Eerste Roomsch Katholieke KERKBERICHTEN. Iingen. ik te loofde hem dadelijk le scfirijvèn zoo dra ik zijn broeder gesproken had, eu nam met een bezwaard hart, afscheid van den vroeg ver ouderden man. Ik kwam met den nachttrein in Southampton ran, daar hoorde ik, dat de beste wijze, om naar Beaulieu te komen, was dat ik mij naar bet dorp Iiythe liet overzetten, dat slechts eeni ge mijlen van Beauüeu ligt. Na ia haast ont beren te hebben, spoedde ik mij naar de baai, en was weldra i:i een van die platboomde vaartui gen die hier tot de kustvaart dienen en hei ver keer tusschcn tie heide oevers gaande houden over den breeden stroom. Mijne opmerkzaam heid werd echter weldra van het landschap af getrokken en op twee personen gevestigd, een man en een vrouw, die achter in het vaartuig za en; eene oppervlakkige beschouwing hunner gelaatstrekken verschafte mij de zekerheid, dat deze iwee Jones en zijn vrouw waren. Blijkbaar voélden zij niet den minsten argwaan, dat zij vervolgd werden, en daar ik hen legen de veer lieden hoorde zeggen, dat zij ook naar Beau üeu gingen, besloot ik hen vooreerst nog in het genot hunner gewaande veiligheid laien. Dit was, gelijk later bleek, een zeer gelukkig besluit van mij. Toen wij pan land kwamen, traden zij in een armoedig huisje, dat ik aan cenige te dro gen hangende netten, en een tot herstelling op het strand gehaalde boot dicht daarbij, voor een visscherswcning hield. Daar ik niet spoe dig genoeg een rijtuig bekomen kon, bc-sloot ik mijne be en en te gebruiken, en bereikte met het s'aan van twaalf uur Beauüeu, dat, nog even binnen den zoom van het Nieuwe Bosch ge legen, zijn naam niet ten onrechte draagt. Nadat ik in de herberg eenige ververschingen genomen had, viel het mij gemakkelijk, door middel van eenige onverschillige zijdeling- sche vragen, de inlichtingen, die ik noodig had, aan de praalzieke dienstmaagd te ontlok- den. Ik hoorde alzco, dat Mr. Loyd, die een uitstekende reputatie genoot, een klein huisje, een kwartier van daar, bewoonde, en voorname lijk den kost verdiende als landmeier en hout- koopei, en altijd een kleinen voorraad beuken- 'en essenhout had liggen. Miss Caroline was bijzonder bedreven in fraaie vrouwelijke hand werken, zooals liet meisje zei, die mij een door haar geteekend bloemstuk, in lijst en glas, in de pronkkamer van liet huis wilde laten zien. Ik was dus reeds op het rechte spoor, en de arge- looze William Loyd had, zonder het te weten, zijn armen schuldigen broeder verraden, in han den der gerechtigheid overgeleverd, en ik, het werktuig van de ijzeren wet, stond reeds op den drempel van zijn schuilhoek. Het speet mij, dat mijn plan zoo goed gelukt was. Het was waarlijk treurig genoeg, 11a jaren lang wakker en eerlijk met allerlei tegenspoed gekampt te hebben, juist tot de misdaad te vervallen op hetzelfde oogenblik, waarin het noodlot moede geworden was hem te vervolgen, en waarin een lang verdwenen broeder terugkeerde, om hem rijk te maken en zijn vorigen stand te hergeven. En dan nog het jonge meisje, wier brief van een zoo onschuldig, berustend en geduldig ka rakter getuigde? Reeds de gedaclbe daaraan deed mij hevig aan, en het kostte mij veel moei te mijn plicht te volvoeren. Juist wilde ik, in een allesbehalve benijdenswaardige stemming, de gelagkamer verlaten, ioen mijn twee