ffagekomen Berichten. NIEUWS UIT DEN OMTREK. Nagekomen Advertentie. E S P E R A N T 0. STADSNIEUWS. ingezonden Mededeelingen. Zwakke Zenywen. üarkfnieuws. (Vervolg.) eu door do cadetten der inf. en cavalerie van het 'le en 2e studiejaar van de Kon. Mil. Academie, deelgenomen. BADEN. In het douchebadhuis aan het Leidseheplein vaste tooueelmeester tegen J 10U0, electricien 730, drie tot vier tooneelknechts, wat min stens 1000 a 1500 bedraagt, bureaulist 750, G suppoosten 700 a 800. Het geregeld schoonhouden van het gebouw Dit is zoo wonderlijk als men liet vergelijkt en jaarlijksclie schoonmaak vordert ongeveer j zijn in de afgeloopen week genomen 1300 ba- met de jaren die er noodig zijn om eenige ande-j 3QOvoor brandweer moet pl.m. 300 wor-|den; in dat aan den Kouden'horn 961 baden, re vreemde taal ik wil niet zeggen perfect den uitgetrokken. Onderhoud gebouw wordt' maar dan vrij wel, te leertn, dat het ongelooflijk 0p jqqq geschat, assurantie 2000, grond- schijnt: maar ik ben bereid liet te bewijzen aan, jas(;en j vente en aflossing van ƒ75,000 ieder die het beproeven wil. i bedraagt jaarlijks 6000. Nu komen hierbij Wat nu mijn ervaring aangaat omtrent het n0g c]e jCOSfen vaa electrische verlichting, oractische nut van Esp., ik heb heel veel benevens de verwarming, wat gevoegelijk op nenschen ontmoet, als Engelsche handelsreizi gers werklieden, studenten, etc. die met behulp 'an'Esp. in staat geweest zijn om in vreemde landen te reizen, en daar met voldoening van te genieten, die, zonder Esperanto, Engeland nooit hadden kunnen verlaten. Ik heb gewone Engel sche middenstanders ontmoet, die Esp. veel be ter en vloeiender konden spreken dan hoog ont wikkelde personen die ik gekend heb, Fransch konden. Veel beter bijv. dan de geleerde Dr. Dswald Fransch kon spreken of de „soi-disant" geleerde heeren Couturat en de Beaufront En- gelsch. Ik spreek van persoonlijke ondervinding het deze drie laatstgenoemden. (De lezer gelie ve zich te herinneren dat nog steeds Abbé Ri chardon aan het woord is.) Als Katholiek Priester heb ik, door Esp., oi liever, naar aanleiding van Esp., in de Kath. Kerk mogen opnemen, een zeer talentvolle Espe- ranto-schrijfster, wier zoon Protestantsch Evan gelie-bedienaar is. Ik ben in vriendschappelijke discussie gewikkeld geweest met Russische, Ar- meensche, Anglikaansche, Zweedsche en Zwitser- sche protestanten, vrijdenkers, etc., en heb ten minste hen beïnvloed ten gunste van den Katho lieken godsdienst. Met eenigen van dezen zou het mij onmogelijk geweest zijn te correspondee- ven, in eenige andere taal dan Esp. Ik geloof /ast, dat duizenden van onze dierbare afgeschei den broederen, alleen door vooroordeel en onwe tendheid afgekeerd zijn van de ware en werke- 'ijke leerstellingen van het Katholicisme. Als zij de waarheid maar wisten, zouden zij Katho- 'iek worden. Daarom ben ik er zeker van, dat Esperanto, zoo gemakkelijk, zoo eenvoudig, een wondermooi middel is, door God ons in handen gegeven om velen te bekeeren in alle landen. Tot zoover Abbé Richardson. Ziehier hoe een andere priester in denzelfden geest schrijft over Esp. nl. de Eerw. Heer H. Egbers Door deze taal kunnen wij in aanra king komen met alle volken der wereld en met ten spreken met dezelfde stem waarmede de \postelen op het Pinksterfeest zich richtten tot de verschillende natiën. Hoedanig is nu reeds net resultaat van onze wereldtaal? Ik kan per