Bericiiten reeds geplaatst in onze vorige oplap. IS OiMK. Serkmeuws. Vragen bus. Nagekomen kerkberïchten Scheepvaartberichfen. Rechtszaken Marktnieuws- C. H. VOGELZANG, GSOöTE ZGmEROPRUIMING. Op alle artikelen 20% Korting. 8R00TE HOUTSTRAAT 24. H A A li I EM. PERSONALIA. Aau de Universiteit te Amsterdam slaagde gister voor het doctoraal examen in de genees- kunde onze stadgenoot, de heer H. A. Vissers. NEGEN-UUR SLUITING IN HET MANU- FAGTUURBEDRIJF. Naar wij vernemen is er onder de winkeliers in dameseonfectie, manufacturen en aanverwan te artikelen thans een actie op touw gezet om te komen tot een algemeene negen-uur sluiting. Een zeer groot aantal firma's hebben zich reeds bereid verklaard gemeenschappelijk deze vervroegde sluiting in te voeren. De voornaamste firma's hebben geteekend: de firma Vroom en Dreesman wil den maatregel bij wijze van proef invoeren van 15 Juli tot 15 September en deze dan voortzetten, wanneer blijkt, dat alle firma's zich aan de overeenkomst houden. Enkele firma's hebben nog geen besluit geno men, doch men heeft goeden moed, dat ook dezen zich zullen aansluiten, zoodat dan met in gang van 15 Juli a.s. alle zaken in manufac turen en dameseonfectie te negen uur des avonds zullen sluiten. Onzerzijds sporen wen degenen, die nog geen besluit genomen hebben, gaarne aan, alsnog op de aangeboden lijst te teekenen en er op die wijze toe mede te werken, dat deze vervroegde sluiting, die zeer goed mogelijk is dat is bewezen door de vele firma's die reeds jaren deze regeling gemaakt hebben worde inge voerd. CURSUS IN MUZIKALE ANALYSE. In de maand September opent de .lieer Philip Loots voor vakmusici en meer ontwikkelde di- ietanten een cursus in muzikale analyse. Dit ls voor de vele muziekbeoefenaars in onze stad zeker een belangrijk bericht, dat met vreugde zal worden vernomen. Hiermee doet zich een bijzondere gelegenheid voor zich degelijk muzi kaal te ontwikkelen. Voor hen, die geen gele genheid konden vinden naar hun verlangen voldoende theoretisch te studeeren, zoowel als voor hen, die hun kennis wiilen onderhouden en naar eisch vermeerderen, zal deze cursus de aangewezen weg zijn. En nu men in onzen tijd er zoo spoedig toe komt zijn meening te richten naar uiterlijkheid en zich alzoo een verkeerd oordeel vormt, zal de voorlichting van een zoo bijzonder begaafd en zoo fijnzinnig musicus, als de heer Loots is, zeker van groot belang Oir H. F. A. GEMEENTEZAKEN. DE OPENBARE LEESZAAL. B. en W. hebben 'het volgende schrijven ge richt aan den gemeenteraad: Bij Uw besluit van 6 Maart 1912 no. 6 werd de wenschelijkheid uitgesproken van de tot standkoming van een openbare leeszaal. Aan een Commissie nit nw midden werd opgedragen een onderzoek in te stellen en van hare bevindingen verslag te doen omtrent de mogelijkheid van de oprichting der openbare leeszaal in deze gemeente, hetzij door parti culier initiatief, gesteund door de gemeente, hetzij van gemeentewege met bijdragen van particulieren. De belangrijke beschouwingen en voorstel len der Commissie, neergelegd in haar rap port van 30 September 1912 (gedr. st. no. 282) werden bij uw besluit van 12 Maart 1913 