Smakelijk Brood Electr. Lnxe-Broodfabriek R. K. Kereeninigingsieven in Haarïem en ietfsriandsciie ft. i. '«nikste mt Haarlem en toiteagegsgkiea. en tot ondersteuning van behoeftig© ker ken. Verg. 4. Door een Pater Jezuiet. 2—5 Nov. Huismoeders. Vergoeding 4. Door een Pater Dominicaan. 9—12 Nov. Dames van den deftigen stand. Verg. 10. Door een Pater Capucijn. 16—19 Nov. Dames uit den Middenstand. Ver goeding 6. Door een Pater Redemptorist. 2026 Nov. Meisjes. Vergoeding 4. Door een Pater Augustijn. N.B. Men wordt verzocht zich voor deze Eetraiten op te geven hij de Eerw. Geeste lijkheid. Onder deze rubriek worden, op verzoek der besturen, geregeld opgenomen de R. K. Ver een i gin gen van Haarlem en O. met korte be- scbrijvirr van het doel en opgave van het dageiijksch bes!uur. Verenigingen, die gere geld in deze rubriek wenscben vermeld te worden ;,t .mi zich te wenden tot de Re dactie der N. Haarl. Crt. HAARLEM. R. K. Volksbond, Gebouw Sint Bavo, Smedestraat. De Ned. U. K. Volksbond beeft ten doel de zedelijke en stoffelijke verheffing van het volk te bevorderen in den geest en volgens de beginselen der Eoomscb-Katholieke Kerk. Het Dageiijksch bestuur der afdeeling Haarlem bestaat uit de keeren W. B. Gus kens, voorzitter; A. L. Vollaerts, Soutmans straat 29, secretaris; G. Th. Brom, penning meester. Vriendenkring van het Allerh, Sacrament. Eerevoorz. Z.D.H. de Bisschop van Haarlem. Deze vereeniging, opgericht 12 Maart 1897, stelt zich ten doel de devotie tot het Allerh. Sacrament onder de mannen te Haarlem en aangrenzende gemeenten meer en meer te bevorderen en te verspreiden en wel in het bijzonder op dagen van aanbidding en veer tig uren gebed. Ze telt ruim 200 leden, die jaarlijks minstens 50 cents bijdragen en houdt hare vergaderingen gewoonlijk in 't gebouw St. Bavo, waarop verschillende besprekingen den Kring betreffende, worden gehouden, meestal een geestelijk spreker optreedt en de samenstelling der processies plaats vindt. Aanmelding voor lidmaatschap kan geschie den bij de heeren D. Janse, Jansstraat 20rood, voorzitter, en Willem Robbers, Raamsingel 38, le secretaris. Eerbied in Gods Huis. Doel is: de orde en de eerbied voor het H. Sacrament des Altaars in de kerken te bewaren en te verhoogen. Voor dit doel wordt de medewerking van nog vele leden op prijs gesteld. Dageiijksch bestuur is: C. van Wieringen, voorzitter; J. van der Aart, Koningstein straat 19, secretaris; L. de Rooi, penning meester. St. Jozefs-Gezellen-Vereeniging. De V ereen iging stelt zich ten doel bij hare leden, zijnde Katholieke jongelieden uit den werkenden stand, de katholieke beginselen te steunen en om den goeden geest in hen leven dig te houden, die hen tot ijverige, bekwame werklieden en gelukkige huisvaders, zoo mo gelijk tot welvarende bazen zal vormen. De contributie bedraagt 10 ct. per week. Aan de vereeniging zijn verbonden; lo. een door Rijk, Provincie en Gemeente gesubsi dieerde Teekenschool; 2e. winteravondcursus sen, op verschillend gebied; 3e. een spaar bank; 4e. het ziekenfonds St. Raphael; 5e. een Rederijkerskamer. De gezellen kunnen alle werkdagen bijeen komen in bet Verenigingslokaal Zoetestr. 