soonlijk getuigen, dat ik, in weerwil van mijn Irukke bezigheden, dank zij Esp. genoeg tijd Kan vinden om te korrespondeeren met 50 binnen- en buitenlandsche niet-katholieken, welke ik niet oersoonlijk ken maar met wie ik korrespondeer over verschillende doch hoofdzakelijk godsdien stige vraagstukken. Welk een geluk zou het voor mij zijn indien God eenigen van hen wilde uit verkiezen en ze brengen tot de Moederkerk. Op dit oogenblik heb ik een brief voor mij liggen, lie mij een duidelijk bewijs levert, hoeveel geeste lijk nut mijne Esp. korrespondentie reeds ge bracht heeft aan een zeker onkatholiek schrijver, tie anders nooit met een katholiek priester in relat-e zou gekomen zijn B. niet minder dan 1500 berekend kan worden. De rekening is derhalve als volgt: Jaarlijksche rente en aflossing 6000. Assurantie - 2000. Onderhoud gebouw - 1000. Grondlasten - 500. Verlichting en verwarming - 1500. Directeur - 3000. Tooueelmeester - 1000. Electricien - 750. Tooneelknechts - 1250. Suppoosten - 750. Schoonhouden van het gebouw - 300. Brandweer - 300. VAN DE GROENTEMARKT. Gisteren is alhier door Jacobus Nelissen, wonende Houtvaart, Overveen, de eerste be zending doperwten van den kouden grond aan de groentemarkt gebracht Ze zijn door de commissionnairs Groen en Bag'german ver kocht aan G. VV. Cramer, wonende Parkstraat, en A. Heemskerk, wonende Wouermanstraat, alhier. gemeentezaken. Personalia. De Directeur der Bank van Leening, de I heer E. Boerbeek, heeft wegens 65-jarigen leeftijd waarin hij de gemtene ruim 46 ja ren heeft gediend eervol ontslag gevraagd. Wij hebben reeds eenigen tijd geleden gemeld I dat dit geschieden zou Mevr. Spaander—Francken vraagt we gens gezondheidsredenen eervol ontslag met pensioen als onderwijzeres. De belasting. Nu is ook het verslag der le afdeeling van ƒ18,350. Buiten bespreking laten wij nog de extra kosten, zooals waterleiding etc. Dat een be drag van 7500 voor exploitatiekosten veel te weinig is, zal zelfs diegene, die weinig I den Baad, besprekende de belastingvoorstel- begrip van een hedendaagsche schouwburg- len, verschenen, exploitatie heeft, wel inzien. Het zou dan ook Sommige leden bevelen op de bekende gron- een onverantwoordelijke daad zijn, om van de den progressie aan, meerdere leden bestreden Haarlemsehe burgerij, wier belasting niet ze. Allen waren in deze afdeeling tegen de minder doch wèl hooger. wordt, bovenstaand voorstellen-Nagtzaam. offer te vergen. Ten slotte dient men nog Méerd-etre leden achtt enverhooging van rekening te houden met de Kroon en met den aftrek van 500 op f 600 gewensdht. den bestaanden schouwburg, die na de ver- Daartegenover stelden anderen dat naast de nomen. De pachter, die volgens B. en W. kosten voor levensonderhoud ook de loonen 7500 zou moeten geven, beeft de meeste pos- sedert 1900 met 50 pet. zijn gestegen. De Mïd- ten hierboven aangegeven, voor zijn rekening, denstand wordt door allerlei belasting thans De rekening van B. en W. deugt dus niet zwaarder gedrukt dan de arbeiders, op twee kanten! Ams tordamHaarlem —Zandv00rt 291,731. Ceintuurbaan te Haarlem 186.168 Haarlem- -Bloemendaal 97.967. i gevolg dat het rijwiel geheel in elkander! i werd gereden en bij zelf eenige kwetsuren' bekwam. VELSEN. Ruw. Een jongen, die achter den wagen van den vrachtrijder R. liep, kreeg van R. een zoodanige schop, dat hij luid kermende neerviel. Tot tweemaal toe moest de knaap bij kennis gebracht worden. Bii onderzoek bleek dat de jongen een breuk had en dat E. nu vau het concert in den Hout door Haarlems zijn breukband afgetrapt had. Na eenigen tijd Muziekkorps op Zondagmiddag, half drie: kon de jongen per wagen naar Beverwijk 1. Mit Schwert und Lanoe, marseli, Starke, vervoerd worden, waar hij thuis behoorde. 