DAGBLAD voor NOORD- én ZUID-HOLLAND. 35 400 300 ==rl IH rr m =sr" 60 °lr ■t, FeJe/.ma STADSNIEUWS. W. 2~weeftujj&er>, 'QarteJjorJssrr zz NIEUWS Uil DEN MTREK. KosimkMJk bezoek in Amsterdam. Zaterdagavondpraatjes, KinderhuiswMl &8-SM3, Haarlem EERSTE SLM. fcATERBAG 23 HEI 1884 39ste Jaargang ft o» 8447 Bureaux van ftedaetia en Administratie Intercommunaal Telefoonnummer 1428. Dit nummer bestaat uit uijf bla den w. o. de Ofïictëeie Ker St ilst en het Geïllustreerd Zon dagsblad, in 8 bladzijden. Haarlemsche Alledagjes No, 1337. HERDENKINGSFEEST ENCYCLIEK RERUM NOVARUM. ABONNEMENTSPRIJS» 1135 Voor chTpMatsen, waar een agent is gevestigd (kom "der gem,) - 1.35 Voor de overige plaatsen in Nederland franco per post Afzonderlijke nummers^ PRIJS DER ADVERïLXTIëNt Van 16 regels 50 cent (contant 50 cent). Iedere regel meer 10 et. Buiten Haarlem en de Agentschappen 15 ct. per regel. Buitenl. 2C ct. Dienstaanbiedingen 25 ct. (6 regels), driemaal voor 50 et. contant). 110 Alle betalende abonné's op dit blad. die in het bezit eener verzekeringspolis zlin. zijn volgens de bepalingen op de polissen vermeld, tegen ongelukken verzekerd voor» GULDEN M. V'-liPfl GULDEN bij 441111' GULDEN bij VERZEKERINGSBANK" te Schiedam. S a rijg jL|j ffi-a hand of voet. 9 één oog. 9 «43 De uitkeering dezer bedragen wordt gegarandeerd door de MAATSCHAPPIJ „HOLDANDSCHE ALGEMEEN E 15 GULDEN bij verlies van één anderen vinger. VGENDA. 24 jVlei- Muziek j ïv den Hout half drie Haarlem's Muziekkorps. Melkinrichting v.h. Van Bruggen Concerten. AGENDA. za Md. Gebouw St. Ëavo R. K- Volksbond Algemeene vergadering. Herdenking En cycliek Kerum Novarum. Spreker de WelEd. Gestr. Heer Mr. J. Bomans, rechtskundig ad viseur. In 't I'and Herijk van maten en ge wichten. Van 8'A12 uur: Westerstraat, Wes- tergraeht, Gasthuislaan, Assendelverstraat. Rollanastraat en Waldeck Pyrmontstraat. Van 14 uur: Eendrachtstraat, Zijlvest, Na dorstlaan, Voorzorgstraat en Jan Nieuwen- huizenstraat. Teyler Museum Tentoonstelling van teekeningen, behoorende tot de kunstverzame ling van Teyler's museum, portretten, portret- schetsen en figuurstudies. Bisschoppelijk Museum Jansstraat ,9 Geopend eiken dag van 10—5 uur, tegen betaling van 25 cents. Uitgezonderd Zaterda gen en R. K. Feestdagen. 'tWas wat zéér bijzonders.... Dat was te zien aan de stemming van bet straatpubliek, aan de drukte overal, aan dat ik-en-weet-niet-wat dat uitstraalt over de heele stad Amsterdam, als er wat op handen is. En dan was daar de stralende zonae aan den wijden, diepblauwen hemel, die overal blij-liehte plekken blakerde, die 't asfalt week maakte onder 'bet geschuifel van de duizen den in de winkelstraten,die in 't oranje gloorde heel den wijden Dam, waar het monument iu niet meer als pièee de milieu het verkeer stremt. En dan waren er de vlaggen overal: 'trood-wit-blauw met oranjewimpel het Dam rak langs huis aan huis, maar .hier en daar, te beginnen al met het bekoepelde hotel op 'len hoek over het station, stond wijd-uit te flapperen 't ronde doek met 't witte kruis, kleu- rig-hel doende onder 't zonnelicht: dat was de „Danebvog", de Deensche standaard De Deensche majesteiten zouden komen. Om half diie stond het volk op den Dam ïl rijen dik, en tegen vier uur zou de trein pas komen 't Was een leuk en interessant gezicht, daar op dien Dam. Och ja, praat mij nu van de ruïnes overal, van de huizen in aanbouw en de buizen in afbraak, van den steiger boven het paleis en van de leegstaande panden die voor nieuwe warenhuizen of hotels moeten wijkenDat alles is al honderdmaal gezegd, en daar is ach en wee geroepen over het ellendige ge zicht, dat de majesteiten zouden hebben van het paleisbalkon, als ze op al die