19, 's avonds resp. van 7—10 uur en Zondags van 12—3 en van 8—10 uur. Aanmelding kan steeds geschieden bij den Voorzitter, Nieuwe Groenmarkt 12, of eiken Zoudagavond van 8—9 uur in het Vereeu-i gingslokaal voornoemd. Het bestuur bestaat uit den WelEerw. Pa ter C. Caminada, Voorz., W. B. Guskens, Vi- ce-Voorzitter, H. Kerkboff, Secretaris, J. W. Goeden, Penningmeester, A. F. van der Vaart,, H. J. Bodenstaff en J. P. Maas. Dankbereïdersvereeniging „St. Egbertus". Deze vereeniging heeft ten doel de geestelij ke en stoffelijke belangen barer leden te be hartigen. Allen, die werkzaam zijn bij distil lateurs, bierbrouwers, of in de melkbereiding enz., kunnen zich als lid opgeven. Het bestuur bestaat uit de heeren: A. Dam, Voorz.; J. Leef lang, Secr., Gr. Heiligland 28; H. Verha zen, Pennningm. R. K. Kring. Het doel dezer vereeniging is, eene nauwe re aaneensluiting onder de R. K. Jongelie den van Haarlem en aangrenzende gemeen ten, jongelieden, die ten minste tot den mid denstand gerekend kunnen worden en den leeftijd van 18 jaar bereikt hebben, te bevor deren. Dit doel wil zij bereiken door bet houden van eene sociëteit met leestafel, het oprichten en het instandhouden van eene bibliotheek, het doen houden van lezingen, conferenties en voordrachten, door muziek en zang en verder door alle wettige middelen, die volgens Ka tholiek beginsel geoorloofd en aan boven genoemd doel der vereeniging bevorderlijk kunnen zijn. Het bestuur bestaat nit: H. J. Ganzeboom Jr., voorzitter; C. H. Bosse, onder-voorz.; H. Th. Fibbe, secr., Jansweg 46, J. W. Th. Fib- be, 2e secr., P. B. Kerkhoff, penningmeester. Uit de leden heeft zich gevormd een Too- neel- en Reciteerclub, die zich ten doel stelt den leden, donateurs en buitengewone leden van den R. K. Kring ontwikkelende en ge zellige avonden te verschaffen. Het bestuur bestaat uit: C. Paanakker, voorzitter; N. H. M. Zwager, secretaris, Ri- viervieehmarkt 11a; H. IJsselmuiden, pen ningmeester; G. Nieleu, artistiek leider. Geestelijk adviseur is de WelEerw. Pa ter C. H. Caminada, Katholieke Sociale Actie. Doel: De katholieke sociale actie in den zin der Encyclieken „Rerum No varum" en „Gra ves de Communi re" in gehoorzaamheid aan Z. D. H. den Bisschop op de krachtigste wijze te bevorderen, met uitsluiting van alle zui- ver-politieke actie. Bestuur: J. H. Visser, voorzitter; J. Ch. Vintges, penningmeester. J. W. M. Pasdeloup, Spaarne 41B rood, secretaris. L,U- Kruisverbond. Het Kruisverbond werd opgericht den Ï1 Januari 1904 en stelt zich ten doel de drank bestrijding meer in bet bijzonder onder de mannen. Het bestuur bestaat uit de heeren: W. J. Speller, voorzitter; C. J. Gonnet, Paviljoens laan 1, secretaris. Geestelijk adviseur de Wel Eerw. kapelaan C. P. van der Salm. Genootschap van den „Stillen Omgang" te Haarlem. Doel van bet Genootschap is: jaarlijks tij dens het octaaf van bet Heilig Sacrament van Mirakel te Amsterdam, zich te voet naar de „Heilige Stede" te begeven en daar den „Stillen Omgang" te houden. Leden zijn R. K. mannen boven de 18 jaar. De jaarlijksche contributie bedraagt 50 ct. Uitsluitend leden en alléén op vertoon van het afgegeven bewijs, hebben toegang: vóór de afreis tot de kerk van St. Jan te Haar lem en na het volbrengen van den Stillen Omgang tot de kerk