latjekomen Berichten. NIEUWS UIT HEN UITREK. STADSNIEUWS. Ingezonden Niededeeling, BINNENLAND. Kerknieuws. DE MOORDENARES VAN CALMETTE. overstroomd. De aangename behandeling. Voor hen die aan de maag lijden. SCHEEPSBOUW. De door de werf Conrad alhier voor Rus- ;ische rekening gebouwd 40 tons kraan Grue Flottante No. 475 vertrok gistermiddag, ge sleept wordende van IJmuiden naar Odessa. De sleep wordt uitgevoerd door de zeesleep boot Holland van het Bureau Wijsmuller te Üaarn. DE VERPLICHTE VERVROEGDE WINKELSLUITING IN HAARLEM. In het „Alg. Handelsblad" van gisteravond taat het volgende bericht: HAARLEM, 17 Juli. De commissie ad hoe uit den Raad doet in het concept rapport een voorstel om de verplichte winkelsluiting in te voeren voor de uren tusschen des avonds 9 uur en des mor gens 4 nar. De voorzitter der hierbedoelde raadscom missie, de heer Mr. Heerkens Th vissen, mach tigt ons uitdrukkelijk te verklaren, dat de commissie over dit z.g. ..voorstel" nog abso luut niet heeft gesproken, dat dus volstrekt oog niets vaststaat en dat slechts een avant- projet van den secretaris der commissie is opgemaakt, waarover in de commissie nog moet worden gediscussieerd. Het komt ons iu aansluiting met deze mededeelingen zéér bedenkelijk voor, dat zulke nog geheel op losse schroeven staande zaken uit raadscommissies, die dan toch op vertrouwelijke wijze hun arbeid verrichten, worden overgeklapt. En de „journalistiek", die daaraan meedoet, is niet van de beste soort. NED. R. K. VOLKSBOND. De afdeeling Haarlem van den Ned. R. K. Volksbond vergadert Maandagavond. Op de agenda staat vermeld de behandeling van den beschrijvingsbrief voor den Centralen Raad. Daarna zal, zoo de tijd het toelaat, de Geestel. Adviseur het woord voeren. SPOORWEG HAARLEM-ZAND VOORT. De Spoorwegmaatschappij Haarlem—Zand poort ontving in de maand Januari 2854 en In de maand Februari 2468. Dr. ADRIAN. Naar wij vernemen is Dr. Adrian ongesteld. De patiënt wordt verpleegd in het Diacones- eenhuis. Gisterenmorgen werd de geneesheer, toen hij op zijn motorfiets reed, in de Tem pelierstraat door een duizeling bevangen. Naar wij vernemen heeft de patiënt een rustigen nacht gehad. PROV. STATEN VAN NOORD-HOLLAND. De begrooting voor 1915. Aan de algemeene beschouwingen enz. over de begrooting der provincie in 1915 ontleenen wijmet voorbijgaan van algemeene zaken dat algemeen de wensch werd geuit, het salaris van Gedeputeerden te verhoogen. Het is nu f 2500, een lid stelde voor, het bedrag te stel len op f 4000—, wat anderen echter een te grooten sprong achtten. Geitenfokvereenigingen. Een lid der Staten zal voorstellen, den Bond van Geitenfokvereenigingen in Noord-Holland een verhoogd subsidie van f 1000.— te geven. Drankbestrijding. Ged. Staten stellen voor, afwijzend te beschik ken op adressen om subsidie van de Noord-Hol! Propaganda vommissie van de Ned. Ver. tl a. v. alcoholh. dranken en van de prop.