Pink Pillen. Inaezonrien lededeelinq. m UIT LISSE e. a. Sociale Berichten. NIEUWS UIT BEN OMTREK. BUITENLAND. UIT DE ZAANSTREEK. Stitesi-Oeneraal. Van onze Rechtbank oogenblik rust, maar werkt hij met grooten ijver mee, tot steeds grooter succes der tentoonstel lingen En zóó danken wij aan deze drie Haarlem mers op de eerste plaats het welslagen van dit onderdeel der Jubileumfeesten van den Ned. R. K. Volksbond 1 DE TENTOONSTELLINGEN IN ST. BAVO De dag van gisteren. Het is inderdaad merkwaardig! Van alle kanten komen de bezoekers nog immer naar de tentoonstellingen in Sint Bavo. Zelfs op den dag loopt het geregeld aan, en de men- schen die op hun gemak de verschillende stands willen bezoeken, doen ook het beste om op den dag eens een rondgang te maken, want des avonds is het er nog immer vol en overvol! Gistermiddag bedienden nu eens niet jonge dames, maar gdbuwde dames, echtgenooten var, bestuursleden, exposanten enz., de ver schalende buffetten, en het liep toen natuur lijk in „karakteristiek Nedreland" en de Bloe mei hal erg druk van familie en vrienden! Onder de bezoekers was ook de ZeerEerw. Hocggeleerde Heer Professor J. V. de Groot, hoogleeraar te Amsterdam, die met groote belangstelling de tentoonstelling bezichtigde en vooral bij den kostbaren stand van den heer Weill langen tijd toefde. Voor heden middag vier unr heeft zich laten aankondi gen Mr. Dr. W. F. van Leeuwen, Commissa ris der Koningin in de provincie Noord-Hol land, die op dat uur een officieel bezoek aan de tentoonstellingen komt brengen en door het bestuur zal worden ontvangen. Trouwen.-»: de autoriteiten laten zich niet onbetuigd: gis- terenavond was onder de bezoekers o.m. ue Commissaris van Politie met mevr. van Goor, die met groote belangstelling het concert bij woonden. Dat concert was een verrassing. De heer Krul, wiens optreden was aangekon digd, had zich door een onverwachte bniien- landsche reis op het allerlaatste uur laten verontschuldigen, dodh de heer Jac. de Jong met zijn mooi koor wilde welwillend hem ^rvangeu en we kregen dus een „Volks- zang"-nitvoerinkje dat als propaganda onge twijfeld weer allervoortreffelijkst is geweest! Die vrooljjke liedjes gingen erin als koek: „Geen vreemde koning, geen president, met ons Prinsesje zqu wij content"de heele zaal zong het mêe, en het was een gejubel van belang, zoodat het liedje moest worden gebisseerd! Zooals gezegd: het bezoek was alweer over druk, het was er gezellig, prett:g als altijd en ook op de Hnisvlijttentooustelling, boven, was bet bezoek even druk en geanimeerd. Gisterenmiddag vijf uur kwamen wederom talrijke Eerw. Zusters de tentoonstelling be zoeken enbewonderen. Tot half zeven ble ven zeen nóg was de tijd te kort om alles in bijzonderheden te zien! Op het oogenblik van afdrukken van dit blad vernemen wii. dat het bestuur den lieer Commiearis der Koning'n in deze provincie officieel recipieert in de ontvangstzaal. FAILLISSEMENT. Door de Air. Rechtbank alhier is gisteren ln staat van faillissement verklaard; G. J. Hiddink, ontslagen gemeentearchitect, wonen de te Wormerveer. Rc-chter Commissaris Mr. E. J. Dorbout Mees. Curator Mr. J. F. E. Boele te Zaandam. SCHIETOEFENINGEN. Een groot aantal jongelieden van inrich tingen van onderwijs en in particuliere be trekkingen gaven zich op, om deel te nemen aan de schietoefeningen tot verhooging van V lands weerkracht. De luit.