der Openbare Godsdienstoefeningen in de R. K, Kerken te Haarlem en Omliggende plaatsen Het ontbijt van Napoleon. KERKBERICHTEN. Dit nummer behoort bij de „Nieuwe Haarl Courant" van 29 Augustus 1911 De nadruk van de berichten en mededeellngen in dit blad is verboden. DERTIENDE ZONDAG NA PINKSTEREN. Les uit den brief van den H. Apostel Paulus aan de Galaten; III, 1622. Broeders! De beloften zijn toegezegd gewor den aan Abraham en zijnen Nakomeling. Niet zegt Hij: En aan uwe nakomelingen, als van vielen; maar als van éénen: en uwen Nako meling-; en deze is Christus. Dit nu zeg ik: een door God bekrachtigd Verbond wordt door de Wet, die vierhonderd en dertig jaren later gegeven werd, niet krachteloos ge maakt, zoodat de belofte te niet gedaan zou worden. Immers, zoo de erfenis uit de Wet is, dan is zij niet meer uit helofte; en todh heeft God ze aan Abraham door belofte ge schonken. Waartoe is dan de Wet? Om wille der overtredingen is zij gegeven, totdat de Nakomeling, aan wien Hij de helofte gedaan had, komen zou; en zij wierd verordend door engelen in de hand eens middelaars. Een middelaar nu is het niet van éénen; God ech ter is één. Is de Wet dan in strijd met Gods beloften? Dat zij verre! Want indien de Wet gegeven ware, als die in staat was levend te maken, dan zou de gerechtigheid waarlijk uit de Wet zijn. Maar de Schrift heeft alles onder de zonde besloten, opdat aan hen die gelooven de helofte zou gegeven worden uit het geloof in Jesns Christus. Evang. volgens den H. Lucas; XT, II, 1119. In dien tijd, toen Jesus naar Jeruzalem trok, ging Hij door het midden van Samaria en Galilen. En als Hij zeker vlök binnenging, kwamen Hem tien melaatsche mannen te ge- moet, die van verre hieven staan en hunne stem verhieven, zeggende: Jesns, Meester! ontferm onzer! Toen Hij hen nu zag, zeide Hij: Gaat en vertoont u aan de priesters! En het geschiedde dat zij, terwijl zii gingen, gereinigd werden. Een nu van hen keerde, zoodra hij zag dat lui gereinigd was, terug, God veiheerlijkend met luide stem; en dank zeggend viel hij voor Zijne voeten op zijn aan gezicht neder; en deze was een Samaritaan. •Jesus nu antwoordde en zeide: zijn niet de tien gereinigd geworden? en waar zijn de ne gen? Er is niemand gevonden, die terugkeer de en eer gaf aan God, behalve deze vreem deling. En tot hem sprak Hij: Sta op, ga! want uw geloof heeft u behouden! Kerk van het Allerheiligste Hart. (Kleverparkweg.) ZONDAG, half 8 de H. Mi» voor da Mili tairen, waaronder algemeen® H. Communie, tot zijn gemoed meeste» maakten? Zijn mond kon;om. Den volgenden achtend trad een ordon- ternauwernood eenige woorden van dank uit-nans-officier, die v#n den adjudant zleer brengen, maar Zijn diep nederige houding nauwkeurige orders gekregen had, het café verklaart wat er omgaat in 2$u hart. „Hij;des Baine-Cbinoia binnen. viel op zijn aangezicht voor "Jezus voeten Hem j Madame, vroeg hij aan de eigenaresse,'^ 9 uur de stille H. Mis, te half 11 de bedankende." Hij erkende alzoo dat een won-1 hebben hier gistermorgen twee heejfeu in Hoogmis, onder de H.H. Missen, Predikatie, der aan hem geschied en 'Jesus zijn weldoe- grijze jassen gekleed; ontbeten, die bun geld na j^e Hoogmis de Lofzang .Te Deum voor H. nier was. 