van de H.H. Apostelen Peirus en Paulus (St. Jozef) te Amsterdam. Het bestuur bestaat uit de heeren: D. Janse, voorzitter, Jansstraat 20rood; A. Knijpers, se cretaris; Burretstraat 6; H. S. Thnis Jb.zn., penningmeester, Warmoesstraat 5. R. K. Fabricks-, Haven- en Transportarbei- dersvereeniging „St, Wiliibrordus". Deze vereeniging beeft ten doel: de zede lijke en stoffelijke v rheffing der leden op den grondslag der F K. beginselen te be vorderen. Als lid kunnen toetreden zij, die in het haven- en transportbedrijf werkzaam zijn: voerlieden, wagenrijders, z.g. witkielen. Verder arbeiders of arbeidsters werkzaam aan car ton-, papier-, linoleum- of olie-, staniol-, cap sules-, schoen-, crème-, suiker- en andere fa brieken, als soda-, sodex-, zeep-essencess melksuikerfabrieken; werklieden aan suiker raffinaderijen, koffiebranderijen, lakstoke- rijeu; schippers, loop-, winkel-, magazijn- en pakhuisknechts, melkslijters, melkventers, losse werklieden, courant- en tijdschriften Qe- zorgers, en verder allen, die in een of ander bedrijf werkzaam zijn en niet in een der vak- bonden kunnen worden opgenomen. Het bestuur van de afdeeling is samenge steld als volgt: B. J. M. Roosloot, voorz.; J. Antbonisse, secr., H. J. Terhorst, penningm. R. K. Pol. Propagandaclob. Tot bijstand van het Bestuur der R. K. Kiesvereeniging te Haarlem bestaat er eene politieke propaganda-club, welke zich ten doel stelt: de verbooging der^ politieke ken nis en actie onder de Katholieken te Haar- lem. Dit doel tracht zij te bereiken door: a. het verschaffen van inlichtingen ter verkrijging van het kiesrecht; b. het deelnemen aan de practische ver- verkiezingswerkzaamheden; c. bet opwekken tot toetreding als lid der R. K. Kiesvereeniging. Nieuwe leden kunnen ten allen tijde wor den aangenomen en melden zich daarvoor aan bij bet Bestuur. Het Bestuur: J. H. Visser, voorzitter, Nien- we Gracht 46; F. Pielage, secretaris, Spek- straat 1. R. K. Kiesvereeniging te Schoten (stadsgedeelte). Het bestuur der R. K. Kiesvereeniging te Schoten (stadsgedeelte) is samengesteld als volgt: F. H. M. Hafkenscheidt, le voorzitter, Sehoterweg 88; J. F. Burgbauts, 2e voorzitter; J. D. van Steen, le secretaris; S. Olie, 2e secr.; G. Telman, le penningm.. Gen. de la Reystr. 68; K. C. Donsen, 2e penningm.; N. Cobelens. commissaris. R. K. Militairen-Vereeniging, Zoetestr. 14. De Vereeniging heeft ten doel: Bevorde ring van godsdienst, zedelijkheid en trouwe plichtsbetrachting onder de R. K. Militairen, te Haarlem in garnizoen. Tot dit doel heeft zij een eigen gebouw, gelegen Zoetestraat 14, waarin zij aan hare leden, de R. K. Militairen, gelegenheid geeft zich eiken avond onder leiding van den Eerw. Directeur en het Bestuur te vereeni gen en zich aldaar met gepaste ontspanning, en goede leetuur te vermaken en zich door gebed te stichten. Bestuur: WelEerw. Heer J. J J. Noord man, Pres.