~Ti¥nTnland Kwartjeg-Adverteotiën. BUITENLAND. LEEST MEOWS IflT m OMTREK. Aanbestedingen. STADSNIEU S ALGEHKCH OVERZICHT. onse VOORDRACHTAVOND DOOR DEN HEER J. B. SCHUIL. Van het MEX3CAANSCHE oorlogsveld geinig bijzonderheden. De corespondent van de „Frankf. Ztg." te Washington meldt, dat Vrijdag na den kabi netsraad gezegd werd, dat op het oogenblik geen verdere offensieve maatregelen te wachten waren. De avondbladen te Washington ver klaarden echter, dat de noodige schikkingen werden getroffen om 6.000 man naar Tampico te zenden. Bekende persoonlijkheden zetten een bewe ging op touw om een stilstand van de militaire operaties tot 6tand te brengen, todat een door den president te benoemen commissie een gron dig onderzoek heeft ingesteld over de eventu- eele mogelijkheid om verder bloedvergieten te vermijden. Ondanks het bloedvergieten in Vera-Cruz wil de echte oorlogsstem nog maar niet komen. Daarentegen openbaart zich een toenemend misnoegen over de aarzel-politiek, die nu na de breuk met Carranza een eclatante misslag ge bleken is. De scherpste critiek wordt gehoord over de opheffing van het verbod van wapentoevoer over de grenzen van Texas, waardoor men de rebellen aan zich verplichtte. Groot ongeduld legt men aan den dag over het hardnekkig vasthouden aan de theorie, dat er geen krijg besta&t. Daarneven richt zich de critiek tegen Car ranza, wiens eiseh als president van Mexico er kend te worden, als een dwaasheid wordt be schouwd. Buiten de scherpe woorden, die in de pers tot uiting komen, laat ook het congres zich hooren. De aanklachten, die gisteren tegen de regeering uitgebracht werden, waren heftiger dan die in het begin der week. Zoo uit zich op allerlei manieren het mis noegen over den toestand door Wilson's poli tiek in het leven geroepen. Te Tampico heeft Zaterdag een gevecht plaats gehad tusschen federalen en constitu- tionalisten. Uit het Mexicaansche binnenland komen voortdurend talrijke vrijwilligers, om tegen de Amerikaansche troepen op te trekken. De Znid-Amerikaansehe regeeringen heb ben een bemiddelingsvoorstel gedaan. Zij be oogen daarin afzetting van Huerta als presi dent de oorlogvoerende repnbliek. Dit bemid- delings-aanbod is aan verschillende republieken toegezonden. De BELGISCHE Sehoolwet is in den Senaat tenminste zoover gevorderd, dat morgen met de artikelsgewijze behandeling zal worden aange vangen. Men kan van de liberale heeren ver wachten, dat zij hunne opstructie nog niet zul len prijs geven. Men verneemt, dat reeds een heele reeks amendementen znllen voorgesteld worden. De Kamer heeft in behandeling de wet op de sociale verzekeringen. Daar liberalen en socialisten de beraadsla gingen over de schoolwet onnoodig lang gerekt hebben, is het zoo goed als zeker dat de wet op de sociale verzekeringen niet voor het uiteen gaan der kamer 80 April zal aangenomen worden. „De wet voor de verkiezingen gestemd te krijgen," zoo schrijft het ,H. v. A.", „blijkt in derdaad onmogelijk en van den anderen kant is er tegen de splitsing, het is te zeggen de stem ming der ouderdomspensioenen alleen, zeker in de kamer eene meerderheid, want allen vreezen dat, als men aan dit gedeelte alleen eene op lossing geeft, de oplossing voor de andere risi co's: ziekte en invaliditeit, op de lange baan zal geschoven worden. De zaak is overigens onvoldoende voorbereid in de kamer gekomen. Het