2. Ouverture Preciosa, Weber. 3. Zwei Tin- In den steek gelaten. Bij den veldwachter garisehe Tanze, Brahms. 4. Fête Ckaxité, alhier werd een arme man zonder beenen Suite, Auvray. 5. Italiaansche Opverture, gebracht. Hij was door zijnen vriend, die een Perdrotti. 6. Friihlingskinder, Walzer, Wald- wagen had, aan den kant van den weg ver- teufel. 7. Fantaisie aus Prins Metlbusaiem, laten.Een medelijdend voorbijganger nam Strauss. hem op zijn fiets mede en bracht hem zoo in ons dorp. Op kosten der gemeente werd hij Totaal 575.866. De ontvangsten per dagkilometer bedroegen: Lijn A'damHaarlemZandvoort f 61.63Va- Ceintuurbaan te Haarlem f 53.79 Lijn Haarlem-Bloemendaal f 63.89Va- PROGRAMMA van het Concert op Zondag 14 Juni 1914, 's avonds kwart over 8, te geven door de Muziekvereeaiging „Harmonie", in de socië teit „Trou moet Blijcken": 1.-„Saint au Dra- peau", marseli, J. de Wolf. 2. Ouverture Le Calife de Bagdad", Ch. Boicldieu. 3 La zyn"ambt"aanvaarddë;'Om half Gen werd Iiousarcle valse militaire, L. Ganne. 4. Fan- -j-e zjjuer intentie een plechtige H. Mis met naar de stoomtram gebracht, om naar Haar- lem vervoerd te worden. LIMMEN. 25-jarig jubileum. Donderdag herdacht de kos ter W. Hoogeboom den dag, dat hii voor 25 taisie de l'opéra „Zampa", F. Hérold, 5. Mar- che Triomphale, Ch. cle Carmont. 6. Ouver ture „De Zoon dér Duisternis", Joh. M. Ooe- nen. 7. Brürietten Walzer, L. Ganne. 8. Fan taisie de l'oDéra „La Flute enchantée, W. A. Mozart. voor het concert van Haarlem's Muziekkorps op Zondag 14 Juni '1914, 8 uur, 's avonds, in den tuin van het Brongebouw: 1. Marsch aus der Oper „Riënzi", R. Wag ner. 2. Ungarisehe Ouverture, L. Gross ma mi. 3, Ballet d'Isoline, R. Messager. 4. Grande fantaisie de l'opéra l'Etoile du Nord, G. Meyerbeer. 5. Ouverture Si j'étais Roi, A. Adam. 6. Eerste Eliapsodie (piaiio-i'antaisic) Veni Creator opgedragen, waarin door den Zeereerw. beer Pastoor eenige hartelijke woorden van gelukwensck werden gesproken. Na de H. Mis werd de jubilaris en zijns echtgenoote aan de pastorie ontvangen door bet Kerkbestuur, en werd hem in eenige wel gekozen woorden een enveloppe met inhoud aangeboden. Hierna werd door eenige Misdienaars een fraaie wenseh voorgedragen en hem namens de Misdienaars een fraaie stoel aangeboden. Zichtbaar getroffen dankte de jubilaris voor zooveel blijken van toegenegenheid en sprak hij den wenseh uit, dat bii nog lange jaren, tot voldoening van zijn Eerw. Herder deze betrekking moge vervullen. Van alle zijden kwamen gedurende den dag F. Liszt. 7. Walzer aus der Operette Polnische Wirtsehaft, J. Gilbert, 8. La retraite aux flam k6Wyzen van belangstelling aanstroomen, De verhooging van den eeftijdsgrens van I beaux, Ch. Leroux: a. La retraite; b. L°r" hrieven en kaartjes, ja zelfs telegrammen .14 op 16 jaar beek bij de meesten te worden 1 raine;^ c. Cbant du depart; d. Brétagne; e. jyaij gelukwenscben. Tot zoover onze berichtgever. Wij voegen goedgekeurd. De aftrek der 15 pet. bruto op-1 Les Vitriers; f. Les Girondins; g. Normandie; i Moge onze ijverige en alom geachte