„Het éénigst middel.'1 f DASLAI ft LAIitüïiE Ingezonden Mededeelingen. Leger en Vloot, 1 BE WIJIBSilbWIlflKAISfl f TH. J. WAIRAVES, Inn. MIIMMMilllM Landbouw en Visscherij „S t e I i o" Balkan Spart en Wedstrijden. Rechtszaken Van overal. Uit dc dierenwereld. Te Lekkerkerk is iemand getuige geweest van den volgenden moord in de dierenwereld, die misschien merk waardig genoeg is om vermeld te worden. Een halfwassen kikker werd achtervolgd door een bijzonder grooto spin en moest het ten «lotte tegen zijn aehtervolgster afleggen. De spin besprong toen haar slachtoffer en bracht het een beet toe in de keel. De kikker liet een pijnlijk geluid hoore.n, strekte de pooten uit en stierf. Bij onderzoek bleek, dat de wond voor het ongewapende oog nauwelijks zichtbaar was. Een hoogst merkwaardig geval doet zich voor bij een bewoner van de Copernieusstr. te den Haag. Deze heeft twee kippeneieren door duiven laten uitbroeden. Bij gebrek aan een kloek wordt nu de hond gebruikt. Alleraardigst om te zien hoe trouw deze viervoeter voor zijn kindertjes zorgt en ze verwarmt. Alleen de heer des huizes mag ze uit zijn mand halen om ze te verzorgen. Overdag wandelt voogd met kin deren in den tuin en beschermt ze tegen de poesjes. Oud porselein gevonden. Bij het graven voor de fundamenten van de nieuwe pastorie te Ede, heeft men, naar de „N. Crt." meldt, verscheidene porseleinen bordjes, borden, kop jes, kommen, trekpotten enz. gevonden. De meeste dezer voorwerpen zijn ongeschonden voor den dag gekomen. Velen lag echter in stukken tusschen de andere. Het geeft den in druk, alsof in een tijd van gevaar in grootc haast het servies in den grond verborgen is, waardoor verscheidene stukken braken. De meesten zijn ongemerkt; een enkele vertoont Chineesche letters, o.a. een bruinaarden trek potje en een porceleinen schoteltje. Een zekere slaapkamerbenoodigheid droeg het merk „Saf- fel." Over de herkomst is voorloopig niets te zeggen. Op de plaats waar de pastorie gebouwd wordt, stond tot voor kort een oude woning, dateerend uit de 17e eeuw. Ook vond men een rozenkrans, fraai bewerkt, met kruisjes; zeer zeker is dit heel lang geleden bij toeval daér verlorenimmers nadat de Hervorming op de Veluwe tot stand gekomen was, werden er, al thans te Ede, in geen eeuwen katholieke bewo ners aangetroffen. Een nieuwe spoorlijn. Heden vergaderen ten stadhuize te 's Bosch de gemeente- en pol derbesturen van Den Bosch, Driel,Bossum, Heerewaarden en eenige andere daartoe uitge- noodigde personen om met het spoorwegcomté „De Maaskanter" en den ingenieur Den Boe- iterd te Alkmaar een bespreking te houden, om te komen tot een spoorwegverbinding Nijme gen, Wijchen, Maaskant, Dreumel, Heerewaar den, Rossum, via Driel naar Den Bosch. Speelmenschen. Wij, Hollanders, zijn kal me en bezadigde mensclien. Daarvoor staan we aekend en bezitten wij in het buitenland eene deputatie, welke wij hebben op te houden. Be halve deze heerlijke eigenschap hebben wij een gebrek, dat ons sinds de eerste bladzijden der geschiedenis aanklevig is, namelijk het dobbe len, gokken, spelen, of zooals bet ten onzen tijden heet, speculeeren. Onze voorvaders verdobbelden vrouw en kin deren, vaten gerstebier, pijlen, hakmessen, be renhuiden en andere sieraden. \V ij echter be waren dat allemaal, dank zij onze beschaving en stellen alleen maar voor onze speelwoede geld