Nagekomen Berichten. NIEUWS UIT DEN OMTREK. STADSNIEUWS. Vragenbus. Kerknieuws. Nagekomen kerkberichten Scheep vaartbericht en, Rechtszaken O. H. VOGELZAliC, GHÖÖTE ZOMERQPRUIMING. Op alle artikelen 20% Korting. Ons Weerbericht. Marktnieuws» GÏ503TE HCêUTSTRAüT 24. TAN ELDERS. „STAKING EN STRIJD". Wij ontvangen het volgende schrijven: „Met verbazing heb ik uw Alledagje No. 1371 gelezen, getiteld: „Staking en Strijd". Het gaat toch niet aan om zooals u doet, de geheele Arbeidersbeweging (in de Bouwvakken) voor te stellen alsof zij hunkeren naar staking en strijd. U heeft ons, R. K. georganiseerden, een kaakslag gegeven die meer dan treurig is. Indien U bij een van de vakafd. van den R. K. Volksbond, aid. Haarlem, uw licht had opge stoken (hetzij Timmerlieden of Metselaars), dan had u dit stukje per se niet geplaatst. U zoudt ons R. K. Timmerlieden een grooten dienst be wijzen indien u ons eens bekend wildet maken op wie, en welke menschen of organisatie u hier zinspeelt, daar waar u spreekt van inlichtingen van verschillende zijde." Het schrijven is geteekend door den heer J. van der Post, secretaris van de afd. Haarlem van den Ned. Timinerliedenbond. Wij plaatsen dit schrijven volgaarne, omdat het nog eens gelegenheid geeft te wijzen op een gebrek dat zich méér voordoet: het onjuiste lezen van entrefilets of artikelen, zoodra het maar een kwestie geldt die de arbeiders raakt. Immers: als de schrijver nog eens kalm ons „Alledagje" naleest, zal hij zien dat er geen woord in staat dat spreekt van een „hunkeren naar strijd en staking"Integendeel! Er staat alleen, en duidelijk, dat het wel LIJKT alsof 't een uitgemaakte zaak is dat een nieuw collectief contract voor de werklieden gunstiger bepalingen zal inhouden dan het vorige. Is da1 niet volkomen juist? Wij vragen het onzen R. K. gezellen zelf: is er één van hen die verwacht dat een nieuw collectief contract op dezelfde voorwaarden zal worden gesloten als het vorige? Immers neen!! Welnu: dat achten wij inderdaad theoretisch een bedenkelijke zijde van de collectieve con tracten, hoe voortreffelijk die overigens zijn. En tegenover den drang nu van den revolutionairen kant. die dit feit alweer gebruikt om staking en strijd uit te lokken, hebben wij onze theore tische beschouwing (theoretisch, d. w. z. niet op dezen of genen toepasselijk!) willen plaatsen, teneinde juist onze mannen, die natuurlijk geen strijd en geen staking willen, te waarschuwen, voor zoover het nog noodig mocht zijn. Ziedaar wat 't „Alledagje" beteekende, en wat ieder die goed leest, eruit leest. De schrijver van bovengeplaatst stukje zal het met ons eens wezen dat zijn idee als zouden wij warempel de R. K. Vakbeweging hebben beschuldigd van „hunke-, ren naar staking en strijd" toch heel-en-al ver keerd is! We dachten er niet aan! EEN BIJZONDERE ONDERSCHEIDING. In Mei van dit jaar bracht de superinten dant over de parken van Koning George van Engeland een bezoek aan eenige bloemkwee- kers in ons land ook aan onzen stadgenoot, den heer Frans B. Mooij, met het doel zich op de hoogte te stellen van hetgeen zij kweek