Laatste Nieuws. 1.1. Dienstbode f COLPORTEURS Kerknieuws. ingezonden lededeeling. Rheumatische pijnen. Suikerziekte-Eiwitziekte. Bijverdienste Burgerdochter Vergoeding opkomst met spoed. Sï ADSS^IIEU WS. Ons Weerbericht. larktnieuws. Moet lueg. Firma Gebr RUTTE, flinke Ned. R. K. Volksbond. Zondag I Augustus a.s. BIOSCOPE VOORSTELLING Speciaal Xinderprogramma. een R. K» Jongmemsch ■3 Z. D. H. de Bisschop vau Haarlem zal Dins dag a.s. geen audiëntie verkenen. VOOR DEN VREDE. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft aan de geestelijkheid voorgeschreven, in alle H.H. Vlissen de oratio inspirata „pro pace" te bid den, voor het behoud of herstel van den vrede. Uit Utrecht meldt men aan de Tijd: Volgens voorschrift van den aartsbisschop moet tot nadere aankondiging ondere iedere H. Mis door den celebrant gebeden worden voor ;ien vrede. KARDINAAL LUGARI Uit Rome seint Reuter: Kardinaal Lugari is ïverleden. Een enoiicvoSIe dag Dat was gisteren ecu emotievolle dag! Een dag, zooals ons vaderland nog niet V.'leefde In den loop van den morgen bereikte ons het telegram uit den Haag, dat meldde dat H. M. de Koningin, den toestand van oor logsgevaar" had afgekondigd Dat was we wisten het het sein dat de mobilisatie van ouzo weermacht zich niet, zou laten wachten. Onze eerste editie dor Courant voor bui ten kwam echter uit, zonder dat bet be licht der mobilisatie er nog was. Doch juist toen wij de courant voor de Ave ode editie - Haarlem en on middel ij ko omgeving gereed maakten, werd het witte en het groene biljet aan het postkantoor aan geplakt, dat 't onmiddellijk opkomen op heden van alle verlofgangers der landweer en der militie beval 'tKon toen nog net in de courant. Wat 'n consternatie! Op de Groots Markt, waar tegen de gevel van het Stadhuis dra zulk een biljet óók was aangeplakt, stond het in een oogeublik stamp vol. En ook elders, vóór het Postkantoor, voor verschillende scholen en op andere pl k- «icn waar men de kennisgevingen ophing, was de emotie groot. Drommen menschen verdrongen zich er voor, en 't was een nooit-geziene aandoening, die heel het publiek opeens beving.... Ernstig was en is men: deze nooit-gebeurde dingen hebben het geheele leven ernstig ge schokt, en nu vandaag onze jonge mannen, jon gelieden en vaders, zijn uitgerukt en niemand weet wat de toekomst voor hen en hun huisge zinnen en geliefden zal brengen, nu is de stem- jiing als het kan nog ernstiger gewor den De „run" op de spaarbanken duurt zoowaar nog voort. Ook op de postspaarbank. Worden dc menschen dan niet wijzer? Aangestoken door de paniek, komen de lui om hun geld „omdat Jan, Piet en Klaas het óók opvraagt"Laat mar toch wijs zijn, en zelfs liever het geld be waren voor den tijd van nood die komen kan, dan het nu op zoo dwaas-onverstandige manier onnoodig op te vragen! Ook op de kruidenierswinkels doet uien aan vallen. 