Pink Pillen, Nagekomen Berichten, NIEUWS Uir HEN OHM. Ingezonden Klededeeling Kerknieuws. üelast zich met da uitvoering van effectenorders. 3 UIT DE ZAANSTREEK. dit is voor u! Sport en wedstrijden. NIEUWS UIT LISSE e. o. Sport en Wedstrijden DE SPAARMEBANK Neurasthenie lijders, STADSNIEUWS. Ons Weeroerichf. AMSTERDAMSCHE BEURS. KOERSEN VAN HEDEN, 21 APRIL. Amalgamate!".£2 J Smelting en Rei 2 (1SËIIWE SMCHT 08, H&AKLEW, O VERVEEN. Duinbrand. Vanmiddag rukte de orandweer uit voor een duinbrand aan den Duin en Daalsche weg in Kweekduin. De burgemeester was ook ter plaatse aanwezig. Het brandje, ontstaan om 12 uur ongeveer, «preidde zich over ongeveer dertig vierk. me ter uit en werd weldra met zand gebluscbt Vermoedelijk is de oorzaak te zoeken in het wegwerpen van een brandende lucifer. VOflEI.ENZANG. Vingers afgereden. Zaterdagmiddag kwam de rangeerder G., terwijl hij bezig was met het afkoppelen van goederenwagens, te vallen, met het noodlottig gevolg, dat zijn hand op de rails kwam en een viertal vingers werd afge reden. G. is naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. HILLEGOM. De wegloopers. De (neutrale) „Stads-Editie" ^eet te melden, dat de lijst voor een gemeen schappelijk bedanken als lid der R. K. Kies- vereeniging alhier, door ongeveer 160 man is geieekend. Er zijn dus als dit berieht waar is in Hillegom onder de georganiseerde katholieken nog 160 mannen, die alléén lid van bun katholieke politieke organisatie wil len blijven als zij hun zin krijgen.... en die eruit loopen als de meerderheid anders be sluit dan zij willen! 'n Klaar bewijs hoe weinig gezond begrip van organisatie en vereenigingstucht, nog bestaat bij vele katholieken. De E. K. Kies- vereeniging echter mogen wij met het ver lies van deze leden gerust geluk weuschen: het zal aan de vitaliteit en werklust der R.K. K. ten goede komen, dat zij verschillende ele menten die aan hare gezonde ontwikkeling jarenlang in den weg gestaan hebben, nu van zich af kan schudden! Weid adigheidsconcert. Giste renavond had in de zaal van den heer Sis termans een licfdadigheidsconeert plaats, ge geven door het Amsterdamsche Studenten- Concertbureau ten bate van behoeftige pa- tienten, De zaal was vrij goed bezet. De aanwezigen hebben beslist genoten, 't Geen ten gehoore wei d gebracht was bizonder mooi. Mej. Cohen besch'kt over een heldere sopraan- stem. Ze zong *t gevoelvolle „Moederke al leen" en nog vele andere liederen. Hartelijk, welverdiend, applaus oogstte ze in. Ook de heer KcUiman (lyrisch tenor) vond veel bij val met Hullebroeek. Op vereerend verzoek werd door hem gezongen „De Bietebouw", „Mooi Grietje", De „Kwikstaart" en „Ker- mislied". De muzieknummers voor viool, vio loncel en piano vielen zeer in den smaak. Hollandscbe Boerenfeest van J. Schouten. 