ten en tevens om hen uit te noodigen mede te dingen aan de inschrijving van de levering van bollen voor die parken. De heer Mooy verklaarde zich alleen dan be reid mede te dingen, wanneer hij zich ter plaat se op de hoogte kon stellen van de wijze, waar op de bollen zouden worden geteeld. Dit werd toegestaan en na zijn bezoek aan de parken kwam hij tot de overtuiging, dat tegen de mededinging geen bezwaar bestond en schreef hy in. Hedenochtend kreeg hij van het Engelsche Hof de mededeeling, dat hem de levering was gegund van 134.000 hyacinthen, tulpen en bij goed. Ongetwijfeld een bijzondere onderscheiding niet slechts voor den heer Mooy, doch evenzeer voor onze gemeente en voor de geheele bloem bollencultuur, die dat blijkt wel in Enge land een zeer goeden naam heeft. LANDWEER-OEFENINGEN. Voor de bataillonspatrouille bij de a.s, oefe ningen in het kamp bij Laren, zijnde land weermannen in het bezit van een eigen rijwiel, hebben zich reeds een aantal aangemeld, doch nog niet voldoende. DE STAKING DER STEENZETTERS. De toestand van deze staking is dezelfde. De mogelijkheid is niet uitgesloten, zoo deel den enkele steenzetters on6 mede, dat ook de zandschippers in staking zullen gaan. In antwoord op een, elders in dit blad op genomen ingezonden stuk van den heer Geyl, zeide ons de secretaris cler arbeiders-organi satie, dat geen inmenging van derden (waar mede niets anders dan de federatie kan be doeld zijn) is gevraagd, inaar verzocht is met de arbeiders te onderhandelen. Dat de werklieden tot staking overgingen, vindt zijn oorzaak hierin, dat de patroons reeds bewerkt haddon dat een 30-tal steenzet ters ontslagen werden. Ook nu nog, aldus de arbeiders, kan de heer Meppelink niet voort, omdat hem gerij geweigerd wordt voor hot vervoer der eteenen. Het stakingsbureau der werklieden is ge vestigd in de Lange Heerenstraat, in het Geheelontbonderslokaa] Voorwaarts. DOOR STAKERS GEVOLGD. Gisteravond werd een werkman der firma Gonnermann, die werk verrichtte voor deze firma, aan de gemeente-lichtfabrieken, hij het naar huis gaan door andere werklieden der firma gevolgd. Er deden zich geen inci denten voor. De werkman was onder politie- geleide. Vanmorgen is hü niet meer aan den arbeid gegaan. PROGRAMMA van de muziekuitvoering Zondag 5 Juli in den Hout te geven 1. Marsch naar het Piano-Concert van Beet hoven, Wieprecht. 2. Ouverture Margarehta d'Anjou, Meyerbeer. 3. Am Neckarstrand Wal- zer, Milocber. 4. Selection de l'operette, La Pe tite, Demoiselle, Lecocq. 5. Ouverture Ruben- zalhle Plato w. 6. Walzer uit de operette der Bettelstudent, Miliocher. 7. Eantaisie uit de Lustige Wittwe, Léhar. PROGRAMMA'S, van het Concert op Zondag 5 Juli a.s. des avonds kwart, over 8 Uur, te geven door het Orkest der Concert-Vereeniging Haarlem's Muziekkorps. Directeur; 'de heer Ch. P. W. Kriens, in de Sociëteit „Trou moet Blijcken". 1. Kreuzritter Marsch, Sousa; 2. Ouverture „Die lustige Weiber von Windsor", Nicolaï. 3. Rêverie, Vieuxtemps; 4. Indigo Walzer aus der Operette „1001 Nacht", Strauss; 5. Fantasie aus der Oper „Die Zigeunerin", Balfe. 