A.9.W. van WAVEREN Is hef U heleend dat onze Koeksoorten, dagelijks versch Sociale Berichten. Sport en Wedstrijden. SIEUWS UIT LISSE e. e. UIT DE ZAANSTREEK. Winkeljuffrouw en een flinke Loopjongen Kantoorbediende Vleeschhouwenj. IS AFWEZIG. begorgsi worden te Schoten, Santpoort, Velsen, Beverwijk, Wijk aan Zee en Duin, Aer- ufi? Bloemendaal, Overveen, Zandvoort, Heemstede, Bennebroek en Electr. Luxebroodfabriek HENRI CARELS. KERKNIEUWS. Üit round's Noorderkwartier. Rechtszaken* ONDERWIJS. Markf nieuws. Ons Weerbericht. fëclirer'fenfËëf!. Te Koopi St. Vincentius Brokkenhuis, HEEREN KOMT TOT ONS EN WIJ Vraagt proefexemplaar, neiiegom zaandam. Scheepvaartberichten. Een aankomende gevraagd in „Be Kin dervriend Groote Houtstraat 32. ARTS. VERGADERING vin den GEMEENTERAAD van Haarlem op Woensdag 27 Mei 1914 des namiddaga ten IV2 ure, in de Statenzaal (Prinsenhof), 15 ZOETESTRAAT It. Dinsdag, Donderdag en Zaterdag a.s. van 9-i 2 en 2-5 uur Opruiming-Verkoop van gedragen goed 5 en 10 cents. DE COMMISSIE. ia voor Loidan an Gmatrakan Hat aanga* vrezen Dagblad voor Adverteatiëiu Ha ARLEM M IüRMEEE. EEN VREESELIJK AUTO-ONGELUK. Aan den Hoofdweg' in deze gemeente, tus schen Hoofddorp en Nieuw-Veimep, is gis terenmiddag omstreeks kalf vijl' een ontzet tend ongeluk gebeurd. De bestuurder van de auto G 5144 wilde voor een houd uitwijken, raakte zijn stuur kwijt en kwam met de nuto tegen een boom en daarna in een langs dien weg gelegens sloot terecht. Een heer, die naast den bestuurder was gezeten, is klaarblijkelijk door den schok er uit geslagen en kwam onder de auto an de 6loot terecht. Nadat deze persoon er onder uitgehaald en bij een der omwonenden binnengedragen was, bleek hij zeer ernstig gewond te zijn, tenge volge waarvan de ongelukkige spoedig over leed. De Zeereenv. heer Pastoor van Nieuw-Ven- nep kwam te laat: 0111 nog geestelijke hulp te bieden. I Enkhuizen, hield Woensdag] in het lokaal van den lieer Overtoom te W ognum een vergadering. Vertegenwoordigd waren de af- deelingcn Medemblik, Enkhuizen, .Wervers- hoof, Grootebroek en Wognum. De voorzitter de lieer H. Raat van Me demblik opent de verg. met den chr. groet en spreekt vervolgens een woord van wel kom tot de afgevaardigden der verschil lende kicsyereenigingen. De secretaris, de heer P. Bos van Hoorn, leest de notulen welke ongewijzigd worden goedgekeurd. Aan de orde is de bespreking van den beschrijvingsbrief voor de a.s. vergadering van den Algem. Bond van R.K. Kiesvere nigingen. Na een uitgebreide discussie wordt besloten den afgevaardigde vrij mandaat te geven en te bandelen naar omstandigheden. De heer H. Raat zal bet district als afge vaardigde vertegenwoordigen. Aan het slot der vergadering wekte de voorzitter de aan- Ue geneesheer Dr. Hoofddorp, was in een zeer korten tijd op de plaats des onlieils aanwezig, doch ook zijn hulp kon voor dezen persoon niets baten. Een drietal ribben waren gebroken en door de lon gen gedrongen. De overledene is J. Harms, ongehuwd, 011- voer 27 jaar oud en wonende te Amsterdam. De bestuurder, tevens eigenaar van de auto, kwam er beier of. Terwijl de auto reeds in de sloot stond, zat lïij nog steeds het stuurrad krampachtig vasthoudende, op zijn bestuur dersplaats, doch was zóó buiten zich zelve, dat hij zicli niets meer kon voorstellen. Deze bad bij den val zijn pols gebroken, welke door Dr. van Manssum dadelijk, werd verbonden. Het is de heer W. J. Levenbach, 25 jaar, mede uit Amsterdam