Nagekomen Berichten. STADSNIEUWS. fHEUIAfS UIT DEN OMTREK Leger en Vloot, DE SPAARNEBANK Sport en Wedstrijden. K E R K N I E UW S. Üarktnieuws- AMSTERDAMSCHE BEURS. belast zich met de uitvoering van effectenorders. Man onze Rechtbank KOERSEN VAN HEDEN, 14 JULI. Amalgamated Smelting en ReL Comm. Car ea Toundry Common Erie Common Kansas City Common Marine Prei. Marine 2e Pref. Mexican Common Missouri Common Pittsb.Coa Common South. R. Common Denver Common Rock Island Common Steel Common Topeka Common Union Common Wabash Pref. Wabash Kon. Petroleum Gew. Vorstenlandenr Actions Vorstenlanden pCt N. W. S. 3 pQ. Cert N. W. S. Common Peru Pret Peru Bindley Amsterdam Rubber Nederl, Rubber Gecons. Petroleum Orion Gew. Dordtsche Intern. Rum. Petr« United Cigar e Prolongatie i 887, 941/, 105 25 202 78 170 94 46 8 6»»ie 64 11 'It HVte HIEUWE GRACHT 98, HAARLEM, PERSONALIA. Ook de agent P. Zonneveld is bevorderd van agent van politie tweede klas, tot agent van Politie le klas. De heer J. van Rosendaal, oud-hoofd eener R. K. school, is geneeskundig goedgekeurd voor onderwijzer bij het O. L. onderwijs in Indië. GESLAAGD Gisteren slaagden voor het eindexamen M. U. L. O. no. 2 de dames: F. Bos en N. Erke- jens, en de heeren: W. Brakel, F. Diel, J. Koek, E. B. Moolenaars en H. Roosen. Geen candi- daat werd afgewezen. HULDE THOMSON. Bij de begrafenis van het stoffelijk overschot Van wijlen majoor Thomson, zal het Tiende Regiment Infanterie worden vertegenwoordigd door een deputatie bestaande uit majoor Mazel, le luit.-adj. de Brauw en nog een subaltern officier. DE RAADHUISTORENBOUW. Men is begonnen met de voorbereidende werkzaamheden voor den bouw van den raad huistoren. Het werk is opgedragen aan de firma van Zanten. R. K. REDDINGSBRIGADE „DR. ARIëNS". Men schrijft ons Gisterenavond half negen vergaderde de R. K. Reddingsbrigade „Dr. Ariëns" in 't gebouw St. Bavo. Deze vergadering was uitgeschreven om te trachten, die R. K. drankbestrijders, welke niet in een vereeniging nog zijn, of die lid van een z.g. neutrale vereeniging zijn, te brengen in de R K. Drankweer. De voorzitter opent de vergadering met gebed en heet de aanwezigen welkom, inzonderheid den Eerw. Adviseur, de bestuursleden van het Kruis- Verbond, maar vooral ook hen, die als gast aan- vezig zijn en niet te vergeten den geachten preker van dezen avond, den heer J. v. Seggelen. Den secretaris wordt verzocht de notulen van de vorige vergadering voor te lezen, welke on veranderd worden goedgekeurd. Ingekomen was nog een schrijven van Dr. Ariëns, waarin deze toestemming geeft tot het geven van den naam „Dr. Ariëns" aan de Bri gade, hetwelk een applaus der vergadering uit- Alsdan krijgt de spreker van dezen avond hef Woord, en zet in een helder en duidelijk betoog uiteen, waarom men dankbestrijder moet zijn, maar vooral R. K. drankbestrijder. Aan de hand van verschillende citaten toont hij duidelijk wat de R. K. Vereenigingen vóór hebben op de neutrale vereenigingen. Bij de vraag of ook iemand aanmerkingen neeft aangaande het gesprokene van dezen "hen de tongen los. Nadat de spreker alles duidelijk heeft weer legd en niemand meer iets heeft te vragen, be sluit spr. met te zeggen dat allen zich moeten opgeven als lid van het Kruisverbond en van de Reddingsbrigade. Een zestal aanwezigen