reisgenoo- ten.van het schip, Jones en zijne vrouw, binnen traden en zich aan een der tafels plaatsten. De kamer was vrij groot en daar ik op eenigen af stand van hen zat, bemerkten zij mij in den be ginne niet, maar ik ving eenige woorden van hun gesprek op, die mij zeer verlangend maak ten nog meer te hooren. Ten dien einde nam ik mijn toevlucht tot 'n zeer gewone, maar daarom toch dikwijls goedgeslaagde kunstgreep. Zoo dra de anderen mij bespeurd hadden, staakten zij hun zacht gevoerd gesprek, en na een poos zei de man tot mij, terwijl hij een uitvorschen- den blik op mij sloeg: „Goeden dag, mijnheer! Gij moet een verre wandeling gedaan hebben?" Dit zeggende wees hij op mijn tiichtbesto- ven laarzen. „Hm, mijnheer, zeidet gij iets?" vroeg ik en hield de holle rechterhand, als een gehoorlei- der achter mijn oor. „Het stuift geweldig op den weg," riep hij met een stem, die men in een orkaan een kwar tier ver had kunnen hooren. „Een uur?" zeic'e ik, mijn horloge uithalende. „Neen, het is er ruim een kwartier voor." „Die kerel is zoo doof als een monument" zei Jones tot zijn gezellin. „Des te beter." Hun afgebroken gesprek werd nu hervat. „Denkt gij dat Owen en zijne familie mede zullen gaan? Ik hoop van neen." „Hij zal niet. Ik heb vroeger zoo eens terloops hem gepolst, maar hij wil niet; hij is daar veel te bang loe, zooals voor alles waar een weinig moed toe noodig is." Zij dronken hun grog uit en verwijderden zich spoedig. Ik volgde hen, en toen wij ongeveer Honderd schreden van de herberg waren, sprak ik Jones aan. „Kunt gij mij misschien ook zeggen, sir, waar het huis van Mr. Loyd den houtkooper staat?" „Jawel, mijn goede man!" gaf Jones mij ten antwoord, en schreeuwde met een stem, die mij wel voor altijd doof had kunnen maken, in het oor: „Wij gaan daar juist heen, om bij hem te eten." Ik knikte, ten teekeu, dat ik hem begrepen had, en wij stapten verder. In de deur van zijn huis vonden wij Owen Loyd staan, een man, op wiens trekken de natuur argeloosheid en on schuld, ja zelfs eenvoudigheid, onmiskenbaar geschreven had. „Wat kan 'het uiterlijk toch mis leiden," dacht ik. „Daar heb ik een klant voor u meegebracht, maar hij is stokdoof," zeide Joiies. Men verzocht mij beleeft, door teekens binnen te komen, en onder veel geschreeuw kwamen wij eindelijk overeen, dat ik na het middrgmaal den voorraad hout van mr. Loyd zou bezichti gen. Juffrouw Loyd en hare dochter hadden zoo- icven de tafel gedekt. De eerste was nog een vrij knappe vrouw, hoewel de zorg en kommer hun nen onuitwischbaren stempel op haar gelaat uit gedrukt hadden. Hare dochter scheen mij het lieftalligste meisje toe, dat ik ooit gezien had, ondanks de wolk van zwaarmoedigheid, die op haar schoon gelaat lag en dit nog belangwek kender maakte, al mocht zij hare schoonheid niet zoo doen uitkomen. Het sneed mij door de ziel als ik aan de ellende dacht, die mijn last in den boezem van het gezin moest teweegbren gen van deze lieftallige wezens, die, gelijk ik vast overtuigd was, van het begane misdrijf jzelfs niet het minste kennis droegen. Ik vreesde mijn taak te beginnen. God weet het, niet uit vrees voor de beide mannen, die, met mij vergeleken, zwak en krachteloos waren; maar ik sidderde voor de vrouwen, vooral voor de schoone en zachtaardige Carolina. Met een zwijgende buiging