't Was gisteren vooral in de volksbuurten een ware belegering, en de huismoeders deden de suiker, het meel, de gort en de rijst bij tien tallen van ponden tegelijk op!.... Nu is het waar, dat de suiker al heel wat duurder is geworden, doch men blijve kalm en houde het hoofd koel. Reeds werkt de Regeering aan wettelijke maatregelen tegen abnormale stijging van de levensmiddelen-prijzen Tal van winkels, vooral de kleinere in de volksbuurten, waren gisteren vroeg op den avond al met vele artikelen uitverkocht. De afdeeling Haarlem van den Ned. R. K. Volksbond zal bij de Hooge Regeering adres- seeren, om maatregelen tegen de opdrijving der prijzen te nemen. Een uitnemende maatregel. In verband met het opkomen der militie en landweer op heden heeft de Burgemeester gis terenavond een besluit uitgevaardigd, dat alle tapperijen hedenmorgen tot 12 uur gesloten moesten zijn. v De avond in de stad. Het is gisterenavond in de stad geweldig druk geweest. Uit de omstreken kwamen talrijke verlofgan gers eens hooien, hoe het eigenlijk zat. Want niet overal heeft men even practisch den oproep om vandaag op te komen, bekend gemaakt. In Hoofddorp en elders heeft men, zéér ad rem, van raadhuis en kerken de klokken geluid. Maar o. a. in Santpoort was niets afgekondigd: er liep wel een gerucht, doch niemand wist eigen lijk precies wat er gebeuren moest, zoodat gis terenavond laat verschillende mannen uit Sant poort hier ter stede kwamen informeeren Op het Stadhuis is 't den ganschen nacht zeer roerig geweest: zoowel het Stadhuis als het Gebouw van het provinciaal bestuur waren héél den nacht geopend voor' het verschaffen- van inlichtingenwaarvan druk gebruik ge maakt is. De burgemeester was nog laat op het Stad huis, en ook verschillende raadsleden waren daar aanwezig. Van hedenmorgen. En nu zijn hedenmorgen onze miliciens en landwet rplichtigen opgekomen Een droef afscheid voor velen: daar was in de volksbuurten vooral agitatie te merken en de huismoeders, wier kostwinners heengaan, - wie weet waarheen, wie weet ook, voor hoe lang. ze staarden droef en vol zorg stonden de gezichten, ook al wordt voor het oogenblik de bezorgdheid vrij algemeen weggenomen om dat verschillende patroons in de stad, naar wij vernemen, het besluit hebben genomen om al thans de eerste veertien dagen uit te betalen. In de stad is het een heele drukte. Heele rissen paarden gingen vanmorgen den kant van den Schoterweg op, opgecomman deerd voor het leger. Overal ziet men militairen: in tal van scholen ook worden ze ondergebracht, o. m. in de nieu we H. B. S., die heel wat mannetjes bergen kan. Ook voor het Roode Kruis zal een school worden benut, waar het materiaal enz. wordt opgesteld. Op het station. Natuurlijk was het heden drukker dan ge woonlijk op het station. Inzonderheid in de vroege ochtenduren. De treinenloop in de rich tingen Amsterdam, Rotterdam, Uitgeest, Zand- voort en Hoofddorp geschiedde volgens een aangewezen dienstregeling, alleen geldend voor heden. Ondanks de drukte konden allen zonder op onthoud worden vervoerd. Voortdurend kwamen hier aan of vertrokken van hier troepjes mili tairen. De stemming was een opgewekte. Op het station was een militaire wacht geplaatst om eventueel de orde te handhaven, die echter niet behoefde op te treden. In den loop van den ochtend had het station vrijwel het gewone aanzien herkregen. De sta tionschef had thans „stationscommandant" op de pet staan. Op het Stationsplein stonden tal van men schen naar het komen en gaan der militairen te kijken. De nweielijkheden! Natuurlijk brengt het heengaan van zóóveel mannen vele moeilijkheden mede