stadsnieuws. IE11WS UIT DEN OMTREK. Nieuws uit Lisse e. o. UIT DE ZAANSTREEK. Van overal. Jldverisniiiifs. Verpachting van Bouwland. Rechtszaken Uit onze Oost- Scheep vaartbericht en. arktnieuws» Ons Weerbericht. Te Koop NaamUoze Vennootschap „üeikinrichting Harteniust", HoutrakpoSdei». Donderdag 30 Juli 1914, tansluiten, te weigeren, en of Beverwijk het recht Heeft, de door Heemskerk geweigerde tuiniers als 'id aan te nemen. Met het oog op de ingrijpende gevolgen, die een beantwoording van deze vragen zou kunnen hebben, wenschte het hoofdbestuur tot beant woording niet over te gaan, voordat in de kwestie omtrent zelfstandige tuindersorganisatie over eenstemming is verkregen tusschen Z. D. H. den Bisschop en het hoofdbestuur. Na woorden van dank sloot de voorzitter de vergadering. De meeste afgevaardigden vereenigden zich aan een gemeenschappelijken maaltijd en gister avond werd hun een concert aangeboden. EERSTE NATIONALE CONGRES VAN JONGENSPATRONATEN IN NEDERLAND (Van onzen bijzonderen verslaggever.) Tweede dag. Te drie uur werd de middagvergadering ge houden en door den ZeerEerw. Heer Rector v. Stee met den christelijken groet geopend. Allereerst werd het woord verleend aan den HoogEerw. Heer B. A. de Wit, afgevaardigde van het Doorluchtig Episcopaat. Spr. verheugt zich, dat de R. K. patronaten in Nederland zoo'n groote belangstelling mogen ondervinden. Gaarne wenscht de Eerw. spr. dan ook uitdrukking te geven aan zijn wensch, dat elke parochie een patronaat krijge om de jeugd voor de gevaren te beschermen, ze op te leiden voor God, Kerk en Maatschappij en ze onbesmet te bewaren. Juist de mededeeling, welke Zijn Eerw. heeft le^doen, namens het Doorluchtig Episcopaat, geeft zoo'n heugelijk blijk van groote belangstel ling van de Hooge Kerkelijke Overheid, die zoo zeer de nooden van onzen tijd kent. Vervolgens leest de HoogEerw. Heer B. A. de Wit mei luider stemme de mededeeling van het Doorluchtig Episcopaat, welke luidt als volgt: De gevraagde adviezen der patronaatscom missies over gewenschte aansluiting der patro naten aan de vakvereenigingen en het inge diende plan der vakvereenigingen werd niet ge noeg bepaald gevonden. Daarom werd besloten, dat op het patronaatscongres deze aansluiting nog eens moest worden besproken. Vast moest echter staan bij die bespreking: le. dat de patronaten niet alle elementen kunnen opnemen 2e. dat wie in het patronaat niet wil of kan opgenomen worden, niet mag worden losgelaten en voor dezen dus iets anders moet worden ge vonden 3e. dat zoowel de sub. 1 als sub. 2 bedoelden op een of andere wijze aan de vakvereenigingen moeten verbonden zijn, zoodat zij van de voor deden, die de vakvereenigingen kunnen aanbie den, genieten, maar zonder dat de pafronaafs- jongens in ongewensehte aanraking komen mei de anderen. Alsnu bekwam de eerste inleider, de WelEerw. Heer A. v. d. Venne, van Roermond, het woord die de organisatie besprak der R. K. Mannelijke schoolvrije jeugd, meer speciaal het systeem en beginsel dezer organisatie en kwam tot de con clusie dat, hoe nuttig het patronaat voor jon gens beneden de 16 jaar ook moge zijn, het eene onmogelijkheid is, daarin alle jongens van dien leeftijd onder te brengen. Daarom dienen er ver schillende vereetügingen te worden opgericht, waarin die jongens hunne vorming en ontwik keling bekomen en deze vereenigingen moeten den steun en de medewerking hebben van het patronaat. Een stormachtig applaus viel den inleider ten