Uit Holland's Noorderkwartier. Yerkoopingen Boelbnizeu enz. Herhaiings-Onderwijs. DAMES! Barrevoeteslraat No.5 A. VAN DAM. Vrijwillige Verkooping Tuingrond A.P. J. M VESSEL, Openbare Verkooping Rechtszaken. Sport en Wedstrijden. Winkeljuffrouw. Adverteert in de Nieuwe Haarl. Courant van 16 tot in met 30 Juni lilt, Donderdag 15 Juii 1914 m uitmHRteRd perceil Tuinland, WOENSDAG 8 JULI 1914, Letteren en Kunst in cicras HERMANN ALTHOFF- Boekbeoordeeling. Advertentie». REDDINGSBRIBADE. Waterschade! O verstrooming van Haariam» H.-v. ALPHEN, Bresstraat 9. Breestraat 9* üarktnieuws. Ons Weerbericht. 'n Best adres* Het Ongeregelde Coupon ma ga zijn OPRUIMEN, Openbare Confiseur - Patissier. Klevsrparkwis 12 - HAARLEM. TELEFOON J4I7 te Halfweg. twee besUiurtsledon wegens liet bedanken van de héér Jac. Staats en J. van der Loo. 5. Ver kiezing van twee afgevaardigden voor de Centrale Haarlemmermeer. 6. Verkiezing van twee afgevaardigden en één secundus voor de Centrale Katwijk-Leiderdorp, wegens bedan ken als lid van de 'heeren F. Lommerse B. .Voss en Th. W. C. Jonkheer. 7. Verkiezing ,van een afgevaardigde voor den Provincia len Bond wegens bedanken van den heer J. van der Loo. 8. Mededeelingen van het be stuur. 9. Rondvraag en sluiting. Geen der leden verzuime deze gewichtige vergadering. Goed wonen. Bij Kon. besluit is de vereeui- ging „Goed Wonen" alhier toegelaten als ver- eeniging uitsluitend tot verbetering der volks huisvesting werkzaam. Paardenhandel. De St. Ct. bevat de gewij- aigde statuten der Vereeniging tot bevorde ring van de belangen van den paardenhan del in deze gemeente. HAARLEMMERMEER. Door het onweer. Bij den landbouwer v. A. is een paard in de weide door den bliksem dood geslagen. Het belastingkantoor. Het kantoor van 'sRijks directe belastingen wordt deze week overgebracht naar het vroegere post- en te legraafkantoor te Hoofddorp, dat geheel ge restaureerd is. Verpachting. Door het bestuur van den Haarlemmermeerpolder is verpacht het visch- iccbt in de binnenwateren van genoemden polder, in zes pereeelen. Perceel 1 is gegund aan J. C. Spaargaren te Oogst geest; perceel 2 aan C. Been te Nieuw - Vennep; perceel 3 aan C. A. Rijnbeek te Uit hoorn; perceel 4 en 5 aan J. W. Jongkind te Aalsmeer; perceel 6 aan J. Groenveld te Haarlemmermeer. BENNEBROEK. R. K. Bouwvakarbeiders. Alhier worden po gingen aangewend om te komen tot oprich ting van een R, K. vakverccniging voor de bouwvakarbeiders. Zondag j.l. had de eerste samenkomst plaats, waarhij tegenwoordig was de lieer N, J. Smulders, hoofdbestuurs lid van den Ned. R. K. Timmerliedenbond, benevens de Zeereerw. Heer pastoor Kabel, geestelijk adviseur van den Ned. R. K. Volks bond in deze parochie. Een commissie van voorbereiding, werd ge- rormd, welke de noodig werkzaamheden op zich nam voor een volgende vergadering, welke vermoedelijk zal gehouden worden op Zondag 12 Juli. Ieder R. K. arbeider in de bouwbedrijven lioude dus bij voorbaat dezen datum in het geheugen. SCHOTEN. NOOIT GOED! Men schrijft ons: Zooals men weet leven wij hier in Schoten in den gelukkigen toestand dat de belasting vermindert. Het te beffen proeent voor de plaatselijke belasting wordt teruggebracht van 2.2 op 2. Een unicum, waarover een ieder ziek, zou