no. 9 om praeadvies in onze banden gesteld. Nu door uwe vergadering de wenschelijkheid cener leeszaal in beginsel is uitgesproken, hebben wij bij onze overwegingen gemeend ons te moeten bepalen tot lo. de vraag of öe oprichting aan het particulier initiatief be hoort te worden overgelaten dan wel de ge meente zelf de oprichting zal bewerkstelligen en 2o. de wijze, waarop de Commissie de bt- ginseluitspraak heeft uitgewerkt, m.a.w. bet concrete voorstel, dat U is aangeboden. In haar rapport zet de Commissie uiteen, dat met bestaan der Stadsbibliotheek als van zelf heenwijst naar gemeentelijke exploitatie, zoodat particuliere exploitatie buitengesloten is. Ons College beeft daar niets aan toe te voe gen; het onderschrijft eenstemmig bet betoog der Commissie, dat, als een openbare leeszaal wordt opgericht, de oprichting en exploitatie door de gemeente behoort te geschieden. En dan gaat bet stuk voort als volgt: Doch B. en W. willen overigens niet zoo ver gaan, als de Commissie. Zij zeggen dat de begrooting véél te veel geflatteerd is: de rijks subsidie is te boog, de uitgaven voor onder- boud en voor jaarwedden veel ti laag ge raamd. De meerderheid van B. en W. gelooft dan ook dat de bijdrage van 11,540 per jaar door de Commissie geraamd, veel te laag ie en oordeelt, dat belang rijke vereen voudigingen moeten worden aangebracht. B. en W. stellen dus in meerderheid voor, hen uit te noodigen een eenvoudiger plan te ontwerpen en het ontwerp der Commissie niet aan te nemen. De minderheid van B. en W. is vóór aan neming van het plan der Commissie. Niet ingewilligd. Het verzoek van de afd. Haarlem van den Ned. Christ. Geheelonthoudersbond om een schoollokaal aan de Nassaulaan voor Zon dagsschool stellen B. en W. voor van de hand te wijzen, omdat inwilliging met het oog op aöfl. 8 der G. W. in verband met de statuten van den bond, waarin „drankbestrijding" als zijn doel is gesteld, niet wel mogelijk is. Naar Leipzig. Voorgesteld wordt f 150 uit te trekken voor een reis van' den heer Loos ies naar Leipzig- tot bijwoning van het 4e Intérn.-Congres voor volksopvoeding aldaar van 2529 September. Het Gasthuis. B. en W. adviseeren om het amendement van den heer Slingen'oerg op de conceptver ordening-Gasthuis om den Directeur te doen benoemen door den Raad na aanbeveling van Regenten, en niet uit een voordracht van dezen, niet aan te nemen. Oók niet het amen- dement-Merens, om dit „zoo mogelijk" te doen, STAKING ONDER DE STEENZETTERS EN VERVOERDERS VAN BOUW MATERIALEN. Gistermorgen is een staking uitgebroken on der de steenzetters (lossers van metselsteenen) en vervoerders van bouwmaterialen. A an patroonszijde werd ons medegedeeld: Een half jaar geleden is 'het contract 1913, dat voor onbepaaklen tijd was aangegaan,' door de werklieden tegen 1 Juli opgezegd. De vereeuiging „Vooruit" van steenzetters, walwerkers en vervoerders van bouwmate rialen, aid. van de land. Federatie van Bouw vakarbeiders, zond aan de patroonsvereeni- ging een nieuw concept-contract, waarin nieu we wenschen waren belichaamd, met verzoek vóór of op 30 Juni daarop antwoord te mogen ontvangen. De patroons oordeelden het