bedankte ik voorlle uituoodi ging tot het middagmaal, 11am echter een glas bier aan en ging terzijde van het venster zitten, tot ik de noodige kalmte en vastheid ter uitvoe ring van mijn taak herkregen zou hebben, want ik besefte zeer goed, dat ik deze gunstige gele genheid, de beide schuldigen tegelijk tc vangen te nemen, niet mocht laten voorbijgaan. Nauwelijks was het eten voorbij, of juffrouw Loyd begon: „Apropos, mijnheer Jones! weet gij ook iets van mijn mans brieventasch Hebt gij die niet gezien? Zij lag op de boekenplank in de kamer, ■waar gij laatst geslapen hebt, dat wil zeggen, niet de laatste maal dat gij hier waart, maar ongeveer drie weken geleden toen gij naar Lon den gingt. Wij kunnen ze nergens meer vinden, en ik heb al gedacht, of gij haar ook soms bij vergissing hebt medegenomen. „Ecu gewone oude zwarte brieventasch" vroeg Jones. „Ja, die heb ik bij vergissing meegeno men. Ik vond ze later in mijn bagage, en stak haar bij mij, omdat ik haar natuurlijk bij mijne terugkomst u weder ter hand wilde stellen. Maar ik weet niet meer waar zij gebleven is; toen ik haar eens wilde uithalen, om naar een potlood te zoeken, was zij weg." „Hebt gij haar dan verloren?" „Zeker wel. Maar wat maakt dat uit Er was immers niets in?" „Dat hebt gij mis," antwoordde Owen. „Er was een briefje in van de bank hier van vijf pond, en het verlies daarvan zou mij „Nu, als dat zoo is, dan wil ik u gaarne uwe schade vergoeden," zei Jones. „Gij weet, ik zit thans in vrij goeden doen." „Daarmede zult gij ons zeer verplichten," zei juffrouw Loyd. „Geloof mij, dat verlies zou ons zeer smartelijk zijn gevallen." „Hoe komt gij er toch toe, ons die zware kis ten te zenden, Jones?" vroeg Owen Loyd. „Ware het niet beter geweest, die rechtstreeks naar Portsmouth te zenden, waar de pakketboot im mers aanlegt." „Ik was het toen nog niet geheel met mijzelf eens, of ik weer naar Amerika zou teruggaan of niet, en dacht dat zij bij u beter dan ergens anders bewaard waren," was het antwoord. „En wanneer wilt gij ze laten afhalen? Wij zijn hier zoo klein behuisd, dat zij ons machtig in den weg staan." „Vanavond tegen negen uur. Ik heb te Hythe een pink gehuurd, die ons met onze bagage hedennacht de rivier afbrengen zal, opdat wij in zee de pakketboot aantreffen, die morgen te Portsmouth aanlegt. Ik wenschte, dat ik u kon overhalen met ons mee te gaan." „Ik dank u, Jones!" zei Loyd neerslachtig. „Ik heb hier wel weinig vooruitzichten voor de toekomst, maar mijn hart hangt toch aan mijn land; ik kan daar niet van scheiden." Ik had genoeg gehoord, stond op, en gaf den wensch te kennen, om het hout te zien. Mr. Loyd stond dadelijk op. en ook Jones en zijn vrouw namen afscheid, om naar Hythe terug te keeren, toen wij de kamer verlieten. Ik wees eenige stukken timmerhout aan, die ik zei, dat mij bevielen, en verklaarde ze den volgenden mor gen te zullen laten afhalen, waarna ik ijlings mijn weg ging. Een steen was mij van het hart gevallen sedert ik wist, dat de arme Loyd onschuldig was. Ik bewonderde in stilte de zichtbare hand van de Voorzienigheid, die op zulk een opmerkelijke wijze de noodlottige gevol gen afwendde, welke er voor Owen Loyd uit had den kunnen ontstaan, doordien hij in zijne goed hartige lichtzinnigheid en onbezonnenheid zijn huis tot een bergplaats van gestolen