in menig be drijf. Wij hebben hier en daar eens geïnformeerd, doch niemand weet nog precies hoe het gaan zal. Van groote fabrieken die stil zuilen liggen hebben we nog niet gehoord: het werk gaat overal, zoo goed en zoo kwaad als het kan, door, precies als op onze Redactie, die door de mobilisatie óók, wat het getal van het personeel betreft, tot een minimum is teruggebracht. De E. S. M. en de E. N. E. T. hebben 54 man van het personeel onder de wapenen! Ech ter kan toch nog, doordat thans op de E. S. M. lijn één conducteur twee wagens bedient, met vollen dienst gereden worden, wat vooral in de ochtenduren, toen talrijke reizigers naar Am sterdam moesten worden vervoerd, een heel voordeel was. De „run" op de banken. Hedenmorgen heeft de Rijkspostspaarbank, zeer verstandig, de uitbetaling van de inlagen geschorst. Maandag kunnen de lui, als ze dan nog niet bekomen zijn van de paniek, terugkomen. Ook andere banken sluiten vandaag. Telegraaf en telefoon werken heden met groote vertraging: alles is door het militaire beheer opgecommandeerd. DE MILITIERAAD. De zitting van den Militieraad, welke a. s. Maandag en Dinsdag moet plaats hebben, gaat door. Echter niet in den Doelen, het gewone lokaal, dat voor de militairen is opgecomman deerd, maar in de oude H. B. S. in de Jacobij- nenst'raat, waar een lokaal is.ingericht. Si: U Z i E K. LAATSTE A VON DO ROE LBESPE LING. Het zou de moeite waard zijn heel uitge breid over Robert's orgelbespeling' van gis teravond te schrijven, want zij was in alle opzicAiten allerbelangrijkst. De keuze der vijf Bachwerken en de uitvoering- waren een prachtig getuigenis voor Roberta talent. Had ik er nu de gelegenheid voor (maar die zal zeker wel komen) dan zou ik tot in bijzon derheden willen spreken over de heroische voordracht van het oer-kraclitige Praeludium in esdur, over de schitterend rythmische uit voering der onvergelijkelijke Fantasia et Fuga in g moll, de mooi-rustige vertolking der ChoralvorspieleDurch Adams Fall ist 's ganz verderbfc en O' Haupt voll Blut und Wanden en niet 't minst over de hoogst-tauzikale, se rieuze voordracht der heerlijk© Paasacaglia. et 'Fuga in C moll. Er zou misschien ver schil van meening kunnen zijn over de volg orde van het programma, wanneer men den geestelijken inhoud der werken beschouwt, on het programma opvat als een recks van gees- Rheumatische pijnen vertoonen zich het sterkst bij verandering van het weer. Zij worden ver oorzaakt door de onzuiverheden, die ten gevolge van niet behoorlijke werking der nieren, in het lichaam achterbleven en zich konden kristalli- seeren in de spieren en gewrichten. Verschie tende pijnen, die zich nu eens hier, dan weer daar doen gevoelen treden op. Wanneer de on zuiverheden zich eenmaal vastgenesteld hebben, is het lichaam door zijn natuurlijke bronnen zelden in staat om haar te verwijderen en indien aan de nieren geen hulp geboden wordt, hoopen de onzuiverheden zich meer en meer op. De pijnen worden ondraaglijk, de patiënt kan zich ten slotte niet meer bewegen, de gewrichten wor den verwoest, terwijl de handen knobbels gaan vertoonen en misvormd worden. De ziekte kan zich tot een chronische kwaal ontwikkelen. Het is daarom van belang om bij het optreden van de eerste pijn in de lendenen en gewrichten Foster's Rugpijn Nieren Pillen te gebruiken. Door hun versterkenden invloed op de nieren bewerken zij, dat deze organen hun werk naar belmoren verrichten en voortdurend en geregeld de schadelijke stoffen afvoeren. Te Haarlem verkrijgb. bij de heeren K. v. Eden, Spaarne 38, en J. J. Göppinger, Gr. Houtetr. 