Verkopingen fioeibnizen enz Sociale Berichten. Leger en Vloot KERKNIEUWS. Rechtszaken Landbouw en Visscherij. Letteren en Kunst fit onze Oost Boekbeoordeeling, STADSNIEUWS. 406de Staatsloterij* MARKTMEUWS. Telegrafisch Weerbericht 13752. Prijzen van 70. 118 245 374 388 603 678 679 1023 1066 1152 1374 1448 1689 1841 1848 1877 2345 2412 2415 2557 2815 2933 3064 3082 3253 3438 3476 8524 3525 3701 4165 4555 4619 4794 4900 4932 5077 5096 5330 5412 5507 5718 5749 5794 5919 5929 6110 6128 6134 6342 6430 6566 6596 6873 6899 70-12 Staande de vergadering werd een al'deeling i van 17 leden der Hanze opgericht, waaruit drie een voorloopig bestuur vormden. De heer Bakker bedankte daarna de in leiders voor hun redevoeringen, de aanwezi gen voor hunne opkomst en sloot met den Chr. groet deze goedgeslaagde vergadering. BLOEMEND A AL. EEN GEVAARLIJK INBREKER GEVAT. Men herinnert zich, dat voor eenige dagen een brutale inbraak plaats had bij de Wed. Zimmerman in den Aerdenhout, alwaar, een aantal kostbare voorwerpen ontvreemd wer den. Het is thans, na onvermoeid en ijvervol onderhoeken aan de Bloemendaalsche politie gelukt, een dader t© arresteeren en den ander op het spoor te komen. Bij opkoopers te Haarlem werd een en ander in beslag genomen, doch het signale ment dat deze opgaven van hen, waarvan ze de voorwerpen hadden gekocht, leidde voor eerst nog niet tot arrestatie. Na veel speuren te Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, gelukte het te Rotterdam een paar portretten in handen te krijgen, die overeenstemden met het signalement dat de opkoopers hadden gegeven. Nu was dé taak der Bloemendaalsche po litie al aardig vergemakkelijkt.. Het gelukte nu spoedig te Amsterdam ze kere W. B. aan te houden, clie bij een in braak aldaar op heeterdaad betrapt was en een der daders van de inbraak bij de Wed. Z. bleek te zijn; hij legde een volledige bekentenis al. Het lekte levens bij deze on derzoekingen uit dat zekere J. W. de tweede dader was; deze was evenwel bij dc bedoelde inbraak te Amsterdam weten te ontkomen is thans voortvluchtig; de politie is hem op het spoor. B. is opgesloten in het Huis van Bewaring te Amsterdam. Hulde aan de kranige politie van Bloemen- daal, clie „Uisschen de bedrijven door'' ook nog beslag legde op 2 fietsen, en J. v. d. K. die deze te Heemstede gestolen had bevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij Jansen van Raaij, .Vijverweg no. 8 alhier, een schildpad damesportiemon- naie; A. Visser, Joubertstraat 56 te Schoten; een zilveren broche; H. A. Tweehuijsen, Oos- tetduiuscheweg te Overveen, een damespor- temonnaie met inhoud; Krul, Bloemendaal- scheweg 197, te Overveen, een kerkboekje. Aan het bureau van politie te Overveen drie sleutels, .Verloren: een gouden dameshorlo ge, een vijf gul den stuk, een gouden ring, een reticule, een zwart zakje met haakwerk, een zakdoek waarin een sleutel en zilveren da meshorloge. SCHOTEN. Wat beteekent dat? Bij een paar bewoners aan den Rijksstraatweg- alhier (dorp) zijn Zondagnacht eenige glasruiten vernield. Des morgens vonden de bewoners bloedsporen aan de gordijnen. De politie is den veamoe- delijken dader, zekere S., op het spoor, en. bij zal zi.iu welverdiende straf niet ontloopen. IJ MEIDEN. Een schipbreukeling ernstig ziek De toestand van