Pink Pillen. BINNENLAND. NIEUWS UIT DEN SHREK. Verkoopingen Boel huizen enz. Staten-Generaal. Ingezonden Mededeeling. Bloembollencultuur. Leger en Vloot. lagpijnen. KERKNIEUWS. AFRIKAANSCHE PRINSEN IN ONS LAND. De drie Oeganda-prinsen zijn van Roosen daal naar Oudenbosch vertrokken, waar zij Donderdagavond verwelkomd werden door een commissie van ontvangst. In de versierde basiliek werden zij door de geestelijkheid ont vangen, waarna een plechtig Lof volgde met solemneele processie, waaraan de prinsen met stichtende ingetogenheid deelnamen. Des avonds werd een uitvoering gegeven, waarbij de Weleerw. pater De Louw een le zing hield, waarin hij hoog opgaf van den godsdienstzin der Oeganda-hewoners en aan het slot den steun der aanwezigen vroeg voor de daar gevestigde Missies. Gistermorgen werd in de basiliek een plech tige Hoogmis opgedragen door den Zoereerw. Pater van Aken, geassisteerd door de beide kapelaans Dirkx en Van Gemert. Prins Jozef diende de H. Mis, waaronder de drie prinsen de H. Commnnie ontvingen. Later in den morgen bezochten de drie prinsen het Instituut St. Louis, waarna prins Jozef per auto naar Roosendaal terugkeerde om naar Rotterdam te vertrekken. De beide andere vorstelijke personen ver trokken gisterenmiddag naar Boxtel. Gisterenmiddag arriveerde Prins Jozef te Rotterdam, vergezeld van father A. van den Deyssel, directeur van het missiehuis te Roo sendaal, en den ZeerEerw. pater professor L. van Aken uit Heeswijk. Des middags werd een tocht door de haven gemaakt met een welwillend door de ge meente aangeboden boot. Dan bracht hij een bezoek aan de school van de H. Engelbewaarders in de Josephstraat waar de bezoekers werden ontvangen door den Pastoor en Kapelaans der parochie. Bij den rondvraag door de school deden zich, volgens de Msb., enkele aardige feiten voor. De kleinsten der kleinen van de school ge noten Ji et eergt de eer van het kooge bezoek. Nauwelijks was fie vriendelijke zwarte vor stenzoon het lokaal binnengetreden, of alle lijfjes van dat lieve, drukke kleuter-gedoe schrokken recht-op. De meesten van hen had den het niet op hem begrepen. Ofschoon de zuster hun al pok verteld had dat een echte prins zou komen, lag op het gelaat der klei nen toch angst en vrees te lezen voor den zwarten vorst. Een van hen dacht Pieterman in levenden lijve voor zich te zien, en drukte zich dan ook angstig tegen de zuster aau, schreiend, dat zij bij de zuster moest blijven. In een volgende klas werd ter eere van den prins door de meisjes een liedje gezongen. Zoo werden achtereenvolgens de lokalen in oogen- schouw genomen. In een dier lokalen werd een meisje van zeven of acht jaar door Mgr. Merkes aangezet, om den prins „Good bye" toe te roepen. „Goed bij" schaterlacht daarop het vlugge ding, dat in het geheel niet be angst was, den prins toe, waarop liet meisje de hand gaf. Vermakelijk was het toen om te zien, hoe het meisje daarna haar hand aan d'r witte schortje afveegde, meenend dat de zwart» hand van den prins afgaf. Ook prins Joseph moest om dat lief-kinderlijke eens hartelijk lachen. Toen mijnheer van Beers of een der paters .vroeg, of iemand zin had om met den prins naar Oeganda mee te gaan, staken er verschei dene durfsters de vinger op.... maar, o wee, als de prins fingeerde er een mee te nemen, dan was het: „ja, maar