Smakelijk Brood Eleclr, Luxe-Broodfabriek s i C. C. BENDER, O. C. BENDER, Prima Eogeische en Belgische ANTRHACIET Ksihriaelsciie B. I. Msiuid vtir Hasrles en Menpimigii. SE OORLOF. Advertentiën. W. J. LAUWERS, oeeeeeeeeeeee MEUBELEN N. KUIPER - Ridderstraat 28. HANDWERK. Gei. Go.bière Gr. Hoatstr. 136 ff DAMES HAUDWEIfiEN 3 Piaflino's, Vleugels, Orgels, Pianola's, Pianola-Piano's Orchestrelles, Aeolian-Pijporgels. Leiden. Hoogewoerd 90. Leiden. Het grootste succes. KUNSTTANDEN J. P. BAAS d.e iiid de laatste HJi. Sacramenten der Stervenden is voorzien. VOORHOUT. ZONDAG, half 8 Vroegmis, 1U uur Hoog mis, ha if 2 Catechismus; half 3 Kruisweg. MAANDAG en overige dagen 's avonds half 8 gebed' n voor den vrede. ZATERDAG, van 58 uur bieehthooren. Afdwting HAARLEM, Bonctegebouw S modest raat 28. Maandag 17 Augustus. Ondersieunings. fonds. Vergadering Schoen makers. Dinsdag 18 Augustus. Verg. Metselaars. Donderdag 20 Aug. Rechtskundig Advies. Rederijkers. Vrijdag 21 Aug. Hoofdbestuur. Zaterdag 22 Aug. Hulpspaarbank Schoteï- kwartier. Half negen Spaarbank. Steunco mité. Inschrijving Bakkerij. Spaarkas St. Ni- colaas. Namens het Bestuur, A. L. VOLLAERTS, Seer. AfdeeÜng HOORN. Bondsgebouw Paardensteeg hoek West. Zondag 16 Aug. Eerbied in Gods Huis. 7 uur 13, 14 en 15; om 8 'A uur 16, 17 en 18; om 10J4 uur 1, 2 en 3. Maandag 17 Aug. 8!4 uur Afdeelingsbest. Dinsdag 18 Aug. van 78 uur Spaar- en Voorschotbank. Namens 'bet Bestuur, G. F. VLEKKE, Seer. Al'dee ling KROMMENIE en Omstreken. Secretariaat: Van Hoogendorpstraat 30. Zondag 16 Aug. Vergadering der Afdeeling «in half 5 uur, in verband met den oorlogs toestand. De contributie is opgdheven 'tot- nader te bepalen datmn. De penningmeester der Afdeeling heeft vanaf heden zijn beta lingen gestaakt. Namens 'het Bestuur, S. VROUWE, Seer. Afdeeling SASSENHEIM en Omstreken. Woensdag 19 Aug. 's avonds te 8 uur ver gadering Afdeelingsbestunr. Namens bet Bestuur, J. PREENEN, Se or. Afdeeling VOORHOUT. Zondag 16 Aug. 's avonds 7 trui- vergade ring der afdeeling in het Patronaatsgebouw. Na afloop vergadering van het ziekenfonds. Agenda: Halfj. verslag penningmeester. Alle leden -worden beleefd doch dringend verzocht toeb allen zonder uitzondering deel te nemen aan de algemeene H. Communte tot sluiting der noveen. Namens het Bestuur, A. HEERINGS, Seer. Afdeeling BENNEBROEK en Omstreken. Dinsdag 18 Aug. 's avonds om 8 uur be st u ars ver ga deri ng. Dinsdag 18 Aug., 's avonds om half 9 uur gecombineerde ledenvergadering van de af deeling en de bloemistwerkliedenvereeniging St. Jeroen. Aller komst dringend verzocht. Namens het Bestuur, J. VAN BAKEL, Seor. ROOSTER DER RETRAITEN Bezorging op ieder gewenscht tijdstip in alle omliggende dorpen. HEIRI J. CARELS. van het St. Clemenshuis te NoordwHkerhouf. 17—20 Aug. Dames onderwijzeressen. 22—25 Aug. R. K. Normaalschool voor On derwijzers uit Amsterdam. 27—31 Aug. Idem voor Onderwijzeressen uit Amsterdam. 86 Sept. Kweeksehool der Eerw. Broeders uit den Haag. 8—11 Sept. Heeren Patroons. Verg. 10. 13—16 Sept. Heeren. Vergoeding 6. 10—22 Sept. kiekjes-Congregatie uit Rotter dam (Wijnhaven). 2—5 Oct Meisjes-Congregatie. Verg. 4. 7—10 Oet. Gehuwde dames uit den Midden stand uit steden. Vergoeding 6.—. 11—14 Oct. Meisjes-Congregatie uit den Haag en Scbeveningen. 18—21 Oct. R. K. Vormschool voor Onder wijzers (Rotterdam). 24—27 Oet. Mannen en jongelingen. Vergoe ding 4.—. 31 Oct.—3 Nov. Heeren Onderofficieren. 7—10 Nov. Mannen H. Familie uit A'dam. 12—15 Nov. Mannen en jongelingen. Vergoe ding 4. 1720 Nov. Jonge Dames Middenstand. Ver goeding 6.—. 