147a. Toezending geschiedt fran co na ontvangst van postwissel i 1.76 voor één, of 10.voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handelsmerk. ken. tel ijk aan elkaar sluitende werken. Dan zou den de beide sobere Choralvorspiole een rus- tig'-stemmugfi-volle inleiding kunnen vormen, waarop mooi zou volgen de Passacaglia, die een dicp-treffende uiting van wondere medi taties is. En ditzelfde werk, dat van het somber-pensif begin tot de heerlijk-krachtige fuga een zoo schitterende ontbloeiing is, zou een voorbereiding zijn tot de onbegrijpelijk- rijke Fantasia et Fuga in g moll. En dan zou het heldhaftige es-dur Praeludium dit al les als een juichende vreugde-hymne kun nen voltooien en bekronen. Maar dit blijft een individueel© opvatting en onze serieus-artistieke organist zal wel degelijk ernstig over- de samenstelling van zijn programma hebben gedacht. En hot zij dan tot besluit nogmaals gezegd, dat de uit voering van elk afzonderlijk werk door Ro bert eerx schitterende praestntie was. waar voor we hem van harte dankbaar zijnf H. F. A. JUBILEUM. Onder veel belangstelling heeft heden mej. J. E. Koning—Theunissen den dag herdacht, dat vóór 25 jaar is aangesteld als opzichte res van hefc Zuidorbofje. De bewoonsters van het hofje eon 14-fel juffrouwen hadden zorg gedragen, dat de entree met planten en bloemen fraai was versierd en boden aan do jubllarosso oen keu rig aandenken aan. Het college van .regentessen en regenten had van ochtend reeds aan mej. Koning een bloemstuk gezonden en kwam haar hedenmid dag persoonlijk complimenteeien. Verder gewerden in den loop van den dag haar nog tal van bloemstukkon en geluk wen - schen. Als een bijzonderheid kan vermeld worden, dat in de maand December één der bewoon sters een kwart eeuw op 't hofje zal zijn. Overigens was het gedurende den tijd, dat mej. Koning aan het hofje is verbonden on der de bewoonsters een voortdurend komen en gaan. Van 't ooilege van regentessen en regenten, dat mej. Koning aanstelde, is thans nog de heer D1. Veen regent, die verleden jaar zijn 25-jarig jubileum als regent heeft herdacht. Mej. Koning, die zich in een goede ge zondheid mag verheugen, verricht nog met opgew ektheid haar taak. Van avond zal zij met de bewoonsters van 't hofje in huiselijken kring haar jubileum herdenken. Daar zal voorzeker menige oude herinnering worden opgediept, „NOUGAT D'E MONTELIM ART"- De heer A. F. Schaars zendt ons, als ge woonlijk bij het begin van de kermis, een proefje toe van zijn op eleotrisck-machinale wij zo bereide, netjes en zindelijk verpakte „Nougat", die inderdaad heel wat vóór heeft boven die, welke men aan de stalletjes buiten koopt! De grondstoffen, zoo schrijft de heer Schaars, zijn van prima kwaliteit met zui vere aroma's, en de vérpakking geschiedt onder toezicht van het publiek. Aan het ste delijk Bureau van waren-onderzoek is de „Nougat" van den heer Schaars ook