afkomstig. Per ziekeu-auto van Esser uit Amsterdam, die onmiddellijk was gcrequireerd, werd het van Manssum, van wezigen op in hun plaatsen een voortduren de actie te ontwikkelen. We moeten op alles zijn voorbereid. Komt het dan tot Kamer ontbinding, wat, mogelijk is, dan moeten on ze mannen zijn voorbereid, dan moeten zij klaar staan om den roem van Enkhuizen to handhaven, en dat kan en zal alleen ge schieden wanneer er door het gcbeele dis trict practised en voortdurend wordt ge werkt. Vervolgens dankte den voorzitter do aanwezigen voor de aangename wijze waar op de discussies zijn gevoerd en sloot de vergadering niet den christelijken groet, HOORN. Personalia. Bij Kon. besluit is de heer C. A. W. Beelaerts van Emmicboven, thans ont vanger der registratie en domeinen alhier, benoemd in gelijke betrekking te Sliedrecbt. MEDEMBLIK. ridder van de souvereine orde van Malta; den president van de Biredasche rechtbank, mr. Bloemaerts; den loco-burgemeester wet houder Scheltes met twee wethouders en den secretaris van Breda, den beer Jonkergouw; diverse leden van de Staten van Brabant en tal van anderen. Het zangkoor voerde de gewone Gregoriaan- sche Mis van Requiem uit. Na de H. Mis werd de absoufce verricht achtereenvolgens door Mgr. Gallier, Mgr. Schrijnen, Mgr. Hofman en Mgr. Meeuwissen en ten slotte door den Aartsbisschop Mgr. Van de Wetering. Onder 't zingen van „In Paridiaum" werd het lijk uit de kerk gedragen tusschen de dichte rijen dei' talrijke aanwezige belangstellenden, zoowel geestelijken als leeken. In den stoet volgden 22 rijtuigen. Verschil lende R. K. vereenigingen waren vertegen woordigd. De beaarding geschiedde door den Hoogw. Vicaris-capituiaris, Mgr. Hopmans. uitgevallen, zoodat Laga en JNereus elkaar hiel de overwinning moesten betwisten. Laga liep het eerst den finish over in 11 min. 81 seconden, terwijl Nereus 151/5 sec. later volgde. De overwinnaars werden met lauwerkransen gehuldigd. lijk vau den beer Hatms naar Amsterdam 1 j^n vacature iu den gemeenteraad. Bij vervoerd, terwijl de beer Levenbach ten huize Kon besluit is met 1 Juli aan dr. Th. Frij- van Dr. van Manssum werd opgenomen. De auto is aanmerkelijk beschadigd en op het oogenblik onbruikbaar. De geheele omgeving is onder den indruk van het gebeurde. Volgens getuigen moet de beer L. niet snel hebben gereden. Vermoedelijk is er een defect aan de stuurinrichting ontstaan. Paarclennionsteringen. Door den paarden- baudelaar Herz zijn op de gebonden paarden- inonsteringeu in deze gemeente 32 stuks stuks aangekocht, allen bestemd om naar Duitsch- land te worden uitgevoerd. Prijzen 450—625. Het „Witte Kruis." De Staatscourant bevat de koninklijk goedgekeurde wijzigingen in de statuten van de afdeeling Haarlemmermeer der N. H. Vereen. Het Witte Kruis, alhier. K ril is ver bond. Woensdagavond hield het Kruisverbond „St. Jan de Dooper" eene ver gadering in de Kleine Vereeniging. Na ope ning en het lezen der notulen bracht de Voorzitter dank aan de leden, namens de ge westelijke propagandac0 mm iss ievoor de groote deelname aan den drankbestrijders- dag te Hoofddorp gehouden. Een dankbetui ging was ingekomen van liet Kruisverbond te Langcraar voor de zending propaganda- lectuur. Een schrijven van do Federatie Wa terland van de afd. der Ned. vereen, tot afsch. van Alcoli. Dranken werd voor ken nisgeving aangenomen. Evenzoo een schrij ven van de commissie tot bevordering voor huisvlijt. De reis naar het congres te 's