niet noodig met de arbeiders een nieuw contract aan te gaan. Een der redenen daarvoor was dat de arbeiders zelf zich niet aan het con tract gehouden hadden. Zoo bestond er de bepaling, dat hangende het geschil de beslech ting zou liggen hij de permanente commissie, en de arbeid dan niet zou worden neergelegd. Loeh hielden de arbeiders zich daaraan niet, en legden telkens weer het werk neer. \v aar de patroons dus geen nieuw contract wenschten, behoefde ook aan de uitnoodiging om met de Federatie desgewenscht te confe- reeren, geen gevolg gegeven te worden. De patroons stelden van hun kant een ta rief vast voor het lossen en vervoeren van bouwmaterialen, waarop vanaf 1 Juli 1914 alle leden der patroonsvereeniging verplicht waren te laten arbeiden. Dit tarief geldt tot 31 December 1915. De onmiddellijke aanleiding tot de staking werd de volgende: Gisteren moesten twee schepen gelost wor den: de eene voor den architect-eigenbonwer Meppelink, de andere voor den aannemer van Emmerik, ten behoeve der gemeente-lichtfa briek. Hoewel deze pafroons zich niet ver bonden hadden te laten werken volgens het nieuwe tarief der patroons, werden de pa troons-voerlieden bewerkt, met het gevolg dat niet volgens het tarief der werklieden ge werkt zou worden, maar volgens dat der pa troons. Gevolg van een en ander is geworden, dat hedenmorgen 6 uur door het vaste personeel en de voerlieden bij de vijf firma's te Haav- lein en te Schoten, het werk is neergelegd. De betrokken firma's zijn: N.V. Bouwmate rialen Mij. Gebr. Schornagel; Maatschappij Metselmaterialen v.h. Smits en Reynders; fir ma H. C. van Meeuwen, allen te Haarlem, lieneviens de N.V. Haarl. Bouwmaterialen handel en F. Filippo, beiden te Schoten. De voorzitter van de arbeidersorganisatie deelde ons eveneens mede, dat het contract tegen 30 Juni was opgezegd en aan de pa troons een concept-contract was toegezonden. Hierop werd geantwoord door de patroons, dat zij geen collectief contract meer wensch ten met de arbeiders. Zij stelden een tarief voor, dat eer een verslechtering dan een ver betering was in vergelijking met het oude contract. Op 1 Juli is door de werklieden besloten aau de patroons een conferentie aan te vra gen, op welk verzoek vóór Zaterdag 4 Juli antwoord werd verzocht. Dit hebben de patroons beantwoord met een uitsluiting te bewerkstelligen van ongeveer 25 steenzetters, die schepen losten of zouden lossen voor de firma's Meppelink en van Em merik. Deze patroons zijn bewerkt in samen werking met het bestuur der voerlieden-pa troons. De eisehen der werklieden waren reeds ingewilligd door de patroons M. en v. E. Van den heer van Emmerik bezitten de arbeiders zelfs, aldus deelde de voorzitter ons mede, een contract. Zij waren aangenomen om 137,000 steenen te lossen. Toen er 38,000 gelost waren, werden de werklieden ontsla gen. Het loon hiervoor hebben de werklieden ontvangen. De voorzitter noemde dit een contractbreuk en meende dat dit muisje nog wel 'n staartje zou hebben. De heer v. E. is lid der patroons vereeniging geworden. De voornaamste eisehen der werklieden be treffen: voor de voerlieden loonsverhooging van 15 op 