NIEUWS ÜII BEN OM. STADSNIEUWS. Kwartjes Advertentiën Bloembollencultuur. Landbouw en Visscherij Van Overal. lfan onze Rechtbank Van onze plaatsen wij er jaarlijks tiendui zenden. Een bewijs dat zij geven wat men er van vraagt. trokken. Wat de schrapping van een afzon derlijke klinische afdeeling voor de pharma- cotherapie betreft, is de minister het eens met de leden, die meenen, dat het opzettelijk na gaan van de resultaten, met geneesmiddelen verkregen, zeer wel door samenwerking met andere hoogleeraren zal zijn te bereiken. Een afzonderlijke kliniek schijnt daartoe niet noo- dig. .Voor een terugkomen op teze bezuini ging vindt de minister dan ook geen aanlei ding. Van een toezegging, den hoogleeraar Van Leersum van rëgeeringswege gedaan, is den minister niets bekend. Bij de inrichting van de collegezaal enz., zal te Leiden op het grooter aantal studen ten gerekend worden. Het gesticht Endegeest kan voor het onder wijs slechts een betrekkelijke waarde hebben, voornamelijk omdat het daar voorhanden ziekenmateriaal zich minder voor onderwijs doeleinden eigent, De duur van het werk wordt voornamelijk beheerscht door den omvang. Intnssehen wordt gaarne de toezegging ge daan, dat indien het tijdens de uitvoering mogelijk zal blijken, binnen een korter tijds verloop gereed te komen, zulks niet zal wor- deu nagelaten. Een wetsontwerp tot het instellen van een bouwfonds voor het departement van Bin- nenlandsehe Zaken is inmiddels aan de Twee de Kamer der Staten-Generaal ter overwe ging aangeboden. Zoekt U Bedienden Knecht of een Me d? 2 NU kost het U slechts een kleinigheid I IEen annonce voor één kwartje contant I Geplaatst in de Nieuwe Haarl. Courant 2 Brengt TJ een keur van goed personeel «Menigmaal is zelfs de kens al te veel. 1 1190KÊB11MOMI BH 11 OH 11 MM De Narcissententoonstelling te Birmingham. De tentoonstelling, welke door de Midland Daffodil Society den 23sten en 24en April j.l. in den botanischeu tuin te Birmingham gehou den werd, was de eerste na den dood van den >eer Robert Sydenhem, door wiens toedoen ueze tentoonstellingen zulk een groote ver maardheid verkregen hadden. Bij het openen werd menig woord aan zijne nagedachtenis ge wijd. Wat de inzendingen betreft zoo deelt het „Weekblad voor Bloembollencultuur" mede kan ook deze tentoonstelling als zeer goed ge slaagd beschouwd kan worden. Er waren vele en ook heel mooie bloemen. Dit laatste viel met het oog op de warmte der voorafgaande dagen wel wat mee. Uit Nederland zagen we van twee firma's inzendingen, namelijk van de firma E. H. Kre- lage en Zoon te Haarlem, cn van de N. V. voor heen M. van Waveren, en Zonen ,te Hillegom. Van deze laatste firma was de heer G. H. van daveren, die alle tentoonstellingen te Bir mingham bezoekt, aanwezig. In de dagbladen van Birmingham kwam dan ook het bericht voor, dat de veteraan van Waveren uit Holland weer op de tentoonstelling gezien was. De firma M. van Waveren en Zonen stelde een aantal door haar gewonnen Narcissen tentoon, doch de bloemen hadden door de warmte en de reis ncgal geleden. Het mooiste waren nog Kitty met helder oranje kroon en Croix d'honneur, wit, met roode kroon. De firma E. H. Krelage en Zoon won ver schillende prijzen met door haar gewonnen Nar cissen. Zoo won zij met zes witte Trompet- Narcissen, waarbij natuurlijk Mrs. Ernst H. Krelage niet ontbrak, de „White Daffodil Trophy". Deze bestaat uit een zilveren beker op voetstuk met inschrift en moet drie keer gewonnen worden, eer zij het blijvend eigendom van den winner wordt. De beker is versierd met zilveren Trompet-Narcissen, waarvoor o.a. Mrs. Ernst H. Krelage als model heeft ge diend. Voorts won dezelfde firma met Ms. Ernst H. Krelage den eersten prijs als de beste witte Trompet-Narcis, niettegenstaande er op deze prijsvraag minstens tienmaal ingezonden was. Met zes gele Trompet-Narcissen in