men denkeu, verbazen zal en ie inwoners van Schoten zich allemaal zul len verheugen. Men mag toch veronderstel len dat onze burgemeester, algè'meen bekend t>m zijn voorzichtigheid en om zijn ijver de gemeente er boven op en vooruit te beipen, pa ernstig beraad en na zorgvuldig voor de belangen der gemeente te hebben gezorgd, dit percentage heeft vastgesteld. Kon het piet, dan zou ieder het gebillijkt hebben als bet percentage op 2.2 ware gehandhaafd ge bleven en zich zelfs dan nog hebben verheugd. Nu is er zelfs vermindering van belasting en dus te meer reden tot tevredenheid. Deze tevredenheid moest dan algemeen zijn, maar men vergist zich, als men zoo denkt. Nog voordat de begrooting er is, nog voordat men weet of er iets aan mankeert, begint men te betuttelen en bet beleid van den burge meester in twijfel getrokken. Luistert naar wat de correspondent in de Stads-Editie schrijft: „Dit verschijnsel (de vermindering van bet percentage) wordt niet onverdeeld toegejuicht, omdat naar de meening van hen, die verder zien dan hun neus lang is, eerstens met een gedrukte begrooting zal moeten worden gewerkt, waarom handhaving van 2.2 te verdedigen was ge weest. Bovendien zal bij nieuwe uitgaven voor de gemeente in het verschiet bet cij fer dan waarschijnlijk geforceerd, moe ten worden opgevoerd, betgeen alsdan, door de belastingbetalers minder op prijs zal worden gesteld. Dc toekombt zal moe-"* ten leeren of deze meening juist is!" Zonden wij goed zien dat van de verminde ring van liet belastingpercentage een socia listische reclame gesmeed wordt voor de ver kiezingen! „Het Volk" schrijft: In Haarlem wordt de belasting verhoogd en 't percentage gebracht van 5.2 op 5.4; dus moeten er meer socialis ten in den Raad(!); in Schoten wordt het: bet percentage wordt verminderd van 2.2 op 2, dus(!) moeten er socialisten in den Raad! Begrijpe, wie bet kan! BEVERWIJK. Veiling1. Bij dc door notaris Wilkens van Haarlem in „Maison Stroucken" alhier gehouden veiling, is de bouwmanswoning met bijgebouwen, eenige pereeelen bouwland en 'n perceeltje weiland in den N.-Spaarndammer- polder in combinatie gemijnd door den heer Kalis van Velsen voor f 49.391 en de 2 per eeelen teeltand in den Z.-Wijkermeerpolder eveneens in combinatie door den heer Koning van Tnrmerend voor f 23.150. CASTRICUM. Verslag van Duin en Bos oh. Aan bet verslag door, dr. J. W> Jacobi, den geneesheer-directeur van het krankzinnigen gesticht, alhier over 1913 uitgebracht, is het volgende ontleend: Wat het verplegend personeel aangaat ver' trokken er 28 zusters. Het percentage der vertrekkenden is 30.5 .Van de verplegers vertrokken er 10, waar van 2 zonder aan den opzeggingstermijn te voldoen. Het mutatie-percentage is 26.7. Aan de Rijksverzekeringsbank werden dit jaar 30 ongevallen aangegeven. De woningnood in Castricum blijft nog steeds groot, zoodat een onderdak te krij gen voor personeel vrij moeilijk ia. Op 1 Januari 1913 werden verpleegd aan gewone patiënten 393 en aan Rijkspatiënten 324, een totaal dus van 717. Op 31 December 1913 was het aantal pa tiënten gestegen tot 728. Overleden zijn 47 gewone patiënten en 8 Rijkspatiënten. Onder do Verpleegden waren er 3 die geen onderwijs hebben genoten, onder de gewo ne patiënten. Onder