Laatste Nieuws, NIEUWS UIT DEN 3MTREI. De Oorlog. MARKTNSEUWS. Telegrafisch Weernericht en Hol :ht JUS »n in s|r- in üj De normale toestand is, dat. ouders en kinderen aamen thuis aan tafel eten. De heer POPPE zegt dat men steeds moet zorgen en niet alleen tegenwoordig, dat nie mand honger lijdt. Dat is de plicht der maat schappij. De heer JOOSTEN acht dat nu de tijd is aangebroken om te voLdoen aan eene be voegdheid die de Leerplichtwet geeft 't geen nu is een zedelijke plicht. De heer ANDRAEA zegt dat nu er een Steuncomité is, er niet eenige reden is om daarnaast nog iets anders te doen. De VOORZITTER vindt, 't verkeerd om hu in een tijd van nood een blijvenden maat regel te nemen. 't Voorstel der heeren Nagtzaam c.s. wordt met 283 stemmen verworpen en dat van B. en W. z. h. ei. aangenomen. De Schouwburg op het WU- sonsplein. B. en W. stellen op verzoek van den heer van der Steur, namens diens „principaal" gedaan, voor om den termijn dat de schouw burg op het Wilsonsplein er wezen, moet, van twee jaren te verlengen op v ij f jaar. De heer BRECON JE zet uiteen, dat men nu onder geheel andere omstandigheden dan indertijd verkeerde en dat nu niemand aan 't stichten van een schouwburg zal gaan denken. De gift kan voor heel wat nuttiger doel einden worden besteed, Kan men niet eens aan Idien schenker vragen of hij bereid is om nu dat geld ergens anders voor te be steden? Moet men echter aan den schouwburg vast houden. laat men dan niet reppen van een tijd van 5 jaar, maar een onbepaalden ter mijn stellen. De VOORZITTER zegt, dat omdat niemand weet wat er zaï geschieden, eenig uitstel wordt gevraagd, waarvan de bedoeling is de zaak nog eens aan te zien, zooals 't in den volksmond heet. 't Voorstel van B. en W. wordt z. h. s. aangenomen. Pensioen gemeente-ambtenaren. B. en W. stellen voor eene wijziging aan te brengen in art. 12 der verordening van 't fonds inzake eigen pensioen van gemeen te ambtenaren. Wordt aangenomen. De orgelconcerten. Naar aanleiding van een ingekomen ver zoet fier heer P. A. van der Most van Spijk c.s. stellen B. en W. voor te bepalen, dat de orgelconcerten gedurende de maanden De cember, Januari en Februari van 2—3 uur Ües Donderdags zullen worden gegeven in plaats van des Dinsdags van 12 uur, en in verband daarmede een wijziging in de in structie voor den organist aan te brengen. De heer NAGTZAAM bepleit 't voorstel niet aan te nemen, omdat vele werklieden beter van 12 uur de orgelbespelingen kun nen bijwonen. De heer SCHRAM vindt ook om dezelfde redenen beter om in de uren geen veran dering aan te brengen. Die VOORZITTER zegt. dat B. en W. oordeel den, dat tegen U/a a. de meeste menschen ko men en dat om" veel bezoekers te verwach- De heer MERENS deelt mede, dat hem is gebleken, dat des middags weinig werklie den op de concerten komen. Laat men voor hen liever de avondconcerten uitbreiden. Werkl ieden electrieitei tsbedrf B. en W. doelen den raad mede, dat het hun' wenschelijk voorkomt om het loon van eenige werklieden, werkzaam bij het gemeen- te-electriciteitsbedrijf te herzien. Zij stellen voor te plaatsen "de fabrieksarbeiders in loon klasse 1; de oliemannen, de halpstokers en de tremmors en de monteurshelpers in klasse J de 2e monteurs en de schakelbordwachtcrs in klasse 4; de stokers en de timmerman-met selaar in klasse 6; do le monteurs en de