10.50; betaling van stalwerk op Zondag; werktijd van 6 tot 6 uur met beta ling voor overwerk; vrije Zaterdagmiddag* drie verlofdagen met behoud van loon enz., voor de steenzetters o.m. verbetering der ar beidsregeling, welke verbeteringen in de toe passing van het contract gebleken zijn. Zoo wil men meer volk voor het lossen van sche pen. Op het oogenblik worden schepen van 45 tot 115 ton met vier man gelost; men wenscht nu voor schepen van 45 tot 90 ton vijf man. De patroons stellen voor schepen van 45 tot 125 ton vier man; verder betreffen de eisehen den afstand van 'tkruiwerk. De afstand bedraagt nu twee meter van de kar, en (le patroons willen die stellen op 2.50 meter. Het motief, waarom de patroons geeri collectief contract meer wenschen, n.l. dat de werklieden dit telkens verbreken, noemde de voorzitter een verschooning; dezelfde grief kan tegen de patroons worden geuit. De staking hij de vijf patroons omvat 90 man ongeveer. Naar wij vernemen kan de staking van lan gen duur zijn. Reeds eenigen tijd was men er op voorbereid en verschillende houwers heb ben zich van voorraad materialen voorzien. Door de werklieden was een conferentie aangevraagd tegen hedenmiddag 4 uur, welke door de patroonsvereeniging is toegestaan. De bij de staking betrokken firma's hadden he denochtend een bijeenkomst in de sociëteit „De Nijverheid". BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 2 Juli G. H. A. Kuijpers en A. C. v. Klaveren. Geboren: 2 Juli d. v. M. G. IJlstra-Detting- meijer. 3 Juli d. v. E. C. Beekhujjs-v. d. Meij. z. v. M. J. de Bock-Jones. BUITENLAND. JOE CHAMBERLAIN t. LONDEN, 3 Juli 1914. Joe Chamberlain is hedennacht overleden. Hij was in 1836 geboren. ISSA BOLENEWITSJ. BELGRADO, 3 Juli. Naar verluidt zou de bekende Albaneesche leider Issa Bolenewitsj te Tirana vermoord zijn. HET MOORDCOMPLOT TE SERAJEWO. FRANKFORT, 3 Juli. In verband met de ve le fantastische verhalen over de resultaten van het onderzoek te Serajewo, ontving de corres pondent van de Frankforter Ztg. te Serajewo een officieele mededeeling waaruit blijkt dat een samenzwering inderdaad heeft bestaan. Talrijke personen zijn reeds gearresteerd; dit zijn even wel geen Serviërs, doch uitsluitend Bosnische jongelieden, meest studenten. Deze personen hebben te Belgrado in een café van tot nu toe onbekende personen bommen ontvangen. De da ders hebben verklaard, het complot uit nationa listische motieven op touw te hebben gezet. SCHOTEN CANDID AATSTELLING. v oor den gemeenteraad waren gistermid dag candidaat gesteld de heeren W. v. Schie, R.-K.; G. Diepersoot, A.-R.; F. van Dijk, Ohr.-Hist.; A. G. Boeree, C. G. Bies en N. H. Schuurman, allen S.-D. Vischclub. In café Meerman, Paul Kruger- kade alhier is met aanvankelijk 19 leden opge richt een vischclub „Het Avontuur" genaamd. Het bestuur is samengesteld als volgt: H. E. Lohman, Voorzitter; A. v. Dam, secretaris, H. F. Kooien, Penningmeester en D. Ulders, com missaris. BURGERLIJKE STAND. LTSSE. Geborend. v. M. Beelen en J. C. Horstman. z. v. O. van der Reep en M. Mos selveld. d. v. J. A. Knetsch en H. Buurman. z. v. J. Kops en A. Trouwen. d. v. G. van der Wolf en J. Slinger. Overleden A. van Pijpen, 15 j. J. van der Laan, wedr van M. Overens, 21 j. Leveul. kind van M. van der Vlugt en O. C. Prins. Levenl. kind van J. Kops en A. Trouwen. Vr. Tot wien moet een meisje, dat als R.