Pink Pillen. NIEUWS UIT DEN OMTREK. Uit Holland's Noorderkwartier. Ingezonden Mededeeling. BINNENLAND. Nagekomen kerkberichten Letteren en Kunst Scheep vaartbericht en, KHarkinieuws. Nette Burgerdochter A. KREUITER Co. KERKNIEUW S. Advertenfiëiw Broodfabriek Aan de verzwakten, aan de ^itg«puffen. A. KREUITER. A. G. KREUITER. T. A. KREUITER. Gevraagd net perssoit beKend met brood te Colporteeren. Br. onder no. 8831 bur, dezer Courant. Het Kantoor te Haarlem van zal Maandag a.o. wegens Sterfgeval tot h a If twaalf nar gesloten zijn. lues. Wij zagen er gisterenavond maar één. Of hot Pb lippa dan -wel Helena wa6, durven wij niet te zeggen. Maar 'twas goed werk. De clowns Petereen en Hermant)ee zijn ook goed. De directeur, Hermann Althoff, geeft mooie vrijheidsdressuur te zien. Nummertjea, waarom men alleen reeds een circus bezoekt. Dan die verschrikkelijke kereJs, als weggeloo- pen Van de plaatjes uit de Indianenverhalen, van onze jeugd: de laatste der Mohikanen: de Oude Dood (hoe heeten ze ook weert) Je zou zweeren dat het echte cowboy's zijn en wij gelooven het óók wel, want in paardrijden, lasso-werpen (dat is mooi!) en revolvers dragen zijn zij meester. Met dit alles 'n echt moo:, wild nummer, om het hart van een jon gen vooral te stelen. Dan komt het einde. Eenige Haarlemsche firma's maken nog even reclame door middel van lichtbeelden. En dan komt de „attractie" van den avond: de klap op de vuurpijl; de kroon op 't werk, want het is het laatste nummer vóór de finale: <*e doodensprong van Mr. Gadbin II. Wij hebben ons afgevraagd waarom die artist den naam draagt van Gadbin II en niet van Gadbin I. Wij hebben 't niet mogen ontdekken. Na veel voorbereidingen komt bet publiek in span ning, op het juiste moment verstomt plotse ling de muziek. Dan komt bet echter nog niet. Dan stijgt pas de man in de hoogte in het nokje van het dak. Aller oogen zijn gevestigd op hem, maar hoe. langer het duurt, hoe meer dames hun oogen afwenden van bet grieze lige schouwspel. Dan wordt het pas spannend blijkbaar, te zien aan dé gespannen gezich ten. Dan opeens klinkt het: Are jon ready? Ben je klaarf Yes; ja! Come! Kom. Nog een poosje, en dan opeens een plons. Gadbin II is uit het nokje van het ciréns gesprongen op het glijdak enzonder ongelukken. Dan is er ontspanning! Zoo is het publiek. Het wil het griezelige. Daar is bet. Behoorlijk toe gejuicht wordt de man van den doodensprong niet, want reeds stroomt het publiek naar buiten. Om ruim elf uur staat men in de Pijlslaan. Het is een leuke cireus-vertooning! PROY. STATENVERKIEZING IN DRENTE. Bij de gisteren gehouden herstemming voor een lid der prov. Staten in het district Assen (vac. jhr. mr. H. J. van Holthe tot Echten, lib.) werden uitgebracht 3955 gel dige stemmen. Gekozen werd de heer O. Hoenderken, lib., met 2207 stemmen. Op den heer K. Brok soc. werden 1748 stem men uitgebracht. UIT DE STAATSCOURANT. Bij K. B. is tot ridder in de orde van Oranje-Nassau benoemd W. E. Carp, dir. van het postkantoor te Roosendaal. Bij K. B. is aan den vice-president van den raad van Ned.