goed gege ven, en over het geheel een man huisvesting en bijstand verleend had, wiens dubbelzinnig karak ter hij toch kennen moest. Ditmaal zou hij met den schrik vrijkomen. Het bevel tot inhechtenis neming, dat de Londensche politiebeambten mij meegegeven hadden, was gelukkig door een overheidspersoon uit Hampshire, die zich toe vallig in de hoofdstad bevond, gecontrasigneerd geworden, zoodat het mij gemakkelijk viel, alle maatregelen te nemen tot het vatten van Jones en zijn medeplichtigen, als hij kwam om zijn buit af te halen Na alle voorbereidingen gemaakt te hebben, begaf ik mij weder naar de herberg te Beaulieu. Nauwelijks was ik daar aangekomen, of er kwam een rijtuig aanvliegen, dat voor de deur stilhield, en waaruit tot mijn groote verbazing de lieeren William Loyd en Smith, vader en zoon, stapten. Ik liep naar binnen, verzocht hen stilzwijgend en omzichtig te wezen en voerde hen in een bijzondere kamer, waar ik hen alles verhaalde, wat ik vernomen had. Loyd en de jonge Smith waren allerhevigst aangedaan, de oude Smith scheen echter even koel en bedaard als altijd. Ik vernam weldra, dat Arthur naar ik vermoed met behulp van zijn moeder achter de plannen en geheimen van zijn vader gekomen was. Daar op had hij onmiddellijk William Loyd opgezocht en met dezen, terstond nadat ik hem verlaten had, een lang en ernstig gesprek gehad. Des avonds had er een onderhoud met zijn vader plaats, en na lange en onstuimige debatten was men overeengekomen, dat alle drie met het krie ken van den dag naar Beaulieu zouden gaan, en aldaar, naar gelang van omstandigheden han delen. Mijn tijdingen verwekten derhalve onbe grensde vreugde bij beiden, en zelfs onder Mr. Smith's geveinsde onverschilligheid blonk een zeker genoegen over dezen afloop der zaak, want het bericht van het groot vermogen, hetwelk Carolina eens van haren oom zou moeten erven, had een grooten invloed op zijn wijze van doen. De oude heer Smith bestelde een middagmaal. Waar de jonge Smith en William Loyd heengin gen, behoef ik wel niet te zeggen; ik weet slechts dat, toen ik eenige uren later "door de vensters van Owen Loyd's huisje zag, alle vijf personen, die zich in het vertrek bevonden: broeder, oom en minnaar, nicht en moeder, allen te gelijk en door elkaar praatten, lachten en weenden, en volstrekt buiten staat schenen een verstandig ge sprek te voeren. Een uur later, toen ik, achter eenige boomen verscholen, op Jones en zijne kameraden wachtte, zag ik de lieden uit Owen's huisje in den maneschijn mij voorbijgaan; de tranen en de ontroering waren verdwenen, en vrooüjkheid en dankbare vreugde schitterden thans op de gezichten, die kort te voren nog zoo door verdriet en zorg beneveld waren. Een groote verandering in zoo korten tijd. Op het bepaalde uur kwam Jones met een kar en een voerman. Een man, die somtijds voor Loyd werkte, had in last hem de kisten af te leveren, en Owen Loyd's afwezigheid te veront schuldigen. De kisten vol zilverwerk en andere kostbaarheden werden opgeladen, en de kar ver trok. Ik liet hen ongeveer een mij! ver gaan, toen overrompelde ik met de helpers, waarvan ik mij had voorzien, den verrasten inbreker en zijn ka meraden, en den volgenden morgen vroeg was Jones reeds geboeid naar Londen op weg. Bij de eerstvolgende terechtzitting werd hij veroor deeld "fof