zes ver scheidenheden, drie bloemen van elk, was de zelfde firma weer nummer een, en ditzelfde was het geval met zes witte Trompet-Narcissen, alhoewel ook hier veel mededingers waren. Eindelijk zij nog van de inzendingen van de firma E. H. Krelage en Zoon vermeld, dat Mrs. onschuldige voor u zou moeten boeten en dat te minder, omdat die man de verloofde is van een meisje, dat mij steeds welwillendheid bewees. Die vagebond zal u beliegen! riep Delat- tre. Hij is omgekocht door dien man, wiens la ge handelingen hem tot deze eerlooze intrige bewegen! Wilt gij, een Franschman, den ge- baten vijand van ons vaderland geloof schen ken? Ik geloof slechts diegene, die mij de waarheid zegt, antwoordde de graaf, zich hoog oprichtend. Zwijg tot de man heeft uit gesproken, daarna kunt ge n verdedigen! Deze heer, Leon Delattre, kwam tijdens den oorlog in mijnen molen, ging Legrand voort. Hij voerde eene menigte Eranctirenrs aan, onder welke hij door lompheid uitblonk. Ik zal niet uitweiden door welke middelen hij er mij toe bracht mij hij zijne schaar apn te sluiten; de haat tegen onze vijanden dreef ij er mede toe aan. Ik vernam toen, dat De- ttre de zoon was van den tninman in Mai sonrouge. Hij sprak geen goeds van zijnen Vader en uit alles, wat hij vertelde, bleek dat hij in zijn jeugd zeer slecht had opgepast. Hij {•raaide met zijne schurkenstreken, die hii n Dnitschland, Frankrijk en Engeland had uitgehaald. Nu eens was hij de bediende van «en rijken .heer, dan weer komediant, soms »elfs een voornaam heer geweest. Ten tijde, hem leerde kennen, was hij geheel plat zak; hij wilde beproeven in den oorlog zijn fortuin to maten. Leugens! donderde Delattre, die als een gevangen roofdier rusteloos heen en weer schreed. Ik bezat genoeg en als miin kleeding Ernst H. Krelage met een Award of merit be kroond werd, en de inzendingen buiten pro gramma en van zaaileerlingen zeer de aandacht trokken. Behalve de Narcissen zagen we nog prachtige Anemone St. Brigid, en wonderlijk groote Darwintulpen, terwijl eveneens de mooie nieuwe tulpen Pelikaan en Ibis door de firma's Gt. van Waveren Kruyff en warnaar en Co. geëxposeerd, zeer. de aandacht trokken. (Wbld. v. BI..) Bekroonde Narcissen in Engeland. Op de bijeenkomst van de Royal Horticul tural Society te Londen op den 15en en 16en April werden bekroond met een Getuigschrift van Verdienste: Prinses Juliana van de N. V. v.h. Gebrs. De Graaf te Leiden en Golden Sceptre, van dezelf de firma. Poetaz Admiration, ingezonden door de N. V. voorheen M. v. Waveren en Zonen te Hille gom. De Narcissententoonstelling is weer schit terend geslaagd, en op de uitgeschreven prijs vragen werd veel ingezonden. De kwaliteit der ingezonden bloemen werd zeer geroemd. KUNSTMELK. Onlangs werd melding gemaakt van het streven der Ohineezen om uit Sojaboonon een melksoort, een plantenmelk te bereiden. Thans vermeldt de „Kleine Presse", Frankfurt a. M., dat zich dezer dagen daar ter plaatse een maatschappij gevormd heeft, welke zich ten doel stelt kunstmelk te vervaardigen uit Soja- boonen en andere stoffen. Uit de Sojaboanen wordt in Oost-Azië een specerij bereid, wel ke gebruikt wordt als toespijs. Ook bij ons is de Soja welbekend. De boonen bevatten veel vet en het is met behulp van dit, waar door het vetgehalte van de kunstmelk tot 4 pCt. kan worden opgevoerd. Medegedeeld wordt, dat wanneer er kunstmclkfabricatio in het groot bedreven wordt, dagelijks 50,000 liter Sojamelk op de markt kan worden ge bracht. De Duitsche rijksdagafgevaardigde Paasche staat aan de spits van de met een kapitaal van eenige millioenen werkende on derneming. Behalve melk, zullen ook room, boter en kaas worden bereid. Reeds is aan bakkers een hoeveelheid afgegeven om te onderzoeken in hoeverre de kunstmelk bij het bakken de gewone melk kan vervangen. Het is duidelijk, dat de boeren met belangstel