besluit zich op te geven als lid. Daarna bedankt de voorzitter allen hartelijk voor de opkomst en hoopt dat de andere aan wezige gasten zich bij een volgende gelegenheid Zullen opgeven. Precies te elf uur sluit de voorzitter met den gebruikelijken groet de vergadering. BETER TOEZICHT GEWENSCHT. Voortdurend wordt er geklaagd over 't zwem men in openbare wateren en nog wel zonder voldoende gekleed te zijn. Vooral de bewoners .van het Zuider-Buiten-Spaarne hebben daar veel last. Vlak voor hun oogen, aan de overzijde van het Spaarne, lijkt het wel een complete zwem school. Het politie-toezicht hierop is begrijpelij kerwijs zeer lastig. En niet alleen aan het Zui der-Buiten-Spaarne heeft men dat. Vanaf heden echter wordt het politie-toezicht vooral aan het Z. B. Spaarne zeer verscherpt. Het was noodig en het is te hopen dat het helpt. H. B. S—HANDELSSCHOOL. Na gehouden examens zijn van de H. B. S. met 3-jarigen cursus bevorderd van de le klasse naar de 2de klasse: Doerga von Saher (voorw.), Alida Schuring (voorw.), Wibbegien P. v. d. Velden, P. S. J. Ablij, G. Broese.van Groenou, P. Jonker, J. W. Snoek (voorw.), P. Sorgdrager Thn. (voorw.), Oei Tiam Goan, Maria Hagebout, Nelly Hom, Johanna Leyer, H. Angenent, D. A. Braaken- burg, A. L. Cohen (voorw.), F. J. Keyzer, W. D. Neys (voorw.), J. G. van Niftrik, J. Reijzer, W. J. Spangenberg, J. A. Visser, W. M. Wester man, M. v. d. Velden, Froukje A. M. Loos, H. J. van Beem, P. F. Bender (voorw.), P. van Cam- pen, J. Clausing, F. E. de Koek (voorw.), H. van Kralingen, K. F. van Maas, F. A. J. Nieuw- land, H. van der Ploeg, J. J. van Rijn, W. F. L. Waleveld, F. Wijers, Rosa J. Mok, Lamberta v. d. Vorst, Catharina van Wengen, Elisabeth Wildschut, J. H. M. v. d. Berg, M. R. L. Brijl, P. Ferwerda, A. Jacobson, H. A. Jansen, F. F. Kuyk, E. H. Martens, A. van Meurs, F. J. N. Ronday, D. C. E. van Tengnagell de Raad, Tj. van Veen, A. Waaning, T. M. H. van Wa- veren (voorw.) Van de 2de naar de 3de klasse: P. J. André de la Porte, W. J. L. Bloem- hard, G. R. D. Crommelin, Ch. Essers, W. Hiense, J. Koster, E. W. J. Jak, M. Jansen, P. C. van Niftrik, H. D. R. Otto, O. F. H. Schönhuth, M. G. W. Zuurendonk, Jeannette van Oven, J. J. Bender, J. M. Boom, J. Cor- nelisse, J. fi. Heck, C. C. G. Hezemans, J. G. Kempff, A. A. Lapère, N. J. Rempt, D. Ruyter, J. M. A. Themmen (voorw.), J. F. W. v. d. Water, P. Q. Wolff, Maria H. Caalen, Clara Cohen, M. C. van Assendelft de Coningh, L. A. Bakker, D. Bangert, A. van Beugen Bik, G. de Boer, H. v. d. Boom v. e. v., J. J. Box, S. Cauveren, J. W. Haazer, M. Jacobson, A. Loos, C A. Neijs, Henriette Janssen v. Raay, v. e. v. Van de 3de klasse naar de 4e klasse: Lien Th. van Zijll de Jong (voorw.), W. C. Bouman, W. L. Davids, J. S. Galjart, W. L. F. v. d. Have, N. P. P. J. Roorda van Eisinga (voorw.), G. Storm, P. J. Woestheer. Na gehouden examen zijn aan de Handels school bevorderd van de le naar de 2e klasse: Sophia Gezina Bussemaker, Estella David son (voorw.), Hermanna Droste, Helena H. Ch. v. d. Klashorst, Theodora Pieters, Louise Schol, Christina S. Sipkes, Carolina v. d. Weyden, L. H. ten Bruggencate, P. J. le Coultre, A. B. C. Dudok de Wit, J. E. H. van Ingen, H. J. Jan zen, W. P. J. Koper, Gj. Kouwenaar, H. W. M. Leising, F. E. Spiering, H. H. van