Yerkoopingen Boelhmzen enz. NIEUWS UIT DEN OMTREK. Sociale Berichten. fieehiszalseiia Sport en wedstrijden. Van Overal üapktnieuws. Ons Weerbericht. Advertentiën. een LEERAAR D E R W IJ S. gehomologeerd. dienstweigeraar. Aanbestedingen. UiHoiiitgeiti in het Haid- «n rechtlijnig teekenea, met Yolledige be voegdheid. Jaarwedde van f 1800.- tot f 2700.- na&r gelang van diensttijd hier o f eldersde stortingen voor eigen pensioen komen voor rekening der gemeente. Nadere inlichtingen verstrekt de Directeur. Sollicitatiën, op zegel, met verdere stokken, vrachtvrij in te senden aan den Burgemeester vóór ef op 30 Juni 1014. GEBHS. «(E&ZON. j Mdrgen openen 'de heeren Gebrs. Gerzon, Öie door aankoop en nieuwbouw van de per- ceeien 41—43 in de Koningstraat; hun maga zijn met een ruimte van bijna 4000 M2., heb ben vergroot, dit nieuwe modepaleis. Inderdaad: Haarlem mag zoo langzamer hand met reden trotsche gaan worden op zijn luxueuze winkelpeleizen, waarvan dit nieuwe een der meest-inoderne mag worden genoemd. Het nieuwe gedeelte in de Koningstraat bevat beneden de afdeelingen jongens- en meisjesconfectie, terwijl boven de afdeeling damesconfeetie is. Prachtig is dat alles inge richt, coquet en sierlijk, vol spiegels en licht, kostbare behangesls, dikke smyrnatapijten werkelijk, naast een voortreffelijke goede smaak heeft ook een ruime beurs hier voor de aankleeding gezorgd: waar die beide vor eend gaan, ontstaat iets mooi's, iets aparts De étalage's buiten en binnen geven een beeld van wat deze firma voor ieder's smaak en ieder's beurs tot keuze heeft, en (het moet tot eer van den etaleur worden gezegd) ze zijn daarenboven uiterst smaakvol! Voor het overige is alles naar de nieuwste eischen ingericht: voor brand zijn er uitge strekte maatregelen, de telefoon heeft voor iedere afdeeling een eigen lijn, de paska- 'mers zijn verrukkelijk van lijn en kleur, en ook de derde verdieping (atelier, strijkka- mer, koffiekeuken, eetkamer, enz.) /is voor het personeel geriefelijk en keurig ingericht. De zo zaak, aldus uitgebreid naar de behoef ten (want zonder deze breidt men' niet uit) (s een aanwinst en een eer voor Haarlem en toont wederom overtuigend aan, dat wij het toch werkelijk niet elders behoeven te zoe ken. Hedenmiddag waren tal van dames uit onze stad en omgeving genoodigd op een ^welda digheids-thee" die druk was bezocht. Morgen daarover meer. VEREENIGING H. ROSA VAN LIMA. Gisterenavond had in St. Bavo onder leiding van het bestuur der Propagandaclub „St. Ni- cusius van Heeze" een vergadering plaats der R. K. vereeniging van vrouwen, xverk- zaam in het bleekersbedrijf. Nadat de door bovengenoemd bestuur ontwor pen statuten en reglement met algemeeno stemmen waren goedgekeurd, ging men, over tot het kiezen van een definitief bestuur. Gekozen Averden tot presidente Mej. C. Groe- neveld; 2e pres. mej. M. v. d. Veldt; secr.: Mej. E. Kok, Burgwal 105; 2e secr., Mej. M. Pos; penningmeesteresse Mej. C. v. Leeu- Avcn, Rollandstraat 24, 2e penningm, Mej. W. Senger, commissarisso Mej. O. v. Deur sen. De veTceniging koos tot patroonheilige de H. Rosa van Lima. Een woord van hulde is zeker op zijn plaats aan het bestuur der Propagandaclub, dat in betrekkelijk korten tijd drie nieuAve vereenigingen