-comm. van den Alg. Ned. Geheelonthoudersbqnd. De com missie uit de Staten heeft evenwel met 82 stem men besloten voor te stellen, die subsidie toch te verleenen. Ambachtsschool te Haarlem. Tegen het verleenen van een verhoogd sub sidie aan de Ambachtsschool te Haarlem heeft de commissie, in wier handen genoemd werd gesteld tot het uitbrengen van prae-ad- vies. geen bezwaar. Gebleken is, dat de uitgaven zullen worden verhoogd met ongeveer 500 voor meerdere salarissen en Ihoogere pensioenen en het ver binden van een schoenmakerscnrsns aan de school, die in de helft van 1914 in werking zal treden. Aan het ontwerp-besluit dient tevenwei te worden toegevoegd, „onder de voorwaarde, dat bet Rijk 2000 en de gemeente 1000 voor dat jaar toezeggen of beschikbaar stel len hoven bet bedrag der gewone subsidiën." T)c woningen hij Meerenbevg. In de commissie is gevraagd waarom de aanbesteding der 24 woningen zoolang is aangehouden. Door een der leden werd mede gedeeld dat het groote oponthoud veroorzaakt was, door hel besluit om de plannen door een architect te doen opmaken Dit lid gaf daar op een uiteenzetting van het verloop der za ken. Over de verschillende (geleidelijk reeds bekend geworden) plannen; de bezwaren van de Bloemendaalscbe bouwverordening, waar door nieuwe plannen noodig werden, en ten slotte een ongesteldheid van den architect de Bazel, die nieuwe vertraging bracht. Ge meend werd door dat lid dat het beter was het ontwerpen van woningen voortaan niet meer aan een architect op te dragen, daar de hoofdingenieur de bewijzen geleverd heeft dat ook hij sierlijke woningen weet te ontwerpen. Medegedeeld werd nog dat elke woning 3750 zou kosten, voor die in Velsen gebouwd wor den; terwijl de woningen van de Bazel 4100 kosten. De schutsluis te IJmuiden. Bij de behandeling van de voordracht tot het verleenen eener bijdrage van 5.5/9 pet. voor den bouw eener nieuwe schutsluis te IJmuiden, werd gewezen op de groote risico, verbonden aan een sluis van 15 meter (zooals de minister van Waterstaat wil, terwijl de Staatscommissie 14 meter voldoende acht). Verscheidene leden en het lid vau Ged. Sta ten waren echter van oordeel dat het van wijze voorzorg getuigde, om, nu de bonw toch ter hand wordt genomen, een goede voorziening te treffen, berekend op de stout ste vermeerdering van de tonnemnaat der zeeschepen. GRENSUITBREIDING DER GEMEENTE. In het socialistische weekblad staat te lezen dat zeer spoedig bij den Raad een voorstel zal worden ingediend waarbij B. en W. worden uit- genoodigd stappen te doen, om te komen tot een ruime uitbreiding der gemeente. Dit voorstel is geteekend door leden van ver schillende fracties in den Raad. Bij iu formatie deelden de voorstellers ons mede dat nadere inlichtingen hierover niet verstrekt worden. Deze zaak zal dus klaarblij kelijk met de noodige reserve behandeld wor den. TOELATINGSEXAMEN GYMNASUIM. Tot de le klasse van het Gymnasium zijn toe gelaten J. H. Anschütz; Lientje van Beem; C. W. van Bilderbeek; Elisabeth Ch. Bosman; L. C. Bou- ricius; W. C. Crommelin; L. G. van Dam; L. R. van der Eist; C. W. Giltjes; Anna Guépin; G. de Josselin de Jong; M. C. de Jong; R. H. de Jong; J. Kuiper; Maiy P. E. Kruyt; A. F. de Savornin Lohman; C. E. Nardten; E. Pot; Loui se H. Rambonnef; L. H. Sandberg; Clara M. Scholten; E. A. Schoonheijt; J. Spoor; Marga- retha Verwey; Charlotte de Vries; Th. Waller; M. L. van WaisemGeertruida WesselinghMa ria D. de Wijs en A. L. van Zwijndregt. Tot de 2de klasse: H. C. D. Brakenburg en Sj. Biersma. Tot de 3de klasse: O. Witsen. Tot de 4e klasse: J. Talma. Tot de 5e klasse: L. J. Del Baere. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug fce bekomen bij A. Wellcr, KI. Houtstraat 75, een zweep, B. J. Bok, Harmenjansweg no. 5 rood, een bal. J. van Linden, Pieter Kiesstraat 78, een hand doek. M. Beukes, Scheepmakersdijk 6 rood, een halsband. R. Ernskous, Pieter Kiesstraat -44, een rozenkrans. J. Bakker, Westergracht 65 rood, een portemonnaie. Ch. Ooineu, Kleine Houtstraat 62, een schaar, J. Zipp, Tetterode straat 57, een cape. G. Boing, Rozenprieel- straat 35, een schooltasch. J. Honing, Nieuwe Gracht 13, een odeurspuitje. P. Buitink, Tey- lerstraat 62, een pet. N. Lij man, Rozenstraat 51 JJ. een portret. H. Reis, Rollandstraat 10, een bril in étui. Bureau van politie, een bos sleutels. H. G. Deen, Vooruitgangstraat 96, een hondje. J. Suman, Rozenstraat 4, een boekje. J. Eender, Coorhertstraat 29, een hond. F. Smits, Oosterstraat 26, een riem. M. v. d. Vlerken, Leidsclie Plein 33 D., een cape. iF. Kruger, Assendelverstraat 21, een hond. L. de la Cliau, Zomerlustslraat 11 (Heemstede), een portemonnaie. D. Heer es, Leidsohevaart 98, een taschje met inhoud. L. v. d. Goes, Brouwersstraat 36, een band van een kin derwagen. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Nieuwe Gracht 3. Telefoon 1170. Ingeschreven: 8 timmerlieden, 1 wagen maker, 5 metselaars, 3 opperlieden, 4 stuca- doors, 6 machinebankwerkers, 4 grofbank- werkers, 2 vuurwerkers, 1 ketelmaker, 1 bur gersmid, 5 machinisten, 4 stokers, 2 electri- ciens, 1 koperslager, 1 behanger, 1 tuinman, 7 grondwerkers, 2 bakkers, 12 magazijn knechts, 16 loopknechts, 5 huisknechts, 6 kan toorbedienden, 1 letterzetter, 1 lithograaf, 21 losse werklieden, 1 dienstbode, 22 werksters, 4 naaisters, 5 huishoudsters, 6 vrouwelijke kantoorbedienden, 1 koeteier, lbarbier, 8 leer lingen voor verschillende ambachten, 4 win keljuffrouwen, 2 kinderjuffrouwen. PROGRAMMA voor het concert op Zondag 19 Juli a.s>. des avonds kwart, over 8 uur, te geveu door het Orkest der Concert-vereenjging Haarlem's Muziekkorps, in de Sociëteit „Trou moet Rlycken". I. Niederliinder Schützen gilden Marscb, Segfreyd; 2. Ouverture aus der Oper „Der Wassertrager", Cherubini; 3. Fantaisie de l'o péra co mi que espagnole „El Metado Corritz" Ileo; 4. „Waldmeisters Braut", Idylle, Eilen- berg. a. Waldleben. b. Stiindchen. c. Braut- marsch. d. Tanz auf der Wiese. 5. Grosse Fan tasie aus der Oper „Lohengrin", Wagner; 6. Ouverture „Zehn Madchen und kein Mann", Suppé; 7. Ballet de l'opéra „Coppélia", Deli- bes; 8. Walzer aus der Operette „Polnische Wirtschaft", Gilbert,. 9. Grande fantaisie de l'opéra „Les Huguenots", Meyerbeer. voor de muziekuitvoering in den Hout op morgen II. Marsche des Gamins de Paris, Berger; 2. Ouverture Hunyade Laszlo, Erkel; 3. Du und yDu Walzer, Strauss; 4. Fantaisie de l'o péra Mephistopheles, Boito; 5. Ouverture o|p Schuberts liederen, Suppé; 6. Walzer a. d. operette der Graf vou Luxemburg, Léhar; 7. Fantaisie de lx'opera Le Premier jour de Bonheur, Auber. BURGERLIJKE STAND. Geboren: 16 Juli z. v. A. J. Hoff-Tol. 17 Juli d. v. G. KuiperBezemer. z. v. O. W. Klooster-Gardenier. d. v. H. Plaatzer v. d. Hulst-Graüe. 