levenslange deportatie; de omzichtig heid, waarmee ik van het bevel tegen Loyd geen gebruik had gemaakt, werd door mijn chefs slechts geprezen. - Ongeveer twee maanden na mijn eerste ge sprek met Mr. Smith, zette mijn vrouw, foen ik op een avond thuis kwam, mii een stuk bruids taart voor, eu gaf mij twee fraai gegraveerde, met een wit zijden lintje gebonden naamkaartjes van mijnheer en mevrouw Smith over. Ik had het jonge paar slechts bij toeval een dienst bewezen, maar zij bleef nochtans bij allen, die er in be trokken geweest waren, in dankbare gedachtenis. D. v. N. Br. WOENSDAG, H. Joannes ae Dooper, pa troon den 8ste sectie. DONDERDAG, H. Adelberfcus, patroon dei' 12do Sectie, j Heden na de Vergadering „de profundis" voor H. iten Bosch, lid1 den 4de Sectie. De vergaderingen der H. Familie- worden gehouden iederen Zondag des middags te half 5 uur in de kerk aan het Spaarne. Iederen Zondag 'te kwart over vier uur bestaat er gelegenheid zich aan te geven als lid der H. Familie «n dar .Vereeniging „Voor Eer en Deugd", KATHOLIEKEN! Wanneer gij een Levensverzekering wenscht te sluiten vraagt dan eerst tarieven aan bij de LEVENSVERZEKERING MAATSCHAPPIJ te Nijmegen (vroeger gevestigd te Haarlem.) Auteursrecht voorbehoudei Kathedrale kerk St Bavo. ZON[DAG, de H.H. Missen om half 7, 8 9 uur en om half 11 de Hoogmis. 'Om 1 uur Catechismus in de kerk. Half 7 Lof met Ro zenhoedje. MAANDAG, 7 uur Lof met Rozenhoedje ZATERDAG, 7 uur Rozenhoedje in de Ma- in de Mariakapel. Vastendag. Parochiekerk van den H. Joseph. ZONDAG, de H.H. Missen te 7 uur en half 9, te half 11 Hoogmis, te 1 uur lee ring; te 7 uur Lof met Rozenhoedje, daar na jongelingscongregatie. DINSDAG, 7 uur Congregatie. DONDERDAG, van 68 üur gelegenheid om te biechten. 's Avonds te half 8 Lof met preek tot' voorbereiding van het 40 urengebed. VRIJDAG begint het 40 urengebed. Na de H. Mis van 6 uur processie, waarna uit* stelling van bet H. Sacrament. Te 7 uur en kwart voor 8 gelezene H.H. Missen, te 9 uur gez. H. Mis. Na de processie en ver* der ieder half uur zal de H. Communie wor den uitgereikt. Van 58 uur gelegenheid om te biechten en te half 8 Lof. ZATERDAG, te 6 uur uitstelling van het H. Sacrament, te 9 uur gezongen H. Mis.- Des morgens tot elf uur en na den middag van 4—10 uur gelegenheid om te biechten, te haLf 8 Lof. Congregatie van de H. Maagd Maria Onbevlekt Ontvangen. ZONDAGf, 7 uur Congregatie. DINSDAG, .7 uur Congregatie. Broederschap ter eere van de H.H. Marte laars van Grorcnm. Eiken Zondag half 3 gelegenheid tot in schrijving van nieuwe leden. DONDERDAG, 23 Juli vertrekt de Haar- lemsche Processie naar den Briel. Edelwaclit van het Allerheiligste Sacrament. ZATERDAG, a.s. aigemeene H. Communie. Parochiekerk van den H. Antoolua van Padaa. ZONDAG, te 5, 7 en half 9 uur de gelezen H.H. Missen; te 7 uur voor de Leden en Weldoeners van het St. Antoniuspatronaat, te half 11 de Hoogmis voor de Leden der Broederschap van den H. Kruisweg, 's Na middags geen Vespers, maar *s avonds te 7 uur plechtig Lof, Predikatie met Pauselij ke zegen, en de Lofzang „Te Deum" tot - sluiting der Novene ter eere van den H. Antonius. DINSDAG, te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonius van Padua. 