Waveren, J. A. M. v. d. Weyden, F. W. Wiemer, H. van Wieringen. Handelsschool, le KI. Afd. B. Carolina Koster, Margaretha Kuneman, Chr. W. J. Mook, Maria Welsenaar, C. D. Bremer, J. H. Busé, F. A. Ellinger, L. J. Essers, F. E. Hendriks, A. Homberg, A. W. H. Jochems, W. H Jorritsma, K. Kwantes, G. W. Metz, I. H. J. Poutsma, J. W. Sluyter, H. J. F. A. Smulders, W. Stephan, A. Tuytel (voorw.) OVERGANGSEXAMEN GYMNASIUM. Bevorderd van de le naar de 2e Klasse (1ste af deeling): Hermine E. Angienent, A. A. Bake, G. L. Engel, Neeltje Groenewegen, J. P. de Jong, L. H. A. Montijn, A. Maclaine Pont, E. W. Ch. G. Rothe, Henriëtte E. Schol, Johanna E. H. van Velzen, A. A. Wildschut, en Marg. C. van IJsseldijk. Van de le naar de 2e klasse (2de afd.) E. van Goglh, Elisabeth G. de Haan, Hen riëtte J. Hijmanis, F. G. Insingeï, R. Oort, A. C. Pijnacker Hordijk, C. C. F. G. Rühl, H. E. Scheffer, W. G. J. Veenhoven. Van de 2e naar de 3e klasse: J. A. van Arkel, Wilha. M. ten Broeke, W. A. 't Hooft, W. Huender, J. Knipscheer, P. J. Rogaar, A. G. Willy van Til, R. J. Ver schoor, J. G. M. van Walsem. Van de 3e naar de 4e klasse: Anna J. v. d. Ban, G. II. Berenschot, Eli sabeth J. Blaauw, G. D. Boerlage, J. M. Ada ten Broeke, B. J. Buma, J. Coutinho, A. S. Davidson, Cornelia P. Igesz, J. H. Kersten, J. F. van Nieuwkuijk, Belia M. C. Nolthenius, Tha. van Pijnacker Hordijk, Marg. C. van Ravestein, Cecilia G. H. Rothe, F. H. E. Schuurman, W. Leo van Spongier, A. D. Strumphler, W. A. Terwogt, D. G. Veth, Joh. Winkler, M. Wilha. Zweers. Van de 4de naar de 5de klasse: Frederika E. van den Ban, H. Doeve, J. M. Donker, IT. Th. Führhop, Mary S. J. Hijmans, A- V. de Lauwere, Tj. J. Dorhout Mees, F. C. Paihud de Mortanges, O. Th. Schönhuth, H. B. de Brueijs Tack, J. de Vilder, D. Wil- deboer, M. Oostwoud Wijdenes. Van de 5e naar de 6e klasse (Afdeeling A): J. G. Avis, J. Barbas, A. Beets, Cora. C. A. van Bemmelen, J. R. Carp, J. Dolly Entho ven, C, C. Geijl, S. Groen, A. J. Guépin, J. de Jongh, Wilha. M. Kersbergen, Louise F. Melchior, J. A. Montijn, Ba. C. J. Timmer, Albertine F. Wilkens, J. J. A. Zuidweg. Afdeeling B: P. van Paassen. OVERGANGSEXAMEN H. B. S. Na gehouden overgangsexamen voor de H. B. S. met vijfjarigen cursus zijn geslaagd tan de eerste naar de tweede klasse: H. J. van Bremen, J. A. Busch Geertsema, V. Cnonius, B. W. Colenbrander, C. H. Hunt- zen, C. J. H. Hoog, F. A. Janssen van Raay, Philippine Lenting, Renata A. Limperg, J. P. G. H. Makkink, W. Nije, A. E. ten Oever, J. W. Scholten, J. Wolff, J. C. Wolterbeek. Voorwaardelijk: I. de Reede en K. Mur. S. Smit, Ida G. H. van der Sleen, Emile Pruys, H. C. Schokker, Anna M. Roorda van Eysinga, B. L. Ongkrehony, Regina E. Kos ter, H. J. de Kort, W. Kikkert, Hendrika G. Holterman, F. W. Hirschfeld, J. F. L. van Gils, A. G. van Breemen, J. Th. Bolger, B. v d. Bergh, H. de Boer, Johanna C. Bouvy, F J. N. Stades, Maria W. Stork, A. S. Ter wogt, J. A. Allart, A. van Amstel, A. G. Constandse, W. G. Doorn, B. van Duuren, C. H. Gevers, Th. A. van Hamel, L. J. Koch, J. D. Laverman, Willbelmina C. Paulen, T. Pop- ma, A. Querido, H. Rietveld, H. A. Thomas, Christina Timmer, C. P. Visser, Trijntjei T. de Vries, Wilhelmina de Wijn. Van de 2e naar de 3e klasse: A. A. Aaltsz, Johanna J. Anschütez, K. A. L. Blok van