18 Juli z. v. J. G. v. Leyen- horst-v. Dusseïdorp. BINNENLAND. EEN LUCHTSCHIP. Men seint ons uit Vlieland: Gisterenavond 9 uur hoorde men benoorden den lichttoren Vlieland het snorren van een motor. Een groot sigaarvormig luchtschip werd voor het bloote oog duidelijk zichtbaar. Het kwam uit Wes telijke richting en volgde den koers der stoomschepen naar Duitschland of de Oostzee. BUITENLAND. PARIJS, 18 Juli. In de hoofdartikelen der Parijsche ochtendbladen wordt de behande ling van de Caillaux-Calmette-zaak in de bui- tenlandsche pers druk besproken. Men wijst er op, dat een groot aantal verkeerde voor stellingen vooral door de Duitsche pers wor den verspreid. Men tiracht daarom als ver zachtende omstandigheid voor de daad van mevrouw Caillaux de liefde voor haar echt genoot aan te voeren. Bij de bladen in Oos tenrijk, die onder den invloed van het pan- Germanisme staan, neemt men diezelfde hou ding waar. In Engeland uiten zich evenzeer op deze wijze de bladen, die van een Duitsch- vriendschappelijk gevoelen zijn. Dezelfde pers, die nooit een gelegenheid voorbij laat gaan om Frankrijk aan te vallen, slooft zich thans uit in het aanvoeren van verdedigingsmidde len voor mevrouw Caillaux i Men tracht aldus de nagedachtenis van Calmette te besmeuren. De „Figaro" verheugt zich er over, dat die zelfde vertegenwoordigers van de buitenland- sche pers dezer dagen in de gelegenheid zul len worden gesteld om volgens de waarheid verslag te doen van het proces, zoodat zij niet meer van „zekere invloeden" afhankelijk zijn 1 ITALIë EN DE VOORUITZICHTEN AlJDAAR. PARIJS, 18 Juli. De „Matin" meldt uit Genève, dat een groot aantal Italiaansche de serteurs Zwitserland binnenkomen. De Ita lianen verlaten hun land uit vrees oor een expeditie in Albanië. Het zijn niet ill-.m lie den uit don minderen stand, doch k 1- den van de beste families. .Tocj men hun er op wees, dat >;ij nooit meer in Italië kunnen terugkomen, .m-,mal den zij, dat de republikeinséh© beweg'.n in Italië groote vorderingen maakt, waarvan over eenige jaren de resultaten zullen blij ken. Zij hopen dan op een algemeene amnestie. ONTPLOFFING VAN SPRINGSTOFFEN OP DRAADLOOZE WIJZE. MILAAN, 18 Juli. Hier heeft y.ich een syn dicaat, gevormd met het doel de uitvinding van den ingenieur Ulivi, om springstoffen op draadlooze wijze tot ontploffing te brengen, te exploiteeren. Een bedrag van ongeveer 100.000 Lire werd reeds aangewend voor het doen van proefnemingen. Thans wordt het plotseling verdwijnen van den ingenieur ge meld. De leden van het syndicaat echter heb ben in hem het volle vertrouwen, zij ge- looven, dat Ulivi door onverwachte familie omstandigheden tijdelijk vertrokken is. Andere personen zijn evenwel van oordeel, dat zijne verdwijning in verband staat met aanbiedin gen van Turkije en van Duitschland. UIT ALBANIë. DÜRA2SZO, 18 Juli. De operaties der rebel len voor Durazzo zijn tot stilstand gekomen. Dagelijks komen vluchtelingen uit Valona, welke bijzonderheden mededeelen over het optreden der rebellen. Valona zelf is zoo goed als geheel onverdedigd. Be consuls en de com mandanten der Italiaansche en Oostenrijksche oorlogsschepen hebben tusschen de haven en de stad een neutrale zone vastgesteld, waar heen de bevolking zich kan begeven om zich aldus te beschermen. Albanië heeft uit Oos tenrijk op bestelling 12 stukken geschutt ont vangen, doch de Hollandsche officieren weige ren om daarmede iets uit te voeren omdat de kanonnen te oud zijn. De opstandelingen heb ben op de heuvek rondom de stad het geschut 'opgesteld, dat zij op de rcgeeringstrocpen veroverden. STORMEN EN ONWEER. NEW-YORK, 18 Juli. Een wervelstorm heeft in den staat Kentucky groote verwoestingen aan gericht. Naar uit Henderson geseind wordt, is de geheele omgeving door den wervelstorm ver woest. Er zijn talrijke slachtoffers. Tot