6. Ouverture „Si j'étais roi", Adam; 7. Bal let „La Souroe", Delibes; 8. Walzer aus der Operette „Der Yice-Admiral", Millöcker; 9. Fantaisie „Excelsior", Marenco. Van het .concert op Maandag 6 Juli 's avonds acht uur door „Haarlem's Muziek korps, in den tuin van het Brongebouw. 1. „Le Roi Carnaval", marsch, Auvray; 2. Ouverture „l'Etoile du Nord", Meyerbeer; 3. Ballet de l'opéra „Ooppélia", Delibes; 4. Grande fantaisie de l'opéra „Les Huguenots", Meyerbeer; 5. Ouverture „Les Dragons de Villars", Maillart; 6. Fantaisie uit de Rus sische opera „Het leven voor den Keizer", Glinka; 7. Walzer aus der Operette „Zigeu- nerliebe" Léhar; 8. Grande fantaisie de l'opéra „Cavalleria Rusticana", Mascagni. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Nieuwe Gracht 3. Telefoon 1170. Ingeschreven8 timmerlieden, 1 meubelma ker, 2 metselaars, 2 opperlieden, 2 stueadoors, 1 witter, 4 machinebankwerkers, 0 grofbank- werkers, 1 metaaldraaier, 2 vuurwerkers, 1 ketelmaker, 2 burgersmeden, 6 machinisten, 4 stokers, 1 electricien, 1 instrumentmaker, 1 schilder, 1 behanger, 1 tuinman, 5 grondwer kers, 2 bakkers, 6 magazijnknechts, 12 loop knechts, 4 huisknechts, 6 kantoorbedienden, 1 letterzetter, 11 losse werklieden, 1 dienstboden, 32 werksters, 4 naaisters, 4 huishoudsters, 6 vrouwelijke kantoorbedienden, 2 koetsiers, 10 leerlingen voor verschillende ambachten, 1 bar- biersbediende, 5 winkeljuffrouwen, 2 kinder juffrouwen. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 4 Juli M. E. O. Thylmann en J. G. O. Koops. Geboren: 1 Juli. d. van J. O. Rookér van Dijk. 3 Juli. d- van D. H. Giltaij' Doel and. d. van A. GeijtemanSchaap. V'. van A. O. v. d. Fange—Vroom. 4 Juli. z. van M. VeenhofVooges. d. van A'. O. Dalman—Blazer. d. van E. Dijkstra—Wei land. z. van O. J. v. Paradijsde Groot. z. van M. BosRusman. d. van M. E. 'V. Groskampv. Rossum. Overleden: 2 Juli. J. G. Bonekamp, 67 j. Maerten van Heemskerkstraat. 3 Juli. K. v. 'd. Poel, 34 j. J. Nieuwenhuijzenst.raat. 4 Juli. A. 2 m., z. van A. v. d. Wouwer, Korte Lakenstraat. I. 0. BoddéGengoux, 74 j. Eerckhei jdc.s traat. BINNENLAND. INBRAAK EN GEWELDPLEGING. Men schrijft ons uit Voorschoten: Veldwachter Hoogteling, alhier, bode van de Wilhelmina-vereeniging, had pas contribu tie geind, en ook juist zijn salaris ontvangen. Dit wisten blijkbaar een paar individuen, want dezen klommen door een raam van de voorka mer, gingen naar de achterkamer en stalen uit een kast 200. Toen Hoogteling nu vanmor gen over drieën thuis kwam, werd hij door het tweetal achter zijn huis overvallen, hem peper in de oogen gestrooid en werd hij hevig op 't hoofd geslagen, zoodat hij neerviel. De dieven namen toen de vlucht. Door het schreeuwen van H. waren diens huisgenooten wakker ge worden en verleenden hem hulp. BUITENLAND. DE LAATSTE EER. WEENEN, 3 Juli. Hedenmorgen 10 uur werd bij de lijken van Frans Ferdinand en zijn gemalin in de kerk van den Hofburg de H. Mis van Requiem gecelebreerd, waarna de lijkstoet, geëscorteerd door een half eskadron nlanen van het regiment „Frans Ferdinand," zich in beweging stelde. Overal stond