Her togenbosch, achte de vergadering bezwaar lijk. De Voorzitter spoorde aan tot deelna me aan den Diocesanen Drankbestrijdersdag te Rotterdam. Tot afgevaardigde voor dien dag werd gekozen de heer P. van Bezu. Na rondvraag sluiting. linck op' zijn verzoek wegens gezondheids redenen eervol ontslag verleend als genees heer-directeur van het Rijks krankzinnigen gesticht, en is tevens als zoodanig benoemd J. M. Reitsma thans 1ste geneesheer aan het gesticht. Het vertrek van dr. Frijlinck zal dus een vacature in onzen Raad brengen. Er komt werk voor de katholieken. Nu kunnen en moeten zij trachten den raad „om", te ma ken. Laat men trachten met onze coalitie vrienden overleg te plegen, dan kon deze zetel voor rechts gewonnen worden. Dat een ieder hiertoe liet zijne bijdrage. R.K. Marktvereenigiug. Gisteren vergader de de R.K. Marktvereeniging, ten huize van den lieer N. Molenaar, alhier, onder leiding van den WeLEerw. heer Huf, Geestelijk Ad viseur. Tot boekhouder werd benoemd de heer O. Ruigewaard, tot keurmeester de heer J. Olaf en tot bediende bij bet afslag toestel Jj Schoen Jzn. De salarissen der bestuursleden en der beambten werden vastgesteld. Een uitvoerig verslag dezer vergadering blijft tot morgen liggen. Besmettelijke ziekten: Volgens opgaaf In de Staatscourant kwamen in de week van 13—19 Mei alhier 3 gevallen voor van be smettelijke ziekten, n.l. 1 geval van Rood vonk en 2 gevallen van Diphthcritis. „De Zaanstreek." De wijzigingen in de statu- DE UITVAART VAN MGR. P. LEYTEN. Omtrent de uitvaart van Z. D. H. Mgr. P. Leyten nog het volgende: De H. Mis werd gecelebreerd door Mgr. den aartebisschop; presbyter-assistens was de Hoogeerw. plebaan A. Sehellekens; troon-dia- kens deken O. Buysen (Oosterhout) en pastoor P. Potters (Breda)diaken van de Mis de Wel- eerw. heer M. Pillot, subdiaken de Weleerw. heer H. Looymans, beiden kapelaan der kathe draal; eeremoniarius de Zeereenv heer L. de Meuiemeoster, secretaris van het bisdom; verder assisteerden: ad candelam de Eerw. P. Konings, ad librum de Eerw. heer A. Fran- 5,0is, ad mitram de Eerw. heer J. Brouwers, als acolythcn de Eerw. heeren W. Binck en Th. Woltens, ad gremiale et ad baculum de Eerw. heer P. Fryers, ad cqjidelas bij de ab solutie de Eerw. heeren P. Preyers en Th. Wol tors, acl crucem de Eerw. heer H. Looy mans, als scutiferi de Eerw. heeren A. van Erck, A. v. Eekelen, A. Fruytier en Ant. As- selbergs, allen kapelaans te Breda. Onder de aanwezigen werden opgemerkt Ts bijna alle Zeereenv. dekens van het bisdom; ten der onderlinge Ris.co-Vereeniging „De J -w rimninionncn dor Zaanstreek" keurd. alhier, zijn koninklijk goedge- R.K. Centrale Kiesvereeniging voor Enk- huizen. De R.K. Centrale Kiesvereeniging „Eendracht maakt Macht" voor het distriet de paters-provinciaal der Dominicanen, der Jezuïeten en der Redemptoristen; vele Zeer- eerw. pastoors en verdere geestelijke auto riteiten; mr. baron Michiels van Verduynen, secretaris-generaal van het permanent Hof van Arbitrage; de Kamerleden mr. J. v. d. Biesen, W. Bogaardt, v. d. Berch van Heem stede en Van Vuuren; den heer mr. baron A. van Oldeneel tot Oldenzeel uit Oosterhout, GOUD- EN ZILVERSMEDEN. De Alg. Ned. Bond van Goud- en Zilver smeden en aanverwante vaikken hield zijn jaar vergadering in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, te Utrecht, onder voorzitter schap van den heer P. P. van Daalen, te Am sterdam. VOETBAL. De uitslagen van gisteren zijn: Kampioenschap van Nederland. Tilburg: Willem II—Vitesse 1—3. Promotiecompetitie.' West. 3e klasse. Den Haag: A.D.O.Neptunus 01. West. Res. 2de klasse. Utrecht: Hercules 2—U. V. V. 2 3—1. Demi finale Ned. Voetbalbeker. Dordrecht: D. F. C.