ling de resultaten van deze onderneming in het groot gadeslaan. Vulkanologen in den Stromboli. De Ita- liaansche correspondent van de Tel. schrijft d.d. 24 April: Zooals men zich zal herinneren, daalden on langs verschillende geleerden af in den-krater van den Vesuvius om dezen te onderzoeken. Met levensgevaar ging de moeilijke tocht ge paard, maar de vulkaan was destijds in ruste. De afdaling in een krater, terwijl vele zijner monden in volle werking zijn, zooiets was nog nimmer vertoond. De Hogaar, ingenieur Arpad Kirner, heeft dat stoute stuk met den Stromboli willen ver richten en is daarin werkelijk geslaagd. De wetenschappelijke resultaten van die ge vaarlijke tocht zullen over eenige tijd bekend worden gemaakt. De Stromboli bekend aan allen die n&ar en van Java kwamen ligt als een rotsachtig eiland in de Middellandsehe Zee, ongeveer ter hoogte van de Straat van Messina. Hij behoort tot de Lisarische en Golische eilanden. .Zijn krater werkt steeds. De Oouden meenden, dat z'n 926 meter hoogen top de woonplaats was van Eolo, den god van de winden, want de rook die boven den Stromboli hangt, stelt de bewoners van 't eiland in tsaat drie dagen van te voren 't weer te voorspellen. Niettegen staande het eiland eeuwig gevaar dreigt, is het bewoond door 2600 visschres. De laatste groote uitbarsting van den Stromboli had in 1905 plaats. Gevaarlijk. Bevel is gegeven, dat geen persoon, die niet tot de vlootmacbt der Ver- eenigde Staten behoort, wapenen dragen mag. Personen, die geweren of revolvers dragen zonder toestemming van vice-admiraal Flet cher, zullen neergeschoten worden. Wat den Franschen het bezoek van vreemde vorsten kost. Het bezoek van vorste lijke personen aan Parijs kost de Fransche ook al minder elegant was, dan kon dat nie mand verwonderen. Hij bezat niets, antwoordde Legrand met overtuigende kalmte, niet zooveel dat hij den wijn betalen kon, dien hij in mijn hnis dronk. Hü wist dat de graaf van Maisonrouge bij het korps van generaal Vinoy te Parijs was en dat de gravin met enkele oude bedienden alleen bet slot bewoonde. Hij wist ook. dat de Pruissen in het slot waren, maar 'hij had niet den moed, hen aan te vallen. In een verborgen schuilhoek moesten wij wachten tot de Pruissen waren Afgetrokken; daarna wilde Delattre zijnen vader bezoeken en dan trachten bij de gravin te worden toegelaten, teneinde haar om een bijdrage voor onze uit rusting te verzoeken. Ik moest hem vergezel len. Toenmaals viel het mij reeds op, dat onze kameraden daar niets van mochten verne men; maar ik dacht er niet verder over na. Des namiddags trokken de Pruissen af. Het was bijna avond, toen ik met Deitaltre het slot bereikte. De oude tninman nam den ver loren zoon met open armen op en huisvestte ons voortreffelijk; hij zou bij de gravin een goed woordje voor ons doen. Door een ge heime deur, die z:ch aan de parkzijde bevond, moesten wij bet slot ingaan. De tuinman had ons die deur geopend, toen de Pruissen te rugkeerden en toegang verzochten. We vluchtten in het slot. Delattre dacht nog slechts aan de vluchten, maar dat niet zoo heel gemakkelijk. Eindelijk kwam zijn vader tot ons geslopen. Hij zeide, dat slechts zes man en een onderofficier waren teruggeko men, die hij volkomen drenken wilde ma ken. We zouden maar wachten tot midder nacht en clan "door de geheime deur en het schatkist aardig wat geld, het valt echter op, dat de bedragen voor de verschillende vorste lijke bezoeken zoo uiteenloopen Toen in 1902 de Czaar een bezoek aan de Fransche hoofdstad bracht, kostte dit de Fransche schatkist ver over de lYz millioen francs; maar toen twee jaren later, het Italiaansche koningspaar in Parijs verscheen, sloot de kostenrekening met niet veel meer dan 800.000 francs. Het bezoek van koning Alfons kostte in 1905 ongeveer 740.000 francs, in 1913 nog geen 200.000. Voor het nu