'tWas een mooie avond, 't geen de arme stakkers zeker ten goede zal komen. De warmte en de bloemen. Door de groote warmte is de snijbliemenhandel momenteel geheel en in eens stopgezet. Het heeft telegrammen van afbestelling geregend; een bewijs dat 't ook in 't buitenland zeer warm is. HAARLEMMERMEER. Gevonden voorwerpen. Meege- loopen bij den Ringdijk een langharige hond. Terug te bekomen bij T. Veenings, Ringdijk, Haarlemmermeer, nabij de le Steiger. Onze gemeente'. Het blijkt dat deze gemeente met een steeds vlottende bevolking zoowel in- als naar buiten de gemeente, zoo veel werk eischt van het personeel ter ge meentesecretarie, bij al het andere werk. dat men het gewoon niet af kan. Reeds «enigen tijd is daarom dan ook één der veldwachters aldaar werkzaam om de bevolkingsregister eenigszins in orde te brengen. Daar het personeel ter secretarie in verge lijking met andere gemeenten veel te klein is, zou men reeds erg gebaat zijn indien de Raad te eeniger tijd een besluit nam om twee bevolkingsagenten aan te stellen. Dit zou geen overbodige weelde zijn, doch ▼oorzien in een sedert jaren gevoelde behoefte. De nachtvorsten, die gelukkig weer wat minder worden, hebben reeds veel schade toegebracht, zoowel aan de pruimen- als aan de pereboomen. We zagen al verscheidene pereboomen die zelfs vrij ernstig van de vorst hadden geleden. Over het algemeen ontwikkelen zich deze vruchtboomen echter heel mooi. De vroege soorten staan op sommige plaatsen waar ze niet van de vorst hebben geleden, zeldzaam mooi in bloei. We hopen dat de nachtelijke kou de goede verwachting niet verder de bodem in slaat. W o n i n g b o u w. Te Nieuw-Vennep is men thans ook druk bezig met woningbouw, ja men is zelfs begonnen met den aanleg van een geheel nieuw dorpsgedeelte. Hiervoor is reeds een gedeelte weg aange legd waaraan nu. een viertal woningen in aan bouw zijn. Hierdoor zal het dorp N.-Vennep een aan merkelijke uitbreiding ondergaan. BURGERLIJKE STAND. HAARLEMMERMEER. Geboren: z. van E. BokhorstGoudriaan. z. van M. van Stam Van Groningen. z. van J. C. FaasSchalk. BEVERWIJK. Geboren: d. van A. M. Wese- mannVelema. d. van C. VisserBoot. e. van M. Veenboerv. d. Kolk. z. van C. LieftingVlaming. BËNNEBROFK. Geboren: z. van A. Heij- •tekSterkenburg. UITGEEST. Ondertrouwd: I. de Jonge en G. Bakker. Overleden: G. Acqnoi, 16 maanden. ALKMAAR. Geboren: z. van B. de Bakker en C Gelder. z. van H. J. Besteman en E. A- Veen. d. van K. van Vliet en A. E. Bregman. z. van T. Kloosterman en N. L. Kakebeeke. Overleden: H. Struving, echtgenoote van BL Scheermau, 48 jaar. ZAANDAM. De staking. Gisterenavond kwamen met de trein uit de richting Amsterdam een twee tal werkwilligen voor de fabriek Czaar Pe ter van de firma P. de Lange en Co. aam, die van het spoorwegstation door eenige hon derden stakers werden opgewacht De door de stakers aangewende pogingen om hen van hun voornemen te doen afzien, had dat gevolg, dat een zich daartoe bereid toonde en met de stakers naar het bureau van het stakingscomité ging, terwijl de an der bij zijn plan bleef en onder groote ge leide van stakers naar de fabriek toog. De Burgemeester was naar het „A. H." meldt, bij de ontvangst tegenwoordig. Vrijzinnig- Zaandam. In een Zaterdagavond te Amsterdam gebonden druk bezochte ver gadering van afgevaardigden der vrijzinnige kiesvereenigingen in het district Zaandam is, volgens de N. R. Ct., bij acclamatie beslo ten tot het uitgeven van een weekblad Zaan dam Vrijzinnig, met 1 Mei a.s. Ook werd er een vaste propagandist benoemd; de actie voor de vrijzinnige beginselen zal krachtig worden aangevangen. Er werd een centraal- eomité