus' leer en de Kerk alleen in staat zijn de maatschappij: te redden. Zoo ook zal voor, onze lezers, wat wij hun toewenschen, dit PAASOHFEEST een ZALIG PAASCHFEEST zijn. DE VLAGGEN UIT1 Wij vernemen van een aardig en sympathiek plan. Maandag a.s., als de R. K. Volksbond zijn J tentoonstelingen in St. Bavo opent, en een week begint die voor de stad Haarlem in het algemeen, voor het vreemdelingenverkeer en voor den middenstand een zeer belangrijke be. looft te wezen, zullen verschillende bewoners van de straten, grenzende aan de Smedestraat, door het uitsteken der vlag bewijs geven van hun sympathie. Dat is een aardig plan. Men verzocht ons, er melding van te maken, opdat die vlaggentooi dan werkelijk algemeen zal zijn. Dat hopen we. Deze feestviering van den Ned. B. K. Volks, bond is een algemeen feest voor heel Haarlem, een ding van belang voor onze heele stad! En als Haarlem's burgemeester Maandag a.s. zélf de tentoonstelling komt openen, dan mogen uit alle straten in de buurt van het Volksbonds- huis: in Barteljorisstraat en op de Groote Markt, in de Smedestraat en in de Kruisstraat en Krocht, hem liet vaderlandsche dundoek als functie van onderwijzeres in de gymnastiek aan de school voor gewoon onderwijs no. 8, op de voordracht geplaatst de dames: lo. mej. M. B. Roosen te Haarlem. 2o. mej. J. C. Huijsimans te Amsterdam en 3o. mej. W. van der Meij te Schoten. Ter voorziening in de vacature van een lid der Gezondheidscommissie ontstaan door het overlijden van den heer Dr. P. P. C. Hoek, beveelt het bestuur dier commissie aan de hoeren J. H. Fischer, redacteur van liet tijdschrift „Water, Bodem en Lucht", en P. C. Nu man van Son, apotheker. Grondverliuur. Voorgesteld wordt aan C. G. van Tubergen Jr, te verhuren voor 20 cent per vierk. M. en per jaar onder eenige in 't ontwerp-he-1 sluit vermelde voorwaarden, een stuk grond, ter grootte van pl.m. 93 M2. en gelegen ten zuiden van de Emmastraat nabij de Emma-j brug. Openbare Werken. Het bureau voor Openbare Werken zon, om aan de behoeften van den dienst te be antwoorden, een ingrijpende verbouwing moeten ondergaan. Flinke teekenkamers ont breken in (het gebouw. B. en W. stellen daarom aan den Raad voor een crediet van 1100 te willen toe staan aan het college van B. en W., voor noodzakelijke werken en verbeteringen aan genoemd gebouw. „Die pleit om een koe, geeft er een toe," zie. daar het spreekwoord om de menschen te waar schuwen tegen het voeren van processen. En terecht, in de eerste plaats gaan procedures langzaam, in de tweede plaats zijn ze duur; hij, die verliest wordt duchtig aan den tand ge voeld doch hij, die wint, komt er ook niet zon der kleerenschenren af. Meermalen is dan ook gezocht naar middelen om verbetering te brengen en verklaarbaar is het d&n ook, dat in verschillende landen tot Dekker te Spierdijk: J. H. M. Evelein te Haarlemmermeer en A. J. v. Benthem te Alk maar, secretaris. Rechtskundige adviseurs zijn de heerenMr Cohen Stuart te Alkmaar en Mr. J. H. Thiel te Haarlem. Tot leden en plaatsvervangers zijn benoemd in den kring: Vlieland-Terschelling de heeren: P. J. Smit; P. J. Zorgdrager; R. T. Pais; Jae. G. de BoerJ. J. Smit allen te Terschelling. Texel: de heeren: J. S. Dyt; H. W. Keesom; J. W. Roelofs; O. Keyser Sr.; P. J. Koning Sz. D. C. Dros; W. F. Schumacher; C. J. Geense. Schagen: de heeren: J. d. Veer; P. Henne- man; C. Muys allen te Schagen, II. Bakker te Den Helder; J. Kraakman te Warmenhuizen P. Schenk te Wieringerwaard. Alkmaar: de heeren: D. J. Govers; Jb. Zuur- bier; Dr. D. O. Bakker, allen te Alkmaar, J. Smit te Groot Schermer; J. de Wit te Egrnond Binnen; M. Mulder te Heiloo; M. Groot te Zuid Schermer. Hoorn: de heeren: R. Visser; A. Comman deur, beiden te Berkhout; C. Jongewaard te Medemblik; J. Zyp te Venhuizen; J. Koelemey té Blokker; C. Bregman Sr. te Hoorn en W. Palensteijn te Wijdenes. Purmerend: O. D., de heeren: ,T. Koning te Kwadijk; A. de Ridder; J. Geerlïngs; C. Lak©, man Ez., allen te Purmerend. F. J. Dysselhof te Landsmeer; C. Conijn te Edam; J. Beets te Purmer.; P. Zeeman Sr. te Beemster. Purmerend: W. D., de lieeren: H. Rijne te wijziging van wetgeving is overgegaan, opdatKrommeniedijkM. D. Booy te Krommenie* de kooper of de verltooper met van z«n rechtN_ Noom0 te MarkenbinnenG. Yff te Assen delft; O. Reijue te Krommenie en P. Jonsre- jans te Assendelft. bewijs van medebelangstelling der Haarlem sche burgerij in dit feest, tegenwaaien! GEMEENTEZAKEN. Personalia. Door B. en "W, zijn, ter vervulling van de worde verstoken, waartoe de bestaande rechts pleging, volgens een bekend jurist, thans wel aanleiding geeft. De rechter, hoe hoog staande, kan niet deskundig zijn op elk gebied, zeer ze. op het terrein van den paarden- en veehandel, waar zooveel klemmen en voetan gels liggen; denken we slechts aan de z.g. „ver borgen gebreken". Bij geschillen in den vee handel zal moeten geoordeeld worden door deskundigen, natuurlijk geadviseerd door een rechtsgeleerde, d.w.z. door commissiën van vee arbitrage. Het Nederlandsch Landbouw-Comité heeft de organisatie der vee-arbitrage ter hand ge nomen en voorschriften ontworpende hulp in. geroepen der provinciale landbouwvereeni- gingen, die zijn overgegaan tot benoeming van arbiters in de verschillende deelen der provin cies In Noord Holland zal den 27 April e.k. de vee-abitrage in werking treden en op dien da tum een bijeenkomst plaats hebben te Amster dam in „Kras" van het Comité voor deze pro vincie, de rechtskundige adviseurs en de arbi ters der 10 kringen, waarin Noord Holland is verdeeld. Op deze bijeenkomst zal doel en wer king worden uiteengezet. De provinciale Commissie voor "Vee-arbi trage, die belast is met de organisatie en lei ding, bestaat uit de heeren: Jhr. Mr. P. van Foreest, te Heiloo, voorzitter; C. D. Kaaskoo- per te Oosthuizen, viee-voorz.P. Oly te 's-Gra- venhage; D. Schoenmaker te Hoogkarspel; N. Haarlem: de heeren: J. de Wilt te Wijk aan Duin; B. Biesheuvel te HoutrakpolderO. Ivruseman te Houtrakpolder; J. D. O. van Gul pen te Beverwijk; D. C. Kruimel te Haarlem; P. Dijkzeul, id. Haarlemmermeer: de heeren: Chr. Biesheu- vel; M. Verkuyl Pz.Jae. Zuidgeest; W. Sloo- ten; P. Bier; J. Volmer Sr.; Jb. v. Zijverden, allen te Haarlemmermeer. Amsterdam: de heeren: Reiniers Volmer de Boer te Amsterdam; P. N. van Muijen te Nes a.d. Amstel; B. Pool Jz. te Nieuwer Amstelj H. Bergkamp Jz. te Nieuwer Amstel; Reinier- se Jr. te Sloterweg; M. Haringhuizen, Sloter- dijk. 