2327 Nov. Dames van den deftigen stand. Vergoeding 10.—. Van het Retraitehuis „De Tbabor" te Rotterdam. 17—20 Aug. Huismoeders, door een Pater Ca- pueijn. Vergoeding 4. 2130 Aug Eerw. Zusters. 31 Aug.3 Sept. Leden der Derde Orde v. d. H. Franciseue. Verg. 4.—. Door een Pater Franciscaan. 7—10 Sept. Leden der Derde Orde v. d. H. Franciseus. Vergoeding 6.Idem. 14—17 Sept. Leden der Derde Orde v. d. II. Franciseus. Vergoeding 10.—. Idem. 28 Sept.—1 Oet. Congregatie uit Amsterdam. Verg. 10. Door een Pater Dominicaan. 5—8 Oct. Congregatie uit Amsterdam. Ver goeding 4.—. Idem. 12—15 Oct. Meisjes uit steden (16 en 17 jaar). Verg. 4. Door een Pater Franciscaan. 19—22 Oct. Damesleden der Mariavereeuiging. V ergoeding 6. Door een Pater Capucijn. 2629 Oct. Damesleden der Eenwigd. Aanb. VERHALEN UIT LUIK VAN EEN OOGGETUIGE. Een lezer en vriend van de Maasbode ver telt van de ei-varingen door hem de v orige week in de stad Luik opgedaan, ais volgt: Zondag, den 2e n Augustus, hoorde ik al in de straten «n in de eafé's over niets anders spreken dan over het ernstig oorlogsgevaar, dat België bedreigde. Het ultimatum werd genoemd, maar anderen weer- verklaarden bet voor een canard. Bij de besprekingen over de Duitscfhe veldtocthtsplannen werd algemeen reedis verwacht, dat Duiteehland wel in staat zou zijn de Belgische neutraliteit te schenden en dat dit wel in zijn bedoeling zou liggen. De agitatie der bevolking steeg ieder uur. Maandagochtend kwam de garde eivique op; de mannen, die nog ontbraken; weiden te lefonisch, ook uit de omstreken; opgeroepen. Reeds gingen de berichtenles Allemands s'approéhent de Liège! Dat was eel iter voor barig en e,en uitvloeisel der opwinding. Maat regelen van militairen aard waren overal zichtbaar. Infanterie en artillerie trokken, onder uitbundige toejuichingen van het pu bliek naar alle richtingen naar do forten- linie. Wilde geruchten doen de ronde. Duit- sche spionnen worden gezien en gevangen genomen. Het beet, dat vier Belgische lan siers door Duitsehers vergiftigd zijn door mid del van aangeboden chocolade. Na te gaan as dit gerucht, dat z'ieh hardnekkig handhaaft, niet. Wel beïnvloedt het srterk den haat dei- bevolking tegen alles wat Duitsoher is. Zoo wordt weldra alles w.at voor Duitseherwordt aangezien, omstuwd, omjoeld en geslagen. Dinsdag verliet ik, niet vermoedend dat het gevaar zoo dicht naderde, Luik, met. den trein en begaf me naar Waremme. 's Mid dags echter bestond de gelegenheid niet meer om per trein terug te keeren en ped delde ik op mijn „Gazelle" over de grande route Luik-waartiS. Na een 16 KAL, op een afstand van ongeveer 8 KM. van de stad, stiet ik op een afdeeling genie, die bezig was versperringen aan te brengen met prikkel draad en door omhakken van hoornen met het oog op den naehteüjken aanval der Duit sehers. Op het „waarvandaan?' 1 en „waar heen"! kon ik afdoende antwoorden. Mijn paspoort (ontslag uit den Nederlandse-ben krijgsdienst) en verdere papieren, die ik als bij ingeving op mijn Belgische tournée had meegenomen, deden me, bij den luitenant van de wacht gebracht, goede diensten. Ver der deden zich geen hinderpalen meer voor. In Luik vernam ik de Duitsche oorlogsver klaring en zag ik weer dezelfde bedrijvig heid tot laat in den avond, die ook dén ge heel en Dinsdag verder kenmerkt. De trams deden deze dagen, ook des nachts, voor mi litair vervoer druk dienst. Voor angst en ongerustheid treden steeds meer geestdrift en vaderlandsliefde, zich in ovaties aan de troepen uitend; in de plaats. Vrijwilligers, met de vlag voorop, zijn het voorwerp van toejuichingen. „Vive