Laar, Wilhelmina C. L. Eil- bracht, F. A. C. Guépin, H. van L. de Josse- lin de Jong, K. J. Karseboom, J. P. Klink hamer, A. van Lennep, M. Lintner, J. S. Mi- chelsen, H. D. Nanninga, W. A. Overweg, J. Schreuders, A. A. van der Valk, Theodora F. van Zijl de Jong, J. H. E. van Bremen, B. Companjen, W. Companjen, W. J. de Gruij- ter, W. E. Jak, Cor Jansen, P. H. Lefèbvre, T. L. Ongkieliong, W. Schuurman, P. Sorg drager Czn., H. E. Tanerelle, E. L. Teixeira de Mattos, Catherina H. de Vogel, J. D. Bax, F. W. Boers, B. Diesbergen, Henriette Doeve, J. F. van Duuren, J. T. Grosmuller, K. L. Harmsen, L. M. de Jong, I. G. G. Jelles, Cor nelia Klatzer, P. F. M. van der Lint, F. E. Nix, Mathilda W. Schuit, J. J. Tekelenburg, P. H. Teunis. Voorwaardelijk: H. M. G. J. Lentz. Van de 3e tot de 4de klasse: J. A. H. G. Broese van Groenau, B. Burdet, Louise H. Burkunk. W. A. Cohen ter Vaart. T. Hoog. L. F. Liera. Sun E. Ongkiehong. J. M. R. Sand berg; H. Sipkes. M. C. Teves; J. G. A. Thomas. T. H. Wentholt. J. H. Wolter beek; A. J. v. ZanenM. B. F. Ackerman; H. H. v. Asch. W. K. v. Baak. H. C. Boes. A. J. Faber. M. W. L. Huijsse. Machteld Mul. C. B. v. Niel; Hendrika de Nobel; J. O. v. d. Poest Clement. J. G. Smit. Julio Prins. O. D. Swanenburg, de Veije; J. C. E. W. v. Styrum. J. v. d. Vegt. Cornelia M. Vreugden- hil. E. F. Wackwitz. J. Zuidweg. J. de Koot. Willi. J. Oostenbroek. Voorwaardelijk: Anna E. Bouwmeester. Elsje J. Smit. Cath. M. Florijn. Van de 4de tot de 5de klasse: F. Elhorst. O. H. den Hertog. F. 't Hooft. Maria Kruseman; Ida C. G. A. Nije; J. K. H. de Roo v. Alderwerelt; Pieternella M. Ro me ijn; H. H. F. Schwarzinge; A. Stoop; R. Sybolts. F. Thiel. F. J. J. Trapman. W. E. v." Waveren; Eng Tjoel Ang. P. Clausing; G. T. J. Kervel; O. Mesman; J. D. Schepers; Elisab. Schouten v. Gelder; A. C. Sillevis; J. P. N. v. d. Steur; Lina Teensma; Everdina G. Veenhoven; L. M. H. Vreugde; J. W. v. Al phen; J. v. d. Berg M. J. F. W. G. Bol- derdijk; Gesina v. d. Broek; H. R. Duintjer; J. Faber; W. de Groot; Gerarda W. Kop; G. Senné; Hermina Onland; P. H. Poldervaart G. L. Schepers. Voorwaardelijk: J. E. Fernandis. COMMISSARIS VAN POLITIE. De commissaris van politie, de heer H. J. F. A. A. M. van Goor, is met verlof. Het commis sariaat wordt waargenomen door den heer hoofd inspecteur van politie, den heer J. A. J. Nol thenius. VERMIST. Mej. A. N„ onderwijzeres, wonende in pen sion aan de Coomhertstraat, heeft aangifte ge daan bij de politie dat zij een bankbiljet van f 25 vernist uit een ongesloten doos, staande in een ongesloten kast. De broodslijter H. A. deed aangifte dat hij van zijn broodkar een bak met tien brooden vermist. BEKEURD. Tegen P. v. d. B. werd proces-verbaal opge maakt omdat hij onder de afsluiting doorging van den spooroverweg aan de Westergracht, toen een trein uit Rotterdam in aantocht was. EEN REISJE VAN BELANG! Heden kwamen hier een 60-tal padvinders aan per fiets nit.... Oldenburg! Er waren kereltjes bij van een jaar of 12, 13, naar schatting: eetlepels en servies en kookgerij hadden ze hij zich. Na een poosje rust ver trokken ze, weer per fiets, naar Amsterdam. DE STAKING DER STEENZETTERS. Doordat de patroons een verbod hebben gege ven van aanvoer van bouwmaterialen in Haar lem en omstreken en doordat de deze week ge