en be- hieraan nog toe, dat de berekening bier ge-|brengst van onroerende goederen werd door h. Auvergne; i. Beam; j. La Marseillaise. minde koster, nog lange jaren werkzaam zijn geven, ook bij de beschouwing van een mo- een lid te laag geacht, die 25 pet. zou wen- gelijke verpachting moet worden in acht ge- schen. Ontraden werd ten slotte de datum nomen. Een pachtsom van 750Ó is dus ook van invoering te stellen op 1 Januari 1915. Baggeren. véél te hoog! PROPAGANDA-FIETSTOCHT, Wij herinneren er aan dat hedenavond door de R. K. Politieke Propagandaelub, vanuit het gebouw St. Bavo een propaganda-fiets- toebt wordt georganiseerd. Wii wekken op Wegens toename van het baggerwerk dat geregeld in stad's grachten en wateren ge schieden moet, en duurte van het huren, stel len B. en W. voor een baggermolen en een elevator met toebehooren aan te schaffen daaraan deel te nemen. Opgeroepen worden voor 14,000, d.i. volgens berekening 350 dames en heeren boven de 18 jaar. Laten zij goedkooper dan 't huren, in grooten getale opkomen. Onze candidaat Klein moet gekozen worden: daarvoor is propaganda noodig. PERSONALIA. Den 17den dezer hoopt de heer J. van der Lamp, wa&èïSichter aan Üe O. W. S. den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar aan die inrichting werd geplaatst. DE EXPLOITATIE YAN EEN SCHOUW BURG. In aansluiting aan en tot bevestiging van betgeen wij in het hoofdartikel reeds schre ven over de kosten van exploitatie van een schouwburg, geven wij hier plaats aan het volgende ons van deskundige zijde toege zonden schrijven, dat hoogstbelangrijke ge gevens bevat voor de beoordeeling der vraag, of de gemeente zich met de exploitatie van den aangeboden schouwburg mag belasten Met heel veel belangstelling las ik gister avond in uw blad het praeadvies van Bur- temeester en Wethouders en met nog groo- er belangstelling aam ik kennis van de daar in uitgebrachte becijfering der exploitatie kosten van den te bouwen schouwburg. Met alle waardeering voor de verstrekte ge gevens, ben ik het met dit advies alles be halve eens. De voorlichtingen, welke B. en W. inzake de exploitatiekosten onttvangen hebben, zijn, hoe goed ook bedoeld, onjuist, en acht ik het derhalve noodzakelijk om Haar lem's burgerij een meer de waarheid nabi, komende toelichting te geven en de zaak niet te bezien door de rooskleurige bril der voor standers, waarvan het meerendeel geen inwo ners van Haarlem zijn, en die ten koste van alles hun persoonlijke meeningen willen door drijven, en de Haarlemmers met een gebouw willen verrijken, dat gewoon gezegd: eene groote schadepost voor de gemeente wordt Beginnen we met de kosten voor meubi lair en tooneelbenoodigdheden, waarvan 50,000 door de stad gevoteerd zou worden. Reeds voor bet tooneel heeft men, behalve de verschillende machinerieën, sproei-inrichting en requisiten, een groot aantal décors noodig. Bovendien komen hierbij nog de kosten van verschillende ameublementen etc., die voor vele voorstellingen andere moeten zijn. Verge ten mag niet worden, de elk jaar terugkee- rende niet geringe kosten voor bet geregeld aanschaffen van nieuwe doeken. Gaan we nn over .tot het interieur van den schouwburg, zoo moet hiervoor worden aan geschaft al 'het meubilair, tapijten, gordijnen, kronen etc. etc., terwijl voor hét in orde bren gen van de plaatsen voor hoog bezoek en ank]eeding van damesfoyer geen klein be- Arag zal worden