ik weet den weg niet terug, naar mamma". Bij het afscheid betuigde de prins, die, zoo als hij vertelde, zoo gaarne katholieke scholen bezoekt, zijn groote ingenomenheid met al hetgeen hij had gezien en dankte den Zeereerw. pastoor en de Eerw. directrice op hartelijke wijze voor de vriendelijke ont vangst. Hierna werd naar de R. K. Wees- en Ar menhuizen, aan de West-Kruiskade getuft. Ook dez» weeshuizen wei*den door den Prins bezocht en hij toonde daarbij veel belangstel ling. Hedenmorgen te 7 uur woonde de prins in de St. Joseph-Kerk aan de West-Kruiskade te Rotterdam de H. Mis bij. Te 8.03 v.m. vertrok hij van het station D. P., naar Boxtel. UIT DE STAATSCOURANT. Bij K. B. is, met ing. van 1 Juli, benoemd tot Rijksarchiv. in Noord-Brabant, mr. J. P. W. A. Smit, adj.-comm. bij het Rijksarch. aid. Bij K. B. is goedgekeurd, dat G. Bos Wz., burgemeester der gemeente Oudorp, is benoemd tot tijdelijk secretaris dier gemeente. TWEEDE KAMERVERKIEZING KATWIJK LEIDERDORP. Gisteren heeft de stemming plaats gehad .voor een lid van de Tweede Kamer in het gistrict Katwijk ter voorziening in de vaca- ture-Mr. O. J. E. baron van Wassenaer van Catwijek (c.-h.) Het aantal kiezers bedraagt 10503. Uitge bracht werden 7364 geldige stemmen. Hier van verkregen de heeren mr. H. W'. O. J. de Jong, vrijz., 956, F. Rodrigues de Miran da (s. cl. a. p.) 232, en dr. J. Th. de Vis ser (c. h.) 6176 stemmen. Gekozen is dus de heer Dr. J. Th. de Visser. Bij de periodieke verkiezingen in Juni 1913 bedroeg het aantal kiezers 10378 en werden 8183 geldige stemmen uitgebracht. Deze waren toen als volgt verdeeld: baron Van Wassenaer van Catwijek (c.-h.) 6663, Kielstra (v.-l.) 1158, De Miranda (s. d. a. p.) 827 en Mulder (Protestantenbond) .136. Onweer en brand. Donderdagnamiddag om drie uur ontlastte zich meldt de L. K. boven de gemeente Stein (L.) een kort maar hevig on- .weder. Het hemelvuur sloeg in de woningen ..▼an de wed. Olaassen en Herman Janssen in de Kelderstraat;; beide huizen werden een prooi der vlammen. De woningen en de inboedels zijn .verzekerd. De bliksem sloeg door den schoor steen en trof den zoon Renier van Janssen, echoenmaker, die van zijn stoel werd geslagen, en wiens bovenarm en been met brandwonden, bedekt werden. Verduistering. Op telegrafisch verzoek ▼an de Belgische justitie, is in het gebouw ▼an het Leger des Heils aan den Schiedam- scben dijk te Botterdam aangehouden A. S., sich noemend inspecteur bij de particuliere recherche tc Brussel, verdacht van verduiste ring van 150b fres. TWEEDE KAMER. (Zitting van gisteren.) Stuwadoorswed. 't Ging gisteren met een tamelijk vaartje door verschillende artikelen heen. j Nadat art. 12 zonder hoofdelijke stemming was aangenomen, verdedigde bijl art. 13 de j heer NIERSTRASZ (v.l.) zijn amendement!, j om het artikel, voorschrijvende aan den sfui- wadoor de ladingepapieren noodig vooir de bepaling van het loon aan een ambtenaar ter hand te stellen, eenigszins te verzachten, daar het kan voorkomen, dat de stuwadoor de be- schikking over die papieren niefi heeft. Het art. wordt zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Art. 14 is reeds vroeger behandeld. Art. 15 en 16 worden zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. j Bij art. 17 stelt de heer DUYNSTEE, r. k!. voor de laatste alinea van liet