beschikbaar, maar dan ook tot den laat- sten cent. Buitenlandsche ondernemingen we ten daarvan te profiteeren en jaarlijks gaan er Hollandsche millioenen, via de beurs, naar het buitenland, om zc nooit meer terug te zien. Menschen die geen millioenen hebben te ver spelen, doen het op kleinere schaal en wagen er de luttele guldens aan, die ze op hun week loon hebben weten te besparen. Dan gaan ze twintigjes koopen in de Staatsloterij en elk is er vast van overtuigd, dat op zijn nummer de honderdduizend zal vallen. Dio algemeene mee ning maakt de menschen fel en doet hen met genoegen de paar guldens offeren. Lang voordat de kantoren worden geopend staan ze in drom men voor zoo'n kantoor en zijn dolblij, wanneer ze eindelijk na eenige uren wachtens hun geld kwijt zijn. Vooral in de laatste dagen met die heete, brandende zon moet het prettig zijn. Althans te Amsterdam stonden ruim vijftig menschen voor zoo'n kantoor, ruim een uur voordat het geopend werd. Schaduw bestond niet in die straat en de zon pletste snikheete stralen op die waehtende menschen. Geen ge zicht was er droog en die menschen hadden beslist ook geen drogen draad aan bet lijf. Want het was eenvoudig ontzettend heet, Zonder een woord te spreken, wandelden zij weder terug naar de gasten. Eerst na ge- ruimen tijd kwam Melusine van achter de spireastrnik te voorschijn Haar wangen waren krijtwit, zwaar steu nend viel zij voor de bank op haar knieën neder. In stomme smart wrong zij hare han den, geen traan ontvlood haar blauwe oogen, alleen de mond trilde en het ontzaglijke leed hield de lippen vast op elkander geklemd. Toen plotseling stond ze op en snelde weg door hoornen en struiken, er zich niet om bekommerend dat de vooruitstekende tak ken en doornen haar kleed zoo deerlijk haven den Achter de 6trniken lag een diepe vijver, daar snelde zij heen Voorover gebogen keek ze in het zwarte, zwijgende water lang, zéér lang Zij spreidde haar armen uit alsof zij zich in het water wilde werpen, steeds dieper en dieper boog ze zicb voorover toen, sprong ze plots weer terug en lachte luide een duivelschen lach. Haar schoone gestalte trotscb opgericht verliet zij den gevaarlijken vijver, door het bosch klonk nog de echo van haar schrillen lachweer moest ze lachen, verschrikkelijk, zooals slechts een waanzin nige lachen kan! IV. DE DOOD VAN DEN BARONET. Tot nè middernacht had het tuinfeest op Hastings-Castle geduurd, maar reeds vroeg in den morgen riepen de tonen van den jacht hoorn de slapers uit hun bed en het duurde niet lang of de deelnemers aan de jacht stonden allen reeds op het slotplein hij de sierlijke wagens, die hen naar het jachtveld een tropische Uitte, een idiote warmte, een razende temperatuur. En tegen het kantoor stond een agent gedrukt., die vermoedelijk wa ter in zijn pet had want het liep er met straal tjes onder uit. Die agent stond er om de orde te handhaven en zijn tegenwoordigheid was lang niet overbodig. Dat bleek toen na een uur plotseling twee vrouwen opgewonden begonnen te schreeuwen. De kwestie, waarover zij het hadden scheen van gewicht, want zij waren het niet gewoon oneens, maar heel druk, met dikke woorden, ohgraeieuze armbewegingen en glinsterend git- tenbeweeg op de zwarte kapothoedjes. De agent kwam met loomen pas naderbij en wierp tusschen de kijvende vrouwen woorden van rust en vrede. Maar de vrouwen schenen door de