Nagekomen Berichten. O. H. WOSELlüiifai Handschoenen. STADbNItUWS. NIEUWS UIT DEN OMTREK. Beste Yriendjes en Yrienöinnetjes! UWöBzc Soulas e«meis)c$. 1 Gr. Houisirart 24 nieuwe opgaven, GRONDVERZAKKING. Men seint ons: Op de lijn Aalsmeer-Uitlioorn weder een grondverzakking voorgekomen van onderhoud met afschrijving en rente van i gekeurde statuten van het Sint Pranciscus- Dat wordt waarlijk voor ue loeien van aanlegkapitaal, gerekend van af de Zuiderhout-patronaat, alhier, gevestigd in de parochie den Bond en voor de ouders der kinderen, laan tot Bennebroek, bedragen jaarlijks volgens i de H.H. Elisabeth en Barbara te Schoten die den volgenden middag o m. de operette Koon en Haarlem. Het patronaat is opgericht op 1 zullen zien, een hoogst belangwekkende een matige berekening minstens odUU. i October 1912, en heeft ten doel om, in over-! avond! Te meer, omdat nu ook door de over de van een kwartier. Op sommige Hierbij zijn niet inbegrepen de kosten van mc|. ouders, cfe godsdienstige, zedelijke ouders de kinderen op den inhoud der ope- Plaatsen is deze verzakking ruim een meter, bouw en onderhoud van bruggen en ook met en maatschappelijke vorming van R. K. jon- rette kunnen worden voorbereid. j Men vreest dat de lijn op den vastgestelden die van rioleering, ofschoon althans de post geljngen te bevorderen en hen tegen ver- I Zooals gemeld, zullen Dinsdagavond a 1- tijd niet geopend zal kunnen worden. DE AUTOBUSDIENST HAARLEM—HEEMSTEDE. Verschenen is het praeadvies van den Raad der gemeente Heemstede betreffende het voor stel tot deelname in het kapitaal der N. V. Maatschappij tot exploitatie van een Autobus dienst GroenendaalHeemstedeHaarlem en terug, voor een bedrag van 5000, welk voor stel in een vorige vergadering van den gemeen teraad is aangehouden. B. en W. zeggen in bedoeld stuk o.m. het vol gende Toen onze zich uitbreidende gemeente voor een goed beheer nieuwe eischen ging stellen, zijn wij begonnen met de eerst noodzakelijke werken als rioleering, raadhuisbouw, wegen- verbeteririg, reinigingsdienst, gas- en duinwa terbedrijf, daarop is het vorig jaar besloten tot de oprichting van het eleetriciteitsbedrijf en den aankoop van het wandelbosch Groenendaal en thans is aan de beurt de verbetering van het rei keer te land en te water. Bij de exploitatie der gas- en duinwaterbe drijven zit bij ons College niet de bedoeling voor om alleen daarheen gas en water te bren gen, waar directe winst is te verwachten.-Ge heel in dezelfde lijn ligt het verleenen van steun aan het iniatief van ingezetenen, die ver. betering van het verkeer voor Heemstede met omgeving zich ten doel stellen door de oprich ting van den Autobusdienst. Als wij voorstellen voor 5000 deel te ne men in bet kapitaal der Maatschappij, dan brengt de Raad bij aanneming van dit voorstel voor eene flinke verbetering van het verkeer in de gemeente geen zwaarder offer dan reeds meer dan eens door ons is voorgesteld te bren gen door uitbreiding van het hoofdbuizennet van gas- en duinwaterleiding. Evenals wij bij de aanbieding der eerste be grooting voor het eleetriciteitsbedrijf uit den lard der zaak niet geheel betrouwbare cijfers konden geven, zoo kan ook de Maatsehappi dit niet doen bij den exploitatie-opzet. Maar in dien zich geen onverwachte groote tegenspoe- loen, is het lang niet uitgesloten dat d- Maatschappij op de te nemen aandeelen een' dividend kan uitkeeren, terwijl in elk geval, wegens de groote zuinigheid die bij den opzet betracht is, als vaststaande kan worden aange nomen, dat een flink gedeelte van het aandee lenkapitaal niet kan verloren gaan. Wij vertrouwen, dat de verstrekte nadere ge gevens uw College