tot stand bracht. Bijzonder aan de Averkzaamheid van den secretaris, den heer J. Roelofs en van den voorzitter der Bleekers- gezellenverceniging, den hoer Blom is ditj succes to danken. De vereeniging van bleekersgezellcn koos tot patroonheilige den H. Bernardus. Naar wij vernemen zal de Propagandaclub thans de oprichting ter hand nemen van een vereeniging van loodgieters, zinkAverkers én gasfitters. RECHTERLIJKE MACHT. Bij Kon. besluit is benoemd tot substituut griffier bij het kantongerecht te Woerden, mr. C. J. Bredius, advocaat en procureur al hier, en waarnemend griffier bij het kanton gerecht alhier. NOORD-HOLLANDSCHE SCHIETBOND. De jaarlijksehe zomerAvedstrijd zal dit jaar in de duinen te Overveen worden gehouden en wel op de Zondagen 5 en 12 Juli a.s. De 5de Juli is speciaal bestemd voor de plaatselijke vereenigingen, doch moeten zij eventueel schutters uit andere plaatsen, die daartoe het verlangen te kennen geven, in tie gelegenheid stellen om ook te kunnen schie ten. Op dien dag kan door de schutters uit Haarlem en omstreken worden geschoten personeel en vrije baan; wenscht men op dien dag Avedstrijd te schieten, dan moet 'tBonds- bestuur hiermede tijdig in kennis Avorden ge steld. De wedstrijd zal bestaan uit: Korps wed strijd 1ste en 2de klasse; Personeel 1ste ca 2de klasse; Vrije baan en Eerebaan. Er wordt geschoten op schijf Gruuo. Heeft een schutter driemaal 23 op de vrije baan ge schoten, dan ontvangt hij gratis een eere- kaart; deze kan driemaal worden uitgereikt. De Noord-Holl. Sehiethond vergadert op Zaterdag 11 Juli des avonds 8% uur in het ■Hotel Eoyal, Stationsplein, alhier; aldaar zullen op Zondag 12 Juli, des avonds 7% uur, de prijzen worden uitgereikt. De wedstrijd commissie bestaat uit de heereu H. E. Stap Jr., D. C. Houtgraaf, Alb. Jansen en A. Bos. SABOTAGE! Aan de C. W. S. alhier zijn van een le klas wagon alle zittingen moedwillig stukgesne den en vernield. Men vermoedt hier te doen to hebben met een zeer laffe wraakneming wegens passeer en bij de j.l. plaats gehad heb bende loons verhooging. FAILLISSEMENTEN. Door de Arr. Rechtbank alhier zijn bij von nissen van gisteren in staat van faillissement verklaard A. van der Linden, koopman in brandstoffen en landbouwer te Haarlemmer meer; J. Telkamp, bloemist te Hillegom; G. .Krabbe, landbouwer te Beverwijk. Rechter commissaris Mr. W. H. Nes van Meerkerk. Curator voor de le kir. Wj. P. Vis; 2e. Jhr. Mr. F. W. van Styrum; 3e. Mr. A'. Moens. BEËEDIGD. Ter terechtzitting Van gisteren is de heer J, Schipper Jr. te Beverwijk, door de^ Arr. Rechtbank alhier beëedigd als makelaar ïn die 'gemeente jOPGEHEV juli Ih DooP Üe Arr. Rechtbank alhier is bij vonnis 'wan gisteren opgeheven het faillissement van I N- E- Taat, muziekhandelaar te Schoten, thans (.wonende te «Velsen, welk© faillissement werd uitgespiroken den 29 April 1914. Door de Arr. Rechtbank alhier is bij von nis van gistel en gehomologeerd het accoord van 25 pet m het faillissement van Pieten Koning Jr. Avonende te Zaandijk, handelende in tonic teutikekn en parfumerieën en fa-' Ibïikant in odeure en haarwerken. „VOOR ALLEN". Naar wij vernemen, zal aan de leden der coöperatieve vereeniging „Voor allen der H. IJ. S. M." over het afgeloopen jaar aan dividend uitgekeerd worden een bedrag van f 4625.33. PROGRAMMA voor de Orgelbespeling in de Groote of St. Bavo- kerk, op Donderdag 18 Juni 1914, des namid dags van 23 uur, door den heer Lor is Robert 1. Choralvorspiei „Lobe den Herren, den machtigen König der Ehren", Joh. G. Walther. 