-Dir.; W. J. B. van Liemt, War moesstraat 30, Secretaris; J. v. d. Star, Pen ningmeester. R. K. Slagersgezellen-Vcreeniging „St. Joris" Afdeeling Haarlem. De Bond heeft ten doel: de zedelijke en stof felijke verheffing der slagersgezellen op den grondslag der Roomsch-Katholieke beginse len. Ledenvergadering eiken eersten Maandag der maand, des avonds half negen, in het ge bouw St. Bavo. Het dageiijksch bestuur bestaat uit de hee ren E. C Spruijt, voorzitter, L. van Lent en J. Ligtbart; Secretariaat: Leidscbe Vaartweg 201. Haarl. Kath. Esperantoclub. Het doel aangegeven door de Ned. Kat. Esp. Ver.: le. Verspreiding der wereldhulptaal Espe ranto onder de Katholieken; 2e. de behartiging der internationaal katho lieke belangen in den meest nitgebreiden zin door middel van Esperanto. Deze vereeniging, bestaande uit dames zoo wel als beeren, houdt bare vergaderingen om de twee weken op Donderdag, in St. Bavo, Smedestraat Voorzitter is de beer J. J. Vollaerts, Am sterdamstraat 70; secretaris de heer G. A. Porre, Pieter Kiesstraat 6. Patronaat van St. Josephs-Ambaohtsleerlin- gen. Nieuwe Groenmarkt 22. Bescherming en steun aan jongens uit de door de St. Vincentiusvereeniging bezochte gezinnen en aan die, welke om een of andere reden geen plaats kunnen vinden in de Pa rochiale Patronaten. President: F. Kimman. Geestel. Directeur: p. A. Elierbeck. Secreta ris: J. y. d. Psvoort, Gierstraat 44. Geloof en Wetenschap. Doel: Het behoud en de ontwikkeling der katholieke beginselen, bizonder lijk onder de meer ontwikkelden. Dageiijksch Bestuur: J. Roodnat, voorz.; O. Smit, Penningmeester; H. Kraetzer, Raadhuisplein, Heemstede, secretaris. R. K. Reddingsbrigade „Dr. Ariëns". onder patronaat van den H. Augustinus, onderafd. Kruisverbond te Haarlem. De Reddingsbrigade stelt zich ten doel het redden van R. K. mannel. drankzuchtigen. Voor inlichtingen en opgave van personen wende men zich schriftelijk tot den secreta ris den heer J. Th. Potma, Maarten van Heemskerkstraat 27. R. K. Ver. t. Bescherming v. Meisjes. Secretariaat Villa Beukenoord, BloemendaaL De Vereeniging heeft ten doel alleenstaan de meisjes te beschermen tegen gevaren, die geloof of zeden bedreigen. In het Tehuis Ged. Oude Gracht 111, is gele genheid tot huisvesting en ontspanning voor winkeljuffrouwen en dienstboden. Bemiddelingsbureau voor dienstaanvragen en aanbiedingen geopend Dinsdag 34, Don derdagavond 8—9. Presidente: Mevr. van MeeuwenThijssen, villa Eikenbof te Heemstede; Secretaresse: mej. Deckers, Hartelustlaan 12, Bloemendaal; penningmeesteres: mevr. Robde—Ledel, Gr. Houtstraat 88, Haarlem. R. K. Meisjes-patronaat „St. Rosa". Gevestigd Nassaulaan 50. Het patronaat werd opgericht 5 Februari 1894 Het doel is Roomsch-Katholieke meisjes uit den arbeidenden stand en van den leeftijd vau 12 tot 16 jaren tot brave en degelijke dienstboden te vormen. Ter bereiking van dit doel ontvangen zij geheel gratis onderricht in naaien, verstel len, knippen, merken, mazen en stoppen; als mede herhalingsonderwijs in de Godsdienst leer en gewijde geschiedenis, in het lezen, schrijven en rekenen. Da oudste leerlingen ontvangen twee keer per week onderricht, hetzij des Maandags en Woensdags, of des Dinsdags en Donderdags; de eerstbeginnenden alleen des Vrijdags. Alle lessen worden gegeven des avonds vaD half zeven tot half negen. Nieuwe leerlingen worden in de maanden Juli en December aangenomen. Voor de leerlingen bestaat er een spaar bank en een strijkcursus. lederen lsten Woensdag der maand des nam. van half drie tot half vijf is het bestuur te