nu toe heeft men vijf lijken gevonden, doch men vreest, dat zich onder de puinhoopen der ingestorte hui zen nog meerdere dooden zullen bevinden. De schade wordt op eenige millioenen dollars ge schat.. Ook uit andere plaatsen komen berichten van verwoestingen door overstrooming. MILAAN, 18 Juli. Een ernstig onweer heeft in Lombardije gewoed. Twee vrouwen die in een hut in de nabijheid van Como gevlucht waren, werden door den bliksem gedood. Aan het Lago Magiore werd groote schade door hagelslag aan gericht. Geheet Milaan is door zware slagregens Wanneer men tandpijn gehad heeft, is men erkentelijk aan den tandarts die uwe tanden heeft weten in orde te brengen, hen voor een lang gebruik opnieuw geschikt heeft weten te maken, te repareeren en die niet tot den te snellen maatregel, ze te trekken, is overgegaan. „Behan delen, maar niet trekken," is de zinspreuk van den goeden tandarts. Zij die aan de maag lijden, zouden zonder twijfel even dankbaar zijn aan hem die hen iets anders gaf, dan dezen raad: „Gij lijdt aan de maag, eet dan niet meer." Men weet hoe pijnlijk het is, zich te bepalen tot een leefregel die u de geliefdste spijzen en de aangenaamste dranken onthoudt, die u in één woord, alle geneuchten der tafel verbiedt. Laten wij bovendien hieraan toevoegen dat zulk een behandeling practise!) onmogelijk is voor duizenden zieken, tengevolge van hun beroep dat hen verplicht buitenshuis te eten. Aan al die ongelukkige, die veroordeeld zijn te lijden omdat zij zich het eten niet kunnen ontzeggen, raden wij een proef te nemen met een aangename behandeling, een behandeling die niet overmatig streng is, die gemakkelijk gevolgd kan worden, zelfs op reis, die niet kostbaar noch saarngesteld is en die toch de beste resultaten geeft. Wij bedoelen de behandeling met de Pink Pillen. Een of twee Pink Pillen na iederen maaltijd, gedurende eenige dagen en dat zal voldoende zijn om uw maag te repareeren. Zij zlln verkrijgbaar fl.75 7>er ij?®8 )9 per zei doo- zen bi| hel Hoold-depS» der Pink-PHlen, Dacoetakade IShuIa, Amiferdam. Voor Haarlem en omatreken bil da firma's].!. Göpplnger, Gr. Houtstraat 147a, W. A. Schou ten, dropist te Lisse. En verder bij verschillende Apothe ken ea Drogisten. BLOEMEND AAX. Koninginnedag. In de gisterenavond gehou den vergadering der vereeniging „Koninginne dag" alhier, wijdde de voorzitter, de heer Born- water, enkele woorden san de nagedachtenis van het overleden bestuurslid den lieer Roozen. De rekening en verantwoording van den penningmeester werd goedgekeurd. Tot bestuursleden werden herkozen de hceren J. Th. Born water; H. Hoekstra; O. van Wil- ligenburg; F. van Twisk en W. J. de Wild, ter wijl besloten werd in de vacature Roozen voor- loopig niet te voorzien. Besloten werd op 31 Augustus een kinder feest te organiseeren, doch met het oog op den slechten toestand der kas voor ieder kind 0.50 uit te trekken. Uitgezonderd zullen zijn de kinderen der O. L. School te Bloemendaal, aan wie ter ge legenheid van de opening dier school een fees tje gegeven zal worden door de gemeente. Het plan bestaat het volgend jaar ter her denking van den slag bij Waterloo een grooter feest te organiseeren, terwijl in een volgende vergadering plannen zullen worden besproken het ledental uit te breiden, en daardoor den financieelen toestand der vereeniging te verbe- teren. VELSEN. Gemeenteraad. Gisterenmiddag