warmte overstuur. De gitten begonnen nog heftiger te bewegen en de woordenstroom werd dikker en giftiger. Weer trachtte de agent vrede te storten in de kijflustige vrou wen en liet. er een vertellen wat haar gemoed zoo ontroerde. En de vrouw begon. Met een stroom van woorden vertelde zij.... dat haar plaats was vóór de andere juffr. Deze werd daarop weer nijdig, onderbrak de vertellende vrouw en be weerde hetzelfde maar dan in omgekeerde orde. En om hare bewering kracht bij te zetten, sloeg zij met de vuist hare belaagster, zoodat de gitten scheef gingen hangen. Toen moesten de vrouwen mee naar het bu reau.... en over eenige weken zullen zij een brief thuis gestuurd krijgen, een mooi briefje met. stadhuiswoorden, maar geen loterijbriefje. (Tijd.) „Voor mij is de Sanguinose een uitstekend middel, ja het éénigste middel dat mij genas. Ik heb langen tijd gesukkeld aan zenuw zwakte, en was na een groote operatie erg verzwakt. Ik kan uw Sanguinose niet genoeg roemen, en raad het allen zwakken en herstellenden aan." Hoogachtend, Mej. VAN DER VEEN. Apeldoorn, Auroralaan. In alle gevallen van bloedarmoede en zenuw zwakte blijft de Sanguinose een middel dat snel ingrijpt en afdoende geneest. Prof. Dr. Nestor Charbonnier verklaart dat de Sanguinose het beste middel is tot bestrijding van bloed armoede en zenuwzwakte en al hare gevolgen. De Sanguinose wordt verkocht bij alle eerste apothekers en voorname drogisten. Tweemaal daags één eetlepel is voldoende. Sanguinose kost per flacon f 1.50, 6 fl. f 8 12 fl. f 15.—. WACHT U VOOR NAMAAK. VAN DAM CO., De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. VRIJWILLIG MOTORRIJDEjRSCORPS. De Minister van Oorlog- heeft bepaald, dat leden van het Vrijwillig Militair Motorrij- derscorps, voor zoover zij dienstplichtig zijn dan wel tot liet (Teservepersoneel behooren, de aan hen bij vertrek met groot-verlof me degegeven wapenen, kleeding, uitrusting enz. moeten inleveren. DE LEGEROOMMISSIE. Hot eerste sub-comité van de uit Kamer leden en officieren samengestelde Legercom- missie heeft zich in den jangaten tijd bezig gehouden met inspectiën van het tentmateriaal van het leger en van alios wat met de kam peering der troepen in verband staat. Zij bezocht tot dat einde do legerplaatsen te Oldebroek, Zeist, de Harskamp en bet kamp van Milligen. AFSTANDSM A RSCHEN. Door den minister van Oorlog is bepaald, dat aan deze afstandsmarschen, welke wor den gehouden van 17 tot en met 22 Augus tus a.s., kan worden deelgenomen door mi litairen, welke onder do wapenen z.ijn, voor zooveel de belangen van den dienst zulks toelaten, terwijl hen daartoe dan het benoo- digde verlof kan worden verleend. Alle militairen met groot-verlof worden vergund in uniform gok'eed, met wagens en leergoed, aan vorenbedoelde marschen deel te nemen. Alle militaire deelnemers, mits onder de wa- zouden brengen. Reeds waren de tafeldie naars met den proviandwagen vooruitgegaan om bij aankomst in het bosch het ontbijt voor de gasten gereed te hebben. Op bet terras van het kasteel stond Melusi- ne Hereford. Ze was gekleed in een kort rus- siscli groen nauwsluitend jachtcostuum, de voeten gestoken in stevige laarsjes met lee- ren slobkousen, op het blonde, hooggekapte hoofd een donkergroen jachthondie met ha- nenveeren. Over den schouder had ze 't ge weer hangen, en ruwe, leeren handschoenen bedekten de kleine