gevergd. Zonder overdrij ving kan men verzekerd zijn, dat het uitge trokken bedrag geen 50,000, doch min stens 75,000 is. Wat electrische verlichting en centrale ver warming betreft, kan men nit het advies niet zien, of de kosten hiervan al dan niet in den bouw begrepen zijn. Is dit laatste niet het geval, dan mag hiervoor zeer zeker ƒ25,000 «■orden uitgetrokken. Nu komen wii aan cte bediening van het gebouw. Hiervoor is in de allereerste plaats noodig een directeur, wiens salaris wel op 3000 mag worden gesteld. Dan EEN WELDADIGHEIDSTHEE. Naar wij vernemen, zal Woensdag ter ge legenheid van de opening der nieuwe ma gazijnen der N.V. Gerzon's Modemagazijnen van half 3 tot half 5 een weldadigheidsthee worden gehouden ten bate van het Hoefijzer- verbond en de R. K. Vacantiekolonies. Buitendien zal door de firma Gebrs. Ger zon een bedrag worden -geschonken voor de AANRIJDING. Gistermiddag half drie kwam de 23-jarige dienstbode A. P. nit Heemstede, op een rij wiel snel de Hazepaterslaan uitrijden en reed den Wagenweg op in de richting van de Uittenboscbstraat. Van nit de richting Heem stede naderde de auto G. 309. Hoewel de be stuurder krachtig remde, was een aanrijding niet te voorkomen. De dienstbode kwam on der de auto terecht, gelukkig in de lengte. De dienstbode werd verwond aan de hand, aan bet gelaat, terwijl haar linkerzijde was opgezet. Zij werd naar bet Diaoonessenbnis gebracht. Haar toestand wekt geen bezorgd heid. Haar fiets werd vernield. VOETJE GEKNEUSD. Het achtjarig meisje M. S. van de Leid- scbe vaart 28p, stak gistermiddag ruim vier uur bij bet dichtdraaien van de Melkbrug haar voetje door het hek, waardoor dit li chaamsdeel bekneld geraakte. Het voetje werd gekneusd. Na binnengebracht en geholpen te zijn in de tapperij van den heer H. van Emmerik aan het Spaarne, werd de kleine per bran card naar haar woning gebracht. EXAMEN LAGER ONDERWIJS. Gisteren zijn alhier geëxamineerd acht vrouwelijke candidaten. Geslaagd zijn de da mes B. B. Davidson, den Helder; H. H. Leh man, Bergen, en H. Pol, Zaandam. MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID. De tentoonstelling van het werk van den heer Jessurun de Mesquita, dat in het trapportaal van het Museum is te zien, heeft de bijzondere aandacht van belangstellenden getrokken. De onderwerpen, die dezen kunstenaar voornamelijk inspireeren, weet hij op bijzondere karakteristieke wijze te behandelen en zijn dieren en vogels leven en beteekenis te geven, zoodat zijn werken ons zeer sympathiek aandoen. De verzameling reproductiën van meubelen, meubelstoffen, houtsnijwerk, "kamerbetimmeringen en ander huisraad, die in de rotonde van het Museum tentoongesteld is, zal Zondag voor het laatst te bezichtigen zijn. Voor hen, die in metaalwerken belang stellen, zijn eenige werkstukken, vervaardigd door de leerlingen der aan het Museum verbonden school, ter bezichtiging gesteld. Zondag is de toegang kosteloos. SNELVERBAND. De Eerste Hulpvereeniging „Snelverband" zal dn de maand Maart van bet volgende jaar haar vijfjarig bestaan herdenken. Naar wij vernemen heëft het bestuur groot- sehe plannen voor deze feestviering. NAAR DE HARSKAMP. A.s. Maandag vertrekt van hier, het He bataljon van het 10de regiment infanterie ter Sterkte vari 7 officieren en 359 onderofficieren en minderen naar do Legerplaats bij' Hars kamp, om aldaar schietoefeningen te houden onder' leiding van den majoor Van