nsmimr™ ïeiloopiipfin Soelboizen enz NIEUWS DU «EN ÖiMK. BUITENLAND. UIT DE ZAANSTREEK BINNENLAND. Uit Holland's Hm derkwartier. Sporten Wedstrijden ICOSTE BERICHTE*. H. F. C.—AJAX. De hekkensluiters slaan het elftal van Francken niet 2—1. BELGIS. i y s-i Wanhopige pogingen worden door liberalen en socialisten aange wend om de behandeling der Schoolwet, die Vrijdag weer is aangevangen, zooveel mo gelijk te vertragen. Zij zijn met hnn obstruc tive opnieuw begonnen, maar vertelden geen nieuws. De socialist Hallet verwekte alleen heftige protesten met te verklaren: „Zoo men ui bet Walenland een referendum zou uit schreven over de kwestie van de bestuurs- eclü iding tmsehen Vlaanderen en Walen- and, zouden 80 pet. der Walen, zich niet al leen voor de scheiding, maar ook voor de annexatie van hnn provincies bij Frankrijk uitspreken" De rechterzijde protesteerde met kracht te gen deze woorden, en Orbau de Xivry ver- cona om den arbeiders verslag te doen over de ouderhandelingen. Een groote menigte werklieden wachtte de delegatie aan het station op en riep „leve de staking". Vergezeld van een politie-eseorte trokken de beambten onder het zingen van re volutionaire liederén door de straten, de „reac. tionaire" pers werd uitgefloten. De congregatie der Riten zal niet a.s. Woensdag, zooals eerst was ge meld, ziting houden ter onderzoek van de mira kelen, voorgesteld voor de canonisatie der ge lukzalige Jeanne d'Arc, maar deze zitting is een maand verdaagd, zoodat de canonisatie niet voor het volgend jaar zal kunnen plaats hebben. De Graal. Uit Genua wordt gemeld: De beroemde klaarde: „Die zoo zonden stemmen, zijn niet groenglazen graal, die na de verovering van aesarea in de twaalfde eeuw door kruisvaar ders naar Genua werd overgebracht, en sinds dien in den Dom wordt bewaard, is gisteren door de onvoorzichtigheid van een arbeider in duizend stukken gevallen. waardig Belgen te zijn." FRANKRIJK. 0\er de verkiezingen die ras naderen, schrijft de heele Fransohe pers, zoo recbtsche als linkse'ie. De reeht- sche pers gaat algemeen denzelfden kant uit en inaant de kiezers aan, op vertrouwde can- didaten te stemmen en de stemplicht goed te begr'üpeu. De bisschoppen, die, zooals wij meermalen meedeelden, zich beijveren om de katholie ken de grooie verantwoordelijkheid te doen gevoelen, blijven voortgaan met hunne bis schoppelijke vermaningen aan de geloovigen te geven. De katholieke Parijsche bladen publieee- reu wederom een paar belangrijke brieven. De Univers brengt een brief van den bis schop van Valencia, waarin uitvoerig op de belangrijkheid vau de verkiezingen ge wezen wordt en waarin krachtig de Union Catliolique wordt aanbevolen eu van baar optreden de beste resuhaten wordt verwacht. De Croix geeft een schrijven van den kar- dinaal-aartsbissehop van Parijs, waarin deze wel torgeven, want op een blokkade van de MEXICO. Verergering is er getreden in den toestand tusschen j Huerta, den man van Mexico, eu President Wilson van de Vereenlgde Staten. Huerta heeft, zooals wij Zaterdag in ons laatste nieuws nog konden melden, nieuwe voor waarden gesteld, welke in de Vereenigde Staten heel wat onrust hebben gebaard. ^President Wilson, die eenige dagen voor zijn genoegen naar West-Virginië zou gaan, heeft dit