NIEUWS UIT DEN OMTREK. BUITENLAND. BINNENLAND. Sericliten reeds geplaatst in onze vorige oplage. UIT DE ZAANSTREEK. ALBEMSEK OVERZICHT. KQftTE BERiQHT£f. DE OPENING DER TRAM NAAR O VER VEEN. Wan ons Kantongerecht. ASSENDELFT. We schreven het dezer dagen reeds, dat te gen den vorst van A LBANIë door de Ita- liaansche pers blijkbaar een campagne op touw is gezet. Dit blijkt meer en meer het geval te zijn en de berichten, die uit Italiaansche bronnen de wereld worden ingezonden, zijn over het al gemeen zoo tendentieus mogelijk en met de kennelijke bedoeling om wat de opstandelin gen, aangezet door Essad Pasja deden, goed te praten en naast den vorst aan de Neder- land6ehe officieren de schuld te geven van de wanordelijkheden, die in dit onbeschaafde land plaats grijpen. Dat onze Nederlandscbe officieren, onder commando van majoor Thomson kranig en doorlassend zijn opgetreden, kan door nie mand, dunkt ons, betwijfeld worden. En toch laten velen zich vangen door den slimmen Essau Pasja, die een dood-onschul- dig gezicht zet en heilig verzekerd dat hij toch o! zulke goede bedoelingen had. We zijn dan zoo vrij te wijzen op de feiten, die in Albanië nu pas weer plaats grepen en duidelijk de onwaarheid hiervan bewijzen. De Nederlandsche officieren krijgen ook menig hard woord te hooren. In de Eerlijnsche Voss. Ztg. worden onze officieren verantwoordelijk gesteld voor den loop, dien de gebeurtenissen genomen hebben- Er wordt van ben gesproken als voor het meerei:deel nog jonge mannen, wiar l*r- kwaamheid, arbeidslnst en plichtsbetrachting niet in twijfel té trekken zijn, doch die zich ieder als de voorzienigheid van den Albanec- sclien staat voelen. Dat de wantrouwende, bul- pelooze, weifelende vorst hun, als Europea nen meer vertrouwen sehenkt dan aan ile Albaneezen zelf, ligt voor de hand. Voor de Hollanders was Essad pasja een lastig pcr- sonnage. Deze minister, die zich niet goed schiks uit het zadel liet lichten, verlangde dat zij zich naar zijn bevelen zouden schikken, zij. die zooal niet onmiddellijk door de geheele wereld, dan toch door Europa aangesteld w*- ren om den Albaneeschen staat te organisee- ren. Men ziet het: Essad pasja beeft ook tïe heeren in Berlijn leelijk te pakken, zoodat z« zelfs den vorst een Duitscher! als „wan trouwend, hulpeloos en weifelend" beschrij ven, terwijl het toch gebleken is, dat het den vorst niet aan moed ontbreekt. Volgens de laatste berichten is de toestand zeer verbeterd. De tot bescherming van den vorst te Durazzo aangekomen Malissoren zijn weer naar Sboetari teruggezonden. De kin deren van vorst Wilhelm zullen binnenkort naar een zomerverblijf vertrekken. Aan de Tel. wordt uit Parijs geseind, dat de Petit Paristen nit Weeren verneemt, dat tot een internationale interventie in Albanië besloten is. Men gelooft algemeen, dat het int rnationale bezettingsleger zal bestaan uit 20.000 man, en geplaatst zal worden onder be- el van een Britsch generaal. Ook u:t MEXICO is weer eens opzienbaar nieuws. Er zou te Vera Cruz uit Mexico City een bericht zijn ontvangen, waarin gezegd wordt, dat generaal Huevta aan het Congres een verlof van zes weken wegens ziekte heeft gevraagd, in te gaan op 1 Juni a.s. Het Con gres beeft het verlof toegestaan. Generaal Hnerta zal zich te Vera Cruz In schepen met bestemming naar Europa. Men gelooft, dat in dien tnssehentijd, d.w.z. gedu