vergaderde de gemeenteraad. Anwezig waren 12 ledeu. Op de notulen hebben de heereu Landeweerd, Vermeulen en Brink eenige opmerkingen De Voorzitter zegt, dat er van den mi nister bericht is ingekomen dat de gemeente Velsen voor 1915 nog niet in aanmerking komt voor een Hoogere Burgerschool, maar wel voor 1916. Voor kennisgeving worden aangenomen: a. berichten van Gedeputeerde Staten van toezending van goedgekeurde raadsbesluiten; b. aanneming van een benoeming; c. bericht dat de boekhouding van het gas bedrijf in orde is bevonden. De heer Netscher wil eenige woorden zeggen over den accountant, den heer Post, Spreker acht de keuze van den heer Post niet gelukkig en wel omdat de heer Post vroeger accountant is geweest, bij de Maatschappij Oceaan, waar ook de weth. van O. W. aan werk zaam is geweest. Wat liy niet goed vindt, omdat men dan de regeering van kliekjes krijgt. Spreker heeft dit reeds in de vergadering van de commissie Openbare Werken besproken. De heer Vermeulen zegt, dat de heer Netscher reeds de helft, van zijn bewering heeft laten vallen, n.l. dat de accountant Post vroe ger in kennis is geweest met, den boekhouder Keiler, omdat dit niet zoo is. Spreker zegt, dat de heer Netscher gezegd heeft, dat de heer Post kundig en bekwaam is, wat feitelijk reeds alle bespreking afsnijdt. Deze accountaut is belast geweest met verschillende belangrijke zaken door de rechtbank. Spreker zegt, dat hij bij de Oceaan alleen technische werkzaamheden heeft gedaan, zoo dat er bij hem geen accountant noodig was. De heer Netscher zegt, dat hij niet ge zegd heeft, dat, de accountant Post, met den boekhouder Keiler bekend was. Verschillende leden tegelijk. Wel gezegd! De heer N e t s e li e r, dan neem ik dit woord terug, wanneer ik het mocht gezegd hebben. Spreker acht, het geen verhouding, dat er drie personen elkaar bij de boekhouding aan treffen, welke elkaar vroeger reeds gekend hebben. De heer Vermeulen zegt, dat het krin getje van drie niet is de weth. Vermeulen, de accountant Post en de boekhouder Keiler, maar wel de burgemeester, de accountant, en de boek houder. De heer Landeweerd vraagt, hoe het college tegenover de straf van Verhoef staat? En wanneer die straf in uitvoering zal gaan. De heer Vermeulen zegt, dat deze zaak nog niet in het college is besproken. De heer Netscher vraagt wat B. en W. zullen doen, om schadevergoeding aan dezen man te geven. De heer Vermeulen zegt, dat in de vol gende vergadering prae-advies over het stuk van Verhoef zal worden uitgebracht. De Voorzitter zegt, dat de boekhouder Keiler reeds verschillende avonden heeft over gewerkt en, stelt voor om aan dezen ambtenaar 150 te geven, wanneer bij een volledig rap port uitbrengt over de jaren 1911, 1912 en 1913. Het verhoor van den lieer Tollenaar heeft op spreker geen gunstigen indruk gemaakt. Het heeft op den voorzitter den indruk ge maakt, dat het den accountant geen ernst was geweest om de stukken te krijgen. De heer Landeweerd zegt, dat de 'fou ten voor een groot deel gemaakt zijn door Schoolemans, terwijl de hoer Harfmans hier aansprakelijk voor is. Wiidloopige besprekingen worden thans gehouden over het rapport. Het voornaamste punt waar bijna alles op aankomt is, dat men recht wil en dat wanneer de heer Hartmans niet schuldig is hem recht geschiedt en dat wanneer er fraude is gebeurd er ook recht zal geschieden. De