re sje voorloopig uitgesteld en mi nister Bryan, die een uitstapje naar Florida wilde maken, blijft eveneens thuis. Generaal Huerta heeft nog tijd om zich te bedenken tot morgen. Dan zal nl. de Ame- kaansche vloot bij Tainpico vereenigd zijn en wordt de toestand heel wat anders. Ver moedelijk zal hij voor het critieke moment de noodzakelijkheid betoogt om te stemmen en goed te stemmen. Bii de behandeling van dit pnnt geeft de aartsbisschop een directe aanbeveling van de beginselen, waarop men de Union Catholique beeft doen rusten. „Gij kent, schrijft Mgr., de aanslagen be dreven eu de plannen gesmeed tegen onzen Katholieken godsdienst en de vrije uitoefe ning ervan in ons midden, tegen het vader land en de noodzakelijkheid van haar ver dediging. tegen de familie en haar rechten ten opzichte van de opvoeding der kinderen. Gij weet dus wat gij moet eischen van hen, die nwe stemmen vragen; de beginselen die wij hebben aangegeven, zijn, zonder dat wij meer preciese aanwijzingen te geven hebben, voldoende om u in de vervulling van uw verkiezingsplioht te leiden." Verder schrijft de bisschop een aantal be paalde gebeden voor, o.a. een tridnum voor Jen 26sten April. I T ALI Over de Spoorwegstaking, schrijft de correspondent van de Msb. o.a. het volgende uit Rome: Men weet, dat de spoorwegarbeiders bun po sitie verlangen te verbeteren en dit doel niet beter denken te kunnen bereiken dan door te dreigen met een algemeene spoorwegstaking. Het gouvernement toonde zich bereid hun eischen een eindweegs tegemoet te komen, waarmede een deel der arbeiders, dat deel n.l. dat tot de „federatie" behoort, zich tevreden wil stellen. Een ander deel, de „syndicaat"-le- knst van Mexico kan hij het moeilijk laten aankomen, temeer daar de regeeriug 'der Vereenigde Staten verklaard heeft zich even tueel te zullen meester makeu van Tainpico •en Vera Cruz. Eu laatstgenoemde stad is voor Huerta van groot belang in verband met zijn strijd met de rebellen. Weliswaar zou Huerta zijn prestige hij zijn aanhangers verhoogen door zicli tegen Ame- •rika te blijve?. verzetten, daartegenover ecih- ter staal liet nadeel, dat hii alsdan de Veree nigde Staten haast zon noodzaken tot dwang maatregelen, waarvan het gevolg zou zijn, dat hij vermoedelijk ten spoedigste van het staatstooueel zou verdwijnen. AMERIKA. In Ecuador hebben de revolutionairen zicli meester ge maakt van Harra en nikken nu op Qu'to aan. De regeeringstroepen zijn verslagen bij Esmaralda. ENGELAND. Volgens de Engelsche bladen zou minister T^loyd Geovgo van plan zijn de las- ten op de inkomsten van gehuwde vrouwen te verlagen. FRANKRIJK. Het vaartuig „Claude Ber nard", van Donaruenez, dat hij Msquereaux vischte, beeft 18 mijlen ten zuiden van het eiland Sein, schipbreuk geleden. Negen per sonen zijn verdronken TURKIJE. Volgers een telegram uit Con- stantinope] aan de Weener „Pol. Korr." heeft herkozen zijn. In "de vacature H. W. D. Helle- brekers zijn gesteld de heeren P. J. E. van Beers, Rotterdam, en C. B. Ltineman, Bos koop. Mr. Dr. Jan van Best houdt eene politieke rede. Mr. ANDRé DE LA PORTE. De correspondent te Batavia van het „Hbl." seint dat mr. G. André de la Porte, president van den raad van justitie te Batavia, thans met verlof, benoemd is tot procureur-generaal bij het hooggerechtshof. veranderd worden goedgekeurd. Tot lid werd geballoteerd de heer C. v. d. Vossen Jr. Het jaarverslag van den secretaris getuigde van een opgewekten geest aan en van algemeene tevredenheid. De afdeeling verkeert in een bloeienden toestand, 't Aantal bezoekers dei- Beurs was 2670, en wel 381 meer dan in 't vorige jaar. 