Berichten reeds geplaatst in onze vorige oplage. Sport en wedstrijden. Van ons Kantongerecht. Éi alle. fdochi zoo ■beur •evc- cle Spr. een gewichtig punt. Verschillende wegen zijn geopend, doch alle toegangen tot Haarlem acht 'spr. ongelukkig. Er is een voorstel van den heer v. d. Steur, die -een brug ontwierp ter noorden van de Poort, om dan door de brouwerij en de huizen te breken, en een brug over het Spaar - ne te bouwen. Spr. acht dat voorstel zeer gevaarlijk, omdat de brug zou komen te lig gen in een scherpe bocht van het Spaarne wat veel hinder voor de scheepvaart zou geven, vooral bij wind. Ook verschillende andere plannen bespreekt de heer llinkenia. Vast staat echter dat bij dé Amsterdarnsche Poort begonnen moet worden met de verbetering van den verk ersweg. In tegenstelling met den heer Heerkcns Thijssan blij It spr. vast houden aan zijn denkbeeld om de brug te laten vervallen. Dat acht spr. aestetischer. Spr. meent dat de A. P. een waterpoort is geweest. Spr. gelooft dat het zelfs een Poort is ge weekt waar men onderdoor kon varen, zooals de Poort te Sneek. Aan het metselwerk is dat te zien. Men zal zoo bereiken wat er volgens spr. op dit oogenblik te bereiken is. De heer VAN STYRUM merkt op dat het plan d 'O. uitmaakt van een groot plan, maar of dit plan tot uitvoering zal komen, weet men met. De zienswijze kan zich wijzigen. Men beschouwe dit plan dus op zich zelf en dan vra gt spr. of de toestand daar inder daad zoo is dat een uitgave van f 81003 gewettigd is. Spr. acht van niet, en zal te gen Uit voorstel stemmen. De lieer VAN ROSSUM acht het een fout dat de rails op de nieuwe brug zouden ge leed w< rden. Voor het plan van den heer Dumont is veel te zeggen als hij maar de tegein. idige trambrug behoudt. Ook spijt het spr. dat niet tevens is vastgesteld hoe verder zal worden gehandeld; wat verder de plannen zijn. Wij dienen dat toch te weten. Als de tram buiten het verkeer gehouden werd zou spr. voor het plan-Dumont kunnen zijn. De heer DE BREUK verdedigt het voorstel van den heer Dumont. Het bezwaar van den heer v. Rossum on derschrijft spr. niet. Voorop stelt spr. dat de noodzakelijkheid van verkeersverbetering is gebleken. Wil de Poort behouden blijven dan moet de weg om de Poort heen loopen. Enkele heeren vreezen dat de brug niet zou passen in een later uit te voeren systeem. Spr. behandelt het plan Wilkens en het plan v. d. Steur. Deze zijn voor uitvoering onge schikt, volgens de uiteenzetting en de ziens wijze van spr. maar laat men deze aan kant, dan kunnen alle overige plannen aan deze brug aansluiten. Het plan van den heer v. d. Steur om over het Spaarne een brug te bouwen, daar waar hij wil, is gevaarlijk. Tot 1802 stond er daar sen; maar zij werd om het gevaar voor de scheepvaart afgebroken. Het plan-Lassehuit is in details onder de oogen te zien, doch als geheel keurt spr. het af, als onpractisch en niet fraai. Het voorstel om de brug af te breken ontraadt spr. omdat dan de Poort ornament zou worden en aan haar bestemming worden onttrokken. Wat het amendement „ten hoogste" betreft. Dit nemen B. en Wl over. De heeren RINKEMA, v. ROSSUM en LAS SCHUIT voeren nog het woord. De heer v, ROSSUM meent dat men met het voorstel van B. en Wi aan te nemen een principieele beslissing wordt genomen omtrent de ver' ruiming van de binnenstad. De heer RINKEMA releveert dat de heer de Breuk eerst voor het wegbreken der brug was en er nu blijkbaar tegen is.