van 9 leden benoemd, dat leiding aan de zaken zal geven. De roode band te Zaandam knelt toch ze ker al te erg. De neurasthenie is wel degelijk een ver valling, een verzwakking van het zenuwstel sel, die tot onmiddellijk gevolg heeft een ver mindering van de levenswerkzaamheid van §tlle organen. Het verloop en de verschijnselen van deze ziekte verschillen dikwerf. Bij de- vn is het spierstelsel meer in het bijzonder aangetast. Daaruit komt voort een algemeene bezwaring met een voortdurend gevoel van afmatting, een zwaren gang, verstijving der ledematen, weerzin voor alle lichamelijke oefening. Bij genen zijn het de hersenen die gedrukt zijn en dan heeft men te doen met heisen-neurasthenie, waarmee verlies van het herinneringsvermogen, verstaudsverrnoedhdid lanczaam en moeielijk begrip, gebrek aan wi 'tracht, duistere gedachten, zwaarmoedig heid en droefgeestigheid gepaard gaan. De oorzaken der neurasthenie zijn velen: overmatige arbeid, buitensporig leven, sterke ontroeringen, zedelijke schokken, en al wat het zenuwstelsel van streek kan brengen. De neurasthenie kan ook voortkomen uit koorts, uit maaglijden, uit bloedarmoede. Het middel dat altijd uitmuntende resultaten tegen de neurasthenie gegeven heeft, is de hersteller, van het bloed, de versterker dei- zenuwen, de Pink Pillen. Deze pillen ver sterken bet zenuwstelsel op snelle en blij - vende wijze en zij geven tegelijkertijd aan het organisme de verloren krachten terug. Zif ziir. varkrifebaar h f 1.75 per doos en f9 per zei doo- zen bij het Hooid-depót der Pink-PIllen, Dacoslakade 15 huis, Amiierdam. Voor Haarlem en. omstreken bij de firma's J. J. Göppinger, Gr. Houtstraat 147a, W. A. Schou ten, drogist te Lisse. En verder bij verschillende Apothe ken ea Drogisten. PASTOOR J. BASELMANS f. Gisteren overleed te St. Hubert bij Mill in het dekenaat Cuyk de ZeerEerw. heer J.- Baselmans, sedert 1881 pastoor dezer pa rochie. OM DEN BEGEERKRANS. Op 3 Mei worden in Zwolle de wedstrijden om den Begeerkrans gespeeld. De H. V. B. wordt daardoor het volgende elftal vertegen woordigd: Doel: J. B. v. d. Heuvel Rijndèrs (H.F.C.). Achter: J. Peper (Haarlem) en G. H. Kaars Sijpesteijn (H.F.C.); Midden: W. Wiederhold, Voor: J. Wackwitz, G. L. ten Bruggen Cate A. Schravendijk, J. Smit (allen Haarlem); (beiden H.F.C.), Th. Siilter, J. D. Bijleveld. E. Mac Neill ^llen Haarlem.) Reserve: H. de Jong (H.F.C.) Volksbelang. Naar wij vernemen, zal in de «erste week van Mei door de Woningvereeni- ging „Volksbelang" dan eindelijk kunnen worden overgegaan tot de aanbesteding van de nöodige grondwerken voor hare bouw plannen. BUITENGEWONE ZITTING DER PROV. STATEN VAN NOORD-HOLLAND. Bij Koninklijk besluit van 16 April 1914 is machtiging verleend aan de Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland tot het bijeenroepen van de Staten dier provincie in buitengewone zitting op Dinsdag 6 Mei 1914, ten einde alsdan aan de orde te stellen de vaststelling eener verordening, betreffende de uitoefening van bedrijven tot productie en levering van electrischen stroom en voorts de overneming van aandeelen in het maatschappe lijk kapitaal der Kennemer Electriciteits- maatschappij. EEN TREURIG FEIT. Vanmorgen kwart over negen