heer v. T u y 11 stelt voor een onbeperkt crediet, toe te staan tot aanstelling van een nieuwen accoutant welke in overleg met den raad van beroep zal worden zal worden be noemd. Over dit voorstel staken de stemmen. Tegen de lieeren v. Rliiin, Gerritsen, Huig, Vermeulen, Handgraaff en Hoogland. Besloten wordt het crediet van 80000 te verminderen tot 79000 n.l. na aftrek van de benzinetank, zooals, in de vorige vergadering besloten was. Besloten werd om den accountant, Tollenaar te betalen. Besloten werd het Raadsbesluit van 11 Fe bruari 1914 zoodanig te wijzigen, dat er bij de leening komt te staan in 20 gelijke jaren. Besloten werd op voorstel van den heer Brink het Raadsbesluit, om toelage woning- huur nog van terugwerkende kracht te ^aten zijn op den deurwaarder v. Heijst. Punt 2 inzake den ontsmettingsdiens't en Vel- zens Ziekenfonds wordt aangehouden. Over uitbreiding van leerkrachten aan de scholen C en D wordt besloten vergadering ge houden. Besloten wordt na de heropening der verga dering om de leerkrachten aan school C en D met één te vermeerderen. j Tot, onderwijzers aan school D werden be- noemd de heeren P. J. de Mooy en J. E. Blok. Respectievelijk van Sommelsdijk en Bergam bacht. Aan de orde komt het voorstel tot reorgani satie der secretarie. De heer Netscher weet wat er op de secretarie gedaan moet worden en is dan ook voor het voorstel om uitbreiding van het perso neel. Spreker is het echter niet, eens. dat de amb tenaren hierover niet zijn geboord. De beer V ermeulen zegt, dat hij er ook voor is, om de ambtenaren hierover te hooren, doch toen dit niet gebeurde, liij zelf bij eenige ambtenaren ïnformatie's hierover ingewonnen. De heer N e t s c li e r stelt voor. om het be. drag van de typiste welke zou worden benoemd van 300 op 400 te stellen. Dit voorstel wordt verworpen met 7 tegen 5 stemmen. Tegen do heeren Vermeulen, Hand' graaft', Hoogland, v. Tuyll, v. Rhyn, Gerritsen en Huig. Het voorstel van B.en W. om uitbreiding van het personeel der secretarie, en instelling ecneï finantieele commissie wordt aangenomen met 11 tegen 1 stern. 'Tegen de heer v. Tuyll. l)e heer Netscher stelt voor punt G, in trekking van punt 1. Raadsbesluit lot reorgani satie school A en verleening crediet, jrlannen vergrooting school B, aan te houden. De Voorzitte r zegt, dat dit een uitvloei sel is van bet besluit door den rand genomen- Punt 6 a wordt zonder-hoofdelijke stemming aangenomen. Punt 6 b wordt op voorstel van den heer Net scher aangehouden voor een half jaar. Aangenomen wordt de ruil, koop en verkoolt van gronden iu de afd. Jon Gijzenvaart. Aangenomen Wordt het crediet voor meer dere kosten van bestrating en rioleering aan de Corverslaan. De heer Netscher is tegen den aankoop van grond aan de Koekoek, omdat, er geen ver binding is tusschen de eigen terreinen. De heer Vermeulen zegt, dat er wel ver binding is, zoowel met den weg. als met bef terrein bij de openbare school te Velseroord. Besloten wordt om dezen grond te koopen met 9 tegen 2 stemmen. Tegen de heeren Netscher en v. Rhijn. Besloten wordt als gevolg hiervan een leening aan te gaan van ten hoogste 24000 i 4% af te lossen in ten hoogste 24 jaar. Besloten wordt het geven van straatnamen te Santpoort. Eervol ontslag wordt verleend aan W. Rencs als onderwijzer van het herhalingsonderwijs en aan mej. A. B. Stadt als onderwijzeres. Op een