witte handen. Haar oogen hadden -den vreemden glans van gisteravond niet verloren, de scherpe trekken om haar mond waren niet verdwenen, maar baar lach klonk vroolijk en helder en zij vertelde ieder een, dat ze met deze jachtpartij zoo blij was een kind. Alles wat men vandaag zou doen, gebeur de stipt op commando en daarom besteeg nie mand den wagen vóórdat het signaal daartoe gegeven was. Toen bet toeken dan eindelijk klonk haastten zich allen heeren een plaats in de voertuigen te veroveren. Melusine was de eenige dame, die aan de jacht deelnam en de hertog was haar behulp zaam bij het bestijgen van de dogear die door Ihem zelf zou gereden worden. Een rukje aan de teugels en een klik met de tong en de Engelsche draver vloog als een pijl nit den boog de anderen voorbij. Mijn hemel, ik wou dat ik ook zoo'n mooie stiefmoeder had, zei sir Robert Severn tot Frederik, terwijl hij naar de dogcar wees, die lien voorbijreed Hm, dat geluk zou nogal te dragen zijn, gé zoudt er niet onder bezwijkenl penen zijnde, worden voor rijksrekening- ver voer* l van hun standplaats naar het aanvangs punt (Utrecht) en van het eindpunt (Nijme gen) naar hun standplaats terug. Aan de korpscommandanten te Utrecht Amersfoort en Ede wordt vergund, om de deelnemers aan deze marschen, in overleg' met Üen leider, in de kazernes ter plaatse onder te brengen, en aan de menages te laten deelnemen, een en ander tegen ver goeding der onkosten. Op verzoek van het hoofdbestuur van den Nederlandschen Bond voor Lichamelijke Op voeding, zijn ook dit jaar op verschillende wijze tegemoetkomingen verleend voor en dooi den bond uit te schrijven afstandsmarehen, welke tusschen 17 en 22 Augustus a.s. zul len plaata |b!ebben. VERLEENEN VAN VERLOF. Onder intrekking van alle dienaangaande bestaande bepalingen heeft de minister van Oorlog bepaald: Op den voorgrond worde gesteld, dat ieder' die verlof verlangt, zich dat door gedrag, dienstijver en toewijding moet waardig ma ken. Waar echter eenerzijds, Sn het bijzonder bij de opleiding van de militie, groote in spanning en noeste arbeid moeten worden gevorderd, is het aan den anderen kant bil lijk, dat gelegenheid tot ontspanning worde gegeven. De opfriasehende werking, die daar van uitgaat, zal weder ten goede komett aan den verderen arbeid. Zoo gezien is het ver- leenen van verlof tot ontspanning een wezen lijk dienstbelang. Nu spreekt het vanzelf, dat noch de indi- vidneele opleiding van den soldaat, noch de bijzondere opleidingen, noch de oefening van den troep of de behartiging der aan elk in het bijzonder toevertrouwde dienstbelangen, onder het verleen'en van verloven mag lijden. Maar dit behoeft ook niet, wanneer slechts in het oog wordt gehouden, dat het evenzeer van belang is dat aan hen, die later voor het bekleeden van een rang of een hoogeren rang in aanmerking kunnen komen, de gelegen heid worde geschonken nu en dan ter ver vanging van hen, die met verlof zijn, de func ties, aan dien rang of dien hoogeren rang verbonden, waar te nemen. Voorts is bet van een buitengewoon groot belang, dat bet reservepersoneel, wanneer het in werkelijken dienst opkomt, practisch in den troep optreedt en wordt hekleed met de verantwoordelijkheid, welke bet bii bet ge mobiliseerde leger zal hebben te dragen. Aanbeveling verdient het ook, dat zooveel eenigszins doenlijk met de verlangens der verlofsaanvragers