heeft zich op de schietbaan bij Overveen een treurig feit voorgedaan. De milicien-soldaat J- H„ 20 jaar oud, wonende Vrouwesteeg alhier, thans in dienst, die met zijn comp. was uitgerukt om te schieten, heeft zieh een scherpe patroon in de borst geschoten en getradht zich zoodoende van het leven te berooven. Hij maakte van een onbewaakt oogenblik gebruik om de j tromp van zijn geweer op zich te richten. De dwaze jonge man is, na eerst door den mili tairen dokter de Boer en dr. Bornwatex ver bonden te zijn, per raderbrancard naar het gesticht „Sint Joannes de Deo" gebracht, al waar dr. Steffelaar hem een drukverband heeft aangelegd. De toestand van den milicien is, alhoewel ernstig, naar omstandigheden goed. j De reden moet zijn datbij eenige dagen, zonder permissie, met verlof is geweest. Van- j morgen moet hij reeds gedreigd hebben zich I te zullen doodschieten. OOGKLEPPEN BIJ PAARDEN. Men verzoekt ons het volgende stukje op te nemen uit „De Paardenvriend": Weg met de oogkleppen! Onlangs op het Concours Hippique te Parijs bracht men warme hulde aan de spannen die zonder oogkleppen verschenen. Algemeen erkent men de nutteloosheid en zelfs het gevaar van oog kleppen. Wij hebben daarop reeds meermalen gewezen; de oogkleppen maken de paarden aarzelend, vreesachtig, en dragen volstrekt niet bij tot elegantie; het is een leelijk tuig- aanhangsel, en met genoegen bemerken wij dat het gebruik allengs vermindert. Juist op een concours hippique kan men zich over tuigen hoe vrij, zeker en vroolijk de paarden zonder oogkleppen loopen. De voorzitter van de Société protectrice des Animaux te Parijs heeft aan de Société Hippique vijf prijzen geschonken voor de mooiste spannen zonder oogkleppen. Onlangs vernamen wij dat de nieuwaange- kochte paarden der Gemeentereiniging alhier gewend worden om zonder oogkleppen te loo pen. De gemeente geeft hiermede een goed voorbeeld. DE AANSTAANDE KERMIS. Vanmorgen zijn door B. en W. de stand plaatsen gegund voor de a.s. kermis, waar van de vorige week de verpachting plaats had. Aan ons verzoek om inzage te mogen hebben van de gunning, kon niet worden voldaan, werd aan het Stadhuis medege deeld. Het is ml. mogelijk dat sommige pach ters hunne verplichtingen niet nakomen en de gunning zoodoende niet door gaat. Intusschen geven wij hier de inschrijvingen waaruit blijkt, wie de hoogste inschrij vers voor de verschillende standplaatsen zijn. Caroussel enz. (hij de De Witstraat, West zijde Botermarkt of Nas6aulaan): D. J. van Dam, 590.90, 450.50 of 3.50.50; wed. J. L. Gaelj aard, 490, 250 of 515; F. G. v. Leeu wen (Ztppelincaronssel, door paard, voortbe wogen) 460.20 (Botermarkt). All. Berentsen (Rodelbaan, Botermarkt), 3700 of 4600, als er geen figuur-achtbaan komt Andries Wegkamp, (Rodelbaan) 3475.75, Botermarkt. F. Desmet (Rodelbaan) 2800. Botermarkt; H. Hommersen et fils, 3003, Botermarkt; L. Benner, figuur-achtbaan, Botermarkt, ƒ8303; F. Desmet, figuur-adhtbaan, Nassaulaan, 3400 (zonder concurrentie van Rodelbaan op de gebeele kermis); J. en M. van Buuren, Museum, Botermarkt, 112; J. Sterling, Doolhof, Botermarkt, 200; H. van Tol, pa- radetent, Botermarkt, 102; H. J. Vet, dool hof, 210; J. de Nies, cake-walk, 