rende Hnerta'6 verlof, of de Amerikaansehe óf de revolntionnaire troepen Mexico City rollen hebben ingenomen. Als 'twaar is, zal bet wel niet bij een ver lof van zes weken blijven: dan zou het de moeite niet zijn naar Europa te komen. We zijn benieuwd, welke houding Amerika dan zal aannemen, wanneer Huerta eenmaal van het tooneel zal verdwenen zijn. "BELGIS. Ofschoon de socialisten een ze- iel in de Kamer gewonnen hebben, blijkt toch uit den uitslag der verkiezingen, dat zij merkbaar achteruit zijn gegaan in de nijverheidskantons van Roeulx en La Lou- vière. 't Staat natuurlijk in nauw verband met de mislukte „algemeene" staking. ENGELAND. De kiesrechtwijven maken het iedereen lastig en er moeten tegen de wandaden dezer furies maatregel'n genomen worden als gold het de grootste misdadigers, waarmede deze „dames" I) zeer veel over eenkomst hebben. Met het oog op den Derby werden door de politie uitgebreide maatregelen genomen om ordeverstoring door de suffragettes te voorkomen. Niet minder dan 2000 politie agenten gingen naar Epsom. De groote tri bune wordt er dag en nacht bewaakt, zoo als ook het restaurant en de stallen der aan de rennen deelnemende paarden. ZWEDEN. Velen zullen zich herinneren, dat meerdere jaren geleden de lnchtreiziger Andree met eeu ballon naar de Noordpool is vertrokken en dat men nimmer meer iets van hem vernomen heeft. Tthans schijnt een spoor ontdekt te zijn. Aan het Zweedsche ministerie van buiten- landsche zaken is uit St. Petersburg mede gedeeld, dat daar uit Jakoetek in Oost-Si- berië een telegram is ontvangen van den mijningenieur Grokowsky, waarin deze me dedeelt dat hij sporen van den Noordpoolrel- ziger en luchtsCbipper Andree heeft ontdekt. Ik heb, zoo zegt hij, n.l. in een afgelegen oer woud overblijfselen van een oude luchtballon gevonden en zet mijn onderzoek voort. Wie interesseert zich in Zweden voor deze zaak? Prof Otto Nordenskjold, hoewel hii twijfel- do aan de juistheid, achtte het niet onmo gelijk, dat dit de ballon van Andree is. TUINFEEST OP HET LOO. In de volgende maand zal een tuinfeest op het Loo plaats hebben. ÏLM. DE KONINGIN-MOEDER IN ENGELAND. ^i^tLondensche berichtgever van het Hbld. meldt dat H.M. de Koningin-Moeder, die thans logeert bij haai- zuster, de Hertogin van Albany te Claremont, Maandagmiddag na eerst op Buckingham Palace te hebben geluncht met H.H. M.M. den Koning e" de Koningin en een bezoex te nebben ge bracht aan H.M. de Koningin-Weduwe Alexandra, in Regent Street eenige inkoopen ging doen. Daarna heeft Hare Majesteit een bezoek gebracht aan den Nederlandschen gezant, jlir. mr. R. de Marees van Swinderen en in diens woning de thee gebruikt met den gezant en diens gezin. Het bezoek droeg in alle opzichten een huiselijk karakter. Gasontploffing. Door onvoorzichtigheid van een gasfitter bij het plaatsen eener lamp ten huize van den bakker Hiddink aan de Javastraat te Arnhem, is een gas ontploffing ontstaan, waardoor het meubi lair in de kamer ten deele verbrandde en ten deele vernield werd. De gasfitter heeft ernstige brandwonden aan het gelaat heb - men. I>a brand te Amsterdam. We melden gisteren reeds, dat de brand in het oude Entrepot te Amsterdam, nadat hij gebluscht was, spoedig weer opnieuw uitbrak. De brandweer rukte met zeer veel mate riaal weer uit en wierp groote hoeveelheden water in de brandende gebouwen. De twee bovenste zolders, van het pak huis 15 waar ook bindrotting en biezen la gen, stonden in lichtelaaie. Ook de pakhui zen 14 en 13 van het oude Entrepot, toebe- hoorende aan liet Leydscheveem en gevuld niet Malakka-stokken en gom, liepen gevaar. Spoedig stond ook het bovenste gedeelte van het pakhuis no.