-K. ziekenverpleegster wenscht opgeleid te wor den, zich wenden om inlichtingen? A ji'tjw1. Wendt n lot den heer H. van den Berg, arts, Spaarne 6, te Haarlem V r. van J. v. Z. te O. A n t w. De bloelcer liad niet het recht om de kleedereu achter te hoeden. Met ziob even tot de politie le venden, is het in den regel voldoende om het goed terug te krijgen. Doet u dat dus en u zult het goed weldra in bezit hebben. Mocht n dat niet gelukken of is het goed verdwenen, wondt u dan tot het R. K. Bureau voor rechtskundig advies inzake ar beidersbelangen, dat Donderdagsavonds van 8—9 uur in het gebouw St. Bavo te Haarlem zitting houdt. V r. Zoudt u mij ook eenige gymnastiek verenigingen kunnen opgeven op R. K. ge bied (uitgezonderd die der St. Canisiusscliool) voor jongelingen van den leeftijd van onge veer 20 jaar? En tot wieu moet ik mij wen- den? A n t w. Deze bestaan hij ons weten niet. Wendt u echter eens tot den heer C. A. P. Dammers, KI. Houtstraat 41rood, Haarlem. V r. Ik heb een aantal oude stuivertjes. Naar ik verneem, kan ik die inwisselen bij den betaalmeester. Waar moet ik dan zijn? [A .nil'w. Bij den heer H. A. Sijpkens, be taalmeester te Amsterdam of den heer O. S. Lotsy, betaalmeester te Alkmaar. V r. "Waar en wanneer wordt dit jaar de groote Landbouwtentoonstelling Holl. Mij1, van Landbouw gehouden, en is daar ook een wedstrijf in 'hoefbeslag aan verhonden, zooals het vorig jaar in den Haag? A n t w. Ons onbekend. Weet een onzer le zers het misschien? V r. van L. M. Atw. Er zijn er verschillende: De Gazet, Gebrs. Janssens, te Antwerpen; De Kunst, N. H. Wolf, Valeriusstraat 61, Amsterdam; Het Tooneel, Kokin 29, Amsterdam; Volkskunst, J. Nijland, Reinwardstraat 27, Amsterdam; Ons Tooneel (R. K. Tijdschrift), Watergraafs meer. V r. Wat is er te doen tegen den overlast van mieren in mijn huis? Antw. Bespuit de spleten en voegen met een oplossing van naphtaline en benzine. Wees er zeer voorzichtig méde. U zult goed doen te trachten het tmst op te sporen en te verwijderen. V r. Mijn kanarie heeft de pip. Wat is hier- feg ente doen? - Antw. De „pip'' is een denkbeeldige ziekte en bestaat niet. Uw kanarie zal last hebben van vogelmijt. Reinig de kooi en de zitstok- ken goed en laat uw vogel eiken dag baden. V r. Kan ik hier in Haarlem ook het bok sen leeren? En tot wien moet ik mij dan wenden? Antw. Wendt u tot_ den heer Ed. Veen, Frans Halsstraat 7, alhier. Good luck! V r. Waar is tegenwoordig het kantoor der Noord-Zuid-Hollandsdhe Tramweg Mij. ge vestigd? Vroeger was het adres Kampersin gel 2. Thans vind ik het daar niet meer. Antw. Dat kantoor is verplaatst van de Kampersingel 2, naar Jansweg 2, onder het viaduct door. Vr. Op weiken datum wordt dit jaar de nationale bedevaart naar Lourdes gehouden? En de hoeveelste is dat? Antw. Van 29 Juli tot 6 Augustus. Het is de 'zes-en-twintigste bedevaart. Vr. Mijn schippertje heeft aanleg voor dikworden. Weet u ook wat