- De iheer NAGTZAAM meent ook dat het een vooruitloopen op de beslissing over de ver keerswegen in de stad is. De wethouder ver oordeelt wel de plannen van de heeren Wil kens en v. d. Steur met een handomdraaien maar geen der plannen is nog in den Raad geweest. Spr. had liever de plannen in breede lijnen voor zich gezien. Dan had men zich een denkbeeld kunnen vormen. Nu moet men beslissen over een onderdeel. De heer MODOO acht de woorden van den heer Nagtzaam onredelijk, omdat het rapport van den directeur van O. W, reeds vroeger aan den Raad werd medegedeeld en nu weder bij de stukken ligt. Dit rapport omvatte het geheele plan en gaf ruw geschat de kosten aan op vijf a zes ton. Dat plan is het gevolg van een raadsbesluit, waarin om zulk een plan werd gevraagd. De trambrug zou spr. in alle geval willen wegbebben. Zij is daar gevaarlijk en een mispunt, (gelach). Spr. vindt het erg dat dat de heer de Breuk zoo opeens van ge dachten totaal is veranderd. De heer HULSWIT deelt nog mede, dat In het plan ligt opgesloten de verbetering van de Gravesteenentorug. De brug is zeer lastig, wordt dikwijls aangevaren en is langen tijd huiten gebruik; ook de demping van de Ba- kenessergracht is in dit plan opgenomen. Het is de kortste weg naar de binnenstad. Het plan-Dumont verdient alle aanbeveling, vol gens spr. De heer POPPE meent dat het plan van den heer Dumont nog niet door den Raad is vastgesteld. Zoolang dat niet het geval is, meent spr. dat niet heslist kan worden hoe breed de brug zal worden. Als wij dit plan goedkeuren, wordt beslist dat het plan-Du rnont zal doorgevoerd worden. Do heer VAN DE KAMP onderschreef dit. De Raad heeft geen enkel plan goedge keurd. Spr. zal daarom zijn stem niet aan do 81,000 geven. De heer NAGTZAAM kan aannemen dat door den Raad gevraagd is om een plan, maar de Raad heeft niet gezegd dat, welk plan ook zou komen, het zou worden goedgekeurd. Spr. kan zijn stem niet geven aan een gedeelte van een niet-goed gekeurd plan. De heer DE BREUK zet uiteen waarom hij vroeger voor een poort was zonder brug en nu voor een poort mèt een brug. Het was om het voorstel van den heer Dumont meer succes te laten hebben dan het plan van den heer Lasschuit. Tegen dit laatste plan haalde spr. nog aan dat Rijnland bezwaar zou heb ben. De heer RINKEMA merkt op, dat het al leen gaat om de kwestie hoe wü de stad zul len binnenkomen. Van verschillende zijden zijn adviezen daaromtrent gekomen en steeds was het dat de toegang moest zijn: de Am sterdarnsche Poort. Wij hebben nu uit te ma ken wat de toegangsweg zal zijn. Meer niet. .Later wordt beslist over de plannen. Aan de orde is de stemming over de amen- dementen van den heer Rinkema. I De VOORZITTER geeft in overweging om in het amendement te zetten dat de „nieuwe" brug zal vervallen, want wordt dit amende ment verworpen en zou ook het plan van B. on "W. verworpen worden, dan zouden wij zon- der brug ztlen (hilariteit). De heer RINKEMA voldoet daaraan. Het amendement wordt verworpen met 19 tegen 7 stemmen. Vóór de heeren Breda Kleynen- berg, Mr. Heerkens Thijseen, Rinkema, Mo- do-o, Seignette, Jonckbloedt en Hulswit. Het voorstel van B. en W. komt in stem ming en wordt aangenomen met 15 tegen 11 stemmen. Tegen zijn de heeren van Rossum, Timmer, mr. van Styrum, Schreuders, van fle Kamp, Poppe, mr. Slingenherg, Merens, Vis ser, Lasschuit en Nagtzaam. Judith Leysterstraat. B. en W. stellen