-Indië D. F. W. van Rees, op verzoek, met ing. van 3 Sept. eervol ont slag verleend uit 's lands dienst en zulks onder dankbetuiging voor de langdurige en trouwe diensten door hem aan den lande bewezen. Bij K. B. is bevorderd tot commandeur in de Orde van den Ned. Leeuw, de vice-pres. van den raad van Ned.-Indië D. F. \V. van Bees. EEN PAUSELIJKE ONDERSCHEIDING. De heer L. M. Bonnike, te Amsterdam is be noemd tot Ridder in dc Orde van den H. Gregorius den Grooten. Deze hooge onder scheiding dankt de heer Bonnike aan zijn vele verdiensten als regent van het R, K. Oude Armenkantoor van het St. Jacobsge- sticht, het O. L. Vrouwe-Gasthuis en de St. Liduinastichting, als bestuurslid van hetR.K. Bevolkingsregister en als lid van het Kerk en Schoolbestuur der parochie van den H. Dominic us. MAATSCHAPPIJ VAN NIJVERHEID. Gisteren hield de Maatschappij van Nijver heid te Zwolle haar algemeene vergadering, die geopend werd met een rede van den voorzitter, den heer J. van Hasselt. Spr. deed daarin „Eenige mededeelingen over de Twentsche nijverheid." De heer G. S. de Clercq bracht het jaar verslag uit, waaruit bleek, dat het aantal leden in de departementen bedroeg in 1913 2857, in 1914 2970. Het aantal donateurs steeg van 98 tot 99. Het totaal aantal le den is ten slotte met 108 vermeerderd en bedraagt 3126. Nog deelde spr. mede, dat vertegenwoordigd waren 28 departementen- Het tijdschrift heeft aan de algemeene kas gekost: f 1148.78 tegen f 1731.19 in 1912. Vervolgens werden een aantal voorstellen behandeld en afgedaan. Een daarvan betrof de duurte van levens middelen "hier te lande. De discussies daarover werden geopend door den heer Peereboom (Haarlem). Deze wenschte een kleine mededeeling te doen over de distributie van levensmiddelen. De wagons waarin duizenden kilogrammen visch uit Umuiden worden verzonden gaan Haarlem voorbij, zonder dat de inwoners van Haarlem daarvan kunnen profiteeren. Het verschil in prijs der visch te IJmuiden en ep de markt te Haarlem is enorm. Spr. meent, dat in Haarlem de visch zoo duur is, omdat de omzet te geriug is, en dat de omzet te gering is omdat de prijs te hoog is. ^Vlnde daarin verbetering te brengén, neeit ket departement van Haarlem een ge- i mengde commissie benoemd om de distribu tie van visch te verbeteren. Het optreden wan spr. hier was nu met het doel om de andeie depai tementen te verzoekeu de bin- nenlandsche distributie goed te regelen. Na afloop der vergadering werd aan het Katerveer het noenmaal gebruikt, De afge vaardigden maakten in den namiddag een boottocht naar Kampen, hun aangeboden door het departement Zwolle. Per extra- trein keerde men naar Zwolle terug. TEGEN I>E ONEERLIJKE CONCURRENTIE rri'Pf i.Fanze! Vereeniging van den Handeldrijvenden en Industrieelen Midden- Twliln wet bisdom Bre^a, heeft aan de Kamer een adres gericht waarin wordt te kennen gegeven dat de eerlijke nij vere en handeldrijvende middenstander in «teeds hoogere mate den druk gevoelt der oneerlijke concurrentie, dat zij in het voor stel van wet des heeren mr. F. J. M Aal- beroe inzake strafrechtelijke vervolging