zullen overtuigd hebben van de wenschelijkheid om mee te gaan met ons voorstel tot het deelnemen voor 5000 in het kapitaal der Maatschappij. Wat betreft de mogelijkheid om tegelijkertijd met, deze zaak de tramplannen te bespreken, moeten wij mededeelen, dat de Tramcommissie van oordeel was, dat die plannen nog niet zoo ver gevorderd waren, dat daarover met vrucht eene bespreking in den Raad zou kunnen wor den gehouden. Ons College is met die commissie van mee ning dat er jeerst dan sprake kan zijn van be handeling in den Raad, wanneer er omtrent verschillende hoofdpunten meer zekerheid zul bestaan, dan tot nu toe het geval is. De vraag, of de Gemeente al dan nl.-t steun zal geven aan den Autobusdienst door her ne men van aandeelen, is naar onze meening rijp voor eene beslissing en dat is nog niet bet ge val met de tramkwestie. In zijn adres aan den Raad der Gemeente •Heemstede weerlegt de Raad van Beheer der N. V- Maatschappij tot Exploitatie van een Auto busdienst GroenendaalHeemstedeHaarlem en terug, de bezwaren, door enkele leden geop perd, die in hoofdzaak van drieërlei aard waren lo. De directe voordeelen voor de gemeente naren zouden niet groot zijn; 2o. De onderne ming zou te veel steun vragen in verhouding Jot liet nut, dat ze voor de gemeente kan op leveren 3o. De verbetering van het vervoer aan den Binnenweg zou door den autobusdienst ver traagd worden. Ad 1. Adressant is van oordeel dat een 20- minuten autobusdienst en zelfs een minder druk vervoer een belangrijke verbetering be duidt voor de bewoners van den Heerenweg, waar nu in het geheel geen vervoermiddel be staal en ook voor die van den Binnenweg, waar dan, de stoomtram inbegrepen, 's zomers meer dan 50 maal de gelegenheid zal bestaan heen en w eer naar Haarlem te gaan. De voordeelen van electrische tractie worden niet ontkend, doch ook ziet men niet voorbij, dat een electrische baan van slechts 4 K. M. langs den Heerenweg van de gemeentekas eene uitgaie van minstens 300000 zou vorderen, dus 60 maal het bedrag, dat nu is aangevraagd. Ten slotte wordt opgemerkt, dat de autobus diensten ook in ons land steeds talrijker worden en elders in groote steden zelfs de electrische trams dreigen te verdringen. Ad. 2. Wat betreft de bewering, dat te veel steun in verhouding tot het nut voor de ge meente gevraagd wordt, wordt gezegd, dat de verbetering van het verkeer voor eene gemeen te, behalve bet directe voordeel ook talrijke in directe voordeelen medebrengt, omdat voor de bewoners van West-Heemstede de communi catie met Haarlem verbeterd wordt, terwijl voor alle andere het verkeer in de gemeente zelf zal worden vergemakkelijkt. Gewezen wordt dan nog op verschillende an dere voordeelen. In herinnering wordt gebracht, welke be langrijke sommen de gemeente Heemstede el ders in het dorp voor verbetering van het ver- geeft V°0r éénmaal' maar telken iare uit- De onderhoudskosten van den z.g.n. Binnen weg komen ten laste der gem. Die kosten Onderhoud van bruggen" zeer zeker voor eenderfelijke invloeden te beschermen bij hunne verkeersbehoefte wordt besteed. Terloops zij opgemerkt, dat de gemeente aan den Heerenweg noch voor bestrating (de Hee renweg is een Rijksweg) noch voor bruggenon- derhoud en evenmin voor rioleering (die er nog ontbreekt) iets heeft te betalen. Naar de meening van adressant behoeft het dus geeu verder betoog, dat waar hier het par ticulier initiatief voorgaat en de behoefte dus duidelijk gevoeld wordt, hulp van de gemeente billijk is en er slechts verschil van meening kan bestaan over de kwestie, of de gevraagde hulp te hoog is. De Voorzitter van den gemeenteraad heeft daarop reeds ontkennend geantwoord met