Nagekomen Berichten. Yerkoopingen Boelbaizeo eaz. GROOTE KERK TILLY KOENEN, LOUIS ROBERT, I De Oorlog. Polder „de Velserbroek". Advertentiën, Kerknieuws. 2 neite Meisjes Vrijdag 25 September Kerkconcert Plaatse ijk Steuncomité Schouw STADSPilrUWS. ÉÜaHct nieuws. Telegrafisch Weeraericht Dankbetuiging. lijkverbranding. Een bom uit een vliegtuig te Üaasirichl. Entrée f 0,73, Militairen) ff 0,26, Een boek voor jonge Moeders, door 6. A. OOT1WAR, GES3R. 19-21 LOOTS, Pietsrstr. TELEFOON 721. Port, Vermouth, Samos, Madera f 0,75 oor flescb, \V ormerveer overgebracht. Aangezien ook in andere plaatsen benoor den het IJ (Oostzaan, Kieuw en cl am enz.) in den laatsten tijd dergelijke diefstallen zijn gepleegd, veeltijds onder dezelfde omstan digheden. is het niet onmogelijk thans ook daarvan de daders in handen te hebben. Een kras oudje. De vier-en-tachtig-jarige wed. G. uit Amsterdam, maakte dezer dagen, niettegenstaande het ongunstige weer nog een voetreis van anderhalf uur: van het Bootstation .Vrouwenakker naar Zevenhoven. Trein ontsporing. Gisterenmiddag heeft op het station te Utrecht een deraiJlement plaats gehad van een goederentrein naar Rot terdam. De locomotief en zeven wagens liepen uit liet spoor, waardoor nogal materieele schade ontstond. Het goederenvervoer was eenigen tijd gestremd, daar eenige wagens dwars over den weg stonden. Persoonlijke ongelukken vonden niet plaats. Het eigenaardige van deze ontsporing was, dat -het middengedeelte van den goederentrein gewoon op de rails bleef staan. De machine, tender en drie wagens daarachter liepen uit de rails en bovendien vlogen de vier achterste wa gens. waaronder twee petroleumtanks, scheef en dwars over den weg. Treurig ongeval. Een der vaste arbei ders van de Deventer Katoenmaatschappii, die bezig was met het verven van een gevel, werd door een rukwind van den ladder ge slingerd. Hij werd zóó zwaar gekneusd, dat hij kort daarna overleed. De man laat een viouw en drie jeugdige kinderen achter. HEEMSTEDE. De afdeelïng van het Witte Kruis houdt eene vergadering op morgen 23 September in bet lokaal van den heer Geuer. De agenda vermeldt: 1. Benoeming van een commissie van drie leden voor het nazien van de reke ning van den penningmeester. 2. Beraadsla ging over de agenda van de algemeene ver gadering, te houden te Amsterdam den 29en September a.s. Processie naar Noord wijk. A.s. Zondag morgen te kwart over 5 unr precies zullen de pelgrims per fiets van het Willbelmina- plein alhier naar Noordwijk vertrekken, om de releqnieën van den H. Jeroen te vereeren. Verwacht wordt dat zeer velen zich zullen aansluiten, om vooral door de voorspraak van den H. Jeroen van God de genade af te emeeken voor een spoedigcn vrede. SCHOTEN. Vissehen. Door de viseue'u „De Dageraad" alhier werd Maandagavond in hot café„de Conrad" op feestelijke wijze van de gewon nen medailles op 22 Augustus en ISSeptem- ber uitreiking gedaan. ,.r»« 7 ,a,p' on Haarlemscho Vischclub, werd beiden een zil veren medaille toegekend. De heeren J. IJ ver en B. Wesselïng, ontvingen een medaille voor de meeste gevangen visch n.l. baars en Wr' di- Witte Kruis. De afd. Schoten van het N. H. Witte Kruis vergaderde Maandag avond te half 9 uur in het café Staal alhier. De agenda leverde niet veel bijzonders op. Bij de behandeling der Beschrijvingsbrief, ont sponnen zich lange discussies. Tot afgevaar digden naar de algemeene vergadering werden benoemd de heeren, van Leeuwen en Cou- wenhoven, en als plaatsvervangers, de heeren Box en Westendorp. IJMTTIDEN. Gevecht