's Av. te haLf 8 Lof en Vergadering der Broeder schap. DONDERDAG, te half 8 de H. Mis voor de overl. Leden der Broederschap „Haarl. Processie naar Kevelaer." VRIJDAG, te 8 uur gezongen H. Mis voor de Leden der Broederschap „Haarl. Proc. naar Kevelaer." 'g Avonds te half 8 Lof en Oefening van den H. Kruisweg. ZATERDAG, Vigilie van het feest der H.H. Apostelen Petrus en Paulus, geboden Vastendag. De H. Mis te 8 uur voor Mej. Catharina Stut, geb. Bergman en te half 9 voor Mej. M. M. Knapen, als Leden der Broederschap van dën H. Antonius. ZONDAG, 26 Juni 's namiddags te half 4 vergadering voor de Leden der 3e Orde yan den H. Franciscus. Kerk van het Allerheiligste Hart (Kiev crparkweg). ZONDAG, 21 Juni plechtige feestviering Van het H. Hart, als Titelfeest dezer Kerlc; te 7 en 9 uur de stille H.H. Missen; te half 11 de plechtige Hoogmis, waaronder Feest predikatie, 's namiddags te 4 uur plechtig Lof waaronder toewijding aan het H. Hart. DINSDAG, half 8.gezongen H. Mis ter eere Van den H. Antonius, half 8 Lof; van 8—9 uur gelegenheid om te biechten. VRIJDAG, half 8 gezongen H. Mis ter eere van het H. Hart; te half 8 Lof. ZATERDAG, Vigilie van de H.H. Aposte len Petrus en Paulus, geboden Vastendag; s avonds van 5half 10 gelegenheid om te biechten. In de week de H.H. Missen te half 8 en 9 uur. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. ZONDAG, de H.H. Missen te half 6, 7, 9 uur en te half 11 de Hoogmis. ,Te 12 uur Catechismus voor de meisjes en te 1 uur voor de jongens; te 7 uur. Lof. Deze week wegens d© schoonmaak der kerk geen dienst. Alleen Zaterdagmorgen één H. Mis te 7 uur* 1 Aartsbroederschap der H. Familie. - 21 Juni feestdag van O. L. Vr. Van Altijddurenden Bijstand, volle aflaat voor alle leden, tevens H. Engelmundus patroon der 18de sectie. Parochiekerk van de H.H. Elisabeth es Barbara. (Schoterkwartier.) ZONDAG, do H.H. Missen om 5 uur, kwart over 7, 9 uur en half 11 de Hoogmis; om 3 uur Vespers. DINSDAG, 's av. half 8 Lof ter eere v. d. H. Antonius. DONDERDAG, 'sav. half 8 Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. ZATERDAG, Vigilie van den feestdag van de H.H. Petrus en Paulus, geboden vasten- en onthoudingsdag. ZONDAG, 28 Juni. Broederschapsfeest van de Broederschap van O. L. Vr. van Altijdd. Bijst. 's Avonds half 7 feestvergadering der Broederschap met feestpredikatie. Parochiekerk Sint Ja». (Amsterdamstraat.) ZONDAG, 7 uur en half 9 de stille H.H. Missen, half 11 de Hoogmis, 2 uur de Cate chismus, 3 uur de .Vespers. DINSDAG, 's avonds half 8 Lof ter eere van den H. Antonius. DONDERDAG, half 8 Lof' ter eere van het H. Sacrament. [VRIJDAG, 's middags van half 5half 6 gelegenheid om te biechten voor de kinderen. ZATERDAG, n.m. van .4—half 10 gele genheid om te biechten. Gedurende deze week de Catechismus vol gens gewoonte; de H.H. Missen te 7, half 8 en 9 uur. Woensdag- en Vrijdagmorgen wordt om half zes de kerk geopend, kwart voor zes de H. Communie uitgereikt. HAARLEMMERLIEDE. ZONDAG, 7 uur de Vroegmis; 10 uur de Hoogmis; vóór de Hoogmis Catechismus; te 7 uur Lof. Catechismus. VRIJDAG, half 8 gezongen H. Mis. ZATERDAG, gelegenheid om te biechten als gewoonlijk. OVER VEEN. ZONDAG, de H.H. Missen te 7 uur en te half negen. De Hoogmis te 10 uur. Dea na middags te 3 uur de Vespers. DINSDAG, half negen gezongen jaarge tijde voor mevr. Joa. Geertr. ByvoetRoezen. WOENSDAG, te 7 uur de H. Mis voor de genen 'die