spreken in het Patronaat omtrent de be langen der leerlingen. Het bestnur bestaat uit: mej. J. D. O. Loo meijer, presidente; mej. M. H. v. Velsen pen- ningmeesteresse; mej. M. C M. de Graaff, se cretaresse, Zijlstraat 13-15. Geestelijk adviseur is de Weleerw. Pater A. M. Elierbeck. Vereeniging der Eeuwigdurende Aanbidding en van het Liefdewerk tot Versiering en Ondersteuning van arme en behoeftige Kerken Bestunr: Mevr. de Wed. J. Beijnes—v. d. Heijden, presidente; mevr. R. J. van Dieren Bijvoet— Haakman v. d. Berg, vicc-pres.; mej. W. M. Beijnes, penningmeesteres:e: mej. J. D. O. Loomeijer, secretaresse. Raadsleden: Mevr. Wed. ten HagenReu ver; mevr. Grijpink—Middelboff; mevrouw v. Hees—Lams; mevr. Wed. Kok-Kavelaars; mej. W. van Hees. Directeur is de HoogEerw. heer H. F. J. Rikmenspoel, plebaan der Kathedrale kerk. R. K. Tehuis voor schoolgaande kinderen „Sint Ludoviea". De Sint Ludoviea-vereeniging stelt zich ten doel hulp te verleenen aan ouders, die niet in staat zijn hun kinderen buiten de school uren te verzorgen. Inlichtingen te bekomen aan het Tehuis, Ged. O. Gracht 111, iederen werkdag, uitgenomen des Zaterdags, tusscben vijl nnr en half acht Geestelijk adviseur is le WelEerw. Pater A. M. Elierbeck. Maria-Vereeniging. Secretariaat Zijlweg 82a, Overveen. De vereeniging beeft ten doel het alcoholis me in katholieken geest krachtdadig te be strijden. De leden ziin gebeelonthoudster of afschafster. Lidmaatschap van de Maria-Ver. vanaf 16 jaar, van den Meisjesbond van 12- tot 16 jaar, van de St. Anna-Ver. voor kinde ren beneden 12 jaar. Mej. N. Kruysman, pres.; mej. A. Roozen, secretaresse, Zijlweg 82a, Overveen; mej. C. Russell, peuningmeesteresse. R. K. Vrouwenbond. (Afd. Haarlem). Het doel.der vereeniging is de deelneming der Katholieke vrouw aan het godsdienstig en maatschappelijk leven op de krachtigste wijze te bevorderen, aan te moedigen en te steunen, met uitsluiting echter van alle zui ver politieke actie._ Leden der vereeniging kunnen worden: a. alle R. K. vrouwen, die den leeftijd van 18 jaar bereikt hebben en te wier aanzien niets aan te merken valt wat godsdienst en zeden betreft. b. Bisschoppelijk goedgekeurde rechtsper soonlijkheid bezittende plaatselijke vereeni- gingen van vrouwen, welke door bet dage iijksch bestunr als zoodanig zijn erkend. Het dageiijksch bestuur bestaat uit de vol gende dames: Mevr. Diepenbrock, Staten- bolwerk 34, presidente; Mevr. M. Schiphorst, Tetterodestraat 78, 2e secretaresse en Mevr. Dirken, Raamvest 17, peuningmeesteresse. Geestel. Adviseur is de Zeereerw. Heer J. II. W. Borsboom. St Elisabeth's Vereeniging. Het doel der St. Elisabeth's Vereeniging is: Arme zieken te bezoeken en van verster kende middelen te voorzien. Inleveren van ziekenbriefjes Maandagavond tusscben 7 uur en half 9. Woensdag- en Vrijdagmiddag tus scben 1 en 2 uur, Jansstrnat 49. Het Bestuur: Mevrouw A. C. C. Roodnat— Setioemaker, presidente; mej. C. A. de Wildt, vice-presidente; mej. M. J. van der Pigge, secretaresse; mej. J. G. H. van Liemt, 2de secretaresse; mej. S. J. Proot, penningmeee- teres; mej. M. van der Aa, magazijnmees teres; mej. A. J. G. Gallenkamp, bestuurslid. R. K. Vrouwenvcreeniging van strijksters, droogsters en