aanvrage van de loge Philadelphia no. 34 van de Good Templars om subsidie voor drankbestrijding wordt afwijzend beschikt- Besloten wordt, om aan de scholen ver- bandkisten te verstrekken. Een adres van den heer L. W. Kuiper, admi nistrateur der armbesturen om verliooging züner bezoldiging zal worden behandeld bij de begrooting. De verslagen van a de gemeente en b de burgeravondschool zullen bij de leden worden rondgezonden. De aankoop van inschrijving in het Groot boek wordt verworpen met 10 tegen 2 stemmen. Voor de heeren Vermeulen en Handgraaff. De verhooging van het voorschot voor den gemeente-ontvanger is aangenomen De suppl. begrooting af- en overschrijving onvoorziene uitgaven wordt goedgekeurd. Goedgekeurd worden de begrootingen over 1915 van: a. R. K. Burgerlijk Armbestuur; b. de Kamer van Koophandel en fabriekenq c. bet, gasbedrijf. De najaarsschouw over de wateren wordt ge steld op 17 October. Benoemd wordt als lid der gascommissie de heer Polderman. Aan de Rondvraag nemen deel de heeren: Landeweerd, Brink, Netscher, v. Tuyll en Ger ritsen welke beantwoord worden door den voor- ziter en den heer Vermeulen. De vergadering wordt gesloten en zal voort gezet worden de volgende week Vrijdag 's avonds 8 uur. Burgeravondschool. De vergrooting van de burgeravondschool, waar Donderdagmiddag de aanbesteding van plaats had, is gegund aan de laagste inschrijfster, de firma P. Heeze en Zoon, te IJmuiden, voor f 5685. BURGERLIJKE STAND. ALKMAAR. Ondertrouwd16 JuliL. Ploe ger en B. v. Broekhuizen. J. Haan en M. Jonker. G. J. van Zuuk en O. v. Weenen. Geboren: 15 Juli: d. van J. Bruinvis en W. Nieborg. Overleden: 16 Juli. T. Vis 4 jaar. J. Constant, 75 jaar. Verduistering. Gisteren is de 34-jarige G. B., stationschef der D. S. M., hij de tram lijn MeppelBalkbrug te Meppel, in hechte nis genomen. Hij wordt verdacht van ver duistering van gelden en het maken van val- sche handteekeniugen. Het tot nu vermisto bedraagt ongeveer 1000. De malversatiën, die plaats vonden bij het verrekenen der rem- boursementen, moeten al geruimen tijd (heb ben voorgedaan, wat het onderzoek ingewik kelder maakt. De Zw. Ct. meldt nog, dat er reeds een "be kentenis is afgelegd. Gisteren is B.. die van zijn jeugd af bij de D. S. M. in betrekkin» was, naar Assen gebracht en ter beschikking van de justitie gesteld. Een fabriek afgebrand. Donderdagavond is te Oss de etoomvleeschwarenfabriek van D. P. Hildebrandt, door onbekende oorzaak geheel afgebrand. Een en ander was op beurs- polis verzekerd. Door den trein gegrepen. Aan het station te Maastricht is gistermiddag de hulprem- mer F. H S., toen hij de lijn wilde oversteken door een binnenkomenden personentrein ge grepen. De machinist, die het ongeluk zag aankomen, remde uit alle macht, meldt de N. R. Ct. Todb is van S. de linkerarm ver brijzeld en kreeg hij eenige hoofdwonden. Hii werd naar het gesticht Calvariënberg over gebracht. VEERTIG-J ARIG PRIESTERJUBILE VAN MGR. D'EN AARTSBISSCHOP. Naar de Msb„ verneemt, mocht Z. D. H. da Aartsbisschop, Mgr. H. v. d. Wetering, ter gelegenheid van zijn 40-jarig priesterfeest een eigenhandig schrijven va® den H. Vader ont vangen. Z. Di. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft belast met de voorbereiding van de oprich ting eener parochie te Rekken den Weleerv" 'neer W. de Groot.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 2