is zeker dat, voor het risico van ziekte, men in Engeland na an derhalf jaar ondervinding op eene mislukking is uitgeloopen. Onder de verzekerden zijn er, die geen geneeskundige zorgen kunnen verkrij gen. Van den anderen kant verschillen de becij feringen van de financiëele lasten met een der de D.l. van 25 tot 37 K millioen, dat verdient toch eens nader onderzocht. De commissie der XV zou aangezocht worden «en vollediger verslag in te dienen en de be spreking zou hij de heropening der kamer in November voortgezet worden." In de kamerzitting van gisteren deed Van- dervelde het voorstel om de algemeens bespre kingen over de wet er waren nog 46 sprekers ingeschreven Donderdag a.s. te slniten. Dit voorstel werd aangenomen met 53 tegen 41 stemmen en 9 onthoudingen. Een DUITSCH-Bussisch incident heeft bij Laurahütte plaats gehad. Een jonge man uit Laurahütte ging op de grens bij Siemianowitz sp Pruisisch gebied wandelen. Aan de over zijde der gTens stond een Russische soldaat, dien hij over den drogen grenssloot heen een sigaret toewierp. Toen de kozak ook om een lucifer vroeg, ging de Duitseher naar hem toe om den soldaat vuur te geven. Deze pakte uit dankbaarheid den vriendelijken gever beet en leverde hem aan een grenspatrouille over, die den arrestant in de gevangenis van Bendzin deed opsluiten. Toen een andere Duitseher, die het heele ge val gezien had, protesteerde, richtte een der kozakken zijn geweer op hem. De Duitsehe autoriteiten zijn geheel op de Hoogte gesteld. Het ENGELSCHE Lagerhuis heeft sind« «enigen tijd in behandeling het wetsontwerp op den invoer en het dragen van vogelveeren. Dit ontwerp wil den handel geheel tegengaan en het dragen van bedoelde veeren verbieden. De regeering meende tot dezen maataregel te moeten overgaan, wijl het gevaar dreigt, dat verschillende zeer gezochte vogelsoorten znl len uitsterven. Voor ULSTER zijn weer massa's wape nen binnengesmokkeld. Talrijke auto's laadden de wapenen uit de schepen over en brachten ze naar het binnenland. In haar commentaar op de Fransche pers artikelen betreffende de Tunis-Tripolitaansche kwestie, merkt de Tribuna op, dat de concentie tholieken, in de eere Gods, doch het egoïsme, dat geen rekening houdt met anderen, dat komt helaas nog 'het meeste voor. Spr. zon kunnen gelooven in den toestand der socia listen, als de leiders het voorbeeld gaven van een veredeld egoïsme, doch zoolang dat niet het geval ie, is er practiseh niets van te ver wachten. De groote reden van de Rome-hetze is het van 1896 een voorname waarborg ia voor de egoïsme van de overzijde, om te behouden, uitbreiding der goede verstandhouding niet j wat men vóór 1815 had, en wat men nk 1813 tusschen ITALIë en Tunis maar tusschen gedwongen werd, stukje voor stukje met Italië en Frankrijk. Deze conventie houdt, naar het de „Tribuna" .grooten tegenzin af te staan. Was de reden der hetze gelegen in diepe toeschijnen wil, in geen enkel opzicht verband ploofeovertaging bij onze tegenstanders, of m is de werkelijke meening der met-katholieken, met de overeenkomsten betreffende Tripolis. dat men bang moet zijQ Y(M)r d0 ov€rheer_ net Italiaansclie blad is daarom van oordeel, gibing der Roomsclien, dan zou epr. manen dat hare opzegging op het huidig oogenblik, j groote voorzichtigheid, tot angstvallig- van de zijde van Frankrijk een daad van we- heid in optreden. Maar