't Grootst aantal bezoekers op één dag was 288. Men zal dit jaar minstens één week vroeger openen. De inkomsten der Beurs waren 47.75, de uitgaven 25.80 ba tig saldo dus 21,95. In verband met deze zaak komt een eigen beursgebouw weder ter sprake, 't Voor en tegen werd breedvoerig be- Er van door. De directeur der N. V. I sproken. Dit punt zal weer op de agenda ge- ütrechtsche Kinderwagen- en Ledikantenfa- plaatst worden, 't Jaarverslag van den Pen- briek, zekere O. A. V. is er vandoor ge- ningmeester gaf aan inkomsten 466.77, aan gaan en na zijn vertrek, dat eenigen tijd uitgaven 810.45, batig saldo dus 156.32. geleden plaats had, is gebleken, dat hij ver- I De heeren F. Lommerse Pz. en W. M. Lora- schiilende onregelmatigheden heeft gepleegd I merse Rz. wei-den bij acclamatie herkozen, en een bedrag van ongeveer f 45.(X>0 ver- Inzake het houden van droge veilingen is bet dwenen is. bestuur gaarne de leden ter wille. T» er een Een bevel tot aanhouding is tegen hem I voldoend quantum kweekers, die hun goed uitgevaardigd. willen doen veilen, dan zal een commissie Een vreemd beslnit. Het vorig jaar heeft benoemd worden, 't Bestuur zal dan een ver- de gemeenteraad van Ouderkerk aan den gudermg oproepen om een veilingsreglement LTsel besloten, na 1 April 1914 aan stoomboo- 'e 0,Uwerpen. Staande de vergadering werd ten het aanleggen aan het steigerlioofd der I toezegging gedaan voor ruim 200000 tulpen, gemeente op Zondag te verbieden. In zijn Aan deze zaak zal meer publiciteit gegeven jongste vergadering heeft de Raad dit be- worden in het vakblad. Hierover zal ook nog sluit gehandhaafd, deelt de N. R. Ct mede. eevc. vergadering worden gehouden. De burgemeester, de heer J. van Waniug, Hierna rondvraag, verloting en sluiting-, deelde daarop mede, dat hij dit besluit als Onbestelbare stukken. Ie Helft van April, strijdig met de wet en het algemeen belang Drieven: Mc.i- A. v. d. Hulst, Rotterdam; F. aan de Kroon ter vernietiging zal voordra- Sneeuw, Uithoorn. Briefkaarten: Mej. E. de gen. Boer, Almelo; Mej. P. Mulder, Dordrecht; Brand. Zaterdag ontstond brand nabij Fraulein Gisal Hnver, Mannheim de Leusderhei in het bosch van het R. K. Ar mengestióbt te Hamersveld. De brand is, naar de M. Ct. meldt, veroorzaakt door padvin ders uit Amersfoort, die in het bosch eene tent opsloegen en aardappels kookten op een petroleumstel. Het hoseh is eigendom van het rijk. Manschappen uit het kamp van Zeist en van het garnizoen van Amersfoort en de genie uit het kamp wisten door hakken van brandwegen liet vuur te begrenzen en te doo ven, Ook in de omgeving van Maarsbergen en Doorn stond Zondag bosch in brand Een oude schuld afgelost. Te Winschoten ontving de tachtigjarige barbier L. Veld kamp Woensdag van dr. A. Knyper, oud- minister, een postwissel, groot 2.50, met het volgende opschrift: „Hierbij een kwartje van 187(1 met negenmaal het kapitaal aan interest." In 1870 