2. Fuga g kl. t., J. S. Bach. 3. Menuet, G. F. Handel. 4. Variations on an original Theme, Ad. Hesse. 5. Andante Religiose, E. Gillet- Pearce. 6. Marche d'Ariane, Alex. Guilmant. voor de avondcarillon-bespeling op Donderdag 18 Juni, des avonds van 9 tot 10 uur, door den heer H. W. Hofmeester, Stads-klokkenist, ter gelegenheid van Waterloo-dag. 1. Volksliederen. 2. Hochzeitsmarsch, v. Men delssohn. 3. Vlaggelied. I. ïn naam van Oranje doe open de poort. 5. Wij willen Holland hou- Aven. 6. Mijn Nederland. 7. Ei, zie de morgen krieken. 8. Gute nacht du mein herziges kind, v. Abt. 9. Cantique de Noël, v. Adam. 10. Nader mijn God, bij U 11. Einsam bin ich, nicht allein, uit Preciosa, v. Weber. 12. Somers, letzte Rose uit Martha, v. Flotow. 13. Abend- chor uit: Das nachtlager, von Granada, v. Kreutzer. 14. Tochter Zion, freue dicli, v. Han del. 15. Potpourri populair. AANRIJDING. Gisterenmiddag drie uur had in de Groote Houtstraat een «aanrijding plaats tusschen het vierwielig motorrijtuig H 4272, bestuurd door Hedwig K., wonende te 's Gravenhage en den fietsrijder J. v. E. wonende Donkere Spaarne. De bestuurster had aan den aanrijding geen schuld. Van het rijwiel werd het achterwiel beschadigd. Bij de Melkbrug Averd gisterenmiddag 4 uur een wagen, bestuurd door J. v. B. uit de Lange Annastraat, aangereden door de E. N. E. T. Van de tram Averd een reflector gebroken. GEVONDEN VOORWERPEN. Tetug te bekomen bij: P. H. van Vliet, Sophiastraat 7rd., een hals kettinkje; P. de Nijs, Rozenprieelstraat 13, een bril in étui; J. de Jong, Tyboutstraat 6, een hoedje; R. Smit, Clerqstraat107, een drevel; M. v. d. Veldt, Oranjeboomstraat 59, een handdoek; J. Vrenegoor, L. Heerenvest 90, een duif; M. Thoolen, N. Groenmarkt 29, een handschoen; J. J. Pollé, Kl. Houtstraat 108, een portemonnaieH. Doüroma, Hol- steinstraat 6, een friseortang; H. Surendonk, Rollandstraat 36, een boezelaar; O. Kuiper, Delftstraat 29rood, een redicule; J. E. Krantz Esschilderstraat 18rood, een kussensloop. weg; J. Westerwoudt, Baarn; M. Dirken, Alkmaar; J. Dubois, Venlo; ,W. Ivens, Nij megen; J. KleinSinominte, Breda; J. Tei- ders, Maastricht; J. Vrijloscke, Rotterdam. STAKING IN DE BOUWVAKKEN. De gemengde vakvereeniging V. Z. O. 8. te Sloterdijk, afdeeling van de Landelijke Fe deratie van Bouwvakarbeiders in Nederland, heeft zoo meldt het Hdbl. gistermorgen de staking in de bouwvakken geproclameerd. TE VERKOOPEN. Donderdag 18 Juni. HA ART .FM Verkooplokaal Nassaulaan 1 10 uur Not. J. A. Wilkens. Mak. J. J. C. Sarlet Museum Jhr. Repelaer van Spy kenisse. HILLEGOM Hotel Sistermans 7 uur Not. Langeveld Verkooping. Ter zake zicli te hebben schuldig'gemaakt afin het niet voldoen aan eene ten zijnen aanzien gedane oproeping, te verschijnen voor den militie-commissaris, op den 2 Maart j.l., en op 18 Mei d.a.v. opzettelijk gewei-' gerdte hebben zijne uniform aan te trekken, in de infanteriekazerne te Hoorn, stond voor den Krijgsraad te 's Gravenhage terecht een milicien-soldaat van de lichting 1911 uit de gemeente Avenhorn, thans wonende te N.