deel, waarna gelegenheid werd gegeven tot debat. Pastoor Bartels bracht het beklag over van een hoofd van een Zusterschool, die geklaagd bad over de weinige kennis van godsdienst dei- onderwijzeressen. In overweging werd gegeven door de gezamenlijke bisschoppen een commissie te doen benoemen tot het examineeren van leer lingen die een diploma wenschen inzake gods dienst, kerkgeschiedenis en bijbelgeschiedenis. De Voorzitter merkte op, dat het niet in de competentie van deze vergadering ligt over deze quaestie zich uit te spreken. De WelEerw. Heer Meijer wenschte te ver nemen, waarom in Tilburg een R. K. Padvin dersvereeniging is opgericht en op welke gron den men het lidmaatschap aanmoedigt. De WelEerw. Heer Vromans, aalmoezenier van die Vereeniging te Tilburg, antwoordde dat deze Vereeniging bedoelt die jongens in de R. K. Padvinders-Ver. op te nemen, die buiten den kring van patronaten vallen, derhalve van den nidden- en den gegoeden stand. De WelEerw. Heer Budde van Arnhem vijst er op, dat niet vermeld is in de conclusies, waar de jongens terecht moeten komen, nl. in de vakorganisatie. Dit moet wel degelijk in de beginselen zijn neergelegd. Inleider, Kap. v. d. Venne ziet geen bezwaar de conclusie in dien zin te wijzigen, doch dat is in strijd met het reglement van orde, al heeft ze spr.'s volle sympathie. Alsnu leidde de Z.Eerw. Pater H. Blanken, van Roermond, het onderwerp „Oprichting en inrichting der R. K. Jongenspatronaten" in. Voor alles moet men het er op aanleggen, dat het patronaat zij een school: een school nl., die practische vorming geeft voor het geheele ver dere leven van den beschermeling en geheel het onderwijs moet daarnaar zijn ingericht. Dat onder de verschillende takken van onder wijs het godsdienstonderwijs bovenaan moet staan, spreekt vanzelf. Ook in zich moet het patronaat, al loopt het slechts tot den 16-jarigen leeftijd der jongens, in verschillende afdeelingen voor grootere en kleinere jongens gesplitst worden. De vergadering stemt met luid applaus met deze woorden in. Aan het debat namen verschillende aanwezi gen deel. Kapelaan van der Venne is het bijna geheel eens met den inleider, alleen wenscht hij een andere methode te volgen bij de opneming van jongens. Daarbij dient groote voorzichtigheid in acht te worden genomen. Het is niet tactisch den jongens bij den directeur te laten komen, doch beter acht spreker het in overleg te treden met het hoofd der school, die als belooning voor den besten jongen hem naar het patronaat kan zenden. Door het eerste zou men het patro naat impopulair maken. Voorts critiseert spr. de te ver doorgevoerde splitsing tot de Jozef- gezellenvereeniging; beter is het te doen in groot en klein patronaat. De ZeerEerw. Heer Bartels bepleit het orga- niseeren van oudersavonden. Er moet samenwer king zijn tusschen deze drie factoren bij het kind, namelijk de Kerk, de school en het huis gezin. De WelEerw. Heer Vromans meent, dat nogj een factor vergeten is om voed* samenwerking te krijgen en wel de patronaats-commissieleden. Wat het godsdienstonderwijs betreft, dit kon gevoegelijk bij het herhalingsonderwijs worden gegeven. Inleider, de WelEerw. Pater Blanken, de deba ters beantwoordend, zegt, dat een directeur die een tijdje in een patronaat werkzaam is, beter kan zien, van welk hout men patronaatsjongens snijdt dan een schoolhoofd. Eigen ondervinding gaat toch boven het gezag van een ander. Voorts heeft spr. niet gezegd dat het gods