dat is niet zoo. Voor- zcnlijke vijandelijkheid zou zijn, die tot gevolg aanstaande Protestanten, mannen, die in de zou hebben het graven van een afgrond tus- politiek wat beteekenen, hebben het spr. meer- schen de beide naties, die moeilijk te overbrug gen zou zijn. De uitslagen der verkiezingen in FRANK RIJK zijn voor een gedeelte bekend. Herkozen zijn Millerand, abbé Lemire, Denys, Cochin, Barrès, Barthou en Lasies. Thalamas is verslagen. malen verklaard: „Dat zoogenaamd Roomeche spook, geloof er toch niet aan, het is het sollicitantenspook!" Als dat spook niet rondwaarde, zou er geen Rome- hetze zijn. Daaruit volgt, dat we óók geen Rome-hetze zouden heieven, als wij, katholieken, geen aan spraak maakten op ambten en betrekkingen, De republikeinen der linkerzijde winnenwaarvoor we óók knappe mannen meenen te twee zetels, de radicale verliezen er een en de hebben; als we alle betrekkingen enz. over- geunificeerden radico-socialisten twee, terwijl lieten_ aan onze niet-katholieke landgenooten, de geunificecrden socialisten er twee winnen, i óah, 3^-- ZOU(^en we óe re®f krij- de conservatieven een en de progressisten ook gen* een. Deze verliezen echter ook een zetel. Vi- viani, de minister van Openbaar Onderwijs is herkozen, evenals de minister van Landbouw Eegnault. Caillaux is herkozen. STAATSCOMMISSIE VOOR EVENREDIGE VERTEGENWOORDIGING. De Staatscommissie Toor evenredige ver tegenwoordiging is in hare vergadering van Vrijdag met haar arbeid gereed gekomen. Het verslag, zal in den loop der volgende maand aan H. M. de Koningin worden aan geboden i UIT DE STAATSCOURANT. Bij K. B. zijn benoemd tot rechter in de arr.-rechtb. te Amsterdam: mr. F. B. Enthoven, adv.-proc. onder toekenning van gelijkt, eervol als rechter-plaat8v. in gemeld college, en mr. J. M. Jolles, adv. en proe. beiden Amsterdam. DE PESTBESTRIJDINIG IN NED.-INDIë. Zaterdag werd in het gebouw van het Ne- derlandsche Roode Kruis, Lange Voorhout te 's-Gravenhage, een vergadering gehouden van het comité tot steunverleening aan het Nederl. Roode Kruis tot uitzending van verplegfngs- porsoneel en -materieel naar de peststreken in Nederl.-Indië, waarin genoemd comité door Z. K. H. den Prins der Nederlanden met een toespraak werd geinstalleerd Voorzitter van het comité is: de voorzitter der Vereeniging van Ambtenaren bij het Bin- nenlandseh Bestuur in Nederlandsch-Indië; Ou der-voorzitters zijn: de ondervoorzitter der Vereeniging van Abtenaren bij het Bin- neulandsch Bestuur in Ned. Indië J. R. Coupe rus, en de ondervoorzitter van de Vereeniging het Nederlandsche Roode Kruis, luitenant-Ge neraal de Waal; Secretaris is de heer L. J. J. Caron, Ned.- Ind. bestuursambtenaar. Leden zijn verschillende Koloniale speciali teiten hier te lande. DE GRENSWIJZIGING VAN AMSTERDAM. Ofschoon het plan van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland inzakee de grenswijziging van Amsterdam nog niet gereed is, kan het Hbld. mededeelen, dat Gedeputeerden zullen voorstellen de geheele gemeente Buiksloot in de annexatie op te nemen. Zooals men weet, had de hoofdstad aanvankelijk slechts de an nexatie van een deel van Buiksloot gevraagd. Bij het Amsterdamsche gemeentebestuur be staat evenwel geen bezwaar tegen annexatie dier geheele gemeente. PRO VIN CI ALE BOND VAN R. K. KIES- VEREENIGINGEN IN ZUID-HOLLAND. (Van onzen eigen