ik hiertegen kan doen? Antw. Geef veel roggebrood te eten en laat hem zooveel mogelijk los medeloopen. Flink loopen is voor zoo'n hond het beste ge neesmiddel Naar aanleiding van een antwoord op een vraag in ons blad van Donderdag schrijft een welwillend en deskundig lezer It vol- De gebeden worden verzocht voor: gende: j Maria Roosen geb. Bos, Mag ik u even opmerken, dat uw artvoord die met de laatste H.H. Sacramenten dd# cp vraag 3_ in uw blad van Donderdag! Juli Stervenden is voorzien en voor niet juist is? I Cornelia van Ophem, Bij het huwelijk worden slechts twe ge- die in den Heer is overleden, tuigen vereischt, men mag er 3,ioog- stens 4 nemen. Ons Burgerlijk Wethok Is daaromtrent in 1913 gewijzigd. Wij ontvingen eenige ongeteekende vrgen. Hoe gaarne wij die overigens ook zoudei be antwoorden, moeten wij er om die redenvan afzien. 6, half 8, 1 uur en de jon-' 3 UU! MARJA VISITATIE, Beschermfeest van O. L. Vr. ter Noo. Te midden van keur van rozen en leliën en andere bloemen, prijkte op dezen feet- dag in Haar Bedevaartskapel te Heiloo lit beeld der H. Maagd, „De' Vlekkelooze, e schoonste Roze in Holland's tuin", de beelt- nis van Onze Lieve Vrouw ter Nood. En evenals ieder jaar, sinds den heugq lijken opbloei der aloude Devotie, werd ooi dit jaar in haar Heiligdom het H. Misoffer opgedragen, bijgewoond door een vrome schaar van Mariavereerders, waarvan velei tot de H. Tafel naderden. Hoe na voelden wij ons daar bij de te derste der Moeders, hoe voelden wij ha'e nabijheid, zooals Elisabeth die mocht onder vinden, toen, „in die dagen Maria opstond tn zich begaf met spoed naar het gebergte,kwarTover'Ven half" 9^ naar eene stad in Juda. jje gleden worden verzocht vonr iWas net wonder dat de priester, die daar Greta Goedhardt te midden van zijn volk het H. Ol'fer opj Joannes Geusenbroek, Joannes Kramer (Gesticht), die met de laatste H.H. Sacramenten Sterv.-udeu zijn voorzien en voor Diewertje Bakker, huisvr. O. Overman, Elis. Bleeker, huisvr. Corn. Rer Alida Koopman wed. Joës Vermc Cornells Keizer die in den Heer zijn overleden. BEVERWIJK. ZONDAG, de H.H. Missen om 9 uur en half 11 de Hoogmis, kwart voor 2 Catechismus voor gens en in school voor de meisjes Lof, 6 uur Congregatie. MAANDAG, de Il.H. Missen te 7, half 3 8 en 9 uur. DINSDAG, de H.H. Missen, te 7, half 3, 8 en 9 uur. •j WOENSDAG, de H.H. Missen te 7, half 3, 8 en 9 uur. DONDERDAG, als boven, 7 uur Lof. f i .VRIJDAG, als boven. I 4 uur biechten voor de jongens. ZATERDAG, als boven; van 59 uur ge legenheid om te biechten. 's Morgens 11 uur biechten voor de meisjes. MEDEMBLIK. ZONDAG, 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoog mis, half 2 Catechismus, half 3 Vespers, 7 uur Lof. DONDERDAG, half 9 de H. Mis in de kapel. ZATERDAG, biechthooren naar gewoonte, 7 uur Rozenhoedje. Deze week de Catechismus naar gewoonte. Gedurende de week de H.H. Missen te: a*t mocht dragen, zich gedwongen gevoelde naar aanleiding van de woorden van liet H. Evan gelie tot ons te spreken en er op wees, dat nergens (meer geëigend, dan op deze plek die woorden uit het liturgisch gebed van dezen dag, tot haar recht komen. Was