den laatste der overge blevene schipbreukelingen der gezonken En- gelsche kruisers, die nog hier werd ver pleegd, is zeer slecht. Aanvankelijk zou hij oinnen enkele dagen over Vlissingen naar Engeland gegaan zijn, doch daar is na in den eersten tijd geen sprake van. Geen Antwerpenaar, zegt het blad, of hij -is hekend met de hooge begaafdheden en de prachtige voortbrengselen van dezen kunste naar, die streefde naar het uitbeelden der schoonheid in haren verhevensten vorm. Tusschen zijne talrijke werken noemen wij1 o.a.: het standbeeld De WaeL het standbeeld H. Conscience^ het standbeeld Allewaert, het standbeeld Tony Bergman te Lier. de buste P. Benoit (Lyrisch Tooneel), de buste Vader van Rijswijck in de bibliotheek, het beeld de Distel, in den kruidtuin, het grafteeken De Geyter, het standbeeld baron Dhanis, on langs onthuld, enz. enz., alle werken die het verheven talent van den overleden kunste naar kenmerken. GENERAAL WüPPERMANN. t In den ouderdom van bijna 70 jaar is te 's Gravenhage overleden de gepene. luit.-gen. W. E. A. Wiippermann, oud-inspecteur van het wapen der cavalerie. De overledene was een man van vele ga ven. Hij was degeen die stoot gaf tot de op richting van het korps ordonnansen. Hij heeft verschillende geschriften in het licht gegeven, waarbij een „Geschiedenis van den tiendaagschen Veldtocht" (1881) en: „De vor ming van bet Nederlandsche leger na 1813 en het aandeel van leger in den veldtocht in 1815." Sedert 1906 leverde hij aan Eigen Haard de bekende reeks „Nederland vóór 100 jaren" de historische herinneringen met vele illus traties, ook naar eigen teekeningen, welke in het vorige jaar, in een groot boekdeel vereenigd, zijn verschenen. Generaal Wiippermann was o.a. ridder in de Orde van den Ned. Leeuw, officier in de orde van Oranje-Nassau, ridder 3e klasse met ster in de orde van den Rooden Adelaar van Pruisen en officier in bet Legioen van Eer. DE STUWADOORSWET. St.et, no. 152 bevat de wet van den löden October 1914. houdende bepalingen in het be lang van de personen, werkzaam bij het laden en lossen van zeeschepen. Deze wet treedt in werking- op een door de Regeering te bepalen datum. Op dien datum houdt de wet van 1 Maart 1815 (Staatsblad no. 21), houdende voorschrif ten ter viering der dagen aan den openharen Christel ijken godsdienst toegewijd, op te gelden voor stuwadoorsarbeid op Zondag, waarop arti kel 10 van toepassing is. MGR. -T. M. VAN OERS. Z. D. H. Mgr. P. Hopmans, Bisschop van Breda, heeft benoemd tot zijn Vicaris-Gene raal en tot kanunnik van het Kathedraal Ka pittel den HoogEerw. heer J. M. van Oers, pastoor van het Beggijnhof te Breda. VAN ELDERS. BRANDSTICHTING TE NOORD WIJK. De Hooge Raad heeft uitspraak gedaan in liet revisieverzoek van Cornells van B., door het gerechtshof te 's Gravenhage ver oordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf wegens op 9 December 1906 te Noordwijk gepleegde opzettelijke brandstichting in een hooiberg. Overeenkomstig de conclusie van den advo caat-generaal werd het verzoek niet-ontvan- keüjk verklaard. F AILLISSEMEN TEN. Failliet verklaard: 14 Oct. L. de Beer, koop man, Enschedé, firma L. de Beer en Zoon. 21 Oct. A. Faesen, koopman en promotor. Amsterdam, Weesperzijde 20. A. van Loo Czn., koopman en winkelier, Elburg. 