—Rob. et Vel. (terrein D. F. C.) 5-1. Promotie-competitie Westelijke 3de klasse. Haarlem: E. D. O.Victoria 12. Victoria wordt daardoor tweede klasser. OM HET GOUDEN KRUIS. Gisteren zijn twee wedstrijden om het Gouden Kruis gespeeld. V. V. A.—Blauw Wit (terr. Volharding) 0—3. Spartaan—A.F.C. (terr. Blauw Wit) 3—1. CRICKET. De wedstrijden van gisteren. HAARLEM: Rood en Wit—Volharding. Volliarding'e totaal 223 runs; Rood en Wit 99; Volharding wint met 124 runs onder pro test van Rood en Wit, in verband met den speeltijd. HILVERSUM: Hilversum—Haarlem. Hil- versum's totaal 78; Haarlem 226 runs voor 6 (Bouwmeester 100 runs). Haarlem wint met 148 runs. Hilversum wist de innings- nederlaag te ontkomen, door 149 runs te maken voor 7 w. DE UNIVERSITEITS- ROEI WEDSTRIJDEN. Gisteren werden op de Zweth bh' Delft de Universiteitswedstrijden gehouden. Bij de voorwedstrijden Sciff Juniores, (baan 2000 M.) was Laga in de minderheid tegen Nereus. Bizonder interessant was de wedstrijd Vier- riemsgieken Juniores (baan 2000 M.) Gedu rende eenigen tijd bleven de booten van Nereus en Laga gelijk, doch met een flinke spurt wist Nereus een kleinen voorsprong te behalen. De wedstrijd éénpersoons wherries met stuur- vrouw (baan 600 M.) werd door Laga tegen Njord gewonnen, evenals de wedstrijd tweeper soons wherries met stuurvrouw. Omstreeks kwart voor drie vertrokken Njord en Nereus naar den start voor den wedstrijd tweeriemsgieken Juniores die door Nereus ge wonnen werd. In de sciff juniores mocht Njord tegen Nereus een overwinning behalen. Daarna begon de spannende wedstrijd acht- riemsgieken juniores. De beslissing moest ver- roeid worden tusschen Laga en Nereus. Laga won met anderhalve bootlengte voor sprong. Ten slotte kwam het hoofdnummer, de be slissende wedstrijd Oude Vier. (baan 3000 M.) B(j den voorwedstrijd waren Njord en Triton VAN ELDERS. DE MOORD TE 'S-GRAVENHAGE. Voor het gerechtshof te 's-Gravenhage is op nieuw behandeld de zaak tegen den Leidschen student G. B. van L., door de rechtbank aldaar veroordeeld wegens moord op zijn verloofde, mej. Hans, in de Van Merlenstraat aldaar, op 25 April 1913, en tegen welk vonnis het O. M. in hooger beroep was gegaan. Het Hof beval na een nieuwe behandeling van de zaak een onderzoek naar den geestes toestand van den beklaagde op het oogenblik, dat hij de daad pleegde en benoemde als des kundigen prof. dr G. Jelgersma uit Leiden en prof. dr. K. Heilbronner uit Utrecht. De resul taten van hun onderzoek werden in een uitvoe rig rapport nedergelegd en dit werd mon deling door hen voor het Hof toegelicht. Te voren stelde de president van bet Hof den be klaagde nog eenige vragen. Prof. dr. Heilbronner verklaart, dat hij tot de conclusie gekomen was, dat bekl. op het oogenblik van de daad geheel toerekenbaar moet zijn geweest. Een ziekelijke stoornis is bij bekl niet aanwezig. De andere deskundige, prof. dr. Jelgersma, licht eveneens zijn rapport toe en verklaart nog, dat bekl. voortkomt uit een zeer nerveuze familie. Spr. komt tot de conclusie, dat bekl. niet geheel toerekenbaar is te achten. Het Gerechtshof handhaafde na verhoor der psychiaters het requisitoir, vijftien jaar gevan- genisstraf eischend. Sectie B.,* bij een in haar 