plaats gehad hebbende bezoek van het Engelsche- en het aanstaande bezoek van het Deensche koningspaar is door de regeering 400.000 francs uitgetrokken. Wanneer er geld overblijft, moet dit weer aan de schatkist terug gegeven worden. Na het bezoek van den koning van Zweden, kreeg de schatkist van het minis terie van buitenlandsche zaken na een nauw. keurige afrekening de belangrijke som van 1 centime terug. Kort voor het nu plaats ge- had hebbend bezoek van koning George en ko ningin Mary van Engeland kwam minister Veviani op het laatste oogbenlik tot de ont dekking, dat de nieuwe galakoets der republiek dringend opnieuw verguld moest worden. Hij moest het parlement daarom opnieuw geld vragen. De misdaad te Dourne. De „Nieuwe Ga zet" meldt, dat de Raadskamer te Deurne be slist heeft de verdachte in den moord op Jules Termon in hechtenis te houden. Zij hebben tegen dit vonnis beroep aangeteekend. Zij zijn heden naar Brussel overgebracht om voor het hof van beroep te verschijnen, dat zonder twij fel het vonnis der raadskamer zal bekrachtigen. Zaterdagmorgen werd in het kabinet van den rechter van instructie Taquet, „Riksken" ge confronteerd met „Louis". De twee mannen de den alsof zij elkander niet kenden. Deze con frontatie heeft dus weinig of niet aan het licht gebracht. De beminde van den vermoorde legde daarna een bezwarende getuigenis tegen „Louis" af, die dan ook aangehouden en in het geheim opgesloten werd. Benevens het bebloed hemd, dat in de woning van „Jan Alleen" gevonden werd, heeft de po litie er nog een goksijzer gevonden, waaraan bloed kleeft. Wanneer de verdachte dit wapen gebruikt heeft, moeten de bloedsporen, op het hemd zichtbaar, voortkomen van de wonden die hij er zijn slachtoffer heeft mede toegebracht. Deze twee bewijsstukken worden heel bezwa rend voor dezen beticht. Verder heeft de rechter van instructie Ta quet het alibi, door de verdachten opgegeven, doen nagaan en het is thans gebleken, dat alle valsch zijn. „Riksken" had volgens zijn zeggen den avond en nacht van 3 April in zijn herbetg doorgebracht. Dit wordt door zijn vrouw be vestigd doch door verschillende getuigen tegen gesproken. De .Hollander" beweerde den dag der mis daad met een persoon in een herberg der Bor- gerhoutschestraat geweest te zijn. Bedoelde persoon werd opgezocht en deze verklaarde, dat hij sedert verschillende maanden in de Borger- houtschestraat niet meer geweest is. „Jan Alleen" zou dien avond ook in een herberg heb ben doorgebracht. Ook dit is onjuist bevonden. „De Oude" was in een herberg geweest waar hij dagelijks kwam, doch de herbergier kan zulks niet meer met zekerheid bevestigen, daar de verdachte een vaste klant van hem is. Thans zullen nog eenige getuigen gehoord worden, aan wien de verdachten gezegd hebben, dat Jules Termon, binnen eenige dagen zou boven water komen. Maandagnamiddag werden getuigen 'gehoord aangaande het bebloed hemd in de woning van „Jan Alleen" ontdekt. Deze verklaren dat zij „Jan Alleen" met zijn broeder „De Oude" heb ben zien vechten, maar dat zjj geen bloed be merkt hebben. EERSTE MATINéE. Zondagmiddag 3 Mei geeft de Coneertver- eeniging Haarl, Muziekkorps haar eerste ma tinee in de Stadstent in den Hout. GEVONDEN VOOBWERPEN. Terug te bekomen bij A. de Koningh, Iepenrodestraat 9, Heemste de, een portemonnaie met inhoud; G. Land man, Romolenstraat 66rood, een portemonnaie met inhoud; Sehönhuth, paviljoenslaan 5, een paar handschoenen; J. Lasschuit, Oranjeboom- straat 177rood, een broche; F- de Bont, Jan de Braijstraat 2, een vulpenhouder, J. Koning, park to+ de onzen terugkeeren. Verder werd afgesproken, dat wij bij het krieken van den dag terugkwamen en de Pruissen gevangen zouden nemen. Thans kreeg Delattre moed.... Eilendige schoft! stoof Delattre op. Nie mand heeft nog ooit aan mijnen moed ge twijfeld i W'eQ, wel! Toenmaals geloofde