van deww co^urrentie een uitmuntend mid- ael ziet om dit groote euvel te best met 0111 wendt tot de piet eerbiedig, doch dringend ver voornoemd voorstel „Aaiberse" spoedig te willen aannemen. DE NEDERLANDSCHE OFFICIEREN IN ALBANIë. Bij het departement van Oorlog is het vol gende telegram uit Valona ontvangen van kapitein De Jongh: VALONA, 26 Juni. Ik heb bericht ontvan gen uit Elbaesan, dat kapitein Reimers zeer licht gewond is aan den rechterschouder. Ma joor Verhulst maakt het goed, LEDIGE STOELEN! Donderdagavond, op 't diner door de Ver eeniging van Berlijnsche Industrieelen te Scheveningen verschillende onzer autoritei ten aangeboden, beeft bet zeer de aandacht getrokken dat noch de minister van Binnen- ianösche Zaken, noch die van Buitenland- sche Zaken, noch zijn collega van Landbouw, Handel en Nijverheid, noch de burgemees ters vau Amsterdab, Rotterdam en den Haag aanwezig waren, niettegenstaande zij eene uitnoodiging ontvangen hadden. Uit gesprekken met enkelen der Duitsche gasten vernam de Tel., dat men over dit wegblijven ontstemd is, te meer, daar de ont vangst të Londen, ook van officieele zijde, zeer hartelijk is geweest en bij dit bezoek de uitgesproken bedoeling voorzit, de handels betrekkingen tusscken Nederland en Duitsch- land op nog vriendschappelijker basis te ves tigen, dan zij reeds zijn. Naar men zegt, hebben deuitgenoodigde Nederlandsche autoriteiten in gemeen over leg besloten, te bedanken, daar bet hier een „particuliere" vereeniging gold. Dat velen achter dit wegblijven een poli tieke oorzaak zochten, behoeft geen betoog. VAN DE BAAN. Dat 's werelds glorie vergankelijk is, heb ben de drie Indische „bannelingen" hier te lande wel ondervonden. In plaats van, zoo als zij ongetwijfeld verwachtten, bier befeest en bejubeld te worden, zijn zij heel netjes in een boekje geduwd. Nu bericht de N. R. C. dat de heer Dou- wes Dekker zich te Genève metterwoon heeft gevestigd en dat de heer Soewardi waar schijnlijk over enkele maanden er eveneens heen gaat. De „dritte im Bunde", de arts Tjipto is ziek. Met stille trom zijn ze vertrokken en daar mede is het blij- of treurspel naar verkie zing geëindigd. AARDBEVING IN INDIë. Bij het departement van koloniën is een telegram ontvangen van den Gouverneur- generaal van Ned.-Indië betreffende eene aardbeving te Benkoelen meldende: „Heden nacht een hevige aardbeving te Benkoelen. Reeds zijn elf dooden en vele gewonden ge vonden. De Europeanen zijn allen ongedeerd Tal van huizen zijn ingestort en alle Euro- peesche woningen onbewoonbaar." Reuter seint uit Batavia: Sumatra is ge teisterd door een zeer hevige aardbeving/ Alle telegraaflijnen ziin vernield, de zee kabel is gebroken en verschillende huizen, waaronder gouvernements-gebouwen, zijn in gestort. Een groot aantal personen is om het leven gekomen. Prinses Juliana en haar witte muizen. Men meldt uit Apeldoorn aan de Msh.: 't Is van algemeene bekendheid, dat de Prinses veel van dieren houdt. In het voor jaar ontving zij een viertal witte muisjes ten geschenke, waarmede zij zich geruimen tijd vermaakte, kijkende