artikel te doen vervallen. De MINISTER, neemt de wijziging over. Art. 17 en 18 zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Bij art. 19 verdedigt de heer SPIEKMAN ,8.0., zijn amendement, om den werkgevers en arbeiders grooter invloed te gunnen op de samenstelling der commissie. De heer NIERSTRASZ, v. 1. verdedigt zijn I amendement, strekkende om naast den voor zitter der commissie van advies nog twee onpartijdige leden te doen plaats nemen. De heer DUYNSTEE, r. k., stelt in verband met een der beslissingen van zoo even een nu noodzakelijk geworden redactiewijziging voor. i De heer VAN NISPEN, r. k. Nijmegen, deelt mede, dat de commissie van rappor- j teurs het amendement-Nierstrasz en 't amen- 1 dement-Spiekman ontraadt, j De MINISTER bestrijdt het amendement- Nierstrasz. Voor het amendement-Spiekman 'gevoelt spr. sympathie, al zijn er practische bezwaren. Het artikel wordt dan aangehouden tot na de pauze. De heer RUTGERS, a. r. verdedigt zijn amendement in art. 19bis te lezen in den eersten volzin 30 in plaats van 8 (ten einde den termijn te verlengen). De MINISTER heeft tegen dit amendement geen bezwaar. De heer RUTGERS, a. r. stelt voor bij amen dement te verklaren, dat art, 46 der kies wet hier toepasselijk is. De MINISTER bestrijdt dit denkbeeld en de heer Rutgers neemt het terug. De heer NIERSTRASZ, v.l. trekt zijn amendement in. De heer SPIEKMAN, s. d., wijzigde zijn amendement naar den wenk van den minister j betreffende de beperking van het kiesrecht tot werkgevers en arbeiders, 6 maanden in j het bedrijf werkzaam. IDe heer VAN NISPEN, r. k. Nijmegen, be- strijdt het amendement dat door den heer SPIEKMAN nader verdedigd wordt. Het amendement wordt vervolgens met 41 tegen 39 stemmen aangenomen. (Rechts te- gen links, behalve de heeren v. .Vollenhoven en Nierstraaz). Het amendement Van der Voort van Zijp op art. 10 (Zondagsloon), wordt verwoi-pen mes 50 tegen 30 stemmen. Tegen de linkerzijde en de heeren Van den Berch van Heemstede, Van Idsinga, Ats, Van Nispen (Nijmegen), Van Nispen (Rhedcn) en Bichon van IJsselmonde). De overige leden der rechterzijde voor. Regeling- van werkzaamheden. De VOORZITTER deelt mede, dat de cen trale afdeeling besloot Donderdag het Wet boek voor Strafvordering in behandeling te nemen. Voorts stelt spreker voor. nog ver schillende kleine wetsontwerpen na de Stu wadoorswet in behandeling te nemen en den heer Kleerekooper gelegenheid te geven zijn interpellatie te honden betreffende ver- I lof van tot gemeenteraadslid benoemde spoor wegambtenaren. Aldus besloten. De beer VAN NISPEN (Nijmegen) stelde voor terug te komen op het besluit Maandag bijeen te komen. De VOORZITTER heeft geen bezwaar, wan neer men heden met de Stuwadoorwet ge reed komt. Na eenige vragen van de heeren SCHEU- RER en OTTO wordt voortgezet de behan deling der Stuwadoorswet. i De VOORZITTER deelt mede, dat de beer Van der Voort van Zijp zijn amendement op art. 11 na de beslissing van gistermorgen als vervallen beschouwt. Art. 11 wordt zonder stemming aangenomen. De artikelen 21—27 worden aangenomen. Bij art. 28 komt aan de orde het amendement- NIERSTRASZ, strekkende om de wet uit te strekken ook tot de arbeiders in dienst van publiekrechtelijke lichamen. Do heer SMEENGE wijst op de niet-onbe- langrijke internationale scheepvaart