-kolonel T. H van Wagtendonk, die door den minister van Oor log is beiast met de voorbereiding en leiding dier oefeningen, alsmede met de propaganda in zijn distriet, beeft veel succes met zijne lezingen en ondervindt veel medewerking van gemeentebesturen, hoofden vau inrichtingen en besturen vau particuliere vereenigingen. Zij. die in Schoten of hier ter stede wonen, kunnen zich nog opgeven voor de deelname bjj den commandant 10e Reg. Inf. iu de ln- fa nteriekazerne, alhier. BEBOUWING! Men is begonnen met de bebouwing van bet weiland, gelegen aan de grens der ge meente aan de Leidsche Vaart, achter het gebonw van den Bond van oud-onderofficie ren. Het plan moet zijn daar hoerenhuizen neer te zetten. VAN DE GROENTENMARKT. Als een bijzonderheid kan worden medege deeld dat doer J. P. Huijboom eommission- nair in groenten en vrachten de eerste Hol- landsche Aardbeziën aan de Groentenmarkt gebracht zijn. Ze zijn opgekocht door P. Brns- eé, Groote Houtstraat en Enthout, wonende Pretoriastraat te Schoten. Gisteren is alhier door Gebr. Witkamp, de eerste Hollandsche bloemkool aan de groentenmarkt gebracht. De eerste zijn opge kocht door J. Wielart, wonende Wagenweg en Gebr. Stappers, wonende te Heemstede. OVERREDEN. Door een motorwagen der N. Z. T. H. M. werd gisterenavond op het Soendaplein de hond van den heer H. aangereden. Het beest was zoodanig geraakt, dat het moest worden afgemaakt. HINDERWET. Aan B. BijnsdoTp ia vergunning verleend tot oprichting van eene inrichting voor machinale houtbewerking, waarbij als beweegkracht zal worden aangewend een electromotor van 5 P. K. tot het aandrijven van eenige te plaatsen machines in het perceel aan de Emmakade No. 5. VERLOF. Ingekomen is een verzoekschrift van H. van der Laan om verlof, tot het verkoopen van alcoholhoudenden drank anderen dan ster ken drank voor gebruik ter plaatse van ver koop in bet benedenlokaal van het perceel aan de Spekstraat No. 3. Zitting van gisteren.) ZUIVERING VAN SLOTEN. Gistermorgen werd voor het kantongerecht een zaak behandeld uit Heemstede, waarbij een persoon was aangeklaagd wegens het niet zui veren van een sloot langs eenige met name ge noemde en beklaagde toebehoorende perceelen •tusschen de Leidsche Vaart en den Wagenweg. Bij de schouwing bleek veel kroos ia de be-' doelde sloten aanwezig te zijn. Een drietal getuigen, door den gemachtigde van beklaagde opgeroepen, lichtte toe, dat 't voor den beklaagde onmogelijk was, het vele kroos tegen de houden, 'dat uit de Leidsche Vaart in bedoelde sloten drijft. Zeker waren op den bepaalden tijd alle vaste planten verwij derd. De ambtenaar van het O. M. vroeg acht da gen uitstel. LOTERIJWET. Wegens overtreding der Loterijwet werd een man, zekere F., aangeklaagd. Beklaagde had loten in voorraad van het Witte Kruis. De amb tenaar van liet O. M. vroeg f 500 boete of 3 maanden hechtenis. SCHOOLVERZUIM. Verschillende gevallen werden behandeld, waarbij ouders werden gedaagd voor den rech ter wegens schoolverzuim hunner kinderen. De ambtenaar van het O. M. eischte tegen hen een flinke geldboete, variëerend van f 4.