- 14 in brand. Hoewel de verschillende pakhuizen door brandmu ren van elkaar zijn gescheiden, liepen de houten balken door de muren heen. En dit is, naar een der brandweer-officieren aan het A. H. meedeelde, zeker de voornaam ste oorzaak van het onverwachte overslaan van de vlammen. Voor zoover in het nachtelijk uur van den beganen grond te zien was, zijn van pakhuis no. 16 („Dordrecht") de tweede en derde zolder, benevens de dakverdieping uitgebrand, van no. 15 de beide bovenste, zolders en van no. 14 de bovenste zolder. Tegen 12 uur waren de vlammen verdwe nen, doch smeulde alles nog. Eerst omstreeks negen uur gisterenmorgen is de stoompont „Jason" weggestoomd. Toen was het vuur totaal bedwongen en in den loop van den morgen reeds begon-» nen werklieden de zolders van de pakhuizen Cortrijk, Dordrecht en Doornik te ontrui men. De doorweekte en zwart aangeslagen bindrotting werd naar beneden geworpen en groote hoopen getast of op gereedliggende schuiten geladen. Onderwijl werden de aan grenzende kelders, totaal ondergeioopen tij dens den brand, leeggepompt. Een groot aantal brandweerlieden en politie-agenten bewoog zich nabij de uitgebrande perecelen. Visch als volksvoedsel. Nog deze week zal vanwege de gemeente Euschedé een proef worden genomen met den verkoop van ver- sche zeeviseb, welke direct uit IJmuiden als ijlgoed daarheen wordt verzonden. Overreden. Een negenjarig zoontje van den politieagent Bliek te Breda sprong Woensdagmiddag op den voorsten wagen van de Zuid-Nederlandsche stoomtram. Het kind viel er af en werd door de volgende wa gen» overreden en onmiddellijk gedood. Twee kinderen verbrand. Gisterenavond 8 uur is te Groesbeek de woning met bakke rij en winkel van J. Hombergen geheel af gebrand. Twee meisjes resp. van 5 en 3 jaar kwamen in de vlammen om. Oorzaak onbe kend. H A A'RLE M. EXAMEN LAG. ONDERWIJS. Dinsdag zijn alhier geëxamineerd 8 man nel. candidaten. Geslaagd de heeren: H. J. Peschar, te Heemstede. B. v. d. Ploot, te Landsmeer; R. v. d. Pol, te Alkmaar; J. v^d. Pol, té Enkhuizen; J. Post, te Zaandam. 't Was gistermiddag 2 u. op 't stationsplein een heele drukte. Gerij en gezoem van tramwagens der E. N. E. T. van alle kanten, heel wat personeel in actie, de politie in functie met sterke macht, tal van belangstellenden.... er was wat aan de hand! Inderdaad. De tram naar Overveen zou plechtig worden geopend 1 Ofschoon er zware luchten hingen, hield de wind het droog en een lekker zonnetje lichtte over de vele genoodigden die ongeveer twee uur van alle kanten toestroomden. Wij zagen er den burgemeester van Bloemen- daal en het dagelijksch bestuur dier gemeente, die met een extra tram was afgehaald. Voorts de Directie der E. S. M. ^n der E. N. E. T., de Commissaris van politie, de Direc teur der gemeentewerken. Van de raadsleden van Haarlem de heer Van Rossum, de Direc teur van de Binnenlandsche Expl. Maat schappij, de heeren Beccari en Bertling en vele andere belangstellenden. Er waren ook op het Stationsplein toebereid selen gemaakt. Een voorloopige scin-inrichting ter