met matrozen. Alhier is Zaterdagavond hevig gevochten tusschen twee jeugdige inwoners en twee matrozen van den Duitschen treiler „Senator Sander". De iaat- Sten trokken hun messen met het gevolg, dat een IJmuidenaar gevaarlijk werd verwond in de hartstreek; de andere licht aan het hoofd. De Duitschers liepen schrammen en builen op, terwijl een der Duitschers zichzelf ernstig aan een hand verwondde. Een Engelseh oorlogsschip. Zoolang de oorlog nu al duurt had zich nog nooit een oorlogsschip van een vreemde mo gendheid in de nabijheid der pieren vertoond. Doch Maandagmorgen kwam het Engelsehe oorlogschip „Houek" in het zicht. Genoemd stoomschip had vier schoorsteenen en was van een kolossale afmeting, het hield het Nederlandsche stoomschip „Hector" aan, voor. flat dit de haven binnenviel. De kapitein der „Hector" verklaarde geen oponthoud van de Engelschen gehad te hebben. Lijk gevonden. Het lijk vau tien zoo jam merlijk om het leven gekomen milicien van O., is gisterenmiddag drijvende gevonden tusschen de Zuidpier en kleine dam, en di rect per brancard naar het lijkenhuis op de «ügeineehe begraafplaats vervoerd. VOOR ONZE R. K. MILITAIREN. Onze R. K. militairen hebben niet te klagen «ver gebrek aan belangstelling in hun lot. Er is hier reeds heel wat gedaan om hen eenige uurtjes van gepaste ontspanning te verschaffen. Vele gezellige avonden zijn hun al bereid met waardeering hebben wij er herhaaldelijk melding van gemaakt van al deze avonden spant die van het Kruisverbood de kroon. Dit was vvèl een avond die er wezen mocht! Daarover zullen allen t eens zijn, die met ons gisterenavond in St. Bavc zijn geweest. Daar viel volop te genieten en onze katholieke mannen hebben dat er gedaan. De stemming was er eene van jolijt en vreugdezonder dat alcohol werd gebruikt. Een" mooie propaganda voor de zaak, die het Kruisverbond voorstaat! Daar werd naar hartelust gezongen uit volle borst, met aandacht geluisterd naar 't mooie be zielende betoog van den Eerw. Heer v. d. Salm, genoten van schooneu zang en van een prach tige bioscoopvoorstelling, En bovendien werden onzen mannen eenige versnaperingen aangebo den. Het doel; om aan onze militairen een aan gename avond te bezorgen en hen te overtuigen van 't nut van twee echt katholieke instellingen; de R. K. Drankbestrijding en de R. K. Volks zang, is wèl bereikt geworden Gelijk 't past op een samenkomst als deze, ^verd begonnen met 't zingen van 't Wilhelmus en van 't Wien Neêrlands Bloed. Wat klonk dat 'hooi. toen 't Volkszang-koor dat deed hooren onder de leiding van zijn bekwamen directeur, den heer Jac. de Jong Doch men kwam niet -alleen om te hooren zingen, men moest zelf óók zingen. Verbetering van den Volkszang immers werd beoogd. En zoo dan noodigde de heer de Jong, nadat eerst 't koor een couplet had voorgezongen, allen uit dit en de andere coupletten gezamenlijk aan te heffen. Zóó ging 't ook met andere, echt-vaderland- sche liederen alle. En men deed 't gaarne. Er werd gezongen uit volle borst. Men had er plei- zier in. Nu en dan gaf de heer de Jong een wenk en dan zong men nog eens en nog eens, net zoolang totdat de wijs er aardig in zat. Dat was een goed idee De leidende gedachte van Volkszangons volk weder andere liederen dan allerlei straatdeunen te leeren zingen, kwam hierin terdege aan het licht. Op geen betere wijze had men kunnen laten zien wat de R. K. Volkszang beoogt. Dit was uitnemende propaganda voor 't verheven doel dat hij najaagt Daarna kwam de Eerw. Heer v. d. Salm aan 't woord. De