de Rijkspatiënten komt er niet een voor zonder onderwijs. De gezondheidstoestand der vérpleegden geeft geen aanleiding tot bijzondere opmer kingen; de barak werd het heele 'Jaar niet gebruikt. In 1913 moest eenigO malen een aanvrage om plaatsing wegens plaatsgebrek worden ge weigerd. Er werd een ruim gebruik gemaakt van het toedienen van langdurige baden. Geïsoleerd moesten worden 5 mannen en 10 vrouwen. Zeventien patiënten wisten te ontvluchten, doch allen werden in het gesticht terugge bracht. Het aantal gereedgemaakte 'recepten in de apotheek Was 24,867. Het verrichten van arbeid door de patiën ten werd zooveel mogelijk bevorderd. Voor de patiënten hadden 12 uitvoeringen plaats in de ttooneelzaal. BURGERLIJKE STAND. Geboren: 21 Juni, Catharina, d. van H. Een- debak en G. Baas. VAN ELDERS. MEDEMBLIK. Personalia. Bij Kon. besluit is aan A. A. Hoogland met ingang van 1 September a.s. wegens ontheffing zijner betrekking, eer-vol ontslag verleend als huismeester in bet Rijks- krankzinnigengesticht, alhier. Een kippendief. Gisternacht heeft éen ïtippeniiefhebber wteer eens de hokken van oen drietal ingezetenen geïnspecteerd en daar in een groote opruiming gehouden. Naar wij vernemen, zijn te samen wel een 15 stuks verdwenen. Dat- is nu reeds'voor de derde maal dat zoo iets hier plaats heeft. Van den vrachtrijder J. M. zijn nu alle hoen ders op één na gc-roofd. Men vermoedt dat de jachthond van'den stationschef de lief hebber is. Bewijzen kan men het echter niet daar het steeds in den nacht gebeurd. Ontslag als raadslid. Naar wij vernemen heeft *de heer Dr. Frijiihck zijn ontslag1 als raadslid genomen. De datum van zon nieuwe verkiezing is nog nietbepaald. HET ONGELUK MET DE E. a M. TE sloterdijk. (Vervolg van gisteren.) Na het getuigenverhoor kwam het O. M. mr. Van Traa, aan het woord. Deze acht het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen. Met het oog op het schoon verleden van beklaagde, zijn tienjarige werkzaamheid bij de E. S. M. en zijn ontslag, als wagen bestuurder, eischt spreker slechts zeven dagen h e c h t e ni s tegen beklaagde. De verdediger Mr. J. A. Rosenveldt uit Utrecht betwistte in zijn pleidooi, dat bekl. met roekeloosheid en groote nalatigheid heeft gereden. Bekl. kon zich niet oriënteeren, hij wist niet waar h ij was en de schuld dat hij dit niet wist, ligt niet bij hem, maar bij de onderneming die de lijn exploiteert. Pleiter wijst er op, dat volgens deskun digen op de lijnen der E.S.M. 50 K.M. per uur gereden wordt, wat een grootere snel heid is dan voor spoorwegen met beperkte snelheid is toegestaan. Werden deze lijnen met stoom geëxploiteerd, dan zou de wet van 1875 van toepassing zijn. Het gevolg daarvan zou wezen, dat de maatschappij ge sloten overwegen zou moeten hebben, ge schoold personeel, speciale bewaking, enz. Bochten als tc Sloterdijk zouden dan niet getolereerd worden. Dat or dien avond niet meer ongelukken zijn gebeurd, is meer aan geluk dan aan wijsheid toe te schrijven. De directie toch nam niet de minste maatregelen voor de veiligheid van het verkeer. Het had op den weg van de directie en het Rijkstoezicht gelegen om het gevaarlijke punt van don weg behoorlijk kenbaar te maken, zoodat het ook bij nacht en mist goed zichtbaar