22 Oct. Th. Groothuyzen, aannemer. Nijme gen. Geëindigd door het verbindend worden der uitdeelingslijst de faillissementen H. Logger Hzn.. koopman, Arnhem; G. J. Kroes, v.h. Bpaarkashouder, Arnhem; L. Hordijk, Rotter dam. N. HOLLAND'S TUINBOUWSTREEK. De toestand aan den Langendijk, de bekende tuinbouwstreek in Noord-Holland, is op 't oogenblik uitmuntend. De prijzen van de ver se .lillende producten zijn zeer hoog, de witte kool zelfs tot 13 per 100 stuks, een prijs, die zeer zelden op dezen tijd wordt besteed. Ook de uienpi'ijzen ziju zeer hoog. Vooral het zuidelijk deel van de tuinbouwcentra verkeert in gun- stigen toestand, meer naar het noorden is de teelt wat tegengevallen. Men verwacht, dat de Prijzen met het oog op buitenlandsche toestan- eD' nog zullen stijgen. de BEELDHOUWER FRANS JORIS. nnirp bi J' -Jjj dingen, het pas te Antwerpen WK T dt overlijden van Frans Joris, den hekenden Antwerpschen beeldhouwer, m den ouderdom van 63 jaar. DE G OWE RN EM E NTS RTJKTW OORR A AD. De „Java-Bode" schrijft: In het begin van Augustus, toen ernstig re kening viel te houden met de mogelijkheid dat tengevolge van de oorlogstoestanden in Europa, de particuliere invoer van rijst zou worden belemmerd en dientengevolge hier te lande een tekort aan voedingsmiddelen zou ontstaan, werd besloten van gouvernements wege door aankoop van buitenlandsche rijst te zorgen voor een voldoenden voorraad voor de laatste vier maanden van dit jaar en werd de hoofd-intendant met dien aankoop en de distributie van de rijst belast. Nu echter de tijdsomstandigheden voor het oogenblik in zoover weer gewijzigd zijn. dat de particuliere import weer geleidelijk her stelt en de rijstprijzen op de openbare marktt lager zijn dan hetgeen het gouvernement voor de van zijnentwege aangekochte rijst heeft moeten besteden, is daarvan het gevolg, dat momentaneel het land beschikt over een voor raad van ongeveer 20,000' ton rijst, waaraan ten behoeve van de bevolking niet ten volle eene bestemming is te geven. Onder deze omstandigheden acht de gouver neur-generaal het aangewezen dat de go-u ver nemen ts-bedrijven en andere takken van 's lands dienst, voor zoover zij 'aan rijst be hoefte hebben, zich van particulieren aankoop en aanbestedingen onthouden doch voor de voorziening in hunne rijstbehoefte in de aller eerste plaats putten uit den gouvernements voorraad. Gisteren is aan de autoriteiten medegedeeld dat de regeering wensoht dat met haar ver langen nauwgezet rekening wordt gehouden, ter zake van 'de overneming van rijst uit den bedoelden voorraad in overleg wordt getre den met den hoofdintendant en aan deze al- dadelijk wordt opgegeven over hoeveel rijst ten behoeve van die betrokken bedrijven en diensttakken maandelijks zal worden beschikt. NEDERL.-INDIË EN DE OORLOG. Naar de „Java-Bode" meldt had ten liuiz© van den heer J. B. v. d. Houveii van Oord een bijeenkomst plaats ter bespreking der op richting van een centraal comité voor de hulpverschaffing aan noodlijdenden, zoowel in Nederland als hier te lande, als gevolg van den heerschenden oorlogstoestand. Eten twin tigtal personen had aan de uitnoodiging tot bijwoning dier bijeenkomst gevolg gegeven. Besloten werd een centraal-comité te vor men, dat zich tot taak zal stellen den arbeid van plaatselijke commissies