machinisten in klasse 7en de monteurs bankwerkers en de machinisten-bankwerkers in klasse 8. Wordt aangenomen. Uitbreidingsplan Kleverlaan. B. en W. doen den raad een voorstel tot wijziging' van 't uitbreidingsplan voor de gronden, ten zuiden van de Kleverlaan en ten oosten van de Delft. Wordt aangenomen. Wachthuisje Verwulft. B. en W. ótellen voor aan de N.Z.H.T.M. voor den tijd van één jaar en vier maanden in huur af te staan een gedeelte grond op het Verwulft voor de plaatsing van een wachthuisje.Wordt aangenomen. Grondverliuring'. B. en W. udviseeren goedgunstig op een verzoek van D. H. Granneman te Hillegom, om hem te verhuren een gedeelte van den berm van een weg langs de Leidschevaart en om hem vergunning te verleenen voor zes uitgange» naar dien weg ten behoeve van zes aldaar nieuw gebouwde woonhuizen op eenige nader omschreven voorwaarden. (Wordt aangenomen. Grondovei'draclit. B. en W. stellen voor hen te machtigen om kosteloos en om niet van de heeren J. M. C. Hoog en Th. M. Hoog te aanvaarden een strook grond aan de Schouw tjeslaan, opdat daar een bestrating zal kunnen komen. Wordt aangenomen. Rondvraag. De heer NAGTZAAM hen' miert aau het in den Raad van Bloeinendaal besproken plan aangaande een weg door de duinen naar Zand voort. Wellicht zullen daar ook Haarlcmsehe arbeiders aan kunnen werken. Daarom is het goed, dat Haarlem te ken nen geeft aan de familie van der Vliet, dat zij het op prijs stelt, dat deze familie met Bloemendaal tot overeenstemming kome. De VOORZITTER antwoordt: Deze zaak ontgaat de aandacht van B. en W. niet. Daarna wordt de vergadering te 5 uur ge sloten. JUBILEA. Heden hei-dachten de heeren A. F. Doïng, F. L. Hackfoort, en O. Dob den dag, dat zij 12i/2 jaar in dienst zijn bij den stuca- dcorspatroon H. Doing. SUBSIDIE L. O. Met wijziging van het bestreden beroep van den Commissaris der Koningin, tegen een besluit van Ged. Staten van Noord-Holland, is het bedrag der Rijksbijdrage voor Se Bij zondere Lagere School, Spaarne 89, alhier van de congregatie der Zusters van Liefde te Tilburg, gesteld voor 1913 op f 9183,72%. DE PONTIFICALE REQUIEM VOOR Z. H. DEN PAUS. Een groote schare geloovigen vulde heden morgen de Kathedrale kerk St. Bavo aan de Leidsche Vaart, waar te half tien door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem een pontifi caal Requiem werd opgedragen voor de ziele- rust van Z. H. Paus Pius X. Mgr. Callier werd daarbij geassisteerd door M;gr. M. P. J. Mölmann, vicaris-gene raal van dit Bisdom, als presbyter-aesistene. Diaken was de Weleerw. (heer I. J. M. Meyer, sub-diaken de Weleerw. heer L. J. "Wallen berg, beiden kapelaan der St. Bavoparochie. Als troondiakens fungeert! ende Hoogeerw. heer Th. J. A. Boeman, rector van St Joannes de Deo en de Hoogeerw. heer H. F. J. Rik- menspoel, plebaan van St. Bavo. De secreta rissen van den Bisschop, de Z.Eerw. heeren H. A. Th. v. Dam en J. M. v. d. Tuyn fungeer den als eeremoniarii. Verder assisteerden eeni ge Eerw. theologanten van het Groot Semi narie te Warmond. Tusschen een tiental brandende waskaarsen was de katafalk geplaatst. De Hoogeerw Jb'eeren kanunnikken hadden hadden in het priesterkoor plaats genomen. Het zangkoor voerde volgens de nieuwe Vaticaansche uitgave de Gregoriaanscke ge zangen uit op verdienstelijke wijze, terwijl de geloovige menigte met ontroering' voor