was. Dit verzuim is roekeloosheid van di rectie en Rijkstoezicht. Bekl. heeft gedaan wat hij doen moest. Het ongeluk kan hem niet geweten worden. Mr. Van Traa, repliceerende, meent dat de verdediger oppervlakkig zijn conclusies trekt waar hij de maatschappij beschuldigt dat ze niet genoeg seinen plaatste. Spr .noemt die beschuldiging onverdiend, nu wij vandaag uit den mond van een deskundige konden vernemen, dat liet juiste systeem is om zoo weinig mogelijk seinen en teekens langs den weg te zetten, ten einde den wagenbestuur der tot voorzichtigheid te nopen. Spr. meent, dat dit zoo mal neg niet is. De maatschappij behoeft zich z.i. de beschul diging met aan te trekken, maar ook al zou er eenige schuld bij de maatschappij zijn, dan zou dit de schuld van bekl. nog niet wegnemen. In zijn dupliek wijst mr. Rosenveldt het O. M. er op, dat hij deskundige is. Hij was 23 jaar spoorwegambtenaar en weet zoo on geveer wel hoe liet met liet seinwezen staat. Welnu, pleiter kan zeggen, dat het niet waar is, dat er een streven is om de seinen te verminderen. Integendeel, steeds grooter ka pitalen worden er gestoken in de doode seinen, waarbij zoo weinig mogelijk wordt overgelaten aan de oplettendheid van den mensch. Waar de directie der E. S. M. en het -Toezicht verzuimd hebben, het gevaar- 7 Juli a.s. uitspraak'. FAILLISSEMENTEN. Failliet verklaard: 22 Mei, H. Scheffer, timmerman en wagen maker, Doezum. 17 Juni. W. F. H. de Blécourt, fabrikant van metaalwaren, Amsterdam, Van Eeghenstraat 12 19 Juni. M. S. Vermeul, bouwkundige, Rot terdam, Kralingsche Plaslaan 95. Helena Lins, destijds wonende te Eind hoven, thans te Brussel. A. Vermeulen, aannemer en timmerman, Strijp, Geëindigd, door het verbindend worden der uitdeelingslijst, de faillissementen: A. Y. Reits- ma, winkelier in sigaren, Huizum; G. Dijkstra, koopman en winkelier, Sint Anna Parochie; T. Kreuzen, winkelier, Avereest. j Opgeheven het faillissement' F. C. Leithuyser, bioscoopondernemer, Amsterdam. vian oude schilderijen, die bekend was onder 'den haam „de collectie Fairfan Murray", is het: schilderij van Rembrandt, voorstellend het portret zijns broeders, voor 315.000 fres. ver- kocht: Boucher's „Jonge vrouw op een sofa lig gend" bracht 190,500 fres. op. Een kleiner schilderij van Rembrandt, een geleerde, die bij kaarsenschijn zit te lezen, ging voor 71,000 fres. HOOGE PRIJZEN VOOR SCHILDERIJEN. Gp de veiling der beroemde verzameling DOLLE PROEVEN. Donderdag heeft te Bezone nabij Parijs, ten overstaan van een commissie uit de Fransche luchtvaartvereeniging, een jong Amerikaansch uitvinder, Sperry, met een Curtiss-tweedekker, verrassende proeven genomen zegt de N. R. C. Nadat Sperry met een passagier was opge stegen, verliet laatstgenoemde gedurende de vlucht zijn zitplaats en begaf zich naar het uit einde van een der vleugels van het toestel. Doch ook de vlieger verliet zijn bankje, liet de behandeling van hoogte- en richting-sturen aan een door hem uitgedacht toestel over, en nam plaats op de voorzijde van den Curtiss-twee- dekker, de armen boven het hoofd zwaaiende. Deze vertooning heeft Sperry eenige malen, steeds met hetzelfde succes, herhaald. Toen na men achtereenvolgens een paar leden van de beoordeelingscommissie in het