— tot f 6. ARBEIDSWET. Wegens overtreding der Arbeidswet werd be klaagd zekere M. K. te Schoten, die arbeid door een paar meisjes deed verrichten na 7 uur 's avonds. Het O. M. vroeg schuldig-verklaring en veroordeeling tot twee geldboeten van f 25. AAN HEN WIER SPIJSVERTERING SLECHT IS, WORDT DE GENEZING VER ZEKERD. Om zich van hunne maagkwalen tc genezen hebben velen nutteloos ontzaglijke (-ommen uitgegeven voor middelen zonder waarde. Sommige bereidingen kunnen wel bij toeval de spijsvertering bevorderen, maar zij kun nen een volhardende moeilijke spijsvertering niet genezen. Om een werk el ijken uitslag te verkrijgen, moet het middel een werking op de verteringsorganen en niet op dezer inhoud uitoefenen. Het geneesmiddel moet niet den arbeid der maag verrichten, maar moet oen maag in staat stellen baar eigen werk ie doen. Dat wordt door de Pink Pillen verkre gen. De Pink Pillen zün niet sr. am gesteld nit gistende verteringstoffen die een kunstmatige vertering te voorschijn roepen, maar door hunne samenstelling versterken zij de maag, herstellen zij de krachten der verteringsorga nen die lui zijn geworden en bezorgen een natuurlijke spijsvertering. Zij zijn ook onover troffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, neu rasthenie. Zij ziin verkrijgbaar a U.7S oer dooa an f9 per zes doo- -?n bij het rtoold depót i'-r Plnk-Pilten, Dacostakade 15huia, .Amsterdam. Vror Haarlem en omstri»ken bij de firma's J. J. Oöppingcr, G\ Houtstraat 147a, W. A. Schou ten, d-og'st (e Lisse. tn verder bij verschillends Apothe kers ea Drogisten. De Senaat, die immers de cfoor den presi dent gestelde kwestie niet had gelast of zelfs maar goedgekeurd, nam met 73 tegen 13 stem men de motie aan, waarbij de regeering wordt gemachtigd de gewapende macht van den staat te gebruiken om nadruk bij te zetten aan den eiseh om ondubbelzinnige voldoening voor de beleediging der Veneenigde Staten aan gedaan in Mexico. Het amendement, waarin het voorbehoud werd gemaakt, dat na de onderwerping van Mexico de troepen der Ver. Staten het Mexr- caansche gebied zullen verlaten, en het ge- heele land aan Ihet. Mexicoansche volk zullen overlaten, werd verworpen. De A meri ka ansche regeeriug nam maatre gelen om zich, zoo noodig met geweld, er te gen te verzetten dat de Mexicaa.nsc/hc troepen naar het binnenland terugtrekkend, den spoorweg Vera CruzMexico vernielen. Huerta heeft van Wilson bericht ontvan gen, dat de Ver. Staten zullen beletten, dat aan do Mexicaansclie regeering wapens en geld wordt verstrekt. ZWITSERLAND. Bij den Simplontunnel is eergisteren een staking uitgebroken. Eenige dagen geleden had bij Iselle, aan den raidelijken ingang van den tweeden tunnel, een instortiug plaats, welke werd toegeschre ven aan het gebruik van verboden dynamietpa- tronen door de werklieden, die kort geleden tot staking waren overgegaan. Eenige huizen j in de nabijheid van den tunnel werden hier- door verwoest-. De arbeiders ontkennen ten - stelligste schuld tc hebben aan het geval. Do onderneming heeft thans den arbeiders de voorwaarde gesteld den arbeid onmiddellijk te hervatten, daar het werk anders voor drie maanden stop wordt gezet. Het aantal stakers bedraagt ongeveer 10Ü0, zij stellen een aantal eischen, waarvan die om loonïverhooging de voornaamste is. FRANKRIJK. Animo is er voor een' kandidatuur bij de aanstaande Kamerverkiezingen. Voor de 602 zetels, die in de nieuwe Kamer beschikbaar zijn, werden niet minder dan 2448 candidaten gesteld. In een vijftigtal districten zullen de aftredende afgevaardigden bij enkele candidaatstelling herkozen worden, terwijl in een groot aantal andere 'slechts twee candida ten elkaar de overwinning zullen betwisten. Daartegenover staat, dat in eenige kleine dis tricten van zes tot tien