achter de mili tairen een talrijke menigte geschaard. Bij het voorrijden brachten de militairen de hon neurs en werd de vaandelgroet gebracht; het publiek groette eerbiedig en men hoorde wee- nen en snikken. Te kwart voor elf was de stoet aan het station, waar de te Weenen vertoe vende aartshertogen aanwezig waren, benevens de generaals, de hoofdofficieren van den Staf en de minister van Oorlog. Om 10.50 vertrok de rouwtrein. MEXICO. NEW-YORK, 4 Juli. De Amerikaanscbe ge delegeerden zijn van Niagara Falls te Was hington teruggekeerd, waar zij door president Wilson hartelijk begroet en ontvangen werden. Hij zeide er trotsch op te zijn dat Amerika door zijne gedelegeerden veel tot het goede rsultaat heeft bijgedragen. Ook de andere gedelegeerden zijn van Nia gara Falls vertrokken, behalve afgevaardigden van Huerta, die mogelijk nog met de afgevaar digden van Carranza zullen onderhandelen. Hoogste barometerstand, Horta 770.8. Laagste barometerstand, Valentia 754.3. Zwakke tot matige wind uit Westelijke rich tingen, zwaarbewolkt of betrokken met tijde lijke opklaringen, waarschijnlijk 'regenbuien zelfde temperatuur. BUITENLANDSCH WEERBERICHT, voor 4 Juli medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Institnnt te De Bildt, Over Scandinavië houdt het warme zonnige weer nog aan. Het Zuidelijk Oostzeegebied en het grootste deel "van Duitschland zijn onder de pressieinvloed gekomen, regenachtig bewolkt weder met daling van temperatuur wordt van daar gemeld. Het Noord-Oostelijk deel van de Britsche eilanden heeft nog zonnig weer. De bevolking zal er evenals in bet zuiden onder in vloed van een nieuwen depressie wel spoedig toenemen., Van uit Frankrijk en Noord-Spanje wordt meest goed weer gemeld. In België is het betrokken met kans op regen. In vele plaatsen viel regen. SCHOTEN. Vischclub. In café Meerman, Ijriul Kruger- kade alhier is met aanvankelijk 19 leden opge richt een vischclub „Het Avontuur" genaamd. Het bestuur is samengesteld als volgt: H. E. Lobman, Voorzitter; A. v. Dam, secretaris, H. F. Kooien, Penningmeester en D. Ulders, com missaris. BURGERLIJKE STAND. LISSE. Geboren: d. v. M. Beelen en J. O. Horstman. z. v. O. van der Reep en M. Mos selveld. d. v. J. A. Knetsch en H. Buurman. z. v. J. Kops en A. Trouwen. d. v. G. van der Wolf en J. Slinger. Overleden A. van Pijpen, 15 j. J. van der Laan, wedr van M. Overens, 21 j. Levenl. kind van M. van der Vlugt en C. C. Prins. Levenl. kind van J. Kops en A. Trouwen. Vr. Tot wien moet een meisje, dat ale R.-K. ziekenverpleegster wenec'ht opgeleid te wor den, zich wenden om inlichtingen? Amljw1. Wendt u tot den heer H. van den Berg, arts, Spaarne 6, te Haarlem. V r. van J. v, Z. te O. A n t w. De bleeker had niet het recht om de kleederen achter te horden. Met zich even tot de politie te uenden, is het in den regel voldoende om het goed terug te krijgen. Doet u dat dus en u zult het goed weldra in bazit, hebben. Mocht u dat niet gelukken of is het goed verdwenen, wendt u dan tot het R. K. Bureau voor rechtskundig advies inzake ar beidersbelangen, dat Donderdagsavonds van 8—9 nur