opge zonden. Men heeft hier dus alle waarborgen voor: uitnemende kwaliteit. Gedurende de maand Juli werd het Museum van Kunstnijverheid te Haarlem, door 750 be langstellenden bezocht, terwijl uit de aan het Museum verbonden Boekerij 125 boek- en plaatwerken naar verschillende plaatsen van ons land werden verzonden. Gedurende de maanden <Tuli en Augustus worden wegens de vacantie aan de School voor Kunstnijverheid geen lessen gegeven, terwijl de boekerij gedurende de maand Augustus ge sloten zal zijn en men dan voor inschijving van nieuwe leerlingen aan het Museum moet ver voegen. BADEN. In het Douchebadhuis aan den Koudonhorn zijn in den afgeloopen week 565 baden geno men in dat aan het Leidsclie Plein 677 baden. DE SCHIETBANEN GESLOTEN. Wegens de oorlogstoestand zijn vanaf Zon dag alle schietbanen te Ovcrveen gesloten. PROGRAMMA voor het concert op Zondag 2 Augustus a.s., 's avonds 814 uur, te geven door het orkest der Concert-Verceniging Haarlem's Muziekkorps, in de sociëteit „Trou moet Blycken 1. Volksloederen. 2. Marche de l'opéra „Le Prophéte", Meyerbeer. 3. Ouverture „Le Roi d'Ys", Lalo. 4. „Danza delle ore", ballet de lopéra „La Gioconda", Ponchielli. 5. Grande fantasie de l'opéra „Carmen", Bizet-Mann. 6. Ouverture „Zampa", Hérold. 7. Zweite Un- garische Rhapsodic, Liszt. 8 Walzor aus der Operette „Die Dollar Prinzessin", Fall. 9. Fan- taisie de ballet „Ta fille de Pbaëron, Pugni. MUZIEK IN DEN HOUDT. Programma van de uitvoering op Zondag 2 Augustus 1. Volkliederen. 2. Die Glachen Uon Chicago Marsch. Sousa. 8. Ouverture Don Juan. Mo zart. 4. Kaiser Parada, Eilenberg. 5. Fantasie de l'opéra La Vivandiere, Godard. 6. Ouver ture Maitre Peronilla, Offenbach. 7. Espana Walzer, Waldteupel. 8. Ballet de l'opéra Les Vêpres Sicieliennes, Verdi. GEVONDEN VOORWERPEN. J. Meyland, Molenstecg 14, een bok; O. Phi- lippo, Van Marumstraat 5rood, eene portemon- naie; N. Lasschuit, Meester Joostenlaan, een handschoen; M. Koning, Tugelastraat 16 (Schoten), een hondje; Mej. Sernee, Saenre- damstraat 130, een portemonnaie; W. v. Kleef, p.a. Roodlieb, Zuid Polderstraat 58, een hond. Hoogste barometerstand, Horta, 766.3 Laagtete barometerstand. Valentia 751.0. Zwakke tot matige Zuid-Oostelijke tot Z.- Westelijke wind, meest zwaarbewolkt, wiaar- schijnlijk Iregenbuien met kans op onweer zelfde temperatuur. schade dreigt zeer groot te zullen wordep bcheepvaartbenchten. .-4 b 1 'Ti li N K \V A.10 N G E K S ST'R E EK hetgansche platteland vaa Noord-Holland, Op een der zijmuren van hét raadhuis hadI 'Uur producten, die zeer noodig moeten .veb iemand met een vrijwel onleesbare hand -ïj-«m«en worden, opgepakt blijven liggen. D» groen krijt geschréven „legt dé wapens neder". Een kwajongensstreek? DIEFSTAL. Bij de politie is aangifte gedaan, dat ten nadeele van de comm. der Noord-Holl. Schiet- club uit een ongesloten tasch, staande in de achterzaal van 't café Meijer, Stationsplein, is ontvreemd een bruin leden portemonnaie, be stemd als prijs voor een concours. Door H. J. L., timmerman, wonende te Schoten, geschiedde aangifte, dat uit een pak huis aan de Berckheijdestraat door openmaking van een grendelslot is ontvreemd een houten lijst. MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID. Morgen