voor om de voor 6traat bestemde gronden in bet verlengde van de Judith Leysterstraat in orde te laten bren gen voor openbaren weg. Goedgekeurd. Tevens werd goedgekeurd het voorstel van B. en W. om de door hen voorgestelde namen aan de straten te geven, nadat de heer Me rens had gevraagd om betere namen. Hij meende dat men nu toch geen bierbrouwers behoefde te vereeuwigen als Olycan. Stem: Hij is ook burgemeester van Haar lem geweest. Andere stemmen: Dat is wat anders! Venten op Zondag. Naar aanleiding van een verzoekschrift van verschillende Kerkeraden en Vereenigingen alhier om een bepaling in de Algemeene Po litieverordening op te nemen, waarbij straf baar wordt verklaard ieder, die des Zondags hij het venlen van geringe eetwaren luidkeels roept of op andere luidruchtige wijze (bijv door middel van een hel) de aandacht tracht te trekken, stellen B. en W. voor afwijzend daarop te beschikken. De heer ELFFERS meent in den geest van een massa bewoners deT buitenwijken te han delen met een voorstel te doen het venten wèl strafbaar te stellen. De heer LASSCHUIT deed het voorstel het verzoek wèl in te willigen. De heer ELFFERS trok zijn voorstel in. Do heer DE BRAAL bepleitte het goed recht van het verzoek van den Kerkeraad. Hilariteit verwekte een opmerking van den beer de Braai, die meende dat adressanten ook een verbod van bellen wenschte. Het bleek dat verboden diende te worden om met een bel te luiden en niet om aan de huizen te bellen. De beer VISSER ondersteunt het voorstel van den heer Lasschuit. Spr. heeft lang in de Groote Houtstraat gewoond. De last die men daar ondervindt, wanneer zich een hloe- menkoopman voor de deur posteert, is groot. Dat de kooplieden dan huis aan huis gaan bellen, gelooft spr. niet. Dat verveelt gauw De heer Mr. HEERKENS THIJSSEN wil vóór het voorstel stemmen, als daaruit de conclusie mag getrokken worden dat aan de rechtsgeleerde commissie gevraagd wordt of het maken van zulk een verordening moge lijk is. De VOORZITTER meent dat deze kwestie niet meer dubieus is. In Amsterdam bestaat zij al. In Rotterdam ook.. StemmenIn Heemstede, in Bloemendaal ook. De heer Mr. HEERKENS THIJSSEN zegt dat de rechtsgeleerde commissie nog geen uit spraak heeft gedaan. Daarover bestaat geen twijfel meer, meent de VOORZITTER. De heer BREGONJE zou in overweging willen g-even om de menschen door overtui ging tot Zondagsheiliging en Zondagsrust te brengen en ze niet te dwingen door strafbe palingen. De heer SCHRAM stelde voor de zaak in handen te stellen van de rechtsgeleerde com missie. De VOORZITTER meent dat dit monniken werk is. Eerst dient de Raad uit te maken of hij een dergelijke bepaling wenscht. Het voorstel van den heer LASSCHUIT werd verworpen met 18 tegen 8 stemmen. Vóór stemden de heeren Mr. ^Heerkens Thijs- sen, Lasschuit, v. d. Berg, Seignette, Elf f er de Braai, Jonckbloedt, Visser. Het voorstel van den heer Schram werd niet ondersteund. Het voorstel van B. en W. werd aangeno men met 18 tegen 8 stemmen (dezelfde). Tot lid van de Commissie van Toezicht op het Haarlemsch Muziekkorps wordt benoemd de heer J. C. Tadema. Rondvraag. De heer SCHREUDERS heeft gehoord dat er plannen bestaan om te Bloemendaal een overdekte zwem- en badinrichting te maken. Spr. vraagt hoe het met plannen hier ter stede staat. De VOORZITTER zegt toe op de volgen-de vevgadering mededeelingen te zullen doen. De heer POPPE vraagt waarom op 30 April in het