- Nicdorp, behoorende tot de le comp. le bat. 21 reg. infanterie te Hoorn. Bekl. had van 11 September 1911 af ge durende één jaar gediend. Thans verklaarde hij niet te hebben vol daan aan de oproeping en geweigerd te heb ben de uniform aan te trekken omdat liij anti-militairist is. Hij acht het militairisme een zedelijk kwaad en zijn ge Aveten ver bood hem de wapenen te dragen. De president van den krijgsraad mr. C. P. Zaaijer sprak den bekl. gemoedelijk toe en wees hem erop dat toch ieder Nederlandsch staatsburger tot plicht heeft zich aan de wetten des lands te onderwerpen. Beklaagde beloofde nu aan den krijgsraad plechtig, wanneer zijn straf om is, verder zijn militaire plichten naai' behooren te ver vullen. De auditeur-militair meende, dat nietegen- staande bekl. deze belofte aflegde, toch niet een al te lichte straf moet warden opgelegd en requireerde wegens het niet voldoen aan de oproeping 1 maand militaire detentie en voor het weigeren de uniform aan te trek ken 6 maanden militaire gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis van 28 Mei af. Mr. Hofdijk, voor bekl. optredend, riep de clementie van den krijgsraad, in en was van meening, dat de krijgsraad er op rekenen kon dat bekl. zijn belofte, om zijn militaire plichten te vervullen, gestand zou doen. Uitspraak op lateren datum. FAILLISSEMENTEN. Failliet verklaard: 11 Juni. P. O. van de Kamer, lid der firma D. en A. H. v. Lonk- huyzen, sigarenfabrikant en adv. in Indische cultuuronder., Wageningen. 12 Juni. A. W. Schotman, hakkersknecht, Rotterdam, Aert van Nesstraat 18a. (Opnieuw failliet verklaard). W. Mille- naar, bouwer en makelaar, in onr. goede ren, vroeger te Sloten N. H., thans zonder bekende woon- of verblijfplaats hier te lan de. 15 Juni. E. A. Vervoorn, koopman, 's Gra venhage, Valeriusstraat 77. N. V. Veevoeder en Meelfabriek De Gaasp, Weesperkarspel. Geëindigd door het verbindend worden der uitdeelingslijst de faillissementen N. V. Bruinkolen- en Basaltmij. „Steinau", 'sGra- venhage; J. W. van Houten, 'e Graven hage. Vernietigd het faillissement E. H. Bez.old, handelende onder de firma Bezold en Co., steendrukker, Amsterdam. AAN TE BESTEDEN. Donderdag 18 Juni. HAARLEM Gebouw Prov. Bestuur 11 uur Ged. Staten le. de verhooging van een gedeelte van den omringdijk op het eiland Marken, behoorende tot de zee werken in Noord-Holland. Raming 5000. 2e. Het vervangen van hanepooten door remmingwerken bij zes grondduikers onder het Merwedekanaal, behoorende tot de wer ken van het Merwedekanaal in Noord-Hol land. Raming 9500. AMUNDSEN AVIATEUR. De ontdekkingsreiziger Roald Amundsen heeft te Cliristiania zijn brevet als vlieger gehaald. HAMEL'S LIJK GEZIEN! De bemanning van de te Londen aangeko men boot „Britanie" deelde, volgens de Tel. mede, ter hoogte van Margate een lijk van een man met een vliegpak aan te hebben zien drijven. Men vermoedt dat dit Gustaaf Ha mel is, che eenige weken terug hij een vlucht over het Kanaal spoorloos verdween. INLIQHTINGS-COMMISSIE VAN DE R.K. STUDENTENVEREENIGING TE AM. STERDAM. Het bestuur der R.K. Studentenvereni ging „Sanctus Thomas Aquinas" te Amster dam geeu aan ouders, voogden