candidaten gesteld zijn. Niet minder dan 43 aftredende afgevaardigden hebben verklaard, hun mandaat niet vernieuwd te willen zien, een getal, dat geruimen tijd zoo groot niet is geweest. Men heeft uitgerekend, dat het aantal nieuwe afgevaardigden min stens 62 zal bedragen, zonder rekening te hou den met hen, die in plaats van de aftredenden, welke zich opnieuw candidaat gesteld hebben, zullen gekozen worden. Want, behalve de 43 zetels, vacant gekomen door het zich niet her kiesbaar stellen van evenzoovele aftredende afgevaardigden, waren er reeds 12 zetels in de Kamer vacant van wege overlijden of ontslag neming van afgevaardigden, terwijl bovendien nog tien nieuwe zetels gecreëerd zijn, met het oog op de toeneming der bevolking. Van de twaalf zetels, die reeds in de oude Kamer vacant waren, zijn er drie gesuppri meerd wegens vermindering der bevolking in dc betrokken districten. Men denkt, dat 90 a 100 oude afgevaardigden plaats rallen moeten maken voor nieuwe candidaten, zoodat de nieu we Kamer ongeveer 150 nieuwe leden, dat is een kwart gedeelte van het totale aantal, zal beyatten. MEXICO. DE OORLOG. Dit schrikkelijk woord zal dan weer eenige dagen aan het hoofd prijken van lange dag bladartikelen. President Wilson, zijn wacht- politiek moe, heeft dan gisteren, zooals wij nog in de laatste berichten konden melden, gelast inzake de Mexicaansóhe kwestie daden en tastbare daden te stellen. Het eerste tref fen is geschied. Volgens ontvangen telegrafi sche berichten werden te Vera Cruz, waar 8 personen van Wilson Ihet leven lieten, meer dan 200 Mexicanen gedood. HOFBERICHTEN. Naar vernomen wordt, bestond het verjaar geschenk van H. M. de Koningin aan Z. K. H. den Prins, op zijn jongs ten verjaardag, nit een kameramenblement van 's-Prinsen ver trekken in het Huis ten Bosch. HARE MAJESTEIT DE KONINGIN NAAIi LUXEMBURG. Naai- aan de „Vossisclie Zeitung" uit Luxemburg wordt geseind, zal Hare Majes teit de Koningin in den herfst een officieel bezoek brengen aan de groothertogin van Luxemburg. NEDERL, COMMISSIE TENTOON STEL LING VAN HET BOEK EN DE GRAPHI- SCHE VAKKEN TE LEIPZIG. Stct. No. 94 bevat, een Kon. besluit, waarbij wordt ingesteld eene Nederlandsclie commis sie voor de Tentoonstelling van het Boek en de Graph ische Vakken, welke in 1914 te Leip zig zal worden gdhouden, en in die commissie benoemd worden tot lid en voorzitter de heer M. Monton, uitgever, directeur der Boek- en Kunstdrukkerij voorheen Mouton en Co. te 's Gravenhage; tot lid en onder-voorzitter, te vens penningmeester, de heer W. Nijhoff, uit gever te 's Gravenhage; tot lid en secretaris dc heer C. A. J. Dishoeck, uitgever to Bus- sum, em verder tot. leden versdhillende be kende uitgevers en kunstkenners. DE STAKING VAN 1303. Bekend is, dat de directie van de H. IJ. S. M. op een verzoek om weder tewerkstelling van stakers van 1903 een enquête heeft inge steld naar het getal omd-locomotief-beambten, dat op herplaatsing prijs stelde. Dit bleken er 33 te zijn, onder wie 23 machinisten en 10 geëxamineerden, die de bevoegdheden van machinist bezaten. Onder de leerlingen-ma chinist, die nu in dienst zijn, is daarop stem ming gehouden en met bijna algemeene stem men is tc kennen gegeven, dat men niet hei- plaatsing van de stakers op prijs zon stellen op grond van benadeeling van de eigen promotie, T)o Avp. zegi:, dat de directie tocli zal overgaan tot wea^oeïating op de loco- motief en aan