40 OORLOGSFOTO'S, UIT DE ZAANSTREEK. Uit Holland's Noorderkwartier. STADSNIEUWS. Berichten reeds geplaatst in nnze vorige oplage. Kerknieuws. Sport en Wedstrijden. Briefwisseling, Rechtszaken MARKTNIEUWS. N.V. Dr. „De Spaarnesiad" Haarlem. SCHOTEN. Geslaagd. Te Amsterdam is geslaagd voor bet examen Hoofdacte mej. M. W. J. van Vler ken van hier. Algemeen Steunco mité. De twee- Se collecte, die de vorig© week in onze ge meente voor de kas van het Steun-Comité i3 gehouden, heeft ruim f 200 opgebracht. Woensdagavond a.s. zal met de dames, die zoo bereidwillig zijn wekelijks voor ons te collecteeren, een samenkomst worden gehou den in de Christelijke bewaarschool, Colenso- Straat. De heeren J. Vink en G-. J. Wielders zijn üitgenoodigd, alsnog zitting te willen nemen in het Steuncomité en wel voor sub.-conüté A. Bedroeg het aantal ondersteunden in de eerste week 14, de tweede week was het reeds tot 44 geklommen. Een voorbeeld ter navolging. - - Het steun-comité alhier mag zich zeer in d© sympatie van de bewoners verheugen. Nadat het reeds de vermelde gift, en daarna een geregelde wekelijksche bijdrage van de ver. van gemeente-werklieden had ontvangen, werd het nu weer verrast met een bijdrage uit de kas van de Biljartclub en van de Pluim- veevereeniging, de laatste van f 50. Bravo. VELSEN. Verlenging ontrnimingstermijn. Van den ^igenaa^ der-perceelen Jan Gijsenvaart 39 en 10, die onbewoonbaar zijn verklaard en waar van de ontruiming is gelast, is ingekomen een verzoek om den termijn van ontruiming met 6 maanden te verlengen daar bij zicb voorstelt, dat in dien tijd de demping van de achter genoemde perceelen gelegen Jan Gijsenvaart zal zijn tot stand gebracht en met gebruikma king van den daardor beschikbaar komenden grond, nieuwbouw mogelijk zal zijn. B. en W. adviseeren goedgunstig. IJMUIDEN. [Bezo ek van minister Lely. Za terdag heeft de Minister van Waterstaat, dr. Lely, vergezeld van een kapitein der genie, een bezoek aan IJmuiden gebracht, waar de buitenhaven en de sluizen bezichtigd wer den. Spionnen-vrees. - Door eenige ma- -trozen en een onderofficier der landmacht, werden twee personen gearresteerd, die met de passagiersboot uit Amsterdam waren aan gekomen, en in het bezit waren van een fototoestel. Naar het uiterlijk te oordeelen waren het zonen van het Hemelsche rijk of Japan. Al spoedig had men het tweetal in het oog en om hun niet in de gelegenheid te stellen den for.tweg op te loopen, of op namen te doen, nam men hen in arrest. Na eenïgen tijd in de politiepost vertoefd te hebben, werden zij, na hun toestel te heb ben achtergelaten, wederom in vrijheid ge steld. Na onderzoek bleek het een geval van onschuldigen aard te zijn. De stoomtrawlervloot. Van de Btoomtrawlervloot alhier gaan gedurende de Lhtste dagen verschillende vaartuigen naar "m binnen een afstand van ongeveer 15 mijlen uit de kust de visschenj uit te oefenen. Eenige trawlers varen nu geregeld op En geland en hebben daar moo.e besommingen ge- irifl..ift. omdat de Engclsche v.ssohersvloot na genoeg stil ligt en de visch daar dus hoog {n prijs is- Onze vischhandel. Aan het jaar verslag over 1913 van de Kamer van Koop handel te Velsen is het volgende ontleend: Het aantal visehhandelaren onderging in het afgeloopen jaar een kleine vermeerdering. Er