'Hij dacht minder aan zijn eigen vergeten hadden? M. de Koningin, te 4 uur Lof, Rozenhoedje gieiuk dan aan zijn plicht'van dankbaarheid.! .Jawel, mijnheer! antwoordde Madame. de 'Litanie van Alleheiligen. Hij loofde God en wierp zich aan Jesus j Die heeren waren Zijne Majesteit de kei- MAANEAG, 's avonds vau 6 uur af voeten, om de gezondheid zoo even herkregen zer en diens adjudant! Kan ik den bediende na het Lof gelegenheid om te biechten aan zijn diensb to wJjden, Heilzaam was hom spreken, die voor lh©m betaalde? die dankbaarheid en opende voor hem de bronMadame schelde en kreeg het van schrik van nieuwe weldaden. De woorden immersbijna op de zenuwen. De officier wendde zich van Jesus: ,,söa op en ga heen want uw go- j tot d enkellner en overhandigde hem een rol loof heeft u behouden" geven volgons velevan vijftig Napoleons. Schriftverklaarders te kennen dat die Samari-1 En eenige dagen later kreeg Durgens, zoo taan, zoo vervuld van dankbaarheid, ook vanheette hij, een plaats als lakei: in hot paleis de melaatschheid der ziel, van de zonde, ge reinigd is door zijne groot© liefde voor Jesus, en zijn weldoener voor don waren Messias erkende. Leereu wij uit het voorbeeld van den Samaritaan dankbaar te zijn voor alle weldaden, die wij voortdurend van Godi ont vangen, Ook in deze dagen van beproeving en nood ontvangen wij nog vele weldaden van God. Dab niet nog grootere rampen ons trof fen, dat wij nog ,van den direkten oorlogs gruwel bevrijd zijn, erkennen wij het als van den. keizer. Auteursrecht voorbehouden. Kathedrale kerk St. Bavo- ZONDAG, Feestdag van de H.H. Engelbe waarders. De tf.H. Missen om half 7, 8, 9 uur en o,m half 11 tie Hoogmis. Na de Hoog- weldaden vau Gods" kant, zijn wij vooral dank- j mis de Lofzang Te Deum 'bij gelegenheid van baar daarvoor, en betuigen wij God die dank- 'den verjaardag onzer geëerbiedigde Koningin, baarheid in woorden en daden, dan ziïlten ook wij evenals de dankbare Samaritaan door onze dankbaarheid nieuwe weldaden van God verdienen en voor grootere rampen bevrijd blijven. Bidden wij met groot vertrouwen, vooral in onze dagen van beproeving, in de woorden der melaatschen van het Evangelie: „Jesus, Meester, ontferm U onzer." Ewasigelïewklapjng, 13de ZONDAG NA PINKSTEREN. Onbeschrijfelijk groot was de weidaad door onzen goddelijkc-n Zaligmaker aan de tien melaatschen van het Evangelie van dezen Zondag bewezen. Door hunne ziekte toen wa ren zij" uitgesloten van de samenleving, ver oordeeld tot troosteloos omzwerven buiten de bewoonde plaatsen, met het vooruitzicht van bijna duldelooze pijnen en een onafwendbaren dood. En Jesus, gehoor gevend aan hun nood kreet: „Jesus, Meester ontferm U onzer," genas hen door Zijne goddelijke Almacht, gaf hen aan hunne bloedverwanten en do sa menleving teiug. Wij zouden dus denken dat allen aanstonds hunne dankbaarheid aan dien goeden Meester betuigen zouden en Hem als den beloofden Messias zouden erkennen