was Veldkamp barbier te Midwol- NOOKtiWTJK. Voor de derde maal koninklijk bezoek. De Noordwijkers, die vóór den zestienden van deze maand nog nimmer de Landsvorstinne in hun dorp zagen, zijn nu gewoonweg in de wolkeu. Zaterdag namiddag tusschen 5 en 6 uur kwam de Koninklijke auto wederom aan het Westeinde ons iu lentekleureu pronkende dorp binnen. Door de Douzastraat cn de Pickéstraat ging liet langs den Pickéweg naar Noordwijk aan Zee, naar den Koepelweg. In do auto zaten H. M. de Koningin eu Z. K. H. de Prins der Nederlanden. Men zal het begrijpelijk vinden, dat de Noord wijkers het ten zeerste op prijs stellen dat Z. K. H. Prins Hendrik, eenige uren na zijn thuis komst reeds naar Noordwijk kwam. Een aardig ALKMAAR. Geboren: IC April. z. van TM van der Plas en M. London. 17 April' z. van Chr. J. Bleeker en J. Mak. Arbeidsongeval. De werkman H K. werkzaam aan de havenwerken alhier, had het ongeluk bij het heien met zijn rechter- hand tusschen de ketting te geraken met het noodlottig gevolg dat hem een vinger to taal werd afgekneld en den pink ook deerlijk gekneusd werd. De bloembollen. Het bezoek aan bloembollen velden alhier, was gisteren nog vrij druk evenals iu de afgeloopen week. Tal van bezoekers kwamen een kijkje nemen voor al langs Achter- eu Loosterweg. De tunpen- velden vertoondeu zich op z'n mooist. De „ruikertjes".verkoop is dit jaar enorm! da (Oldambt), waar dr. Knyper toen als spre- trekje van de beminnelijkheid onzer Koningin ker optrad en zich hij Veldkamp liet sdheren. mag niet onvermeld blijven. Toen de konink- Overliaast vertrek was oorzaak, dat dr. Kuy- lijke auto door de Pickéstraat reed, stond vóór per niet betaalde, hetgeen dezer dagen, Dij villa „Anna" van den heer P. de Groot Jz. diens gelegenheid van een jubilee van den har-1 oudste dochtej. mct jo]jggte kind Qp deQ arm in ZAANDAM. Vrijzinnige Centrale. In de in Krasnapols- ky te Amsterdam gehouden vergadering van afgevaardigden van Vrijzinnige Kicsverce- nigingen in het Kamerdistrict Zaandam, welke vergadering zeer druk bezocht was door afgevaardigden uit alle hoeken van het district, werd, zoo lezen wij in het A. II. bij acclamatie besloten tot oprichting van een Vrijzinnige Centrale. De propaganda zal krachtig worden aan gevat. 1 Mei a.s. verschijnt het eerste num mer van liet weekblad „Zaandam Vrij zin- 8** Tot leden van liet Centraal Comité ver een benoemd de heeren Van Sievenburg do Boer, Eeisser, Lensolink, TVagenaar v. Duijl, Latenstein, Nooi, Burema en Hendriks, ter wijl als secretaris is toegevoegd de heer Wagner. Do electriciteitsweek. .Alhier is voor ge meenterekening aanbesteed het bouwen van een hoogspannings- en transforma'tegebouw voor de electrieiteitswerkon. Ingeleverd wa ren veertien biljetten. Laagste inschrijver J. van Santé alhier, voor f 33.600. b'.er, enkele bladen vermeldden. TE VERKOOPEN. Dinsdag- 21 April. HAARLEM Wagenweg 24 10 uur Not. J. A. Wilkens. Makelaar J. J. C. Sarlet Verkoopi ng. den willen van geen marchandeeren weten end e P°*e keslotf een aanzienlijk deel der n Inrkecne legerbenoodigdheden, waaronder eischen eene volled.ge inwill.ging van alle wen- ook YeIdgeschut? in Frankriik te bestellen, schen. Gevolg is, dat beide groepen met elkaar in een oorlog gewikkeld zijn en dat