vestigden zich 26 nieuwe handelaren, waai - tegen 17 hun bedrijf opgaven, onder welke 1 Duitsche firma. De opbrengst der in de rijksvischhal ver- jkochte visch, hoezeer iets toegenomen, zou 'belangrijk hooger zijn geweest, indien de laat st© 2 maanden van het jaar de aanvoer niet 'zeer belangrijk was verminderd ten gevolge Üer reeds genoemde op 2d October 1913 be gonnen staking, die aan het einde van he jaar nog voortduurde. Behalve deze 2 maanden waren de uitkom sten van den binnen- en buitenlands. ;ien Vischhandel over het algemeen bevredigend. È'e handel in versche haring en walkaakharing maakte daarop ©ene uitzondering en leverde ,voor de handelaren en zouters teleurstelling en verlies op. Geen k e r m i s. De gemeenteraad heeft besloten, dit jaar geen kermis te doen houden. alkmaar. Uitkeeringen. Op eene vergadering van het Oomité tot steun met de subcommis sies is besloten dat de eerst© uitkeering aan He werkloozen Woensdag of Donderdag zal plaats hebben. De georganiseerden ontvan gen hunne uitkeering via hunnen Vakbond, de Ongeorganiseerden in het stadhuis. heemstede. Ge vonden voorwerpen. Terug te pekom-en bij: F. Rahder, Oranjeplein 29, al- jhier, ©en paar zwarte dames handschoenen; J. P. M. van Velzen, Leidscheplein lirood te Jlaarlem, een gouden dasspeld; J. P. J. Tus- huizen, Binnenweg 153, een zwarte lederen Bigarenkoker, Thomas Nieuwenhuizen, tweede iVooruitgangstraat 36, te Hillegom, een zware Houden kettinkje; H. Mulder, Heeremveg 20, fo Heemstede; een portemonnaie inhoudende ©enig geld. P. Glas, Binnenweg 19, te Heem stede een handtasch. Verloren voorwerpen: Mevr. Grootendorst. Boekenrodestraat 26, een gouden broche be zet tnet diamant. HILLEGOM. Een Steun-comité. Alhier is op gericht een steun-comité, Baamgesteld als Volgt: D. Wentholt (Burgemeester) voorz. A. iW. Nieberding secretaris; Th. Lo-mmerse; H. ÏVeldhuijzen van Zanten; J. v. Til Rz.; A. O. v. tl. School; H. G. Hopman; H. A. v. Waveren; J. .Veldhuijzen v. Zanten, penning;- L „Al er nood komtDoor B. en Her gemeente is aangekocht 200 H.L. Irrive. De bedoeling is, dit graan beschik te te stellen, zoodra hieraan groote be ta^0 is door gemis aan aanvoer. R en ff. tobben het voornemen, gelet op de omstan- lieden, in deze richting een aantal aankoo- te Hben. i b NOORD WIJK. N^vterxlagavond vergaderde de afdeeling Wwijk van den Ned. R. K. .Volksbond in het vereemgingslokaal aan de .Voorstraat. De voorzitter, de heer J. P. Rijnders open de de drukbezochte bijeenkomst met gjebed. Hierna deelde de 'voorz. mede, dat deze vergadering niet was 'belegd, om de daling Her loonen te bespreken, zooals misschien velen hebben gemeend. Deze kwestie behoort meer thuis bij „St. Hyacinthus". In verband met ingekomen klachten deed He voorz. ©en beroep op alle leden om zoo veel mogelijk de contributie te. voldoen. Ook vestigde de spr. de aandacht der le den op het verzoek in de „Volksbanier", waarbij alle leden van den Volksbond worden aangespoord om Zondag 30 Aug. gezamenlijk tot de H. Tafel te naderen en door deze H. Communie van God te verkrijgen, dat ons land voor de ramp van den oorlog be waard blijve. Ten slotte bracht spr. hulde aan de nagedachtenis van Z. H. paus Pius X. Bij de rondvraag werd door verschillende sprekers het woord gevoerd. Op een vraag van den heer