en aanbidden. Dankbaarheid toch is de eerste plicht van den redelijken monsck, en wordt ons zelfs door de redelooze diereu geleerd: „de os kent zijn eigenaar en de ezel de kribbe zijns heeren," zegt do profeet Isaias ons. Ja zielfls de geheele ons omringende na tuur zingt onverpoosd haar danklied den Schepper ter eer©. Toch toonde slechts een van de tien genezenen die dankbaarheid, on 'Jezus wi'do Zijne verontwaardiging over hun ne verregaande ondankbaarheid uiten in de woorden: „zijn niet de tien gereinigd gewor den? En de negen anderen waar zijn zij?" Helaas, zij zijn niet de ©enigen over wier tekortkoming God te klagen heeft. Sommige christenen, c fa-hoon zij in tijdelijke goederen, in aanleg en talenten, in stand en waardigheid verre boven vele anderen verbeven zijn, too- ncn daairvoor niet de minste dankbaarheid. Ja zelfs worden er'gevonden die juist de ga ven van God ontvangen misbruiken om Hem tie beleedigen. Geen nieuwe weldaad heeft zulk een ondankbare te verwachten, en te recht zegt de H. Bernardus: „niet9 mishaagt zoozeer aan God als de ondankbaarheid." Een veel verkwikkelijker tafereel dan de ondankbaarheid der negen Israëlieten geeft ons do dankbaarheid van den éénen Samari taan te genieten. „Als hij zag dat hij gerei nigd was, keerde hij terug, met luider stemme God verheerlijkende. En hij viel op zijn aan gezicht voor Zijne voeten, Hem bedankende." Hij is een treffend voorbeeld van diep gevoel de 'dankbaarheid, en die lof is hem verschul digd eerstens om den spoed dien hij maakte. Geen oogenblik laat hij verloopen tussschen het bemerken zijnen treiniging en het opgaan ter Idfankzagging. Nauwelijks ziet hij dat de melaatschheid van zijn lichaam verdwenen is, of hij is reeds op wég naar de plek waar zijn Genees!uier het woord Zijner Almacht uit sprak. Van dralen is bij hem geen sprake. De eerste gedachte die bij hem opkomt i3 die van dank t© brengen aan Jesus, die hem ge nezen had. Wel was ook tot hem gezegd, d&fa hij zich do priosbcrs moest viortoo- uien, wel was het hem bekend dat hij niet teerder tot de samenleving werd toegelaten dan nadat hij door het bevoegde gezag was rein verklaard', maar daaraan dacht Lij voor het oogenblik niet. De drang om zijn dankbaar hart uit te storten was sterker 'dan het verlan gen om van de hem teruggegeven gezondheidd te genieten. En niet in zijn hart alleen bleven die loffelijke gevoelens besloten. Op zijn te rugweg naar Jesus, zonder tusschenpoozing, totdat het vlek was bereikt waar hij den (l'Zaligmaker voor het eerst gezien had,," hield hij niet op Gods weldaden te verkondigen, item met luide» stemme verheerlijkend, die •Zijn Macht door zulk een wonderbare gene- getoond had. En toen hij zijd goddolij- k»n Geneesheer gevonden had, wie schetst innigste gevoelens van vereering en ,van «ankbaarheid, die zich' op dat oogenblik van Het was een zeer geliefkoosde gewoonte j van Napoleon, om Parijs incognito to door- I kruisen op de manier van den sultan uit j de sprookjes vau de „duizend-cn-een-nacht", Bij deze uitstapjes door de stad droeg hij j altijd een grijze overjas tot