de syndica listen de federalisten voor verraders uitmaken, terwjjl deze verraders hun tegenstanders van allerlei geknoei beschuldigen. (Men weet intus- schen, dat ook het syndicaat van het spoorweg personeel een tegemoetkomende houding heeft aangenomen. Red.) Met dat al geraakte de dreigende staking niet van de baan, maar begint zij meer en meer haar juisten vorm aan te nemen, die n.l. van een volbloed revolutionaire beweging. Post- en tele- graaf-beambten en allerlei andere groepen ver langen met de staaklustigen gemeene zaak te maken en het duidelijk streven van de leiders is, zooals de „Osservatore" zeer terecht op merkt, niet alleen Ttalië een tijdlang van het buitenland af te sluiten, maar vooral en in de eerste plaats alle communicatie tusschen de re geering en het land zelf af te snijden. De regeering, met den bezadigden maar ener gieken Salandra aan het hoofd, neemt intus- seben haar maatregelen. De onder de wapens zijnde troepen worden op verschillende plaat sen samengetrokken of langs de lijnen verspreid ten einde deze in bescherming te nemen; een deel der vloot onder den hertog der Abruzzen ligt te Napels onder vollen stoom, gereed op den eersten wenk daarheen te stevenen, waar hulp het meest noodig mocht zijn. Echter boopt men het gevaar alsnog a£ te wenden en Italië voor een ramp te vrijwaren. De vrees zit er bij de burgers intnsschen reeds diep in en met name de vreemdelingen vragen zich af, hoe lang de onzekere toestand nog du ren zal. Op reis durft men schier niet meer te gaan, want het gerucht doet de rondte, dat, zoo de staking uitgeroepen mocht worden, dit plaats zal grijpen op een wijze, die erop bere kend is het meest mogelijke ongemak te ver oorzaken. Op een gegeven teeken zullen alle treülen in het geheele land stil staan, onver schillig of zij zich in de buurt van een stad of een dorp bevinden of ergens midden in de bergen of in eene andere onherbergzame woes tenij. Het treinpersoneel zal dan een goed heen komen zoeken, en.de reizigers zullen verder voor zich zelf moeten zorgen. De slotsom van alle beschouwingen, die men op die Paaschbezoeken hoort ontwikkelen, komt hierop neer, dat sommige categorieën van spoorwegarbeiders inderdaad reden tot klagen hebben, maar dat de wijze, waarop ze hun ver langens willen verwezenlijken, onmogelijk door den beugel kan. De deligatie is Vrijdag teruggekeerd te On- ONDERSCHEIDINGEN. II. M. de Koningin heeft den heer Eernandet Laudet, uit Parijs, die ten Hove eene lezing hield, benoemd tot officier in de Huisorde van Oranje. De heer Laudet maakte Vrijdag in een auto van H.M. de Koningin, door H.M. ter zijner beschik king gesteld, vergezeld door den Eransehen ge zant, den Hofmaarschalk en Hr. Ms. particulier secretaris, een tocht naar de bloemenvelden. De heer B. Rapaport, Consul der Nederlan den te Belgrado, die zich tijdens de beide Bal kanoorlogen in 1912'13 zoo zeer voor de Ne- derlandsche ambulances interesseerde is be noemd tot Ridder in dc orde van Oranje-Nas- sau. UIT DE STAATSCOURANT, Bij K. B. is benoemd tot kantonrechter te Haarlem, mr. W. G. Del Baere, thans id. te Woerden. Bij K. B. is, wat betreft de aanwijzing van geneeskundigen voor het onderzoek van wegens invaliditeit op pensioen aanspraak ma kende gem.-ambt. en oud-gem.