Amsterdarnsche kwartier niet meer politietoezicht is geweest en vraagt om heter verlichting van het Teylerplein. Er zijn daar hij de festiviteiten dingen gebeurd, die hier niet gezegd kunnen worden. De VOORZITTER zal de kwestie der ver lichting onderzoeken; ook die der politie, doen de voorzitter zal daaromtrent -geen mededee lingen in den Raad doen. De heer ELFFERS vro-eg om de steen-en trapjes bij de Melkhrng aan het Spaarne te doen verdwijnen. Het is een speelplaats v-oor kinderen. De VOORZITTER zegt overweging toe. Om half zes werd de vergadering gesloten. -HAARLEM. PERSONALIA. Bij Kon. besluit is henoemd tot ontvan ger der directe belastingen te den Haag, 4de kantoor, de heer P. H, de Haan, ontvanger der directe belastingen en accijnzen alhier (buitengemeenten). GESLAAGD. Voor het examen lager onderwijs is te Arn hem o.m. geslaagd onze oud-stadgenoote mej. H. S. Bosse. Mej. Bosse ontving haar opleiding te Mook. EXAMEN LAGER ONDERWIJS. Dinsdag zijn alhier voor het examen Lager On-aerwijs geëxamineerd acht mannek candi- daten. Geslaagd zijn de heeren H. F. Roobeck, G. P. H. Veltman, J. C. Vermeulen, allen uit Beverwijk. DE JEUGDIGE AVONTURIER. Het „aardig" elfjarig ventje, dat onlangs te Zoeterwoude het medelijden opwekte en reeds vroeger een bezoek bracht te Oudshoorn en Ter Aar, en daarna in Noordwijk en andere plaat sen, is weder voor de 27ste maal van zijn ouders weggeloopen. Nu genoot Zondagmorgen Rijpwetering de eer van zijn bezoek. Hij zeide thuis te behooren in een woonwagen te Hoogmade. Medelijdende menschen gaven hem op zijn verzoek wat te eten, waarna zij hem naar den rijksveldwachter Wjjne brachten. Hier vertelde hij, niet te dur ven terugkeeren naar den woonwagen en deed een heel verhaal van zijn familie. Na het eten vergezelden de rijksveldwachter en de gemeente veldwachter Post hem naar Hoogmade, om hem aan zijn moeder te geven zijn vader was al vier jaar dood, zeide hij (hij heette Cornelis Los en was geboren te Berkel). Maar al spoedig bleek, dat er te Hoogmade geen woonwagen stond en ook niet had gestaan. Aan den rijks veldwachter bekende toen de jeugdige deugniet te hebben gelogen. De elfjarige Pieter Stui zoo is zijn naam is toen weer naar Haarlem bij zijn ouders teruggebracht, vanwaar hij Vrij dagavond was weggeloopen schrijft de L. Crt. WONINGBOUW. Op de eenige weken geleden te Amster dam gehouden Bondsvergadering van het N. W. V. Patrimonium is 4e aandacht ge vestigd op 't geen de afdeeling Amsterdam met liaar woningbouw heeft gedaan ter voor ziening in den woningnood aldaar. Naar aanleiding daarvan ontstond bij 't Bestuur der afd. Haarlem 't plan om ook hier iets dergelijks te doen, daar ook hier de behoefte aan goede woningen met lage huren groot is. Op de Dinsdagavond gehouden ledenver gadering vond deze gedachte instemming en is in beginsel besloten tot oprichting eener won ingbouwvereenigip g. Aan bet Bestuur is opdracht verleend een commissie te benoemen tot een nadere uit werking der zaak. DE GEMEENTERAADSVERKIEZING. Woensdagavond vergaderde de Anti-Rev. Riesvereeniging. Besloten werd bij de a.s. gemeenteraadsverkiezing in de vacature-Wey- land candidaat te stellen den heer M. Petrie, commissionair in effecten, Ged. O. Gracht, al hier; het voornemen om dezen kandidaat te stellen werd reeds door een onbescheidenheid van een der plaatselijke bladen gemeld. VERMIST. Naar wij vernemen wordt de aannemer J. hier ter stede sedert