voor de inzame ling van gelden te verlichten, haar streven met raad en daad zooveel mogelijk te steunen, en te trachten op plaatsen, waar nog geen etappen in de aangegeven richting zijn ge daan, de vorming van dergelijke commissies te bevorderen. Het Centraal Comité zal zich dus niet be zig houden met de reohtstreeksche inzameling van gelden, maar zich belasten met de over making naar de in Nederland werkzame hoofdcommissie van de fondsen, die door d© plaatselijke commissies voor hulpverleening in het moederland worden bijeengebracht. Aan die plaatselijke commissies zal ook worden overgelaten te bepalen, welke gedeelte dier fondsen voor eventueel© slachtoffers van den oorlog in lndië zou moetien worden aange wend. Do tlusschenkomst van de hoofden van ge westelijk bestuur zal worden ingeroepen, om te komen tot de vorming van plaatselijke commissies. „Gedenkt onze afgestorvenen". De prediking voor de lijdende zielen des vagevuurs. Door Dr. Paul W. von Keppler. Nederlandsche overzetting van Alb. Kaller. Uitgave der N. V. R. K. Boek centrale, Amsterdam. Bisschop von Keppler heeft als kanselre denaar, en als voorbeeld en leeraar van kan selpredikers een wereldnaam. Dit werk be wijst het weer ten volle, dat die naam ver diend is. En nn bedoel ik niet zoozeer het machtige rhetorisehe element, dat toch óók wel voor den deskundige (hier en daar reeds uit het geschreven woord te voorschijn komt, als wel het klare, kloeke, overtuigende, de gelijke, priesterlijke in deze prediking, die toch wel als voorbeeld van kansel-welspre kendheid dienen mag, omdat hij den schoo ner. vorm altijd het doel: de beschouwing van het geestelijke element ten voordeele der zielen en de leering van het eeuwige, scherp op den voorgrond treedt .Albert Kaller heeft zich als vertaler volkomen op dezelfde hoog te weten te houden als de voorname stof die hier een geweldige macht materieel vormt voor den kansel, het eischt, en als Bisschop von Keppler's voorname geest dat in het oor spronkelijke heeft volgehouden. Dit is een hoek dat de priesters niet alléén op en om Allerzielen, maar voor héél het jaar! niet kunnen en niet mogen mis sen, waaruit zij een overvloed van stof put ten, gegevens, disposities, verbeeldingen, stellingen, alle in verband staande met het, onderwerp, dat door den titel van het hoek wordt aangegeven. Menig kanselredenaar zoowel als menig priester in catechismus of sehool-goclsdienst- onöerwijs zal uit dit mooie boek op inder daad geheel-frissche en aan het leven zich aanpassende wijze nieuwe gezichtspunten zien ontwikkeld, of oude in nieuwen vorm gesto ken, wat aan aan prediking en onderwijs ten goede zal komen! S. PERSONALIA. Aan het Rheinische Technikum te Bingen a/d. Rijn is geslaagd voor candidaat-werk- tuigkundig ingenieur de h,eer J. J. M. Bey- nes, van hier. YOOR ONS STEUNCOMITé. Afgedragen door 't bestellend personeel van het postkantoor Haarlem, als vrijwillige bij dragen 18.15; vorige opgaat J 125.45, d.i. te zamen 143.60. DOOBELIJK ONGELUK. Zooals reeds in een deel der oplage van ons vorig nummer is gemeld, is gisteren een loop knecht van de Centrale Apotheek, nabij de Tempelierstraat, door een van Amsterdam komenden tramwagen aangereden. Do 67-jarige man J. M. W. van Burkum geheeten, die hardhoorend is, wilde de tram