dienstonderwijs niet mogelijk zou zijn bij her halingsonderwijs, doch zeer aan te bevelen valt nog een specialen cursus in godsdienst te orga- niseeren. Te kwart voor 6 sloot daarop de ZeerEerw. Voorzitter de vergadering. (Wordt vervolgd). SCHOTEN. Groeten? De S. D. A. P. gaf gisteren al hier aanbevelingskaarten uit voor haar can didate», waarop aan de voorzijde een gezicht op Lugano stond en een berglandschap. Wij misten er dén dingop.nl.: Groeten van Troel stra, die in de bergen vertoeft, terwijl zijn volgelingen ploeterden voor de overwinning! VELSEN. Suppletoire agenda voor de vergadering van den Gemeenteraad, op Vrijdag, 17 Juli a.s., nam. 1% uur ten gemeentehuize. Aan de agenda wordt toegevoegd punt 7 a: Aankoop van grond en het aangaan van eene geldleening. Zie gemeenteblad no. 101 van 1914. IJMUÏDEN. Zeeliedenstaking. De „Gamma" van de Amsterdaméche recderij „Botnia" heeft Maandag de'haven van Zaandam verlaten, en is naar IJmuiden opgeetoomd, echter zonder dat de aanmonstering van scheepsvolk had plaats gehad. Naar men aan het Hbld. meldde, heeft de „Gamma" alhier een bemanning aan boord ge kregen, welke buitenom van .Botterdam was aangebracht. Gisteren vertrok bet stoomschip naar zee. ZAND VOORT. Aangekomen Vreemdelingen. - Fam. Wulkens, Amsterdam, Schoolstraat 3, 3 p.; F. Friedman, id., Br. Bng.stir. 23, 12 p.; W. de Vos, id., Tramstraat 2, 4 p.; Wed. Smals, id„ Kleine Krocht 1, 4 p.; Fam. Minne id., id., 7 p.; Fam. Buijs, id., Stationstraat 9, 3 p.; G. B. Rijken, id., Spoorstraat 27, 5 p.; Fam. Westerman, id., Oosterstraat 11, 4 p.; Fam. Prange, id., Groote Krocht 39, 4 p.; G. Li. van Hooijen, id., Smedestraat 1, 7 p.; Fam. Anema, id., Br. Engstraat 4, 9 p.; Fam. Rabbi,. Watergraafsmeer, id., 16, 6 p.; E. en F. Gruntlhal, Broslau, id„ 2 p.; C. Rijllart, 0 verse-hie, Marisstraat 15, 4 p.; Fam. von Kropff, Keulen, Parkveldstraat 21, 4 pers; P. A. de Loos, Amsterdam, Piet. Ileinstraat 59, 4 p.; W. H. Meijer, de Bilt, Hotel Garni, 2 p J Collet. Iaperfurt, id., 1 p.; M. Human, Glasgow, id., 2 p.; V. Hirsch, Hotel d'Oran- ge, l p.; A. Levy, Amsterdam, id., 1 p.; Fam. Heïnberg, Lubeck, id., 2 p.; Herwij, Dillenburg, id„ 1 p.; B. W. Praag, Antwer pen, Hotel Groot Badhuis, 2 p.; Mevr. A. Ross, Inverness, id., 1 p.; I. Ross, Edinburgh, id., 1 p.; H. Wertheim, Cassel, id., 1 p.; J. Nij- burg, Amsterdam, id.. 1 p.; G. Heuvelink, id., id., 2 p.; D'. J. SbockUm, id., i(l„ 2 p.; Baron Melvill van Garnbee, Utrecht, id., 1 p.; van Senden, Dieren, id., 1 p.; F. Sternhieim, Mannheim, id., 1 p.; B. van Ommen, Am sterdam, id., 4 p.; A. Laan Slieger, id., id., 4 p.; G. Loowenthal, Berlijn, id., t p.; 3. Dekker, Wormerveer, id., 1 p.; E. Hekking, Nijmegen, id., 1 p.H. Steiiibach, Weenen, id., 2 p.O. C. Beeling v. Ennikhoven, den Helder, id., 2 p.; J. Rotting, id., id., 1 p.; Mej. Gall, id., id., 2 p.; J. Hausbrand, id., id., 3 p. Dames Rietveld, id., id., 3 p.; Fomme Herz feld, Hotel l'Ocean, 1 p.; Mueher, Hohensatze, id., 1 p.; D. v. d. Ze©, Bussum, id., 6 p.; Mej. H. Bergmans, Frankfort, id., 1 p.; M, Evertz, Huls, id., 1 p.; Fam. Huhschmann, Brunswijk, id., 2 p.; II. Asher. Hamburg, Noordzee Hotel, 1 p.; W. Lukin, Amsterdam, id., 6 p.; L. Riephan, id., id., 1 pens. HILLEGOM. Overgeplaatst. Met ingang van 15 Septem ber is de heer Hoekwater, klerk-telegrafist al hier overplaatst naar Rotterdam. Verkooping. Gisterenavond werd in een ledenvergadering der Coöp. Broodbakkerij be sloten 't bestuur te machtigen, de