alhier zijn begraven, te half 9 de gezongen maandstond voor Henrica Joan na Roozen. Gedurende de week zijn de H.TI. Missen te 7 uur en half 9. ZAND VOORT bad. ZONDAG, de H.H. Missen te half 8 en 10 uur; half 12 Catechismus; 3 uur de Ves pers. DONDERDAG, 'sav. 7 uur het Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Des morgens 8 uur gezongen H. Mis. ZATERDAG, van 5—8 uur gelegenheid om te biechten. SCHOTEN. (St Bavo.)' ZONDAG, half 8 .Vroegmis en om 10 uur Hoogmis. Om 12 uur Catechismus en des avonds half 7 Lof met Rozenhoedje. DINSDAG, om kwiart voor 9 uur gezongen St. Antoniusmis, WOENSDAG, om 10 uur gezongen „Veni Creator" met huwelijksinzegening. VRIJDAG, 's avonds om 7 uur Lof ter eere van het Goddelijk Hart van Jesus met Litanie. ZATERDAG, 's namiddags van 4—9 uur biechtgelegenheid. driehuizen. ZONDAG, 7 uur Vroegmis. 10 uur de Hoog mis, 'snam. half 3 de Vespers. ZATERDAG, 'sav. van 8 uur gelegen heid om te biechten. VELSEN (Veisew*4-! ZONDAG lie H H Missen om 7 en 10 uur de voor de Weldoeners van het klooster; om 2 uur Catechismus; om 3 uur Lof; om' half 6 en 6 uur vergadering der S-ti. Fidelis en St. Josephvereeniging. VELSEN-WIJKEROOG. 'ZONDAG, 7 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis, om 1 uur en half 2 Catechismus. Om 3 uur. Lof met Rozenhoedje en Litanie ter Jeetre van den H. Jozef. De H. Communie woïdt uitgereikt vóór en na de Vroegmis- en om half 9. MAANDAG, om( 8 uur H. Mis bij de Eerw Zusters. Van half 8—8 uur biechthooren. Om half 8 en om 8 uur uitreiken der H. Com munie. DINSDAG, 7 uur Antonius' Lof. Van 67 uur biechthooren voor de kinderen. VRIJDAG, 7 uur Broederschapslof ter eere Van de H. Martelaren van Gorcum met Ilo zenhoedje tot bekeering Van ons Vaderland. Van 67 uur biechthooren voor de kinderen ZATERDAG, Vigilie, geboden Vasten dag, van vier tot vijf uur biechthooren voor de kinderen; van 59 unr voor de overi ge parochianen. IJMCTDEN. ZONDAG, kwart voor 7 uur wordt de H. Communie uitgereikt. De H.H. Missen te half 8 en 10 uur. Na do Hoogmis en te 1 uur, Catechismus; te 7 uur Broederschapslof, Ro zenhoedje, Lied no. 1. i MAAL DAG, te uur H. Mis in de Kapel aer Eerw. Zusters. WOENSDAG, 7 uur Lof ter eere van 'den H. Jozef, Lied no. 12. VRIJDAG, feestdag van het H. Hart; 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. Lied no. 41. ZATERDAG, geboden Vasten- en Onthou dingsdag, van 48 uur gelegenheid om te biechten. BEVERWIJK. ZONDAG, de H.H. Missen om 6, half 8, 9 uur eu half 11 do Iicogmis, 1 uur en kwart voor 2 Catechismus voor de jon gens en in school voor de meisjes. 3 uur Lof, 6 uur Congregatie. MAANDAG, de H.H. Missen te 7, half 8 8 en 9 uur. DINSDAG, te Heilige Missen te zeven, uur 8 en 9 uur. WOENSDAG, de H.H. Missen te 7, half 8, 8 en 9 uur. DONDERDAG, als boven, 7 uur Lof. VRIJDAG, als boven. 4 uur biechten voor de jongens. ZATLRDAG, als boven; van 5—9 uur ge legenheid om te biechten. 