Weeren, van dat korps. Op 23 Juni keert de troep De nieuwe H. B. S. Voor leermiddelen enz. der nieuwe H. B. S. wordt weer 4600 aangevraagd. Onbewoonbaarverklaring. Het perceel Nieuwe Kerkplein 12 is voor gesteld onbewoonbaar te verklaren, en B. en W. stellen ook voor, met het oog op den hoogen leeftijd der bewoners, de ontruiming van het perceel Gierstraat 183 nog zes maan den nit te stellen. in het Huis des Heeren. Dit is voorzeker de wenseh van alle Limmen's katholieken. zijn tegenwoordig de oorzaak van veel en na meloos lijden. Zenuwhoofdpijn; maagkram- w pen; nerveuze spierpijnen; pijnen in den rug 4 huisknechts; 5 kantoorbedienden; 2 letter- jg jenden; dat alles komt van verzwakte zetters; 1 lithografen; 15 losse werklieden; 1 dienstbode; 30 werksters; 4 naaisters; 4 huishoudsters; 6 vrouwelijke kantoorbedien den; 2 koetsiers en voerlieden; 8 leerlingen voor verschillende ambachten; 5 winkeljuf frouwen; 2 kinderjuffrouwen. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS, Nieuwe Gracht 3. Telefoon 1170. Ingeschreven: 6 timmerlieden; 2 meubel makers; 4 metselaars; 4 machinebankwer kers; 1 monteur; 7 grof bankwerkers; 1 me taaldraaier; 1 vuurwerker; 2 burgersmeden; 5 machinisten; 2 stokers; 2 electriciens1. instrumentmaker; 1 koperslager; 2 schilders; 4 grondwerkers; 1 bakker; 1 kruideniers bediende; 6 magazijnknechts; 12 loopknechts zenuwen. De zenuwen die deze organen voed sel toevoeren moeten, zijn oververmoeid en kunnen hun taak niet goed meer verrichten, Van daar dan die prikkelbaarheid, lusteloos heid, opzien tegen eiken arbeid, spoedige ver moeidheid, slapeloosheid, angst zonder te we ten waarvoor. Dat is een zwaar lijden; en BURGERLIJKE STAND. dat kan alléén overwonnen worden, wanneer Geboren: 11 Juni. z. van A. Woud—Wezel. men er in slaagt de zenuwen te versterken —12 Juni. d. van A. O. Verkoren—v. Hernert DE BELASTING VOOR DIT JAAR. en W. het) percentage van "heffing voor de belasting 'dit jaar hebben bepaald op 5.4. Hier, laten wij1 het raadsstuk volgen dat door, B. en [Wj. aan dc raadsleden is verzonden: [Wij hebben de eer U hierbij aan te bieden het primitieve kohier van de plaatselijke di-1 BUITENLAND, (reote belasting naar het inkomen voor het dienstjaar 1914, opgemaakt naar art. 245, lo. der gemeentewet ten bedrage van f 794.550.600 en naar art. 245, 2o. 3o. en 4o, ten bedrage van f 18.420.30. Het percentage ,v,an heffing is door ons bepaald op 5.4, Met 71.176 ingezetenen op 1 Januari jX wijst het kohier van de personen, die voor „hoofdverblijf" zijn aangeslagen, aan: Aantal aanslagen 15.762. Beschreven in komen, f 22.594.900, Aftrek f §00 per aan- '0verleden12 Juni. A. H. Hagedoorn, 51 j. Da Costastraat. H. Rutte—v. d. Meulen, 50 j. Kamperlaan. 13 Juni. L. R. 3 m., ss. van II. de Ruiter, Kamperlaan. sla» naar, art. 11 der verordening f 7.881.0000, sche groepen. Belastbaar, inkomen, f 14.713.900, Bedrag van T)AD,Tt! 19 den aanslag f 794.550.60. en dat van de „forensen"': Aantal aanslagen 1071, Beschreven komen f 1.558.850, Aftrek f 500 per aanslag naar art. 11 der verordening1 f 535.500, Belast baar inkomen f 1.023.350, Bedragvan den en de vroegere veerkracht weer op te wek- ken. Sanguinose is het eenvoudig natnnrmiddel dat aan de uitgeputte zenuwen hare natuur lijke veerkracht weder geeft. Den heer Dr. Pol Demade zegt in zijne bekende studie over de Sanguinose: „aan dien uitgebreiden kring van zwakken en lijdenden biedt zich de San guinose aan als een plantaardig tonicum (veerkracht-opwekkend middel) van den eer, sten rang". De zwakste gestellen verdragen de Sanguinose. Indien gij lijdt door verzwakte zenuwen en als gij geen baat vindt hij uw tegenwoordige behandeling, probeer het dan eens met de Sanguinose. Wat zii voor hon- DE POLITIEKE TOESTAND IN FRANK RIJK. PAKIJS, W Juni. D. v«»?iffde aeder- KXTM'iS *7.