en aanstaan- u6 studenten bericht, dat in de ve-reent^in^ bestaat een permanente Inlichtingscommis°- sie. Deze stelt zich ten doel o.a^ aan de nieuw aankomende R.K. Studenten inlichtin gen te geven omtrent kamers, studiebelan- gen, vereenigingen enz. Voor dit jaar is de commissie aldus sa mengesteld Te AmsterdamJ. Arends, prae- ses, Sarphatistraat 169; B. Ides Jr., ab-actis I, Keizersgracht 620; H. Schaapveld, ab-actis II, Leliegracht 06; Mej. F. Haije, Hee rengracht 590; E. Hermans, Linnaeusstraat 69; F. de Saen, p. o. Hool'tstraat 111; A. Gorneh&se, Prinsengracht 732; A. Blaisse, Heerengiacht 314; B. Muller, Prinsengracht 25; G. Graffner, Overtoom 514; E. v. d. Veen—Zeppenfeld, Leliegracht 60- A. Gies- bers, Keizersgracht 12. Buiten de stad: Mej. J. Hillen, Arnhem, Rijnkade 56- H. Bauman. Arnhem, Sonsbeek- IJMUIDEN. Bevorderd. De heer J. J. van der Goes, sta tionschef 2de klasse, alhier, is ingaande 1 Juli benoemd tot stationschef le klasse. Jeugdige Kerkschenners. In de Protes- tantsche kerk te Quelen bij Metz zijn groote verwoestingen aangericht. Alle lusters der kronen waren verbrijzeld, en tal van voorwer pen van waarde stukgeslagen, terwijl ook nog andere vernieling®11 hebben plaats gehad. Naar een ingesteld onderzoek heeft aan het licht ge bracht, is dit werkje door een tweetal knapen van 11 en 12 jaar tot stand gebracht; de beide jeugdige kerkschenners bevinden zich thans in arrest. Een barbaar. Zaterdagmorgen vroeg drong uit het buis van den bakker Back te Hofheim in Deutschland, naar aan de N. R. O. bericht werd, een di^ke rook. Toen de brand weer kwam, kreeg ZV iets vreeselijks te zien. Voor den bakoven 1*8 het lijk van den patroon met ingeslagen hersens. Op haar slaapkamer lagen twee docchters met bijlwonden en steken aan het hoofd zwaar gewond. De vrouw van den bakker lag gebeel verkoold in bed. Men vermoedt dat de bakkereknecht, die nergens te vinden was, de moorden heeft gepleegd. Een hardhoöfdige. In een Parijsche cor respondentie van het „Weekblad v. Indië." vinden wij het volgende, niet onvermakelijke voorval verteld: De boksers Ji® Johnson en Kid Hawkins, beiden negers, waren in een bekend Parijsch koffiehuis. Plotseling brak om een futiele reden twist uit. Van zwart werden ze rood, daarna violet. De sPmren zwellen op dikke koorden aan hals en armen. Zwart rollen de ballen in het wit der oogen, als met bloed be- loopen. "Verschrikt deinst het publiek terug. Reeds heeft Ji® z^'n geweldige vuist opgehe ven, als Kid een zware kristallen bokaal op- grijpt, en naar het hoofd van Jim slingert om dit te verbrijzelen.... Volstrekt niet.... De massieve lokaal springt aan diggelen op den ijzeren knikker van Jim. Deze wrijft met bree- den lach zijn occiput, zeggende: „Jij gelukkig, ik niet kapot. Hoofd van Jim my lekker hard." Vjjtiendnizeiul menschcn in één huis. Er wordt op het oogenblik te New-York een nieuw, reusachtig huis neergezet, waarin niet minder dan 15.000 meusclien zullen wonen, dat is dus zegt de Tel. een.menigte, overeenkomen de met de bevolking van b.v. Bergen-op-Zoom, Helmond, Sclioterland, Sneek met Ameland samen, Kerkradeel of Roermond, die allen om en nabij de 15.000 inwoners tellen. Deze iueuvge wolkenkrabber krijgt 28 ver- dienijmen, en is dus