de eeuwige rust van den grooten Paus Pius X haar gebeden tot God opzond. Het was een indrukwekkende plechtigheid! DE INTEEKENLIJ STEN VAN HET STEUNCOMITé. Morgen zal in de verschillende deelen der stad een begin worden gemaakt met het aan bieden der lijsten. Blijkt uit de bij die lijsten gevoegde cir culaires dat vóór 25 Augustus ongeveer veer tig duizend gulden door honderd twee en twintig personen was bijeengebracht, liet grootste gedeelte der benoodigde gelden moet natuurlijk komen van de breedere sclhare. Ook al blijven groote giften inkomen, de bestrijding van een nood als thans is te ver wachten, kan niet komen van weinigen; zij meet komen van de geheele burgerij. Aan die bestrijding mag niemand, die niet zelf behoeftig is, zich onttrekken. Vele werklieden, beambten en ambtenaven geven reeds het voorbeeld. Indien dat voorbeeld maar algemeen ge volgd wordt en iedereen geeft naar zijne krachten, beseffende dat thans steun noodig is uitsluitend en alleen om medeburgers voor gebrek te behoeden, zullen zonder twijfel de bijdragen zóó ruim vloeien, dat het beoogde doel bereikt kan worden. Maar ook alleen in dat geval. Daarom wordt gevraagd niet slechts dat eene ruime gift beschikbaar wordt gesteld, doch ook dat men zoo noodig vrienden, be kenden en buren van de noodzakelijkheid, om evenzoo te handelen, overtuigt. De Commissie van Financiën heeft opzet telijk in 't begin slechts weinigen bezocht. Haar bedoeling is geweest spoedig eenig kapitaal bijeen te brengen. Liefst ziet zij daarom mime periodieke hij- dragen, als toezeggingen per week of per maand, al worden ook giften ineens nog dankbaar aanvaard. Geregelde bijdragen zullen allicM den ge ver minder drukken en daarom meer kunnen opbrengen. Het werk van de personen meest dames die de lijsten aanbieden, zal uit den aard der zaak zeer vermoeiend zijn, doch met lief de hebben zij zich voor het goede doe] be schikbaar gesteld. Zeer kan men dit werk vergemakkelijken: le. door reeds vóór het aanbieden der lijst te overwegen, hoeveel men kan beschikbaar stellen; en 2e. door een der lmisgenooten te machtigen bij afwezigheid te teekenen. VOOR DE BELGISCH VLUCHTELINGEN. Men schrijft ons: Het comité voor de vluchtelingen (afdec lang van het Nederlandsch Comité tot steun van de Belgische en andere slachtoffers) hier ter stede, is met zijne werkzaamheden be gonnen. Groot is de ellende naamloos het weel In vele plaatsen van ons land wordt eene edelmoedige gastvrijheid uitgeoefend ten op zichte van de uitgehongerde vluchtelingen, en overal worden goede diensten bewezen, die overeen te brengen zijn met den toestand van onzijdigheid. Om op dien goeden weg voort te kunnen gaan is er geld en goed noodig en wij twijfelen niet of onze stadgenooten zullen het edelmoe dige voorbeeld volgen ca hetzij meer of minder willen bijdragen tot leniging der ellendo; alle giften zijn daarom van harte welkom. Met de ontvangst der gelden belasten zich gaarne de comitéleden de heeren Mr. H. J. D'. D. Enschedé te Aerdenhout, Dr. G. E. A. B roe se van Groenau' v. Edenstraat no. 20 en J. J. Cock, Schotorweg no. 7. Wat de giften van kleederen etc- betreft., kan men die naar verkiezing afleveren in het verkooplokaal van den heer Sarlet, Nas- saulaan 1, of aan een der hierboven genoem de heeren kennis geven dat een en ander ter verzending gereed ligt, in welk geval, dooi' tusschenkomst der padvindersorganisatie, die goederen zullen worden opgehaald. De verantwoording der ingekomen giften zal in de bladen worden ter kennis gebracht- De gelden en gaven worden niet naar 't bui tenland gezonden, doch alleen verstrekt aan de in Nederland gevluchte slachtoffers van den oorlog. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft 100 geschonken voor de Belgische vluch telingen. OPLICHTING. Gisteren kwam iemand om een rijwielzadel bij mej. V. in de Schagchelstraat. De man gaf voor W, te heeten en bij een slager in dienst te zijn. Hij kreeg het zadel mede. Later bleek dat de man niet bij den door hem opgegeven slager werkzaam is en dat men daar niets van het zadel afweek R. K. BIZ. ONDERWIJS. Met ingang van 1 Sept. j.l zijn tot onder wijzeressen benoemd de dames C. Neelissen en A, Middeldorp, respectievelijk aan de St, Jozefschool, Nieuwe Gracht, en St. Bavo- sdhool, Klarenbeekstraat. KOPEREN PRIESTERFEEST VAN KAPELAAN KRAMER. De Weleerw. heer A. Kramer, kapelaan aan de parochie O. L. .Vrouw aan liet Spaarne alhier, herdacht) heden den dag, waarop Zijn Eerw. voer 12% jaar de H. Priesterwijding mocht ontvangen. Weel mocht er natuurlijk van een eigen lijke feestviering niet komen, maar het ju bileum mocht toch niet onopgemerkt voor bijgaan. Nu, dat is dan ook niet gebeurd. Hoe geacht en bemind kapelaan Kramer bij de parochia nen is, bleek hedenmorgen in de kerk, die met zeer vele geloovigen gevuld was, toen de jubilaris te 9 uur een H. Mis van dankbaar heid opdroeg, daarbij door zijne beide mede- kapelaans, de Weleerw. Heer O. P. v. d. Salm en S. A. de Boer; geassisteerd. De Eerw, Jubilaris mocht verder veel blij ken van belangstelling op zijn priesterfeest ontvangen. Vele geschenken, vooral in zil ver, waren den priester als blijk van ach ting en waardeering toegezonden, teVwijl vele parochianen, vrienden en kennissen kapelaan Kramer kwamen gelukwenschen. 'Ook onze gelukwenschen aan den ijvcrigen priester legaat. Wijlen de heer H. J. Blansert, overleden alhier, beeft aan de Weesinrichting te Neer bosch 500 gelegateerd. KERKCONCERT. Maandagavond 7 September a.s. zal in de Groote Kerk een kerkconeert plaats vinden te geven door de dames A. Noordewier Reddingius en P. de HaanManifarges en den beer A. B. H. Verhey, organist. De opbrengst zal zijn ten voordeele van het Kon. Nat. Steuncomité. PROGRAMMA van de orgelbespeling in de Groote of Sint Bavokerk op Donderdag 3 September, des namiddags van 2—3 uur door den heer Louis Lohert: 1. Prélude et Fugue C maj., C. Saint Saëns. 2. Chora] II, César Franck. 3. Scher- zetto, Ch» Tonrnemira 4v Pastorale), Ajlex. Guilmant. 5. Rihapsodie sur des Airs Cata lans, Eug. Gigout. PROGRAMMA van het concert van de Coucertvereeniging Haarlems Muziekkorps op Donderdag 3 Sep tember 1914, dies avonds 8 uur. Directeur de heer Oh'. P. W. Kriens, in len tuin van het Brongebouw. 1. Marseh aus der Suite, Ladh- ner. 2, Ouverture Hunyado Laszlo, Erkel. 3. Ballet Russe, Luigini; a. Czardas; b. Valse lente; c. Mazurka; d. Marche Russe. 4. Grande fantaisie de l'opéra Uu Ballo iu Maschéra, Verdi. 5. Ouverture Charles VI, Halévy. 6. Grande fantaisie de l'opéra Manon, Masse net, 7. Soiree d'été, valse, Waldtenfel. 8. Fan taisie op oude opera's, Sennelick. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij; A. Tates, President Steynstraat 24, een portemonnaie; J. Moer kerk, Lange Poellaan 21, een bok; T. Albers, fc'pïjkermanslaan 1L1, een portemonnaie; H. Lucas, Koos v el dds tra a t 50, een lorgnet; H. ter Smitten, Tulpenstraat 1, een woordenboek en een hond; G. J. Bèfctink, Velserstraat 17, een handslot; J. H. Sarlet, Rustenburgerlaan 45, een pak staalboeken; W'. Schoo, Generaal Joiiberfcstraat 45, een broche; P. Valbrach, Casteleijnstraat 4, een kettinkje. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd2 Sept, A. H. v. d. Pieterman en A. J. v. d. Berg. F. Mulder en S. Geur te. Getrouwd: P. P. Bleijswijk en A. vau der Meer. W. Drogtrop en M. T. Westerhoven. A. D. Lindeman en A. H. van Hemert. J. Koel en W. D. Witte. A. Balk en M. Havelaar. L. van Gelder en A. M. Ver- heijden. Geboren: 30 Aug. z. van A. van Brussel- Vork. 1 Sept. z. van M. E. Stammeijer— de Graaff. z. van M. C. HolsterMantje, d. van J. E. van Houselhootenvan Cit- tere. z. van M. U. Oddenevan Beurden. d. van K. van Beek—Molenkamp. z. van B. H. van Liempd—Snijder. d. van M. Erdtsieck—Kater. Overleden: F., 10 mud., z. van J. van Ton geren, Minnebroedersteeg. E A NB VOORT. Gemeenteraad. De raad heeft tot wethouder herkozen den heer Stom. Benoeming. Aan het gymnasium te Tiel is benoemd tot tijdelijk leeraar in de oude talen de tbeer J. Helder, van hier. BLOEMENDAAL. Gemeenteraad. De Raad hield gisterenmiddag een vergadering ten Raadhuize, onder voorzitter schap van den burgemeester. De heer de Waal Malefijt, die periodiek af trad als wethouder, werd herkozen. Twee stem men waren in blanco uitgebracht. De Voorzitter wenschte den herkoz'ene, die ver klaarde de herbenoeming te zullen aannemen, geluk en hoopte, dat de wethouder zijn functie nog lang zal mogen waarnemen. In de finaneiëele commissie werden de aftre denden herkozen. Eveneens werden de leden in de Waterlei dingscommissie opnieuw benoemd. Daarna kwam de wijziging van de politie verordening aan de orde. Voorgesteld wordt om het sluitingsuur van de tapperijen te bepalen op 10 uur inplaats van 12 uur. Ze mogen geopend zijn van af 10 uur 's morgens. De Voorzitter licht toe, dat de vroegere slui ting niet dadelijk zal behoeven in te treden. De burgemeester zal dispensatie willen verleenen tot 11 uur 's avonds. Mocht 't door de benarde tijden noodig blijken, dan zal tot 10-uur-sluiting worden overgegaan. Wat de opening betreft, zal dispensatie kunnen gegeven worden, dat van 7 uur af, op bepaalde plaatsen van 6 uur af, mag verkocht worden. De heer de Roo van Alderwerelt zou om 8 uur willen laten sluiten. De heer Rooi hoven informeert, of de bedoelde wijziging een uitsluitingswet is, of dat ze van blijvenden aard zaï zijn, waarop de Voorzitter antwoordt, dat de verordening later weer gewij zigd kan worden, zooals ze nu is. Ten slotte wordt de wijziging goedgekeurd, zoodat de tapperijen geopend zijn van 10—10 uur, maar er door den burgemeester bovenbe doelde dispensaties kunnen worden verleend. De Raad bleef hierna nog eenjgen tijd in geheime vergadering bijeen SCHOTEN. GeslaagdTe den Haag is geslaagd voor het examen Boekhouden M. O. (school-acte), de heer H. de Jonge, van hier. Gemeenteraad. In de zitting van gisterenavond geschiedde mededeeling van 'n schrijven der hee ren Poth en Verton, houdende mededeeling van hun niet-aanneming der benoeming als wethou