oude bak kerij in de Hopstraat aan den heer O. Broekes te verkoopen voor 2800. H A ARLLM M KRMEER. Aanbesteed. Te Hoofddorp werd gis teren door B. en W. publiek aanbesteed het bouwen van een ondenvijzenswoning bij de o. 1. school te N. Vennep. Ingekomen acht inschrijvingsbiljetten. Hoogste inschrijver D. Bruin te Haarlem voor f 7506 en laagste inschrijver M. F. Pos te Hillegom voor f6250. De gunning werd nog aangehouden. Brand. Aan den IJ weg nabij den Kruis weg ontstond gisteren voormiddag brand in een strooschell't, staande op het e-rf van Ver vloek De motorspuit van Hoofddorp was spoedig ter plaatse, doch door de afwezigheid van voldoend water kon slechts maar enkele mi nuten water worden gegeven. Het gevaar voor de belendingen was men spoedig meester. De schelft is geheel ver brand. De burgemeester was ook dadelijk te genwoordig en regelde een en ander. De oorzaak van den brand is onbekend, doch uren vermoedt door het spelen met lucifers door een jongetje. Personalia. De heer H. Vincent, deurwaarder bij bet kantongerecht alhier, is benoemd tot deurwaarder bij de Arrondis- sements-rechtbank te Haarlem, ter standplaats Hoofddorp. Ongeval. Een zoon van A. Griekspoor te N. Vennep was aan 't zwemmen in de Hoofdvaart en sprong "van. den hoogen kant in de vaart. Hij kwam terecht op een stuk glas cn hierdoor werd een groote teen zoo goed als geheel afgesneden, Onmiddellijk werd hij per (a'.S naar den dokter vervoerd die hem verbond. BURGERLIJKE STAND. UITGEEST. Geboren: Een levenlooze d van K. Kait e|i A. Tuinzaad. GASTRIOUM. Geb'óryn: y. CL Steeman en G. ran Boon. x. y. K. yan Velzen en K. More. - s. y. A. Meyne en D. de Ruyter. z. y. P. Heere en A. M. Spanjaard. d. v. 8. de Vries en J. Kroon. z. v. P. Bakker en G. Buur. d. v. A. Kaandorp en M. Brink. d. V. P. Nyman en A. Schut. ALKMAAR. Geboren: 13 Juli. d. Van W. Godijn en A. O. Ofman. Overleden: Tl Juli. tfertiti Hollander, 68 1. 8ASSENHEIM. Geborenrd'. Van M- S. v. d. Eist en A, Wassenaar. 1 df. van W. ZeijéT- vèJd en L. Vellekoop, d. von P. Wester- beek en 'J. G. Klijïi. z. van Dl v. Waar- dienburg en *A. V. dl Vla Ondertrouwd: S. de Vries en A. de Jong. WARMOND. Geborendl. Van J. H. van Eg- mond en [Wt M. Warmenhbven. d. van J. Steen en W. M. Bouw. z. van L. J. B|eu- gelsdijk en F. van Sprenaen. Getrouwd: P. Schrier en T,. de Vreugd. Overleden: A. M. van Leeuwten, 11 j. Ondertrouwd: J. de Boer en N. Kuiper. Getrouwd: A. Kol en E. Sleeking. Geboren: aan van D. van der Mij'eKeur. d. van J. Schmidt}—de Kruijf, levenl. Overleden: A. van der Werff, 68 j. Volkshuisvesting. Bij Kon. besluit wordt aan deze gemeente verleend een voorschot van ten hoogste 99,055 voor het bouwen van 57 woningen door de vereeniging Volksbe lang. - v NIEUWE ZAAK. Op den hoek van de Barteljorisetraat en' de Zijlstraat is een fraaie winkelzaak in boe- den enz. geopend. De heer Donker heeft zijn onderneming blijkbaar stevig aangepakt en het centrum der stad is hierdoor een mooi magazijn rijker geworden. De étalage en chi que étaleering zijn een lust voor de oogen en het inwendige van het magazijn is naar even redigheid. De electrische installatei en mooie reclame-verlichting werd uitgevoei'd door de firma B. Bik, voorheen Spoelstra—Bik. NEGEN UUR SLUITING. Als proef voor twee maanden hebben de winkeliers in manufacturen, tapijten, bedden, dekens, dames- en heerenconfectie, dames- en heeben-modeartikelen, fournituren, corsetten en garen en handartikelen onderling