aan den hals toe dichtgeknoopt, en een ronden hoed met breeden rand. Op zekeren dag walde hij de Vendame-zuil die bijna gereed was, eens gaan bezichtigen. Met dat doel verliet hij reeds voor het aan breken van den dag het paleis, vergezeld van een adjudant, doorliep den tun der Tui- leriën én kwam op de Place de la Vomdoma, toen de morgenschemering begon door 80 breken. Voordat hij het trotsehe gevaarte aan all© kanten lot in de kleinste bijzonderheden be keken 'had, waren er ongeveer drie kwartier verloopen; eindelijk ging de keizer verder langs da rue Napoleon (thans rue de la Paix) en rechts omslaand© den boulevard op, waar Qvij lachend tegen Duroc opmerkte: „Ouzo Parijzenaars in dit kwartier zijn zeer lui, want, het ia klaar dag en alle winkel» zijn nog gesloten." Al pratende kwamen zij voor bij het restaurant les Baine Ohfnois. dat pas nieuw opgeschilderd was. WiÜen we daar wat gaan ontbijten? vroeg Napoleon. Waar denkt u aan? Hebt gij dan geen trek gekregen van de wandeling? Sire, het is nog te vroeg; het is pas aoht uur! Kom, kom, uw horloge gaat altijd na. Ilc heb honger. En de keizer stapte het café bnnen, zette zich aan een der tafeltjes, riep dén kellner en bestelde zijn lievelingsgereelhr ten, bestaande uit lamscoteletten en een om- melette aux lines herb es met een flesoh Chambertin. Nadat bij een en ander met grooten eetlust verorberd had en nog een kop koffie bovendien, waarvan hij beweerde dat ze beter smaakte, dan do koffie die men hem in de Tuileriëu bereidde, riep hij den kellner, vroeg de rekening en zeide opstaande tegen Duroe: Betaal deze en laten we huiswaarts gaan; het is tijd. Vervolgens ging bij in de deur vau het café staan met de handen op den rug en floot zachtjes een Italiaansch wijsje. De adjudant was tegelijk met den keizer opgestaan, maar nadat hij tevergeefs in al zijn zakken gevoeld had, bemerkte hij, dat hij bij het haastig aankleeden in de vroegte zijne beurs vergeten had. Napolieou djroeg nooit geld bij zieb, dat wiet bij, daarom aar zelde ihiij een oogenblik wat te doen. De kell ner wadh'tte. De rekening bedroeg twaalf fre. Intusschen begreep de keizer, die de straat opgekeken had en niet gewend was te moe ten wachten, niet, waarom Duroc zoo lang talmde. Hij had reeds eenige malen het hoofd afgewend en zeide eindelijk ongeduldig: Kom, laten wc voortgaan, het wojdt laat Inderdaad kwamen, de groente verkoopers reeds van alle kanten opdagen; ook dei melk boeren en waterdragers begonnen ibuu dag taak. De adjudant stapte op do eigenaresse van het café toe, die achter een lessenaar zat, en zeide beleefd, maar een weinig be schaamd: Madame, mijn vriend en ik zijn vanmorgen wat haastig uitgegaan; wij heb ben onze beurs vergetenMaar ik verze ker u op mfjn eerewoord, dat gij binnen het uur het lied rag deze rekening zult ontvangen, Wel mogelijk, mijnheer, antwoordde' de dame op .kouden toon, maar ik ken u geon van heiden en op deze manier wordt ik bijna alle dagen heet genomen. Ge begrijpt dat Madame, wij zijn mannen van eer! Offi cieren van de garde! Nu ja, die zijn juist de ergste. Die