Eerw. Spreker stelde helder in het licht wat al ellende 't alcoholisme teweeg brengt; hoe het op alle levensgebied verwoestend en ver nietigend werkt. O. m. deed hij uitkomen, dat- in menig geval 't alcoholisme een oorzaak van armoede is. dat 't alcoholgebruik nadeelig is voor de gezondheid, voor 't lichaam en voor den geest en dat naar waarheid eens is gezegd; de christelijke familie heeft geen erger vijand dan 't alcoholisme. Het alcoholisme is, besloot de Eerw. Spreker, een vijand in ons vaderland, die met verwoesting- op elk gebied dreigt. Wel mogen wij dan bidden: Verlos van 't alcoholisme ons, o Heer. Maar. wij moeten niet alleen bidden, wij moeten ook strijden om dien vijand er onder te krijgen, om hem van ons erf af te dringen. Daartoe wekte spr. met kracht op. 't Was een pakkend betoog, een waarvan kracht en overtuiging uitging. Een dat er in sloeg. Het krachtig applaus dat op de rede volgde, bewees het. Na deze rede hief men aan het lied van Sobriëtas, waarvan, na een opwek king om de wereld te bevrijden van zoo'n geduch te fyran als de drank is, 't slotcouplet luidt Wat ons van dezen duivel redt Dat is onthouding en gebed. Zoo leert de Heer der Heeren. Volhardt toch heilig in den strijd En denkt en spreekt en leeft altijd Sobriëtas ter eere Ook dat was toepasselijk! Als soliste trad vervolgens op mevr. Berghuis. Een verrassing 't programma vermelde het niet den aanwezigen toegezegd op belofte dat men vóór de pauze niet zou rooken. Nu dat had men er gaarne voor over Ook nu weder had mevr. Berghuis een wel verdiend succes. Met haar mooie klankvolle stem zong zij eenige vaderlandsche liederen, waar naar met stille aandacht werd geluisterd. Na de pauze volgde nog eene bioscoopvoor stelling van de Witte Bioscoop, die bijzonder mooi was. De lichtbeelden waren alle heel helder en duidelijk. Eerst kreeg men te zien manoeuvres van de Italiaansche vloot en daarna eenige ko mische tooneelen. oni welke laatste hartelijk werd gelachen. Zóó verliep de avond in groote gezelligheid en eer dat men het wist was de tijd om naar huis te gaan aangebroken. Vóórdat onze mili- tairen heengingen deed de Eerw. Heer Noord man, met wien Bestuurderen der R. K. Mili- tairen-Vereeniging aanwezig waren, het avond gebed. Aan allen, die medewerking en steun verleen den tot het zoo uitnemend slagen van dezen avond, een woord van dank Er had zeker op geen beter wijze propaganda kunnen gemaakt en belangstelling opgewekt worden onder de militairen voor de R, K. drankbestrijding en den R. K. Volkszang dan op deze de JARIGE COMMANDANT. We lezen in de St. Ed dat de veriaardag van luitenant-kolonel T. L. van Wagtendonk door de mannen van het 21ste L. W. district in Tilburg niet onopgemerkt is voorbijgegaan! Toen de commandant dien dag wilde uitrij den, vond hij vóór zijn stal een fraaie eerepoort, door de mannen des nachts opgericht. Daaruit bleek hem, dat een band bestaat tus schen den commandant en zijn manschappen, dat zijn gedragslijn, gebaseerd op stevige tucht en stipte rechtvaardigheid, instemming vindt bij zijn ouderhoorigen. Het bleef niet daarbij. Overste's ordonnance en oppassers schonken hem een bloemstuk en de officieren van het corps boden hun chef een fotografische groep aan Het is volkomen begrijpelijk dat de comman dant van het 21e Landweer-bataljon getroffen was door deze aardige blijken van belangstel ling. „TOONKUNST". De Zangvereeniging der afd. Haarlem van de Mij. tot Bev. der Toonkunst is gisteren be gonnen met de voorbereiding van de eerste uit voering, die op 5 Januari e. k. zal plaats hebben. Op dezen eersten repetitieavond heette de nieu we voorz., de heer J. L. Tademade aanwezige zangers en zangeressen, waaronder vele nieuwe, welkom. Het deed spr. genoegen, dat velen heb ben gehoor gegeven aan de op ruime schaal verspreide circulaire, die zooals nu blijkt, uitste kend doel getroffen heeft. 