bijna drie weken ver mist. Men maakt zich over zijn lot onge rust. Wij vernemen verder nog dat de boe ken in orde zijn. EEN NIEUW SCHIP TE WATER. Gistermiddag half drie is aan de Werf Con- rad met goed gevolg te water gelaten het dubbel-schroef stoomschip, genaamd „J. H. Menten". Het vaartuig is gebouwd voor rekening van de Bat. Petr. Mij. en is bestemd voor de kust vaart op Borneo, zoowel voor kracht- als passagiersschip. De afmetingen van het schip zijn als volgt: lengte 160 voet, breedte 26 voet, holte 12 voet en diepgang 10 voet. Het is een zeer mooi schip, dat dén bou wers alle eer aandoet, en dat wel krachtig getuigt van den vooruitgang en bloti onzer Haarlemsche industrie. EEN VERBETERING IN DEN DIENST DER E.S.M. De directie der E. S. M. deelt ons mede dat, te bejginnen met heden 7 Mei da Z.g. snel- dienst, welke ten 7.57 u. v.m. van Haarlem naar Amsterdam vertrekt en die welke ten 5.30 u. n.m. van Amsterdam naar Haarlem, Aerdenhout en Zandvoort vertrekt, zal zijn samengesteld uit drie aaneengekoppelde mo torwagens, uitgerust met de nieuwe electri- sche installatie, welke het mogelijk maakt treinen, uit vier wagens bestaande, te for- meeren. Zlooals wij reeds mededeelden is het groote voordeel dat met dit nieuwe systeem bereikt wordt, in de eerste plaats dat de motorwagens geen aanhangwagens meer be hoeven te trekken, waardoor overbelasting] van de electrische uitrusting wordt voorko men en ten tweede dat het tijdroovend ran geeren met aanhangwagens aan de eindpun ten komt te vervallen. Aangezien de sporen op het Spui het bin nenkomen van een trein met 3 of 4 wagens niet toelaten, zal de bovengenoemde snel- dienst van 5 u. 30 n.m. uit Amsterdam voor taan vertrekken van den hoek van de Spui straat en bet Spui, van welken hoek binnen kort alle treinen van de E. S. M. zullen ver trekken, aangezien het eindpunt op het Spui in het begin van do maand Juni opgeheven wordt en naar de Spuistraat verplaatst, al waar een perceel voor wachtlokaal zal wor den ingericht. .102110 loojq us hurójiruooA nop ui?a jhmjoS,' GEMEENTERAAD. (Zitting van gisteren). Gistermiddag vergaderde d© raad dezer ge meente onder voorzitterschap van den heer burgemeester. Afwezig waren de heeren de Breuk, Krelage, Welsenaar, Andreae en Ribbius. Na de mededeeling der ingekomen stukken deed de voorzitter mededeeling van het vol gende ingekomen schrijven van iemand die onbekend wil blijven: Een nieuwe schouwburg te Haarlem? 2 Mei 1914. Mijnheer de Burgemeester. Ik heb de eer u te berichten, dat ik ter be schikking van de gemeente stel, om daarvoor te doen bouwen een nieuwen schouwburg, overeenkomstig de hierbij gaande ontwerpen, opgemaakt door den bouwkundigen ingenieur J. A. G. van der Steur, een bedrag van 250,000 (zegge twee honderd en vijftig dui zend gulden). Ik wensch daaraan te verhinden de na volgende voorwaard-en: lo. door de gemeente Haarlem wordt voor den houw van een schouwburg beschikbaar gesteld het westelijk gedeelte van het Wil- sonsplein; 2o, de gemeente Haarlem neemt, voor zoo veel noodig, voor hare rekening het meubi lair en de noodige tooneelbenoodigdheden; 3o. in den schouwburg worden ten allen tijde ter beschikking gesteld: van den Com missaris der Koningin in de provincie Noord- Holland: ééne loge; van den burgemeester van Haarlem: ééne loge; van het dagelijksch bestuur van Haarlem: éne loge. Het zoude mij aangenaam zijn, indien door U kon worden bevorderd, dat