houden conferentie tusschen stakers en patroons geen resultaat heeft opgeleverd, komt uit, wat wij deze week in een interview voorspeldenzoo goed als het geheele bouwbedrijf komt hier te Haarlem en omstreken stil te liggen. Slechts een enkele bouwer kan nog voort. De anderen zullen binnenkort alle gedwongen zijn den arbeid neer te leggen. Ook de R. K. Meisjesschool voor M. U. L. O., die gebouwd wordt aan den Kleinen Houtweg, zal binnenkort stil gelegd worden. Wel is er voorraad steenen genoeg, maar voldoende cement ontbreekt. De grondwerkers hebben naar aanleiding van meergemeld verbod der patroons een schrijven gericht tot de patroonsorganisatie, waarin zij als hun meening te kennen geven dat een en ander in strijd is met punt 9 van hun collectief contract, waarin vermeld staat „dat hangende de geschillen de arbeid zal worden voortgezet en nu de patroons dezen weg bewan delen om genoemd vervoer geheel stop te zetten, meenen wij, dat wij door een overtreding van dit punt volgens onze gedacht zoo ook geleidelijk zonder arbeid komen. Mocht het besluit der patroons-organisatie gehandhaafd blijven, dan zullen de grondwerkers daar met alle hun ten dienste staande middelen tegen ageeren." ONDER EEN WAGEN. Gisterenavond ongeveer 6 uur geraakte mej. P., wonende Tetterodestraat, onder het viaduct aan den Kinderhuissingel, onder een vrachtwa gen van v. Gend en Loos. Zij bekwam een vrij ernstige wond in het gezicht en waarschijnlijk inwendige kneuzingen. Door dr. Ootmar ver bonden, werd zij later per rijtuig naar huis gebracht. ONZE HERTENKAMP. De pauwfenfamilie in 0nze Hertienkamp is met een jong lid vermeerderd, en het is een zeer "aardig gezicht zoo trotsch als de kleine pauw reeds heen stapt en de algemeene op merkzaamheid trekt. VAN ONZE GROENTENMARKT. Gisteren zijn alhier door H. Bak, wonende Ged. Oude Gracht de eerste heereboont.jes van den kouden grond aan de groentenmarkt gebracht. Ze zijn door de schrijfbaas J. M. Pel, wonende, Korte Lakenstraat verkocht aan Jac. Pel, alhier. VERBETERING. In het ingezonden stuk „De Coalitie" (zie pagina 2 Tweede Blad) leze men Ihet begin der vierde alinea als volgt: „Maar er kunnen mensc'hen zijn, die de Ohrist.-Hist, Kieever. aangeslotenenz. FAILLISSEMENTEN. Door de Arr. Rechtbank alhier zijn hij von nis van heden in staat van faillissement ver klaard: M. Bak, winkelier en rijwielhandelaar, wo nende te Lisse. D. J. Ruijtcr Gzn., koopman te Bloemendaal. Nico Ruijter, koopman, laatst te Bloemlen- daal. Rech ter-commissaris Mr. W. H. van Nes van Meerkerk. Curator: 1. Mr. J. B. Bomans; 2. Mr. P. Tideman; 3. Mr. N. H. van Voorst van Beest. MUZIEK IN DEN HOUT. Het programma voor Woensdag luidt: 1. Picas J. Banderilles, Spaansche Marsch, Aduaga; 2. Ouverture Le Pêre Gaillard Reber; 3. Loreley Paraphrase, Neswaba; 4. Souvenir de Mozart, Fantaisi©, Coenen; 5. Ouverture Die Schóne Galathé, Suppe; 6. Menuetto, Padere- wesky; 7. Vision Walzer, Waldteufel; 8. Pot pourri aus der Posse der Meistersinger ia Ber lin, Lincke. UITSPRAKEN. De Arr. Rechtbank alhier deed heden de volgende uitspraken: A. R., slagersknecht en A. v. d. L„ arbei der, heiden te Hillegom, diefstal, de le terug gegeven aan zijne oudere, de 2e 6 weken gev.