'a ^'jln was eerst, zoo deelde de heer Tadema mede, de uitvoering, die nu de tweede zal wezen, als eerste te doen plaats hebben, doch later is het veranderd, zoodat nu „Elias" het eerst zal worden uitgevoerd waarbij, in verband met de tijdsomstandigheden, enkel Hollandsche solisten zullen optreden. Op deze eerste uitvoering zul len de dames van Houten en Tilly Koenen "en de heeren van Kempen en Caro medewerken. let hooger beroep van den ambtenaar bij het O. M. van ons kantongerecht tegen het vonnis van den kantonrechter in de zaak van dr. van L. en mr. M. zal binnenkort in een buitengewone zitting van onze rechtbank worden behandeld Als verdediger zal optreden mr P. Rink oud- minister van Binnenlandsche Zaken. EEN MEET-LINT ZOEK. Bij de politie is door een opzichter van open bare werken aangifte gedaan van de vermissing van een stalen meet-lint, da' gisterenmiddag op de Emmabrug was gebruikt FAILLISSEMENTEN. Door de Arr. rechtbank alhier zijn hij von nissen van heden in staat van faillissement verklaard: Philip Mok, winkelier, te Haar lem, Kamperstraat. G. Blankers, tuinder te Heemstede. Klaas Blanken, tuinder te Beverwijk. Rechte r-c o m mi ssa ri s mr. E. J, Donhout Mees. Curator in no. 1, mr. A. A. Steehman; in no. 2 en 3, mr. J. F. E. Boele. OPGEHEVEN. Door de Arr. rechtbank allhier is hij von nis van heden opigeheven het faillissement van Pieter Schuch, kleermaker, wonende te Haarlem, Voorzorgstraat. Dit faillissement was uitgesproken den 30en Juni 1914. BEëEDIGD. Ter terechtzitting van de Arr. rechtbank alhier op beden, is de heer K. H. Gisthard te Wormerveer beëedigd als makelaar in alle vakken. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te hekomen bij: H. de Ne ijs, Z.-B. Spaarne, een bril in étui; D. Teeuwen, Brou wersvaart 16b, een zijden zak met kerkboek; C. J. van Keppel, Weverstraat 2, een vulpen houder; P. de Gruiter, Bartel j or isstraat 40, een portemonnaie met inhoud; D. .Stapel, Maarten van Heemskerkstraat 54, een knip mes; J. Bais, Kennemerstraat 23zwart, een oorbelletje; J. Rahsen, Tempelierstraat 12zw., een R. K. kerkboekje; J. Spaargaren, Jans- weg 13, een armband; P. van Klaveren, Kre- lagestraat 16, een paar damesliandischoenen; G. Weijers, OliesJagerslaan 18, een darnes- parapluie; G. Hover, Hoogstraat Groot!zwart sajet; B. H. Koeijer, Kamperlaan 12D, een portemonnaie. BURGERLIJKE stand. Geboren: 20 Sept, z. van G. M. E. v. Waard Dreijer. 22 Sept, d. van E. Prinsen Buurman. 20 Sept. z. van L. W. Goed hartvan Kampen. Overleden: 21 Sept. H. D. Reeser. 63 jaar, Raamsdngel. 22 Sept. W., 3 mnd., z. van H. Hendriks, Minnebroedersteeg. 21 Sept. J. K. Wessels, 67 jaar, de Witstraat. MAASTRICHT, 22 Sept. Hedenmorgen te half negen vloog boven de Belgisch-Neider- landscke grens een vliegmachine van onbe kende nationaliteit. Op hetzelfde oogenblik is in den tuin van een huis aan de Brusseleehe straat, bewoond door jbr. Graafland en den heer Krefael- berg, een hom neergeworpen, die ontplofte en groote stoffelijke schade aanrichtte. Ruiten en deuren van het huis werden vernield, een groot gat in den grond geslagen. Gelukkig werd niemand gekwetst. Vermoedelijk is de bom bij vergissing ge worpen