de bezwaren zal tegemoet ko men door een grooter aantal tot machinist aan te stellen dan gewoonliik Ge beurt. DR. KUYPER TE ENKIIUIZEN. Men seint uit Enkbiuzen aan het Hbld Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de anti-revolutionnaire centrale kiesver- eeniging werd gisteren in bet geboxnv „De Westfriesehe Mnnt" een feestvergadering ge houden, waar dr. A. Kuvper als feestredenaar optrad. Hoewel de bijeenkomst eerst om 2 uur een aanvang nam, verdrongen zich reeds een uur voor dien tijd eeuïge honderden menschen voor dien ingang van het gebouwtje. Toen de deuren om half twee geopend werden, waven alle plaatsen spoedig bezet. In de avondvergadering traden als sprekers op de hoeren N. Ooterbaan, lid van de Tweede Kamer voor genoemd district; ds. W. H. Oos ten, te Sclicveningen en S. de Jong Ezn., van Rotterdam. OPIUMVERDRAG. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een wetsontwerp tot goedkeuring van het den 23en Januari 1912 te 's Gravenhage tusschen Ne derland en andere staten gesloten opiumver drag. INTERNATIONAAL R- K- DRANKBE STRIJDERSCONGRES TE ROME. De redacteur van de Msb- te Rome seint het volgende Jhr. mr. Ch. J. M. Ruys Je Beereubrouck opende gisteren de voorbereidende vergadering van het Internationaal R. K- Drankbestrijders- congres met een Fransche en een Duitsche rede. Hij heette de aanwezigen welkom, beval hun do eensgezindheid aan, en drukte de hoop uit, dat allen zich gedurende het congres van alcoholische dranken zouden onthouden. Dit verzoek doet wel eenigszms vreemd aan. VOOR HET VREDESPALEIS, Ook de Vereenigde Staten van Noord-Ame- rika hebben indertijd toegezegd een geschenk ter versiering van het Vredespaleis te 's-Gra- venhage, waarvoor nog altijd een plaats is vrij gehouden in de groote monumentale hal met bijgelegen trappenhuis. De bijdrage der Amerikaanscho regeering zal bestaan in een beeldgroep, symbolisch voor stellende Vrede door Recht. Bijtijds geknipt. Ze waren op reis al spoe dig goede vrienden geworden, logeerden in het zelfde pensioen in dc Oude Brugsteeg te Am sterdam en deelden met elkaar lief en leed, zoo vertelt het Hbld. Een van de vrienden wilde de deeling echter nog wat verder door zetten en verliet het pension met medeneming van de portefeuille van den ander, waarin zich ongeveer 600 mark bevond. Spoedig ech ter werd de diefstal ontdekt, en, wel vermoe dende dat de dief naar Duitsehland zou vluch ten, werd naar de stations getelegrafeerd om hem aan te houden. Te Nijmegen kwam het te legram juist aan, toen do trein vertrokken was, doch even over de grenzen, in Kleef was men den trein voor. Bij onderzoek bleek, dat de man zich inderdaad daarin bevond. Onnoodig te zeggen, dat hem de vriendelijke uitnoodiging gewerd zijn reis voorloopig te willen onder breken. Auto-botsing. Te Amsterdam heeft giste ren een botsing plaats gehad tuschen twee auto's. In een der auto's zat een Engelsehman, die door den schok eruit geslagen werd en door de springende glasscherven een drietal wonden aan het hoofd kreeg. Een der achter wielen van een auto brak, terwijl ook tree plank en spatbord ernstig beschadigd werden. Do gewonde werd naar liet Binnen-gasthuis vervoerd. Ben snuggere pa! Op de lijn Venlo- -"Wesei liet, dezer dagen een man tusschen het Neder!, en het Duitsche grensstation zijn kind, dat hij op den arm had, uit het' geopende raampje van den trein vallen! zoo vertelt de Tel. Toen men don