35ste Algemeene v Vergadering te Rotterdam, gezien de pogingen door de afdeeling Zutphen in het werk gesteld, om te komen tol één Interdiocesanen bond van R. K. bijzondere onderwijzers voor de Noorde lijke bisdommen; overtuigd, dat meer eenheid voor het R. K, onderwijzerseorps ten zeerste gewenscht is; overwegende, dat dit een stap is in de goede richting om te komen tot meerdere eenheid i organisatie; dringt er bij het hoofdbestuur der D. V. op aan deze pogingen tegemoet te komen en de totstandkoming te bevorderen; en besluit, een eventueele poging met kracht te steunen. Na de pauze hield de heer F. X. M. Schip horst zijn lezing over „Louis Veuillot", waarvoor de voorzitter hem hartelijk dank betuigde. ALGEMEENE R. K. ONDERWIJZERS- VEREENIG ING, SECTIE B. Gisteren hield Sectie B haar 35ste algemeene vergadering in de bovenzaal van het gebouw van den Katholieken Kring, Korte Hoogstraat, te Rotterdam, onder voorzitterschap van den heer J. Th. Kloosterman, uit Haarlem. Omstreeks 11 uur opende de voorzitter de ver gadering met gebed, waarna door de aanwezi gen het bondslied werd gezongen. Vervolgens sprak de voorzitter een openingswoord, waarin hij memoreerde wat Sectie B gedaan heeft; en waarin hij, met het oog op de toekomst, aan spoorde tot nauwer aaneensluiting der onder wijzers en onderwijzeressen, van wie. nog velen ongeorganiseerd zijn. Mededeeling werd gedaan, dat de heer C. D. Wesseling door een zware keelontsteking ver hinderd was, zijne lezing te houden, in wiens plaats het woord gevoerd zal worden door den heer F. X. M. Schiphorst, hoofdredacteur van de „Nieuwe Haarlemsche Courant", die op het allerlaatste oogenblik daartoe uitgenoodigd werd en bereid was. Overeenkomstig het bestuursvoorstel werd be sloten de volgende algemeene vergadering in de J<erstvacantie te houden te Amsterdam. Het periodiek-aftredende bestuurslid, de heer Smal, werd bij enkele candidaatstelling her- kozen. Het jaarverslag van den secretaris, den heer Th. W. Diemei, uit Gouda, sprak van een krachtig inwendig leven, en meldde, dat het ledenaantal 117 bedroeg. Uit het jaarverslag van den penningmeester, den heer C. de Groot, uit Beverwijk, bleek dat de ontvangsten bedroegen f 336.63y2, de uit gaven f 225.44, een batig saldo alzoo van f III.191/2. Bij monde van den voorzitter werd het verslag der enquête uitgebracht in zake de Broeder scholen en haar personeel. Deze enquête strekte zich uit over 22 van de 25 broederscholen uit het bisdom. Het ingestelde onderzoek had aan het licht gebracht, dat aan 10 Broederscholen voor gewoon lager onderwijs verbonden waren 78 leerkrachten, waarvan 36 broeders en 42 leeken aan één school voor uit gebreid lager onderwijs 17 leerkrachten, waar van 5 broeders en 12 leeken, en aan 11 scholen voor meer uitgebreid lager onderwijs 112 leer krachten, waarvan 82 broeders en 30 leeken. Het bestuur deed toezegging te gelegener tijd het onderzoek ook uit te strekken tot de Zusterscholen met betrekking tot de vrouwelijke leerkrachten. Na langdurige discussie werd op initiatief van den heer A. J. G. Düncker te Rijswijk, de volgende motie zonder hoofdelijke stemming aangenomen: TJMUIDEN, 22 Mei Z. W. Gearriveerd 20 Mei. Daneborg, Deenscli oorlogsschip, Calais. 