of per ongeluk gevallen. Het was een granaatkartets, waarvan de ontstekings- buis ter plaatse is gevonden en door de Ne derlandsche autoriteiten in beslag is geno men. Nadar wonW ons g-eeei,i.d uit Maastricht door een Haarlemsch ingezetene, die heden daar vertoeft; 'tWas ongeveer kwart voor negen, toen de heer Graafland, die in de Brusselsdbe straat woont, van zijn ontbijt opstond, om als naar gewoonte te zorgen voor de kat, die achter de veranda in een tuintje zijn gewone huis plaats heeft. Tusschen dit tuintje,, waar eenige pere- bcomen staan, en het huig is nog een plaatsje, met steenen bevloerd, dat omgeven is door een bijkeuken en een houten schuur. Precies toen de heer G. opstond van tafel, kwam er een ontzettende schok, een slag als een donderslage" toen bij wat van den schrik bekomen was, zagen hij en de vele anderen die kwamen toestroomen, dat op het steenen pleintje blijkbaar een bom was ge vallen. In den grond was een gat geslagen van circa 30 cM. diep en even zoo breed; de hou ten schuur en de bijkeuken waren half ver nield, de ramen liingeu er uit eu de spon ningen waren aan splinters, kortom, ibet was een vreeselijke ruïne! Dra waren de burgemeester en de com mandant ter plaatse en het bleek, dat de bom gevallen was uit een vliegtuig, een twee dekker, dat op dit oogenblik uit Oostelijke richting' over de stad was gevlogen naar het Westen: een Duitscbe vlieg,er blijkbaar dus. De algemeene opinie der autoriteiten was aldra, dat hier een ongeluk heeft plaats ge had: de bom zal uit bet vliegtuig verloren zijn. Intusseheneen vrij gevaarlijk verlies! Want had de bom een paar seconden later gevallen, dan was de heer Graafland gedood! En dat de plek waar de bom viel, wonder boven wonder een klein pleintje was, mid den tusschen huizen m gelegen, in een volk rijk gedeelte vau de stad, vlak bij scholen, kloosters enz., mag óók een geluk beeteu: de gevolgen zonden niet te overzien zijn ge weest, zoo bel moordtuig een paar honderd meters verder ware neergekomen! Als een bewijs van bet geweldig ontplof fingsvermogen van de bom kan worden ge meld, dat alle peren van de hoornen zijn gerukt, en verschillende boom en zijn omver geworpen. Voorts zijn heele stukken Ihout uit de palen der serre geslagen en is er geen ruit meer heel! Stukken geribd ijzer werden op de plaats der ontploffing opgeraapt. Velen hebben er mi een „gedachtenis" van: de plaats des on- he.ils was vanmorgen te zien.... a rai ion van een kwartje voor de armen! Men seint ons uit DEN HAAG: De garnizoenscommandant te Maastricht heeft telegrafisch aan den opperbevelhebber een rapport doen toekomen over de bom, en deze heeft den Minister van Oorlog schrif telijk daarmee in kennis gesteld. Wat de Regeering zal doen, is nog niet bekend. Een sergeant, die het vliegtuig zag met eeu kijker, zegt dat het een tweedekker was, een burger daarentegen meent dat het een ééndekker is geweest. DE VERWOESTING VAN DE KATHE DRAAL TE REIMS. PARIJS, 22 Sept. Niet alleen in Parijs én Bordeaux, dodb ook in de andere Fransehe steden is de verontwaardiging over de ver woesting" van de kathedraal van Reims al gemeen. De voorzitter van den Parijsehen gemeente raad heeft aan den burgemeester van Reims een telegram gezonden, waarin hij uitdruk king geeft aan zijn verontwaardiging over het bombardement van de beroemde kathe draal. Hij gelooft stellig de tolk te zijn van de algemeene smart, die over de gebeele we reld daarover zal worden gevoeld. BERLIJN. 