trein door middel van de noodrem tot stilstand had g'ebracht, bleek de kleine slechts een pa ai- schrammen opgeloopcn te hebben. Kleine oorzaken, groote gevolgen. Een jongetje te Dalen vermaakte zich met vuurtje stoken bij zjjn vadèrs woning, Oio daardoor in brand geraakte en geheel afbrandde. Niets kon gered worden, een varken en eeni ge geiten kwamen om. Verdronken. Te Aalten viel een vierjarig kind in een kuip water en verdronk. Dood el ij ke val. Een 75-jarige vrouw te Amsterdam viel in haar woning van de trap en werd door de buren dood opgenomen. Aanslag op een trein. Naar hef N. v. d. D." verneemt, is Zondag getracht den trein te doen ontsporen tusschen Hasselt en Zwartsluis waar men twee ijzeren bouten en een paal op de rails aantrof. De zaak is in handen der po litie. Vreemde rook. Eenige personen te Tiel zagen rook komen uit de torenspits. Dadelijk werd een onderzoek ingesteld, waaruit bleek, dat.... een metersdikke muggenzwerm in de avondzon danste. Als 't bericht uit Amerika kwam, zou men kgt niet gelooyen!, TWEEDE KAMER. (Vervolg der zitting van gisteren). De heer VAN VUUREN verdedigt nog eens uitvoerig- het beleid van den vorigen minister tegen de herhaalde aanvallen van links. Voorts zegt spr. dat wat belasting naar draagkracht aangaat, alleen de inkomstenbelasting, zooals die door den heer Kolkman is gereed gemaakt, aan dien eisch beantwoordt; alle andero belas tingplannen van den minister voldoen niet aan dien eiseh. Feitelijk heeft de minister zijn standpunt ook in zijn jongste rede prijsgege ven. Successie-, bier-, tabaksbelasting zijn géén belastingen naar draagkracht. Dat de linker zijde weigerde het noodige geld te halen uit het tarief, heeft nu ten gevolge, dat de suikerpot moet worden aangesproken, hetgeen dus'betee- kent, dat het Nederlandsclie volk het geld zal moeten opbrengen bij dit consumptie-artikel. De heer DE MEESTER repliceert. Ook hij verklaart zich nu niet afkeei'ig om ook uit indi- j recte belastingen wat te halen. Voorts is spr. tegen bierbelasting-. De heer PATIJN bestrijdt nog eens fel het beleid van den heer Kolkman en vergelijkt de batige saldo's van vroeger (toen er onder li beraal bewind aan sociale wetgeving meti gedaan werd! Red.) met de tekorten van nu. Het heele „suikerpotje" is zegt spr. een denkbeeldig iets: liet bestaat alleen in de boe ken! Doch spr. wil over het algemeen den mi nister graag steunen. Do heer DE WIJCKERSLOOTH komt nog eens op de grondbelasting terag en blijft voorts aandringen op vrijstelling van nuttige coöpe ratieve vereenigingen. Vandaag gaan we weer voort. s en dan, vergezeld van 'n paar veldwachters, bij verschillenden een bezoek brengen inzak de Bedrijf belasting. B' GEMENDAAI. Bosehbonw-verecniging. De Staatscourant bevat de Koninklijk goedgekeurde statuten van de Tuin- en Boschbouw-vereenigiug voor Bloemendaal en omstreken, alhier gevesiigd HALFWEG. Do Emmabloem. De verkoop der Emmabloempje heeft alhier ruim f70 opge bracht, tegen f 45 in het vorige jaar. HEEMSKERK. Polderbestuur. Bij de geieren al hier gehouden verkiezing voor een lid van het Bestuur van den Polder N oor de r b u i te ndij ken onder de gemeenten Wijk oen Zee er Duin, Heemskerk, Uitgeest en Asscndelfi werd gekozen de heer J. J. Bisschop, ta Bever wijk. VOORHOUT. .Verdronken. Gisterenmiddag nau al hier een treurig ongeval plaats. Een doch tertje, oud. 10 jaar, van den arbeider G. van der B. hielp haar