beveiliging van het enkel spoor tusschen het station, het viaduct en het dubbel spoor op het Statenbolwerk was aangebracht: een auto- mtisch sein dat nu, nu er twee verschillende lijnen over dit enkel spoor loopen, wel noodig is'! Om twee uur precies arriveerden van de Remise aan de Leidsche Vaart, waar de vlag uithing, een tweetal versierde wagens met versierde volgwagens. met vlaggedoek en oranje opgesierd, waarin ook had plaats geno- met het Fanfarecorps der E. S. M. met het vaandel dezer vereeniging. Men vertrok kwart over twee naar Over veen, waar in het versierde wachtlokaal har telijke woorden werden gesproken. Hier spraken de heeren Adams, directeur der E.N.E.T., Jhr. Bas Backer, burgemeester van Bloemendaal, die de lijn officiéél voor geopend verklaarde, en de heer BeiHing, di recteur der Binnenl. Exploitatie Mij., die na mens de leden de directie dankte en een „leve de directie", aanhief. Het fanfarekorps der E.S.M. hief nu Jan- fare aan, waarna de genoodigden naar. Haar lem terugkeerden. j GEMEENTERAAD. Gisterenmiddag vergaderde de gemeente raad. Voorzitter was de heer Jhr, Mr. W. B. Sandberg, burgemeester van Haarlem. Afwezig waren de heeren v. Styrum, Kre- lage en v. Rossum. Er zijn twee vacatures. De notulen en het officieel verslag der vo rige vergadering werden goedgekeurd. Bepalingen benoeming Ambtenaren. Aan de orde was de herstemming over het voorstel-Nagtzaam-Poppe, om aan IA in het reglement toe te voegen: „23o. de geneeskundige en de plaatsver vanger-geneeskundige, belast met het toe zicht op den gezondheidstoestand van de ambtenaren, beambten en werklieden in dienst der gemeente;" en in IIB te doen vervallen: „7o. de geneeskundige enz. (Zoodat deze benoemingen door den Raad gebeuren. De heer NAGTZAAM verdedigde nog maals zijn voorstel. De heer MODOO ia er tegen omdat de7 voorstellen in botsing komen met de be staande verordeningen. Logischer zou het zijn om met een voorstel te komen om de verordeningen te wijzigen. De heer NAGTZAAM meent dat dit van zelf zal gebeuren als deze bepalingen in de staat worden opgenomen. De heer Modoo draait de zaak om. De heer LOOSJES meent dat de heer Nagt- zaam de zaak omkeert en is het eens met den heer Modoo. De heer BREDA KLEIJNENBERG meent dat het voorstel wel eens hartig mag wor den overwogen en is er tegen om zoo nu maar eens even een beslissing te nemen. De heer v. d. KAMP meent dat over de zaak niet moet worden gesproken. Het betreft een herstemming. De heer NAGTZAAM antwoordt dat hij dit ook niet zou gedaan hebben, maar B. en W. hebben het hem zelf verzocht. Bij stemming over het voorstel staken we derom de stemmen, zoodat het voorstel ver worpen is. De geheele verordening woTdt daarop goed gekeurd. Rekening. B. en W. stellen voor de rekening en ver antwoording der Kamer van Koophandel en Fabrieken over 1913 goed te keuren. Zij wijst een bedrag aan van ülö.09K. Goedgekeurd. Goedgekeurd werd ook een voorstel tot be taling van een post nit de „onvoorziene uit gaven". De Ambachtsschool. B. en W. stellen voor het voor 1914 toege kende subsidie voor de Ambachtsschool met ƒ1000 te verhoogen en te brengen op ƒ8900. Na een opmerking van den heer LAS- SCHUIT, goedgekeurd. Do nieuwe H. B. S. Voor den bouw en de meubileert ng der nieuwe H. B. S. met drie-jarigen cursus, met TTa.iidcilssclioolwgtcI T*eecTiVkT»»a.Y gesteleen eofii van 245,000, nfttfïn