ruïnes neer- ïien. En toch, en tochwat is die Dam mooi! Als je van de Kalverstraat komt, waar het gistermiddag dan pantoffelparade was onder de vlaggen, zooals op de groote dagen, waar je schuifelde voetje voor voetje, en de meisjes giechelend en babbelend in d'r mooi ste zomerjaponnetjes flaneerden, of er nooit wat te werken valt in Amsterdam voor dat jonge goed, waar de adelborsten van het Deensche oorlogsschip met hun coquette witte mutsen wandelden, alsof de Kalverstraat een internationale allee was waar ze thuis zijn als in Tivoli te Kopenhagenals je dan van de Kalverstraat komt en je gulpt met de menschenmenigte dan ineens op den Dam uit, bij den hoek van het koningspaleis, dat men maar geen paleis wil heeten, dan zie-je den Dam op het best in z'n karakteristieke mooiheid! Dan gaat rechts het oog als van- zelf 'tbreede Damrak op, zoo mooi' afgeslo ten door het front van het reuzenstation, maar de ruimte van het Damplein-zelf paalt zich ook dadelijk in intieme ronding af, waar je van „Bisschop" op den hoek tot aan de hu toch weer echt-nieuwe kerk de huizen zoo eenvoudig-weg zich rijen ziet als een krans om 't hoofsche, trotsche bouwwerk van Jacob van Campen, dat toch wel écht een „paleis is In de glorie van de stralende zomerzon blaakte dan gistermiddag de Dam met een open ruimte vóór dat paleis, waar een leger van politiemannen al om half drie aan het afzetten was, en de menschen opeenklompten op 't middentrerrein, en al drie-dik zich rij'den langs de trottoirs. Zoo telkens dan kwam er van het Rok.im af een luxe-auto, 6oms ook wel een atax of een armzalig huurvebikeltje. met een kreupel paard, en daarbinnen zag je dan wuivende pluimen en schitterend goud en kleuren: de hoogwaardigheidshekleeders, die naar het sta tion reden, om de majesteiten te ontvangen. Baron Sirtema van Grovestins, één en al goud en ridderorden en kleurig lint, was er al vroeg: hij moest het ceremonieel er regelen, en dat beteekent wat! En officieren reden aan, of er wandelde zoo af en toe een „hooge", in 't leverkleurige nieuwe pak met blinkende stiefels en den iet wat komisohen chako op het hoofd, óók al.in de lichting van het station. Want tegen vier uur zouden eerst Koningin en Prins arriveeren, en dan, even later, de Deensche majesteiten, die nu pés in Brussel vier dagen lang op feesthezoek zijn geweest. 'tLiep tegen vier. Nu werd het benauwd op den Dam onder het volk! Je zag er zenuwachtige vertrekkin gen van de gezichten, en glimmende tronies, en ge wuif en gewrijf van zakdoeken, en zoo af en toe kwam er hier of daar opeens een beweging: 'n jongen, of een meisje, of een vrouw kreegt bet te kwaad en viel in zwijm. Dan staken de buren eau-de-cologne-fleschjee toe, en de goedmoedige dikke agent, die er stond, werd erbij geroepen om hulp, en als er dan geen „juffrouw van het Roode Kruis" Jn de huurt was die hielp allicht ergens an ders op den Dam! dan bracht de politie dienaar 't vrouwtje of den jongen dwars door de eerewacht heen de paleiswacht binnen, om in de koelte daar weer op te knappen De eerewacht stond intusschen Maar. Korte commando's hadden geklonken, en de overste had zelf nog eens rondgezien of alles in de puntjes was. Zennw-achtig-ietwat stond de kapitein die commandeerde, op z'n snorpun- ten te hijten, en telkens gluurde hti naar den hoek hij de kerk, waar de commissaris van politie, die op den Dam den ordedienst had. afwachtend stond of de stoet zou komen. Opeens, daar kwam een deinende bewe ging in de menschenmassa. Dof en kort hadden al lang geklonken de poffende kanonschoten van de schepen op het IJ, die 't vorstelijk welkomstsaluut afga venen uit de verte zwelde nu een onbe stemd geluid aan: Amsterdam's welkom aan