correspondent). In 'het Zuid-Hollandsch Koffiehuis te Den Haag hield gisterenmiddag deae Bond eene drukbezochte vergadering onder leiding van den vice-voorzitter, den heer H. W. D. Helle- brekers, daar de voorzitter, Mgr. Nolens, ver hinderd was. De secretaris, de heer H. W. Spendel, las een uitvoerig jaarverslag, waar in hij strijd en nederlaag van 1913 memoreer de. De heeren F. A. Moerel en B. W. Spen del, die periodiek als bestuursleden moesten aftreden, waren hij enkele candidaatstelling herkozen. In de plaats van den heer Helle- brekers, die niet herkiesbaar was, werd de heer F. J. E. van Beers, van Rotterdam, tot bestuurslid gekozen. De rekening en verant woording van den penningmeester, den 'heer Moerel, sloot met een batig saldo van ƒ337.19 V* Daarna betrad Mr. Dr. Jan van Best, lid van de Tweede Kamer, bet podium, om eene politieke rede te houden. Spr. had tot onder werp gekozen: de diepere gronden, waarom de katholieken in Nederland zoo moeilijk den 6trijd strijden, en waarom zij in 1913 de neder laag leden. Zeker, zoo erkende spr., het was ontmoedi gend, en 'tgaf een gevoel van neerslachtig heid, toen we de treurige berichten hoorden uit zoovele districten, waarop we onze hoop gebouwd hadden. Doch toen de kalmte was teruggekeerd, kwam de rotsvaste overtuiging de mismoedigd'heid verdrijven: we zullen het weer terughalen enmet winst! Spr. gaf toe, dat de Eome-hetze een der oorzaken is. Dodh juist over die Rome-hetze wensehte hij iets te zeggen. Hebben we zoo vroeg spr. zelf niet een beetje schuld er aan, dat we In Nederland als vreemdelingen behandeld wor den? De groote oorzaaK van onze uitsluiting is volgens spr. gelegen in het antwoord op de vraag: Wie mag er mee eten uit de Staats ruif t Tal van niet-katholieken hebben er belang hij, de katholieken op den achtergrond te honden. Het is de kwestie van het brute egoïs me. Een goed egoïsme tracht het eigen geluk te betrachten in dat van anderen, en wij, ka- raakte onder de stoomtram, met het noodlot tig gevolg, dat het hoofd werd afgereden. Een heer kreeg bij de botsing een wond aan een der beenen. jen N. Zaadnoordijk. J>, Brandjes en E. Ra- zemeijcr. Durnnmijer en N. Schut. Daarna trad spr. in een beschouwing van de door de katholieken aan te nemen houding. Wij, Eoomschen, hebben te veel schrik. Er zit hij ons nog te veel de historie in! De Roomscren zijn zóó gewoon geraakt te huigen, dat hun ruggegraat er lenig van werd. We durven niet, dat blijkt telkens weer uit de feiten. Bij de posterijen in Brabant zijn maar 50 pet. katholieken, en in Friesland maar 5 pet. En danals de katholieken wat kloekex waren in hun partij kiezen voor de eigen mannen, dan zou dat der Partij ten goede komeu. Eigenlijk hebben we recht op wat vergoe ding op het onrecht, ons jaren lang aange daan. Dat zou misschien wel gaan, als ons deel ons maar niet gegeven behoefde te wor den ten koste van het deel der niet-katholie- ken. Spr. wees erop, dat de katholieken moeten beginnen met wat meer solidair te zijn, want dat gebrek aan solidariteit is een grond voor ni et-durven. Zeker, de overzijde heeft knappe mannen, maar wij ook! Vinden wij niet vaak van onze tegenstan ders alles mooi, terwijl we niets dan afkeu ring hebben voor wat onze eigen mannen doen1? Dat is misschien uit edele beweegre denen, maar is het wel goed, werkt het niet ontmoedigend op onze mannen, altijd