v. Zeist deelde de voorz. mede, dat het bestuur van „St. Hyacinthus" is aangespoord, een verlaging der loonen te bespreken. Den Jjeer v. Lest gaf dén aanwezigen le den v. „St. Hyacinthus" in overweging om ge bruik te maken van het recht hun volgens het Reglement gegeven en het bestuur te verzoeken, een vergadering uit te schrijven. Dit voorstel viel bij de vergadering in goede i aarde, zoodat staande de vergadering een 'schrijven werd opgesteld aan het bestuur van i „St. Hyacinth. j Naar aanleiding van eenige uitlatingen nam de Eerw. Adviseur het woord en zeide: dat men zich niet moest plaatsen op het stand- punt dat de patroons in de-ze onvoorziene om standigheden verplicht waren zich te hou- den aan het indertijd gesloten contract. Bij het sluiting van het contract is niet gedacht aan tijden van oorlog. Wij moeten ons niet verhelen, aldus de Eerw. spr., dat onze toe stand op het oogenblik zeer verzwakt is. In dezen tijd van zwakte moeten wij vooral op twee zaken letten: Wij moeten: lo. voorzichtig zijn. 2o. Zorgen sterker te worden. De leden van St. H. moeten de zaken kalm bespreken en niet direct een ultima tum sturen aan de patroons, waarvan de vrede of de oorlog afhangt. Wij moeten z-Orgen ster ker te worden, en daarom op de eerste plaats zorgen, dat door het betalen van de contri butie onzen bond kan blijven bestaan. Laten wij deze contributie rekenen bij de allernoodzakelijkste uitgaven. Laten sommi gen, zeide de Eerw. spr., liever hun con tributie weigeren aan de kroeg, want sedert de mobilisatie zijn er hier nog schandalen van dronkenschap gebeurd. Ten slotte bracht Z.Eerw. ook hulde aan de nagedachtenis van paus Pius X, den paus die het sociale werk van Leo XIII heeft ver volmaakt, den paus van het H. Sacrament. Nadat nog besloten is, dat de contributie van werkeloozen uit het fonds „Hulp in Nood" zal worden betaald, werd de vergade ring gesloten. Bloemistwerklieden. De bloe- mistwerkiicdenvereeniging „Door Eendracht .Verbonden", heeft een drukbezochte leden vergadering gehouden. De voorzitter, de heer Th. van Dam, besprak den toestand en legde uit, hoe deze tijd een eritieke is. Medege deeld werd, dat sommige patroons maar 6 en 7 gulden loon per week meer geven, 't Was een algemeen geklaag. Besloten werd, om te ft achten een conferentie te houden van de patroons met de besturen van D. E. V. en St, Hyacinthus. Besloten werd nog, om zoo dit dringend noodig blijkt een bedrag uit het ziekenfonds te nemen voor ondersteu ning. HAARLEMMERMEER. Gemeenteraad. Voorzitter: burgemeester Mr. A. Siob. Afwezig de heeren Overmcer, Biesheuvel en Los, waarvan de beide laatsten met kennisge ving. De vergadering wordt op de gebruikelijke wijze met gebed geopend. De Voorzitter doet daarna mededeeling dat door Ged. Staten zijn goedgekeurd verschillende raadsbesluiten. Aan de onlangs opgerichte Gymnastiekver- een. aan de Lynden wordt toestemming verleend een lokaal van de O. L. School aldaar, te ge bruiken voor de oefeningen. Voor het geven van handwerkonderwijs wordt eveneens aan de onderwijzeres, mej. Hos, toestemming verleend een lokaal van school 3 te gebruiken. Op de voordracht ter benoeming van drie leden van het college van zetters worden geplaatst de heeren J. H. M. Evelein; C. v. d. Laan en J. v. Zijverden, allen aftredenden, de heeren J. Ver- kuyl, J. Kooij en J. Bus. De rekening der gemeente over 1913 alsmede die van het Burg. Armbestuur over 1913, wor den den Raad aangeboden. De Raad keurt beide rekeningen goed, onder voorbehoud dat de iinantieele commissie geen bemerkingen heeft. Tot gemeente-verloskundige ter standplaats Hoofddorp wordt benoemd mej. S. Borst te jM.