de majesteiten. De man in den paleiskoepel, die den Ro- ninginnestandaard straks hijschen zou, stond al klaar met het koord in de hand, de eere- i wacht stond stram, het carillon van het 'paleis tjinkelde het Deensche volkslied, ;daar reden de bereden politie-agenten, die den stoet voorafgingen, den Dam op. I pen rijtuig, -de nieuwe hoofdcommissaris: .vriendelijk gezicht met den vollen baard, sym pathiek en toch vol kracht, heel anders dan de nijdige, zure tronie van zijn voorganger! Weer een rijtuig: de burgemeester. Maar het volk had geen oogen voor die heeren. Want nü kwam het moment! De roode huzaren huppelden den Dam op in bree- de rijen, toch wel een kostelijk gezicht vol schilderachtigheid, zoo'n hupsch detachement in al de kleurigheid van 'trood en blauw en wit, met die getrokken sabels, waar de zon flikkerend in spiegelde.... Dan een voorrijder, en de eerste gala koets nu, zes paarden ervoor, en jockey's vol goud getrest De koningin met koning Christiaan. Welkom, zoo jubelde het volk, dat den koning toch blijkbaar heel sympathiek vond. Want dat was hij. Joviaal en prettig, vrien delijk en op z'n gemak. Een koninklijke fi guur in z'n eenvoudige uniform, met een ko lossalen kolbak op het hoofd, waar het ge zicht met het kleine snorretje wel klein onder leek De Koningin, opgewekt pratend, keek onder wijl rond, of alles in de puntjes was Voornaam zwenkte de galakoets den Dan» op, en rond, en langs de kerk reed nu de stoet voor Ibet paleis, waar het leelijke roodfluwew- !len hemeltje wederom moest opmerkzaam ma ken, dat er eigenlijk geen behoorlijke voor deur is aan dit groote huis. Achter het eerste rijtuig weer een pikeur en wéér een galakoets met de zee ervoor: koningin Alexandrina met den prins, de prins stijf, en stuursch als gewoonlijk kijkend, de koningin echter vol gratie, en vriendelijk wuivend en groetend voor het volksgejubel, dat nu het Deensche volkelied, door de staf- muziek ingezet, haast overstemde. De koning inspecteerde de eerewacht. Heel. heel langzaam, eiken soldaat oplettend aan ziende, schreed hij langs de rij.... een mili tair in z'u hart, zeiden de journalisten. Een breed saluut aan het vaandel, een stram sa luut aan den commandeerenden kapitein mei een lachje erbij van welwillend goedvinden: rfde jongens zien er goed uit, kapitein!" en toen gingen de majesteiten binnen, terwijl de lange stoet van rijtuigen met het gevolg: da mes en heeren, de laatsten in allerlei unifor men, met pluimen en veeren en goud en orde- linten, nog altijd maar achter elkaar aan reed 't Volk wachtte. Daar kwam, voor de middendeur op 't bal kon, waar een grijsfluweel baldakijn was op gehangen, een lakei. Hij sloeg de deuren wijd open, en nu ging er van dien wijden Dam, die tot ver achter toe een en al zwart was van de menschen, een machtigen groet op. „Heil de majesteiten!" De muziek klaterde op, de huzarenpaar- den steigerden, commando's weerklonken. daar kwamen de koninginnen, en de lange vreemde vorst met zijn geweldige berenmuts, in de hand en bescheidenlijk op den achter grond prins Hendrink, op het halkon Hij had er schik in, die koning Christiaan. Lang knikte en wuifde hij, en al maar 'lachte hij, en z'n witte tanden schitterden on- !der het zwarte snorretje bij het vroolijk la- chen tot het volk, dat al maar weer juichte jen wuifde en jubelde.... j De laatste van allen ging hij weer naar bin- nen, en even nog keek hij om en knikte nog eens vroolijk, als 'n laatste bedankje, tegen het volk op den Dam De standaard waait er weer van den koepel: 'er is koninklijk bezoek in Amsterdam! En de j drukte op de straat en vooral in de koffiehui zen zegt het u ook: er ie wat bijzonders te jdoen! Maar het leukst van al