der. De heer Verton sprak in den breede afkeuring uit over de raadsleden, die bij de Koningin een protest hadden ingediend en deelde mede een eventueele herbenoeming te zullen aanvaarden. De Voorzitter deelde mede, dat noch hij, noch de wethouders in de vorige zitting er aan hadden gedacht, dat de benoeming der wethouders voor korten termijn gold en dat zijnerzijds een ver zuim is gepleegd De heer Schuurmans diende een motie in om te betreuren, dat de secretaris in dezen geen vol ledige voorlichting heeft gegeven. De heer Hooy deelt mede, dat, mocht blijken dat de afwezigheid van den heer Steen op de nu te houden stemming van invloed zal zijn, hij andermaal zal protesteeren en neemt 't op voor den secretaris. De benoeming had plaats moeten hebben tot den eersten Dinsdag in September. De Voorzitter ontraadde aanneming der motie, daar niet de secretaris verantwoordelijk is, maar wel B. en W. en de motie dus niet den secretaris, maar B. en W. geldt. De heer Verton zegt. dat aan den secretaris niet om advies is gevraagd en dat dus de motie overbodig is. Hij vraagt intrekking ervan. Ten slotte is besloten in een zitting met geslo ten deuren den secretaris gelegenheid te bieden te dezer zake inlichtingen te gevendeze zitting te houden na afloop der openbare. Wethoudersbenoeming. Als wethouders werden de heeren Poth en Verton benoemd. In beide vacatures had de heer Cobelens 5 stemmen. Beiden aanvaarden de benoeming. Bij loting werd uitgemaakt, dat de heer Verton zitting heeft tot 1917 en de heer Poth tot 1920. In de regelingen aangaande 't gemeentelijk Werkloosheidsfonds werden in overeenstemming met een schrijven van den Minister van Land bouw eenige veranderingen aangebracht. In een zitting met gesloten deuren zal worden vastge steld het bedrag dat de gemeente voor deze zaak zal toestaan. De heer Verkoolj deelt mede, dat de commissie belast met het nazien der gemeenterekening, nog steeds niet met haar taak is kunnen gereedkomen en dat de commissie vermoedelijk zal moeten voorstellen een accountant (e benoemen, omdat eene ontwarring zoo moeielijk is. Naar aanleiding eener opmerking van den heer Verkooij deelt de Voorzitter mede, dat B. en W. mettertijd bij den Raad zullen indienen een voorstel tot verbouwing en uitbreiding van het Raadhuis, waardoor dan een grootere raads zaal zal kunnen worden verkregen. Daarna gaat men over in een zitting met gesloten deuren. Na heropening der openbare zitting werd allereerst zonder hoofdelijke stemming een cre- diet van 5000 ter beschikking gesteld van B. en W., waarvoor een leening kan worden gesloten, en dat zal dienen voor buitengewone subsidie aan het gemeentelijk werkloozenionds, voor het steuncomité dat daarvoor een voorraad levensmiddelen zou kunnen aanschaffen, en zoo noodig voor het Burgerlijk Armbestuur dat alreeds groote uitgaven heeft gedaan voor ver pleging van zieken. De motie-Schuurman, waarin betreurd wordt dat de gemeente-secretaris onvolledige inlichtin gen zou hebben verstrekt bij het benoemen van wethouders in de vergadering van 20 Augustus I.1., kon niet in stemming worden gebracht, om dat zij onvoldoende werd gesteund. Pa troonsvereen iging. De Stet. bevat de statuten der Patroonsvereeniging- voor met selaars, timmerlieden, aannemers en hande laren iu hoiiwmatei*ialen voor Schoten en aangrenzende gemeenten, te