21 Sept. Wolfs bureau seint, dat de geheele Duitscbe pers erop wijst, dat de beschadiging van de kathedraal te Reims het gevolg is van de verrichtingen der Frau- scben zelf, die hun geschut bij het gebouw in stelling brachten en het vuur openden, met het natuurlijk gevolg, dat zij bierdoor 't vuur tot. zich trokken en de kerk, welke hun tot dekking diende, in gevaar brachten. Zooals de Lokal Anz. opmerkt, bleef de stad geheel intact,- toen de Duitsobe troepen, naar de Marne op weg, er door trokken. Thans hadden de Fransehen er voor kunnen zorgen, dat de stad huiten de vuurlinie bleef. De beschadiging bepaalt ziclb trouwens tot minder belangrijke deelen van bet gebouw. DE GROOTE SLAG BIJ REIMS. De Duitscbe consul-generaal te Amsterdam deelt ons mede, dat bij bet volgende telegram van het Ministerie van Buitenlandsche Zaken te Berlijn ontving: De strijdlust der- Franschen wordt steeds zwakker. De Fransehe verliezen zijn enorm groot. Het Fransehe leger in het Centrum trekt terug. Verdun wordt met succes bescho ten. De Duitsche belegeringsmortieren hebben ook hier groote uitwerking. Volgens de Pani sche bladen is de stemming te Parijs zeer ge drukt. De laatste vijf dagen heeft een onaf gebroken artillerieduel plaats. In de „Liberté" schrijft kolonel Rousset: „Het Duitsche leger neemt zulk een bewonderenswaardige stelling in, dat de krijgsgeschiedenis daarvan geen voorbeeld kent. Men mag niet vergeten dat bet Duitsche leger een ontzagwekkend oorlogsin strument is." DE DUITSCHERS IN N. W. FRANKRIJK. BOULOGNE, 21 Sept. In Noord-West-Frank rijk blijft de toestand hetzelfde. Steeds trachten Duitsche patrouilles hun verkenningen verder uit te strekken. Zij veroorzaken noodelooze ver woestingen en schade, blazen bruggen op en trachten door allerlei listen en vermommingen meester te worden van de lijnen Arras-Etaples- Boulogne en zijlijnen naar Doullens. Gisteren lieten zij een spoorbrug over de Cruichoii in de lucht vliegen. Te Arvas kon men de ontplof fing hooren. DOUAI BEZET. LONDEN, 21 Sept. De Duitschers hebben Douai bezet. i ENGELSCHE BERICHTEN. LONDEN, 22 Sept. De Times verneemt uit Bordeaux, dat de Duitschers Peronne ver lieten en terugtrokken op St. Quentin. Aa nde Daily Tel. wordt uit Boulogne ge seind, dat vierhonderd Duitschers Douai op nieuw bezet hebben. De Times verneemt uit Parijs, dat volgens drie Amerikanen, die Vrijdag te Reims wa ren, bet bombardement blijkbaar bet gevolg is geweest van het feit, dat de Franschen artillerie in de stad hadden opgesteld. Toen de Amerikanen de kathedraal bezochten, la gen vier liefdezusters dood op den grond; talrijke vrouwen lagen geknield te bidden voor bet beeld van Jeanne d'Arc. SERVIë TEGEN OOSTENRIJK. DEN HAAG, 22 Sept. De Britsche legatie verneemt van het Engelsehe ministerie van Oorlog, dat een Servisch officieel commu niqué van 18 September een gunstige mee ning geeft over de operaties tegen Oosten rijk. Het Oostenrijksche leger in Bosnië is geibeel gedemoraliseerd en, door een paniek getroffen; vlucht het voor de Servische troe pen. Het Montenegrijnsche leger staat reeds op slechts 15 K.M. afstande van de Bosnische hoofdstad Serajewo en heeft een rijken buit gemaakt. DE -RUSSEN IN GALICIë. LONDEN, 21 Sept. De „Morning Post" ver neemt uit St. Petersburg: De toestand in West-Galicië, na een gedu rende een week voortgezette vervolging, wordt wat duidelijker. De Oostenrijksche en Duitsche legers zijn na de nederlaag ten westen van Lemberg inge sloten binnen .een terrein, dat begrensd wordt door de Sanrivier en de Weichsel. De bevolking van Krakau vlucht alreeds. GRAAN VOOR