IfarméeP' hioort men overal. Zelfs hier eu daar „Vive la guerre", geroepen door de soldaten, die blijkbaar door den grootslen moed bezield rijn. Aan dapper heid ontbreekt bet bun niet. Ze laten zidh liever haohé hakken, boor ik -zeggen, dan den Duiitseher een voet breeds af te staan. Min der bekoort me het onoordeelkundig rijden van eenige bespanningen artillerie, die door onbezonnen vaart op het asphalt voor den grond gaan. De requireerde beesten zijn al dus geruimen tijd oorzaak van vertraging, hoezeer de stukken snel in stelling moeten. Vergis ik mij niet, dan was het Woensdag ochtend, dat de kanonnen voor het eerst hun gedonder in de stad deden hooren. Zoo waren dan de vijandelijkheden begonnen. Men tooit zich met nationale eocardes, linten, vlaggen. Woensdagmiddag kwamen al de Roode Kru-i-s- autö's met slachtoffers van den strijd bin nen. Ik zag ze liggen op brancards, die; dwars over de auto's waren gelegd, en door j een krijgsmakker werden vastgefbtouden. Som migen zaten, of lagen meer, achterover, in een toestand van hoogste uitputting. Pries ters bereidden sommigen al onder 't vervoer tot den dood voor. Men verwachtte zeer vele gevAmden. Donderdagochtend, bet zal half zes geweest zijn, beu ik getuige van een paniek: ,Ees Allemande viennent!" Dat is echter een loos alarm. Want tegen acht uur komt een logen straffing in den vorm van een militaire auto met piekelhauben, als tropée, versierd. Inzittende officieren katmeeren de. bevolking met de verzekering, dat de Duitsehere gesla- gen zjjn en aftrekken. Eenige uren later volgt j een escorte van 4 officieren en ongeveer 250 man Duitsche krijgsgevangenen, dat naar de citadel trekt, 'tMilitair geleide waakt tegen mogelijke buitensporigheden van het publiek. Nu en dan rijden nog auto's binnen met Duit sche uitrustingstukken als bewijs van victo rie. Daarbij verwacht men ieder oojcenblik de aankomst van Fransehe troepen. Eenige of ficieren van bet Fransehe leger doen al per auto hun intocht. Men tooit zidh met de Fransehe driekleur Aan de Gare de Guille- mins vooral stelt men zieh in afwachting op. Een ultimatum, dat den forten gesteld was, is afgewezen en in den nacfM van Donderdag op Vrijdag wordt Luik geteisterd door een bombardement, Angst maakt zich van de be volking meester. Men bergt zich in keklens en kluiten. Ut zelf schuil achter een anderhalf-me ter dik ken muur dier omte forti fjcatócls. Hier en daar slaan de granaten in. Den volgenden dag eerst zag ik de ver woeste huizen, verbrijzelde daken, vernielde hoornen, diepe gaten, in straten en boulevards geslagen. Vrijdag zijn de kansen gekeerd. Althans den Duitsehers i® het gelukt tusschen de hevige kanonnade®, hoewel met zeer groote verlie zen Luik binnen te dringen. Eu de Fransehe hulp blijft uit. De .binnen rukkende troepen nemen rustig berit van het gouvernement de Justice, van bet Garde, dn Palais. De Place St. Lambert wordt tjokvol -gezet met veldartillerie. Affiches "worden aangeplakt, waarin de Diiiteefoe bevelhebber zijn leed uitspreekt over de beschadigingen, door het bombardement aangericht. Hij be looft de bevolking niet te deren, mits zij zich van alle geweldcLadigh-eden onthoudt. Alle wapenen moeten Zaterdag vóór 12 uur inge leverd worden op de voorplaats van het gou vernementsgebouw. Ook de citadel is vermo^sterd. Jb zie dat de Belgische bezetting van de citadel als krijgs gevangenen weggevoerd worden. Twee groe pen, elk van ongeveer 600 man. De forten, zoo hoor ik, zijn niet gen-oman- Oni een tweede bombardement te voorkomen, begeeft aicto Mgr. Rutten, de bisschop, met den burge meester