met kleine schepen, die door de bemanning wor den gelost en niet onder de wet vallen. Spr. zal eebter een wijziging voorstellen. De heeren TER LAAN (Rotterdam) en KLEEREKOPER bestrijden het amende ment-Nierstrasz. De MINISTER antwoordt den heer Sineen- ge, dat zooveel mogelijk aan de bezwaren zal worden tegemoet gekomen. Tegen aanne ming van Ihet amendement-Nierstrasz beeft spr. geen bezwaar. De heer SMEENGE repliceert. Bij art. 30 deelt de VOORZITTER mede, dat de Regeering een wijziging heeft gebracht in de redactie, door te spreken van gemeen ten „of gedeelten van een gemeente". De heer NIERSTRASZ wijst erop, dat de wet klaarblijkelijk voor Rotterdam is bedoeld. Spr. hoopt dat de Minister met de belangen der andere gemeenten rekening zal houden. De overige artikelen worden zonder stem ming aangenomen. De eindstemming zal later plaats hebben. Kleinere wetsontwerpen. Aangenomen weiden vervolgens zondeT discussie of stemming een aantal kleinere wetsontwerpen, waaronder o.m.: Wetsontwerp Onteigening van eigendom men, noodig voor de stichting van een com plex ziekenhuisinrichtingen en laboratoria ten behoeve van de Rijksuniversiteit te Lel den. Wetsontwerp Bepalingen tot wering van ziekten van aardappelen. Wetsontwerp Ainwijzdng van de visschers- Ihaven te IJmuiden als Staatsbedrijf, Wetsontwerp Instelling van een Bouw* fonds voor het Departement van Binnen- landsche Zaken'. Wetsontwerp Toekenning van een rente loos voorschot uit e-Rijks schatkist ten be hoeve van den aanleg en het in exploitatie brengen van een zijtak Nienwveen—Ter Aar (Papenveer) van de in de wet van 8 Dec. 1906 bedoelde spoorweglijnen in de Haarlem mermeer en omgeving. De vergadering wordt dan verdaagd tot Dinsdag 11 uur. GEWISSELDE STUKKEN. Naar aanleiding! van 'de Memorie van Ant woord in zake de aanvullingsbegrooting voor Binnenlan'dsche Zaken voor de verbouwing van het gesticht te Medémblik, heeft de com missie van rapporteurs nogmaals een verslag het licht doen zien, waarin zij klaagt, dat ook bij die Memorie geen voldoende licht werd verspreid. Zoowel het plan zelf als de raming 'acht zij slordig voorbereid. Zij vraagt den Minister een nauwkeurig onderzoek, of niet wijziging moét worden ge bracht in de manier, waarop door de ambte naren wordt te werk gegaan bij het aanvragen van gelden, zoowel als bij het overschrijden van kredieten. Het Voorloopig Verslag nopens de verkla ring van algemeen nut der onteigening ten be hoeve van uitbreiding van het Centraal Station te Amsterdam met aanhoorigheden, bouw van een tweede viaduct langs de Haarlemmer Houttuinen aldaar en verbreeding van de aan sluitende spoorbaan, maakt o.a. melding kan een vraag naar de plannen tot verbetering van de spoorwegtoestanden rondom Amster dam. Men vreesde, dat deze uitbreidingswer ken daarvoor in de plaats zijn getreden. Een station Zuid wCrd op den duur noodig geacht. Gevreesd werd ook voor Inkrimping van het wateroppervlak bij Ooster— en Wester dok en voor aantasting van het stadsschoon. Men vroeg naar een raming van kosten van 'deze onteigening en naar de bezwaren, die belanghebbenden inbrachten tegen het ver smallen van de Elandsgracht. De commissie van rapporteurs vestigt nog de aandacht van de Regeering op het inko men van drie adressen tegen de schending van stadsschoon, dat het gevolg zou