reksters H. Rosa van Lima. Deze vereeniging beeft tot doel: de zede lijke en stoffelijke verheffing der leden op> den grondslag der R. K. beginselen te bevor deren. Ais leden kunnen toetreden zij, die in het bedrijf werkzaam zijn. Nieuwe leden kun nen ten allen tijde worden aangenomen en1 melden zidfc daarvoor aan bij het Bestuur: C. Groenendaal, pres., Zijlstraat 34; M. v. d. Veldt, 2e pres., Meester Joostenlaan 24; E. Kok, le secr., Burgwal 105; M. Kors, 2e secr.. Kennemerstraat 3; C. van Leeuwen, le penn.. Rollandstraat 24; W. Fensers, 2e penn., A. L. Dyserinckstraat 11. R. K. Propagandaelnb voor Volkszang. Onderafdeeling van de Afd. Haarlem der R. K. Vereeniging voor Volkszang in het Diocees Haarlem. Bestaat uit dames en hee ren uit den netten burgerstand en stelt zich ten doel den R. K. Volkszang te bevorderen door bet propageeren van het gezonde volks lied, in buis en daarbuiten, zoowel door het beoefenen van den zang uit de door de Fe deratie uitgegeven Liederenbundels, alsook van meerstemmige muziek; voorts door het medewerken op uitvoeringen, feestavonden, vergaderingen en verder overal waar goede volkszang het genot van bet samenzijn kan verhoogen. Repetitie eiken Donderdagavond van 8tot 10% uur in St. Bavo, Smedestraat (behalve van 15 Juli—1 September). Aanmelding kan geschieden aldaar, alsmede ten huize van den Directeur, den beer J. de Jong, Kamper singel 66, Haarlem. Haarlemsch Brokkenhnis. Zoetestraat 13. Doel: Alles wat overtollig of onbruikbaar geworden is in de huishouding aan de lief dadigheid dienstbaar te maken. Ieder van welken godsdienst ook kan voor lnttelen prijs koopen op Dinsdag, Donderdag en Zaterdag van 9 tot 12 en van 2 tot 5 unr. Het Bestuur bestaat uit de heeren A. F. J. Nieberg, President; P. Honoré-Metz, Secreta ris, Schotersingel 77a; J. Olifiers, Penning meester en A. F. H. v. d. Vaart. R. K. Bibliotheek der Sint Vincentius- Vereeniging. Doel: De Christelijke beginselen te ver spreiden door middel van boeken of tijdschrif ten en door het verkrijgbaar stellen van uit- spanningsleetnur, welke niet in strijd is met de Kath. Geloofs- en zedeleer, tegen een uiterst billijk leesgeld. Lokalen: Nieuwe Groenmarkt, geopend eiken Woensdag bet geheele jaar, eiken Vrij dag vanaf 8 October tot April, des avonds van 1% tot 9 uur. Schoterkwartier bij de kerk, geopend eiken Vrijdag vanaf 19 September tot April des avonds van 8 tot 9% nur. Antboniestraat, Zusterschool, geopend el- ken Woensdag vanaf 10 September tot April des avonds van 7% tot 9 uur. Dageiijksch Bestuur: C. H. J. de Graaff, President; P. J. v. Kessei, Plein 5, Secretaris; O. Jansen Hendriks, Penningmeester. R. K. Politieke propaganda-club „St. Petrus." Schoten. Zij is opgericht tot bijstand van het be stuur der R. K. Kiesvereeniging te Schoten (stadsgedeelte) en stelt zich ten doel de ver booging der politieke kennis en actie onder Katholieken te Schoten (stadsgedeelte). Dit doel tracht zij te bereiken door: A. het verschaffen van inlichtingen ter verkrijging van bet kiesrecht; B. het deelnemen aan practische verkie zingswerkzaamheden; C. bet opwekken tot toetreding als lid der R. K. Kiesvereeniging. Het bestuur is samengesteld als volgt: Sleeker, voorzitter, Billitoustraat 