met de hoocste. maar wel de grootste, wat oppervlakte betreft, en den-1 kelijk ook de duurste: de bouwkosten bedra gen, in Hollansch geld, 05 millioen gulden. Ongeveer twee jaren geleden brandde het „Equitable-building" af; eenigen tijd geleden is op dezelfde plek de grondsteen voor het nieuwe gebouw der Equitable gelegd, en reeds op 15 Maart van 1915 moet dit „.grootste kan toorgebouw" ter wereld," zooals de Yankees bet trots noemen, volgens contract gereed zijn. Na tuurlijk is het „verkeersvraagstuk" voor dezen bevolking van 15.000 zielen buitengewoon ge wichtig. De dagelijksche „e- en immigratie" moet zeer snel plaats vinden en daarvoor zor gen 49 liften, in zes groepen van 8 stuks ver deeld. Een groep bedient de eerste tien verdiepin gen, een tweede stopt eerst op de elfde tot en met de zeventiende verdieping; zoo gaat hot verder, en slechts een zeer klein aantal liften, als het ware boemeltreinen stoppen op alle 28 verdiepingen. Het geweldige huis krijgt een eigen hospi taal met operatiezaal, dat tevens is ingericht om eenige zieken langen tijd te kunnen verple gen. Voor de vele beambten worden talrijke rust- en uitspanningszalen gebouwd, en ten slotte krijgt bet reuzengebouw ook zijn eigen brandweer. De bovenste verdieping is reeds nu aan een groote New-Yorksche sociëteit ver huurd, die er voor baar duizend leden gemak kelijk xilaats vindt. De ondergang der Z. 1. Ven bet ongeluk, dat het militaire luchtschip Z. 1 uit Keulen op weg naar Metz en Karlsruhe Zaterdag hij Diedenhofen overkomen ie, geeft de Köln. Volkszeitnug het volgende relaas: Het militaire luchtschip ter vervanging van de Z. 1 zou Zaterdag een oefentocht van Keu len over Metz naar Karlsruhe doen. In den beginne had men goed weer en tegen twaalf uur naderde men Diedenhofen. Het luchtschip kwam dicht bij die plaats in een razenden storm, waar het alleen met de volle kracht van zijn motoren tegen op kon. Naar de bemanning later mededeelde, stond het schip, door de razende buien, die van alle kanton het machtige gevaarte be stookten, minuten lang stil in de lucht. De bliksemstralen flitsten in alle richtingen, zonder dat er echter een in het schip 6loeg. De Z. 1 had dit geweld echter Dog kunnen trotseeren, indien er niet plotseling boven dien een zware wolkbreuk was neergekomen. Geweldige watermassa's stroomden over het overtrek en bezwaard enhet luchtschip met vele honderden kilo's. Bij den (ocht in de hoogte had men gas moeten laten vliegen en door dit overwicht van het water zakte het schip langzaam. De gezagvoerder, die zich aan de monteurs en stuurlieden te mid den van het geweld van den 6torm nauwe lijks verstaanbaar had kunnen maken, gaf daarom hevel, om lager te dalen, en in elk geval een noodlanding te beproeven. Even voor twaalven zagen de bewoneïs van Diedenhofen uit de donkere, loodgrijze on weerswolken den slanken, lichtgrijzen romp van het Zeppelin-schip te voorschijn schieten. Door bliksems omringd, kwam het schip, waarvan de schroeven op grooten afstand te hooren waren, steeds lager. Vlak boven den grond werd het door verticale buien, die al tijd zeer zwaar plegen te zijn, gegrepen. Het zweefde op afwisselende hoogte, van 20 tot 100 M. boven den grond. Uit het achterste schuitje werd een roode