en notabelen naar den bevelhebber, op de citadel. Juist was ah daar, om mij van vrijgeleide te voorzien; toen. de bisschop In een auto binnenreed; Resultaat van Ib/et bezoek was, dat de hooge autoriteiten voorloopig in gijzeling werden gesteld. Dit is op Zaterdagochtend. Het we melt van Duitsche troepen in de stad. In de boulevards zie ik Ken groote gaten slaan en mitrailleurs daarin opstellen. Verwachten zij een tegenaanval? Op de bevolking maakt dit feit vooral een pijnlijken indruk. Mijn be sluit te genomen. Zoo spoedig mogelijk de stad uit. Men verzekert mij, dat het onmo gelijk is door de troepen heen te komen. Op de citadel was mij dan ook reeds door den Duitsohen commandant met een Lort: „un- möglich" een vrijgeleide geweigerd. Den moed nog niet opgevende, spoed ik mij naar den Nederlandschen consul, boulevard Piiercot, wien ik hier nog hukle breng en dank zeg voor zijn groote welwillendheid-. Van >hiem ontving ik het gewenschte pas poort. Even mijne kennissen gegroet. Nog wat brieven voor Antwerpen meegenomen om zé in Nederland te posten. Dan „gliiek auf" op de fiets ge-sprongen, dwars door de stad, naar bet kanaal, hopend langs dezen weg Maastricht te kunnen bereiken. De kanonnen bulderden weer bii tusschen- poozen. Wat kon bet onderweg worden? In- tusecWen bleven ongevallen uit. Verscheiden Duitsche veldwachten houdeu me tegen. Doch identiteitsbewijzen helpen me overal door. Ge volgen van den strijd zie ik weinig. Hier en daar verwoeste woningen en stuk geschoten hoornen. Alleen bij Harconrt bengelden aan de hoo rnen drie lijken. Duiitsche wraak op non-com battanten, die naar de wapenen gegrepen hadden. Aangenaam was mijn allerlaatste aanhouding. Het was de grenswacht van mijn eigen vaderland!. UIT ZWITSERLAND IN ACHT DAGEN. Het blijft belangwekkend de verhalen aan te hooren, die „gestrande" reizigers het Engel- sche woord van overal loskomend, over hun wedervaren hebben te vertellen. Want het per soonlijk avontuur biedt telkens algemeene kan ten. Men bevindt zich te midden v.an een volks verhuizing, deel eener her en der geworpen massa, en niets kan beter een indruk geven van de verdwazing die een oorlog brengt over een naar vaste normen georganiseerde maatschappij dan deze journalen der schipbreukelingen op de zomerreis. Ziehier het verhaal dan van drie Hollandsche dames uit Amsterdam, aan het Hbld. gedaan; Ze zijn gewoon zichzelf te helpen; haar zelf-, vertrouwen brengt ze, niettegenstaande oorlogs dreiging, verder dan in 't oorspronkelijk plan iag. In de vredige rust aan het Lago Maggiore bereikt haar 't telegram van een vriendin„Ga terug of ge kunt niet meer!" Dat was Zondag morgen, den 2den. Eerst acht dagen later, den volgenden Zondag, zouden zij erin slagen Am sterdam te bereiken, zonder inmiddels een enkele gelegenheid gehad te hebben de verwan ten hier op de hoogte te stellen. Een harer voeren wij sprekenderwijs in. Toen we te Bern aankwamen, was alles in wanorde. Een ontzaglijke ophooping van reizi gers van alle nationaliteiten; maar het spoor- personeel had blijkbaar nog geenerlei begrip van den toestand en wat ervan komen kon. Men verkocht ons zonder waarschuwing biljetten naar Parijs, en wij stapten in een trein, naar de Fransehe hoofdstad bestemd. Verder dan "Neuf- chatel kwamen we niet. Allen uitstappen- Het station vol soldaten; de wachtkamers het was nacht opgepropt met slapende en luid snorkende Zwitsers onder de wapenen. Op een stoel mochten we trachten te slapen, wachtende op een trein. Het was zoo geen uit houden. En weldra lagen we, drie vrouwen, uitgestrekt op drie banken in het