^ laag, welke gisteren het kabmet-Ribot heelt geleden, is een duidelijk bewijs van de disci pline, die de elementen der vooruitstreven de linkerzijde bijeen hield. Voor president Poincaré is de nederlaag een groote teleur stelling, omdat zijn poging gefaald heeft om een ministerie aan het bewind te hebben, dat niet kon steunen op de vooruitstrevende link- ook voor U. Prijs per flacon 1.50; 6 fl. 8.12 fl. 15.—; 2 maal daags een eetlepel is vol doende. Bij alle Apothekers en goede Drogisten. ïn- PARIJS, 13 Juni. De bladen publieeeren een uitvoerige lijst met de namen van de af gevaardigden, die gisteren in de Kamer aan wezig waren. Tevens staat daarbij aangege ven welke afgevaardigden voor en tegen de regeering hebben gestemd. Daaruit blijkt, dat uamt x w van de linkerzijde zes personen zich van aanslag over W maariden f 55.260;90, Bedrag I stemming hebben onthouden, hoewel zij niet van den aansla» f 18.420,30. I gekant waren tegen de driejaarswet. Teï vergelijking voegen Wij hierbij een Een dér afgevaardigden verklaarde, nat overzicht van het vorig jaar. het ministerie-Ribot niet geslagen is, doch Met 70.491 ingezetenen op 1 Januari 1913, eenvoudig weggeschopt is. A.ls bewus van de WACHT U VOOR NAMAAK! VAN DAM Co., Den Haag. SCHIEDAM, 12 Juni. Moutwijn f 11.50. Je never f 10.50, Commissie f 11. Stemming vast. Spoeling f 1.10. Graanspiritus f 19.75200, Melasse f 16,75—17, Ruwe Spiritus f 9.25. AT.KMA AR, 12 Juni. Kaas. Aangevoerd 355 personen, die vom' minadhting welke men vaa de zijde éervooi. f 32' „hoofdverblijf" zijn aangeslagen aan: nitstrevende linkerzijde liet kabinet toedroeg, Boeren-f 34 50 Commissie Boeren-f 34' Aantal aanslagen 15.534 Beschreven inko-1 geldt, dat men slechte 2e rangs-sprekers in 2 Handel vlug. men f 21967 200 Aftrek f 500, per aanslag het vuur bracht om het ministerie te hestxij- naar art 11 der'verordening f 7.767.000, Be- den. Een debat met groote redevoeringen lastbaarinkomen f 14.200.200, Bedrag vaa heeft aldus niet eens plaats kunnen vinden dS wiuCTl8.484,30y2- De vreugde der geünificeerde radicalen ra- Over den dienst van 1913 werden door Uwe dicaal-socialisten en socialisten is onbescbiij- verg'adering twee supplet°'re kohieren vast-1 i'eli.ik. De hoofdartikelen van de bladen dezer gesteld met: u richtingen geven Aantal aanslagen 860, Beschreven mkomen 1 eischen der oveiwi—i f q f 1189.000. Aftrek f 500 per aanslag naar art. 1 In bet kamp van degenen, die de nederlaag e," daarvan het bewijs. De Aantal aanslagen 860, Beschreven inkomen I êisebexTder overwinnaars zijn thans zeer hoog. i 1189 000 Aftrek f 500 per aanslag naar art. In het kamp van degenen, die de nederlaag 11'der'Verordening f 430.000, Belastbaar in- leden, is de teleurstelling zeer groot. In de komen f 759 000 Bedrag van den aanslag perscommentaren van de bladen, welke de „ÏVSXTjA Bedrag van deS regeering met instemming i.d^n begroet, aansla» f 24 999 34 Aantal aanslagen 394, Be- wordt van de afgevaardigden, die bet schreven inkomen f 