naar de evolutiën en duikelingen, die deze vlugge diertjes in hun verblijf maakten. Doch het viertal vermenigvuldigde zich in korten tijd naar der muizen aard reus achtig, zoodat bet ledental dezer familie nu ongeveer 80 beliep,.zoodat tot een finale op ruiming besloten werd. H. K. H. Prinses Juliana deelde deze week persoonlijk aan de liefhebbers van bet paleis personeel een viertal dezer knaagdiertjes In een net kooitje af. Een ware verrassing voor de kinderen van het personeel. Ernstig tramongeluk. Gisteravond om streeks 6 uur is een tram van de Rott. Tram weg Mij., welke om 4.13 van Rotterdam ver trekt, bij Nieuw-Beijerland ontspoord .De lo comotief en de postwagen kantelden om en bleven dwars over de sloot langs den weg liggen. Een passagierswagen werd bescha digd De machinist en de stoker bekwamen hevige brandwonden. De laatste, de 18-jarige Schippers, overleed spoedig aan de gevolgen. De machinist Willemers is per auto naar bet ziekenhuis te Rotterdam vervoerd. Van de passagiers liepen, zoo deelt de Msb. mede, eenigen lichte kwetsuren op. VELSEN. De gaskwestie. De besturen der Vrijzinnige Kiesvereenigingen in deze gemeente hebben gis teravond een adres aan Ged. Staten van Noord- Holland gezonden met verzoek niet goed te keu ren het besluit van den gemeenteraad dat van de winst uit 't gasbedrijf de help een u-t» breidingsfonds en do helft in de gemeentekas wordt gestort." Een dergelijk fonds bestaat nog niet en had dus eerst de verordening op het gasbedrijf moe ten worden gewijzigd. IJMUIDEN. Jubileum. De binnenloods A. Henkes, alhier,; hoopt 5 Juli a.s. zijn 25-jarig jubileum bij den loodsdieust te berdenken. Na de verschillende rangen te hebben door- loopcn, werd hij 10 jaar geleden tot loods be vorderd. Als bijzonderheid kan nog worden gemeld, dat de lieer Henkes in 1883 en 1884 met nog eenige andere collega's de reis naar de Noord pool medemaakte met de „Willem Barendsz". SLOTEN. Personalia. In plaats van wijlen den heer J. J. Rijnierse is tot voorzitter van het bestuur van den liiekerpolder gekozen de heer C. J. van der Veldt, alhier, die de benoeming heeft aan genomen. Tot bestuurslid van de Sloterbinnen- en Mid- 'lelveldsche gecombineerde polders is gekozen de eer D. van Bladeren, terwijl tot hoofd-inge- hnd wérd herkozen de heer J. J. v. d. .Veldt. ZANDVOORT. Eerste Steenlegging. Gisteren heeft de eerste steenlegging plaats gehad van de 82 in aan bouw zij no arbeiderswoningen, vanwege de ge meente te stichten. De Wethouders, een aantal leden van den Raad, de gemeentesecretaris, degemeente-ont- vanger en de architect, de heer Jansen, waren tegenwoordig, behalve vele belangstellenden. De burgemeester legde den eersten steen en hield daarbij een toespraak. HOORN. Proef-schooltuin. De St. Ct. bevat de goedge keurde statuten van den Proef-schooltuin „West- Friesland", gevestigd alhier. MEDEMBLIK. Raadsverkiezing. De candidaatstelling voot de vacatureDr. Frylinck is bepaald op Maan dag 6 Juli a.s. Dinsdag a.s. zal Z. D, H. de Bisschop van Haarlem geen audiëntie verleenen, wegens het toedienen van het H. .VoraseL