park dicht bij het station. Dat gaf ten minste eenige ver kwikking. Om acht uur de trein. Verreweg de meesten bleven achter, omdat gezegd werd, dat toch niet verder gereden worden zou dan de grens: dat was al iets. Ginds möesten we maar verder zien. Geheel tot de grens bracht de trein ons zelfs niet. Het verdere moesten we loopen. Uit onze bagage, die te Neufchatel is achtergebleven in een stapel, dien de hemel behoede, want nie mand zorgt er voor, hadden we onze rugzakken gevuld. Ons trok het niet aan, in het gras zit tende, te wachten, tot de door boyscouts gere gelde autodienst ook ons meenemen kon. Dui zenden zaten daar en den geheelen dag renden de auto's heen en weer. Ziehier de volgorde van dit curieus vervoer Fransehe reservisten Fransehe vrouw CU. Fransehe mannen. Vreemdelingen. Wij hadden geen lust de laatsten te zijn; wij liepen zestien kilometer, tot het eerste Fransehe grensplaatsje Pontarlier. Pontarlier heeft ons drie dagen gekost Doof den oorlog moesten zoowat 60,000 Italianen de grens over, van wie honderden en honderd® hier wachtten op reisgelegenheid. In de kerk, van stroo voorzien, bivakkeerden ze. De hotels natuurlijk vol. Men mocht er gaafl zitten, op conditie voor een hotel nogal onge woon! hoe minder gebruikt hoe liever. De maaitijden waren er tot minimale porties gere- duceeicl. Yvie niet dineeren bleef, was de mees-t welkome gast. Gedurende drie dagen bleven de treinen don deren door het afgesloten station. Alle militaire treinen. Geen kans verder te komen. Inmiddels voorzag de maire van Pon tarlier ons van een soort pas, waar we, tot in België toe, veel pleizier van gehad hebben. Zie hier het document: Ville de Pontarlier rwsr - - m Sauf-Conduit. Delivre a Madame ProfessionAge Nationality Hollandaise de se rendre a Paris par voie de terre jusque la localité oü eile pourra trouver nu moyen de locomotion. Voorloopig liet dit „moyen der locomotion" zich wachten. Wij hoorden van allerlei misère in gezinnen waarvan de huisvaders onder de wapenen geroepen waren. De achterblijvende vrouwen en kinderen konden iederen dag een portie van de „soupe communale" halen. Doch wij maakten ons den tijd ten nutte door me? lijsten rond te gaan onder de wachtende reizi gers. De Belgen en Hollanders hielden zich hel vrijgevigst. Ieder hunner gaf van zijn over gebleven contanten die straks dringend noo- dig konden zijn. De Amerikanen zeiden bot weg: „no!" Er waren er trouwens die geen andere ressources hadden dan hun chèque-boek- jes met chèques van 50 pond sterlingNiemand nam die aan. Het hotel gaf ten slotte op cre- diet.... wanneer de gasten thuis waren. Hoe- velen zulien zich dit vriendelijk bewijs van ver trouwen herinneren? Almeial: we haalden een kleine driehonderd gulden op. De maire was opgetogen en we hebben eraan te danken gehad dat men ons hielp in den eersten trein die vreemdelingen meenameen voordeeltje waaraan we natuurlijk niet hadden gedacht. Dat was zoo. 's Morgens ging nog een trein alleen voor Franschen. Om twaalf uur de eerste trein voor de vreemdelingen, maar reeds om acht uur werd het station belegerd. Wij, laat gekomen, werden begunstigd met een plaats in een beestenwagen! Het bleek zijn voordeëlen te hebben. Er was lucht, en prachtig uitzicht door de latten, en men had houten banken gemaakt, waarop we konden zitten. Boemelen naar Dóle. Allen overstappen en hoe! in een trein voor Dyon. Te Dyon in de onmogelijkste consternatie weer in een stamp vollen wagen naar Parijs. Er kwamen nu langzamerhand verhalen los over den oorlog. De meest fantastische. Een ervan is typisch voor de stemming. Een