1400; J. Weiohsel, cake-walk, 1600; J. Kimkes, caKe- walkapparaten, 876; H. J. Vet, lustige ton nen, 300; Lion Dassi, schouwburgtent, Nas saulaan, 255. Beignetkraam: (voor de Kroon of voorbij de Smedestraat) Victor Con sa el 1350 of 1225; D. Uyterwijk 1605 of 805. Gedempte Oude Gracht bij het Spaarne of ten Oosten van de Essehstraat: L. C. Arens, kleine-paarden-theater, 60 of 50; K. Beek- veld en Cd., panorama, 38; N. Dubbelboer, panorama, 60,1254; H. Frinkmuth, Indisch theater, 152; H. Westenberg, Indisdh thea ter, 50; H. van Tob. pafadetent, 75. Stoomcaroussel Groote Markt: Jean Ben ner 5345; Hubert Wolfs 5511; P. Xhaf- flaire 5200. FAILLIET VERKLAARD. Door de Arr. Rechtbank alhier is bij von nis van heden in staat van faillissement ver klaard: D. de Wit, winkelier in huishoude lijke artikelen, wonende te Bennebroek, Rechter-commissaris nar. E. J. Dorhout Mees; curator mr, P. E. Barbas. FAILLISSEMENT OPGEHEVEN. Door de Arr. Rechtbank alhier is bij von nis van beden opgeheven het faillissement van H. Ferwerda, koopman in vogels, wo nende te Haarlem, Sehermerstraat. welk fail lissement was uitgesproken 7 April 1914. LANDWEER-OEFENINGEN. Met het oog op de kermis, die samenviel met de opkomst van het 21 bataljon landweer infanterie, is, op voorstel van den luitenant- kolonel districts-eommandant, in verband met de groote belangen van neringdoenden, enz., die opkomst door den Minister van Oor log bepaald op 27 Juli voor de manschappen, op 24 Juli voor het kader van dat bataljon. De oefeningsplaats blijft kamp bij Laren. HET TUBEROULOSE-BLOEMPJE. Mooi lenteweer begunstigde den verkoop! van het tuberculose-bloempje. Met een ijver om te verkoopen, de goede zaak geheel waardig, zag men de jonge da mes op alle hoeken en pleinen en in vele straten het roode, fraaie bloempje een ver koop aanbieden. De zachte aandrang en de groote vriendelijkheid, waarmede het bloem pje opgedrongen werd, waren in evenredig heid van het mooie weer en de goede zaak. Het bloempje werd vlot verkocht, dunkt ons. Algemeen werd het kleurige roosje ge dragen. Er waren hedenmorgen 40.000 bloempjes voorradig, die verdeeld werden over Haar lem, en ook over Bloemendaal, Overveen, Aerdenhout, Santpoort, Velsen en Zandvoort. Deze gemeenten staan ook onder leiding van Haarlem voor den bloemenverkoop. Vanmor gen half twaalf had de heer Limperg nog een vijf a zeshonderd bloempjes op z'n bu reau voorradig. Dat wil natuurlijk niet zeg gen, dat toen reeds alle andere bloempjes verkocht waren. Hopen wij dat dit heden avond wel het geval is. Vanmorgen om 9 uur begonnen de dames de heer Limperg klaagde er over dat er nog steeds maar zoo weinig andere dan juist zeer jonge dames zich beschikbaar stellen hun werk. Er waren een vijf, zeshonderd bloemenver koop?, te rs, die om de twee uur dienst zou den doen. De stad is verdeeld in zeven afdeelingen of wijken, waarvan de bloemen-verkoopende dames rozetten dragen in onderscheidene kleuren. Twee bureaux zijn gevestigd in „De Kroon," het derde in de school aan de Tempelierstraat het vierde in de melkinrichting „De Sierkan' aan den Zijlweg; het vijfde in de woning van den heer Vening Meinesz aan het Ke naupark het zesde in de school aan de Scho terstraat; bet zevende