-Amstel, met ingang van 1 Sept. a.s. pe voorziher bespreekt daarna de huidige tijdsomstandigheden en vraagt machtiging van den Raad om in het Z.W. gedeelte dezer ge meente 2000 zak nieuwe tarwe aan te koopen tegen een prijs van hoogstens f 8.50 per H.L. en cteze tarwe van gemeentewege op te slaan. i jen'£e discussie wordt deze machtiging verleend met 9 tegen 5 stemmen. Tegen stem den de heeren Evelein, 't Hooft, J. van Reeuwijk, van der Laan en van Zijverden. Aan B. en W. wordt daarna machtiging verleend die maat regelen te treffen, welke zij in verband met dit besluit noodig achten. Bij de rondvraag vraagt de heer Evelein hoe het staat met de vacature van den onderwijzer Panman en hoe het verder met het onderwijs zal gaan in deze omstandigheden. De voorzitter zegt dat door hem deze zaak m de wethoudersvergadering ter sprake zal wor den gebracht doch dat door hem reeds voor- loopige maatregelen zijn getroffen dat deze week aan alle scholen met het onderwijs kan worden aangevangen. Ten slotte deelt de heer Evelein mede dat ook te Vijfhuizen een militair huis is opgericht. Hij heeft daar een enkel woord gesproken na mens de gemeente, waarop de commandant hem heeft verzocht de dank over te brengen van alle militairen aldaar, voor de welwillendheid, waar mede ze worden bejegend. De Voorzitter zegt verheugd te zijn dat op initiatief van den heer Evelein te Vijfhuizen een dergelijk tehuis is tot stand gekomen en hoopt dat de militairen zoolang zij er moeten verblij ven er nog menige genoegelijke avond mogen doorbrengen. Daarna werd de vergadering gesloten. [WIJK AAN ZEE EN DUIN. Geboren: z. v. A. JkL Brasservan der Meij. Overleden: J. van Eerde—van Hoof74 j. ALKMAAR. Geboren: 21 Aug. z. van J. W. Bakker en T. iVefch. HEEMSTEDE. OndertrouwdH. Smidt van Gelder en M. .Vas [Visser. Getrouwd: G. M. Rietdijk en M. J. S. Ginjoolen. E. J. Jolink en J. Hoekman. Geboren: d. van O. Mooser—Korsman. d. van H. O. O. I. DozyDelviesemaison. d. Van B. P. van der WeidenVester. d. vfcn A. J. RuijsenaarsWubbe. z. van M. DraijerBuis. a. van J. P. L. M. van Kollenberg Huber—Hendricks. HAARLEMMERLIEDE c. a Geboren: D. van J P. Roozen en R. M. van den Bos. Z. van P. E J. Horstman en A. F. de Boer BENNEBROEK. Getrouwd: J. Melgerd en A. van Huis. HAARLEMMERMEER. Geboren: z. van J. Straatsburg—Schönhage. BEVERWIJK. Getrouwd: M. Harms en S. Brasser. ZAANDAM. Geslaagd. Te Amsterdam is geslaagd voor het examen Hoofdacte mej. H. W. Mooy, van hier. medemblik. Harddraverij uitgesteld. Het bestuur der Hard draverij vereeniging maakt bekend, dat d© harddraverij wegens de ongunstige tijds omstandigheden dit jaar niet doorgaat. Ook de paardenkeuring en verloting worden tot later uitgesteld. Een Steuncomité. De collecte voor het Roo- de Kruis heeft in deze gemeente de som van 250 opgebraefci. Naar wij vernemen, zal het comité zich omzetten in een Steuncomité, dat rich tevens zal belasten met het verzamelen van Moeren