- straf met aftrek prev. hechtenis; B. S„ naai ster te 's Gravenlhage, verduistering, 4 maan den gev.straf met aftrek Prev. hechtenis; M. E. V., dienstbode te Schoten, diefstal, 30 boete of 12 dagien hechtenis; A. S. broodbak ker te Amsterdam, verduistering, 10 dagen gev.straf; J. L., werkman te Haarlem, ver duistering, een maand gewstraf; Ph. Ph., ar beider te Heemstede, mish., 10 boete of 10 dagen hecht.; J. F. S-, ctueadoor te Haarlem mermeer, wederspanniglheid, 10 dagen gev. straf; P. H. zeeman, zwervende, verduiste ring, vrijgesproken; C. K., arbeider te Haar lem, mishandeling, vrijgesproken. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 14 Juli: N. J. Zwalt en W. v. Beaumont. Getrouwd: W. v. Waveren en C. A. Mis pelblom Beijer. Geboren: 14 Juli: z. van A. C. Boogaert de Vlaming. d. van A. OpbroekSchuimer. z. van S. H. SchefferWaning. z. van O. OoldersSmits. 13 Juli: z. van A. C. M. Janssen—Wiegant. z. van H. Hermus As. 11 Juli: z. van O. KoldewijnNijbroek. Overleden: 13 Juli. H. M. H. Cool—v. d. Mandele 73 jaar, Kleverparkweg. C. Vrugt 69 jaar, Jansstraat. A. Seijsener 69 jaar Zijlweg. 14 Juli: T. Vink, 18 jaar Heeren singel. BINNENLAND. DE STAKING VAN HET PERSONEEL DEIl HAAGSCHE TRAM. Men seint ons uit den Haag: Hedenmorgen half 8 hebben vier détache- menten grenadiers de remise bezet. Geduren de de morgenuren is geen enkele wagen uit gereden, zoodat de geheele dienst ook voor de stoomtram den Haag—Delft stil ligt. De stakers hielden een drukbezochte bijeen komst. In de gisteren gehouden vertraderiuo: van de afdeeling den Haag van den Ned, Bond van Post- en Telegraafbeambten werd beslo ten een bedrag van 100 beschikbaar te stel len voor steun, terwijl voor een bedrag van 100 aan steunbonnetjes zal worden gekocht. Nog werd besloten gedurende de staking 10 oent extra contributie te betalen. Bij de relletjes gisteravond werden tien personen gewond, van wie één, naar men zegt, vrij ernstig. BUITENLAND. EEN MOORD OP ATJEH. De Bataafsche correspondent van het Hbld. seint: De opzichter van den Waterstaat Hens, is te Lhong op Atjeh door drie Atjehers ver moord. De redenen zijn onbekend. HUERTA VLUCHT. MEXICO, 14 Juli. Volgens alhier loopende geruchten verwacht ruien dat Huerta naar Vera Cruz zal vertrekken en vandaar naar Havanna. Verschillende ambtenaren bevinden zich reeds aan boord. DE JANBOEL IN FRANKRIJK. PARIJS, 14 Juli. Alle Parijscke ochtend bladen houden zich bezig met, hetgeen giste ren in den Senaat is voorgevallen. Alle bladen bespreken de zeer zwaar wegende verkla ringen van Humbert en de uitdrukking van Clemenceau aan het slot van zijn rede: „Wij worden noch geregeerd, noch verdedigd." ZOOALS DE WAARD IS. PARIJS, 14 Juli. De „Petit Parisien" ont ving een telegram uit Belgrado waarin wordt gezegd dat aldaar met groote hardnekkigheid het gerucht loopt dat von Hartwig de Rus sische gezant die drie dagen geleden in het gebouw der Oostenrijksche ambassade stierf, vergiftligd is. Ejt gerucht heeft groote opwin ding onder de bevolking teweeggebracht, Een blad beschuldigt openlijk 'Oostenrijk den' ï.us- sischen gezant vermoord te hebben, terwijl een ander blad verklaart dat de papieren die von Hartwig bij zijn bezoek aan het Oosten rijksche gezantschap bij zich had verdwenen zijn. HET ANTIOLERICALE PORTUGAL. LISSABON, 14 Juli. Gisteren hebben hier en in Oporto ernstig© politieke onlusten plaats