vliegtuig plaats voor een nieuwe reeks proeven. Deze proeven waren de volgende: automati sche opstijging van het toestel, waarbij de vlie ger met gekruiste armen alleen toeziet, zonder de hefboom aan te raken; een horizontale vlucht, geheel op dezelfde wijze uitgevoerd; een daling in zweefvlucht, zonder dat de vlie ger het toestel bestuurt; automatische landing van het toestel, op dezelfde wijze als bij de op stijging; vermeld. Sperry heeft zijn toestel de gyroscopische zelfeven wichtshouder (l'autostabilisateur gy- roseopique) gedoopt. DE SIKORSKY-TWEEDEKKER. Met een Sikorsky-tweedekker van zeer groote afmetingen het vliegtuig hoeft een breedte van 30 M. en de staart is 18 M. lang onder neemt men thans op de reede voor de Russi sche oorlogshaven Libau aan de Oostzee ver schillende proeven, teneinde naar de N. R. C. verneemt, te onderzoeken of dit vliegtoestel ook als watervliegtuig te gebruiken is. Deze proeven slagen uitstekend, zoodat de Russische marine voornemens moet zijn aan haar oorlogshavens dergelijke vliegtuigen te verbinden voor het doen van waarnemingen. De Sikorsky-tweedekker, die vroeger als land- vliegtuig is gebezigd, moet door vier afzonder lijke, geheel gesloten afdeelingen voor deze waarnemingen zeer geschikt zijn. Twee motoren van 200 P. K. en twee motoren van 130 P.K. leveren thans dc beweegkracht, maar op de nieuwe toestellen van hetzelfde model zal men voortaan vier motoren, ieder van 160 P.K., aanbrengen. Voor het vervoer van den tweedekker van St. Petersburg naar Libau zijn zes groote, open spoorwagens noodig- geweest. EEN PRINS GEVALLEN. De 20-jarige prins Frederik van Bentheim- Steinfurt is te Berlijn gevallen, meldt bet A. H., toen hij met 'n vliegmachine, bestuurd door den aviateur, Keller geheeten, was opgestegen. Op een hoogte van 30 M. scheen het, dat men het stuur verloren had. De aeroplane viel. De prins brak beide beenen; de aviateur kreeg eenige schrammen. Het grootste, reusachtigste en prikkê-1 lendste schouwspel van den tegenwoordigeD tijd is toch zeker de doodsprong van den overmoedigen Amerikaan ir. 6ADBIN If, Overal hei gesprek ven den dag. zijn zeer mooi, vooral de twee 6oherpe, spre kende mansportretten. Bij deze aflevering is ingesloten „De kleine Focus", speciaal ten dienste van beginnende amateur-fotografen, waarin een degelijke en leerzame fotocritiek, met een tweetal voor beelden. 't Is weer een degelijke aflevering. Scheepvaartberichten. 1JMUIDEN, 24 Juni Z.W. Gearriveerd 23 Juni: Manchuria, s. Gulfporfc. Ardglas, s. Fleedwood. 24 dito. Democraat, Dekker, Londen. Spitzfele, s. Bassein. Vertrokken 23 Juni: Willy, s. AVarkworth. J. H. Menton, s. Rotterdam. IJstroom, s. Londen. Hector, s. Bremen. Southgate, s. Cardiff. Tord, s. West-Hartlepool. Granit, s. Newcastle. Menelaus, s. Leith. Yrsa, s. Huil. Lapwing, s. Londen. Noord-Holland, s. Newcastle. Rotterdam, s. Grangem. Rijnstroom, s. Huil. 24 Juni. Spen, e. Goole. NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN. Lombok, v. Bat. n. Amsterdam, pass. 23 Juni K. Roca. Priam, v. Bat. n. Amsterdam, pass. 23 Jan. Gibraltar. Glaucus, v. Amsterdam n. Java, arriv. 20 Juni te Padaiyr. Callisto, v. Rotterdam n. Savannah, arriv. 