vader bloemen snijden. Om naar huis te gaan moest zij over een draai- (een plank over een sloot) Hoogstwaarschijn lijk is zij misgestapt, want toen zij even daarna venniet werd bemerkte men haar klompjes, drijvend op 't water en spoedig daarna ook het meisje. Door den direct ontboden ge neesheer, W. A. G. Bots, werden alle po gingen in 't werk gesteld, om de levens geesten weder op te wekken, doch 't bleek vruchteloos, hij kon heiaas niet anders dan den dood eonstateeren. SAARLEsTERMEER Allen weerbaar. Gisterenavond hield de luitenant-kolQnel van Wagtendonk, commandant in het landweerdistrict waartoe ook onze gemeente behoort, in Hotel de Land bouw te Hoofddorp oen korte propaganda rede voor Volksweerbaarheid. Ee n mooi besluit Op het verzoek van het personeel der H. S. M., gestationneerd te Hoofddorp heeft do Directie aan ieder van het spoorwegpersoneel die gehuwd is. een flink stuk tuingrond beschikbaar gesteld, hetwelk om en bij het station is gelegen. Het is voor het personeel een zeer gunstige beslissing. R. K. Centrale Kies veree n igin g. De definitieve datum, waarop de R. K. Centrale Kiesvereeniging in het district Haar lemmermeer vergadert is Woensdag 29 April a.s. in het Hotel van den heer P. de Groot te Hoofddorp. Behalve do gewone vergaderingszaken en verslagen der vergaderingen van Algemeenen en Provincialen Bond, vermeldt punt 8: sta tutenwijziging. Ook zullen verkiezingen plaats hebben van afgevaardigden en plaatsvervan gers voor de vergaderingen van den Algemee nen en Provincialen Bond. BURGERLIJKE STAND. SOHOTEN. Ondertrouwd: A. J. Backer en M. A. ten Hove. Getrouwd: W. van Schie en Tb. M. Schel- lings. P. Heiloo en J. M. Klooster. Geboren: d. v. F. Mulder-Visser. z. v. A. L H. Huisker-Schroëder. z. v. J. O. Boutel- lier-Bastianen. d- v. O. E. Martens-Keusen. d. v. A. van Esseveld-Houthuizen. d. v. J. Bakker-Van Brinkom. HAARLEMMERMEER. Geboren: z. v. C Scheuders-Do Graaf. d. v. J. van den Bosch- Van der Meer. z. v. O. M. Bakker-Rijkelijfe- huizen. OverledenD. Korte-Kolle, 40 j. Begin van brand. Gisteren ontstond er bij J. Vaneveld, door het omvallen van een theelichtje, een begin van brand. Een ta felkleed en de raamgordijnen vatte vlam. Door de buren werd het echter bijtijds gebluacht Hyacinthen veiling. Gisteren werd alhier, onder directie van de heeren Bader en Co., en Homan en Zonen en ten overstaan van notaris Tuijmelaar, de eerste hyacinthen- veiling gehouden bij de heer M. J. Guldemond. Belangstelling -was er, voldoende maar wei nig kooplust. DIOCESANE R. K. VROUWENBOND IN HET BISDOM HAARLEM. Op de statuten, en het huishoudelijk regle ment van den Dioe. R. K. Vrouwenbond in het bisdom Haarlem is de goedkeuring van Mgr. Gallier verkregen. SCHOTEN. De Forensen. Tengevolge van hef niet op tijd betalen van de forenseabelasting hier waren ongeveer 700 forensen, worden wederom aan 18 19 pet. de dwangbevelen uitgereikt. ZAANDAM. Besmettelijke ziekten. Volgens opgaar m de Staatscourant kwamen in de week van 15 tot en met 21 April te Zaandam 5 ge vallen voor van besmettelijke ziekten n.l. 2 gevallen van typhus, en 8 gevallen van Roodvonk; te Krommenie kwam 1 geval van Diphtheritis voor. AAN TE BESTEDEN: Vrijdag 24 April. GESTICHT MEERENBERG 11 uur - Dag. Bestuur Commissie van Toezicht Ie- Den Rijkis'de.Urwnkrder zien wij ook zoo. nu vei-iurr vau da benoodlgde jonge varkens,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 2