595.700, Aftrek f 500 per terie ten val brachten, gesproken van 'aansla» naar art 11 der .Verordening f 197.000,1 verraders. BeStLarmkomen f 398.700, Bedrag van den LONDEN, 13 Jnni. Het beneht van den val Sag over 12 maanden f 20.732,40, Bedrag van het kahinet-Ribot werd eerst laat in den tmTdhn aansla» f 5 585,72. avond hekend. Het publiek was zeer verbaasd Een ontwerp-bèsluit tot vaststelling van liet dezen uitslag te vernemen, daar men alge- kahier van 1914 is erbij gevoegd. meen aannam, dat het kabinet een mccrder- I beid in de Kamer zou verwerven, vooral ook MOOIE .VANGST. omdat de ministerieele verklaring met in- Schoten ving stemming was ontvangen. De verwondering De heer van der el in do wateren was nog grooter toen de cijfers der stemming SSSMriSch. Een aardig uitwezen, dat de meerderheid tegen Ribot een fciSr tamelijk aanzienlijke bleek te zUn. Men wijst vrachtje was het. I voorts op de groote discipline, welke de voor- EEN HULDEBLIJK. nitstrevende linkerzijde der Kamer aan den Men verzoekt ons te melden dat door de dag heeft gelegd. De oehtendpers is bijna Mii „Felicia" te Amsterdam aan den heer eenstemmig van meening, dat het resultaat Broekhuüzen, secretaris der Bakkerij-tentoon-1 van de gisteren gehouden Kamerzitting van stelling, die het vorig jaar alhier is gelhou-|een groote politieke beteekenis joor Franli LEIDEN, 12 Juni. Ter markt werden heden aangevoerd; Stieren 34 stuks f 95—385. Kalf- en Melkkoeien 191 stuks f 170—350. .Vare- koeien 36 stuks f 155315. .Vette Ossen en Koeien 259 stuks f 170—390. Kalveren, vette 34 stuks f 40—155. alveren, magere 137 st. 20 Schapen, vette 641 stuks f 25—38. Schapen, weide 422 stuks f 24—36. Lamme- Weder naar Haaxlem terug. Het muziekkorps gaat met- den troep mede naar de Legerplaats. Aan de oefeningen wordt, behalve door ae o voorjaarsbataljons, van het 10e reg. inf., door oy i ge personeel, zooals een het le bataljon van het 21e reg. inf. uit Hoorn ren 3297 stuks f 11.5018. Varkens, magere 549 stuks f 16—47. Varkens, biggen 569 st, f 6-12.50, Vette 'Ossen en Koeien f 0.700.82. Vette Kalveren f 0.951.15. Vette Schapen f 0.66 0.77. Magere Varkens f-0.400.45 per kilo.. Ter markt aangevoerd 520 runderen, 171 kalveren, 1063 schapen, 3297 lammeren, 549, varkens, 569 biggen. Ter wekelijksche kaasmarkt aangevoerd 139, paritijen. Besteed werd voor 1ste soort Goud-i sche Kaas per 50 K.G. van f 32-34, 2e soort f 90 31 Derbv-kaas per 50 K.G. f 32lste i^7&dsXyi Per 50 K.G. f 30-32.60,! 2de soort f 2729. J' Handel voor Goudsche kaas Vrij vlug; vooc Leidsche kaas matig. Aan 'de Stadswaag gewogen 126 ^rt.ijen*, 6493 stuks kaas, wegendie 41173 K.G> den, een kunsttegel (naar een schilderij van Mauve) is cadeau gedaan, als bewijs van waardeering voor zijn bemoeiingen ten gun ste van haar artikel. ELECTRISCHE SPOORWEGMAAT SCHAPPIJ- Gedurende de maand April 1914 bedroeg het aantal vervoerde passagiers op de ver- sschillen'do lijnen/ rijk, ja zelfs voor geheel Europa is. HALFWEG. Aanrijding. Dezer dagen had op den Ru s- straatweg alhier een aanrijding plaats um 6ehen een fietser en een automobiel, met het De Heer en Mevrouw c H. küENEN BURGER geven hiermede kennis van de ge boorte van hunne dochter HENDRIKA ANNA MARIA Haarlem, 13 Juni 1914 Israëletisdhe vacanbie-kolouisten. Eklova in. ditl blad dealen wij mode dat B. de Riemerstraat 2c/4. 'yt •Cl

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 6