ver wijzing naar andere corporaties, die voor ver voermiddelen dikwjjls belangrijk meer lijdra- gen dan van particuliere zijde werd bijeenge bracht. De 5000 gulden door de vennootschap, men be denke ook dit nog, niet als subsidie, maar als deelname in bet aandeelenkapitaal gewaagd, moeten dus niet alleen in verband met het voor daze onderneming direct noodige kapitaal be schouwd worden, maar men wage zich eens af, of voer het scheppen van een nieuw verkeer een som als de gevraagde, die bovendien nog rente kan opleveren, op zich zelf te hoog mag worden geacht. Of de verkeersverbetering aan den Binnen weg tegengehouden zal worden, wordt betwij feld. Wil men toestanden verbeteren, dan moet men zelf de handen uit de mouw steken en niet op anderen wachten. Zoo ook hier; door de in woners-zelf moet zoo mogelijk het initiatief genomen worden. Reeds het bericht, dat een autobusdienst zou worden opgericht, is waarschijnlijk voor de stoomtrammaatschappij een weldadige prikkel geweest. Hoe eerder nu de electrische tram komt, en een nog drukkeren dienst schept aan den Binnenweg, hoe eerder er kans bestaat dat de N. Z. H. T.-Mij. deze onderneming als lasti- gen concurrent, kan overvleugelen en van den Binnenweg weren. In dien tussehentijd hebben wij, aldus adres sant, het verkeer belangrijke diensten bewezen en een prikkel tot verbetering gegeeven. Dit alleen reeds zou steun wettigen. Woensdagmiddag zijn uit Parijs gearriveerd de voornaamste der te vernieuwen machineon- derdeelen van de autobussen, zoodat ze nu kun nen worden afgewerkt. Behoudens onvoorziene omstandigheden zal de dienste voor Pinksteren aanvangen. Bij de zomerdienstregeiling zullen op werkdagen 35 rondrittten plaats hebben, op Zon- en feestdagen 45 rondritten. Het tarief is 10 ct. uer rit. Dreef, Raadhuis Heemstede en voor eendaagsch retour 18 cent. Verder worden tienrittenkaarten uitgegeven voor f 0.90. De feestelijke opening zal vermoedelijk plaats hebben Donderdag 28 Mei aanstaande. CURSUS IN GODSDIENSTONDERWIJS VOOR R. K. ONDERWIJZERS EN ONDER WIJZERESSEN. Op initiatief vaü de afdeeling Haarlem en Ometreken van de Dioeesaan-vereeniging van R. K. Bijzondere Onderwijzers in het bis dom Haarlem, wordt heden een driedaagsche curus gehouden in godsdienstonderricht voor onze katholieke onderwijzers en onderwijze ressen. j Deze cursus is een gevolg van de meerma len uitgesproken wenschelijkheid dat aan len uitgesproken wenschelijkheidt dat het nu toe, doordongen zij van den katholieken geest. De lessen worden gegeven door Mgr. A. Diepen, direeteur der Bisschoppelijke Kweek school voor onderwijzers te 'sHertogenhoseb: door den Zeereerw. Zeergel. Heer J. B. J. M. Höppener, regent der Bisschoppelijke Kweek school voor Onderwijzers te Beverwijk; door den Weleerw. pater P. Cramer, Oudenbosch, den Zeereerw. heer B. Braakhuis te Boreulo, en den Zeereerw. heer W. v. d. Hengel, te Hilversum. De lessen worden gegeven in de gymnas tiekzaal der St. Jozefschool aan de Nieuwe Gracht, waar de cursus gisteravond geopend is met een voordracht door Mgr. A. Diepen. Ongeveer een negentig personen, waaronder vele Eerw. Znstërs, waren aanwezig en vol gen den cursus. Na Mgr. Diepen hield de Zeereerw. heer Höppener een rede over: Liturgie. Voor heden luidde het lesrooster als volgt: 10—12 uur: Kerkelijke geschiedenis. 23!-i u.ur: Methodisch godsdienstonderwijs. 3541 uur: Les in godsdienstonderwijs aan eenige jongens leerlingen der St. Jozefschool. 4—414 uur: Schriftelijk werk voor deze jon gens, dat door deelnemers aan den cursus zal beoordeeld worden. 