Z. D. H. Mgr. Gallier heeft gisteren te Amsterdam het kapittel bijgewoond van de Zusters dér Congregatie van het Goddelijk Kind, in het Moederhuis aan de Laurier gracht aldaar. In dat kapittel werd de Eer waarde Zuster Maria Canisia, overste ook van het gesticht, tot Algemeen Overste der Congregatie herkozen. Z. D. H. de Bisschop van 's Bosch heeft be noemd tot kapelaan te Son den Weleerw. beer H. Steenbakkers, priester van het Se minar: e. AFLATEN VOOR MATlGHEIDS- VEREENIGINGEN. De Acta Apostolicae Sedis bevatten onlangs een decreet der Congregatie van het H. Of ficie waarin bijzondere geestelijke voordeelen gegeven worden aan ingeschrevenen in veree- nigingen van matigheid en afschaffing van sterke dranken. De H. Vader, Zijne bijzondere welwillend heid jegens de vereenigingen van matigheid en afschaffing van sterke dranken te kennen willende geven, en om do leden tot getrouw onderhouden van hun voornemen aan te moe digen, schenkt de volgende aflaten aan de vereenigingen, welke wettig door de Kerke lijke Overheid opgericht zijn of nog opge richt zullen worden. Volle aflaten aan alle leden, die gebiecht en gecommuniceerd hebben, een Kerk of pu blieke bedeplaats bezoeken en daar bidden tot intentie yam Zijne Heiligheid: 1. Op den dag hunner inschrijving; 2. Op den feestdag van den Patroonheilige. 3. Op het feest van den II. Joannes den Dooper of den Zondag daar opvolgend. 4. Op vier dagen van het jaar door de Kerkelijke Overheid vast te stellen. 5. Eens per maand op een door hen te verkie zen aag, inaieti zij gcxiurcnae geheel de man n<t een gebed hebben gé beden, daarvoor goedge keurd door de Overheid. Gedeeltelijke Aflaten: 1. Ze Veil jaren en zooveel quadragenen, vier dagen in hiel jaar te verdienen, indien zij eene kierk of bede- plaats bezoeken en daar bidden tot intentie van Zijne Heiligheid en hun matigheids- of afschaffing® voornemen hernieuwen. 2. 300 da gen, als zij anderen aftrekken van de ondeugd der dronkenschap of iemand doen inschrijven in de vereeniging, of wanneer zij de vergade ringen bijwonenn. Deze aflaten zijn toepasselijk op de zielen van het Vagevuur. H.H. Missen, voor de zielerust van afge storven leden der matigheidsvereenigingen op gedragen, genieten steeds het „privilegiumi altaris". Het zij dat het lichaam ten gevolge eener ziekte verzwakt is, of wel dat het de weerstands kracht mist om welke andere oorzaak ook, het verloop dat gevolgd wordt, blijft altijd hetzelf de. Het bloed is uitgeput, de zenuwen zijn als gebroken. Een hersteller van het bloed, een ver sterker der zenuwen is noodig. Dan is het oogen- blik daar om de Pink Pillen te nemen. Door de Pink Pillen te nemen, spaart gij uw tijd en uw geld uit. Gij hebt inderdaad de zekerheid te genezen, want de bewijzen van genezingen zijn overvloedig, terwijl, zoo gij u wendt tot 'n middel zonder waarde, de verandering van een behan deling die u geen resultaat geeft, u heel duur komt te staan en u bovendien nog even ziek laat als gij waart. Voor de Pink Pillen is het een spel aan de herstellenden de gezondheid weer te brengen. Zij genezen de