voor Belgische vlluchteilingen. De te Wervers-hoof op initiatief der Eerw. geestelijkheid gehouden collecte ten bate van het Roode Kruis bracht de som van 350 op. R. K GEMEENTE-WERKLIEDEN. Donderdagavond vergaderde de afd. Haar lem van den Ned. R. K. Gemeentewerklie den bond. Bij ontstentenis van den voorzitter, den heer Govers wegens ziekte, werd de ver gadering geleid door den secretaris, den heer Jos. van Seggelen. In het openingswoord herdacht deze het overlijden van Z. H. Paus Pius X, en wees in het kort op de groote werkzaamheid ont plooid door den betreurden Opperherder, vooral in het godsdienstig leven, waarvan de heerlijkste vrucht is het opbloeiend ge loofsleven, wat wij in onze dagen aanschou wen onder de katholieken. Verder stond de voorzitter stil bij de ver schrikkelijke gebeurtenissen der laatste we ker) en wees er op, dat al blijft Nederland van de ramp van den oorlog bevrijd, de ge volgen zich reeds op schrikbarende wijze doen gevoelen en al voelen de gemeentewerk lieden niet onmiddellijk de nadeelige gevol gen en al verkeeren zij, bij zoovele andere arbeiders vergeleken m gunstig epositie, dit geen reden mag zVn Z1°h niet met deze zaak bezig te houden, integendeel. Een viertal nieuwe leden werd geïnstal leerd. Door het bestuur werden verschillende mededeelingen gedaan betreffende zaken, welke aan de orde zun geweest, waaronder een bespreking niet den directeur der ge meente-reiniging betreffende het vraagstuk der regenvaste kleed mg, benevens een schrij ven aan B. en W- i.nza'ie de uitkeering van loon aan degenen, die onder de wapenen zijn. Uitvoerig werd besproken de toestand van den Bond en de maatregelen door het Dag. Bestuur van St. Paul us genomen, waarbij vooral uitkwam, dat oe leden er prijs op stel len, dat het Bondsorgaan zoo geregeld mo gelij, zij het ook ij1 kleiner formaat, blijft verschijnen. Dit zal t'er kennis van het Bonds- bestuur worden gebracht. Aan de orde was daarna het overzicht van hetgeen verricht was inzake de herziening van het Werkliedenreglementen. In de gec(Tmbineel'cle. bestuursvergadering der Christelijke organisaties van Gemeente werklieden was reeds besloten de actie en het zenden van bet desbetreffend verzoekschrift aan den Gemeenteraad op te schorten, welk besluit nu aan de goedkeuring der leden on derworpen was. Algemeen was de vergadering van oordeel, dat het verzenden van het adres moest wor den uitgesteld. Daarna had, me(?G naar aanleiding van eenige circulaires uitgaande van de gecom bineerde Vakbesturen een zeer belangrijke en breedvoerige bespreking plaats van de steun beweging. Helder deed de voorntter in zijn inleiding hiervan uitkomen, welk een verschrikking de werkeloosheid in jal van gezinnen brengt en welke taak wij als ®eineentewerkliieden, dlc gelukkig hun volle loon hli.jven ontvangen, in deze te vervullen hebben, n.l. naar vermo gen te steunen. Vooral is noodig ©e krachtige medewerking der leden en hij vertrouwde, dat de leden hun taak en plicht als organisatiemannen goed zouden begrijpen- Na beantwoording van verschillende op merkingen omtrent dit punt, werd deze be langrijke en goed geslaagde vergadering op Roomsche wijze gesloten. GOED BETER. AAN DE WERKGEVERS! Het sub-Comité van Werkgevers, afdeeling van het Steuncomité voor Haarlem, vestigt uwe aandacht op dc volgende punten: le. Het is goed de formulieren uit den Haag toegezonden, omtrent voortzetting van het bedrijf en moeilijkheden daarbij onder vonden, juist ingevuld spoedig te verzen den en af te wachten wat de Regeering doen kan. Het is heter in afwachting van wat de Regeering doen kan, te trachten zelf de moeilijklheden uit den weg te ruimen en het bedrijf voort te zetten. 