22 Juni te Nordenham. Westerdijk, v. Baltimore n. Rotterdam, werd 28 Juni 12 uur 's middags op 306 mijlen Wesv van Lizard gesignaleerd. Rijndam vertrok 23 Juni van Newvork n, Rotterdam. Uranus arriv. 23 Juni te Kopenhagen van Amsterdam, (Zeepost) TE VERKOOPEN. Donderdag 25 Juni. BEVERWIJK Hotel ter Burg 12 uur - Not. Van Niekerk Verkooping. Focus. Tiendaagscli Fotoblad voor Groot-Nederland. Het fototijdschrift Focus, onder redactie van den heer Adr. de Boer, blijft steeds interes sant. Ook de laatste aflevering, die wij zoo even ontvingen, bevat veel nieuwe, dat meer deren amateurfotografen ongetwijfeld gopde en nuttige diensten zal kunnen bewijzen. De foto's in dezè aflevering gereproduceerd De Heer en Mevrouw ROOZEN Grippeijng, geven kennis van de ge boorde van een Dochter. Overveen, Zijl weg 95. 23 Juni 1914. Eenige kennisgeving. De Heer en Mevrouw RKUö-Goüd- smit, berichten de geboorte van hunne Dochter ADA. Haarlem, 24 Juni 1914. Jordensstraat 4. Eenige kennisgeving. Een bloemistknecht, R. K., 26 jaar, wenscht in kennis te komen met een jongedochter of weduwe van denzelfden leeftijd. Verdienste van 12 tot 15 gulden per week. W nter en Zomer werk. Brieven onder No. 8681 bur. van dit blad, Een net Meisje kan geplaatst worden als WINKELJUFFROUW, goed met publiek kunnende omgaan. Br. fr. No. 8759 Bur. van dit Blad. In een Magazijn van Huishoudelijke Artikelen WORDT GEVRAAGD een bekwaam VERKOOPSTER, tegen flink salaris Br. fr. No. 8758 Bur. van dit Blad. Eerste Alg. Jaarvergadering op Damdardag25 Juni, des avonds 8 uur, Nutsgebouw, Zijlstraat 48. Belangstellenden zijn welkomge legenheid tot aangifte van nieuwe leden. Gelegenheid tot Inschrijving van leerlingen (zoowel meisjes als jongens) voor den cursus 3914 1915, bij het Hoofd van School No. 6 aan de Tempaliorsatr. I op eiken werkdag, des namiddags van 121 uur. Schoolgeld voor den geheelen cursus f 2.— (minvermogenden fl.— en onvermogenden kosteloos). Firma GUSKENS Markt 4. Telef. 134. WITTE BORDEAUXWIJNEN Per flesch f 0.80, 0.85, 0.90, 0.95 1 00 1.30, 1.60, 1.75. Nog enkele dagen tot aanstaanden Maandag, geen dag langer worden al onze door water beschadigde erj:n"> longeheeren- en Kinder- kleeding voor spotprijzen uitverkocht, enorme keuze ln Zondag- en Uitloop- costuums, en nog reuzen voorraad Kinderpakjes van at f 0.90. Steek thans de kinderen in het nieuw. Beschadigde goederen worden niet op zicht gezonden. Kleermaker, Koopman in geregelde en ongeregelde Ueerenkleeding. Reiskosten worden vergoed. GEVESTIGD I A. 6RQENENDAAL C.Jzn. Elnancieel-Commercieel-Verzekerings- en Administratief Consulent. heemstede. Van-Hogendorpstraat 9. 1 HAARLEM, Kaasmarkt van heden, 24 Juni Aangevoerd werden 4 stapels kaas, uitm. 59f kazen, wegende 1155 K.G. Hoogste prijs f 33.50, laagste prijs f 30 per 50 K.G. LEIDEN, 23 Juni. Vette varkemsmarkt. Aangevoerd 200 vette varkens, 48 ct. per kil<\ licht soort 30, 4540 ct. per kilo. Handel vlug. MEDiEMBLIK, 23 Juni. Marktvereenigingj „St. Jozef". Groote muizen f 2,85—3.15; i<L kleine f 1,451,65. Aanvoer 2500 zak. AMSTERDAM, 24 Juni. Veemarkt. 203 'vette kalveren, le kw. 1—1.04, 2e kw. 98 ct, 3e kw. 95 et. per K.G.67 nuchtere kalveren 12—20; 1009 vette varkens, Holl. le kw. 45 i 47 ct., 2e en 3e kw. 43—45 ct. per K.G. Geen overzeeeefhe, geen Geldersche. 