-ambt., burger!, ambt enz.lo. ingetrokken de aanwijzing van in Zuid-Holland: dr. H. H. van Eyk, Boskoop; dr. I. C. Idenburg, Delft; H. J. Thorbecke, Vin nen; iu Noord-Holland: dr. F. H. Veldman, IJmuiden; in Zeeland: P. Jansen, Tholen; in Utrecht: dr. W. Noordenbos, Utrecht; in Gel derland: E. P. J. Tasset, Bergh; in Groningen: dr. W. H. Mansbolt, Leek; in Drente: A. Maas, Emmen; 2o. aangewezen voor het verrichten van bovenbedoeld geneeskundig onderzoek: in Zuid-Holland: H. van der Tak, Boskoop; O. A. van Hees, Delft; P. Bon, Lexmond; C. H. Haze- winkël, dr. A. Sikkel, beiden 's-Gravenhage in Noord-Holland: F. Bok, IJmuiden; in Zee land: M. A. Vermet, Oud-Vossemeer; in Utrecht: dr. A. J. van der Weyde, Utrecht; in Gelderland: A. F. Nuijens, Zeddam; in Gronin gen: A. Maas, Leek. PUOV. BOND VAN R. K. KIESVEREENI- GINGEN IN ZUID-HOLLAND. Dc algemeene jaarvergadering van den Provincialen Bond van R. K. Kiesvereenigin- g-en in Zuid-Holland wordt Zondag 26 April des middags 2 nur, gehouden in het Zuid- Hollandsch Koffiehuis to 's Gravenhage. O.m. heeft bestuursverkiezing plaats. Te genover de aftredende heeren F. A. Moerel, penningmeester en H. W. Spendel, secretaris, zijn geen candid aten gesteld, zoodat dezen SCHOTEN. Personalia. Dc lieer Th. G. C. ffooy heeft zijn onts'ag- 'nr< diend als tijdeTk wet houder van Schoten. BLOEMENDAAL. Gevonden voorwerpen. Gevonden en terug den tuin vóór de villa. H. M. wendde zich in den auto om en wuifde de kleine een paar maal lachende toe. Toen H. M. do Koningin en Z. K, H. Prins Hendrik van het prachtige gezicht over de- bloeiende velden genoten hadden, reed de auto met dc hooge bezoekers langs Piekéwcg, Pické straat, Van Limburg Stirumstraat, Lindenplein cn Voorstraat, om langs het Schie in de rich ting Leiden ons dorp weer tc verlaten. or weov veel bezoek. 1STatUMvlljk niet zoo druk als met de Paaschdagen, maar toch was er in de beide dorpen een groot aan tal vreemdelingen, die allen een wandeling langs den Koepelweg maakten, en ongetwijfeld voldaan huiswaarts zyn gekeerd. Op den Goöweg had een klein ongeval plaats HOORN. Onbe stelbare stukken. - Lijst van de aan dit kantoor ter post bezorgde brie ven, welke wegens onbekendheid van de ge adresseerden niet zijn kunnen worden uitge reikt, over de lste helft der maand April j.l. Brieven: S. Boeder Landbouwer Andijk en P. vau Eerde, Urk, te bekomen bij: A. Metselaar, Militaireweg Een wielryde, werd aangeredeu door ecn auto', lo, Overveen, een kaarslantaarn; W. E, Pous Ur Hasselaersplein no. 15, Haarlem, een por- J feen ontredderd w,el kwam de wiclrpder (•nmnnnoiri mof in bmnl mmruninu T I ftl. temonnaie met inhoud; mevrouw Lugt, Zijl weg no. 77, Overveen, een metalen verze- keringsspeld; Roozen, Bloemendaa'schewëg no. 217, Overveen, een paarlemoeren ro zenkrans en een fantasiebroche; liet Bureau van politie te Overveen, een kinderkousje, een portemonuaie eu een nikkelen horloge; Hotel, ,Duin en Daal", een armband. ZAND VOORT. Tijdelijk onderwijzeres. Door B. en TV. is tot tijdelijk onderwijzeres aan school C. alhier, met ingang van 1 Mei a.s., wegens vertrek van den heer Sikkens, benoemd mej. C. F. Koper, wonende te Haarlem. Aan mej. TV. J. Heilbron is, op haar ver zoek, met ingang van 17 April j.l. eervol