nieinand aan dien moed! spotte Legrand die door den graaf met een ongeduldigen wenk werd aan gespoord voort te gaan, terwijl Emile met over elkaar geslagen armen naast de deur stond. Zooals gezegd, de moed keerde terug, toen Delattre vernam, dat de vijand slechts bestond uit zeven man, terwijl hij mede in het oog hield het doel, hetwelk ons naar het slot had gevoerd. Hij fluisterde mij toe, dat de gravin allerwaarschijnlijkst nog niet te bed lag, hij wist, waar haar slaapkamer was en wilde beproeven haar ons verzoek voor te dragen. Toen verliet hij mü- Ik volgde hem zoover ik kon, zag hem een deur openen, die naar een matig verlichte kamer leidde, waar ik hem niet volgen mocht. Langen tijd bleef alles rustig. Daarop vernam ik plotseling een helsch leven, een gil en een gedempte val- Op den hof werd liet levendig. Delattre stormde de kamer uit'en trok mij met zich voort. De Pruissen "bonsden met iiunne kol ven tegen de slotdeur. Het gelukte ons aan de andere zijde door bet park te ontkomen. Wat in het slaapvertrek dos gravin is voor gevallen, heb ik nooit met zekerheid verno men. Den volgenden dag kwamen wij eerst laat terug en toen ik hst lijk zag, raadde ik alles. Ik liet mij door liet schimpen van De lattre op de Pruissen niet op een dwaalspoor brengen. Sophiaplein 18, een portemonnaie met inhoud G. Krujjswijk, Gen. Joubertstraat 74, een muts; P. Kempers, Kousebandslaan 4H, een rijwielketting; E. Roggeveen, Groot Heilig land 4, een boek; C. de Grijp, Velserstraat llrd. een lorgnet. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Volgens opgaaf in de „Staatscourant" kwa men in de week van 22 tot en met 28 April 1914 te Haarlem 2 gevallen van Roodvonk voor e- 1 geval van typhus; te Heemskerk, te Uitgeest,- te Hillegom en te Noordwijk 1 geval van diphttheritus. (Zitting van gisteren.) Gisterenmorgen werden eenige zaken met gesloten deuren behandeld waarna te half twee ,de zittingen openbaar werden gebonden. Behandeld werd lo. de zaak tegen mej. D. te Schoten beklaagd van mishandeling van een kind, zekeren J. W. te Schoten. 'daagde houdt, ondanks de getuigenver klaringen, vol, dat zij het meisje niet heeft geraakt, maar dat haar hand langs den schou der van het kind gleed. De Ambtenaar eischte 5 of 10 dagen hech tenis. De vrouw vroeg aan den president, waar de deskundige is, die kon bewijzen dat het kind is mishandeld 1 De rechtbank lachte en de president, sloot de behandeling. 2o. De zaak tegen zekeren P. uit Hillegom beklaagd van beleediging. Tegen deze beklaagde eischte de officier van Justitie een boete van 15 of hechtenis van 10 dagen. Tegen mej. P. te Velsen eischte de officier van Justitie wegens beleediging 8 boete of hechtenis van 8 dagen. Wegens verzet tegen de politie werd zekere G. IJ. te Koog a.d. Zaan veroordeeld bij ver stek tot 6 weken hechtenis. Tegen zekere J. D. te Landsmeer bedaagd van verzet tegen de politie, die hem wegens openbare dronkenschap arresteeren wilde en wegens vernieling van een glasruit. Beklaagde was niet verschenen. Na het verhoor der getuigen eisehte de offic. van Justitie een gevangenisstraf van een maand. Een vriend van vorengenoemde beklaagde, die de arrestatie wilde verhinderen en den po litie beleedigende woorden toevoegde, hoorde 1 maand tegen zich eischen. ■miIHHüMHHIinailBHIII 1 BLOEMENDAAL. Gemeenteraad. In de gisterenmid dag- gehouden vergadering van den gemeente raad waren afwezig de heeren Bispinck en Koolhoven met kennisgeving. Onder de ingekomen stukken waren eenige goedkeuringen van raadsbesluiten door Ged. Staten. Ingekomen was een adres van bewoners van Kweekduin, gesteund door de Binnenland- eche exploitatiemaatschappij, waarin zij vra gen daar geen school te bouwen. Werd ter zijde gelegd. Door B. en W. wordt een crediet gevraagd van f 400.voor de inrichting van een schiet tent ten behoeve van de politie. Delheer