zijn van de uitvoering van de onderhavige plannen. Een slechte spijsvertering is oorzaak van slaperigheid en zwaarheid na den maaltijd, van hoofdpijnen, van gevoel van brand, van wal gingen en hartkloppingen. Een slechte spijsver tering verstoort de eetlust, maakt de maaltijden onaangenaam, drukt de hersenen neer, maakt den arbeid moeilijker en bederft alle genoegens. De uitwerking der Pink Pillen tegen de maag ziekten is snel en zeker. Zij bewerken merkwaar dige uitslagen, zelfs in gevallen waarin de ziekte weerstand heeft geboden aan alle behan delingen. De genezing, eenmaal verkregen, is blijvend. De Pink Pillen danken aan hare krach- zij onovertroffen zijn tégen bloedarmoede, bleek zucht, algemeene zwakte, onregelmatigheden der vrouwen. IJMUIDEN. Vermoeden van contrabande. Men meldt aan de Tel.: Vrijdagmorgen hebben we ons naar de aan legplaats van kruitschepen in bet Noordzee- kanaql te Buitenhuizen gemeente Assen delft begeven, om te trachten gewaar te worden, in hoeverre het vermoeden juist was, dat contrabande goederen zouden wor den overgeladen in bet s-s. «Fauna." Bij onze aankomst lei opzijde van het sj?. „Fauna" de lichter „Hendricus Franciseus" uit Vreeswijk met een lading, beslaande uit Tuim 300 geen 3000 kisten, volgens óp- gaaf buskruit bevattende. Het vermoeden van contrabande, was naar ons een mans der wet mededeelde, gegrond op de volgende overwegingen le. waren de kisten verpakt met ijzeren hoc- pelbanden. wat in strijd mei de desbetreffen de voorschriften zou zijn; 2o. de geleidebrieven zonden niet voldoen de den inbond der kisten omschreven hebben; 3o. zou de schipper van den lichter uitge laten hebben dat hem order was gegeven, eerst op een bepaald punt gekomen de roode vlag le Ihijschen. 'tWas op deze gronden, dat de geleider te Buitenbuizen, de heer V.. weigerde zonder nader onderzoek de lading te doen overladen. Aan boord van de Fauna troffen we den heer H. uit 's Gravenhagc» majoor-comman dant van geleiding en de heer K„ deskundige aan de artillerie-inrichtingen aan de Hem- hrug. Door deze heeren werd op eeuigen afstand van het schip een naar willekeur genomen kist opengemaakt en bleek de inhoud inder daad te bestaan uit geladen kanoiiamimmitie, doch zonder de zoogenaamde hulzen en zon der de ontstekingsmiddelen, zoodat het ver voer dezer projectielen geen meerder gevaar oplevert dan het vervoer van alle an ei plofbare stoffen. s We vernemen, zegt hét blad, dat de hutzen en de lonten lós van deze lading werden ver zonden en de verpakking der kisten met ijze ren handen, ofschoon nog strijdig met de fln- geerende wet, slechts uit een zekeiheidsoog- punt had plaats gehad. Beide heeren hebben dan ook geen oogen- blik geaarzeld toestemming te geven tot over lading der 317 kisten ammunitie, waarmede onmiddellijk een aanvang werd genomen. UITGEEST. Raadsvergadering. Vrijdag 19 Juni zullen de vroede vaderen onzer gemeente weder in raadszitting bijeenkomen. Verkoopïng. Notaris Heenk zal 8 Juli a.s. i in het café van den heer J. Rol Czn. verkno pen: twee woningen met schuur en erf, groot 2 Aren en 20 centiaren, van P. Meijer, gele gen aan den Middelweg. Voorts een woonhuis met tuingrond, 15 Aren 20 centiaren, van de wed. J. Twiek, aan den Hoogeweg. ALKMAAR. Het faillissement der Volksbank. Bij dc Tweede Kamer is ingediend een adres van J. H. Elfring en vier anderen, alhier, omtrent het beheer der coöperatieve vereeniging „De Volksbank" en het faillissement dier vereeni ging. HAND VOORT. Aangekomen vreemdelingen. H. J. Huis man, Amsterdam', Haarlemmerstr. 