worde rekening gehouden met betrekking tot het tijdstip, waarop het door hen gevraagde verlof aanvangt. Het spreekt vanzelf, dat daarbij onmoge lijk aan aller wenschen kan worden voldaan. Maar wanneer die wenschen tijdig kenbaar worden gemaakt en wanneer bii de regeling van de verloven rekening wordt gehouden met bet intreden van het verlofspersoneel, is het toch wel mogelijk aan die wenschen in menig opzicht tegemoet te komen. In geen geval mag het verlof aan bepaalde tijdvakken worden gebonden en meestentijds zal het niet noodzakelijk zijn, in 't-algemeen bepaalde tijdvakken voor het verleenen van verlof uit te schakelen. "het dé weuèSfT van WÊiï rrrnhisieT, aat, yoor zooverre te dien aanzien voor sommige cate gorieën van militairen geen ruimere bepa lingen bestaan aan beroepsmilitairen, zoo mede aan militiepersoneel, dat een jaar of langer onder de wapenen blijft, als regel, des- verlangd, voor elk vol jaar, een onafgebro ken verlof tot ontspanning worde verleend eu wel aan officieren voor den tijd van ten hoogste 4 en aan onderofficieren en minderen voor den tijd van ten hoogste 2 weken. Avondpost, te BORDEAUX, recommandeert hars zuivere Wijites van lH eigen Gewas, $4 Hosfdagentaiir fcïjg MUSSCHEN. Wanne voorstanders der vogelbescherming willen ook gaarne de musschen onder de nuttige Sir Robert lachte Je schijnt ook geen don Carlos te zijn, spotte hij ironisch, maar ik wil er om wed den, dat, wanneer gij haar van te voren had gekend» gij zeker zoudt hebben getracht haar hart te veroveren? Zoo? Denkt n dat? Maar ik niet, sir Ro bert, antwoordde Frederik met onvenstoorba- bare kalmte. Och, meneer Hereford, ge moet wel blind zijn als u al die schoonheid niet bekoort, riep de oom des hertogs uit, terwijl hij de punten van zijn snor omhoog draaide Smaak is verschillend, zeide Frederig, terwijl hij de schouders optrok. Ik houd niet van die algemeen bewonderde schoonheden, vooral als men weet, dat die uiterlijke schoon heid slechts daartoe dient den inwendigen demon te verbergen Kwaadsprekerij en niets andere, riep Mount-Severn lachend uit, neen meneer Fre derik, u kunt mijn oordeel niet wijzigen. Ik voor mij boud nu weer niet van die vrou wen, wien steeds een air van engelreine zacht heid omzweefd de kleine demon, zooals gij het noemt, maakt nw stiefmoeder juist bij zonder pikant! Over dat pikante zijner stiefmoeder had Frederik zijn eigen meening en hij vond het daarom maar beter niet meer te antwoorden. De kapitein was te zeer verholgen op Melu sine wegens een kleine scène, die zich 's mor gens tusschen de lady en Mary-Rose had af gespeeld; Melusine was om een kleinigheid aan het toilet zóó tegen het arme kind uitge varen, dat de tranen haar in de oogen wa ren gekomen Gelukkig dat Frederik tusschenr beide kwaua en zijn ^stille bruid" in bescher- vögels rangschikken. Zij zouden het erg jammer vinden, als er ook maar één enkel muschje werd gedoodzij getroosten zich gaarne al het onge rief, dat hun door deze brutale bengels wordt aangedaan door het vuilmaken der daken en het verontreinigen van het drinkwater in de regen bakken. Brutaler rekels dan de musschen kan men onder de vogels wel niet aanwijzen. Meer dan twee of drie meters ver vliegen ze zelden weg, en huppelen over den grond als straatben gels in de volle overtuiging, dat we ze niet be reiken kunnen. De vrienden der musschen wil len