baan oversteken en bad den tramwagen niet hooren of zien aankomen. Hij kwam met "t hoofd onder den baanschuiver. Nadat met behulp van eenige omstanders de tramwagen was opgelicht werd de ongeluk kige er onder uitgehaald. Per brancard is van Burkum naar het Gasthuis gebracht. Daar is hij een uur na 't ongeval, te 2% uur. aan schedelbreuk overleden. GEEN ZALSMAN-CONCERTEN. Het concertbureau Vornout deelt ons mee dat wegens de tijdsomstandigheden in dit seizoen de Zalsman abonnements-concerten niet zullen plaats vinden. Voor zoover de mogelijkheid bestaat, dat de solisten die voor deze avonden waren geënga geerd, toch kunnen optreden, zoo zullen deze Concerten gegeven worden tegen afzonderlijken entreeprijs. Het concertbureau streeft ernaar om de So listen-concerten ook in dit seizoen te kunnen geven, en roept daartoe den steun in van alle muzikale Haarlemmers- EEN LATE OPERATIE. Door eene operatie, verricht in een zieken huis alhier, is het, volgens 't N. v. d. D., gelukt, een der kogels uit het lichaam van den chef- veldwachter De Ruiter, te "Veisen, te verwij deren. 't Is nu IV2 jaar geleden, dat hij in een wor steling met een krankzinnige door deze sohoten getroffen werd. „KINDERVOEDING. Men verzoekt ons opname van het volgende: De tijd is weer aangebroken dat „Kindervoe ding hare circulaires in Haarlem laat rond brengen. Te weinig daarvan komen bij het Bestuur, met eeu flink bedrag ingevuld, terug. Toch is de vereenigi&g hoogst dankbaar voor wat ontvangen wordt, maar de zorgen die zij heeft om te voorkomen dat geen hongerige kinderen moeten worden teruggestuurd zonder eten, wegen zwaarder. En, toch, het is het eenige warme voedsel dat verreweg de meesten dier 560 kinderen ooit gedurende den winter krijgen. Dit jaar komen er circa 200 kinderen meer bij ons dan den v'origen winter. Wel helpt het steuncomité, maar slechts tijdelijk. En wat dan? Het is toch niet denkbaar dat in een stad van 70000 inwoners eene vereeniging als „Kin dervoeding" reeds in Januari haar werk wegens gebrek aan geld zou moeten staken? In een stad, waar in 3 dagen tijds voor *de Belgische vluchtelingen bijna 3000 werd bijeenge bracht! Maar de nood der Belgen is plotseling, duidelijk en vreeselijk aan Haarlem's inwoners gebleken. Toen bleek ook wat men kan doen, mits begrepen wordt wat noodig is. Maar de nood der 600 armste kinderen van ons eigen volk keert eiken winter terug. Zij lijden in stilte, zij worden haast niet opge merkt, zij zijn stil en zwak en klein door ge brek aan goed voedsel. Moet nu ook in dien nood niet eens spontaan voorzien worden? Geen spaarpotjes, geen avondfeestjes, geen clubcollectes geven ooit hun opbrengst aan „kindervoeding". Geen lange lijsten ter verant woording van extra bijdragen en giften zijn ooit in de bladen noodig. Zou daar nu niet eens dezen winter en slechts voor één keer eene uitzondering voor gemaakt kunnen worden In de circulaires staat zoo duidelijk: „Wie de kinderen voedt helpt óók de ouders, óók de werkeloozen, óók de armsten van onze stad." Giften worden gaarne ontvangen door Mevrouw Schier-de Gelder, Frans Hals straat; mej. Ott, Wagenweg 19; mej. Wiarda, Wagenweg 96; mej. Sehleper, Nieuwe Gracht; mej. Loosjes, Wagenweg: S. W. Arriëns, van Eedenstraat 12, penningmeester, en zullen in dit blad verantwoord worden. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Mevr. Boom, villa Landhuis, Jozef Israels weg. Bloemendaal', een bond; J. de Jong. da Coetastraat 5, een muilkorf; J. de Koe, Korte Lakenstraat, een ijsmuts; J. de Vries, Kleverparkweg 8, een pakje met inhoud; T. Robijn, Korte Heeren straat 11, een tascbje; B. Simons, Linschoter- straat- 2rood, een medaillon; D. Zi.ilstra, Es- sctilderstraat 32, een sleutel; K. Welsenes, Celebesstraat 13, een muts; G. Moulikaan, Koolsteeg 22, een broche; J. van Kamperi, de Witstraat 28. een horloge; H. J. Osen- dorp, Gen. Cronjéstraat 58. een auto-as-dop, FAILLIET VERKLAARD. Door de Arr. Rechtbank alhier zijn bij von nissen van beden in staat van faillissement verklaard: L. A. van der Weiden Lzn., fourageliande- laar, wonende te Haarlem, Ged. O. Gracht. Curator mr. H. Tuymelaar. W. Veenis, timmerman en aannemer, wo nende te Assendelft. Curator mr. H. Pk 't Hoofd. Reehter-com- missaris in beide mr. E. J. Dorhout- Mees. MAATSCHAPPIJ VAN NIJVERHEID. Onder presidium van mr. Vlaanderen ver gaderde gisterenavond 't departement Haar lem dezer Maatschappij. Na de opening werd besloten aan 't comité voor ontwikkeling en ontspanning van de gemobiliseerde troepen te verkenen een sub sidie van 25. Behandeld werd daarna de kwestie van één uur daglicht meer in den zomer. De heer Blom leidde dit punt in. Hij be toogde dat om redenen van doelmatigheid gewenscht is de klokken der openbare ge bouwen een uur vooruit te zetten. Op een vraag van den' lieer de Clercq ant woordde de voorzitter, dat de zaak vermoe delijk bij Koninklijk Besluit zon kunnen worden geregeld. Na nog eenige gedachtènwisseling, sprak de vergadering zich in dezen zin uit, dat het wensckelijk is bij de Regeering de noodige stappen te doen om te verkrijgen dat bij skn aanvang der zomerdienstregeling van de spoorwegen de klokken der openbare gebou wen een uur worden voomitgez'et en bij bet begin van den winterdienst de normale toe stand wordt hersteld. Aan de orde kwam vervolgens de vraag of het w-enseheliik is, dat de departementen der maatschappij de 10I van kies vereeniging ver vullen voor de verkiezing van leden van de Kamers van Koophandel en Fabrieken. De heer Hymans achtte 't niet gewenscht, dat de departementen een zoodanige rol gaan vervullen. De heer Peereboom meende, dat de depar tementen de aandacht van belanghebbenden zouden kunnen vestigen op den datum van aanmelding voor kiezers van bedoelde Kamers en meer belangstelling voor die Kamers zon den kunnen gaan wekken. De voorzitter ging met de laatstgedane op merking mede, al achtte ook hij bet niet ge wenscht, dat de departementen als kiesver- eenigmg zouden gaan optreden. Besloten werd in dezen zin aan het Hoofd bestuur te antwoorden. Ten opzichte van hgt vraagpunt van de waardeering der eigen nijverheid, is be noemd eene commissie om het departement te dienen van advies, bestaande uit de hee- reu Huls wit, Veth en Peereboom. In de Decembervei'gadering zal dan de zaak kunnen worden behandeld. Het vraagstuk der coöperatieve verbruiks- vereenigingen werd niet behandeld, daar men voor dit Departement daartoe geen ter men aanwezig achtte. Tenslotte werden eenige voorgestelde wijzi gingen in de wet der Maatschappij behan deld. O.m. werd voorgesteld te bepalen, dat