Schoten. HAARLEMMERLIEDE C.A. Gemeenteraad. Do gemeenteraad herbenoemde als wethouder de heer D. Vrie- 'sekoop, die de herbenoeming aanvaardde. Mededeeling geschiedde van de ontslagne ming als raadslid om gezondheidsredenen van den heer B. P, Vink Sr. In ons volgend nummer volgt een meer uitvoerig verslag. HEEMSTEDE. Gemeenteraad. In de raadszitting van gis terenavond is de heer H J. M. Peeperkorn als wethouder herkozen, die de benoeming aanvaardde. De voorzitter wensdbt den heer Pee perkorn met zijn benoeming geluk en zegt in 't college van B. en W. 6teeds aangenaam met hem te hebben saamgewerkt en daar zijn helderen kijk op de zaken op prijs te hebben leeren stellen. In de finantieele commissie zijn benoemd als voorzitter de heer J. Preyde en als leden de heeren Waller en Hoeker. De voorzitter spreekt een woord van dank tot de heeren Droog en v, d. Eijken, die geruimen tijd in de commissie zaten en niet voor een herbenoeming in aanmerking wenschten te komen. Als leden der planlsoeneneommissie zijn de heeren W. C. van Meeuwen en L. de Wil de herkozen. Vastgesteld worden de rekeningen van het Burgerlijk Armbestuur, (het gasbedrijf, het duinwaterbedrijf en de* gemeen terekeuing over 1913. Naar aanleiding van een vraag van de fi nantieele commissie had de Directeur der gemeentebedrijven een rapport ingediend, waaruit blijkt, dat in den a.s. winter er ge noegzaam cokes in voorraad zal zijn om aan de ingezetenen te kunnen leveren. De voorzitter brengt een woord van hulde aan den Directeur voor de wijze van beheer der gemeentebedrijven. Aangeboden worden de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur, bedragende 7887, waaronder een ge meen te-sub i.sidie van ƒ6700; die van liet gasbedrijf, bedragende f227,543.44 met een geraamde winst van 20,000; die van het duinwaterbedrijf, bedragende ƒ37,135, met een geraamde winst van 2296.04; die van het electriciteitsbedriif bedragende -22,146; die der gemeente bedragende ƒ469,573.1711! en met een post aan onvoorziene uitgaven van 2749.01. De voorzitter deelt mede, dateen be- lastingverhooging' niet noodig is gebleken en dat voorgesteld zal worden de tollen af te schaffen. Ten opzichte van een adres van twee on derwijzeressen aan de gemeenteschool om verhooging hunner jaarwedden stelden B. en W. voor afwijzend te beschikken; hetgeen wordt goedgevonden. Goedgekeurd wordt een onderhandse!» aanbesteding van verbouwing eener womm in Groen endaal aan Granneman voor 1440. De voorzitter zeglt, dat B. en \V\ meenden, dat de gemeente een voorbeeld moet geven met het laten afdoen van werk, dat men voornemens was. Ingekomen is een schrijven van B. H. Vis ser c£. houdende klachten over binder eener smederij aan de Leidschevaart, Wordt, daar het geldt toepassing der Hin derwet, in handen van B. en W. ter afdoe ning gesteld. Niets meer aan de orde zijnde, wond daar na de vergadering gesloten. BEVERWIJK. Geslaagd. Te den Haag is geslaagd voor het acte-examen Fransch L. O. de heer J Polder mans, van hiei. WEER EEN ZEPPELIN BOVEN ANTWERPEN. ANTWERPEN, 2 Sept. Hedenmorgen ha vier wirp een Zeppelin wederom 10 bommen op de stad Antwerpen, die echter ditmaal niet veel schade aanrichtten. Twee huizen werden vernield, drie mensefhen zijn gedood. Met kanonnen en mitrailleuses werd op den Zeppelin geschoten, men zegt dat het lucht schip moest dalen. Vau