vlag uitgestoken, als sein dat het luchtschip wilde landen. Op dit sein rukte een eskadron huzaren uit, om op bet vrije veld bij de Moezel hij de landing te helpen. Helaas kwamen de soldaten te laat. Plotse ling werd namelijk de Z. 1 door een neerda lende hui gegrepen en op den grond neerge drukt. Blijkbaar was het luchtschip in een van de luchtkolken geraakt, die men hij on- weder zoo dikwijls waarneemt, Het draaide eenmaal om zijn as en sloeg daarna met het achterschip op den grond. Het metalen over trek werd in het midden geknakt en lang zaam zakte het voorschip op den grond. De bemanning was uit bet schuitje gesprongen, maar de officieren bleven tot bet laatst toe op hun post. Ondanks den harden smak bij de landing, kreeg niemand letsel van betee- kenis. De huzaren zetten samen met de dadelijk ontboden gendarmen de plaats van de lan ding in een wijden kring af, om den halion, waar het waterstofgas uit ontsnapte, tegen een ontploffing door onvoorzichtigheid van toeschouwers te hesehermen. De plaats van het ongeluk ligt maar 20 M. van den oever van de Moezel, zoodat het 6chip bijna in het water terechtgekomen is. De uitkomst van bet voorloopige onderzoek is. dat het schip zeer moeilijk weer op te bonwen zal zijn. Het geheele geraamte is ont zet en de breuk in het midden is vermoede lijk niet meer te herstellen. Ook de teere in strumenten en de inrichting voor draadlooze telegrafie hebben geleden. Uit Keulen en Metz zijn manschappen ver trokken, om met het afbreken van het lucht schip te beginnen. De nieuwste malligheid. Men kan den man, die het uitgevonden heeft, niet ge woonweg kermisreiziger noemen, want het betreft een toestel, dat ons de sensaties Van den looping-the-loop in de lucht, deze onbe grijpelijke mode, mogelijk maakt te midden der ridderlijke muziek' van draaiorgels en voor een dubbeltje waarschijnlijk. Het ap paraat, dat men in Nieuw-Örelans heeft op gesteld, bestaat uit twee ronde vlakken, op twee meter afstand verbonden door enkele ijzeren staven. Dit toestel kan naar wensch gekeerd en gedraaid worden. De passagier stapt in, bindt handen en voeten vast, zet veiligheidshalve een calotje op om den sche del te beschermen, het toestel duikelt en men maakt zijn buiteling. Het is geen school voor heroieke aëro nauten, blijkbaar, doch het moet verrukke lijk zijnl MEDEMBLIK, 16 Juni. Marktver. St. Jozef. Groote muizen 2.602.75; kleine muizen 1.60—1.75. Aanvoer totaal 2200 zak. PURMEREND, 16 Juni. Aangevoerd 430 runderen, waaronder 253 vette, 75—80 ct, per kilo; 177 melk- en geldekoeien 150200, prijsh. mtg., 21 stieren, 185 vette kalveren 0.90—1.10, mtg., 483 nuohteae kalveren 15 A 30. mtg. 81 na a rel en. 1759 schapen en 972 lammeren 2683 en J 1018, jprijeh. mtg., vette varkens 4448 ct. per kilo, vlug; 43 ma gere 16—25, stug; 332 biggen 510, stug. Kleine fabrieksbaas 31.50; kleine boeren kaas 35; middelbare 34; commissie 33. Aangevoerd 143 stapels, 2143 kilo boter 1.30 a 1.35, kipeieren 4—4.50; eendeneieren 4. LEIDEN, 16 Juni. Vette varken6markt. Aanvoer 248 stuks, 4748 et. per kilo; licht soort 34 stuks, 46 ct. per kilo. AMSTERDAM, 17 Juni. Veemarkt. 