deze dierjes graag onder de insectenetende vogels rangschikken en wijzen daarbij op de enorme hoeveelheden meikevers, welke door mus schen worden opgepikt. We willen heel graag aannemen, dat een meikever door de musschen niet voorbij wordt gegaan, maar we twijfelen er aan of die musschen de boomen en struiken doorzoeken om er de insecten op te sporen. De meikevers vliegen nogal veel tegen den avond, en dan zien wij gewoonlijk niet veel musschen meer, wel vleermuizen. De rondvliegende mei kevers zijn bovendien in hoofdzaak mannetjes, de vrouwelijke dieren zijn rustiger en logger van natuur. Beziet men den bek der musch eens nauwkeurig, dan vindt men daarin niet het type van een insectenetenden maar eerder van een zaadetenden vogel. De musch is dan ook een zaadeter bij uitnemendheid. In gevangen toe stand kan men ze met zaad gemakkelijk in het leven houden. Aangezien zij meest in den om trek der woning zich ophoudt, kan zij den hee- len winter door van onze zaden in schuren op zolders en in pakhuizen snoepen. Voordeel doet ze ons daarmede volstrekt niet, maar in en voor den oogst, wanneer zij het graan uit de aren pikt, doet zij nog meer schade door hetgeen zij vernielt dan door hetgeen ze opeet. Onze granen moeten het 't heele jaar door ontgelden, en alles is voor de musch van haar gading. Ze ker gebruikt ze ook enkele onkruidzaden, maar die van cultuurgewassen schijnen haar meer wel kom te wezen, waarschijnlijk omdat ze grooter en beter van smaak zijn. In het voorjaar, wan neer de knoppen zich gaan ontsluiten, dan oefe nen die eerste, malsche jonge loten een bijzon dere aantrekkingskracht op de musschen uit. Tal van jeugdige spruiten worden dan ver nield en vele pas aangeslagen enten vernietigd. En als de vruchten rijp worden, dan vallen de musschen bij heele scharen in de kersenboomen in de aardbeien en de frambozen en doen weder om meer schade door te vernielen dan door haar eten. Later sparen zij de pruimen, perziken en abrikozen niet, en snoepen zelfs van de malsche zoete appelen en peren. Volgens den vogelkun- dige, den heer Noël, kost elke musch ons per jaar ongeveer een gulden. Nu moet ieder voor zich maar uitmaken of haar eentonig gezang en Jiaar brutale indringerigheid zulk een prijs waard is. Hïe&sw H f» k &8sg*k msssdsfssls. iLss^ HST I cent. esssJ DE RONDVLUCHT DER DRIE STROOMEN. Het bestuur der KL N. A. O. maakt den leden bekend dat, met 'liét oog1 op hulpver- leening bij de drie stroomen vlucht, deel neming van vele automobielen gewenseht is. Opgave daartoe kan geschieden bij het secre tariaat der K. N. A'. O. BERLIJN—KONST ANTIN OPEL. De vlieger Baseer, bestuurder van een Rampler-vliegmachine, heeft, volgens het Hbld., eén kunststukje uitgehaald, dat de recordvluchten der laatste weken ïh belang rijkheid op zijde streeft. Hij heeft namelijk den afstand Berlijn—Konstantinopel afge legd. Met zijn passagier is hij Woensdagmor gen om 5.26 uur op zijn Rumpler-Mercedes- tweedekker in Boekarest opgestegen; precies vier uur later, om 9.27 uur landde bii in Kon stantinopel. Rasser heeft den afstand in belangrijk kor toren tijd afgelegd dan de Fransche vliegers uit Oost-Europa, die in bet voorjaar dit tra ject vlogen. Ziijn rustpunten waren Buda pest, Sofia, Boekarest, Konstantinopel. VAN ELDERS. FAILLISSEMENTEN. Failliet verklaard: 8 Juli M. H. Brons, winkelierster in dameemodeartikelen, Wage naars traat 14, magazijn „De Stad Parijs". 