of ficiereu van de garde zijn wel te vertrouwen! Madame, mengde de kellner zieh in het gesprek, ik zal wel aansprakelijk blijven voor deze heeren; ik ben overtuigd, dat een paar garde-officieren een armen koffiehuis- bediende niet bedriegen zullen. Hier zjju de twaalf francs'. Nu, die zijt ge kwi.it, lachte madame. Onderweg vertelde Duroc Ihet avontuur aan den keizer, Napoleon lactote er hartelijk Om 1 uutl Catechismus; half 7 Lof mat Ro zenhoedje. DINSDAG, onder q© H. Mi» Van half 8 aJgemèene Communie dor kinderen tot rust der ziel van O. H. 'Vader Pius X. WOENSDAG, half 10 plechtige Pontificale Requiem voor O. H. Vader Pius X. DONDERDAG, Van 68 uur gelegenheid om te biechten. VRIJDAG, lsfo Vrijdag1 der maand, bijzon der toegewijd aan de vereer ing van het H. Hart en tevens dag van aanbidding. Om 8 uur gezongen H. Mts in do Sacraments kapel voor de levende leden van do vereen, der Eeuwigld. Aanb. Na deze H. Mie kort© acte van Eereboeto. Het 0. Satfr. blijft ter aan bidding uitgesteld tot 11 uur. 's middags geen luid'e aanbidding, maar 's avonds van half 88 uur. Gedurende deze week 's avonds half 8 ge meenschappelijke gebeden voor den vredo. A,s, ZONDAG, Lste Zondag der maand. Parochiekerk van den H. Joseph. ZONDAG do stille H.H. Missen te 7 uur en half 9; te ibalf 11 de Hoogmis. Na den mid dag te 1 uur leering; 7 uur Lof met Rozen hoedje, daarna Jongelings-Congregatdle. MAANDAG en volgende avonden zal te 7 A uur het Rozenhoedje met de Litanie van Allerheiligen worden gebeden. De geloovigen worden aangespoord zooveel mogelijk aan deze openbare gebeden deel te nemen. DINSDAG, te kwart voor 8 uur plechtige gezongen Requiem voor Z. H. den Paus, WOENSDAG, te kwart voor 8 uur Uitvaart voor Z. II. den Paus vanwege de Edolwacht Van h'et Sacrament, onder deaa H, Mis, en 'dus niet Dinsdag, generale Communie tier kinderen. DONDERDAG half 8 Lof ter eere van het Allerb. Sacrament. iVan 6—8 uur gelegenheid arn biechten, VRIJDAG, le Vrijdag dar maand bijzonder toegewijd aan de vereering van Jesus God delijk Hart, te kwart voor 8 uur gezongen II. Mis en '3 avond» te half 8 Lof. VRIJDAG, van 6—half 8 gelegenheid om te biechten uitsluitend voor kinderen. ZATERDAG te uur mis voor de be keering der Zondaren in. de kapel van het Mirac. Mariabeeld. Na deu middag van 510 uur gelegenheid om te biechten en te 7Mi uur Lof. Deze week de leering als naar gewoonte. Congregatie van de H, Maagd Maria Onbevlekt Ontvangen. ZONDAG, 7 uur Congregatie. DINSDAG, 7 uur Congregatie, Broederschap ter cere van de H.H. Martela ren van Goreum. Eiken Zondag balf 8 gelegenheid tot in schrijving van nieuwe leden. WOENSDAG, kwart voor 8 uur algemeen H. Communie. ZONDAG, 6 Sept., half 2 oefening van 'do Edelwacht. Parochiekerk van den H. Anton lus van Fadua. ZONDAG, te 5, en half 9 uur de gelezen HiJII. Missen. Te half 10 de II. Mis uitslui tend voor de R. K. Militairen. Te half 11 de Hoogmis voor do Leden der 3e Orde van den H. Franciscus. 