niet begrepen de kosten voor menbileering van de Burger avondschool. Dat bedrag blijkt niet voldoen de, zoodat B. en W. verzoeken alsnog ƒ8500 beschikbaar te stellen en ten behoeve van de inrichting der Burgeravondschool een bedrag van 15,450. Naar aanleiding van een opmerking van den heer LASSCHUIT. welke onderschreven werd door den heer RINKEMA, stelde de eerste voor om het uitgetrokken bedrag met 1680 te verminderen, omdat men niet noo dig acht nieuwe teekentafele aan te schaffen, daar de onde nog zeer goed kunnen gebruikt worden. De VOORIZTTER meende dat men in de nieuwe school heter bruikbare tafels moet hebben dan de oude zijn. Nochtans werd het amendement van den heer Lasschuit met 5 stemmen tegen aange nomen. Het geheele voorstel werd aangenomen. (Zie elders in dit blad). (Zitting van gisteren.) Behandeld werden een aantal zaken van kleine betcekenis. Nog een overtreding der Loterijwet werd behandeld en wel tegen een agent van „Het Witte Kruis" J. A. V. t0 IJmuiden. Tegen hem werd f 500 boete, subs. 30 dagen hech tenis geëischt. Een opkooper stond terecht omdat hij een idooden ezel, dien hij i°. Zandvoort voor tien stuivers had gekocht, in Haarlem had willen invoeren. De wagen» waarop de ezel geladen was, werd aangehouden nabij de Zandvoortsche Laan. In bleek het vleesch van den ezel ondeugdelijk, maar, verklaarde de keurmeester, dat was voor een leek niet te zien. De bekl. vertelde dat hij van plan was hot beest naar het abattoir te brengen, maar als u, zei de. hij tot den kan tonrechter, uitgestuurd wordt om in de Jans straat een broodje te halen, en u wordt hier in het paleis van Justitie al aangehouden, dan kunt u het broodje niet halen. Zoo was het ook met mij. De ambtenaar van het O. M. nam verzach tende omstandigheden aan, doch meende toch een niet te lichte straf t0 moeten eischen, om vooral tegen te gaan, dat zulk vleesch tot voedsel verwerkt wordt-. De ambtenaar' vroeg f 5 boete. Verder moest een chauffeur terecht staan. Het was °P lf? Januari en er was concert in de sociëteit „Vereeni ging." De rijtuigen etonden tot in do Groote Houtstraat. Een chauffeur wilde tusschen de rijtuigen ïii gaan staan ®n n'et m de file plaats nemen om zijn beurt af te wachten. Terecht waren de gepasseerden daarover ver ontwaardigd. Een agent van politie gaf den chauffeur last om stil t0 houden. Dat deed hij, volgens het proces-verbaal niet. Hij; stopte eerst toen de agent zich voor de auto posteerde. Voor den chauffeur was een ge machtigde, student in de rechten, aanwezig. Deze had eveneens in de auto gezeten en ontkende dat de chauffeur zou doorgereden zijn. De agent van politie had zeer incor rect gehandeld en een inspecteur van politie, wien gemachtigde daarover aansprak, had be loofd den jBsgent disciplinair tö straffen. Tot zijn verwondering was nu toch gevolg aa« hei, geving. De notulen der vorige vergadering proces-verbaal van den agent gegeven. worden gelezen en goedgekeurd. De zaak werd aangehouden. i Ingekomen. Adres van Zandvoort betreffen- rjV6nzoo word &ting'6lioudon do z&ctk to- de wetsontwerp wijziging* genieentobolastin- gen een chauffeur uit Heemstede, die te hard gen. Wordt besloten adhaesie te be tui-en moet gereden hebben op 15 Januari. Hij ont- Adres van J. Koelman e.a. betreffende ver kende op dien dag gereden te hebben, doch betering Verlengde Voorstraat te Wijk aan de