zijn wel die witgepette Deensche matrozen die met dikke Holiandsche sigaren in den mond, meest met tweeën in gezelschap van één Holiandschen j matroos, de winkelstraten doorzwerven, en j de Holiandsche meisjes zoo glunder-opreeht bewonderen en het Holiandsche bier proe- ven OVER EEN ADRES. Zooals we gisteren gemeld hebben, heeft het bestuur der Haarl. Handelsvereem- ging een adres aan den Raad gericht, strek kende om dezen te verzoeken het cadeautje van een kwart millioen voor een derden schouwburg met beide handen aan te nemen. Wij moeten over dit adres toch een woordje zeggen. Het is een adres van een best u u r. Dftt wil Z6$|£6H zoo zou iugd fllliclit don- ken van een bestuur uit naam van de vereeniging, dus qualitate quaf Wel neen! In de Rotonde is op het oogenblik een klein< verzameling reproductiën der beeldhomrwer ken van het Louvre" ter bezichtiging gesteld Zondag is de toegang kosteloos. UITBREIDING. Uit een advertentie in dit nummer blijkt. Het bestuur heeft het niet noodig geacht. Git een advertentie m dit nummer blijkt, zijn 500 leden eens te vragen, hoe die over 'Mat de firma J. P. Karthaus het plan heelt een derden schouwburg denken. Het heeft gevormd hare zaken te reorganiseeren vol- zijn adres verzonden op eigen houtje. Of nu de leden der H. H. dat voorbijgaan van hun opinie en negeeren van hun meening. hoe die ook zij, goed zullen vinden, weten we niet. Dat is trouwens hun zaak. Maar onze zaak is, de beteekenis van dit adres voor het publiek, en als uiting van publieke opinie, even recht te zetten. En die beteekenis is nu alléén deze: dat dit adres eigenlijk afkomstig is van de be- nende Gasthuistraat de eerste aardbeien van gens de eischen van den tijd. Zij houdt daar om thans tijdelijk opruiming van een aantal huishoud- en luxe artikelen tot zéér vermin derde prijzen, ten einde ruimte te winnen voor de beoogde verbouwing barer perceelen. Wij verwijzen naar bedoelde advertentie. VAN ONZE GROEXTENMARKT. Gisteren zijn alhier door J. J. Nijssen, wo- stuursleden als privé persoon, en dat het dus een adhaesie ia van een zes of zeven heeren. meer niet! Want niet eens alle bestuursleden gaan met het adres aceoord! De meening der Haarl. Handelsvereeni- ging of van de meerderheid barer leden is niet den kouden grond aan de Groentenmarkt ge bracht. Ze zijn opgekocht door J. J. Groenen daal Jr., Brouwersstraat en Cornells de Graaf, wonende Kamperstraat, alhier. BADEN. In het donehehadhnis aan den Koudenhorn gehoord, dit adres kan dus die meening zjjn in de afgeloopen week 1174 en in dat aan niet weergeven en ïb derhalve, als uiting van - - - de opinie van een zes- of achttal heeren, vol komen van beteekenis ontbloot. Maandag 25 Mei houdt de afdeeling Haar lem van den Ned. R. K. Volksbond een alge meens vergadering, er herdenking van de uitvaardiging der Encycliek Rerum Novarum. De agenda vermeldt: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Het bondslied door allen gezongen. 4. Twee stukjes uit de Leeuwerk. 5. Feestrede van Mr. J. Bomans. 0. Opnieuw Volkszangliederen. 7. Rondvraag. Allen worden verzocht hun Leeuwerk mede te brengen en trouw ter vergadering te komen. VEREENIGING VAN MELKVEEHOUDERS. De Staatscourant bevat de koninklijk gocd- gekeurde statuten van de vereeniging van melkveehouders, alhier. De vereeniging stelt zich ten doel de belan- het Leidseheplein 1229 baden genomen. GEVONDEN VOORWERPEN. A. van Oevel, Saenredamstraat 112, een bor stel; O. van Niel, Parklaan 19, een notitie boekje; J. v. d. Brink, Zuider Buiten Spaarne 34a, een horloge met ketting; Mevr. StoJle, Nieuwe Gracht 64, een duif; J. Rol, Potgieter, straat 49, een armband; A. v. d. Endt, Brou werstraat 140, een