2a. Het is goed wanneer men tot voort zetting van het bedrijf behoefte heeft aan grondstoffen of materialen, te trachten die uit het buitenland van de gewone leveran ciers te bekomen voor zoover het gebrekkige goederenvervoer geen beletsel is. Het is heter pogingen aan te wenden om, wat men thans moeilijk of in het geheel niet uit het buitenland kan bekomen, uit Ne derland en van Nederlandsche fabrieken te betrekken. De hulpbronnen van Nederland zijn grooter dan menigeen denkt die uit on wetendheid, sleur of vooroordeel zijn opdrach ten in het buitenland plaatst. Het sub-Comité wil gaarne, zooveel het vermag, inlichtingen geven wanneer wordt medegedeeld aan welke artikelen behoefte be staat. 3e. Het is goed bij voortzetting van het bedrijf voor prompte betaling van arbeids loon en salarissen te zorgen. Het is beter ook de betaling niet te onderbreken aan leveranciers, die daardoor eveneens in staat gesteld worden aan hunne verplichtingen te voldoen. Men bevordert daardoor den normalen gang van zaken. 4e. H e t i s goed wanneer men het be drijf stop zet, de ontslagen werklieden en beambten zoo lang en zoo goed mogelijk te ondersteunen. Het is beter het geheel stopzetten van het bedrijf te voorkomen en werklieden en beambten, zij het dan ook mat verkorten werktijd, aan den arbeid te ihouden, zoodat zij de voldoening behouden in eigen onderhoud te blijven voorzien. EEN GOED BESLUIT AANGAANDE BROODLEVERING. De Commissie, door den burgemeester van Amsterdam in het leven geroepen om hem te adviseeren in alle aangelegenheden de voorzie ning van levensmiddelen betreffende, heeft in overeenstemming met de bijzondere commissie voor brood en meel besloten den burgemeester te raden zoo krachtig mogelijk te bevorderen dat een nieuwe broodsoort gebruikt wordt, welke door hare samenstelling het groote voordeel biedt ongeveer 15 pCt. méér brood uit dezelfde hoeveelheid tarwe te kunnen verkrijgen, dan bij levering van het gewone wittebrood mogelijk is en daarnaast nog het voordeel van 1 ageren prijs. Het nieuwe brood zal den naam dragen van grof-tarwebrood en zal in den vorm van gewoon waterbrood worden gebakken uit half ongebuild, onder toevoeging van de helft witte-meel. De Haarlemsche Brood- en Meelfabriek heeft blijkens achterstaande advertentie besloten, in navolging van de Amsterdamsche fabrieken en bakkerijen, dit nieuwe soort brood met ingang van Maandag 24 Aug. a.s. verkrijgbaar te stel len voor den prijs van 11 cent per brood van 7Yn ons blijvend gewicht. SCHOTEN. DE WETHOUDERSVERKIEZING. [Verzonden is het volgend adres: Aan H. M. de Koningin. Geven met verschuldigde eerbied te ken nen: Leden van den Raad der Gemeente Schoten, dat door den Raad dier gemeente in zijn vergadering van 20 Augustus j.l. werden be noemd tot wethouder de heeren A. Both en J. Verton en wel: eerstgenoemde om ai te treden op den eersten Dinsdag van Septem ber 1917 en