door partijgenooten bevit en bedisseld te worden! Wij moeten besef van eigenwaarde hebben. Het tekort aan wetenschappelijke mannen be staat niet meer. Spr. wees op de pers. Men vindt de Link sdie pers zoo goed geredigeerd, zoo eerlijk, zoo onpartijdig. Spr. haalt staaltjes aan van reeenten da tum, dat de IVnTcscYio t>laden teel tiandtg ver donkeremanen, wat ze hun lezers liever niet voorzetten. Wij hebben redenen te over, om de linkecbe pers openlijk tegen te werken, want het lezen van die bladen door katholieken is oorzaak, dat vele katholieken de meening blijven toe gedaan, dat bet intellect aan de overzijde huist. Wat is de groote kracht in dagen van strijd, zoo ging spreker over tot een volgend deel zijner meermalen toegejuichte rede. We moeten goed uit elkaar houden wat w ij te bewijzen hebben, en wat anderen moe ten bewijzen. Waarom zouden wij nu altud verdedigend optreden1! Waarom altijd in eigen kamp ge bleven! We moesten eens aanvallend optre den. We moeten den strijd overbrengen op het terrein van den vijand. Voor één ding waarschuwt spr. met klem. De linkerzijde mist het ®oo noodige verant- woordelijkreidsgevoel. Men moet altijd denken, dat voor het Tegeo- ren van een land dingen noodig zijn, die we niet prettig vinden. W® moeten in dag van strijd nooit beloften doen, die we met kun nen honden. DM is juist de reden van het verval der liberalen: zij °P ecn accoordje met het verantwoordelijkheidsge voel. De liberalen zijn zóózeer gezakt, dat zij meedoen met de socialisten aan het aaien en paaien der kiezers. Zij beloven alles, zij ge ven den kiezers altijd geluk. Dat mogen wij niet navolgen. Voorop sta ons hoog beginsel! We zijn Rechtsch, omdat we Roomseh zijn! (Applaus). De nederlaag van 1913 heeft n& de tijdelijke ontmoediging onze geestdrift en onzen moed weer aangewakkerd en met volle overtuiging strijden we weer, want 7<0° be®loot spr. zijn rede w ij kunnen verliezen, maar God ver liest nooit! Nadat nog eenige besprekingen van huis- houdelijken aard waren gevoerd, werd de vergadering gesloten, en allen gingen heen met verhoogde geestdrift epsewekt door de enthousiaste woorden van Mr. van Best. Brandstichting. Te Winschoten is in voor- arest gesteld een zaadhandelaar uit Sclieemda, verdacht van brandstichting, waardoor zijn huis onlangs afbrandde. Die liep er in. Een politieagent zag te Amsterdam een man pogingen aanwenden om een café binnen te komen. Hij dacht dat e een inbreker was en hield hem aan-de man vertelde, dat hij de zoon des huizes was. Dit bleek zoo te zijn, doch ook bleek, dat bp een week geleden in dienst bij een wijnhandelaar, de kar van zijn patroon achtergelaten en met ruim ƒ100 de vlucht had genomen. Nu dit geld verteerd was, trachtte hij in het holst van den nacht weder bij zijn ouders onderdak te krijgen. Overreden. Op de Loosduinschen weg te 's-Gravenhage duwde een jongen een wagen, waarin een broertje en een zusje van hem za ten, toen een der wielen in de rails van de Westlandsche Stoomtram geraakte juist op 't oogenblik teen de stoomtram aankwam. Het jongetjo wist nog uit den wagen te springen maar het meisje, een kind van 4% jaar, ge. HAARLEMMERLIEDE C.A. Gemeenteraad, De raad dezer gemeente zal een openbare vergadering houden, op Dinsdag 28 April, des voormidags 9 uren. De agenda vermeldt: 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Aanvrage subsidie Am bachtsschool Haarlem voor 1914. 