in het gebouw van de Holl. Maatschappij van. Wetenschappen aan het Spaarne. ;,r Behalve dat de verkoopsters in de gelegen heid gesteld werden om koffie te gaan drin ken tehuis, werden hen in de bureaux ook verfrisschingen aangeboden. Zestig wielrijders hielden voeling met de verkoopsters om hun voorraad bloempjes, wanneer deze uitgeput dreigde te raken, aan te vullen. Padvinders, onder leiding van den heer Stinis, hadden zich geposteerd op de grenzen der verschillende wijken, met vlaggen van dezelfde kleur als de rosettes in de be treffende wijk. De opdracht van deze pad vinders was om te zorgen dat de verkoopsters de grenzen van haar terrein niet overschre den. Het toeval wilde dat de posten der pad vinders veelal op de bruggen waren ge- Veel bekijks bad de fraaie wagen van „Kunst Boven Al", waarvan wij gisteren een uitvoerige beschrijving opnamen. Het mooie stuk werk was de bewondering wel waard. Hulde aan de ontwerpers en de uitvoerders dezer keurige versiering en reclame voor het goede doel. Om vijf uur wordt de bloemenverkoop ge staakt. Moge een rijke oogst het gevolg zijn van dezen mooien lentedag. EEN BELANGRIJKE BESLISSING. Vanmorgen heeft de Rechtbank in civiele zitting een belangrijke beslissing genomen in een zaak. aangebracht door den curator in een door bet Hof te Amsterdam vernie tigd faillissement. Tot nu toe konden de kosten van zulk een door het Hof vernietigd faillissement niet op den failliet verhaald worden. De Rechtbank besliste hedenmorgen, dat zulks wel kon. Een nadere beslissing' zal volgen als de failliet zelf de kosten weer zou kunnen afwentelen op dengene, die zijn faillissement heeft aan gevraagd. SERGEANT-FOERIER DE. G. VOOR DEN KRIJGSRAAD. Men seint ons uit Den Haag: Hedenmorgen stond voor den krijgsraad te 'sGravenbage terecht de 26-jarige sergeant foerier C. J. de G., van de depot-compagnie 10e Reg. Infanterie, te Haarlem in garnizoen. Tusschen Juni 1913 en Maart 1914 moet hij een aantal ondergoederen, behoorende op de rustkamer van de depot-compagnie, daaraan onttrokken hébben. Bovendien 'beeft bij een bedrag van 5.50, dat hij ontvangen had ter betaling van een quitantie, verduisterd. De auditeur-militair Mr. van Palthe We- senhagen merkte op dat deze zaak een gevolg is van den beruekten kazernebrand te Haar lem, bij welke gelegenheid een grondig onder zoek in de kazerne werd ingesteld. Hii eischte tegen de G. een boete van 25 subs. 10 dagen hechtenis. BOND VOOR ZIEKENVERPLEGING. Gisteren had plaats de gewone vergade ring der afdeeling Haarlem van den Neder- landschen Bond voor Ziekenverpleging, 'e avonds 8 uur in het gebouw „de Nijver heid." Nadat de voorzitter de vergadering ge opend had, werden, daar er geen ingekomen stukken waren, door den waarnemenden se cretaris de notulen voorgèlezen, welke daarop door de vergadering goedgekeurd werden. Hierop werd de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering behandeld en den te benoemen afgevaardigde opdracht gegeven in dezen zin op de algemeene vergadering zijn stem uit te brengen. Tot afgevaardigde werd gekozen Dr. Tra- vaglino en tot plaatsvervangend afgevaardig de Mevr. Burkens van Woensel Kooy. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter de vergadering. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Bureau van Politie, een doosje met patronen; E. Brinkman, M. v. Heemskerkstraat 8L een ketting met slot; J. Reemer, Zomervaart 3 F, een daspeld; Bu reau van Politie, een boek; J. Provoost, Roos- veldstraat 32, een bril; Rijk se, kantoor Em- rioh en Binger, Koningstraat, een heerenhor loge; mevr. Cremer, Kenaupark 8, een arm band; H. Uittenboséh, Santpoorterstraat 4e, een armband; B. ter Hoever, De Witstraat 43, een ring; G. Beute, Kaïnpenstraat 16, eén portemonnaie; J. Keur, Zijlweg 20, een paar handschoenen en een rozenkrans; B. Uiten- boscSh, Doelstraat örood, een broche: H. v. d. Ploeg, Coornhertstraat 35, een reticule; H. Aukes, Voorbei mstr a at 12, een vulpenhouder; J. ter Haak, Rnstenfeurgerlaan 3L een ge wicht; I. Konings, Baljuwslaan 22, een cein tuur met gesp; W. Pel, Ursulastraat 10 E, een rijwiel; T. P. Schorn, Kloosterstraat 123, een horloge. BURGERLIJKE STAND. Getrouwd: 21 April. J. A. H. Everard en L. J. M. F. T. Francken. Geboren: 18 April. z. van A. v. Rooden— Broers. 19 April. d. van G. J. Klaassen Hessels. z. van S. de Jong'Amels. Overleden: 18 April. A. J. Blesgraaf, 66 j. Lange Lakenstraat. 19 April. J. Schoorl, 63 j. Maerten van 'Heemskerkstraat. art. 369 der Invaliditeitswet en verklaart' dicht bij den beer Patiju te staan. De ©economische toestand acht spr, niet zoo ernstig ais velen het wel willen doen' voorkomen. De auto-manie is daarvoor een doorslaand, bewijs. Allervrege wordt boven zijn stand geleefd. (De zifting duurt voort). BUITENLAND. STA ATSSECRËTARIS BRYAN. NEW-YORK, 21 April. Hier loopen geruch ten dat Staatssecretaris Bryan, wamw-er dn oorlog met Mexico heslist onverm'jdelijK is, zijn ontslag zal nemen omdat hij een oorlog met zijne vredelievende neigingen niet in overeenstemming acht. Men dient dit ge rucht onder gToot voorbehoud te beschouwen daar tot nu toe nog elke bevestiging ont breekt. Mexico hoeft alle voorwaarden gewezen van de hand. Voor den inbond dezer Rubriek stelt de Redactie zieb niet aansprakelijk Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt den inzenders de eopie met teruggegeven. Haarlem, 20 April 1914. Aan de Hoofdredactie van de Nieuwe Haarlemsehe Courant. Hooggachte Heer! Uw Zaterdagavondman is een bekende cri ticus, die 'het nu niet zoo kwaad meent, maar toeh kunnen wij niet zwijgen over zijn op merking over de rede van den hooggeschat- ten Burgemeester. Zeer duidelijk zeide de sympathieke Burge meester, dat hij den Bond hoogacht om zijn werken en streven, hetgeen ook duidelijk in de verslagen te lezen 6taat. Dit zegt alles. Voorts willen wij wel verklaren, dat Jhr. Sandberg een daad van bijzondere welwil lendheid heeft gesteld door juist op 2den Paasdhdag, een dag, die hem eigenlijk niet sympathiek was, de Tentoonstellingen te ko men openen. En ten slotte kennen wij geen overheid, die ons bij de voorbereidingen meer sympa thiek en welwillend beeft bijgestaan dan juist onze Burgemeester. Elke opmerking aan zijn adres moet dan ook gevolgd worden door een zacht woord van protest onzerzijds. Hoogachtend, Het Dagelijksch Bestuur van het Alg. Jubileum-Comité, W. B. GUSKENS, Voorz. P. J. M. VAN TETER1NG. le Se C. W. HARBORD, 2e Secr. EEN MOOIE VLUCHT. Gisteren heeft luit. van Heijst met luiten anf Roeper Boseh als passagier, uitgelokt door iet mooie weer, een praehtigen toebt gemaakt die zich over het noordelijk gedeelte van one land uitstrekte en ongev. 