in het gebouw St. Bavo te Haarlem zittÏDg houdt. A r. Zondt u mij ook eenige gymnastiek verenigingen kunnen opgeven op R. K. ge bied (uitgezonderd die der St. Canisinsschool) voor jongelingen van den leeftijd van onge veer 20 jaar? En tot wien moet ik mij wen den? A n t w. Deze bestaan hij ons weten niet. Wendt u echter eens tot den heer C. A. P. Dammers, KL Houtstraat 41rood, Haarlem. Vr. Ik heb een aantal oude stuivertje». Naar ik verneem, kan ik die inwisselen bij den betaalmeester. Waar moet ik dan zijn? !A jj i!w. Bij den heer H. A. Sjjpkens, be taalmeester te Amsterdam of den heer O. S. Lotsy, betaalmeester te Alkmaar. V r. Waar en wanneer wordt dit jaar de groote Landbouwtentoonstelling Holl. Mij. van Landbouw gebonden, en ie daar ook een wedstrijf in 'hoefbeslag aan verhonden, zooals het vorig jaar in den Haag? Antw. Ons onbekend. Weet een onzer le zers het misschien? V r. van L. M. Atw. Er zijn er verschillende: De Gazet, Gebrs. Janssens, te Antwerpen; De Kunst, N. H. Wolf, Valeriusstraat 61, Amsterdam; Het TooneeJ, Rokin 29, Amsterdam; Volkskunst, J. Nijland, Reinwardstraat 27, Amsterdam; Ons Tooneel (R. K. Tijdschrift), Watergraafs meer. V r. Wat is er te doen tegen den overlast van mieren in mijn buis? Antw. Bespuit de spleten en voegen met een oplossing van napbtaline en benzine. Wees er zeer voorzichtig niede. U zult goed doen te trachten het nest op te sporen en te verwijderen. V r. Mijn kanarie heeft de pip. Wat is hier- teg ente doen? Antw. De „pip'' is een denkbeeldige ziekte en bestaat niet. Uw kanarie zal last hebben van vogelmijt. Reinig de kooi en de zitstok- ken goed en laat uw vogel eiken dag baden. V r. Kan ik hier in Haarlem ook het bok sen leeren? En tot wien moet ik mij dan wenden? Antw. Wendt u tot den heer Ed. Veen, Frans Halsstraat 7, alhier. Good luck! V r. Waar is tegenwoordig het kantoor der Noord-Zuid-IIollandsche Tramweg Mij. ge vestigd? Vroeger was het adres Kampersin gel 2. Thans vind ik het daar niet meer. Antw. Dat kantoor is verplaatst van de Kampersingel 2, naar Jansweg 2, onder het viaduct door. V r. Op welken datum wordt dit jaar de nationale bedevaart naar Lourdes gehouden? En de hoeveelste is dat? Antw. Van 29 Juli tot 6 Augustus. Het is de zes-en-twintigste bedevaart. V r. Mijn schippertje heeft aanleg voor dikworden. Weet u ook wat ik hiertegen kan doen? Antw. Geef veel roggebrood te eten en laat hem zooveel mogelijk log medeloopen. Flink loopen is voor zoo'n hond het beste ge neesmiddel. Naar aanleiding van een antwoord op een vraag in ons blad van Donderdag schrijft een welwillend en deskundig lezer het vol gende: Mag ik n even opmerken, dat uw antwoord cp vraag 3 in uw blad van Donderdag 2 Jnli niet juist is? Bij het huwelijk worden slechts twee ge tuigen vereischt, men mag er 3, hoog stens 4 nemen. Ons Burgerlijk Wetboek is daaromtrent in 1913 gewijzigd. Wij ontvingen eenige ongeteekende vragen. Hoe gaarne wij die overigens ook zonden be antwoorden, moeten wij er om die reden van afzien. MARIA VISITATIE. (Ecsckerafeest van O. L. Vr. ter Nood. Te midden van keur van rozen en