8 Namiddags te half 4 gemeenschappelijk gebed en vergadering der 3e Orde. In het Gesticht „St. Joannes de Deo", na het Lof van half 3, predikatie voor da Doof stommen 'door den Eerw. Pater van den Boe zem, MAANDAG te 7, half 8 en 8 uur 'de H.H. Missen voor Mejuffr. Joanna Beelen, als Lid der Broederschap „Haarl. Processie naar Ke- velaer". MAANDAG en overig© werkdagen dezer week 's avonds te half 8 gemeenschappelijk gebed én Benedictie meS het Alierh. '3 Avonds gelegenheid om te biechten van 7—9 uur. DINSDAG te half 9 plechtige Requiem-mis voor de Zielcrust van Zijne Heiligheid Paus Pi us X. De-s avonds te half 8 Lof en Vergadering der Broederschap van den II. Antouiua. DONDERDAG, 's avonds gelegenheid om te biechten van 6—8 uur. VRIJDAG, le Vrijdag der maand, bijzonder toegewijd aan het H. Hart van Jezus. Be eerste H. Mis te 7 uur. 's Avonds te half 8 Lof, gemeenschappelijk gebed eu acte van eo'reboofla aan het H. Hart Deze week 's avonds tie half 8 Rozenhoedje met tie Litanie van Alleheiligen. DINSDAG, te half 8 'de stille II. Mis, te 9 uur gezongen Requiemmis voor Z. H. den Paus; '«avonds half 8 Lof; 8—9 uur gelegen heid tot het verkrijgen van katholieke lec tuur. DONDERDAG, 's avonds van 6—S uur gele genheid! om te biechten. iVRIJDAG, le der maand, te verdienen vollen aflaat, heb H. Sacrament blijft tor aan bidding uitgesteld 'van- '7 uur tot half 10; t© half 8 gezongen H. Mis ter eere van het H. (Harb; 'aavonds half 8 Lof. ZATERDAGavond van 6—half 10 gelegen heid om be biechten. In de week de H.H, Missen te half 8 en 9 uur. DINSDAG te 12 uur Catechismus voor do kinderen der middel leer ing. DONDERDAG te 12 uur voor do kinderen der grooto leering. ZATERDAG, te 12 uur voor do kinderen dor kleine leering. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. ZONDAG, de H.H. Missen te half 6. 7, 9 uur en te half 11 de Hoogmis; te 12 uur Catechismus voor de meisjes en te 1 uur voor de jongens. Te 7 uur Lof. Voorts lederen avond te half 8 een kort Lof met Rozenhoedje en Litanie van Allo Heiligen tot spoedig herstel van den vrede, MAANDAG, 's avonds van 7—9 uur gdele- genheid om te biechten. DINSDAG, te 8 uur plechtig gezongen Re quiem voor de zielerust vau onzen overle den H. Vader, Paus Pius X. Do geloovigen worden verzocht daarbij zooveel mogelijk tot de H.H. Sacramenten te naderen. WOENSDAG, te 9 uur gezongen H. Mis van dankbaarheid voor een 12y3-jarig Pries terschap. DONDERDAG, 's avonds van 7—8 uur ge legenheid om te biechten. VRIJDAG, eerste Vrijdag der maand, te 8 uur gezongen H. Mis van Eerherstel tot bekeering der zondaren. Aartsbroederschap der H. Familie. ZONDAG, 80 Aug. H.H. Engelbewaarders te verdienen eene volle aflaat voor allo le den, Heden „de Profundi»" voor onzen H. Vader don Paus. Deze vergadering is toegankelijk voor ie dereen. DINSDAG, H. Werenfridus, patroon der 22ste sectie. De vergaderingen der H. Familie worden gehouden iederen Zondag des middags te half 5 uur in de kerk aan het Spaarne. lederen Zondag te kwart over vier uur be staat er gelegenheid zich aan te geven als lid der H. Familie en der Yereeniging „Voor Eer en Deugd". Broedersch. van den Levenden Rozenkrans. DONDERDAG, 9 uur. H. Mis voor de leden der