236 vette kalveren, le kw. 1.061.08; 2e kwal. 1.04; 3e kw. 0.98; 70 nuchtere kalveren 12—20; 630 vette varken6 Holl. le kw. 45—47 ct.; 2e en 3e kw. 4345 et. per "silo. Geen overzeesche, geen Geldersche. AMSTERDAM, 17 Juni. De aardappelprij zen waven heden: Andüker muizen, groot, 5.206.40; idem klein, 2.80 3..80; Wesiloml- sclie muizen 6.20; idem ronden 6.40; N.- Holl. muizen 5.80—6.Rijper muizen 5 tot 5.20; ZeenwEche eigenheimer* 2.60; id. bonten 2.754.75; idem blauwen 2.754.75; idem bravo's 4.404.75; Malta'*, spring, per K.G. 10%—12 et.; Schoolmeester- 5.20-5.60. Aanvoer 7 ladiDgen. ALKMAAR, 15 Juni. Vee. Koeien per K.G. f 0.82—00.84; vette kalveren f 45—100, per (filo f 0.90—1.nuchtere kalveren f 10.— 26; schapen f 25—34; vette varkens per kilo f 0.410.49; magere id. f 1931. BODEGRAVEN, 16 Juni. Kaas. Aangevoerd 194 wagens, te zamen 9906 stuks, wegende 54496 K.G. Prijs: Goudsehe le sjor' f 3134, 2e soort f 29—30, zwaardere f 34,5036, Der by le soort f 37. Handel vlug. SCHIEDAM, 16 Juni. Moutwijn f 12.— Commissie f 11.50. Stemming wiiLg. Spoeling f 1.20, Graanspirilus f 2020.25. Melasse Melasse f 16,75—17, Ruwe Spiritus f 9s/s. LOTEN VAN BRUSSEL 1902. Trekking öp 15 Juni 1.1. De volgende series zijn uitgeloot: 880 4134 4383 7153 8878 10219 14300 15463 16721 19342 22908 '232,>01 24219 26680 28084 28234 29030 Serie 880 No. 11 10000 fres. Serie 19342 No. 20 1000 fr. Serie 2S084 No. 8 500 fr. Serie 22908 No. 14 2:30 fr. Serie 24219 No. 17 250 fr. Ad 150 fr.: S. 880 no. 2, ser. 880 no. 21, ser. 880 no. 24, eer. 4134 no. 19, ser. 7153 no. 4, ser. 10219 no. 16, ser. 10219 no. 20, ser. 19342 no. 6, ser. 19342 no. 9, ser. 19342 no. 12, sur. 22908 no. 4, ser. 23201 ser. 1, ser. 23201 no. 16, ser. 24219 uo. 16. ser. '26680 no. 23, ser. 28084 no. 3, ser. '28084 no. 6, ser. 29030 no. 17, ser. 29030 no. 25. De overige nummers ad 110 fr. Betaalbaar 1 Juli 1914. WATERSTANDEN. 18 Juni. Hoogwater. IJMUIDEN v.m. 10 uur 35 min.; nam. 11 uur 5 min. KATWIJK v.m. 11 uur 16 min.; nam. 11 uur 46 min. Laagwater. IJMUIDEN v.m. 6 uur 35 min.; nam. 7 uur 5 min. KATWIJK v.m. 7 uur 21 min.; nam. 7 uur 51 min. Hoogste barometerstand, Horta 769.6. Laagste barometerstand, Vestmanoer 757.7. Zwakke tot matige winden uit Westelijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, waarschijn,-, lijk droog weer behoudens eenige kans op onweer, warmer. Buitenlandsch weerbericht voor 11 Juni 1914, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bildt. In Noord-Skandinavië is de zonneschijn toe genomen en op de Britsche eilanden bleef het kalm en meest zonnig weer, met koelen ochr tend, maar kans op hooge middag te nipratuur, In Noord-Duitschl and is eenige afkoeling in getreden, in Zuid-Duitechland is de lucht be trokken; in het Oosten is het nog vrij warm. Ook in Noord-Frankrijk is afkoeling ingetre den; in het Zuiden bleef de temperatuur vri| hoog; bijna overal is de lucht betrokken. Heden overleed, na een langdu rig en geduldig lijden, na voor zien te zijn van de H. H. Sacra menten der Stervenden, in den ouderdom van 26 jaar, onze innig geliefde Echtgenoote en Moeder MARIA DE BOER—Burger. Haar diepbedroefde Echtgenoot H. DE BOER. en Kinderen. Barendsestraat 29. Te HAARLEM wordt aan de Hooger» Burgerschool met 3-jarige cursus enz. (Directeur Dr. A. BORG MAN) gevraagd:

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 3