armbandje; G. Heeres, Roosveldstraat 13, een armbandje; W. Rocll, Wilhelminapark 32, een portemonnaie met in houd; G. Bouman, Brouwerstraat 84, een stroohoed; Th. H. Mulder, Voorzorgstraat 62 een pet; J. v. d. Pol Kamperstraat 72, een cein tuur. gen harer leden als melkleveranciers te behar tigen, door te trachten de prijzen en de ver koopvoorwaarden van de melk voor hen zoo gunstig mogelijk te maken. De vereeniging tracht het doel te bereiken langs wettigen weg en wel door: a. eendrachtige samenwerking harer leden onderling; b. het vormen van een fonds; c. het steunen van die vereenigingen, wel ke steun behoeven en hetzelfde doel beoogen; d. zoo mogelijk hare leden te vrijwaren voor schade door den melkhandel ontstaan. MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID. In het Museum van Kunstnijverheid zal de hond afd. Noordwijkerhout zal op oensda# volgende maand eene tentoonstelling geliou-27 Mei des avonds te 8 uur, in het café van Iden worden van de werken van den heer S.,^ h-fr J' L; Brama een vergadering hou- Jessurun de Mesquite te Amsterdam. Deze f.«n;Pe agenda vermeldt: NotulerInstulla- x -x tie nieuwe leden. Mededeelmgen. Verkiezmjr kunstenaar munt vooral ui n r0 ...bestuurslid. De leden kunnen candidaten in- i vari 'dieren en bloemen, welke on erwerpen hij leveren tot de opening der vergadering. Be- j met veel karakter en een breed stijlgevoel be-spreking tooneelclub. Rondvraag. Bondslied. handelt. 1 Sluiting. UXUIDEN. Diepgan g. Het Nederl. s.s. „Gelria" vertrok door 't Noordzeekanaal met een diep gang van 82 d.M. HEEMSTEDE. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij: D. Glas, Binnenweg, lederen portemonnaie met 2 rijksdaalders en eenig klein geld. Mevrouw Quarles van Ufford Van Merlenweg 1, knipmes, terug te beko men r aadhuis, Raadhuis, 1 ring met 7 sleutels. .Verforen door mej. Peeperkorn, Camplaan 2, een juweelen broche. De Kiezerslijst. Op de kiezerslijst komen 1414 namen voor. Tegen die lijst is een reclame ingekomen, die echter ongegrond is verklaard. NOORDWIJKERHOUT. Ned R. K. Volksbond. De Ned. R. K. Volks- CCCXLIV. Van een prachtfeest, en hoe dat georganiseerd was. Hoe alles vol gens de plannen is verloopen, en een onwillekeurig verzuim dat hier nood zakelijk moet worden goedgemaakt. Zomer in het land, waar we in deze dagen heen moeien, en waar geen enkele Haarlemmer vandaan blijft! Vis ik ooit een mooi feest heb meegemaakt, aan te het wel Woensdag van deze week ge weest, toen in het gebouw Sint Bavo de kinde- f01'. ie aaa den loten verkoop voor den Volks bond hebben meegedaan, door dien Bond wer- üenonfnaald en gevierdDat was nu toch wer kelijk een allerprettigst en allermooist feest, en daar zal in Haarlem, rekent er op nog lang over worden gesproken! ik herinner me, dat op Nn vvm cio eetsfc vergaderingen die er plaats hadden, toen deze jubelfeesten pas werden geor-jwel duidelijk, dat Roomsch Haarlem een mooi ganiseerd, door den man die van heel dit feest feest kan vieren.... Wat mij opviel op dien de leider en de drijfveer is, den heer van Tete- j middag, was en daarom wilde ik hier ook ring, het plan werd voorgelezen van wat ereens den nadruk leggen op 't geweldige organi- zooal aan feesten zou gebeuren dit jaar. Gees-satietalent dat hierbij is tentoongespreid dat tehjke oefeningsweek met algemeen ontbijt en de voorzitter van den Volksbond, die in zijn wel- feestavond tentoonstellingen en loterijkomstwoord zoo gul was met zijn bedankjes en alles werd in bijzonderheden, met namen en complimenten, die zelfs mevrouw Hopman tijden, al vooiaf aangekondigd, en bij menigeen Kwast en den goochelaar bedacht, één man ver is er toen waarschijnlijk, net als bij mij, de gat te danken en te eeren: den man die juist gedachte gerezen: nu ja, zoo zijn de plannen, héél dezen middag alweer in elkaar heeft gezet. maar of dat nu in werkelijkheid niet wat anders worden zal, dat is de vraag!.Maar als we nu achteraf eens zien wat er gebeurd is, dan moet men toch eerbied hebben voor het orga- en zonder wien van deze Kinderfeestviering, evenmin als van de andere feesten, iets zou zijn terecht gekomen, dat mag gerust worden ge zegd! Kijk, dat deed me nu een beetje vreemd nisatietalent c(at deze plannen ineen heeft gezetaan, en ik ben de eenige niét wien het opviel. Want letterlijk alles is gebeurd, precies zooals Natuurlijk was het niet met opzet, dat de heer het 't vorig jaar werd aangekondigd. Ook dit Guskens dit verzuimde, maar me dunkt dat het kinderfeest. De heer van Tetering had het plantoch wel noodzakelijk is om het te herstellen en gemaakt: een tocht met versierde tramwagens ik doe dat dan ook met pleizier op deze plaats, door de stad, een uitmuntende goochelaar, een j waar het niet zoo erg officiéél is als in het prachtige kinderoperette, tractatiesEn juist gewone krantenverslag elders in de courant. En zooals het plan was, is ook dat alles afgeloopen, nu die tocht dan door de stad met de trams! de tocht met de versierde tramwagens, die eenWie heeft er ooit in Haarlem van zóó iets ge- reuzenreclame is geweest en die allerleukst is hoord of gedroomd! Zeshonderd kinderen op 't verloopen, niet het minstZoo is "net aan ioch minst, en al dat kleine goedje met blije gezichten te zien heel de stad door! Waar de winkeliers woonden aan de tramlijn, die op de tentoon stelling medailles en onderscheidingen hebben gekregen, daar werd eens extra gejuicht: een teeken dat die reclame-tentoonstelling en wat erbij annex was, in onze stad hare beteekenis en roeping niet gemist heeft, nietwaar! Dat vind ik allemaal van die aardige trekjes die dunkt me niet vergeten mogen worden als men aan dit allerleukste kinderfeest terugdenkt. De krant heeft er overigens al genoeg van geschreven en ik behoef de bijzonderheden niet na te praten. Alleen mag ik, dunkt me, voor den Volksbond wenschen, dat de overige gedeelten der jubel feesten even vlot en keurig en precies naar de plannen zullen mogen verloopen, als wat er tot nog toe op zoo schitterende wijze is gebeurd I Want dat is nu toch wel voor iedereen duidelijk: ieis beter te organiseeren en ineen te zetten dan het nü is gedaan, is wel een onmogelijkheid. En nu stap ik hiermee van de feesten van den Bond maar af, al zou ik over dat kinderfeest ook nog wel een uur lang kunnen boomenMaar er zijn andere dingen te doen voor een kroniek schrijver als ik: nu het zomerseizoen zijn intrede deed in het land, nu dien ik toch ook daarover wat te zeggen, waar we vlak in de buurt zulk» prachtige uitspanningsoorden hebben als onz» badplaats Zandvoort, als het Heemsteedsch» Groenendaal, of Bloemendaal's bosschen en wandelplaatsen! Groenendaal vooral is nu wel op het mooist I Daar is menig Haarlemmer, di» op kalme ochtenden in de week daar een uurtj» toeft en lucht gaat halen in zijn longen, als hel met het werk uitkomt. Maar in den middag, dan tref je er de huisgezinnen, de huismoeders en de kinderen vooral, die er ontspanning zoeked, niet alleen, maar die hier in die prachtomgeving, opgevoed worden door den Indruk van Gods' schoone natuur, welke in zoo'n natuurbosch ala dit zoo buitengewoon tot haar recht komt Nu dus het zomerseizoen er is, nu moet men een kalm uitstapje naar Groenendaal toch zeker nirt verzuimen: Zandvoort en Bloemendaal hoef ui niet apart te noemen, die verzuimt geen enkea rechtgeaarde Haarlemmer, is 't waar of niet! 23 MEI

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 1