Broederschap. Parochiekerk van de H.H. Elisabeth ea Barbara. (Sehoterkwartier.) ZONDAG, do H.H. Missen om 5 uur, kwart over 7, 9 uur en half 11 de Hoogmis; om 3 uur "d© Vespers, Catechismus, na d© Hoogmis Te Deum. MAANDAG, lederen avond half 8 kort Lof met Rozenhoedje en Litanie v. Alleheiligen om vrede te bekomen. DINSDAG, 's Avonds half 8 Lof ter eere van den II. An toni us. DONDERDAG, 's avonds half 8 Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Van 78 uur .gelegenheid om be biechten. VRIJDAG, toegewijd aan het Goddelijk Hart ©m half 8 Lof met eereboete en go- beden voor den vrede. Parochiekerk Sint Jan. (Amsterdamstraat.) ZONDAG, 7 uur en half 9 de stille H.H. Missen, half 11 de Hoogmis; 2 uur de Cate chismus; 3 uur de Vespers waaronder zal gebeden worden heb Rozenhoedje en Litanie van Alle Heiligen. DINSDAG 's avonds TA uur Lof ter eere van den H. Anton ius. WOENSDAG, half 8 do plechtig gezongen Requiem voor Z. H. Paus Pius X. DONDERDAG, 'van 's avonds 6 uur af ge legenheid om te biechten, half 8 Lof ter eere van liet H. Sacrament. VRIJDAG, 'half 8 de H. Mis tor eere van het H. Hart van Jezu.» tot bekeering der Zondaren, des avonds van half 6half 6 gelegenheid om te biechten voor de kinde ren. 's Avonds half 8 Lof ter eere van het H. Hart van Jezus met acte van toewijding. ZATERDAG, n.m. van 4— half 10 gelegen heid om te biechten. Gedurende deze week de Catechismus vol gens gewoonte. Do H. Missen te 7, half 8 cu 9 uur. Woensdag- en Vrijdagmorgen wordb de kerk om half zes geopend, kwartvoor zes de H. Communie uitgereikt. 's Avonds onder hot Lof en op de avonden dat er geen Lof is zal 's avonds om half 8 gebeden worden het Rozenhoedje en de Litanie van ALle Heiligen. ZAND VOORT bad. ZONDAG, 'do H.H. Missen te half 7, half 8 en 10 uur. Half 12 Catechismus; 3 uur de Vespers, DONDERDAG, 'aav. 7 uur Lof ter ©ere van het A Lierh. Sacrament. 1 VRIJDAG, 8 uur gez. H. Mis; 'sav. 7 ttur oefening van den H. Kruisweg. ZATERDAG, van 6—8 uur gelegenheid om tie biechten, O VERVEEN. ZONDAG, de H.H. Missen te 7 uur en te half negen. De Hoogmis te 10 uur. Des na middags te 3 uur de Vespers. VRIJDAG, 's avonds te 7 uur Lof. ZATERDAGavond te 7 uur Lof. Gedurende de week zijn de H.H. Missen te 7 uur en te half 9. SCHOTEN. (St. Bayo.) ZONDAG, half 8 Vroegmis en om 10 uur de Hoogmis; na de Hoogmis Lofzang Te Deum Om 12 uur Catechismus en 'sav. om half 7 Lof met Rozenhoedje. DINSDAG, om kwart voor 9 uur gezongen Sb. Antoniusmis. WOENSDAG, om kwart voor 9 uur gezon gen Maandstond voor Gerardus Hooggreef en 's namiddags van 47 uur gelegenheid om te biechten. DONDERDAG, om kwart voor 9 uur ge zongen plechtige Uitvaart voor Z. H. Paus Pius X. 