't Gooi: de heeren: J. v. Dijk te Ankeveen; H. Kos Lz. te Huizen: E. .J. de Nooy te Mui den; O. G. de Jong Az. te Hilversum; KI. Bak ker te Naarden; C. Smit Hz. te Laren. Uit 't bovenstaande blijkt wel, dat de organi satie goed is. De arbiters zijn mannen, bekend op bet gebied van handel, paarden- en veeteelt, of veeartsen. Zeker zal de Regeerii^r en uit mededeelingen van autoritieten is dit wel ge bleken krachtdadig de Vee-arbitrage bevor deren. BOOMENAANPLANTING. Yan gemeentewege is men begonnen met het planten van twee rijen jonge boompjes op de Ged. Ondegradht van het Verwulft tot aan de .Tacobijnestraat. CCCXXXIX. Zalige Paschen. Eert praatje over de Vasten van vroeger en nu, over de tentoonstellingen in Sint Bavo en de beteekenis ervan, over de verkiezing in Schoten en wat we hier zullen krijgen. Zalige Paschen! Dien ouden, eerwaardigen groet zou ik niet graag weglaten op Paasch- avond, die je toch altijd weer een blijde stem ming geeft na den Vastentijd. Och ja, die Vas tentijd is nu wel zoo erg niet, en er gaat tel kens weer méér af, zoodat mijn grootvader die van den ouden, strengen, echten vastentijd kon Vertellen, 't niet meer gelooven zou als ik het 'hem vertellen kon, maar toch is iedereen blij als het Alleluja weer klinkt en de kruisen en de beelden in de kerk weer dat nare paarse doekje «wijt zijn dat op mij altijd een indruk maakt «*ieis heel treurigs en melancholieks! Daar een ?nders tegenwoordig helaas door menig- - Va«u?ej on.s aan den eigenlijken geest van den ntijd niet veel meer gedacht: dat merk je zoo het best als je ziet hoe er ondanks den Vastentijd wordt uitgegaan, hoe er avondjes plaats hebben en huiselijke feestjes! Ook dat was in mijn jongen tijd heel anders; toen werd er niet aan gedacht om in den tijd voor Paschen pretjes te organiseeren of om ook maar eens gezellig uit te gaan: en nu hoor ik dat de Schouwburg eiken avond speelt, en de bioscopen geregeld vol zitten en.... menigeen uit Room- sche kringen erbij is! Niet dat ik voor mij ben tegen een prettig dagje op z'n tijd, of tegen uit gaan in het algemeen, heelemaal nietMaar ik houd óók van vrome gebruiken en goede ge woonten in eere te houden, en daaronder behoort 'zeer zeker op een voorname plaats het gebruik der katholieken, om in de Vasten geen vermake lijkheden te organiseeren noch na te loopen Enfin, we zijn nu dien tijd door, en met het Alleluja vandaag en den feestjubel in onze ker ken is het ons weer blij in het gemoed op den PaaschmorgenEn nu gaan we Maandag met moed de feestviering beginnen van den Ned. R. K. Volksbond. Daar is in de krant al heel wat over geschreven, en het zal er natuurlijk in de volgende dagen druk genoeg over worden, zoodat ik over die tentoonstelling er zelf niets bij doe. Maar een enkel woordje naar aanlei ding ervan wil ik toch vandaag 'niet achter houden, Mij trof bovenal een dubbele beteekeni ten: vooréérst de duidelijke en onmiskenbare hoogte waarop de R- K. Volksbond in onze ge meente staat. Alle autoriteiten, van den Com missaris der Koningin en den Burgemeester af, hebben zich beijverd om hun medewerking te geven, en wie in de etalage van de firma Perry in de Barteljorisstraat de ontzagwekkende me nigte medailles zieb c'ie begrijpt wel dat de Katholieke Volksbond onder de stadgenooten, van welk geloof ook, een zeer hooge plaats in neemt. Begrepen wordt blijkbaar, hoe de katho lieke werkliedenorganisatie een vaste, hechte dam vormt tegen de afbrekers en omverwerpers