politie-agent schreef in het proces-ver- Zee. Wordt in handen gesteld van Burirumees- baal 'dat hij den chauffeur herkend had. Nu zal de agent nog eens gehoord worden. Dezelfde chauffeur hoorde in een tweede ter en Weth. Aan J. de Boer Jzn„ wordt opgedragen ,het ophalen van haardasch en vuilnis te Wijl zaak f 3 boete tegen zich eischen, omdat aan Zee twee maal per week gedurende de hij in de Anegang zijn automobiel onbeheerd maanden Juni Juli en Augustus, had laten staan zonder den motor af to zet- j Goedgevonden wordt eenige af- en over ten. Hij vertelde dat het maar 'n oogeublik 'schrijvingen te doen en eenige betalingen uit was geweest om een pakje af te geven. Doch 1 de post Onvoorziene Uitgaven, dienst 1913 dit moet dan wel vijf minuten geduurd hebben, j Voordracht B. en W„ tot verhuur Zeestrand merkte de kantonrechter op, omdat de po- aan E Pluribus Unum voor den tijd van 5 litie-agent minstens vijf minuten bij de ron kende auto gewacht heeft. Dezelfde chauffeur kreeg ook nog f 2 boete. jaar en een voorstel van Burg. en Weth. to* wijziging van de Algemeene Politie verorde ning worden goedgekeurd. omdat hij fiets gereden heeft op 'n rijwiel i Hierna gaat de ltaad in geheime zitting zonder licht. 1 tot: behandeling van het kohier Hoofdei. Om De volgende bekt. had kans gezien om slag. in éénmaal drie bekeuringen to krijgen. Hij reed op een rijwiel op den BloemendaaJschen BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 27 Mei. P. Breeuwer en M. ALKMAAR. tt.. i Gemeenteraadsverkiezing;. Bü Pp p-isleron weg. Hij kreeg toen een bekeuring omdat gebonden stemming voor een lid van den er geen licht op z h rijwiel, een tweede omdat raa<1 (vacalure-Wanna) werden nitgeZaeh er geen bel aan zat; en een derde omdat er 1004 stemmen. Hiervan bekwamen de boeren eén persoon te veel opzat Zij reden n.l J. IUu.i t, 1L-K., 400 stemmen. D. Covers viS met zn tweeen op een rijwiel. Dat mag met. 359 cu K van -tv s D' >v p -Tegen iemand die in verboden richting me». Zoodat herstemming mort plaats heb de Gierstraat inreed, werd 50 cent boete gc- ben (usseben heeren J. Baart en D. Covers GlSCut, i ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen. W. H. Rood hart, den Haag, Pension Nienbuis, 2 p.;-Ch M. Vredenburg. J. P. v. Kesscl en N. Jacob, Amsterdam, idem, 4 p.; fam. Toese- Burgers. W. Versteeg en A. v. Heerden. man, idem idem, 2 p.; fam. Mooneu, idem id., A. B. P. J. Zegwaart en M. O. de Korte. P-5 fam. Willems, idem idem, 1 p.; Ekels, id O. G. Nielen en M. O. Ombach. G. C. jd->. 1 P-; A. Norden, Berlijn, Hotel Groot Bad- Roekens en O. Boon. J. H. la Bastidc buis,' 2 p.; G. Born-es, Rome, idem, 2 p.; fam. en M. E. K. Kuipers. J. H. van Hoöf Arriens, Haarlem, Pension Adriana Clarina en P. H. Meijers. |2 p; fsm. Muller, Amsterdam, idem, 3 p.; J Getrouwd: J. Weidema en H. Vugths. Herfst, Amsterdam, Haltestraat 12. 4 p.; L, A. Junge en O. P. M. Janssen. W. van B°nwman, Keulen, Hotel Groot Badhuis, 2 p.; Dijk en H. Weppelink. D. Trap en J. M. H. B. J. willink, Winterswijk, idem, 1 p.; H. Termaat. D. de Zwaan en O. Boeree. van der Zwaag, Zeist, Kruisstraat 22, l p.; J. J. Steen en E. M. Dreijer. W. J. E- Maasseu, Londen, Zuidbuurt 19. 