3. Wijziging reglement Burgerlijk Armbestuur. 4. Vermin dering getal Commission tot Wering van Schoolverzuim tot één Commissie. 5. Vaststel ling nieuw huishoudelijk reglement voor die commissie. 6. Vaststeling straatnamen te Halfweg. 7. Bestrating Marktplein Halfweg. 8. Bespreking eleetrische verlichting Halfweg. 9. Overname Haarlemmcrmeerweg. 10. Afschei ding land Haarlemmermeer. 11. Vaststelling Verordeningen tot heffing en invordering van rechten voor tijdelijke ingebruikneming van gemeentegrond en -water. 12. Stichting ge- meentebouw in het Stedelijk gedeelte. 13. Be planting Sehalkwijkerweg. 14. Aangaan geld- leening ad. 27000 voor verbouwing onder wijzerswoning. 15. Bemaling „Uiterdijken" door Inlaagpolder. 16. Aanvrage subsidie over zetveer Spaarne Zuid-Schalkwijk. 17. Adres Mej. M. Perry vergoeding geven handwerkon- derwijs a.d. O. L. School te Spaarnwoude. 18. Gratificatie oud-gemeente-veldwachter J. Swenneker. 19. Regeling vergoeding woning- huur gem. veldwachter Spaarnwoude. 20. Bere kening dienstjaren gem. veldwachters. 21. Toe lage ambtenaar ter Secretarie H. S. Knoop. 22. Vaststelling instructie ambtenaren ter Secreta rie. 23. Regeling jaarwedden ambtenaren ter Secretarie. 24. Adres gemeenteraad Velsen Wetsontwerp Ouderdomsrente. 25. Aanstelling 2e Gemeentewerkman. 26. Vaststelling kohieren Schoolgelden. 27. id. Kohier Hondenbelasting. 28. id. id. Hoofd. Omslag. 29. Wijziging Ge meente Begrooting. TA ITO VOO KT. Aangekomen Vreemdelingen. L. O. Lindeboom, Amsterdam, Villa Oost Duij- na B ptO. O. de Birk, Haarlem, Koningstraat 39; 2 p.; Mevr. Huijgens, Amsterdam, Pak- véldstraat 84, 1' p.; S. Maris, Amsterdam Bd. Fa.Vati.go lb, 7 p. UITGEEST. Personalia. Onze plaatsgenoot de heer TlVink, portier-schaalknecht alhier is bevorderd tot leerling-assistent bij de controle en wordt als zoodanig overgeplaatst naar Zaandam. R. K. Propagandaclub St'. Paulue. Deze propagandaclub vergaderde Vrijdag avond bij den heer G. Smit. Na opening door den voorzitter werden do notulen der vorige vergadering voorgelezen on onveran derd goedgekeurd. Daar de penningmeester verhindert was de vergadering bij te wonen werd het officieel verslag uitgesteld tot eene volgende vergadering. Vervolgens kwamen do besprekingen voor het te vieren 10-jarig be- staansfeest aan de orde, Besloten werd als dan een gezamenlijke H. Communie te houden, waarna gemeenschappelijk ontbijt en een H. Mis. Hierna werd lang gediscusieerd over de verspreiding van brochures, betreffende apo- ogie. Veel animo bestond hiervoor niet. Doch wel Werd besloten 100 Roskammen gratia te verspreiden om zoodoende na kennismaking met dit politieke blaadje, hiervoor abonné's aan te werven. Op bet aanstaande encyoliek- feest zal waarschijnlijk de heer 'Hulselmans eene rede houden over: „Wij domme Katho lieken" in verband met de vakvereenigingen. Men hoopt alsdan verschillende vakvereeni gingen tê stichten en tevens Men daarvoor aan te werven. Door de bibliotheekcommis sie werd nog geklaagd, over het groote aan tal vernielde boeken. De Rondvraag bracht niets van belang ter tafel, waarna do schaarsch bezochte verga dering door den voorzitter geslóten werd. Bloembollen veilingen. Ten over staan van Notaris J. E. Heenk hebben al hier verschillende bloembollenveilingien plaats en wel op 25 April te Uitgeest