laatstgenoemd© om af te: treden op den eersten Dinsdag van September 1920; dat deze verkiezing van wethouders moest plaats hebben ter vervulling der plaatsen van hen die als leden van den Raad op den eersten Dinsdag van September 1913 aan de beurt van aftreding waren; dat de verkiezing ter vervulling dezer plaat sen niet eer dar kon plaats hebben, omdat het openvallen gepaaid ging met het openval len eener plaats in den Raad en op den eer sten Dinsdag van September 1913 over de toelating van de gekozen raadsleden nog niet was beslist; dat het besluit tot toelating van de gr kozen leden ter vervulling der plaatsen van hen, die op den eersten Dinsdag van September 1913 aan de beurt vau aftreding waren, eerst kracht van gewijsd heeft verkregen op 8 Augustus 1914; dat de verkiezing van den heer Verton tot wethouder ten onrechte is geschied tot den eersten Dinsdag van September 1920; dat immers in dit gevalhet lot bepaalt den tijd, waarop elk der wethouders moet af treden dat. afgezien hiervan de heer Verton is gekozen ter vervulling van de plaats, als wethouder die op den eereten Dinsdag van September 1914 aan de beurt van aftreden was; dat daarom in de vergadering van 20 Au gustus 1914 de heer Verton is gekozen voor een langer tijdvak dan zes jaren; dat de verkiezing van den heer Verton heeft plaats gehad met 6, tegen 5 ssleminen op een ander lid van den Raad en 1 stem uitgebracht in blanco. dat de Raad bestaat uit dertien leden waar van een Ld niet ter vergadering kon aanwe zig zijn wegens het volbrengen van zijn dienst als landweerplichtige, waartoe hij krachtens de bijzondere tijdsomstandigheden is gehou den; dat wanneer deze omstandigheden genoemd lid van den Raad niet hadden weerhouden, ter vergadering aanwezig te zijn, de stemmen zouden hebben gestaakt, en het lot had moe ten beslissen; Redenen, waarom zij de eer hebben, Uwe Majesteit eerbiedig te verzoeken, en zulks mede in verband met het aangeboden wetsont werp op de benoeming van Wethouders be trekking hebbende, het besluit van den Raad der Gemeente Schoten van 20 Augustus 1914 houdende benoeming van Wethouders wel to willen vernietigen wegen3 strijd met de .wet en het algemeen belang Het laatsie nummer van de bevat waaronder prachtige opnamen van de verwoestingen in de dorper, rondom Luik, Abonneert U a 7 cents per nummer 90 cents p. 3 maanden (p. pastf' 1.-.) Kinder>huiBve»t 29 33. Hetwelk doende: Schoten, 21 Augustus 1914. (w.g.) HOOY. COBELENS. DE GRAAFF. DE .VRIES. ,WOLF. BENOEMINGEN. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft be noemd tot Pastoor te Werfershoef den Wei- Eerwaarden Heer O. J. Karskens; tot Pastoor te Zierikzee den Weleerw. Heer H. F. Heyt- veldt, die kapelaan was te Goes. Tot Kapelaan te Haarlemmermeer (Hoofd dorp) den Weleerw. Heer J. F. A. Bots (9 Aug. 1.1. priester gewijd); tot Kapelaan te Monster den Weleerw. Heer P. J. Brügemann (9 Aug. 1.1. priester gewijd); tot Kapelaan te Amster dam (H. Gerardus Majella) den Weleerw. Heer A. Hartman, die kap. was te Nootdorp; tot kapelaan te Amsterdam (H.H. Nicolaas en Bar bara) den Weleerw. Heer J. G. Verhoeff; tot kap. te' Kwadendamme den Weleerw. Heer G. P. J. v. d. Burg (9 Aug. 1.1. priester gewijd); tot kap. te Rotterdam (H. Laurentius) den Weleerw. Heer J. O. H. M. Schiphorst; tot