1 p.; G. J. Klinkenberg en A. Slootemaker. S. Sil- Huetinek, Amsterdam, idem, 1 p.; fam. Men- vis en W. Schaaf. - M. J. H. Bernard en Enschedé, Pension Nienbuis, 5 p. M. Alders. P. G. Bos en C. M. van Melsen. T. Leising en W. H. Aalderink. W. Ste venhagen en A. M. R. Hijmans. G. W. de Korte en M. W. Toeset. M. Koster en J. Moser. A. J. Hooijen en E. de Jong. T. de Jong en H. M. v. Maanenberg. Geboren: 27 Mei: d. van T. Dikkeboom van Batenburg. Overleden: 26 Mei: A. F. v. d. Heijde 54 j., Nieuwe Raamstraat. 27 Mei: J. M. derling verdoelen. Hierna sluitirm' HoffmanSchiethard 77 j„ Korte Hofstraat-, HILLEGOM. E. K. Timmerliedenbond. De jeug dige afd. Hillegom hield gisterenavond bij dei heer Ruijgrok eene ledenvergadering. Hoofd schotel was: bestuursverkiezingGekozen werden tot voorz. do heer C. Veelenturf, to. leden do heeren: G. v. Slingerland, C. Meijer P. Kusters, P. Kauffman, J. Kaufnnan en J. Heeres. Dezen zullen de bestuursfunctiën 011- BIN NE NL A ND. TWEEDE KAMER. (Zitting van gisteren.) Stuwadoorswet, geen spoor bekend. Men meldt ons uit den Haag: Voortzetting der algemeene beschouwingen over de Stuwadoor wet. De heer v. d. VOORT VAN ZIJP zet zijn Poldermeester. De heer J. H. M. Balvers alhier is herbenoemd als Poldermees ter van den Venneperpolder. Twee fietsen gestolen. Giste renavond zijn aan de School met den Bij.be: twee rijwielen ontvreemd. Van de daders ia HALFWEG. .Veiling. Gisteren werd publiek geveild eenc bouwmanswoning in den Grooten IJ. polder onder do gemeente Sloten, met 22 rode voort. j en één vierde li.A. bouwland, eigendom van Hij bestrijdt"énkele argumenten tloorde te- dén lieer J. van Splutitër Jr. genstanders van wettelijke regeling tegen het i Be opbrengst was f 57.925, kooper van het ontwerp aangevoerd. In de eerste plaats, fpkeel de heer B|. J. v. d. Bos, te Nieuwen- dat de arbeiders de wet niet zouden willen. aani- De enkele adressen, waaruit men het zou kun- BURGERLIJKE SI AND. nen afleiden, zijn onder bijzondere omstandig- 'HAARLEMMERMEER. Getrouwd: D. G« heden tot stand gekomen. Dat uit Harlingen werd geteekend zonder dat de onderteekena- j ren het ontwerp kenden. Er zijn duizenden die J op wettelijke regeling aandringen. (Zie verder elders in dit blad.) BUITENLAND. DE PRINS-BISSCHOP VAN BRESLAU. Uit den Boogaard en L van den Ban. Geboren: d. van W, van Holland—Heij. - d. van M. van TolBalkenende. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOU- DE. Geboren: z. van P. Berkhof en S. van Barneveld. d. van J. T. v. d. Aardwej en E. H. van Kessel. z. van G. Kleijn en A. J. Roos-en. d. van P. Stokman en M. B. de Boei'. BRESLAU, 27 Mei 1914. Z. D. H Mgr. Jo- j q. - J. han Adolf Bertram, Bisschop van Hildesheim y. d. Meij en M. Leunk. werd heden tot Prins-Bisschop van Breslau gekozen als opvolger van Z. Em. wijlen Kardi naal Kopp. DE AANHOUDING VAN CLEMENT BAYARD. PARIJS, 27 Mei. In de Petit Parisien geeft heden Clement Bayard antwoord op de lezing van den Keulschen politiepresident von Glase- ALKMAAR. Geboren24 Mei. z. van P. van Heijnsbergen en H. M. Fenner. 