en Assum, 28 April te Uitgeest en Dorregeest en 80 April en 12 Mei te Uitgeest. HOOFDDORP. Zwerver De tie Hoofddorp welbeken de zwerver W. bijgenaamd Kleine Ko, die aldaar eenige jaren heeft gewoond, doch nu een jaar geleden, na heftige tooneelen zijn vrouw heeft verlaten, is door de rijkspolitie aangehouden wegens landlooperij en naar Haarlem overgebracht. Bij zijne aanhouding wilde hij te water springen, hetgeen hem werd belet. Wilde honden. Bij den landbou wer B. hebben Zondagnacht zwervende hon den een 14 tal konijnen en 15 kippen ver scheurd en doodgebeten. De konijnen waren gïootendeeks hier' en daar verstopt onder, mest. BURGERLIJKE STAND. HAARLEMMERLIEDE. Geboren: z. van G. van der Oord en S. Langendoen. z, van Th. L. Boïng en O. Zoetelief. 'dL van J. Pollé en T. Bakker. z. van T. Veldman en J. P. van Velzen. Getrouwd: A. H. van den Anckfer en J O. Kroon. Ondertrouwd: H. Duw el en J. Lijs. ih- J. Koek en O. van der Putten. ZANDVOORT. Ondertrouwd: O. v. d. Valk en D. v.* Koutrik. W;. Pi- v. d. Kruk en 'J. M. de Fouw. Geboren: d. van C. KeurBol. z. van E. A. O. M. v. Es—de Bruijn. Overleden: J, KcW'5 mnd. UITGEEST. Ondertrouwd: O. S. Brouwer Dinsdag 28 April. HAARLEM gebouw Sint Bavo 10H uur door den heer A. A. M. Bruning het bouwen van een R. K. schoolgebouw met aau- hoongheden aan den Zeeweg te Velseroord gemeente Velscn. OVERVEEN Café Van Ouds 't Raadhuis 2 uur Directeur N. V. Maatschappij van roerende en onroerende zaken het maken van de wegen A en L met de daarmede in verband staande werken op het terrein ge naamd „Oostciuin" gemeeuee Bloemendaal. AVONDSCHOOL VOOR HANDELSON DERWIJS. Hieronder volgen de namen der leerlingen van de Avondschool voor Handelsonderwijs, die naar een hogere klasse zijn bevorderd. Bevorderd werden van de vierde klasse naar de vijfde 19 leerlingen (niet bevorderd 6) W. Adriaans; P. D. Barthel; F. v. Egmond; P. Fris; A. D. Meester; P. Mes; W. Ockeloen; H. Oderkerk; A. Roozen; L. Rustige; C. M. Steenken; Pauline Visser, e. v.; J. C. Wild schut, e. v.; H. A. Aarts; N. Blok; K. j. v. Kampen; A. R. de Koek; C. J. Landman; A. Koomen, e. v. Van de derde klasse naar de vierde werden bevorderd 27 leerlingen (niet bevorderd 5) P. C. Horsmeier; Th. J. Roozenbeek; F. Ver- stegh, e. v.; P. Mooijman; Catharina J. Meere- boer; A. Scholten; J. H. A. Zweerts; J. B. Wes- seling; P. C, Westera; G. v. Zorge; D. Zwane- veld; P. A. Booltinck; Wilhelmina C. M. van Eerde, e.v.; W. de Graaif, W. J. C. Hogeboon v. Buggenum; Sieds. Hoogland; G. J. Hop man; J. de Jager; Adriana Kors; E. v. d. Kort; P. C. Langeveld; W. v. Leeuwen; J. Molenaar., W. H. v. Muijden; W. J. A. Pielage; A. v. Putten; Catharina Maas, e. v. Van de tweede klasse naar de derde werden bevorderd 48 leerlingen (niet bevorderd 19) Helena W. Baaij; L. L. Pleysant; J. O. Schaaf; H. Schornagel; G. L. P. Sikman; P. Tuijfel; F. W. Vermeer; Chr. H. Vossurd; W Vreeken; A. Vreetn; Geertruida J. Wesselink: J. J. Wildschut, e. v.; Ina v. d. Spoel, e. v.; G. M. van BlankensteynA. v. d. Bogaardt; W. Morsmeier; Tallinn M. Stuit; Geertruida J. A Koehorst, e. v.; A. H. Beenhakker; A. Blok; D. van Dokkum; Willemina dc Koter; Henning, e. v.; P. J. C. Rustman; B. J. Stol; J. A. Sun- ter; A. Uiterwijk; H. Vermeulen; Martina de Koter, e. v.A. P. J. de Zwart, e. v.J. W. Raat gever, e. v.; F. W. Caderius van Veen, e. v.; II. J. Bordes; Maria