NEDERLAND WASHINGTON, 22 Sept. Aan de „Morning Post" word geseind, dat volgens een telegram uit New-Orleans het Nederlandsche s.s. „Maartensdijk" gisteren naar Rotterdam ver trok, met een lading graan en katoen aan boord voor de Nederlandsche regeering. Andere la dingen zullen spoedig volgen. TE VERKOOPEN. Woensdag 23 September. SCHOTEN a/d. Schoterweg b/d. brug 10 uur Deurw. D. W. A, Henskes Afbraak veiling. HAARLEM, 21 Sept. Groentemarkt. Aau- gevoerd en verkocht 47 H.L. aardappelen, 2.503; 130 H.L. appelen, verkocht 100 H.L.. 510; 94 H.L. peren, verkocht 70 H.L., 5 tot 12; 5000 stuks bloemkool, 37 et; 7000 stuks roode kool, verkookt 5000 stuks, 2—5 et.; 800 stuks witte kool 2—4 et.; 7000 savoye- kool, 2—10 et.; 520 mand beereboonen 0.90 a 1.60; 390 mand snijboonen 1.20—2.50; 2000 bos wortelen, 59 ct. naar waarnemingen verricht in den morgen van Dinsdag 22 September. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch In- i stituut te De Bilt. I Hoogste barometerstand, VLsüngen 770.0. Laagste barometerstand Haparanda 758.1. j Verwachting (vau den avond van Dinsdag tot den avond van AVoensdag), meest zwakke j wind uit Noordelijke richtingen, nevelig tot halfbewolkt, waarschijnlijk, droog weer, zelfde S temperatuur. BENOEMINGEN. Z. D. H. de Bisschop vau Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Schiedam (H. Joan nes de Dooper) den Weleerw. pater fr. W. F. Elsensohn, O.P.; tot kapelaan te Alkmaar (H. Dominions) den Weleerw. pater fr. W. B. Kolenberg O.P.; tot assistent te Rotter dam (AHerh. Hart van Jesus) den Weleerw. pater fr. H. A. Bartyn, O.P.; tot kapelaan te Amsterdam (II. Dominicus) den AVekerw. pater fr. A. G. Baars, O.P.; tot kapelaan te Schiedam (O. L. Vr. Rozenkrans) den Wel eerw. pater fr. A. Uiterwaal, O.P.; en tot assistent te Amsterdam (H. Dominicus) den Weleerw. pater fr. W. F. Wijntjes O.P. Z. D. H. de Aartebisschop van Utrecht 'beeft benoemd tot assistent te Utrecht (H. Dominicus) den Zeereerw. pater J. de Bie, O.P., en tot assistent te Tiel den Weleerw. pater J. Knippenbnrg O.P. en eervol ont slag verleend aan den Zeereerw. pater A. Uiterwaal O.P. als assistent te Tiel. Met deze betuigen wij onzen har lijken dank voor de vele blijken van be langstelling ondervonden bij het over lijden va nonzen innig geliefden Vader Behuwd- en Grootvader, HENDRIK BRINKMAN. Uit aller naam, S. P. ADRIAANSE. Heemstede, 22 Sept. 1914. Tegen 15 October wordt gevraagd een net KAMERMEISJE en een net WERKMEISJE. Loon f 16 per maand met kost en inwoning en verval. Br. fr. met afschrift van getuigen worden in gewacht ond. No 1868 Bur. v. d. Blad. Concert-Bureau A. VERNOUT, Haarlem. ingang Klokhuisplein. 's avonds 8 uur (einde 9y2 uur) ten voordeele van het te geven door Alt-Zangeres, en Organist der Groote Kerk. verhoogd met 5 pCt. Auteursrecht. Toegangsbewijzen en Tekstboekjes a 15 ct. dagelijks verkrijgbaar bij de Fir ma A. VERNOUT, Concert-Bureau, Warmoesstraat 10. Aan het Kerkgebouw zijn geen toegangsbewijzen of tekstboekjes verkrijgbaar. De algemeene Schouw over de Slo ten en Beeken in het gemeene land zal worden gehouden op DONDER DAG 15 OCTOBER 1914 en de Her- schouw zoo noodig op DONDERDAG 29 OCTOBER 1914. De waarn Secretaris, M. K. HOFSTEDE. De Dijkgraaf, H. BARON VAN TUIJLL VAN SEROOSKERKEN. Velsen, September 1914. VERSCHENEN de 2de druk van Schrijver van de Wereld van het Kind en de Ziekte van het Kind. Verkrijgbaar bij den Boekban delaar-Uitgever G. W. GROENE- VELD, Zijlstraat 71.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 3