gevallen van bloedarmoede, van bleekzucht, van neurasthenie, van algemeene zwakte, en dus nog veel gemak kelijker de voorbijgaande ongesteldheden tenge volge van een ernstige ziekte. De behandeling met de Pink Pillen is eenvoudig, gemakkelijk weinig kostbaar en afdoend. Zij zijn verkrijgbaar k f1.75 per doo« ®n f9 per zee doo- zen bij het Hoefd-depöt der Pink-PHIen, DacoataUade 15huie, Amsterdam. Voor Haarlem en omstreken bij de firma's J. Göppinger, Gr, Houtstraat 147a, w. A. Schou ten, drogist t« Lisse. En verder bij verschillende Apothe ker* tsi Drogisten. VELSEN (Vetaeroori) ZONDAG, de H.H. Missen om 7 en 10 uur de Hoogmis voor de Weldoeners van het klooster; om 2 uur Catechismus; om 3 uur Lof. Na het Lof gelegenheid om te biechten. MAANDAG, Feestdag van de H.H. Apos telen Petrus en Paujus, te vieren als Zondag. De H.H. Missen om 5, 7 en 10 uur; na den middag qm 3 uur Lof. VRIJDAG, 1ste Vrijdag der maand, toege wijd aan de vereering van het Goddel. Hart. Ka de II. Mis van 7 uur toewijding aan hot Goddel. Hart; 'savonds om half 8 Kruisweg en Lof. ZATERDAG moeten de kindei en te biechten komen die de laatste twee jaar hunne plech tig© H. Communie gedaan hebben. MEDEMBLIK. ZONDAG, de H.H. Missen te 7 en 10 uur. Na den middag "tie half 3, onderricht voor de Vormelingen en 's avonds 7 uur Lof. MAANDAG, evenals Zondag. DINSDAG, beide H.H. Missen te kwart vóór 7 uur. WOENSDAG, en overige dagen de H.H. Missen te kwart over 7 uur en half 9. Don derdag te half 9 in de Kapel. Deze week gewoon 'de Catediismus, be halve Dinsdag. Donderdagavond van half 7 8 uur biechthooren. Vrijdag le der maand, 's Avonds te half 6 Lof in de kapel. Zater dag biechthooren naar gewoonte; 7 uur Ro zenhoedje. LISSE. ZONDAG, 6, 9 en half 11 uur de H.H. Missen; tie half 3 Vespers, onder en na de Vespers tot 5 uur gelegenheid om te biechten en 's avonds te 7 uur Lof en Eereboete aan het Godd. Hart van Jeans. MAANDAG, Feestdag van de H.H. Apos telen Petrus en Paulus. te vieren als Zondag. De H.H. Missen als op Zondag; ie 10 uur plechtige Hoogmis, 's namiddags te half 3 de Vespers, waaronder de Rozenkrans zal ge beden worden. DINSDAG, slechts 2 H.H. Missen té half 8 en half 9. DONDERDAG, 's avonds van 6—8 uur ge legenheid om te biechten. VRIJDAG, eerste Vrijdag der maand, des avonds te half 8 het H. uiur en Lof ter eere van het Godd. Hart van Jesus. ZATERDAG, van 3 uur af gelegenheid om te biechten. Des avonds half 8 Lof, waaronder de Ro- zankrans Zal gebeden worden. VOORHOUT. ZONDAG, half 8 Vroegmis, 10 uur Hoog mis, half 2 Catechismus, bijbelles, catechis mus leeren, half 3 Lof, daarna gelegenheid tot biechten; 7 uur recollectie. MAANDAG, Feestdag van de H.H. Apos telen Petrus ea Paulus, te vieren als Zondag. De godsdienstoefeningen als op Zondag. DINSDAG, half 12 en 12 uur, Donderdag half 12, 12 uur en half 4 Catechismus. WOENSDAG, 9 uur gezongen Huwelijksmis DONDERDAG, van 67 uur gelegenheid tot biechten. .VRIJDAG, eerste der maand, toegewijd aan Jesus' H. Hart; 8 uur gezongen H. Mie; half 8 Lof, ZATERDAG, 's avonds biechthooren van 58 uur. De gebeden worden verzocht voor Joës Zwetsloot die met de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden is voorzien. In den ondertrouw zijn opgenomen: Sebast. v. d. Lans, (Voorhout), en Anna v. d. Meer, (Overveen). HAARLEMMERMEER (Ann de Ltinden.) ZONDAG 7 man Vroegmis voor Oornelia van Ophem, 10 uur Hoogmis, 's middags 3 uur Lof met Rozenhoedje. MAANDAG, Feestdag van de H.H. Apos telen Petrus en Paulus. te vieren als Zondag. 