zal in de Rotonde van het Museum vau Kunstnijverheid alhier een prachtige ver zameling afbeeldingen van bouwkundige frag menten met beeldhouwwerken tentoongesteld zijn, die ons een voorstelling geven van het oude Parijs. De middcleeuwsclie en Renais sance motieven, die hier tentoongesteld zijn geven ons niet alleen een duidelijk beel dezer beide stijlinrichting en van kunst overgang, doch ook van de groote weelde welke ook in vroegere dagen in de Fransche hoofdstad heerschte. Morgen is de toegang kosteloos. IJ MUIDEN. 1 Aug. W. Gearriveerd 31 Juli. Arad, s. Flume. 'A returns, s. Drontheim. Ardgarth, s. Fleetwood. Jason, s. Rotterdam. Gallia, motor, Havre. Adonis, s. Alexandrie. 4 Waalstroom, s. Fowey. y 1 Augustus. Clio, s. Midd. Zee. - Prins Fred. Hendrik, s. Suriname. Apollo s. Hamburg. Rossum, s. Mesane. d .Voltrokken 31 Juli: j Driebergen, s. Rotterdam. j Jan van Nassau, s. West-Indie. Fulmar, s. Liverpool. 1 Augustus. Pluto, s. Kopenhagen. Narcissus, Eng. stoomj. Noordzee. NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN. Pr. 'der Nederlanden, van Bat., n. Amster dam, vertrok 30 Juli van Colombo. Kiakatau, v. Bat., n. Amsterdam, vertrok 31 Juli v. Genua. Bengalen, v. Rotterdam n. Bat, arriv. 31 Juli te Lissabon. Goentoer, v. Bat. n. Rotterdam, pass. 30 Juli Kaap Fjnisterre. Luna, v. Wèst-Ind'sche n. Amsterdam, ver trok 30 Juli van Havre. Maarfeensduk, v. Rotterdam n. Cuba, Mexico en New-Orleans, pass. 31 Juli Dover. (Zeepost.) Verstopping', aambeien, bloedarmoede. Volkomen en spoedige genezing door nieu we geneesmiddelen van Dr. G. Damman,' specialiteit. Vraag gratis broek. No. 60 met attesten aan Dr. Damman, of bij de firma Van Tuyll, Paleisstraat 13, Amsterdam (Verzoeke de ziekte aan te willen duiden). WATERSTANDEN. Hoogwater. IJ MUIDEN, v.m. 11 uur 51 min. KATWIJK v.m. 11 uur 26 min.; nam. 12 uur 6 min. Laagwater. IJMUIDEN v.m. 7 uur 51 min. KATWIJK v.m. 7 uur 31 min.; nam. 8 am 19 min. 8 Augustus Hoogwater. IJMUIDEN v.m. 12 uur 39 min.; nam. 1 uur 17 min. KATWIJK nam. 12 uur 44 min. Laagwater. IJMUIDEN v.m. 8 uur' 39 min.; nam. 9 uur 17 min. KATWIJK v.m. 8 uur 49 min. LEIDEN, 31 Juli. Veemarkt, 99 stieren 125—390; 267 kalf- en melkkoeien 170 h f 335; 82 varekoeien 135250 264 vette os sen en koeien 185380, per kilo 7582 et.; 137 vette kalveren 40—125, per kilo 90 ct. a 1.01; 72 magere kalveren 617; 482 vet te 6ckapen 2237, per kilo 60—70 ct.; 178 weïdeschapen 20—31; 647 magere lammeren 14—18; 375 magere varkens 13—35, per kilo 38—41 ct.; 398 biggen 3.50—9; 3 bokken of geiten 1—3.50. Ter markt aangevoerd: 682 runderen, 19? kalveren en 610 schapen. Kaasmarkt. Aangevoerd 141 partijen. Be steed werd voor: le soort Goudsche kaas 30—32; 2e soort 24—29; le soort Leidscke 2530; 2e soort 2427 de 50 K.G. Aan de stadswaag gewogen 101 partijen, 4663 6tuks kans, wegende 3209 K.G. Handel flauw. HOORN, 80 Juli. Kleine kaas 33.50; com missie 34; fabriekskaas 29. Aangevoerd 182 stapels, wegende 70,644 K.G. Handel vlug, MEDEMBLIK, 31 Juli. R. K. Mark)ver. St. Jozef. Aardappelen: groote muizen 1.10 1.25; kleine muizen 35 ct.; blauwe 90 cent per K H.L. Aanvoer 900 manden of zakken. Slaboonen 75 ct. per zakje. Aanvoer 50 zakt GROENTEVEILING STOPGEZET. Gisteren, .Vrijdag, is de groote centrale groenteveiling te Broek op Langendijk stop gezet en uitgesteld tot nader order. Men vleest voor gebrek aan vervoermiddelen met de mobilisatie in Duitóchland en ons land. Deze (daad is van zeer groot gewicht, voor Den 9en Augustus hopen ome Ge liefde Ouders K. BLOEDJES N. TROMP don dag te herdenken, dat «ij voor 4U jaar in den echt zijn verbonden. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Uitgeest, 1914. Uit Haarlem of Omstreken wordt tegen 15 September bij longehuwden, die te Haarlem komen wonen ge vraagd een nette bekend met koken en netjes kunnende werken, v. g g. v. Adres: Mevrouw TIMMERMAN, N. Rijn 46, Leiden. aac geboden aan nette dames en heeren voor aangenaam en gemakkelijk thuis werk. Steeds vast werk gewaarborgd a 6".per maand aan vlijtige per sonen. Schrijven aan LUCASHEN, 3e Kost verloren kade 25, Amsterdam. Zoo goed als nieuw HEEREN RIJ WIEL f 26.waarde 55. en een best Heerenrijwiel a f 16. SCHOTERWEG 74 rood. HftftRL, COöP. DINER VER. Bakenessergracht 27. Tel. 19Ö3. MENU VAN 3—9 AUGUSTUS. Maandag. Contre Filet. Spersieboo- nen. Maizena met Fram- bozensap. Dinsdag. Eendvogel. Peren. Gries- meel met Bitterkoekjes. Woensdag. Varkens Fricandeau. Pos telein. Yoghurt. Donderdag. Groentesoep. Runderlap jes. Andijvie. Vrijdag. Kookschol. Sla. Panne- koek. Zaterdag. Gehakt. Worteltjes. Brood pudding. Zondag.Rosbief. Snijboonen. Com pote van Abricozen. (De Yoghurt wordt in den loop vap den middag door de modelboerderij „Bronstee" geleverd en bezorgd.) OEVRAAOD, liefst voor direct, fj een nette om met behulp van een dienstbode de huishouding waar te nemen. Goed kunnende koken. Br. fr., met opgaaf van leeftijd enz., onder no. 1258 aan het Bu reau van dit Blad. Kruideniers Ovorveen berichten hiermede hunne ge achte clientele, dat, wegens het onder de wapenen komen, het hun onmogelijk is vanaf a.s, Maandag aan huis te ko men hoeren. Beleefd aan bevel ?nd, UEd. dw. dn. - Gebr. RUTTE, Terstond gevraagd een ol twee tegen vast salaris en provisie. Propagandisten voor Ka- Shoiieke Lectuur genie ten de voorkeur. Brieven onder No. 9454 aan het bureau de zer Courant. Smedestraat. Groote te geven door de Witte Bioscope voor Bondsleden en hunne hui«- genooten tegen betaling van 10 cent per persoon. Aanvang: Matinée 3 uur. Avonds 8 uur. N.B. Voor het Matinée Kaarten verkrijgbaar bij de Gonoierge en aan het Bureau. Bij de Redactie der IV. Haarl. Courant kan, ter oplsïdingy geplaatst worden dat met goed gevolg de L. School heeft doorloopen en lust gevoelt voor de journalistiek. Brieven aan het bureau dezer Courant onder no. 9496. De Burgemeester van Haarlem brengtter openbare kennis, dat aanvragen osn vergoe ding wegens verblijf onder de wapenen van dienstplichtigen, die daartoe met spoed zijn opgeroepen, tot hem - Burgemeester - belioo- ren ie worden gericht. Formulieren voor deze aanvragen, als mede inlichtingen daar omtrent worden ver strekt ter gemeente secretarie (2e Afd.) Het raadhuis is ge opend op Zaterdag I Augustus IS14 tot des avonds ii uur en op Zendag 2 Augustus 1914 van 9 uur dos voor middags tot des na middags I uur. HAARLEM, 1 Aug. 1914 De Burgemeester van Haarlem, W. SANDBERG. w ■t KN 1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 3