53, 5 p.; van der Tonge, Laren, Kerkstraat 15, 3 p.; P. Pul, Dutischland, idem, 4 p.; P. H. Hendriks Hieninga, Bd. Favauge 4d, 3 p.; fam. van 'der Weerd, Amsterdam, Haarl.- straat 40, 4 p.; fam. Visscher, Amsterdam, idem, 2 p.; H. Hollenbamp, Amsterdam, Bd. de Favauge 8, 14 p.; fam. Asscher, Am sterdam, van Ostadestraat 15, 2 p.; fam. Blitz, Amsterdam, idem, 2 p.; fam. Kokosky, Amsterdam, Spoorstraat 4, 4 p.; Kolman, Amsterdam, Kleine Krocht 1, 3 p.; p. Bur ger, Amsterdam, Haarl.straat 39, 4 p.; R. Buiten, Amsterdam, Schoolstraat 3, 2 p.; fam. van Amersfoort, Amsterdam, Kerks! r. 10, 2 p.; Gestrand. Alhier is gisterenmiddag ver moedelijk door de mist op het strand ge- loopen de bom, Scheveningen 32. HILLEGOM. „Eensgezindheid." De R. K. Bloemistwerk- lieden-vereeniging hield gisterenavond in café Flora eene zeer belangrijke ledenvergadering. De opkomst was zeer goed. De heer B. N. Loerakker opent met den cliristelijkeri groet, heet allen welkom en verheugt zich over de groote opkomst. Spr. wijst op de belangrijk heid dezer vereeniging. De notulen worden voorgelezen en goedgekeurd. „Eensgezindheid" wil 't hierheen gestuurd zien, dat veld-vrou- wenarbeid ophoudt. Men zal in dezen samenwer ken met de vereeniging „Flora." De veld-vrou wenarbeid is niet direct noodig. Ook 't katho liek zedelijkheidsgevoel verzet zich daartegen; 't is een zedelijk, stoffelijk en maatschappelijk kwaad. Bij krachtige medewerking der organi satie kan als overgangsmaatregel dienen, dat de vrouw en 't meisje overga van 't veld naar de schuur. Over deze zaak werd zeer breed ge debatteerd. De vergadering ging in zake vrou wen-arbeid met 't bestuur aceoord. In zake feestviering 10-jarig bestaan zal zooveel mogelijk alles door de leden zelf worden gedaan. Het bestuur zal een blanco crediet worden verleend. Dan zal ook het vaandel ver schijnen. 't Bestuur zal feestelijk, zoo feestelijk mogelijk 't 10-jarig bestuur herdenken. Bij de rondvraag werd de oprichting van een Volksbond besproken. De voorz. gaf over deze zaak eene duidelijke en zeer volledige rede. De bloemendag voor Herwonnen Levenskracht" werd besproken. Hierna sluitiDg met gebed. Douwen. Aan de firma Joh. Kraaij en Co. alhier is opgedragen door de R.K. Vereeni ging voor Woningbouw „Het Oosten" te Am sterdam, het bouwen van 32 woningen in een bouwblok in de Madura- en Sumatra- straat voor de som van f 69.750 en van 24 woningen in een blok. in de Atjehstraat voor de som van f 53.900. Architect de lieer J. J. L. Moolenschot. Aan dezelfde firma is bij onderhandsche aanbesteding opgeWtagen het bouwen van een kantoorgebouw, aan de Zuidblaak te Rotterdam door de Nederl. Handelmaat schappij voor de som van f 243.300. Archi tect de lieer J. Verheul Dz. NÜOKDWJJK. Verknoping. Ten overstaan van notaris Versluijs te Leiden had bij opbod en afslag de verkoopïng plaats in het „Hof van Hol land" van een huis en erf, gelegen aan de Kerkstraat no. 40. 