7 uur Vroegmis; 10 uur Hoogmis, 's middags 3 uur Lof, DINSDAG, kwart over 8 gezongeii H. Mis tier eere van den H. Antonius voor Arie Stokman en Maria Schoo'rl. WOENSDAG kwart over 8 uur voor Gerar- dus Lambo en Maria Dijt. DONDERDAG kwart over 8 uur voor Oa- Hiarina Koemeister geb. Stoop. VRIJDAG, kwart over 8 uur gezongen H. Mis ter eere van het H. Hart voor de levende en overledene leden van de Broederschap. ZATERDAG, kwart over 8 uur voor levende en overledene leden van de Broederschap van de H.H. Martelaren van Gorcum. De gebeden worden verzocht voor; Maria Laan geb. v. d. Goes, Maria Roosen geb. Bos, die met de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien en voor Cornelia van Ophem, die in den Heer is overleden. EERE-DOCTORATEN DER GRONINGER UNIVERSITEIT. Naar de N. R. Ct. verneemt, zullen er, be halve de reeds vermelde eerc-doctoraten, nog tientallen andere worden uitgereikt. Op de complete lijst staan niet minder dan 63 na men. Daaronder komen voor die van: H. M. de Koningin, rechten; Z.TLH. den Prins, me dicijnen, vanwege zijn verdiensten voor het Roode Kruis; mr. 0. C. Geertsema, Commis saris der Koningin in de prov. Groningen; Van Dijke, gezant der Ver. Staten in Den Haag, vertegenwoordiger van een Ameri- kaansche Academie bij de Groninger feesten; Mendes da Costa, den bekenden beeldhouwer te Amsterdam, wieu het eere-doctoraat in plant- en dierkunde zal worden uitgereikt; Albert Verweij, letterkundige te Noordwijk, Ned. letteren; D. R. Mansholt, schrijver van de meteorologische berichten in de Prov. Gron. Courant. Onder de gedoctoreerden zijn tal van bui tenlanders. IJMUIDEN gearriveerd 27 Juni O. 26 Juni. Vesta, s. Onega. Juno, s. Bristol. 27 Juni. Ystroom, s. Londen. Vertrokken. 26 Juni. Carl O. Kjellberg, s., Gothenburg. Manchuria, 8., Delfzijl. Pak Ling, s., Liverpool. Gothe, s., Stockholm. Ardglass, s., Rotterdam. Foldin, s., Ohristiania. Nederlandsche Stoomvaartlijnen, Kon. der Nederlanden vertrok 25 Juni van Batavia naar Amsterdam. Oranje, van Amsterdam naar Batavia, arriv. 26 Juni te Lissabon. Radja, van Amsterdam naar Batavia, pass. 25 Juni Gibraltar. Roepat, van Batavia naar Amsterdam, ver trok 26 Juni van Perim. Djebres, van Rotterdam naar Batavia, arriv. 26 Juni te Singapore. 1 abanan, van Batavia naar Rotterdam, arriv. 