lelieën en andere bloemen. Driikte on dezen feest dag in Haar Bedevaartskapel te Heiloo het beeld der H. Maagd, „De Vlekkelooze, de schoonste Roze in Holland's tuin", de beelte nis van Onze Lieve Vrouw ter Nood. En evenals ieder jaar, sinds den heuge- lijken opbloei der aloude Devotie, werd ook dit jaar in haar Heiligdom het H. Misoffer opgedragen, bijgewoond door een vrome schaar van Mariavereerders, waarvan velen tot de H. Tafel naderden. Hoe na voelden wij ons daar bij de tee- derste der Moeders, hoe voelden wij hare nabijheid, zooals Elisabeth die mocht onder vinden, toen, „in die dagen Maria opstond en zich begaf met spoed naar het gebergte, naar eene stad in Juda." iWas het wonder dat de priester, die daar i te midden van zijn volk het H. Offer op mocht dragen, zich gedwongen gevoelde naar aanleiding van de woorden van het H. Evan gelie tot ons te spreken en er op wees, dat nergens meer geëigend, dan op deze plek die woorden uit het liturgisch gebed van dezen dag, tot haar recht komen. Was het niet, zoo sprak hij, alsof God, die zijne H. Moe der zoo lief heeft en ons lief heeft om Haar, vooral in betrekking tot deze plaats opnieuw tot Haar gezegd heeft: „Zie Moe der de lange winter, gevolgd op die droeve tijden, toen men uw kapel heeft weggemo- kerd en weggemokerd heeft uit de harten van duizenden de liefde tot U, zie Moeder, die winter is voorbijde slagregen heeft op gehouden, de bloemen bloeien weer in onze streken, keer weder Moeder naar uw ver laten Heiligdom, keer weder, uwe kinderen wachten U." En is Zij niet tot ons wedergekeerd, de zoete Lieve Vrouwe, onze lieve Vrouwe ter Nood met dezelfde liefde waarmede Zij eëns „met spoed" zich begeven heeft tot hare H. nicht Elisabeth, om te voldoen aan den drang baars harte, hulp te verleenen aan hen, die daaraan behoefte hebben, hen haar troost te brengen en de zoete aanwezigheid van haar Goddelijk1' kind? Maar ook hare kinderen zijn tot Haar ge gaan en ieder jaar ziet nog het getal der Bedevaartgangers groeien naar Onze Lieve Vrouw ter Nood. Toch moet dat getal nog grootèr worden, want als Maria tot ons komt, past het dan ons niet om tot Haar te |gaan Duizenden .bij duizenden mogen dan opgaan naar Heiloo en daar de uiting van Elisabeth's dankbaarheid tot de hunne ma ken: „Gezegend zijt gij onder de vrouwen en gezegend is de vrucht van uwen schoot" om dan vol verbazing ook dat woord te her halen! „En van waar geschiedt mij dit, dat de Moeder mijns Heeren tot mij komt?.. „Voorhij is de winter, de slagregen is over en verdwenen. De bloemen zijn in onze stre ken te voorschijn gekomen." Mogen zij blij ven bloeien en in aantal groeien, de heer lijke bloemen van oprecht, roomsch leven in de kérk van Nederland; moge niet eene der geringste, maar eene der schoonste daar van zijn, 'de toenemende devotie tot Onze Lieve Vrouwe ter Nood, zoo waar en tref fend eens genoemd: „de schoonste roze in Holland's tuin. Op het feest van O. L'. V. bezoek1. A.v. d. B, VOGELENZANG. ZONDAG, ,fe half 8 do .Vroegmis; te 10 uur de Hoogmis; 'smiddags te half 2 Cate chismus; te half 3 Vespers. MAANDAG, Dinsdag