11 Juli: P. J. Vonk, winkelier en koop man, to Wijchen. ming kon nemen Toen bet ontbijt was afgcloopen de rit had niet lang geduurd voorzag men zich van geweer en patronen en werden de plaat sen verdeeld Melusine kreeg een plaats onder een reus- aebtigen eiken, aan den andereu kant van denzelfden weg stond sir Ralph, die met zijn vrouw vandaag voor bet eerst op jacht was en daarom in baar nabijheid wensohte te blij ven Melusine was in bet eerst zéér opgewon den over deze „voogdij", maar plotseling scheen zij zidh te bezinnen en schikte zij zich maar in de baar aangewezen platas Haar gelaat was door den innex'lijken nijd zoo wit als een doek en een onbeilspellenden glans blonk baar uit- de oogen. Sir Robert Mount Severn die de kleine 6cène bad gadegeslagen, dacht al reeds aan het sermoen, dat de arme sir Ralph 's avonds zou te aanhooren hebben. Maar toen hij Melusines oogen zag en den door wraak vertrokken mond, toen, toen zag bij haar niet meer zooals bii haar vroeger ger zag, in zijn oogen was 't de demon, zooals Frederik haar uitgeschilderd had. De heeren waren tamelijk ver van elkaar achter de boomen verscholen en de naaste buurlui van het Herefordsche echtpaar was 6ir Robert Mount-Severn links en Frederik rechte. Het toeval echter wilde, dat zij noch elkaar noc'h sir Ralph en lady Melusine kon den zien. Frederik was op een boomstronk achter een struik gaan zitten, want hii was geen groot jachtliefhebber alléén door bossclien en velden te trekken om een bert of grooten reebok te verrassen en neer te vellen, dat was wat anders in Tndië bad hü wat heerlijk 20 Juli: J. Speller, tl mij» «ma* en aanne mer, te Laren (N.-H.). F. W. Janse Kok, kellner, Amsterdam, le Helmen-straat no. 259. M. Klijnkramer, koopman in groenten en aardappelen, Zwanenburgerstraat no. 21. C. Pak, kaashandelaar, en H. Pak, zion- der beroep, te Bodegraven. 22 JuliM. N. van den Boezem, brood- slijter, to Breda. Geëindigd: door het verbindend worden der slotuitdeelingslijst, het faillissement van H. Spijker, te 's-Gravenhage; door het verbin dend worden der eenige uitdeelingsliist, het faillissement van J. Th. Massa, te Utrecht, en door homologatie van het liquidatie-ac- ooord het faillissement van J. II. P. Janse. koopman in machinerieën te Amsterdam, Mar- nixstraat 364 en kantoor houdende Marnix- s traat 402. Geëindigd: Ten gevolge van het verbin dend worden der eenige uitdeeliugslijsten, de faillissementen van A. de Jong, winke lier, te Maastricht en van J. H. Miction— Hamers, winkelier, te Maastricht. Scheepvaartberichten IJMUIDEN, 24 Juli N. W. Gearriveerd 23 Juli. Lombok, s., Hamburg. Ceres, s., Midd. Zee. Amstelstrooni s., Huil. Eemstroom, s., Leith. Betsy Anna, s., Newcastle. De Jongh, sleepboot, Dordrecht. Roepat, s., Java. Rijnland, s., Buen. Ayres. Gearriveerd 24 Juli. Bielefeld, s., Java. Kalo, s., Riga. Equity, s., Goole. Calypso, s., Middell. Zee. Swift, s., Londen. Vertrokken 23 Juli. Spigerborg, s., Huil. Westerdijk, s., Onega. Hartbrun, s., Blyth. Frankmere, s., Newcastle. Winsor Hall, s., Blyth. Nora, s., Blyth. Nyroca, s., Liverpool. Irma, s., Grimsby. Gooiland, s., Buenos Ayres, Iris, s., Rotterdam. Leda, s., Hamburg. Vertrokken 24 Juli. Deucalion, s., Rotterdam, Juno, s., Bristol. Religieuzen vermoord. Op bevel van den opstandelingen-generaal Villa zijn twee