gehad, welke hun oorzaak vonden in vijan delijkheden tusschen de democraten in de vooruitstrevende partij. De vooruitstrevende partij en de sociaal-democraten hadden een politieke meeting belegd aan het slot waar van een handgemeen ontstond met de aan hangers van andere partijen die zich voor het vergaderlokaal hadden verzameld. Ver schillende revolverschoten werden gelost. Helt gelukte ten slotte de bereden politie de vech tenden te scheiden. In Oporto hadden derge lijke onlusten plaats. Men verwacht nieuwe onlusten bij de verkiezingscampagne welke spoedig begint. Buitenlandsch weerbericht voor 14 Jnli 1914. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bildt. Met uitzondering van het Zuid-Westelijk gedeelte (Huurt over Skandinavië, het groot ste- deel van Duitschland, Zuid en Midden- Frankrijk het mooie zomerweer voort; in het Zuidelijk Oostzeegebied gepaard gaande met hoog© temperatuur. In Groot-Brittannië, Noord-West-Frankrijk en België, alsmede Zuid-West Skandinavië en Denemarken is de bewolking vrij zwaar met eenigszins regen achtig en tot onweer neigend weer. Zware regenval wordt van geen der stations gemeld 3 p.; S. E. Gunning, Lulofs, Den Haag, Kost verlorenweg 46, 2 p.; J. H. Becker, Am sterdam, Spoorstraat 11, 7 p.; Mevr. wed. H. van Dijk, Amsterdam, Halstraat 48, 1 p. G. J. Snetlage, id., id., 2 p.; IJMUIDEN. Zeeliedenstaking. Op de „Ypselon", de „Zetha" en de „Gamma" hebben, zooals wij reeds berichtten matrozen en stokers ge weigerd te monsteren. Het zijn booten van de Amsterdamsche reederij Bothnia en wor den gerekend te belmoren tot dé z.g. wilde vaart, voor welke booten de actie om loons- verhooging wordt gevoerd. De eischen luiden: verhooging van de gage gage met f 3 per maand en verhooging van de overuren van 25 op 30 cent. Aan de vaste lijnen wordt dit loon reeds betaald. HAARLEMMERMEER. Onderhoud der wegen. Het on derhoud enz. der verschillende grindwegen in den Haarlemmermeerpolder is gegund voor zoover perceel 1 betreft aan G. Post; per ceel 2 aan S. Pols; perceel 3 aan J. Beem- sterboer, terwijl perceel 4 opnieuw zal wor den aanbesteed, thans gesplitst in 2 peroeelen. De prijs was thans aanmerkelijk hooger dan geraamd was. Aanvaring. Nabij Leimuiden werd een aak aangevaren door een passeerende sleepboot. Do schade die Werd toegebracht en dadelijk door deskundigen werd opgeno men, is groot. De gezagvoerder van de aak, die volgens getuigen geen schuld aan de aan varing heeft, zal de directie in rechten aan spreken om schadevergoeding. BURGERLIJKE STAND. SCHOTEN. Geboren: z. v. J. v .Putten— Peijs. z. v. S. C. C. LandwierZeestraten. d. v. J. M. VosVan der Wel. d. v. C. Voor nevel dVan Halst. 2 d. v. M P. Zeg waart Kamer. z. v. H. de GrootVan Dijken. CRICKET. ROOD EN WIT NAAR BRUSSEL. Het „Hbld." bericht dat de Haarlemsche Cricketclub Rood en Wit Donderdag en Vrij dag1 a.s. versterkt met de Hagenaars jhr. Feith Jr., D. Kessler en Van Loon een tweê daagsche cricketmatch te Brussel zal spe len. LONDEN—PARIJS—LONDEN. De Amerikaan Brocks is er in geslaagd de Londen—Parijs—Londen-vlucht te winnen. HET WERELDDUUR-RECORD. Reuter seint uit Johannisthah dat de vlie ger Reinhold Böhm Vrijdagavond om 5.52 u. opsteeg met het doel het wereld-record op zijn naam te brengen. Zaterdagavond om 6 n. 4 min. landde hij