en Woensdag de H.H. Missen 'te half 8 en 8 uur» WOENSDAG en Zaterdag te half 12 Cate chismus. DONDERDAG, te half 8 en 9 uur; te 9 uur gezongen H. Mis voor de leden v. d. Broederschap der gedurige aanbidding. VRIJDAG en Zaterdag de H.H. Missen te half 8 en 8 uur. De gebeden .worden verzocht voor Joannes Bon die in den Heer is overleden. IJSSE. ZONDAG, te 7 uur en half 9 de gelezen H.H. Missen met onderrichting, te half 2 Catechismus, te half 3 Vespers, waaronder, de Rozenkrans zal gebeden worden en 's av. te 7 uur Lof en eere-boete aan het Godd, Hart van Jezus. MAANDAG, slechts 2 H.H. Missen te half 8 en half 9. DONDERDAG, 's avonds te half 8 Lof waaronder de Rozenkrans zal gebeden wor den. ZATERDAG, van 3 uur af gelegenheid om te biechten. Des avonds half 8 Lof, waarondelr de Ro zenkrans zal gebeden worden. HAARLEMMERMEER. (Aan de Lflnden.) ZONDAG, 7 uur Vroegmis voor Joaunes Wilhelmus de Vlieger; 10 uur Hoogmia; des middags 3 uur Lof met Rozenhoedje. MAANDAG, kwart over 8 uur voor Nicolaas van Eks en Maria Stokman. DINSDAG, kwart over 8 uur gcz. H. Mis ter eere van den H. Antonius voor 4>drianu» Blom en ovorl. familie. WOENSDAG, kwart over 8 uur voor Cor nelia Beers. DONDERDAG kwart over 8 uur voor Oa- tharina Koemeister geb. Stoop. VRIJDAG, 9 uur gezongen jaargetij Voor Antonius Smorenburg. ZATERDAG, kwart over 8 uur voor Her manns Granneman. j i De gebeden worden verzocht voor; I Maria Roosen geb. Bos, die met de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden is voorzien en voor Cornelia van Ophem, die in den Heer is overleden. BEVERWIJK. ZONDAG, de H.H. Missen om 6, half 8, 9 uur en half 11 de Hoogmis, 1 uur en kwart voor 2 Catechismus voor de jon gens en in school voor de meisjes. 3 uur Lof, 6 uur Congregatie. MAANDAG, de H.H. Missen te 7, half 8 8 en 9 uur. DINSDAG, de H.H. Missen, «e 7, half 8, 8 en 9 uur. WOENSDAG, de H.H. Missen te 7, half 8, 8 en 9 uur. DONDERDAG, als boven, 7 uur. Lof. VRIJDAG, als boven. 4 uur biechten voor de jonnena. ZATERDAG, als boven; van 59 uur ge legenheid om te biechten. 's Morgens 11 uur biechten voor de meisje?. MEDEMBIJK. ZONDAG, 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoog; mis, half 2 Catechismus, half 3 Vespers, uur Lof. DONDERDAG, half 9 de H. Mis in Je kapel. ZATERDAG, biechthooren naar gewoonte, 7 uur Rozenhoedje. Deze week de Catechismus naar gewoonte. Gedurende de week de H.H. Missen te kwart over 7 en half 9. De gebeden worden verzocht voor Greta Goedhardt, Joannes Geusenbroek, Joannes Kramer (Gesticht), die met de laatste H.H. Sacramenten dof Stervenden zijn voorzien en voor [Diewertje Bakker, kuisvr. C. Overman, i Elis. Bleeker, huisvr. Corn. Reus, Alida Koopman wed. Joës Vermeulen, Cornelis Keizer die in den Heer zijn overleden. ROOSTER DER RETRAITEN van het St. Clemenshuis te Noordwijkerliout* 912 Juli. Meisjes. Vergoeding 4. 14—17 Juli. Jongedames uit den Middenstand, Vergoeding 6.—. 1922 Juli. H.H. Handels-, Kantoor- en Win kelbedienden. Vergoeding 4. 2528 Juli. Mannen en Jongelingen. Verg. I Van liet Retraitenhuis „De Thabor'' te Rotterdam. 