particuliere zijde uit Roosendaal ver nemen wij de bevestiging van bovenstaar bericht. Een diamantslijperij is geheel ver woest. Onze berichtgever beeft echter niets vernomen van een vernieling van den Zep pelin. De bevolking is uiterst kalm. EEN BOMMENWERPEND VLIEGTUIG BOVEN PARIJS. PARIJS, 2 Sept. Gisterenavond omstreeks zes uur kwam wederom een Duitsche vlieg machine boven Parijs. Twee bommen werden naar beneden geworpen. De eene ontplofte bij de Avenue de 1'Opera en richtte weinig scha de aan; de tweede viel op bet dak van een liuig in de Rue Mail. Deze ontplofte echter niet. De bom werd op de bovenste verdie ping teruggevonden. GIVET GEVALLEN. BERLIJN, 2 September. (Officieel). De vesting Givet, de z.g. „poort van Frankrijk", is gevallen. TURKIJE MOBILISEERT. CQNSTANTINOPEL, 2 Sept. De Turksclu regeering beeft over het geheele leger en de geheele vloot beden de onmiddellijke mobil: salie afgekondigd. BINNEN'".\ïT H. M. DE KONINGIN IN AMSTERDAM. Men seint ons uit AMSTERDAM: H. M. de Koningin bracht beden per auto met Z. K. H. den Prins een bezoek aan de hoofdstad, waar H. M. onderscheidene instel lingen en inrichtingen op het gebied der zorg voor de noodlijdende bevolking bezocht In den namiddag ontving H. M. de Konin gin verschillende heeren. die zich in dezen verdienstelijk maken of door hun werkkring erbij betrokken zijn, o.a. den socialistischen wethouder Wibaut. Ongeveer half vier keer den H. M. en de Prins per auto door de Meer terug naar den Haag. HAARLEM, 2 Sept. Kaasmarkt. Verkocht 3 stapels uitmakende 344 kazen, wegende 640 K.g. Hoogste prijs f 24, laagste prijs f 23 per 50 K.G. HAARLEM, 2 Sept. Aangevoerd en ver- kocht 14 stuks nuchtere kalveren f 148, Paarden 3 stuks. AMSTERDAM, 2 Sept. Veemarkt van be den. 205 vette kalveren le kw. 7880 ct.; 2e kw. 75 ct; 3e kw. 70 ct.; 44 nuchtere kalveren 7—16; 976 vette varkens Holl. le kw. 43—45 ct.; 2e en 3e kw. 4143 ct. Geen overzeesche, geen Geldersche. Aanbestedingen. AAN TE BESTEDEN. Donderdag 3 September. HAARLEM. Gebouw Prov. Bestuur 11 uur. lo. het maken van eene boordvoorziening langs den Rijksweg Amsterdam—Laren, aau de noordzijde van de Weespertrekvaart onder Watergraafsmeer, volgens bestek no. 203, dienst 1914; 2o. het opruimen van do brug over de uitwatering van den Westbijlrner wa termolen nabij H.M. paal 7.6 in den Rijksweg Amsterdam—Abcoude en het leggen van een duiker ter plaatse, volgens bestek no. 204, dienst 1914; 3o. het uitbreiden van de ver dediging van do onderzeesche oevers voor de Heldersche zeewering en voor den kop van den Stuifdijk op de Hors op Texel, volgens bestek no. 205, dienst 1914. naar waarnemingen verricht in den morger van Woensdag 2 September. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch In stituut te De Bilt. Hoogste barometerstand, Groningen 772.1. Laagste barometerstand, Jlaparanda 765,4. Meest zwakke uiteenloopende wind licht tot halfbewolkt. Verwachting (van den avond van Woensdag tot den avond van Donderdag), weinig of geen regen, zelfde temperatuur met eenige kans op nachtvorst. id- 20, Over - 't voorstel van B. en W. staakten de stemmen. Thans acht zij liet noorlig oin ten einde de steeds voortdurende uitgaven te bestrijden, geregelde inkomsten te verkrijgen en richt zich daarvoor tot allen die nog niets gaven.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 3