de algemeene vergadering om de 10 jaar te Haarlem moet worden gehouden en niet meer, zooals nu, om de 5 jaar. De heer Peereboom verklaarde zich daar van een tegenstander om redenen van tradi tie en omdat vele departementen niet ge schikt zijn om do Maatschappij te ontvangen. De voorzitter zeide, dat indien andere de partementen de Maatschappij niet kunnen ontvangen, het departement. Haarlem ook voor de ontvangst is aangewezen. Er is dus nog een mogelijkheid, dat de Maatschappij in Haarlem vaak zal vergade ren. Besloten werd aan het hoofdbestuur mede te deeleu, dat 't departement Biet deze wij ziging niet accoord kan gaan. Met de andere wijzigingen kon de verga dering zich vereenigen. Bij de rondvraag verzocht de heer Peere boom bii de Kamer van Koophandel en Fa brieken aan te dringen om de vergaderingen in 't openbaar te houden, daar hij van meer publiciteit ook meer belangstelling voor de Kamer verwachtte. Deze gedachte vond instemming en 't De- partementsbestuur werd ten dezen aanzien diligent verklaard. Daarna werd de vergadering gesloten; 5e Klasse. 2e Lijst. HOOGE PRIJZEN. 1500: 15571. 1000: 596, 1189 4416 6839 en 9264. 400: 584 3157 15237 18048 200: 3771 19002 100: 2609 6348 8852 9223 9875 11241 13317 7179 7205 7206 7391 7422 7537 719 7798 7805 8082 8148 8366 8390 8440 8565 8759 8781 8838 8927 8930 8931 8963 9019 9284 9341 9409 9896 9971 10101 10287 10300 10475 10697 10864 10S81 10939 11043 11263 11322 11345 11357 11361 11512 11952 12189 12280 12293 12660 1269:1 12696 13034 13224 13395 13521 13764 13949 13965 14130 14281 14494 14685 14935 15827 15396 15497 15590 15675 15730 15789 15954 16164 16187 16291 16468 16498 16735 19746 16829 17146 17279 17539 17628 17746 17907 17983 18155 18249 18329 18415 18435 18Ó17 18681 18934 19032 19111 19200 19452 1.9719 19776 19815 19983 19996 20095 20137 20;57 20170 20229 200547 20572 20602 20867 20V: 1, 20912 20927 20948 20985 NIETEN. 27 66 80 157 182 198 816 342 343 372 378 403 424 480 494 507 513 514 518 587 642 931 987 lus? 1169 1230 1263 1264 1277 1296 1345 137."; 1430 1432 144 1454 1459 1468 1489 1521 1555 1589 1594 1621 1648 16S3 1793 1868 1814 1833 1874 1885 1904 1915 1960 2060 2273 2280 2284 242-5 2451 2516 2597 2605 2610 2661 2687 2709 2866 2938 2976 2985 2989 3000 3055 3091 3212 3239 3275 328- 3286 3292 3382 3403 3408 3453 3498 3508 3514 3552 3605 3667 3672 3681 3751 3684 3991 4053 4110 4142 4201 4258 4337 434 4359 4360 4454 4551 4589" 4611 4617 462 4649 4716 4731 4756 4798 4800 4842 48 4892 4926 4841 5046 5061 5067 5125 5255 5279 5297 5303 5450 5451 5483 5505 555a 5608 5676 5724 5764 5887 5889 5912 5954 6081 6153 6189 6211 6225 6237 6281 635. 6391 6453 6507 6516 6648 6658 6665 669 6755 6770 6874 6976 7043 7073 7106 713: 7148 7170 7190 7200 7202 7292 7335 73fii 7405 7539 7746 79-31 8055 8072 8080 Sll' 8145 8196 8296 8315 8320 8360 8438 854 8594 8666 8691 8745 8861 8893 8896 892 8978 8985 9017 9072 9104 9150 9165 916 9348 9363 9368 9399 9414 9450 9489 954 9553 9556 9570 9597 9626 9642 9708 976( 9799 9823 9937 9958 9987 10086 10113 10203 10286 10330 10424 1044 10610 10639 10S91 10701 10714 10734 1075 10852 10869-10982 11016 11099 11179 1120 11252 11288 11308 11320 11321 11338 1135' 11392 '11431 11440 1.1442 11475 11561 1163, 11713 11790 11854 11868 11937 12008 1203: 12060 12066 12116 12144 12171 12187 1228' 12258 12291 12319 12375 12448 12473 1249! 