door den ge meenteraad omtrent deze schenking een be slissing wordt genomen vóór 1 Juli a.s. en Is het mijn ernstig verlangen, dat na deze be slissing alles in het werk zal worden gesteld, om het gebouw zoo spoedig mogelijk te doen verrijzen.. Aangezien het mijn oprechte wensch is, on bekend te blijven, doe ik een beroep op Uwe welwillende medewerking, en die van den Raad, ten einde te verhinderen, dat naar mij naspeuringen worden gedaan. (Applaus). i De VOORZITTER stelde voor dit schrijven in handen van B. en W. te stellen om prae.- advies. Dit werd goedgekeurd. De VOORZITTER, het woord nemende, meende dat thans het oogenblik niet daar Is om te juichen, voordat de beslissing omtrent de schenking is gevallen. Spr. wil niet voor uitloopen op de beslissing, maar het zij hem vergund aan het adres van den onbekende eenige woorden van vreugde en erkentelijk heid te wijden voor het vorstelijk aanbod. Van vreugde omdat telkens en telkens blijkt dat er nog echte burgers zijn, die voelen voor de stad Haarlem; van eraente- lijkheid jegens den schenker, omdat deze op zoo prettige wijze met spr. overleg heeft willen plegen en om de weldaad, die de schenker, die zelfs nog onbekend wil bhj- blijven, aan de stad wil bewijzen. Spr. brengt den onbekenden dank voor dit meer dan vorstelijke aanbod. (Applaus Hierop werd de vergadering eenigen tijd geschorst om de raadsleden in de ge legenheid te stellen in de anti-chambre de schetsen en teekeningen van den nieuwen schouwburg in oogenschouw te nemen. Ook de pers werd tot een uiteraard uiterst vluchtige bezichtiging in staat ge steld. Wij komen natuurlijk nader op de plannen terug. Deelen wij nu mede dat zij een schitterenden indruk maken en den heer v. d. Steur waardig zijn en dat de schouw burg op 840 plaatsen is ontworpen. Na heropening der vergadering deelde de voorzitter mede dat de schetsen en plan nen op het stadhuis te bezichtigen zullen zijn: Donderdagmorgen van 9—10 uur voor de pers. Van 10—4 uur voor het publiek. Vrijdag van 9—4 unr voor het publiek en Zaterdag van 9—2 nur. De heer BREGONJE verzocht om ook des avonds daartoe gelegenheid te geven. De VOORZITTER zegt toe dat in over weging te zullen nemen. Aan den heer F. E. Vogelenzang werd eervol ontslag verleend als leeraar aan de ^-jarige H. B. S. (Zie vervolg elders in dit blad.) BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 6 Mei. J. J. Jansen en E. Wesseling.J. Hopman en R. J. Huisman. W. T. Scheelings en L. P. Zaagsma. W. H. de Vos en S. Gardenier. J- Post en D. Wij te. L. Bijisnm en G. v. d. Molen. O. Zonneveld en E. Koster. C. van Dijk en O. la Duk. L. Paap en A. B. Smit. D, P. v. d. Me ij en Wl H. Turkenburg. T p. F. v. d. Vossen en J. Timmer. Wl O. Snoek en C. M. van Noort. Geü'ouwd: W. van Wijk en J. Does. Wl van der, Hulst en A. O. Swaan. C. Becker en P. Hoomans. H. Silvis en F. J. ter Haar. N. Buurman en S. Wensing. Dl F. J. v. Someren en O. H. Cornelisse. J. J. H. Koelemeijer en M. J. .Verloop. W. H. J. .Vogels en A. M. v. Velzen. O. M. v. d. Beek en O. J. Peper. H. J. Meijer en M. Zegwaart. J. P. Sparrenburg en A. M. Pater. J. H. Wl. Bodders en jM O. Kroon. P. Mies ij eras en B. Blansert). Geboren: 4 Mei: d. van Al Rigbers—Roos. 5 Mei: z. van M. W. Mulderv. Westerhoven. z. van W. O. v. WijkVerkerk. d. van A. O. v. HamelsveldNellissen. d. van A. O. Barendsv. Zijp. 6 Mei: d. van E. v. d. Horstv. Mierlo. Overleden: 4 Mei: H. Hutte 23 j. Roosveld- sttraat. 