ontslag verleend als tijdelijk onderwijzeres aan school B alhier. SANTPOORT. Wild rijden. Het tienjarig zoontje van O. I ,iQS- z- Duin alhier, werd door een woest rijden-1 z- vau A den fietsrijder omvergereden. Het jongentje werd ernstig aan een der beenen verwond. De politie maakte proces-verbaal op tegen den wilden rijder. De melk crisis. In vervolg op ons bericht van Zaterdag j.l. in verband met den te hoogen prijs van de melk meldt men ons nader dat de hier wonende melksiijters bijna allen hebben toegegeven de melk ook voor 8 ct. de liter te leveren. Zouden nu de huismoeders hun standpunt blijven verdedigen om van den concurrent melk te blijven nemen? Dit wordt nu ten zeerste gevreesd, wat weer spoedig tot gevolg Z»1 hebben dat de hier wonende melksiijters spoedig met den hoogen prijs van 9 en 10 eent zullen komen. BEVERWIJK. Personalia. Bij'de Coop- vereeniging Ken- nemerland, is in de plaats van den heer G. Klomp tot boekhouder benoemd de heer J. H. Frommé te Haarlem. UITGEEST. Vcrkooping. Notaris Heek zal 29 April in „De Ooievaar" verkoopen een woonhuis, een perceel waarin brood-, koek- en be schuitbakkerij wordt uitgeoefend met schuur en erf, alsmede een woon- en winkelhuis waarin handel in tabak en sigaren is ge vestigd. Deze perceelen zijn gelegen aan den Meldijk. HILLEGOM. H. B. G. De afdeeling Hillegom van het Holland's Bloembollenkweekers Gennoot- sehap hield Zaterdagavond in café Flora hare jaarvergadering. De heer H. Walkers opent met een kort woord van welkom en spreekt een woord van waardeering aangaan de heeren leden, die in 1913 overleden. Hij betreurt de slechte opkomst en leest daarna de notulen der vorige vergadering, welke on- •Wie nu nog van de bloeiende velden wil ge nieten, zal moeten voortmaken, want men weet het: de bloemen worden geplukt, om den bol niet in zijn groei te belemmeren. HOOFDDORP. Geitenfokvereeniging. De geiteni'okveree- niging alhier heeft besloten ter uitbreiding harer leden een vierden dekbok aan te koo- pen cn deze te stationneeren aan den Aals- meerderweg bij den Kruisweg. Tevens werd besloten alle bokken te ver zekeren bij de N. H. Provverzekering van geiten en bokken, ter vrijwaring bij sterf te of ziekte. BURGERLIJKE STAND. VEL8EN. Geboren: d. van K. Sutherland Molenbeek. z. van A. C. Harren—Goot- van R. van VeenDe Vries. van der KuilZwart. z. van Ch. J. van LisSteenken. z. van G. W. DemmersKnegjes. z. van J. Bakker Marl. d. van H. vau der GhijsLem. d. van E. A. HeereDe Groot. d. van F. D.*MulderBus. z. van L. Groen Koper. d. van H. Volkampv. Duijn. z. van P. van LeeuwenBrouwer. z. van M. EngelhartStam. z. van Rosier De Goede. d. van S. M. Sneekes—Van Wort. d. van H. A. VerkerkWerner. z. van H. H. CramerBenda. d. van S. HudigVan Stolk. d. van J. Kramer Hoefnagel. d. van A. M. Bruijnzeels Meese. z. van O. M. van OostenKerk hof. d. van A. E. HeercLebbink. z. van J. Woord—Buijs. Ondertrouwd: A. van Rijn en G. van dei- Wal. J. F. van Rixel en A. E. Haver. G. Bakker en O. van Velthuijsen. K. H. Bergmann en J. J. Bienefelt. J, E. Retel en H. J. Slebos. M. de Weers en M. Stam. J. O. van Etten cn A. Bierman. Getrouwd: L. Zuiderduijn en E. W. Troost. W. de Wit en J. E. Prins. H. Bak kernes en A. de Jonge. A. P. Bakker en J. Zeeuw. G. Steenbakker en R. Swart. A. M. Huipen en J. Mars. W. Raap en Oh. Verdikt. N. C. van Kampen en H. M. van der Griend. K. Glas en P. Meijer. Overleden: F. de Wijn, wed. J. Koomen, 81 j. K. Rijke, 71 j. S. E. Zaal, wed. Dekker, 77 j. Th. ZuJjderduin, 24 j. M. O. Bavinck, 2 j. C. van Wees, wed. E. Smit, 83 j. T. Keus, 29 j. P. Krij ger, 50 j. A. G. Tromp, 6 maanden. UITGEEST. Geboren: 8 April d. van N. Nol en G. Meulink. 