5—514 uur wordt pauze gehouden door de cursisten, in welken tijd gelegenheid is tot bespreking en bezichtiging van tentoonge stelde leermiddelen op allerlei gebied. Hier van is een mooie collectie aanwezig. 514—'TA uur: Bijbelsche geschiedeni s.Oude Testamenten. 8—9 uur: Liturgische les. Voor Zondag luidt het programma: 34 uur: Bijbelsche aardrijkskunde (Pales tina en Klein-Azië). uur; Bijbelsche geschiedenis aan leer lingen der St. Jozefschool. ,T, uur: Bijbelsche aardrijkskunde (Egypte Arabië Assyrië). C-i—, uur: Inleiding over Christus. De leerlingen der R. K. scholen hadden he den vry-af, naar aanleiding van dezen cursus. Aan de afdeeling^Haarlem en O. der R. K. Onderwijzersvereeniging komt voorzeker voor dit initiatief een woord van hulde toe. De R. K. onderwijzers blijken zelfs groote offers te willen brengen om het onderwijs zoo deug delijk mogelijk te doen zijn. Ook ontzien zi3 niet om daarvoor zooals ook voor dezen cursus gevraagd wordt persoonlijke gelde lijke bijdragen te storten. SINT FRANCISCUS-PATRONAAT. De Staat? Courant bevat de koninklijk gjoed- opleiding voor vak, ambt of bedrijf, Het tracht dit doel te bereiken door: le. jongens die den catechismus verlaten hebben of ten minste hun plechtige eerst© H. Communie gedaan hebben, bijeen te brengen op geregelde tijden; 2e. het geven van voortgezet onderricht in den godsdienst; 3e. de jongens voor te lichten en bij te staan bij de keuze van vak, ambt, bedrijf en patroon, 4e. het geven van onderwijs, zoo mogelijk in alles wat hun in hun staat en stand later noodig kan zijn; 5e. het bevorderen der spaarzaamheid door het houden van eene spaarbank; 6e. het verschaffen vaa ontspanning op ge regelde tijden; 7e. op geregelde tijden eene bijzondere gees telijke oefening te houden; 8e. bij de jongens aan te kweeken zedelijke en maatschappelijke deugden, vooral spaar zaamheid en matigheid, eerbied voor ouders, kerkelijke en wereldlijke overheden, den edel- moedigen ij ver om voor andere jongens nuttig te zijn en bij hen den Katholieken geest te verbreiden. De vereeniging bestaat uit Werkende en bijdragende leden. .Voorzitter van het bestuur is de Zeereer- waarde Heer Pastoor der parochie of diens plaatsvervanger, in welk laatste geval de Zeereerw. Heer Pastoor eerevoorzitter is, bei den voor zoover zij zich daartoe bereid verkla ren. Het bestuur bestaat verder uit: vice- voorzitter, 1ste- en 2de secretaris, penningm. en minstens 2 commissarissen. ENGLISH LECTURE ASSOCIATION. In de gehouden jaarvergadering werden de verslagen van den secretaris en penningmees ter uitgebracht. Hieruit bleek, dat in het af- geloopen jaar slechts 4 lezingen konden wor den gegeven, omidafc met andere steden geen voldoende samenwerking kon worden ver kregen. Het aantal leden bleef stationnair. In kas bevond zich een batig saldo van f 97.33. Als een treurige bijzonderheid werd mede gedeeld, dat de laatste lezer, the reverend C. H. Grundy, eenige weken geleden bij een auto ongeluk gedood werd. De aftredende bestuursleden mevrouw Su- ringar-Stephenson en de heer dr. G. Nolst- TVenité, werden als zoodanig herkozen. VERGUNNING. Bij Gedep. Staten der provincie Noord- Holland is ingekomen een verzoekschrift van P. A. J. Meijers om vergunning tot het verkoopen van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop alleen aan logeergasten in de gelagkamer en twee op de eerste verdieping gelegen logeerkamers van het perc. aan het Groot Heiligland No. 27. DE JUBELFEESTEN VAN DEN R. K. VOLKSBOND. ÏWoensdag is, zooals we hebben medege deeld, de blijde feestmiddag voor de kinde ren die zich zoo beijverd hebben, de loten der loterij aan den man te brengen! Er zijn er heel wat, en het feest dat de R.K. Volksbond den kinderen aanbiedt, is daarom ook grootsch