5 Mei: M. Verdel 42 j., Gasthuisstr. (Zitting van gisteren.) Loterjj wet-overtreding. De boterfirma O en v. d. L. stond terecht wegens overtreding der loterijwet. Zooals men weet verpakt deze firma in ieder pakje van door haar bereide boter een letter. Wanneer nu de koopers uit een aantal pakjes het woord „Kwartjesboter" hebben gevormd, winnen zij daarmede een prijs- De ambtenaar van het O. M. rekende deze „loterij" verboden en eischte wegens overtre ding dier wet 5 boete. Mr. P. J. Lozecaat Vermeer Jr., die als ge machtigde opkomt, vroeg ontslag van rechtsvervolging subs, een kleine boete. Overtreding der drankwet. Gistermorgen stond voor den kantonrechter mr. Thöne terecht wegens overtreding der drank wet vrouw O. V., te Velsen, zij heeft sterken drank in ;t klein verkocht, waartoe zij geen ver lof had. Volgens de verklaringen der veldwachters ge beurt dat meermalen. Mr. Fick eischte daarom een flinke straf, en stelde den kantonrechter voor, de beklaagde te veroordeelen tot een boete van 25, bij niet be- talig tot 10 dagen hechtenis. Allerhande. Vervolgens werden een aantal Jeerpli--ntwet- t overtredingen behandeld. Een der beklaagden was reeds ontelbare malen met deze wet in bot sing gekomen, waarom de ambtenaar een flinke straf eisehe: 25 boete of 10 dagen hechtenis. Alsdan stonden terecht een paar boterwet- overtreders, die er nogal.goed afkwamen. Een Beverwjjkertje, die de Hinderwet overtreden heeft, hoorde tegen zich eischen een boete van 2, subs. 2 dagen hechtenis. De behandeling van een aantal onbelangrijke wetsovertredingen nam de verdere zitting van dezen morgen in beslag, waarna tenslotte nog een.18-tal vc-rzetzaktn aan de orde kwamen. UITSPRAKEN. Gisteren werden do navolgende uitspraken gedaan H. J. N. te Hillegom en J. P. R. te Sloten, overtreding jachtwet, ieder 2 X 10 boete ot 2X 4 d. hechtenis; J. C. van der E., J. p., beiden te Heemstede en N. 3. N. to Hillegom, overtre ding Algemeene Keur Rijnland, no. 1 en 3, ƒ0.50 of 1 d. h., no. 2 vrijgesprokenP. (J. S. tc Haar- lem, als getuige opgeroepen, wederrechtelijk wegblijven, vrijgesproken; J. S. en -J. C. K. te Haarlem, overtreding Loterijwet, no. 1 J 300 boete of 30 d. h., no. 2/5 boete of 1 hechte nis; W. K., A. B. en P. H. van den E., alleD te Haarlem, overtreding Arbeidswet, no. 1. 3 boete of 3 d. h., no. 2/5 boete of 5 d. h., no 3, 2 boete of 2 d. b.; L. A. V., ,1. K. en C. K., allen te Zandvoort, W. A. R. te Haarlem. J. G. Lzn. te Egmoud a/Zee, overtreding jachtwet, no. 1 en 2, ieder 2 X 10 boete of 2 X 1(1 d. h., no. 3, 15 boete of 8 d. h., no. 4, 2 X 10 boete of 2 X 4 d. h., no. 5, 10 boete of 4 d. h.; G. H. K„ M. van der O., B. D., 1'. J. V., H. K.. al len te Haarlem, overtreding Trekhonden wet, no. 1 en 5, 2 boete of 2 d, h., no. 2, J 10 boete of 10 d. h., no. 3, 1 boete of 1 d. h., no. 4, - X 0.50 boete of 2 X 1 d. li.; K. P. te Haar* lem en 15 anderen, overtreding I.lkwet, 0.50 boete of 1 d .li., 2 X 0.50 boete of 2 X 1 d hechtenis, 3 X 0.50 boete of 3 X 1 d h.M. J. Z. te Haarlem, overtreding Wapenwet, 5 boete of 5 d. h.; G. H. V. te Haarlem en 7 anderen, overtreding Politieverordening Haarlem, 3 boete of 2 d. h., 5 boete of 2 d. h., 2 boete of 2 d. h., 3 boete of 1. d. h., 0.50 boete of 1 d., h. en 1 boete of 1 d. h.; P- G. van der M. te Zandvoort en 2 anderen overtreding Politieverordening Zandvoort, 3 boete of 1 d. li. en 1 boete of 1 d. h.; E .A. H te