14 April z. van A. Wijker en O. Jonkman. 13 April. d. van Di de Koning en A. Reinhart. Ondertrouwd: 10 April. K. Reek en T. Kluft. Getrouwd! 11 April. J. Knaap en G. Bas. DE UITSLAGEN. Het lijstje der uitslagen van gisteren ge speelde wedstrijden, aangevuld met eenige uit de „M. O." ziet er als volgt uit: Internationale wedstrijden. EnschedéOost-NederlandWest-Duitschland 4—1. Hamburg:'Noord-Duifëchlaud Noord-Neder- land 5—0. Tilburg: Willem II—H. V. V. 1—5 Kampioenschap van Nederland. West. Ie klasse. Utreehit: V. V.—D. F. C. Haarlem: H. F. O.Ajax Rotterdam: SpartaQuick Den Haag: H. B. S.—V. O. O. West. 2c klasse. B Amsterdam: SpartaanA. F. C. C. Amsterdam: V. V. A.—R. A. P. D. E. C.Kampong Kampioenschap. WesteL 2e kl. AmsterdamBlauw-WitHercules Westel. 3e klasse. Haarlem: Schoten—W. F. O. 13 Den Haag: A. D. O.—Fortuna 4—1 De eerste klasse. Door de vele verrassende resultaten van de wedstrijden van gisteren werd het competitie- lijstje weer flink veranderd. U. V. V. won onverwacht van de Dordtsche; H. F. C. liet zich, nogwel op eigen veld' door Ajax kloppen met 2—11 Door deze re sultaten staat Haarlem weer tweede. Sparta won net van Quick; op het rantjo af! H. B. S. had bij het einde der rnetcii een goal meer als V. O. C., zoodat de zwartjes ook nu wonnen. Ondanks haar verdienstelijke overwinning op II. F. C. staat Ajax nu definitief onderaan, en moeten de Amsterdammers dus de degra datie-wedstrijden spelen! In de Westelijke eerste klasse is do stand nu: 2—0 1—2 1—0 <2—1 0—0 4—1 1—2 0—0 H. V. V. 18 14 2 2 30 56—32 1.67 Haarlem 18 9 1 8 19 41—30 1.06 Sparta 16 6 5 5 17 25—29 1.06 I>. F. O. 16 7 2 7 16 30—26 1.— H. F. O. 17 7 3 7 17 39—37 1.— U. V. V. 16 7 1 8 15 23—28 0.94 V. O. O. 18 8 10 16 28—31 0.89 Quick 18 6 3 9 15 32—35 0.83 H. B. S. 18 6 5 8 15 31—36 0.83 Ajax 17 5 2 10 12 22—43 0.65 Dat is een onverwacht succes geweest voor Amstel's eerste klasser, die nog wel de aller laatste plaats bezet! Dank zij haar uitstekende verdediging, waarin Gilissen, Swarttouw en Fortgens het best speel den, kon Ajax de voorhoede van de Haarlemmers bedwingen. H. F. C. was weer slecht op schot, haar voorlinie bezat niet dat verband, wat we zoo vaak bij haar gezien hebben, waardoor deze linie niet opgewassen bleek tegen de Amsterdam- sche verdediging. Vóór de rust was ook de verdediging van H. F. G uitstekend op dreef, en konden de vrij slappe aanvallen van Ajax alle nog worden af geslagen. Daarna leek de geheele verdediging ons ver moeid; v. d. Nagel had z'n dag toch niet, v. d. Weerd hield Buwalda niet en Oei en Ben Ver- weij waren nu en dan in de minderheid door de meerdere forschheid der tegenstanders. Een periode, waarin de verdedigingslinie van H. F. C. het minst op dreef was, en oogenblikken van weifeling had, bezorgde ten slotte de twee doel-j

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 2