kap. te Leidschendam den Weleerw. Heer J. O. W. v. d. Wiel (9 Aug. 1.1. priester gewijd); tot kap. te Rotterdam (Elisabeth) den Wel eerw. Heer W. J. Pompe; tot kap. te Langen- dijk den Weleerw. Heer Th. G. v. Haaster (9 Aug. 1.1. priester gewijd) tot kap. te Gouda (O. L. V. Hemelvaart) den Weleerw. heer E. B. Derksen; tot kap. te Vlaardingen den Wel eerw. Heer J. C. C. Groot; tot kap. te Over- schie den Weleerw. heer W. M. P. J. Boin (9 Aug. 1.1. priester gewijd)tot Assistent te Hem en Venhuizen, den Weleerw. Heer J. B. Timp (9 Aug. 1.1. priester gewijd) tot Assistent te Boskoop, den Weleerw. Heer E. Mathot (9 Aug. 1.1. priester gewijd) tot Assistent te Alkmaar (H. Laurentius) den Weleerw. heer W. J. H Polder (9 Aug. 1.1. priester gewijd) tot Assis tent te Purmerend den Weleerw. Heer J. I. J. M. Velthuise (9 Aug. 1.1. priester gewijd) tot Assistent te Edam, den Weleerw. Heer J. G. M. Jansen (9 Aug 1.1. priester gewijd) tot Assistent te Spaarnwoude a/d Lie den Wel eerw. heer H. J. M. Nieuwenhuizen (9 Aug. 1.1. priester gewijd) tot Assistent te Hellevoet- sluis den Weleerw. Heer J. A. Voorham (9 Aug. 1.1. priester gewijd) tot Assistent te Delft (H. Hippolytus) den Weleerw. Heer A. Verha gen (9 Aug. 1.1. priester gewijd) tot Assistent te Muïden. den Weleerw. Heer P. Th. v. Diest (9 Aug. 1.1. priester gewijd) ot Assistent te den Helder, den Weleerw, heer J. C. de Moei (9 Aug. 1.1. priester gewijd) tot Assistent te 's Gravenbage (H. Joseph) den Weleerw. Heer P. L. Ch. v. d. Meer (9 Aug. 1.1. priester ge wijd). Z. H. PAUS PIUS X t. Door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem is bevolen, dat door alle priesters van zijn Bisdom na iedere H. Mis vijfmaal het Onze Vader en het Wees Gegroet moet worden gebeden met de geloovigen, tot intentie var Z. H. Paus Pius X. Zondagmorgen te zes uur werd in de kerk der Paters Redemptoristen te Amsterdam een H .Mis opgedragen voor de zielerust van Z. H. Paus Pius X. Onder deze H. Mis had eene aJgemeene H. Communie plaats van de leden der H. Familie. VOLKSWEERBAARHEID-COMB.!H. S. C. COMBINATIE. Gisteren speelde een Volksweerbaarheid- Spörtclub. Het einde van den wedstrijd was combinatie tegen een combinatie der Haar], een overwinning voor Volksweerbaarheid met 8—1. Abonné R. M. S. alhier. In de gegeven omstandigheden en in dezen veelbewogen tijd geloven wij dat het beter is, om dergelijke dingen niet in de courant te bespreken. Dat lokt discusssie uit en verbittering. Wij heb ben echter wan 'uw stuk van bevoegden kennis gegeven en hopen dat het bespreking zal uitlokken. Red. VAN ELDERS. FAILLISSEMENTEN. Geëindigd het faillissement van D. Schoons boom, photo graaf te Harderwijk, wegens ver bindend worden uitdeelingslijst. ALKMAAR, 22 Aug. Aangevoerd 14 paar den f 80—300; 29 koeien en ossen t 180 260; 86 nucht. kalveren f 820; 59 magere schapen f 10—22; 7 magere varkens f 10 —19; 232 biggen f 4—12; 2 bokken en gei ten f 46; boter per half K.G. hoogste pr. 70 et., middelpr. 65 ct., laagste pr. 60 of. aangev. 7898 kop. kipeieren f 4.755,50 p. 100 MEDEMBLIK, 21 Aug. R. K- Marktverecm- ging „St. Jozef". Aardappelen: Groote Mui zen f 1—1,10; Blauwe f 1,10—1,20. Aanvoer 100 manden of zakken; elaboonen 45 c. snij- boonen 75 ct. >9 99

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 3