's Namiddags van 57 uur biecht gelegenheid. VRIJDAG, om kwart voor 9 uur gezongen H. Mis met uitstelling en des avonds om 7 uur Lof met Litanie en het Allerheiligst© Hart. ZATERDAG, 's middags van 4—9 uur gele genheid om te biechten. DRIEHUIZEN. ZONDAG, 7 uur Vroegmis, 10 uur de Hoog mis, 'snam. half 3 do Vespers. ZATERDAG, 'sav. van 58 uur gelegen heid om te biechten. VELSEN (Veleeroeri.) ZONDAG, de H.H. Missen om 7 en 10 uur de Hoogmis voor do weldoeners van het klooster. Om 2 uur catechismus, om 3 uur Lof. Om 6 uur en half 7 vergadering der St. Fidelis en St. Jo3ephvereeniging, WOENSDAG, om 7 uur plechtige H. Mis van Requiem voor Z. II. Paus Pius X. VRIJDAG, 'lste Vrijdag der maand, toege wijd aan de vereering van het Goddelijk Hart van Jezus. Na de H. Mis van 7 uur toewijding aan het Goddelijk Hart. Eiken avond om half 8 Rozenhoedje en Litanie van allo Heiligen voior deu vrede. VELSENW1JKEROOG. ZONDAG, 7 uur Vroegmis; om 9 uur voor de militairen; 10 uur Hoogmis: om 1 uur en half 2 Catechismus; om 3 uur Lof met gebeden voor den vrede. D© H. Communie wordb uitgereikt vóór en na do H. Mis van 7 uur. Om half 9 en om 9 uur. MAANDAG, om S uur H. Mis bij de Eerw. Zusters. Van half 8—8 uur biechthooren. Om half 8 en om 8 uur uitreiken der H. Oommunie. DINSDAG, 7 uur Lof met gebeden voor den vrede. Van 6—7 uur biechthooren voor do kinderen. WOENSDAGavond van half 7—8 uur gele genheid om te biechten. DONDERDAG, 8 uur plechtige Uitvaart voor Z. H. den Paus. VRIJD AG, 's avonds 7 uur Lof met gebeden voor den vrede. Van 6—7 uur gelegenheid om te biechten voor kinderen. ZATERDAG, van 45 uur biechthooren voor de kinderen. Van 5—9 uur voor de overi ge parochianen. Eiken avond om 7 uur gebeden voor don Vrede. IJMUIDEN. ZONDAG, kwart voor 7 uur wordt de H. Communie uitgereikt. De H.H. Missen t© half 8 en 10 uur, na de Hoogmis Te Deum ter ge legenheid van den geboortedag van H. M. onze geeerbiedigde Koningin. Te 7 uur Broe- derechapslof, Rozenhoedje, Litanie v. Alle Heiligen. Lied no. 8. WOENSDAG, 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef, Litanie v. Alle Heiligen. Lied no. 4. DONDERDAG, van 6—8 uur gelegenheid tot biechten. VRIJDAG, lste Vrijdag, te verdienen volle aflaat; 7 uur Lof ter eere van het H. Hart, Litanie van Alle Heiligen. Lied no. 41. ZATERDAG, van 4—8 uur gelegenheid om tie biechten. BEVERWIJK. ZONDAG, de HJH. Misssen om 6, half 8, 9 uur en half 11 de Hoogmis, 1 uur en kwart voor 2 Catechismus voor do jon gens in de Kerk, voor do meisjes in School; 3 uur Lof met gebeden voor den vrede; 0 uur Congregatie. MAANDAG, de HJH. Missen te 7, half 8, 8 en 9 uur. Iederen dag na de H. Mis van 9 uur aan- bidding van heb H. Sacrament voor den vrede. DINSDAG, de H.H. Missen, te 7, half 8, 8 on 9 uur. I WOENSDAG, de H.H. Missen te 7, half 8, 8 en 9 uur. DONDERDAG, als boven; 7 uur Lof me# gebeden voor den vrede. Van 67 uur biechthooren. VRIJDAG, als boven. Eerst© Vrijdag, 8 uur, gezongen H. Mis. 7 uur Lof. 4 uur biechten voor de jongens. ZATERDAG, als boven; 11 uur biechten voor de meisjes; van 59 uur gelegenheid om bo biechten. j WIJK AAN ZEE. ZONDAG, half 7 on 8 uur stille H.H. Mis-' sen, 10 uur Hoogmis, half 2 Catechismus,' half 3 Vespers, half 7 Lof met gebeden rooi) den vrede. DINSDAG dea avonds om 7 uur, zaj het Rozenhoedje en de Groobe Litanie vootti den vrede gebeden worden. WOENSDAG, 7 uur Lof ter eere van hel H. Sacrament dea Altaars. DE OFFICIEELE KERKLIJST

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 5