besloten van 8 Augustus af hun zaken om 9 uur des avonds te sluiten. Enkele winkeliers Ihebhen hlesloten reeds met ingang van 15 Juli om 9 uur 's avonds te sluiten. MELKINRICHTING HAETENLUST. De Staatscourant bevat de akten van wij ziging betreffende de Naaml. Vennootschap Melkinrichting Hartenlust, alhier. PERSGAS. Men is bezig de persgasverlichting, die tot nu toe alleen op de Ged. Oude Gracht tus schen Verwulft en Spaarne aanwezig was, uit te breiden tot het andere gedeelte dei- Gedempte Oude Gracht en de Nassaulaan. ZAANDAM. De staking. Men meldt aan de Tel. nog: Zooals we reeds meldden, heeft de staking in het houtbedrijf een uitbreiding gekregen^ doordat 14 arbeiders van „De Prins van Oranje" bet werk hebben neergelegd, omdat zij volgens hun meening besmet hout moes ten verwerken. Er zij» daar echter ook nog 14 werklieden blijven doorwerken. Tengevolge biervan wer den deze werkwilligen in bet middaguur reeds door politie naar buis gebracht en daarna naar de fabriek begeleid. Gisterenavond 6 uur hadden eenige tien tallen stakers post gevat bij het Volkspark, in do nabijheid waarvan „De Prins van Oranje" gelegen is, terwijl ook de politie macht aanwezig was om de orde te handha ven. Daar bet aantal werkwilligen blijkbaar te groot was om tegelijkertijd door de politie naar huis te worden geleid, geschiedde dit groepsgewijze. Bij hunne woningen aangeko men, gingen zij onder het hoongeroep der stakers naar binnen, waarna politie en sta kers zich weer naar het Volkspark begaven, om de volgende groep werkwilligen 1e balen. De orde werd echter niet verstoord. Men deelde nog mede, dat de werkwilligen van de firma Van Doesburgh en Co., die, evenals andere avonden, ook naar buis moes ten worden begeleid en eveneens langs bet Volkspark den pablieken weg moetten berei ken, door de politie werd aangezegd, te moe ten wachten, omdat er op dat oogenblik nog geen politiegelekle voor ben aanwezig was. Vermoed wordt, dat de loonschaverijeu en -zagerijen „Scandinavië" en „De Twee Ge broeders" ook in liet conflict betrokken zul l'en worden. Wilt U er aan denken dat onder de Vwartjes-advertentien alleen die van huur en verhuur, vraag en aan bod van personeel, bijzondere aan biedingen ter overname enz, doch geen handeisanssoncen ge plaatst kunnen worden VAN ELDERS. FAILLISSEMENTEN. Failliet verklaard 10 Juli: J. Wijnia, koop man, Groningen. S. R. Rolf, koopman, Groningen. R. Holtrop, Hallcystraat 81, 's-Graven- bage. 10 Juli. M. J. van Brussel, wagenmaker, 's-Gravenhage, Loosduinscheweg 505b. -— L. Baas Jr., molenaar. Voorburg. H. Westerink, handelsagent, Amsterdam, 3de Helmersstraat 71. N. V. Im- en Export-Maatschappij Amster dam-Holland in liq., Amsterdam. 11 Juli. M. Bargeboer, rijwielhandelaar, Win schoten. Geëindigd door het verbindend worden der uitdeelingslijst, de faillissementen L. A. Aarts, herbergier, WaalwijkC. Schaap, 's-Gravendeel Onr. Goed. Expl. Mij. „Het Bredius Park", Am sterdam., Opgeheven: de faillissementen J. A. Broug, Kuiperstraat 96, Amsterdam; A. Arnoldi, han delsagent, gewoond hebbende te Utrecht, thans te Rotterdam. Geëindigd door het verbindend worden der eenigo uitdeelingslijst het faillissement II. Werner, Amsterdam. personalia. Morgen, 16 Juli, herdenkt Wouter Peter van Gompel den dag dat hij 25 jaar geledten als sigarenmaker in dienst trad bii de firma Gebbard en Salm te Haarlem, destijds geves tigd te Amsterdam PERSONEEL DER N. Z. H. T. M. Aan den Raad is door den Bond vau Spoor - en Tramwegpersoneel adres gericht, waar in hij dén Raad verzocht het daarheen tc willen leiden dat éAn het personeel in dienst dér N. Z. H. T. M- de reglementaire •waar borg' wordt verleend dat het aanspraak kan maken op: a. Ouderdomspensioen op den dag waarop voor het rijdend personeel de 60-jarige leeftijd is bereikt, het overig© personeel op den dag waarop de 65-jarige leeftijd be reikt is b. Invaliditeitspensioen, na 3 jaren deelge noot van bet pensioenfonds te zijn geweest; e. Hlat voor een en ander van het perso neel geen premie zal worden geheven; d. dat met ontslag! uit den dienst der N. 23. H. T. M. niet ophoudt aanspraak op pen sioen, maar alsdan de gelegenheid van uit gesteld pensioen blijft geopend; e. dat voor de conducteurs ter borckèning van hun pensioen als grondslag zal worden genomen het gemiddelde bedrag der bezol diging door een wagenvoerder van gelijke anciënniteit de laatste vijf jaren genoten. landweer. De Burgemeester van Haarlem brengt ter kennis van 'de verlofgangers der lichtiftg 1906 en vroegere lichtingen, voor zoover zij op 1 Augustus 1914 naar de Landweer overgaan, dat zij zich in persoon ingevolge artikel 24 der Landweerwet. binnen dertig dagen na den dag van bun overgang naar de Landweer (dus uiterlijk op 31 Augustus a.s.) moeten aanmelden bij den Burgemeester hunner woon plaats, onder overlegging van den hun laatste lijk bij de militie uitgereikten verlofpas (zak boekje). De verlofgangers die buiten bet Rijk wonen of verblijf houden kunnen, ter ver vulling Van de hiervoren vermelde verplich ting, binnen den vermelden termijn, hunnen verlofpas (zakboekje) bij aangetieekenden brief tier afteekening toezenden aan den Burge meester hunner laatste woonplaats binnen het Rijk. MISHANDELING VAN DWANGARBEIDERS. Dato 10 Juni wordt uit Padang aan het „N. v. d. D." geseind: De Raad van justitie te Padang deed gisteren uitspraak in de zaak-Londt, die terecht stond wegens mishandeling van dwangarbeiders in Midden-Sumatra. Beklaagde, tegen wien de vorige week door den officier van justitie was geëischt veroordee ling tot 3 maanden gevangenisstraf en in de kosten van het geding, werd veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf! Voorts stond, eveneens wegens mishandeling, zekere Führer terecht. De Raad kwam gisteren met de behandeling dezer zaak niet klaar. Daar om werd heden het verhoor voortgezet, doch dit liep ook nu niet Jen einde. Van de getuigen zijn er pas 4 gehoord. De mishandelingen, waaraan de dwangarbei ders bloot stonden, gingen, blijkens de verkla ringen, alle perken te buiten. Onder meer werd een dwangarbeider aan de pijlers van een brug gehangen, zóó, dat de voeten in het water hin gen. Het touw, waaraan het slachtoffer hing, was onder de oksels bevestigd. De kiesreclitvrouwenDe „Msb." ver neemt uit Londen: Vrijdagmiddag toen de koning Perth verliet, sprong de suffragette Rhoda Fleming op dc treeplank der konink lijke equipage en sloeg het portierraampje in. De vrouw werd onmiddellijk gearresteerd slechts met groote moeite konden de cavale risten verhinderen, dat de woedende menig te haar lynchte. Op het politiebureau-vond men verschillende vlugschriften op baar. De bijeenkomst van den hoogën Angli- caanscben kerkeraad, die onder voorzitter schap van den aartsbisschop van Canter bury in bet bisschoppelijk' paleis van West minster gehouden werd, is door de kies- rechtwijvcn op schandelijke manier ver stoord. Juist toen de bisschop van Southwell