't Was in bod gebracht op f 4000. en verhoogd met f 200 pLus f800 of f 1000, doch het werd niet gegund. Aanrijding. Een wielrijder had gisteren een leelijk ongeval op den Pické-weg. Hij reed achter een auto aan. De helling bij de wed. Hendriks afgaande, kwam hij dich ter achter de auto, die juist daar moest uitwijken voor een aankomend rijwiel. De wielrijder had de keus tusschen twee lee- lijke dingen: tegen de auto of tegen een boom rijden. Dit laatste gebeurde. De fiets was erg gehavend, en de, man stond te krimpen van de pijn. Dé vriendelijke au tomobilist, die aan het ongeval onschuldig was, stopte, en vervoerde den gevallen wiel rijder naar Dr. II. v. Nes. HAARLEMMERMEER. Diefstal. De arbeider, v. G. nabij Hoofddorp vermiste een portemonnaie, juist terwijl er bij ieders afwezigheid een opgeschoten jongen in huis was geweest. De portemonnaie hield pl.m. 1.60 in. De politie is er mede in kennis ge steld die een onderzoek heeft ingesteld. Ruzie. Eenige dronken Brabanders maakten in het café van B. aan den Uweg ruzie waarbij zjj den zoon van B. met een mes een snee m zijn nek ga-ven, welke gelukkig met gevaarlijk- was, doch waarmede hij zich wel onder genees kundige behandeling- heeft moeten stellen. De politie beeft een ernstig onderzoek in gesteld. Schouw. Door het bestuur van den Haarlem- mermeerpölder zal na 1 Juli a.s. schouw wor den gehouden over alle vaarten en tochten in genoemden poldrt BURGERLIJKE STAND. ZANDVOORT. Geboren: z. van A. M. Schuiten—Cazander. z. van P. van Duijn Koper. Overleden: S. Molenaar, 1 jaar. J. Ko ningVoogs, 88 jaar. UITGEEST. Geboren: z. van W. de Vries en A. Timme. Ondertrouwd: E. de Bie en H. Waagmecs- MEDEMBLIK. Geboren: d. van J. p- de Koning en V. Schaap. Ondertrouwd: F. de Graaf en A. Jti.iismo. Getrouwd: J. van Eijk «Sc 'M. Moeskops. Overleden: J. G. de Koning, 3 dagen. HILLEGOM. OndertrouwdJ. M. Bakker en A. M. v. d. Aart. Geboren: z. v. M. E. van Steijn-Otten. d. v. A. van Voorst-de Regt d. v. W. van den Bosch-Ras. z. v. W- Roode-Wijkstra. d. v. A. Oudshoorn-van der Meen. OverledenA. C. de Haan 76 P. Boelet 12 jaar. NOORDWIJK. Geboren5 Juni z. v. P. Kos ter en O. M. den Elzen. 12 Juni z. v. K Hoogervorst en W. v. d. Meer. VOORHOUT. Geboren: d. v. C. van Werk hoven-de Graai'f. z. v. H. van Klaveren- Kagenaar. z. v. J. van den Berg-Schaken- bos. Ondertrouwd B. van der Lans en A, H. van der Meer. Getrouwd: A. der Linden en C. C. Prins. GEEN AUDIËNTIE. Dinsdag a.s. zal Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, wegens het toedienen van het H, Vormsel, geen audiëntie verleenen. MGR SCHRIJNEN TE ROLDUC. Men seint uit Rolduo aan de Tijd: Donderdag en gisteren bracht Z. D. H. Mgr. Schrünen, bisschop van Roermond, een be zoek „an Rolduc. Met plechtig klokgelui werd Z. D. H. (die vergezeld was van prof. Geurts) ontvangen. Voor de kerk stonden de profes soren en studenten geschaard, die Mgr. bij zijn komst luide toejuichten. Na een korte toespraak verleende Mgr. den bisschoppclijken zegen en begaven allen zich naar 'de kerk, waar een plechtig Lof gezon gen werd. Gisterenmorgen celebreerde Mgr. een ponti ficale H. Mis. Aan tafel zong de zangvereeniging verdien stelijk en reciteerde een der jongere studen ten een schoon wclkomstvers van prof. Wis- mans, terwijl een der oudere een gloedvolle rede hield. De lioogeerw. Directeur herinnerde in een keurige toespraak aan de woorden van Mgr. dat Z. D. H. hier gekomen was met de handen vol zegeningen. Mgr. gaf