opgezet, geheel in den geest van den totalen opzet der feesten. [Wij hebben deze week al het programma gegeven, en hieronder volgen nog eenige mededeelingen en wenken. Doch vooraf hebben wij een verrassing te melden voor de leden van den R.JK. Volksbond-zelf en voor de leden der uitvoe rende comité's voor de jubelfeesten! Men weet, dat de leden der Rederijkers kamer „Alberdingk Thym" ook voor deze voorstelling de zorg op zich hebben geno men, en dat de decorateur Piet Mossinkoff voor „Sneeuwwitje" een stel fonkelnieuwe decoraties heeft vervaardigd. Welnu, het plan bestaat om DINSDAG- avond ten half negen precies in de groote zaal van St. Bavo te geven een Demon stratie van de Woensdagmiddag op te voeren operette „Sneeuwwitje en de zeven dwergen." Bedrijf voor bedrijf wordt dan met lichteffecten gedemonstreerd, waarbij de aanwezigen in de gelegenheid zullen zijn,, den nieuwe décors van Mossinkoff, die uitne mend voldoen, te bezichtigen. De voorzitter der Rederijkerskamer „Al-, berdingk Thym", de heer J. A. de Lobel, die op Woensdagmiddag de hoofdleiding der regie op zich heeft genomen, zal dan, na een algemeene inleiding over, de boeiende operette, en een wetenschappelijk overzicht van het onderwerp dat in „Sneeuwwitje" is behandeld (want deze legende is waarlijk een zéér-interessante!) bedrijf voor bedrijf toelichten. leen Bondsleden en de leden der uitvoe rende comité's (kosteloos) tot deze demon stratie toegang hebben. Het comité verzocht ons, voor Woens dagmiddag de navolgende ordebepalin gen te willen bekend maken: 1. Deelneemsters en deelnemers aan den Feesttocht door de stad, behooren te 1 uur op het Soendaplein aanwezig te zijn. 2. Iedereen, indien men slechts voorzien is van het toegangsbewijs en een trambiljet, kan den feesttocht per tram meemaken. Ou ders en dienstmeisjes kunnen dus, mits voorzien van biljet en kaart ook in de tram meegaan. 3. De plaatsen in de feesttrams worden door de comitéleden, boutons dragend, aan gewezen. 4. Te kwart over een precies vangt de feestrit aan. 5. Onderweg wordt niet gestopt. Alleen in den Hout zou gelegenheid kunnen'zijn tot instappen, doch het is verkieslijker den feestrit van 't begin af mede te maken. 6. Vóór de aankomst der feesttrams wordt niemand in 't gebouw St. Bavo toege laten. De deuren gaan eerst open, wanneer de eerste tram voor de hoofddeur stopt, de deelneemsters en deelnemers aan den feest tocht worden dan naar de feestzaal geleid. Eerst wanneer dezen allen binnen zijn en de trams vertrokken zijn, is er voor houders van toegangsbewijzen alsnog gelegenheid tot toegang. Doch voor de goede orde kunnen dezen eerst het laatst worden toegelaten. 7. Bij terugkeer 's avonds kan door de deelnemers onderweg overal worden uitge stapt. EEN MILITAIRE VLIEGER BOVEN DE STAD. Om 12 uur passeerde over onze stad de militaire vlieger luit. Versteegh, met een of ficier als passagier. De vliegers maakten van Soesterlberg over Amsterdam en Haarlem een tocht naar 's Gravenhage. BEKEURD. Een politie-agent heeft gisteren bekeurd' den 25-jarigen J. B. de V. en den 20-jarigen C. A. de M., omdat zij seringen plukten uit een plantsoentje aan de Parklaan. MAATSCHAPPIJ VOOR ELECTRISCHE CENTR AAL-STATIONS. In de algemeene vergadering van da Mij. voor Electrische Centraalstations alhier werd de balans- en winst en verliesrekening goed gekeurd en het dividend bepaald op f 56 per gewoon aandeel en op f 20 per oprich tersaandeel. (Tot commissaris wérd herbenoemd de heer J. Spiering®. BURGERLIJKE STAND. Geboren: 15 Mei. d. van M. v. Raaphorst -—Balk. Overleden: 15 Mei. M. Oohen de Solla, 59 j. Maerten van Heemskerkstraat. BUITENLAND. MEXICO. VERA CRUZ, 16 