schoolbroeders te Zaeatéeas doodgeschoten. Elf anderen zijn gevangen genomen. Daar ze allen Franseben waren, heeft de Fransche regeering zich met de zaak be moeid. Het revolutionnaire bewind beweert, dat de broeders gefusileerd zijn, omdat ze met de regeering heuldeu, maar de Fransche gezant houdt vol dat ze eenvoudig zijn vermoord, omdat' zij kun buis niet' wilden laten i™,,.i schatten. Intussehen zijn de elf gevangen gezette broe ders weer in vrijheid gesteld. Majesteitschennis. De redacteur van de „Vorwarts", Alfred Schultz, werd naar aan leiding van het artikel „Kaiser-kocb en klas senstrijd" wegens majesteitschennis tot 6 we ken gevangenisstraf veroordeeld. Een tentoonstelling van kostbaarheden. Dinsdag- is te Londen in de Agricultural Hall een merkwaardige tentoonstelling geopend. De geheele groote zaal schittert van goud, I zilver en edelgesteenten, die daar voor oen waarde van 19 millioen geëxposeerd zijn. Om te voorkomen, dat de tentoonstelling een aan trekkingskracht zou worden voor heeren die ven, hebben de organisators dezer expositie besloten, dat alleen toegang zal worden ver leend aan de leden van den juweliersbond. Een der grootste merkwaardigheden aan de tentoonstelling is een verzameling horloges die op aanschouwelijke wijze den vooruit gang aantoont in de zakuurwerkindustrie se dert bijna 400 jaar. Van deze verzameling trekt vooral een horloge de aandacht, uitge vonden door een Oostenrijkseh officier, pp de wijzerplaat van dit horloge bevindt zicb een naald, die men door één enkele vinger druk kan doen rondgaan in bet tempo, dat' men wensdht. Wanneer een officier zijn man schappen wil laten marcheoren met een snel heid van 120 pas in de minuut, behoeft bij slechts deze wijzer op het verlangde tempo te zetten en toe te zien of de passer der man schappen overeenkomen met de beweging der naald. gejaagd maar 'hier staan te tureluren, tot dat een door de drijvers opgejaagd stuk wild' te voorschijn komt, dat was geen jacht, zooals hij zich die voorstelde. Een zonderling vermaak, filosofeerde de kapitein, nu moet ik de eer hebben te wachten totdat het zoo'n beest gelegen komt hier te verschijnen om zicb door mij te laten dood-: schieten. Ze hadden me hier maar een hang mat moeten bevestigen, dan was 't nogeenigis-i zins uit te houden. Dom van me om geen boelé mee te nemen, dan kon ik me tenminste den» tijd daarmeexkorteii! Die onzinnige jachten! kunnen me gestolen worden! Nog een heele poos redeneerde Frederik op: die manier door, maar bij schikte zich in zijn, lot, wat hem echter toch vrij zwaar viel, want na een uur vertoonde zich niets aan zijn oog, terwijl van alle andere plaatsen lustig de' schoten knalden en knetterden Hij 'bad eigen-; lijk genoegen aan zijn eigen gedachten. Hereford-house met lady Melusine als slot-j vrouw Mary-Ro&e in liaar vomcciGioiidö po* sitie hier en later alléén in .de groote, vreem de, onverschillige wereld, zijn eigen toekomst dat waren onderwerpen die zijn gedachten» geheel en al in beslag namen Juist zou bij weer een monoloog over bet onzinige van de jacht gaan bonden, en in het bijzonder over de pech die liem scheen te ver4 volgen, toen er iets gebeurde dat hem ©1® woord in de keel deed schokken. (Wordt vervolgd)) DMnnaMRHnRnciRiiHnaMHacMaMBHiaHiM -nv:. Met inaebtnomin-g vail bet vorenslaarwie is

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 8