's Morgens 11 uur biechten voor de meisjes. WIJK AAN ZEE. ZONDAG, half 7 uitreiking der H. Commu nie; 7 uur Vroegmis; half 10 Hoogmis; half 2 Catechismus; half 3 Vespers; half 7 ver gadering van de H. Familie. ZATERDAG, Vigilie, geboden Vastendag. ZATERDAG, van 48 uur gelegenheid om te biechten. Biechtdag voor de jongens, 7 uur Lof ter eere van de Allerh. Maagd met Rozenhoedje. In de week kwart over 7 uur uitreiking der H. Communie, 8 uur de H. Mis. Catechismus naar gewoonte. HEEMSKERK. ZONDAG, 7 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 1 uur Catechismus; 2 uur Vespers en- half 3 H. Familie. MAANDAG, slechts één H. Mis te kwart, voor 8, de overige dagen te 7 uur en te kwart voor 8 uur. DONDERDAG, 's avonds te half 7 Lof ter eere van het Allerh. Sacrament des Altaars. ZATERDAG, Vigilie van Petrus en Paulus, geboden Vasten- en Onthoudingsdag; te 7 uur de le H. Mis en te kwart voor 8 uur gezongen H. Mis van Requiem; van 4 uur af gelegenheid om te biechten en te half 7 Lof ter eere van de Allerh. Maagd Maria. In deze week Catechismus als naar ge woonte. CASTKIUUM. ZONDAG 7 uur H. Mis; 10 uur Hoogmis; 1 uur Catechismus; 2 uur Vespers, daarna H. Familie. MAANDAG, 7, 8 uur en half 9 H.H. Missen DINSDAG, 7, 8 en half 9 uur H.H. Missen. WOENSDAG, de H.H. Missen te 7, 8 uur en half 9. DONDERDAG, de H.H. Missen om 7, 8 uur cjp hal 9. VRIJDAG, H.H. Missen te 7, 8 en half 9. ZATERDAG, 7 en 8 uur 'de H.H. Missen; Vastendag, Vigilie H.H. Apostelen Petrus en Paulus. Van 48 uur biechth.half 7 Lof ter eere van Maria. UITGEEST. ZONDAG, de H.H. Missen te half 8 en 10 uur de Hoogmis; half 2 Catechismus; half 3 Vespers. MAANDAG en overige dagen de H. Mis sen te half 8 en half 9. DINSDAG, feestdag van den H. Aloysius. DONDERDAG, half 9 gezongen H. Mis ter eere van het H. Sacrament. ZATERDAG, Vigiliedag, geboden Vasten dag. In den namiddag 4 uur biechthooren; 7 uur Lof ter eere der H. Maagd. De gebeden worden verzocht voor: Catharina Clara Ros, die in den Heer. is overleden. KROMMENIE. ZONDAG, half 8 Jacobus Berkhout en A« driana Diemeer, 10 uur Gemeente, half 2 Catechismus, half 3 Vespers, 3 uur verga dering voor de leden der 3e Orde. MAANDAG, half 8 Petrus Joannes v. Gel deren en Anna de [Wit, kwart over 8 voor eene overledene. DINSDAG, half 8 Catharina Selie hvr. Jo annes Olie, kwart over 8 voor een overle dene. WOENSDAG, half 8 Cornelia Maria Sloot jes en overleden familie; kwart over 8 Ca tharina Maria Al, livr. Hendrik Noom. DONDERDAG, half 8 Tot zekere intentie, kwart over 8 tot zekere intentie; 's avonds half 8 Lof ter eere v. h. H. Sacrament. VRIJDAG-, half 8 Hillegonda Niele, kwart over 8 Guurtje Kramer wed. Engel Gade. ZATERDAG, half 8 Geertruda Heinis, lid Westl. Processie; kwart over 8 Petrus Poel en echtgenoote. De gebeden worden verzocht voor Divera Rijke wed. Noom -"Cornelia Huigen wed. P. Breeuwer. die met de laatste H.H. Sacramenten der Ster venden zijn voorzien en voor Petius BoekeL Maria Boekei, Petrus Koning en Joanna de Wit echt-yen. Theo ra, die in den Heer zijn overleden. ASSENDELFT. ZONDAG, 7 uur voor Guurtje Nielen; 10 uur voor de Parochie. MAANDAG, 8 uur voor J. Ez. Kramer en Gr. KI. de Jong; 9 uur ge-z. Jaargetijde voor Z Eerw. Pastoor A. J. Clarijs. DINSDAG, 7 uur voor een overledene; kwart over 8 uur voor de overledene farn. Roskam. T WOENSDAG, 7 uur Aaltje Boon hvr. Jan de Wit, f kwart over 8 uur voor Cath. Nielen hvr. Nic. Kerssens. 1 DONDERDAG, 7 uur Nicolaas Hrnpen en Tr» Kramer8 uur voor de ingesclirevenen U> do Eeuwige Memorie. VRIJDAG, 7 uur voor Grietje Nielen; kwart ove'n 8 uur voor Hillegonda en John nes v- d- Laan- Ui'. I WOENSDAG, en volgende dagen te half 9

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 12