1 1 Hoogste barometerstand, Horta 774.1. Laagste barometerstand, .Vestnmnoer 753.li Zwakke tot matige Westelijke tot Zuid westelijke wind, zwaar 'tot halfbewolkt, wei nig of geen regen, iets warmer. Buitenlandsch weerbericht voor 24 Juni 1914 Medegedeeld door liet Kon. Ned. Met. Inst» te De Bildt. Aan het fraaie weder in Zuid-Skandinaviï en het Zuidelijk Oostzeegebied is een einde gekomen, in Noord-Skandinavië heersclit nog zonnig, waïm weder. In geheel Duitschlane| is het weder veranderlijk, zonneschijn wis» eelt er met bewolking af, de temperatuur is er nog tamelijk hoog. Over de Britsché eilanden, Frankrijk en Noord-Spanje is hel weder vrij goed, doch het best in Zuid-Frank rijk ,en Noord-Span je. Denemarken had he denmorgen goed weder. In West-Duitschland< Zuid-Engeland en Noord-Spanje is de temper ratuur beneden normaal, in Skaridinavië «4 boven. Rooken is mijn lust en leven Maar van goede kwal telt-, Anders raak je by je centen Ook nog je gewondheid kwijt, 'n Best adres kan ik u geven y°Tor SjgaaUj®®' ,eer patent, 't Is by KAA1J, in Kooltuin zeven In 't magaxyn „de Concurrent". Prezen il,20, 11,85 11,60, 11,65, f 1,70, f 1,80, 11,80, 12,W,l,2)8(),f3,6ü, f2,75, f8,00 enz., Iranoo na ontvangst van postwissel o 1 onder rembours met verhooging der rembourskosten. Niet naar genoegen geld terug. o« Buuyj, Sigarenfabriek Da ConoHPfaat Tel. 279, Alkmaar. af Hadenavoitdi alle soorten Stoffen, Zijden,Mousse- Bines, Crêpons en alle Zomergoederen ver be neden fabrieksprijzen Gaat nu een kijkje nemen in de Etalages, en ziet de Spotprijzen. Al onze goederen zijn soliede. van galegen ondar Heemskerk. Notaris VAN NIEKERK, gevestigd te Haarlem zal op des midd. ten 12 uur in bet Hotel ter Burg te Beverwijk, nabij het Station, publiek verkoopen: gelegen onder Heemskerkerduin, Kad. Heemskerk A No. 2174 groot 75 aren, in huur tot 1 Nov. 1916 bij den Heer C. NlEUWLAND. Breeder bij biljetten omschreven. Nadere inlormatiën bij Notaris VAN NIEKERK, Nieuwe Gracht hoek Kenau park te Haarlem. De Notaris Mr. C. J. BOERLAGE, ia Hoamatada, ZAL OP des voormiddags 10^ uur, ta Half- weg, in het café,VAN ANDEL,' voorheen „Coppeé,* in het Openbsar Vsrkoopsit i de Boerenwoning genaamd Anto- niahoef met onderscheidene per eeelen bijzonder vruchtbaar Beuwland,ook zeer geschikt voor Tuinbouw, samen groot 12 H.A, 56 Aren 60 Centiaren, ge legen in den Mamarnaaohen-' polder, gemeente Aesendelft, aan den Veldweg, tusschen den Nau- ernaschendijk en den Hoofdtocht polderkavels 12, 13 en 14. Te veilen in 7 pereeelen, combina tiën en massa. Aanvaardinghet land bij het ont. blooten der schoof in 1914, het huis met werf en erf op 1 Mei 1915. Betaling: 1 September 1914. Bezichtigingop alle werkdagen tol 4 nar 's middags. Notitiën met kaart en verdere in- lichtingen verkrijgbaar ten kantors van genoemden Notaris BOERLAGE, alwaar de veilcondities, de eigendoms bewijzen en de kadasstrale stukken in tyds ter inzage zullen liggeD. —üa- ALKMAAR. Overleden: 2l Juni,1 Nicolaas Sfikkel, 90 jaar. lijko pürit door oca behoorlijk sein aan te duiden, zal ieder onbevooroordeeld desjcun- dige moéten toegeven, dat directie en Toe- zielit roekeloos en grovelijk nalatig hebben gehandeld. *v

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 3