trein met Duitsche troepen zou door den Etea» -ge spoord zijn naar de grens. Maar de machinist, een Elzasser.', reed in volle vaart over de grens heen en de Duitsehers zaten in de knip! De wagens, die reeds dagen voor het troepen vervoer hadden dienst gedaan, waren vol teeke- ningen en opschriften. Herhaaldelijk de grap: „A Berlin!", die ook andexe hebben gezien. Wij zagen een soort portret van Keizer Wilhelm met een dolk door 't hart gepriemd. Alle wagens waren met bloemen opgetooid; de locomotief droeg de Fransehe vlag. ParijsBrusselzoovelen hebben reeds verteld. In Brussel hoorden wevrouwen moesten met geweld worden weerhouden Duitsche gewonden, die aangevoerd werden, te lijf te gaanVeel ellende vernamen we van Duitsehers in België, die zich schuil moesten houden voor het gepeu pel. Ons gaf men den raad: spreek Fransch. Doch op ons pasje van Pontarlier stond dat we Hollanders waren. Eenige malen moesten we examen doen in onze moedertaal. Alle drie een voor een ant woorden: „Waar komt gij vandaan?" Deskun digen waren Vlaamsch sprekende soldaten. Alle drie zijn we eenige malen voor het exa men geslaagd. Alleen het Brabantsche boertje, dat ons van Esschen naar Rozendaal over de grens reed, wilde maar niet gelooven dat de juffers zooveel hadden doorgemaakt. OPTICIEN, Gravenetraat I. Telefoon 1083. AMSTERDAM. Brillen, Pince Kez in Gosd, prima Goud-Doublé, enz. De nieuwste syctemeü: G!as-Plnce Kez, Barometers, Thermometers, Tooneel- en Reiskijkers. Steeds verkrijïbair de be roemde Butterick's Papieren Patronen voor Dameg- an Kin- derkleeding in alle maten en modellen 10,35. Eerste qualiteit met 10 jaar garantie k i 1,50 per tand. Vaste prjjien. Geen geld voorait by JOH. P. WIJNMAN, Ceintuurbaan 85, Amsterdam, te bereiken met lijn 8 1ste halte te Amsterdam. Gebitten welke niet aan deeisoben voldoen worden door mjj weder braik- aar iremnakt. OPGERICHT 1850, AMSTERDAM - LEIDEN - ROTTERDAM. Grootste magazijnen wam U igezochie torteering - Garantie - Billijke prijzen. Vraagt Catalogue A. In 1813 werden door ons 2836 Bedstelien verkocht Ona reclame* vmeren beds; e! Ho. 1 bestaat uit een groot 2 persoons veerenbed, peluw en 2 kus sens van beslist voeren: dichte s&ty'ntjjk wegende 60 pond 1 overtrek voor bed en peluw; 1, 2persoons wollen deken; 1, 2 persoons katoenen deken; 1 molton deken; 1 stel atroomatrassen; dit alles te zamen voor f 89,75, Hot reclame veeron bedstol Ho, 2 met alle toebebooren als boven doch wegende 65 pond betere tijk en grootere dekens, te zamen voor I 44,50, Het reclame voeren bedstol fto. 3 met all® toebehooren als boven, gevuld met 65 ponden rima veeren, beste linnen tijk en extra groote maat 2 pers. katoenen deken j 1 fantasie wollen eken en nog extra een sprei, te zamen voor f 51,50, Het reclame bedstol Ho. 4 bestaat uit een 2 persoons spiraal matras, 1, 2 persoons kapokmatras, peluw en 2 kussens, alle overtrokken met prima satijntijk, gevuld met de beste kwaliteit kapokeen groote wollen deken, een groote katoenen deken, een molton deken, dit alles te zamen voor f 47,50. zendingen onder rembonre en frnnoo door geheel Nederlands Groote Houtstraat 72-74, HAAffiLEIH, Reusachtig groote voorraadmagazijnen Ged. Oude Graeht. ZONEN alsmede DROGE, GROVE en GEBROKEN p. ac. CM niFTrni/FQ ia verschillende toetin en UA3 Lli UIL 1 \rfVl\Lv3t Tegen billijke prijzen. Verkrijgbaar by: 9 BaïeaessflfAraeW W. H. VAN STAVEREN. Talep'noon fio. 497 Beeldhouwer, ovur do uiuuwB Kath. St. Bavo. Beelden, Kerkmeube en, Grafmonumenten, enz. Hout,Steen enÜarvnar- I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 6