22; J. D. v. Wieringen, secretaris, Gen. Croujéstraat 115rood; Th. van Geldorp, penningmeester, Borneostraat 15, waar zich ten alle tijde uieu we leden kunnen aanmelden. Geestelijk Adviseur: WelEerw. Heer J. van Veen, kapelaan. Bedevaart club „St. Jeroen". Heemstede. Deze vereeniging stelt zich ten doel ten eerste: de animo voor de bedevaart zooveel mogelijk te bevorderen; ten tweede: zooveel mogelijk godsdienstige mannen en jongelin gen bijeen le krijgen om op 17 Augustus of den Zondag daaropvolgende te voet of per fiets (enkel heenreis) op te gaan naar het heiligdom te Noordwijk, ter vereering der relikwieën van den Heiligen Jeroen. Belangstellenden, die nadere inlichtingen wenscben, kunnen die ten allen tijde beko men voor Haarlem bij P. B. Janssen, Gen. Cronjéstraat 40; voor Heemstede en omstre ken bij de heeren H. C. H. de Boer, Molen- werfslaan; D. van Kesteren, Glip, en M. de Vries, Leidschevaart 4, Vogelenzang. Propagandaclub Leo XIII, Hillegom en O. Doel der vereeniging is het verspreiden van het weekblad „De Christelijke Actie" en ver dere werkzaamheden van die aard. De vereeniging roep ijverige leden te hulp. Het bestuur bestaat uit de heeren M. W. Ruigrok, Loosterweg III, voorziter; J. v. d. Linden, Mariastraat, secretaris; Jac. v. Leeu wen, Krochtstraat, penningmeester. Vereeniging „St. Jeroen" te Hillegom. De vereeniging St. Jeroen 6telt zich ten doel om eenmaal per jaar een Bedevaart te houden naar Noordwijk, om daar de heilige overblijfselen van St. Jeroen te vereeren. Het bestuur bestaat uit de heeren: A. Was senaar, voorz.; J. C. Kop, secretaris; W. van Putten, penningmeester. Retraiteclub St. Ignatius te Hillegom. Het doel der club is: het bevorderen der gesloten Retraites. Het inleggen der gelden geschiedt op den len en 3en Zondag der maand, bij den heer Balvers, van 1010% uur en ook bij bet bestuur aan huis. C. W. van Maris, Weeresteinslraat; L. van Maris, Stationsweg 46; M. W. Ruigrok Pzn., Loosterweg III; Tb. v. d. Geest, Oost einde. Eerbied in Gods Huis. Noordwükerliout. Het doel is betzelfde als de Haarlemsehe vereeniging van dezen naam (zie boven). Ook hier wordt de aanmelding van nog vele leden op prijs gesteld. Dageiijksch bestuur is: L. v. d. Linde, voor zitter; J. Turenbout, secretaris-penningm. Propagandaclub „Sint Leo", Beverwijk. De club stelt zich ten doel: bet uitbreiden der Bondsafdeeling en het verspreiden van goede lectuur; bet aanwerven van abounc inenten op alle katholieke bladen; het doen beleggen van propagandavergaderingeu e: verdere werkzaamheden van socialen aard. Het dageiijksch bestuur bestaal uit de hee ren: J, C. S. Mulder, voorzitter. Wolf en De-i kenstr. 16; F. J. de Wildt, secretaris, Heems- kerkerweg 32; J. Commandeur, penningmees ter, van Harencarspelstraat 11. Propagandaclub St. Wiliibrordus te Nieuw- Vennep. (Nieuw-Vennep en Omstreken). Het doel is deel te nemen aan alles wat de katholieke zaak kan bevorderen. Dit doel tracht zij te bereiken: le. door het versprei den van Roomscke lectuur; 2e. door het steu nen der R. K. pers; 3e. door bet kweeken van It. K. kiezers; 4e. door bet aanwerven van leden voor de R. K. Kiesvereeniging in district III. Het bestuur bestaat uit de heeren: F. Otte, voorz.; P. Blokker, 2e voorz.; W. Spierings Wzn., secretaris; F. Ferdolage, 2e secr.; P. van Staveren Pzn., penningemeester. Bezorging op ieder gewenscht tijdstip in alle omliggende dorpen. HEUrtl J. QABELS. Afdeeling HAARLEM. Bondsgebonw Smedestraat 23. Maandag 27 Juli. Ondersteuningsfonds. Vergadering Schoenmakers. Woensdag 29 Juli. Eerbied in Gods Huis. Donderdag 30 Juli. Rechtskundig advies. Rederijkers. Vrijdag 31 Juli. Hoofdbestuur. Propaganda Club. Zaterdag 1 Aug. Hulpspaarbank Seboter- kwartier. Half negen Spaarbank. Steunco mité. Inschrijving Bakkerij. Spaarkas Sint Nicolaas. Namens bet Bestuur, A. L. VOLLAERTS, Secr. Afdeeling VELSEN en Omstreken. Bondsgebouw: Rijksstraatweg H 24b. St. Barbara. De penningmeester der onderafd. St. Bar-, bara, de heer J. H. Rozemeijer, zal in de maand Augustus de contributie komen op halen. Namens het Bestuur, P. VAN T PADJE. Voorz. B. WATERLANDER, Secr. Afdeeling IJMUIDEN. Jaarvergadering op Zondag 2 Augustuw, des avonds 8 uur in de Zusterschool. Agenda: Jaarverslag secretaris en penn.; Benoeming commissie tot nazien der boeken. Verschillende belangrijke mededeelingen. Be stuursverkiezing. Aftredende leden zijn: Jungbacker, voorzitter (herkiesbaar); Ras- schaerds, 2e penn., Oostveen en Haver, com missarissen (niet herkiesbaar). Het bestuur heeft als candidaten gesteld de "heeren Blokker en F. F. Osendarp; de derde candidaat op de vergadering aan te wijzen. Tot Zaterdag 1 Augustus kunnen door de leden bij bet bestuur candidaten ingediend worden. (Zie art. 26.). Namens het Bestuur, H. DRIEMAN, Sccr. Afdeeling KROMMENIE en Oinstr. Secretariaat: Van Hoogendorpstraat 30. Zaterdagavond van 7—8 uur Spaarkas. Namens het Bestuur, S. VROUWE, Secr. Afdeeling HOORN. Bondsgebouw Paardensteeg hoek West. Zondag 26 Juli. Eerbied in Gods Huis: 7 uur: 7, 8, 9; om 8% unr: 10, 11, 12: om 10% uur: 4, 5, 6. Maandag 27 Juli. 8% uur Afdelingsbestuur. Dinsdag 28 Juli van 78 uur Spaar- e* Voorschotbank Namens het Bestuur, G. F. VLEKKE, Secr. Afdeeling BEVERWIJK en Omstreken. Bondsgebouw Peperstraat 15. Zaterdag 25 Juli 's avonds van 8 tot 9 unr ritting der Spaarbank St. Antonius. Van 7.45 tot 8.45 zitting der Spaarkas» en Retraitefonds. Bericht. Op de ledenvergade.ring, te houden op Zon dag 9 Augustus, moet een bestuursverkiezing plaats hebben wegens bedanken van den heer Kampers. Opgave van candidaten wor den op bekende voorwaarden ingewacht tot 8 Augustus as. bij den secretaris. Namens het Bestuur, J. DE GOEDE, Secr. Afdeeling HEEMSTEDE. R. K. Vereenigingsgebouw. Zondag 26 Juli algemeenc vergadering ten 12 ure van de Spaarkas. Alle leden worden trouw verwacht. Donderdag 30 Juli. Vergadering Hoofdbe stuur, des avonds half negen. Namens het Bestunr, G. DE KOK, Secr. Afdeeling LISSE. Zaierdag van half 8 tot belf t Retraite- fonds aan huis van don heer P. Vrijburg. Van 8—9 uur Spaarkas. Namens k»t Bestuur, H. J. VAN TONGEREN, Secr. Afdeeling BENNEBROEK en Omstreken, Blocmistwerkl.vereenigïng' St. Jeroen. Dinsdag 29 Juli 's avonds half 9. Iniish. vergadering. Agenda: Bespreking vau bet aangenomen of 6tukwerk. Aller opkomst noodzakelijk. Namens bet Bestuur, CL VAN BAKEL, Secr. teil.-.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 13