26 Juni 2 uur n.m. te Marseille. Prins der Nederlanden, van Paramaribo naar Amsterdam, pass. 26 Juni 10 uur n m. Quessant. Prins Maurits, van Amsterdam naar Parama ribo, vertrok 26 Juni van Funchal. Ceres, arriveerde 26 Juni to Napels van Ge nua. Niobe vertrok 26 Juni van Bordeaux qaar Amsterdam. Pluto arriveerde 26 Juni te Stralsund van Bill au. „Zeepost." WATERSTANDEN, 28 Juni. Hoogwater. IJMUIDEN v.m. 6 u. 9 min.; n.m. 6 u. 32 min. KATWIJK v.m. 5 u. 44 min.; n.m. 6 u. 7 min. Laag water. IJMUIDEN v.m. 2 9 min.; n.m. 2 u. 32 min. KATWIJK v.m. 1 u. 49 min.; n.m. 2 u. 12 min. 29 Juni. Hoogwater. IJMUIDEN v.m. 6 u. 57 min,n.m. 7 u. 22 min. KATWIJK v.m. 6. u. 32 min.n.m. 6 u 57 min L a a g w a t r. IJMUJ1KN v.m. 2 u. 57 min.n.m. 3 u. 22 min KATWIJK v.m. 2 u. 37 min.n.m 3 u. 2 min. 80 Juni. Hoogwater. IJMUIDEN v.m. 7 u. 48 min.n.m. 8 u. 25 min, KATWIJK v.m. 7u. 23 min.; n.m. 7 u. 50 min. Laagwater. IJMUIDEN v.m. 3 u. 48 min.n.m. 4 q. 25 min. KATWIJK v.m. 3 u. 28 min.; n.m. 3 n. 55 min ALKMAAR, 26 Juui. Kleine fabriekskaas f 32, kleine boerenkaas f 35, commissie fa briekskaas f 33, commissie boerenkaas f35, middelbare fabriekskaas f 34, middelbare boerenkaas f 35. Aangev. 360 stapels, we gende 260.000 K.G. Handel kleine matig. Heden werd ter graanmarkt aangev.oerd 127 H.L. Tarwe f 5.807.65, haver f 44.15, paardeboonen f 7.50, bruine boonen f 11.50 16.25. Erwten; groene f 10, grauwe f 21, vale f 12. LEIDEN. 26 Juni. Veemarkt. Aangev. 27 stieren f 85395, 157 kalf- en melkkoeien f 170—347, 31 varekoeien f 130—250, 217 vette ossen en koeien f 180390 per K.G. f 0.700.82 89 vette kalveren f 45175, per kilo f 0.951.10, 109 magere kalveren f 718, 132 weideschapen f 2234; 857 magere lammeren f 12—18; 469 magere var- kensf 1438; per kilo 3943 cent; 3 vette varkens; 332 biggen f 5—10; 7 bokken of geiten f 35. Ter markt aangevoerd: Run; deren 402, Kalveren 198; Schapen 47&; Kaas! Besteed werd voor Ist'e soort Goud- sche kaas f 32—35, 2e soort f 29—31,50 le soort Leidsche f 3133, 2e soort f 2730. Aan de stadswaag gewogen 13 2partijen, 5858 stuks kaas, wegende 44293 K.G. Han del matig. MEDEMBLIK. Marktvereeniging „St. Jo zef" 26 Juni Groote muizen f 2,302,55; ld. kleine f 1,451;65. Aanvoer 2500 zak. BEVERWIJK, 26 Juni. Groentenmarkt. Aardbeien 47 ct.Postelein 1520 ct.Zu ring 1015 ct. per mandje; Spinazie 6080 ct. per kist; Sla 8090 ct. per 100 krop; Rabarber f 46; Asperges f 3545; Peterse lie f 2—3; Selderij f 5—6; Wortelen f 6—6 per 100 bos; Nieuwe aardappelen f 55.80; Kleiaardappelen f 44.50, per H.L.Komkom mers f 810; Bloemkool f 812, per 100 stuks; Uien f 2—3 per 100 bos; Peulen f 6—8; Doppers f 67; Capucijners f 1012 per 100 pond; .Tuinboonen f 0.8000.90 per zak. Noteering der fa. Broekhuis en de Vriea AMSTERDAM, 27 Juni. De .Aardappelen- prijzen waren heden: Andijker muizen, gr. f 6.20—5.80; ld. kl. f 3.60—4.20; Westland- sche muizen, f 4.805; ld. ronden f 4.805; N. Holl. muizen f 4.805.20; Schoolmeesters^ f 4.805.20; Rijper muizen, f 4.404.50; Frie- sehe muizen f 4.805.20. Aanvoer 7 ladingen. Heden overleed tot onze diepe droefheid, ónze geliefde Zoon en Broeder WILHELMUS AREND op den leeftijd van 17 jaar. Haarlem, 26 Juni 1914. Bezoeken worden niet afgewacht. Volstrekt eenige kennisgeving. Ter assistentie in het Buffet wordt gevraagd EEN NET MEISJE. Zich persoonlijk te vervoegen aan het Hotel Royal, Stationsplein 2.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 2