400 K.M. bedroeg. Hij was te 12 uur 10 min. te Soesterberg opgestegen, kreeg spoedig hoogte en vloog regelrecht over Gelderland en Overijsel naar Assen, waar hij te 2 uur aankwam om to lunchen. De vliegers stapten toen om 3 uur 50 min. weer dn hun vliegtuig en vlogen over Gro ningen op Leeuwarden aan. Daar echter was luit. Van Heijst genoodzaakt een landing te doen voor de kazerne, daar er door de tril ling een knopje van de vliegmachine was los geraakt. Deze tusschenlanding geschiedde te 4 uur 0 min. Na de reparatie, die echter vrij lang duur de en daar ter plaatse geschiedde, steeg hij rweer te 5 uur 20 min. op en vloog regelrecht, zonder verdere tusschenlanding naar Soes terberg terug, waar de vliegers behouden des avonds te 7 uur aankwamen. Hoogste barometerstand, Dresden 772.3. Laagste barometerstand, Vestmanoer 754.2. Meest zwakke veranderlijke wind, licht tot halfbewolkt, droog weer, behoudens geringe kans op onweer, zelfde - temperatuur. BINNENLAND. TWEEDE KAMER. (Zitting van heden). Men seint ons uit den Haag: Wetboek van Strafvordering. In de vergadering van heden deelde de VOORZITTER mede, dat zijn benoemd tot leden der commissie ter voorbereiding van de herziening van het Wetboek van Strafvor dering de beeren van Sasse van IJselt, van Veen, Limburg, van Hamel, Mendels, Ter Spill en Beumer, met als plaatsvervangers q e hemen Dnijnstee, Ankerman, Marchant, Rink, Sanne», Visser van IJsendoorn en Rutgers. Inkomstenbelasting. Aan de orde was de Inkomstenbelasting. Het lid VAN NISPEN TOT ZEVENAAR zegt dat het ontwerp zoo weinig steun vindt. Dat heeft, volgens spr., een natuurlijke oor zaak. De financieele toestand is zoodanig, dat belastingverhoog! ng noodig is. Spr. stelt zieh op het standpunt dat de regeering in Octo ber 1901 heeft ingenomen en dat ook minister Heemskerk huldigde, dat in de stoffelijke en geestelijke nooden moet worden voorzien door tariefherziening. Het accres in buitengewone uitgaven dient door andere middelen'gedekt. Spr. wijst op de dolzinnige uitvoering van (Opgegeven door „DE SPA AltNEBANK", Nieuwe Gracht 98 (Telefoon 2088). Alhier). Koersen van latere ongeveer 2 uur. koersen. Comm. Car en Toundryj riJs 4' Common Erie Common Kansas City Common Marine Pref. Marine 2e Pref. Mexican Common Missouri i f Common Pittsb.Coa Common South. R. .j Common Denver Common Rock Island Common Steel Common Topeka Common Union Common Wabash Pref. Wabash .mn Kon. Petroleum Gew. Vorstenlanden Actions Vorstenlanden 2Ms pCt N. W. S. i 3 pCL Cert N. W. S. Common Peru Pref. Peru Bindley Amsterdam Rubber Nederl. Rubber Gecons. Petroleum Orion Gew. Dordtsche Intern. Rum. Petr, United Cigar Prolongatie 72 64i 2 47 'Is 267 238/8 10 1U/4 151/2 19» 2 23*12 l2»/8 6K*/Ie 941/2 lÖÜ'/2 4/2 62 i 177 1-6 e6>8/ta 7716he 139 33 24574 91 185 117*/, 48* U 4 10J/16 ll*/4 15»/. 19*/4 *3' 16 ia*/« 3l8/ia 5674 94j/2 151 621 108 139 33 i46l/a 91 117*/, 48>/8 "74

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 2