69 Juli. Meisjes uit dorpen. Vergoeding ƒ6- Door een pater Augustijn. 20—23 Juli. Meisjes uit steden. Vergoeding 4. Door een Pater Redemptorist. 2730 Juli. Gehuwde dames Middenstand. Verg. 6. Door een Pater Dominicaan, IJMUIDEN, 3 Juli. W. Gearriveerd: Gulfoxe, s. Riga,. Norden, s. Rotterdam. Lona, s. Skelleftea. Vertrokken 3 Juli: Texelstroom, s. Bristol. NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN. Vondel, van Bat., n. Amsterdam, vertrok 'i Juli van Port Said» Oranje, v. Amsterdam n. Bat„ vertrok 2 Juli v. Genua. Boeton, v. Amsterdam n. Bat., pass. 2 Juli Gibraltar. Radja, v. Amsterdam n. Bat., arriv. 2 Juli te Port Said, Calcutta vertrok 1 Juli van Java naar Cal cutta. Tantalus, v. Java n. 'Amsterdam, arriv. 1 Juli to Suez. Samarinda, van Rotterdam n. Bat. pass- Juli Sagres. Rindjani, v. Bat., n. Rotterdam, vertrok 2 Juli v. Perim. Zeelandia, v. Amsterdam n. Buenos Ayref, vertrok 2 Juli van Boulogne, Maasland, v. Amsterdam n, Buenos 'Ayres, vertrok 2 Juli van Santos. Medea, v. Westi-Indië n. Amsterdam, ver trok 3 Juli 6 uur v.m. Havre. Oosterdijk arriv. 2 ;Juli v.m. te Baltimore V. Rotterdam. Samland, v. Rotterdam n. Montreal, pass. 2 Juli Eame Point, (Zeepost.) SCHEEPVAARTBEWEGING. In de maand Juni 1914 zijn op het Noord zeekanaal geschut: door de Noordzeesluizen te IJmuiden: - Naar zee: 2 Schoeners, 206 Stoomschepen, 106 tjalken, 241 Visschersvaartuigen, 450 an dere vaartuigen; te zamen 1005 schepen, inhou dende 1.171.940 M3. Uit zee4 Schoeners, 1 Kofschip, 215 Stoom schepen, 120 Tjalken, 123 Visschersvaartuigen 446 andere vaartuigen; te zamen 909 schepen, inhoudende 1,231.256 M3. Totaal 1914 schepen, inhoudende 2.403.190 M3., tegen 2.353,393 M3 in 1913. Hier van 439 schepen geschut door de groo te schutsluis, waarvan 43 te groot voor dt oude sluizen. „Zeepost." FAILLISSEMENTEN. Failliet verklaard 18 Juni J. Pekelharing, caféhouder, Heerlen. :30 Juni R. de Vries, koopman in handels drukwerk, Leeuwarden. J. A'. .Verwey, timmerman, Geldermal- sen. Geëindigd door het verbindend worden dor uitdeelingslijst de 1 faillissementen H, J. tWeys, kruidenier, Driebergen; Ch. W. van der Pijl (firma D. G. Ruarus), Amsterdam; F. J. van Overbeek, colporteur, Utrecht; J. Westendorff, Amsterdam; A. Huisman, fruit handelaar 's Gravenhage. Opgeheven de „faillissementen M. 'O. O. Heyneker, wed. H. W. Leur, pensionhoud ster en P. J. W- W. van Aken, zondert beroep, heiden Amsterdam. -i BEVERWIJK, 3 Juli. Groentenmarkt. Aard beien p. mandje 0.03 a 0.04. Spinazie P- kist 0.30 a 0.50. Postelein p. mandje 0.1" 4 0.25. Zuring p. mandje 0.08 a 0.10. Si® per kist 0.40 a 0.80. Rabarber p. 100 bo» 4 4 7. Peterselie p. 100 bos 3 a 5. Pre1 p. 100 bos 2 4 4. Meirapen p. 100 bos 8 10. Wortelen p. 100 bos 7 4 10. Kleiaard' appelien p. H. L. 6 4 6.40. Komkommer* p. 100 st. 4 4 8. Bloemkool p. 100 4 f 12. Uien p. 100 bos 4 4 6. Peulen p. l°ü pond 7 4 8. Doppers p. 100 pond 4 4 Capucijnèrs p. 100 pond 4 4 5. Raspers P 100 pond 6 4 7. Tuinboonen p. zak 0- 4 0.50.' r s. Noteering der firma Broekhuis en de Vrl

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 6