het niet, zoo sprak hij, alsof God, die zijne H. Moe der zoo lief heeft en ons lief heeft om Haar, vooral in betrekking tot deze plaats opnieuw tot Haar gezegd heeft: „Zie Moe- der de lange winter, gevolgd op die droeve I tijden, toen men uw kapel heeft weggemo- j ROOSTER HE?l*7{EXRAITEi\ kerd en weggemokerd heeft uit de harten'va.n w St. f!leir .,„ci, van duizenden de liefde tot U, zie Moeder,! suls NoordwukerhoO die winter is voorbijde slagregen heeft op gehouden, de bloemen bloeien weer in onze streken, keer weder Moeder naar uw ver laten Heiligdom, keer weder, uwe kinderen wachten U." En is Zij niet tot ons wedergekeerd, de zoete Lieve Vrouwe, onze lieve Vrouwe ter Nood met dezelfde liefde waarmede Zij eens „met spoed" zich begeven heeft tot hare H. nicht Elisabeth, om te voldoen aan den drang haars harte, hulp te verleenen aan lien, die daaraan behoefte hebben, hen haar troost te brengen en de zoete aanwezigheid van haar Goddelijk kind? Maar ook hare kinderen zijn tot Haar ge- 9—32 Juli. Meisjes. Vergoeding 4.—. 14—17 Juli. Jongedames uit den Middenstand Vergoeding 6. 19—22 Juli. H.H. Handels-, Kantoor- en Wa keibedienden. Vergoeding 4. 2528 Juli. Mannen en Jongelingen. Verg. f\ Van het Retraitenhuis „De Thabor'' te Rotterdam. 69 Juli. Meisjes uit dorpen. Vergoeding Door een pater Augustijn. 20—23 Juli. Meisjes uit steden. Vergoedinf 4. Door een Pater Redemptorist. gaan en ieder jaar ziet nog het getal der ^730 Juli. Gehuwde dames Middenstand Verg. 6. Door een Pater Dominicaan Bedevaartgangers groeien naar Onze Lieve Vrouw ter Nood. Toch moet dat getal nog grooter worden, want als Maria tot ons komt, past het dan ons niet om tot Haar te |gaan? Duizenden hij duizenden mogen dan opgaan naar Heiloo en daar de uiting van Elisabeth's dankbaarheid tot de hunne ma ken: „Gezegend zijt gij onder de vrouwen en gezegend is de vrucht van uwen schoot" om dan vol verbazing ook dat woord te her halen: „En van waar geschiedt mij dit, dat de Moeder mijns Heeren tot mij komt? „Voorbij is de winter, de slagregen is over en verdwenen. De bloemen zijn in onze stre ken te voorschijn gekomen." Mogen zij blij ven bloeien en in aantal groeien, de heer lijke bloemen van oprecht, roomsch leven in de kerk van Nederland; moge niet eene der geringste, maar eene der schoonste daar van zijn, de toenemende devotie tot Onze Lieve Vrouwe ter Nood, zoo waar en tref fend eens genoemd: „de schoonste roze in Holland's tuin. Op het feest van O. L. V. bezoek1. •A. v. d. B, VOGELENZANG. ZONDAG, te half 8 de Vroegmiste 10 uur de Hoogmis; 'emiddags te half 2 Cate chismus; te half 3 Vespers. IJMUIDEN, 3 Juli. W. Gearriveerd: Gulfoxe, s. Riga. Norden, s. Rotterdam. Lona, s. Skelleftea. Vertrokken 3 Juli: Texelstiroom, s. RriBtol, NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN. Vondel, van Bat., n. Amsterdam, vertrok Juli van Port Said. Oranje, v. Amsterdam n. Bat., vertrok Juli v. Genua. Boeton, v. Amsterdam n. Bat., pass. 2 Jut Gibraltar. Radja, v. Amsterdam n. Bat., arriv. 2 Juli V Port Said. Calcutta- vertrok! 1 Juli van Java naar Cal' cutta. Tantalus, v. Java n. Amsterdam, arriv. 