25 Mei. d. van H. de Jong en H. de Flarb. Overleden: 26 Mei: A. O. Baars 1 jaar» S paar bank Hulpbetoon. Maandag 25 nap nopens het gebeurde met Clement Bayard Mei hield genoemde Bpaarbank de jaarverga- en diens metgezellen. De beer Bayard bestrijdt dering. Uit het verslag van den Boekhouder, punt voor punt de uiteenzettingen van den den heer J. J. de Doei', blijkt de groote politiepresident. Het is onjuist, zoo schrijft hij, dat iemand van ons een fotografietoestel in zijn bezit bad, terwijl er in onze getuigenissen geen enkele tegenstrijdigheid was, een omstan digheid welke bok de staatsproenreur moest er kennen. De beschuldiging van spionnage be schouwt Clement Bayard als zwendel. Alles bloei; waarin de zoo nuttige instelling zicb mag verheugen. De kasrekening sluit in antvangst en uitgaaf met een bedrag van f 606852,321/a. De balans geeft aan de zijde der bezittingen het bedrag van f 534901,26 en aan den kan? der schulden evenzoo f 534901,26; welk laat ste bedrag gevormd wordt door f 496261,28 wat wij in Duitschland hebben gezien is sedert aan spaargelden en 1' 38639,98 aan reserve twee jaren bekend. De luehtschiphallen, die wij I°nds- He winst- 011 verii^rekening geeft aan bezichtigden zijn reeds lang gefotografeerd, en de foto's daarvan zijn dan ook in talrijke tijdschriften verschenen. Zelfs ansichtkaarten, die wij gekocht hadden zijn in beslag genomen het bedrag van 24107,06i/2. Aan intrest is ontvangen f 24107,061/2 en uitbetaald de soup van f 21870,54 zoodat na aftrek van admi- 1» nistraüekosten enz. een zuivere winst van u FT294.521/2 verblijft. Dat zeer velen van De heer Clement Bayard zegt verder dat nu do Spaarbank gebruik maken blijkt uit het en zijn medereizigers slachtoffers van te pve-feit, dat op 31 Maart 1914 niet minder dan rige politiemannen zijn geworden die op be- 921 boekjes in omloop waren. Aanbesteding. Door den polder Aa sendelft is aanbesteed het maken van eet paardenpad langs den Genieweg van af den Dorpsweg tot den Assendelfterdijk. Laagste inschrijver de heer A. Boekei voor f 2300, aan wien het werk is gegund. Zangschool. De Assendelftsche zang school, directeur de heer A. O. Provily, gaf Dinsdagavond haar jaarlijksche uitvoering, deze uitvoering was ingestudeerd de kinder- operette „Een dag Khalif, vrij bewerkt naar een sprookje uit „Duizend en één nacht". De zang, vooral de solozang voldeed zeer goed. De dames Boekei, Van Zanen en Veenis zon gen haar rollen zeer verdienstelijk. Oolc Has san, de jongeheer Jongejans, komt een woon? van lof toe. De- Regie was in handen van loonïngen en bevordering hoopten. De gemaak te vergissing is echter nog niet zoo erg als de slechto behandeling, die men ons deed onder gaan. Ik wensch en eisch verontschuldigingen, al dus de heer Clement Bayard. Wanneer ik deze niet ontvang, zal men verder van mij hooren. DE KAMERVERKIEZING TE KATWIJK. Men schrijft ons uit het district: De „Commissie van Accoord", aan wier uit spraak de drie centrale rechtsche kies ver- eenigingen eenparig besloten hebben, zich on- voorwaardelijk te houden, heeft besloten, dat Den heer Boevé ons bijzonder compliment! „de zetel door de Christ. Historischen zal zware taak welwillend op zich genomen had, Hen beer Boevé ons bijzonder compliment voor de prachtige aankleeding van het stuk. Sommige tooneelen waren de Oosterscho bezet worden." WIJK AAN ZEE EN DUIN- Gemeenteraad. Onder voorzitter- j kleederdracht hielp mee schitterend vafl schap van den heer H. H. del Court van Krim- - kleurenpracht en lieten niet na het oog ta pen vergaderde gisterenmiddag de raad de- j bekoren. Het geheel liep vlot van stapel en zer gemeente. Aanwezig alle leden, met uit- 1 de goed bezette zaal dankte door hartelijk zondering yan den heer S, Bol met kennis- apnlaus 'de uitvoerders en de leiders

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 2