Stolk sprak over een instrumen tje, dat op de |r evolver geplaatst, kan worden en een eiecfcrische lantaarn bevat, waardoor het doel verlicht wordt. De voorz itter heeft hierover reeds met den inspecteur gesproken, doch deze zeide, dat deze instrumenten nogal duur zijn en in de praktijk niet zeer voldoen. Spr. zal er nog eens met den inspecteur over spreken. Het gedaagde crediet wordt toegestaan. Besloten wordt aan de N. Z. H. ;T. M. toestemming te verleenen een paal te plaat sen op den Zijlweg tot wederopzeggens toe tegen jaarlijksche recognitie van f 2.50. Een door den heer Teding van Berkhout voorgestelde wijziging van liet wegenplan werd goedgekeurd. Eenige verzoeken om ontheffing van het voorschrift van art. lObis der bouwverorde- Jacques Legrand was op dat oogenblik ge dwongen zijne mededeelingen af te breken de vuist van Delattre hield zijn keel om klemd. De graaf en Emile wierpen zich tusschen beiden. Als ik nog een oogenblik had kunnen twijfelen aan de waarheidsliefde van dien man, dan is dat nu voorhij, wendde zich de graaf, bevend van opgewondenheid, tot De lattre. Gij zijt de moordenaar van mijn kind. Gij hebt het medaillon van den huls der ver moorde afgescheurd! Doodsbleek, met vertrokken gelaat en ge balde vuisten stond Delattre voor den ouden heer. Is de logen taal van zoo'n schurk u vol doende om een man van eer aan te klagen? schreeuwde hij met heesche stem. Wie is hier de schurk en wie de man van eer? antwoordde Legrand hem vast aanblik kend. Met zulk eene verdediging kunt ge u niet redden! Waarom hebt ge dadelijk na de overrompeling in Maisonrouge die wapens neergelegd en ons verlaten? Waar en hoe hebt ge het vermogen verworven, waarmede gii u tot fabrikant te Lyon hebt opgeworpen? Waarom betaaldet ge mij die vijftig gulden onder voorwaarde dat ik onmiddellijk de stad zou verlaten?Zoo! heb ik de waar- beid gezegd, mijnheer de graaf, minder u ten genoegen, dan wel, opdat de misdaad ge zoen] en een onschuldige van een zware aan: klacht bevrijd worde. Leon Delattre zag wel in, dat alles voor hem verloren was en die zekerheid gaf hem zijne tegenwoordigheid van geest terug. Ik verklaar nog eens de bewering van nïng worden ingewilligd. Goedgekeurd wordt een wijziging der bouw verordening-. Aangenomen werd het voorstel tot uitbrei ding der waterleiding in Oosterduin. Aan de orde kwam een wijziging tmi het uitbreidingsplan. Lang werd gediscussieerd over het voorste.' om de breedte van den weg' tusschen de Kle verlaan en Korte Kleverlaan voor een ge deelte van 30 M. op 12 M. te brengen. De raad had vroeger een besluit ia dien geest genomen. Men had blijkbaar toea niet goed begrepen wat gevraagd werd-: het uit breidingsplan moest voor den dag gehaald worden en na heel wat heen eu weer ge praat werd men het eindelijk eens «sa werd het voorstel met aigemeene stemmen aange nomen. Bij het voorstel tot vaststelling van een bouw en wegenplan voor gronden in do «ver plaats van Meerenberg, stelde de hoer Laan voor de verplichting te stellen een fieégpad te maken van teerbasalt. Aldus geamendeerd werd het voorstel van B. en W. aangenomen, nadat de voorzitter had te kennen gegeven, dat z. i. de eisch vaa den heer Laan te ver ging. Dan kwam aan de orde de vaststelling van een bouw- en wegenplan voor grondea tus schen Kleverlaan en Korte Kleverlaaa. De heer Laan gaf in overweging do sloot achter de huizen aan den weg te doen dempen en daar het riool in te leggen. De voórzitter zeide toe hiermede re kening te houden en in dien geest eea plan te doen opmaken. Het voorstel werd dan aangenomen. Ingewilligd werd een verzoek om te bou wen in afwijking van het uitbreidingsplan. Eenige suppletoir-begrootingen dienst 1913 én 1914 werden goedgekeurd. Goedgekeurd werd een nadere regeling der onderwij zers jaarwedden. De heeren de Roo van Aldewerelt en Laan zouden gaarne van