C. Cramer; W. G. Dreijer; IJ. W, van Dijk; C. A. van Dijk; Chr. F. Eibbink; Arie Engels; J. A. Engels; K. L. Ennik; W. Ennik; E. A. Geldorp; K. Groot; F. J. Heeres; J. G. Hollander; J. G. Hos; Lena Lebeau. Bevorderd van de eerste klasse naar de tweede 76 leerlingen (niet bevorderd 19). J. F. Bonke; W. J. Claveaux; M. Ch. de Graaff; F. H. Seuter; A. J. Antonisse; J. A. BeelenK. G. v. d. Haak; J. Vonk; J. Wensink; J. Beijk; I. C. Bos; Karelina Breebaart; A. Bruijn; A. Dijt; G. Ides; Alida M. E. Jansen; J. P. Maarse; D. Spaargaren; J. N. Bos, e. v.; J. J. Aufderheijde; A. Baars; F. G. L. Botti; A. Brandon; M. van Bruggen; Anna E. de Bruijn; Anna Dekker; A. van Dijk; M. Eekhof; J. van Essen; D. de Gelder; J. Groot; P. J. A. v. d. Heide; G. J. Jansen; Th. M. de Jong; C. Kaptijn; H. Knijnsburg; H. A. C. de Kö- ningh; L. M. Kracht; J. J. Kramer; Willemina B. M. van Schaik; Marianne E. C. Kruiver; G. J. Kuijken; Petronella LangerhuiszenD. van Leeuwen; Chr. W. M. Lobrij; Johanna E. Marseille; Berendina E. Metz; K. F. Meyer; Maria Meynhout; Jacoba Meynhout; Dirkje de Munnik; W. P. Pierlot; Grietje Reinalda; J. G. Rustige; H. J. Schuurman; Cornelia M. Smit; S. Smit; J. Horsmeier: J. J. Schild; C. Spaar garen; Johanna J. A. Spaargaren; Chr. C. Stut- terheim; Margaretha A. van Til; Elisabeth Voorn; J. A. Voss; Catharina de Vries; Elisa beth J. de Vries; J. W. van Wageningen; Anna P. M. Wesselink; C. J. Westera; J. Westerhof; W. P. Weyland; Arendje A. van Wouden; A. A. van Wouden; Johanna van Zanten; j. IJ. van Zonneveld; H. J. Wijdoogen, e. v. De aardige bovenzaal der Sociëteit „Ver eeniging" was Zaterdagavond ten 8 uur totaal gevuld met jongens en meisjes, benevens ver- scheidene ouderen, die kwamen luisteren naaf de voordrachten, welke de heer J. B. Schuil dien avond geven zou. Het applaus, waarmee de heer Schuil bij zijn opkomst begroet werd, bewees wel, dat de toe hoorders ten zeerste op prijs stelden, dat do voordrager een avond kwam optreden, om uit zijn bekend jongensboek „de Katjangs' en uit het nieuwe, nog niet verschenen boek „De A. F. O.'ers," een paar fragmenten te verhalen. In het eerste deel ging het over „de gestoor de Wiskunde-Les" en „de geschiedenis van den Bobberd," uit „de Katjangs." De lieer Schuil, die op zoo alleraardigste wijze, de geestige verhalen voordroeg wist het geheele auditorium te boeienmeermalen scha terden de toehoorders het uit. En geen won der! Als je de grappige geschiedenis van de ge stoorde les op zoo uitlïemende wijze hoort ver tellen, moet je wel lachen! „De geschiedenis van den Bobberd," het lij densverhaal van een onderwijzer, die geen orde kan houden, en natuurlijk 't slachtoffers wordt van de plagerijen zijner ondeugende leerlingen, was tevens leerzaam voor de jongens; he* maakte wel indruk op de aanwezigen meenden we. Na een korte pauze kregen we eenige irag) menten uit „de A. F. C'ers. Eerst het hoofdstuk Rapport-Ellende." Eeö leerzaam, en allerleukst geschreven hoofdstuk. Voetballende jongens, die slechte rapporten krijgen op school, met vieren en drieën, vaders, die een voetbal niet kunnen zien; de gevolgen zijn te raden: vanwege de slechte rapporten voetbal verbod; voetbaldreigementen, als zoon tje-lief niet beter z'n best doet! 't Is alles zot leuk geschreven, en werd daarbii zoo innemen

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 2