Mei. De rebellen hebber het bestuur over de veroverde stad Tampico op zich genomen. De leiders der constitutiona listen handhaven een strenge discipline; plun dering en moord Wordt streng gestraft. De con- stitutionalisten willen toonen dat zij in staa' zijn een geordende stand van zaken in het leven te roepen welke de Europeesche beschaving na bij komt. Alle herbergen zijn gesloten. Het ver luidt voorts dat do arbeid en werkzaamheden oj de olievelden weder een aanvang zullen nemen. De kanonneerbooten van Huerta die in handen der rebellen zijn gevallen zullen worden ont wapend. NIEUWE AARDBEVING OP SICILLE. MILAAN, 16 Mei. Volgens de laatste berich ten der Secoio heeft gisterenavond aan de Oost kust van Sicilië opnieuw een ernstige aard schok plaats gehad. In het plaatsje Garre brak onder de bevolking een ernstige paniek nit de menschen weigerden in de huizen terug tt keeren. De Etna is weder in voile werking; groote vlammen stijgen uit den krater op. MANOEUVRE-ONGELUK. PARIJS, 14 Mei. Op het manoeuvreveld bij Evreux heeft gisteren een ernstig ongeval plaats gehad. Twee eskadrons van het regiment jagers te paard voerden manoeuvres uit. Een dei eskadrons deed een aanval op een batterij ter wijl het andere eskadron deze batterij moest verdedigen. Met groote snelheid reden de eska drons op elkander in. Daarbij werden vier ja gers doodelijk en eenige andere licht gekwetst ENGELAND EN EGYPTE. LONDEN, 14 Mei. De Standard deelt mede dat Lord Kitchener sedert geruimen tijd in ver binding staat met het ministerie van buiten, landsche zaken en binnenkort naar Engeland zal terugkeeren om met Sir Edward Grey be langrijke vraagstukken met betrekking tot het Engelsche bestuur in Egypte te bespreken. Deze punten zijn niet alleen van financieelen aard maar dragen eer een politiek karakter. De voorstellen van Lord Kitchener betreffen de inrichting van een zuiver Engelsch bestuur en zulks niet alleen in Egypte maar ook in het Soedaneesche achterland. BINNENLAND. DE BRAND VAN HET GYMNASIUM TE KATWIJK. Men seint ons nog uit Katwijk: Later is gebleken, dat men den brand op zeer groote afstanden heeft kunnen zien. Bijvoor beeld in de Haarlemmermeer en zelfs in Lisse en Hillegom zag men zware rookwolken op stijgen. Toen wij, nadat de brand gebluseht was, een kijkje namen bij de ruine zagen we eerst goed welke schade aangericht was. Juist het fraaiste gedeelte van bet geheele gebouwencomplex is vernield; de kapel heeft niets geleden. De hitte van het vuur was zoo hevig, dat zware ijzeren balken geheel zijn doorgebogen. Onder de vernielde voorwerpen bevond zieh een kostbare gebeeldhouwde katheder. De muren, die drie steen dik zijn, hebben niets geleden. Nader seint men ons dat de brand is ont staan, doordat een knecht op den zolder een brandende lucifer beeft weggeworpen. ONZE MILITAIRE VLIEGERS. Men seint ons uit Amsterdam: Luitenant Versteegh is hedenmorgen te 11.40 uur per vliegtuig met Luitenant Treub als pas sagier uit het vliegkamp te Soesterberg ver trokken vermoedelijk om een tocht naar 's-Gra- venhage te maken. Het toestel is boven Am sterdam gezien. Buitenlandsch weerbericht voor 16 Mei 1914, (medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bild.) Bijna geheel Europa beeft thans verbetering van weer gekregen, in verband met belang rijken hoogen druk over de Britsche Eilanden en de Oostzee. Met uitzondering van het Middellandsche Zeegebied waar regen valt, meldt geheel Frankrijk heldere hemel en ook in België, Zuid Engeland, Noord-Duitschland en Scandinavië schijnt overal de zon helder. In Zuid-Duitschland is de lucht nog betrok- ken, in Ierland en Schotland gedeeltelijk be wolkt. In