te voren kennis willen maken met de personen, die op de voordracht voor de benoeming tot onderwijze: of onderwijzers staan. De voorzitter zeide, dat de wet zich verzet tegen de bemoeiing door raadsleden mét het opmaken van de voordracht. Aan de orde kwam een voorstel om over eenkomstig het advies der gezondheidscom missie tot onbewoonbaarverklaring van vier woningen. Op verzoek van den heer Bornwutei ging de raad in geheime zitting. Na ongeveer drie kwartier werd de zit ting heropend en werd besloten de woningen niet onbewoonbaar te verklaren. Bij het verzoek van inwoners van Aerden- hout om een contract aan tö gaan tot leve ring van gas in Aerdenhout, merkte de heer Stolk op, dat het thans, het meest ongunstige oogenblik is om dit contract te sluiten, voor al nu nog onderhandelingen gaande zijn be treffende de gaslevering van Heemstede aan Bloemendaal en Overveen. De heer de Waal Malefijt zou èn Haarlem èn Heemstede een aanbieding willen vragen voor de levering van gas om dan van de meest voordeelige aanbieding gebruik te maken. Spr. is tegen levering door Heemstede we gens verschillende bezwaren. De heer Laan vertelde de enormiteit, dat Wat de heer de Waal Malefijt voorstelt on mogelijk is, daar de Raad pas besloten heeft in geen geval gas van Haarlem te betrekken. Verschillende heeren wezen den heer Laan erop, dat hiertoe in het geheel niet besloten was. Besloten werd af te wachten welke be slissing Heemstede zou nemen. Aan de orde kwam het vooorstel tot ver betering van de beharding van den Tetterode- weg en tot opzegging van huur van grond na bij de openbare school te Overveen. De heer 'Jacometti wil even consta teeren, dat iedere som geld, die voor deze school wordt uitgegeven, weggeworpen geld is: wat men ook aan den weg zal doen: het geraas zal daar niet minder worden. B. en W. stellen voor den weg, te behar- den met houten blokken. Na eenige discussie werd besloten de zaak tie laten rusten. Voorgesteld werd in te trekken het Raads besluit van 13 November 1913 betreffende den Slingerweg en dezen weg te verleggen. Dit voorstel bedoelt een gevaarlijken bocht uit den weg te halen, wat een kosten van f 300.zal meebrengen. Aldus werd besloten. Besloten wordt tot plaatsing van een hek om het aangekochte terrein bij de school voor M. U. L. O. Het voorstel tot aankoop van grond ter, verbreeding van den Meerenbergscheweg werd aangehouden. Daarna werden de kohieren inzake plaatse, lijke belastingen vastgesteld. dien meineedigen vagebond voor logen, zeidi hij, het hoofd hoog opheffend. Wilt ge hem gelooven, mijnheer de graaf, bedenk dan, dat ik op een® voor u minder aangename wijze rekenschap van u kan vragen. Gij stelt u aan de zijde van den vijand, die ons vaderland in smaad en ongeluk heeft gestojt; dat zal u in Frankrijk niemand vergeven! Ik stel mij aan da zijdie /van heb reahiti riep de graaf. Gij zijt de moordenaar mijner, dochterl Het bezit van 'het medaillon en de mededeelingen van dien man bewijzen uw schuld. De weg, dien ik thans zal inslaan, kan ik verantwoorden en uwe bedreigingen vrees ik niet. Kom, mijnheer de assessor; nu geldt het handelend op te treden. Doe wat ge niet laten kunt, spotte De* lattre. Gij deedt verstandiger met deze beidé indringers van n af t© schudden» met wie ik zelf mij de afrekening voorbehoud. Ik geloof niet, dat ge den moed zoudt hebben die afrekening te eischen, sprak! Emile met verachtelijken blik en volgde nu den graaf, die de kamer reeds verlaten hack Legrand dekte hem den rug met zijn knup- P Gy zult nu wed dadelijk naar Scbevenin* gen rijden om daar onheil te voorkomen, wendde de graaf zch tot Emile, toen zij «ach voor het hotel bevonden. Ge moet dien man vóór zijn, want ik acht hem tot alles in staat. Zeker! zeide Emile. En wat denkt u wn, tusschen te doen? (Slot volgt).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 6