21 Mei. HeimsdaJ, Deensch oorlogsschip- Onlsij Zaaustroom, s., Londen. Europa, s., St. Petersburg. Castor, s., Midd. Zee. 22 Mei. Stella, s., Odessa. Tem, s., Londen. Gotlia, 8., Stockholm. Vertrokken 20 Mei. Rijnstroom, s., Huil. Flandria, s., Gothenburg. Dolfijn, Speelman, Nvkjobing. Gelria, s., Buenos Ayres. Luna, s., West-Indië. Selieldestroom, b., St. Brieus. Neumunster, s., Hambrug. Gerd, s., Duinkerken. Ceres, s., Hamburg. Danae, s., Carthageno. 21 Mei. Orsa, s., Blyth. Maasstroom, s., Londen. Waalstroom, s., Plymouth. Heilik, s., Patras. Nederlandsche Stoomvaartlijnen. Grotius, van Amsterdam naar Batavia, vei trok 21 Mei van Genua. Banka, van Amsterdam naar Batavia, pass. 20 Mei Perim. Batjan, van Batavia naar Amsterdam, vei trok 20 Mei van Cuddalore. Boeroe, van Amsterdam naar Batavia, arriv 20 Mei te Antwerpen. Banda, van Amsterdam naar Batavia, ver trok 19 Mei van Hamburg. Biliton, arriveerde 19 Mei te Hamburg va, Amsterdam. Oopack van Java naar Amsterdam, pass. 21 Mei Prawlepoint. Walcheren, v. Saigon naar Bordeaux en Rot terdam, pass. 20 Mei Kaap Sint Vineent. Gooiland, van Buenos Ayres naar Amster dam, passeerde 20 Mei Fernando Noronba. Rijnland, van Amsterdam naar Buenos Ayres arriv. 20 Mei te Fernambuek. Salland, van Amsterdam naar Buenos Ayres, pass. 20 Mei Teneriffe. Soestdiib, van Rotterdam naar Philadelphia arriveerde 21 Mei v.m. te Boston. Nieuw Amsterdam, van de HollandAmerl kaanlijn, zal 24 Mei 12.30 v.m. van Amsterdam naar New-York vertrekken. Noordam, van New-York naar Rotterdam- vertrok 21 Mei van Boulogne. „Zeepost." AMSTERDAM, 22 Mei. Aardappelprijzen heden onveranderd. Aanvoer 6 ladingen. HOOFDDORP. Graanbenrs. Witte tarwe le soort 7.508; idem 2e soort 6.757.25; ha- ver 7.50—8.00; rogge 5.40—5.60; paarden boonen 7—7.40; duiveboonen 9.50—10; kap weizaad 15.25—15.50. Hoogste Barometerstand Hor: 771.0. Laagste Barometerstand Seydisfjord 754... Zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuid oostelijke wind. helder tot lichtbewolk droog, warm weer. Heden vervullen wij den treu- rigen plicht U kennis te geven van het overlijden van onze dier bare Moeder, Behuwd- en Groot moeder; Mejuffrouw MARIA JOHANNA SLOOTS, Weduwe van JOZEFUS ARNOLDUS OKHUIJSEN, in den ouderdom van ruim 70 jaar, na voorzien te zijn van de H. H. Sacramenten der Sterven den. Hare diepdroefde Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Alphen a/Ri 20 Mei 1914. Eenige en algemeene kennis geving. De Heer en Mevrouw CROMMELIN-BAResse VAN DER BORCH VAN VERWOLDE, betuigen hun htrtelijken dank voor de zeer vele bewijzen van belangstel ling bij de geboorte van hunne doch ter onaervondeD. Haarlem, 22 Mei 1914. 1 Huis, verdeeld in 2 Woningen en 4 Woningen onder één dak aan de Jan-Gijzen vaart. Jaarlijkeche huuropbrengst f 6C0, ptj« bevragen bij den makelaar D. BUS te V eisen. Firma GUSKENS Maikt 4. Telef. 134. VERMOUTH. Italiaansche per Literfl f 1.00, 1.25, 1.40, 1.50. Fransche per Literflesch f 1.40. Op een Fabriekskanloor nabij Haarlem wordt ten spoedigste ge vraagd een op een aanvangssalaris van f 200. per jaar. Opgave van tegenwoordige werkkring, leeftijd etc. worden inge wacht tot uiterlijk 27 Mei a,s. onder no. /790 bur. van dit blad. Gevraagd tegen 1 Juli of eerder een R. K. aankomende Vleeschhouwers- kneoht, v.g.g.v. door C. CASPERS, Vleeschhouwer, Lisse. toonen U do nieuwste vinding, het „8uccès" Apparaat, waarmee ieder zijn scheermes in enkele seconden vlijmscherp maakt. Indien het Apparaat Diet voldoet nemen wij het gedurende 8 dagen na den krop tegen betaalden prijs ff 1.50 naar buiten f 1.65) terne. PERRYM AGAZIJN. Barteliorisstrsst 20.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 3