Noord-Duitschland en Scandinavië steeg de temperatuur boven de normale. HEEMSTEDE. Kruis verbond. Maandagavond 18 Mei 's avonds te half 9 houdt het Kruisver- bond zijne gewone tweemaande 1 ijksche huis houdelijke vergadering. De agenda is als volgt samengesteld: Opening en voorlezen der no tulen, lied zingen, Verkiezing van een be stuurslid, Bespreking Retraitefonds, Mededee lingen van het bestuur, Rondvraag en sluiting, BURGERLIJKE STAND. HEEMSTEDE, Geboren: z. van M. O. Jan senHoes. d. van J. van LentSwart. Overleden: A. van der Vlies 21 j. Ondertrouwd: P. H. Kraan Sijpesteijn en H. C. Wijsman. S. Roodenburg en B. F. Schoonderbeek. S. I. Koe en E. de Laat de Kanten. GetrouwdG. Brakelhof en D. de Blauy. DE WANDELENDE EIEREN, Dat is een spelletje, kinderen, waarbij een vrij groot gezelschap noodig is en twee mandjes met vankelijk volle mand in de eerst leege mand zijn overgegaan, wordt het spel een oogenblik onder broken. Dan nemen de spelers aan die zij hun lepel in de linkerhand en de eieren van de twee partijen daar nu het eerst mee klaar is, heeft het spel gewonnen. - - - wie met de eerste helft het eerste klaar is, eieren, in beide evenveel, 't Mogen ook choco- heeft natuurlijk de meeste kans van winnen, lade- of suikereieren zijn, dat doet aan de zaak maar zeker is dat ook niet, omdat een onhan- mets af. dige speler, door een paar keeren een ei te Al degenen, die aan dit spelletje meedoen, laten va]Je^ leel;jk kan moeten in twee lange rijen gaan zitten, met bederYeu Tegen het kapotvallen der eieren kan het gezicht naar elkaar toe, op elke r« -v. e&Q kjee(j gebruikt worden. De beide par- tien o twaalf, aan het eene einde van e wee kunnen verschillend gekleurde eieren ge rijen moeten de volle mandjes geze wor en kniiken, 0m verwisseling te voorkomen. Hoe en aan het andere einde de twee leege mandjes. medespelerS; hoe leukeT, maar ook het Iedere speler krijgt nu een lepel in de rech- aantal eiereü moet flink groot zijn. L E I D E N O R 8 R Y A N F T E S N D U N D T E I T E E N T E E N 8 1 MARKTNIEUWS. AMSTERDAM, 16 Mei. De aardappelprijzen, waren heden: Friesche borgers 1.903.10. Friesche blau wen 8.754.50. Zeeuwsche bonten 3.605, Zeeuwsche blauwen 35.50. Zeeuwsche eigenheimers 2.803.80. Zeeuwsche bravo's 4.50—5. Spuische eigenheimers 3.25—3.80. Duitsche roode 2.2.30. —Rad-Star ƒ33.50, Frisia 3.50—3.70. Malta's per K.G. ƒ0.09— 0.10. Malta's spring per K. G. 0.120.13. Aanvoer 6 ladingen. terhand, maar die is niet om te eten, denk daarom! Die het dichst bij het mandje met eieren zitten, nemen nu een ei uit de mand en geven het door aan hun burman, daarna nemen ze terstond weer een ander ei, tot de mand leeg is. Zoo moeten al de eieren, de rij langs, van de volle naar de leege mand verhuizen. Maar onder geen enkele voorwaarde mag, iemand een ei, ook niet, als het uit de mand genomen wordt, met de hand aanraken. Valt er een ei op den grond, dan moet het aanstonds naar de volle mand terug en zjjn reis opnieuw Ziehier de oplossingen der raadsels van vorige week: 2. Venster. 3. Koe Stal Koestal. 4. Palm Boom Lamp 5.- Valk Vak Val. 6. Mand A Rijn Mandarijn. 7. Kanarie. 8. Stem Vork Stemvork. 1. Ik ken een schoone brug, hoog boven een de grijzen stroom. In een oogenblik wordt ze ge bouwd en verheft zich tot een duizelingwek kende hoogte. Zii heeft Blechts één spanning en niets belemmert zij den doorgang. De brug, heeft nooit eenigen last te dragen en niemand Palmboom, gaat er over. Zij schijnt bij onze nadering te wijken en onstaat, als het water komt en ver, dwijnt, zoodra de strooming ophoudt. (Ingezonden door B. Hokkeling, Zwaagdijk).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 6