12521 12531 12649 12663 12755 12787 12788 12826 12848 12946 12970 13031 13047 13051 13146 13158 13202 13232 13241 13297 13345 13374 13408 13430 13450 13519 13563 1358' 13584 13674 13807 13836 13912 13940 1394r 13991 14002 14004 14035 14052 14215 1422( 14235 14236 14245 14255 14339 14365 i486! 14389 14428 14440 14455 14529 14576 14581 14594 14620 14628 14750 14760 14811 148L 14839 14840 14850 14966 14980 14992 1511 15171 15196 15198 15249 15303 15326 1534 15381 15391 15519 15534 15591 15659 1568; 15692 15744 15763 15801 15811 15815 1582 15826 15891 15914 15939 15988 15999 1609'. 16120 16139 16198 16211 16216 16231 1623, 16477 16538 16549 16582 16590 16592 1660 16645 16688 16739 16764 16848 16860 1690 16908 16940 16945 16946 16971 16999 1714, 17186 17256 17308 17359 17368 17382 1744 17448 17455 17545 17548 17640 17644 1772 17739 17762 17S15 17822 17834 17842 1807" 18089 18118 18148 18200 18235 18288 1840 18428 18526 18529 18537 18597 18615 1869 18802 18894 18911 18933 18939 19104 19101 19148 19150 19299 19314 19343 19370 1941 19445 19498 19514 19534 19567 19590 1963 19661 19671 19672 19673 19781 19805 1990' 19910 20009 20011 20052 20073 20081 2012 20133 20151 -20218 20241 20288 20291 2030. 20324 20357 20372 20382 20431 20441 2055. 20557 20759 20764 20804 20864 20869 2087 20878 20888 20S98 20899 20960 20973 5e Klasse le lijst: 7191 met 200, m.z. 1719 met 200 3097 m. z. 3077 3350 m.z. 3315; 561 111.7. 5623 met 70; 12928 m.z. 12989; 10775 me 70, m.z. met niet. TE VERKOOPEN. Woensdag 28 October. HAARLEM 't Notarishuis Bilderdij straat 1 Notarissen J. Koolhoven en van der Poest Clement. Mak. J. J. C. Sari Meubilaire goederen. naar waarnemingen verricht in den moi-ge van Dinsdag1 27 October. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch li stituut tie De Bilt. Hoogste barometerstand, Hernösand 762. Laagste barometerstand, Swinemünde en Breslau, 754.5. .Verwachting (van 'den avond van Dinsd tot den avond van Woensdag) meest matig Zuidelijke tot Westelijke wind, zwaarbcwol met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk regei buien, zelfde temperatuur. HAARLEM, 26 Oct. Groentenmarkt. Aa gevoerd en verkocht 27 H.L. aardappel 3; 180 H.L. appelen, verkocht 120 H.L., a 10; 120 H.L. peren, verkocht 90 H.L., a 12; bloemkool 8000 stuks, verkocht 310 et.; roode kool 10,000 stuks, verkoc 7000 stuks, 2—7 et.; witte kool 700 stuks, ver 500 stuks, 2—5 ct,; savooiekool 7000 stuks, ve kocht 6000 6tuks, 2—8 ct.; beereboonen 2 ma den, 2; enijboonen 5 manden, 2; wortel 800 bos, 57 ct. BEVERWIJK, 26 Oct. Groentenmarkt. Spinazie per kist L25—1.40; postelein p mandje 3040 ct.; zuring 20—25 ct.; spru kool per mand 1.25—1.50; appelen 3—3. peren 3—3.50; sla 100 krop 23; and ij v 1.502; raapstelen 100 bos 1.502; rad 23; peterselie f 34; selderij 3—4; pi 10—14; wortelen 6—7; zandaardappel per H.L. 3.20—3.30; kleiaardappelen 8 5 3.30; koolrapen 100 stuks 34; biet 1—1.25; groene kool f 34; roode kool a 4; savoye kool f 78; bloemkool 8- uien per baal 4; capucijners r per6 snijboonen 1000 stuks 3; b renboonen 100 K.G. 30; druiven per po meloenen per stuk winterw telen per H.L. 0.80.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1914 | | pagina 3