zijn vreugde te kennen weer hier te zijn, waar allen Hem kenden en Hij allen. Om 5 uur vertrok de Bisschop onder toe juiching van professoren en studenten. RETRAITES IN DEN THABGR TE ROTTERDAM. Naar wij vernemen is de Retraite voor de damesleden der vereeniging van Eeuwigd. Aanbidding van 29 Juni tot 2 Juli in het retraitehuis „Thabor" te Rotterdam te geven, nog niet voltallig. Meerdere deelneemsters zullen zich dus nog kunnen aanmelden. O. L. VR. TER NOOD TE HEILO. De bedevaarten ter eere van O. L. Vrouw ter Nood te Heilo bij Alkmaar zijn dit jaar ge opend door Heilo zelf op het jaarfeest van Maria Boodschap, 25 Maart. Daarna zijn er reeds be devaarten geweest uit Alkmaar, Wijkeroog, Am sterdam, Heemskerk, en van de R. K. Volksbon den ilit Noord-Holland beneden het IJ. De volgende dagen zijn verder reeds bespro ken: 17 Juni Amsterdam I. 7 Juli Amster- damsche mannen H. Familie (M. Magdalena). 14 Juli Utrecht. 27 Juli Bergen, 28 Juli Heer-Hugowaard. 30 Juli Haarlem. 15 Aug. Egmond (en Rinnegom). 26 Aug. Amsterdam II. 8 Sept. Beverwijk. 15 Sept. Leiden. 20 Sept. „groote" jaarlijksche pro cessie te Heilo. In 1913 kwamen er in Heilo plm. 40 bedevaar ten, met 14 duizend pelgrims, vergezeld door 130 priesters. PRIJSRAMING BLOEMBOLLEN. De commissie nit het Holt. Bloembollen- kweekers Genootschap, aangewezen voor d« prijsraming der bollen voor den handel In het komende seizoen, iheeft in haar vergade ring te Haarlem o.a. de volgende prijzen vast gesteld: Hyacinthen, enkel blauw: Grand Maitre 1 per stuk 14 ets.: King of the Blues I per stut 15 ets.; Perle Brillant I per stuk 15 cenis; Queen of the Blues I per stuk 13 ets.; enkel wit: Grandesse I per stuk 16 ets.; 1'Innocence I 19 cM. en op 11 ets. per stuk; enkel rood: Koh-i-noor I per stuk i5 ets.; enkel -geel: Yel low Hammer I per stuk 15 et».; enkel paars Lord Balfour I per stuk 12 ets. Voor de tulpen vermelden de prijzen per 100 stuks I en II: Due van Tholl Scarlet ƒ1.60; Couleur Cardinal 2.50; Cramoisi brillam 1.75; Flamingo 5.50; Grand Duo 2.25; Prins van Oostenrijk 1,50; Mon Tresor f 2.10. Voor de darwintulpen en narcissen werden hooge prijzen geraamd. VERKOCHT'. Veiling van tien hulzen. De uitslag van de door notaris G. D. Boer lage te Velsen gehouden veiling van tien hul zen is als volgt: No». 1—4: J. Verwoerd, 8096; no. 5: Gebr. Engelhart, 2070; no. 6: E. Zwart Pz.. 1975; no. 7: Gebr. Engelhart, 2025; no. 8: H. van Zanten, 1940; nos. 9—10; Gebr. Engelhart, f EEN FLINKE PRESTATIE. Een 45-tal manschappen va-n het^infanto- rtebataljon te Gouda heeft, onder leiding van een officier, een sergeant en twee korporaal», een grooten, vrijwilligen marsch gemaakt, van Gouda langs U«el en Lek, door de Krimpe- nerwaard naar Schoonhoven en vandaar naar Gouda terug, een afstand van 55 K.M. sMor eens te drie uur vertrokken, arriveerde men SddLÏ te half 6 uur in de kazerne. Eén i man had het onderweg opgegeven. tige werking op het bloed en op de zenuwen, dat Zij zijn verkrijgbaar a 11.75 per does en f9 per zes doo- zen bij het Hoefd-depöt der Pink-Pillen, Dacostakade 15huis, Amsterdam. Voor Haarlem en omstreken bij do firma's J, J. Göppinger, Gr. Hsutstraat 147a, W. A. Schou ten, drogist te Lisse- En verder bij verschillends Apothe kers au Drogisten

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 2