der maatschappij, en daarom staat de R. K. Volksbond ook in de oogen van de dragers van het gezag en de autoriteiten zoo hoog. Het doet mij dan ook buitengewoon veel genoegen, dat burgemeester Sandberg zélf de tentoonstellingen enz. wil openen, want daar zie ik in een duide lijk teeken, dat nok onze burgemeester deze groote en veelbeteekenende Roomsche vereeni- ging een goed hart toedraagt. Het tweede waar ik nog even op wijzen^ wil is de medewerking van alle standen, om dit feest in den Bond te doen slagen. Niet het minst de Middenstand, maar ook de hoogere standen (ziet de lijst der geschonken medailles maar eens na!) en boven dien ook heel de sociale vakbeweging in Neder land, zoowel onder de patroons als onder de in de voorbereiding en uitvoering van deze fees- werklieden, hebben van hun belangstelling doen blijken of hun medewerking direct gegeven. Dat wijst er op, dat de bond, al bestaat hij grooten- deels uit werklieden, hier ter stede toch blijkbaar de sympathie heeft van alle standen, en ook dat is een allergelukkigst verschijnsel, wat natuur lijk voor een groot deel gevolg is van de ver standige wijze waarop de Bond is geleid in die jaren, en niet het minste in den laatsten tijd! Het moet een prettige gedachte wezen voor die leiders, den grijzen president vooral, dat nu door de dragers van het gezag op de eerste plaats, en door de andere standen van Haarlem zonder uitzondering daarnevens, zoo daadwerke lijke sympathie wordt getoond voor den Ned. R. K. Volksbond! Ik hoop dat die sympathie blijvend zij, ook onder latere leiders, en verbind hieraan, wat het feest van de volgende week betreft, alléén den wensch, dat het in alle op zichten zóó schitterend zal slagen als de zaak grandioos en met talent is opgezet. Een leelijke tegenstelling hiermee vormt wel de mislukte ver kiezingscampagne in Schoten, die deze week due sociaal-democraten tegelijk in den Schotensclien Raad bracht! Nu zijn de rooden wel bij lange na niet de sterksten in Schoten, maar ze specu- leeren hard op de antipapisterij en het anti- clericaüsuje, en dat is en blijft vooral een krach tig wapen! Enfin, het woord is nu aan de liberalen, om te zingen zooals de rooden hun het liedje voorleggen,en het zal mij benieu wen, hoelang die liberale heeren dat uithouden! Met dat al vind ik het toch maar een droevig feit dat in een gemeente die in hoofdzaak chris telijk is, zooals Schoten ongetwijfeld is, een handjevol roode oproerkraaiers en afbrekers van alles en nog wat de lakens zal uitdeelen, en dat ongetwijfeld door de kortzichtigheid of de on verschilligheid van verschillende rechtsche en katholieke mannenWant die twee factoren zijn wel heel machtige bij een verkiezing, en ook nier in Haarlem zijn ze lang niet mm zoodat iK alweer met bezorgdheid uitzie naai de \erkie- zing die wij hier fpoedig hebben te wachten om gemeenteraadsleden te Jen™ m de plaats der heeren Wilkens en Weijland! Wie zal onza candidaat daarbij zijn? Ik heb al namen hooren noemen, wat ik hier natuurlijk niet doe, en van werkiieaenzijde werd daarbij één naam g&> noemd, die naar me dunkt die van den aange wezene voor een candidatuur is. Maaraat houd ik voor me, daar spreken we later nog eens over, bij voorkeur in de kiesvereeniging! 11 APRIL'.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 1