te Johannistihal. Hij had dus, na 24 uur 12 min. te hebben gevlogen, zijn doel bereikt. Het vorig wereldrecord stond op 21 uur 50 minuten. PROVINCIAAL KAPITTEL. In het klooster van Eere-bij-Doornik had P'Iadts het Provinciaal Kapittel der paters Pas- sionisten van de Hollandsch-Belgische Provin cie. Tot Provinciaal werd de gewezen Rec tor van Kortrijk gekozen: dc hoogeerw. pater Sebastianus. De hoogeerw. pater Damianus Theelen, uit Oeesel, L., en de hoogeerw. pa ter Plaeidus Stevens, gewezen overste van, 't klooster te Mook, L„ werden respectieve lijk tot 1ste en 2de Provinciaal-Raadslid ge kozen. De zeereerw. pater Michael Pleunis, uit Yenlo, werd tot Rector van het klooster „Ma ter Dolorosa" te Mook benoemd; en tot Rec tors van de kloosters te Diepenbeek, Kort rijk, Wezembeek en Eere respectievelijk der zeereerw. paters Eduardus, Gerardus, Valen- tinus en Athanasirs. R. K. MISSIE. De Surinamer bericht, dat de eerwaarde zuster Constancia, die per ss. Oranje Nassau in de kolonie terugkeerde, thans benoemd is tot overste aan de Gravenstraat. Vroeger was zij overste van het klooster aan de Keizer straat. De eerwaarde zuster Clemence, die overste was van het klooster aan de Gravenstraat, is benoemd tot provinciale overste. MGR. J. BIERMANS. Mgr. J. Biermans, vicarius apostolicus van den Boven-Nijl, Oeganda, is Zaterdag in het Missiehuis St. Joseph te Roosendaal aange komen. SANTPOORT. Eigenaardig. Als een groote bijzonder heid kan worden gemeld, dat onder de wa randa van het café van don heer Cor. van Schoten, een zwaluwpaar zijn nestje heeft gebouwd op den balkon van een electrisch lampje. Zij 6toren zich in geen geval aan 't aan- en uitdraaien van 't lampje. EANDVOOBT. Aangekomen .Vreemdelingen. A. H. van der Berg, Amsterdam, Halstraat 72, 6 p.; H. Lodemann, Vannoveir, Noordzee Hottail, 5 p.; H. Brückman, Berlijn, Hotel Groot Badhuis, 1 p.; T. Hekking, Nijmegen, id., 2 pcrc.J. H. Battelink, Hengeloo, id., 3 pore.; H. Stover, Bremen, id., 2 p.; E. van Praag, Amsterdam, Duinweg 5, 1 p.; L. B. Lindeboom id., Villa Oost Duijne, 11 p.; A. van Konig, id., Villa Oost Duijne, 11 p.; A. van Konij nenburg, Haarlem, Spoorstraat 16, 2 p.; A. Doodehecfver, Amsterdam, Haltestraat 32, 7 p.-; Mevr. Menhuis, Ezinge. Stationstraat 8, UNIFORMEN IN NED.-INDIë. De kleeding voor onderofficieren, beneden den rang van adjudant-onderofficier, bij het leger in Ned.-Indië, zal in den vervolge van eene fijne soort serge (kamgaren) worden vervaardigd. NIEUWE KLEEDING. Bij het mitrailleurpeloton van het le Reg. Inf. wordt volgens de Asser Ct. een proef ge" nomen met een nieuwe kleeding, vervaardigd van zwart en ook van grijs-groen gummi. Deze kleeding bestaat uit een jekker met lange panden en een korte pantalon met beenstukken. SCHIEDAM, 13 Juli. Moutwijn f 11.25, Je never f 15,25, Commissie f 10,25. Stemming flauw. Spoeling "f 1.50. Graanspiritus f 20— 20,25. Melasse f 17. Ruwe Spiritus i' 9,25— 9Vs. (Opgegeven door ..DE SPAARNEBANK". Nieuwe Gracht 98 (Telefoon 2088). Alhier). Koereen van latere ongeveer 2 uur. koersen. 69i )t 641/j 601/s 27U< 26i/8 23/4 9 llVe W*/« 19 221/2 6>/8 VU 697/8 98 it, 156 6'« 21/2 5*0 164 66a/,6 77s/8 n 492/4 27 266/8 221/, 6*/jq 59'/a 98 1561/? 569 205i/2 791/, 93 3i/2

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 7