was opgestaan om een voorstel te doen, begon nen een 3-tal vrouwen, die in de galerij bo ven den aartsbisschop zaten, te schreeuwen. Onmiddellijk kwamen mannen toeschieten om het trio de zaal uit te gooien, maar de aartsbisschop vroeg, dat ze met rust zouden gelaten worden. Het drietal schreeuwde ech ter, dat het al wat liet te zeggen had reeds had meegedeeld en ging do zaal uit. Een poosje later begon een andere suffra gette te spektakelen en van het andere ein de der galerij te schreeuwen, lioe het met de beantwoording van do nota stond, die den aartsbisschop was toegezonden en die over de dwangvoeding der gevangen sul'fragetten handelde. De bisschop antwoordde, dat hij later iets van zicli zou laten hooren. Nog meer vra gen stelde zij den bisschop, tot deze haar verzocht de zaal te verlaten. Hieraan geen gehoor gevende, werd zij uit de zaal gezet. NED'ERL. STOOMVAARTLIJNEN. Grotius, v. Bat., n. Amsterdam, ven-trok 13 Juli van Sabang. Boeten, v. Amsterdam n. Bat., vertrok 14 Juli v. Suez. Rindjani, v. Bat, n. Rottendam, vertrok T4 Juli v. Gibraltar. Insulinde, v. Rotterdam n. Bat., vertrok 14 Juli van Southampton. Jacatra vertrok 14 Juli v. Hamburg n. Rotterdam. EemlianÖ, v. Amsterdam n. Buenos Ayres, vertrok 14 Juli van Madera. Andijk, v. Rotterdam n. Cuba en New- Orleans, vertrok 14 Juli v.mu van Puerto Mexico. Noordam, arriv. 14 Juli te Newvork v. Rotterdam. (Zeepost.) HAARLEM, 15 Juli Veemarkt. Aangev. en verkocht: 1 rund, 245; 20 nuchtere kalve ren» 12—18; 6 schapen 30; 2 paarden. LEIDEN, 14 Juli. Aanvoer 208 vette var kens 4748 ct. per kilo. Licht soort geene. Handel matig. MED'EMBLIK, 14 Juli. R. Iv. Marktver- eeniging „St. Jozef". Groote Muizen f 1,60 —1,70; Kleine id., 50—60 ct.; Groote Ronde f 1,80; Blauwe f 1,70—1,75 per half H.L. Aanvoel- 1240 manden of zakken; Tuinboo- nen 45—50 ot. pear zak. Aanvoer 104 zakken. "Hoogste barometerstand, Horta 771,7. Laagste barometerstand, Malinhead 756.4, Zwakke tot matige wind uit Westelijke lichtingen, meest zwaarbewolkt, aanvankelijk regen of onweerbuien, later opklarend koe Ier. m Heden overleed tot onze diepe droefheid, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Sterven den, onze geliefde Echtgenoot en Vader PETRUS JOHANNES BERKHOUT, in den ouderdom van 54 jaar. Wed. S. BERKHOUT KUIPERS en Kinderen. Hillegom, 13 Juli 1914. Geboren: HBNDRICUSGERARDUSCOlINELIS Zoon van C. BERGMAN en A. M, L. O. BERGMAN— GEE1EN. Houtrijk en Polaneu, 14 Juli 1914. (bij Halfweg.) Een prachtige joDge hond Reu voor billijken prijs. Adres: Spaarnwouderatraat 48. Firma GUSKENS Markt 4. Telef. 134. BESSEN, (zoete of zure) per flesch f 0.95, per Liter f 1.20. Ter voldoening aan art. 38 van het Wetboek van Koophandel wordt bekend gemaakt, dat bij acte den 26en Juni 1914 voor den onderge- leekenden Notaris te Haarlem ver leden raar een ontwe.p goedge keurd bij Koninklijk besluit van den 15en Juni 1914 no. 59, eene algebeele wijziging is gebracht in de statnten der gevestigd te Haarlem, welke acte van algeheele wijziging met gemeld Koninkljjk besluit zijn geplaatst in bet Bijvoegsel tot de Nederlandscbe Staatscourant van Woensdag 15 Juli 1914 nommer 163, sub nommer 773. Haarlem, 15 Juli 1914. Notaris A. BERTLING. Verhuring der bermen van de dijken in 39 perceelen voor 5 jaar, op ten 10 uur in het Café VAN ANDEL te Halfweg, Lijst der perceelen en voor waarden na 20 JULI bij den Opzichter verkrijgbaar.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 3