1 Juli te Suez. Samarinda, van Rotterdam n. Bat. pasfl Juli Sagres. Rindjani, v. Bat., n. Rotterdam, ver trot 2 Juli v. Perim. Zeelandia, v. Amsterdam n. Buenos AyreW vertrok 2 Juli van Boulogne. Maasland, v. Amsterdam n. Buenos Ayr#ij vertrok 2Juli van Santos. MAANDAG, Dinsdag en Woensdag de H.H.J^T Jf n'^™terdam' ver Missen 'te half 8 en 8 uur. j f 'I" 6 uur0 Ha™' tf, wnvvsnAc 7 j 1 Oosterdnk arriv. 2 Juli v.m. te Baltimore WOENSDAG en Zaterdag te half 12 Cate- j Eotterdam^ Samland, v. Rotterdam n. Montreal, pa# (Zeepost.) chismus, DONDERDAG, te half 8 en 9 uur; te 9 uur gezongen H. Mis voor de leden v. d. Broederschap der gedurige aanbidding. VRIJDAG en Zaterdag de H.H. Missen tie half 8 en 8 uur. Do gebeden worden verzocht voor Joannes Bon die in den Heer is overleden. IdSSE. ZONDAG, te 7 uur en half 9 de gelezen H.H. Missen met onderrichting, te half 2 Catechismus, te half 3 Vespers, waaronder de Rozenkrans zal gebeden worden en 's av. te 7 uur Lof en eere-boete aau het Godd, Hart van Jezus. MAANDAG, slechts 2 H.H. Missen te half 8 en half 9. DONDERDAG, 's avonds te half 8 Lof waaronder de Rozenkrans zal gebeden wor den. ZATERDAG, van 3 uur af gelegenheid om te biechten. Des avonds half 8 Lof, waaronder de Ro zenkrans zal gebeden worden. HAARLEMMERMEER. (Aan de Ltinden.) ZONDAG, 7 uur Vroegmis voor Joannes Wilhelmus de Vlieger; 10 uur Hoogmis; des middags 3 uur Lof met Rozenhoedje. 2 Juli EamePoint. VAN ELDERS. FAILLISSEMENTEN. Failliet verklaard 18 Juni J. Pekellia m$| caféhouder, Heerlen. 30 Juni R. de Vries, koopman in handels 1 drukwerk, Leeuwarden. J. A. Verwey, timmerman, Geldermal' sen. i Geëindigd door het verbindend worden drij uitdeelingslijst de faillissementen H. J* Weys, kruidenier, Driebergen; Ch. W. va'J der Pijl (firma D. G. Ruarus), Amsterdait! P. J. van Overboek, colporteur, Utrecht; J'j Westendorff, Amsterdam; A. Huisman, fruit'! handelaar 's Gravenhage. I Opgeheven de faillissementen M. C. o' Heyneker, wed. H. W. Leur, pensionhou<i( ster en P. J. W. "W. van Aken, zonde^ beroep^Jjeidei^msterdajn^^ BEVERWIJK, 3 Juli. Groentenmarkt. Aai' beien p. mandje 0.03 a 0.04. Spinazie fa kist 0.30 a 0.50. Postelein p. mandje 0-M a 0.25. Zuring p. mandje 0.08 a 0.10. S' taaags o uur Hor met Kozennoeaje. mn MAANDAG, klwdirt ove|r 8 uur voor Nieolaas 1)er f a 0.80. Rabarber p. 100 van Eks en Maria Stokman. I 4 a 7. Peterselie p. 100 bos 3 k 5. F' DINSDAG, kwart over 8 uur gez. H. Mis p. 100 bos 2 a 4. Meirapen p. 100 bos 8 ter eere van den H. Antonius voor 4-drianus 10. Wortelen p. 100 bos 7 a 10. KleiaiJ Blom en overl. familie. WOENSDAG, kwart over 8 uur voor Cor nelia Beers. DONDERDAG kwart over 8 uur voor Ca- tharina Koemeister geb. Stoop. VRIJDAG, 9 uur gezongen jaargetij voor Antonius Smorenburg: ZATERriAG, kwart over 8 uur voor Her manns Granneman. appelien p. H. L. 6 a 6.40. KomkomnJi'/ p. 100 st. 4 a 8. Bloemkool p. 100 f «j 12. Uien p. 100 bos 4 a 6. Peulen p. Ij] pond 7 a 8. Doppers p. 100 pond 4#/1 Capucijners p. 100 pond 4 a 5. Raspers ri 100 pond 6 a 7. Tuinboonen p. zak 0.50. |j| Noteering der firma Broekhuis en de 11

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 10