Amsterdam, overtreding Politieverordening, Bloemendaal, 2 boete of 2 d. h.; K. A. te Haar lem, een trekdier onbeheerd laten staan, 1 boete of 1 d. h.W. R. te Haarlem, loopen op verboden grond en valscben naam opgeven, 5 boete of 3 d. h. en 15 boete of 15 d. h.A. J. te Haarlem en 23 anderen, loopen op verboden grond, 5 boete of 3 d. h. en 1 boete of 1 d. h.H. J. O. en F. D. te Haarlem en C. H. J te Amsterdam, rijden op verboden grond, 1 boete of 1 d. h. Voorts werden er nog 34 personen veroor deeld wegens overtreding van het Motor eu Rijwiel Reglement tot 0.50 boete of 1 d. h„ 1 boete of 1 d. h., 2 boete of 1 d. h., 3 boete of 3 d. h., en 2 X ƒ1 boete of 2 X 1 d. h. BINNENLAND. TWEEDE KAMER. (Zitting van gisteren). Men meldt ons uit DEN HAAG: De VOORZITTER deelt mede, dat van dei. Minister van Waterstaat is ingekomen hel rapport betreffende het onderzoek naar de spoorwegramp op 24 Dec. te Hooghalen. Het rapport zal worden rondgedeeld. (Morgen zullen wij daaruit een en andei mededeelen: voor heden ontbrak ons de plaats Red.) p Aan de orde is het wetsontwerp tot ver hooging van hoofdstuk V der Staats begroeting voor 1914; gebouwen voor het medisch on derwijs aan de Rijksuniversiteit te Leiden. De heer SOHEURER merkt op, dat bij den bouw van een ziekenhuis gerekend moet wor den op uitbreiding. Over de inrichting- kan spr. niet geheel, oordeelen, omdat- de teekeningen en inlieh- gen niet tot in alle details zijn. Er zijn te weinig kamers voor dc ver pleegsters in het administratie gebouw. Spr. dringt aan op bezuiniging. De heer SOHAPER dringt aan op bespoe diging en sluit zich aan bij de klacht over, de huisvesting der verpleegsters. Het ontwerp wordt zonder hoofdelijke s'. ea rning aangenomen. Eveneens worden aangenomen hoofdstuk II en de aanvulhngsbegrooting van hoofdstuk H: verhooging van traetementen voor perso- personeel der stenografische inrichting. (Zie vervolg elders in dit blad. BUITENLAND. EEN SCHIP IN BRAND. NEW-YORK, 5 Md. De „Francoma" van de Cunard-lijn, deelt in een draadloos tele gram mede, dat zü een boot beeft opgepikt met 13 opvarenden van bet Britsche stoom schip Columbian, van Antwerpen naar New- York, dat Zondagnacht op zee in brand ge raakte. Behalve deze personen was in de boot ook nog het lijk van den eersten hofmeester, Een andere boot, waarop zich de eerste en. tweede stuurman en zeventien anders perso nen bevinden, zwalkt nog rond. De -geredden waren totaal uitgeput; zij had den veertig uren lang in de boot doorgebracht. De brand was Zondag uitgebroken; onmid dellijk daarop hadden er een reeks hevige ontploffingen plaats gehad, waardoor de draadlooze telegraaf-installatie was vernield. De „Franconia" hoopt nog een tweede red dingsboot te zullen vinden. Verschillends stoomschepen zijn thans op de plaats des on- heile om naar overlevenden te zoeken. DE ULSTER-KWESTIE. LONDEN, 6 Mei. De Times deelt mede, da# gisteren een vertrouwelijke samenkomst plaats had tusschen den mi nister-president Asquith, den leider der conservatieven Bo< nar Law op den leider van het Ulster-verzet Sir Edward Carson. Bijzonderheden omtrent deze conferentie ontbreken nog. GöBEL SPEELT NIET. De Nederlandsche elftalcommissie deelt mede, dat Göbel bedankt heeft voor zijn plaats als doelverdediger in het nationale elftal, ons studieredenen. Te Kopenhagen zal nu de D. C.er B. v. Hemert als doelverdediger c len,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 7